Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαρροϊκές κενώσεις θηλασμός


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Το μωράκι μου είναι 3 εβδομάδων και θηλάζει αποκλειστικά. Τις τελευταίες 2 μέρες έχει αρχίσει να κανει κάτι διάρροιες μετά τα γεύματα. Μίλησα με την παιδίατρο μου και μου είπε ότι είναι γενικά κατι που συμβαίνει στα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά και που πρότεινε κάτι σταγόνες προβιοτικων για να βελτιωθεί το θέμα. 
Έχω πανικοβληθεί λίγο γιατί τόσο καιρό δεν αντιμετώπιζα παρόμοιο πρόβλημα και ξαφνικά γίνεται αυτό και φοβάμαι μην είναι καμία ίωση. Ο μπέμπης έχει κανονικά όρεξη βέβαια. Υπάρχει κάποια με παρόμοια εμπειρία ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η rodpapad13 είπε:

Καλησπέρα,

Το μωράκι μου είναι 3 εβδομάδων και θηλάζει αποκλειστικά. Τις τελευταίες 2 μέρες έχει αρχίσει να κανει κάτι διάρροιες μετά τα γεύματα. Μίλησα με την παιδίατρο μου και μου είπε ότι είναι γενικά κατι που συμβαίνει στα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά και που πρότεινε κάτι σταγόνες προβιοτικων για να βελτιωθεί το θέμα. 
Έχω πανικοβληθεί λίγο γιατί τόσο καιρό δεν αντιμετώπιζα παρόμοιο πρόβλημα και ξαφνικά γίνεται αυτό και φοβάμαι μην είναι καμία ίωση. Ο μπέμπης έχει κανονικά όρεξη βέβαια. Υπάρχει κάποια με παρόμοια εμπειρία ;

Καλησπέρα! Όταν λες διάρροιες; Πόσες φορές τη μέρα ενεργείται; Επίσης οι κενώσεις των βρεφών σε αυτή την ηλικία είναι υδαρείς, νερουλές. Αυτό όμως δεν είναι διάρροια, είναι φυσιολογικό. Καλύτερα όμως θα ήταν να έστελνες φωτογραφία μιας πάνας στη γιατρό για να αξιολογήσει καλύτερα & να σου φύγει το άγχος τυχόν ίωσης. Και όπως έλεγαν οι παλιοί «παιδί που τρώει μη το φοβάσαι!» ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...