Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θρομβοφιλια; ΒΟΉΘΕΙΑ


Recommended Posts

 

Καλησπέρα,

Έκανα το πακέτο εξέτασης της Θρομβοφιλιας και περιμένω απάντηση απ' τον γυναικολόγο μου αλλά έχω σκάσει απ' το άγχος μου.

Είμαι στον 4ο μήνα και πριν 6 μήνες, είχα μια αποβολή στην 5η εβδομάδα.

Έκανα την εξέταση με δική μου πρωτοβουλία γιατί είχα αγχωθει.. Δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό ή/και πρόβλημα υγείας και είμαι σχετικά νέα, κάτω των 30( δε ξέρω αν παίζει ρόλο). 🫣IMG_20230617_094306.thumb.jpg.ee4e39c3d431294b531b8684516ebe46.jpg

Γνωρίζει κάποια μανούλα να μου πει αν εχω; Θα πρέπει να απευθυνθώ και σε αιματολογο;

Να ξεκινήσω αγωγή;

Ευχαριστώ οποία ασχοληθεί ♥️

IMG_20230617_094306.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Γεωργία Π. changed the title to Θρομβοφιλια; ΒΟΉΘΕΙΑ
στις πριν 8 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

 

Καλησπέρα,

Έκανα το πακέτο εξέτασης της Θρομβοφιλιας και περιμένω απάντηση απ' τον γυναικολόγο μου αλλά έχω σκάσει απ' το άγχος μου.

Είμαι στον 4ο μήνα και πριν 6 μήνες, είχα μια αποβολή στην 5η εβδομάδα.

Έκανα την εξέταση με δική μου πρωτοβουλία γιατί είχα αγχωθει.. Δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό ή/και πρόβλημα υγείας και είμαι σχετικά νέα, κάτω των 30( δε ξέρω αν παίζει ρόλο). 🫣IMG_20230617_094306.thumb.jpg.ee4e39c3d431294b531b8684516ebe46.jpg

Γνωρίζει κάποια μανούλα να μου πει αν εχω; Θα πρέπει να απευθυνθώ και σε αιματολογο;

Να ξεκινήσω αγωγή;

Ευχαριστώ οποία ασχοληθεί ♥️

IMG_20230617_094306.jpg

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Να μην αγχώνεσαι θα σου πω για αρχή.. Όσον αφορά τις εξετάσεις, προτείνω να πας σε αιματολογο διότι και αγωγή να χρειαστεί θα στην δώσει απευθείας. Εμείς εδώ δεν είμαστε οι ειδικοί. Και εγώ νόμιζα ότι είχα θρομβοφιλία από τα αποτελέσματα που είχα πάρει αλλά τελικά καμια σχέση. Βέβαια αγωγή πήρα έως 16η εβδομάδα προληπτικά για να υποστηρίξω το μωρό και όχι εμένα και την ξεκίνησα στην 30η εβδομάδα πάλι προληπτικά. Αν είσαι στην Αθήνα μπορώ να σου συστήσω τον αιματολογο που βλέπω εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli203 είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Να μην αγχώνεσαι θα σου πω για αρχή.. Όσον αφορά τις εξετάσεις, προτείνω να πας σε αιματολογο διότι και αγωγή να χρειαστεί θα στην δώσει απευθείας. Εμείς εδώ δεν είμαστε οι ειδικοί. Και εγώ νόμιζα ότι είχα θρομβοφιλία από τα αποτελέσματα που είχα πάρει αλλά τελικά καμια σχέση. Βέβαια αγωγή πήρα έως 16η εβδομάδα προληπτικά για να υποστηρίξω το μωρό και όχι εμένα και την ξεκίνησα στην 30η εβδομάδα πάλι προληπτικά. Αν είσαι στην Αθήνα μπορώ να σου συστήσω τον αιματολογο που βλέπω εγώ. 

Καλησπέρα, Αθήνα είμαι, ναι.

Ωστόσο, εγώ είμαι ήδη στον 4ο.

Θεωρείς είναι αργά;🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2023 at 11:24 ΜΜ, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα, Αθήνα είμαι, ναι.

Ωστόσο, εγώ είμαι ήδη στον 4ο.

Θεωρείς είναι αργά;🥺

Όχι δεν νομίζω ότι είσαι αργά.. Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου συστήσω τον γιατρό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...