Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορίες...


Recommended Posts

Καλησπέρα σας θα ήθελα τις γνώσεις σας,

πριν μερικούς μήνες είχα μία παλίνδρομη κύηση. Είχα πολλά τσιμπήματα και κράμπες χαμηλά στην κοιλιά, αυξημένη θερμοκρασία και κούραση και ελάχιστες αναγούλες.

Τώρα έχω θετικό τεστ εγκυμοσύνης μεν αλλά σχετικά κανένα σύμπτωμα μόνο ότι αραιά και που νιώθω την κοιλιά μου όπως οταν είναι να έρθει περίοδος και εχω αρκετή υπνηλία.  κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. Να σημειωθεί ότι το τεστ το έκανα σήμερα με δύο μέρες καθυστέρηση.

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν νοιώθω σχεδόν τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη! Συνήθως τις πρώτες εβδομάδες δεν έχεις κάποιο σύμπτωμα. Το πιο συνηθισμένο είναι να έχεις πόνους περιόδου, τίποτα τσιμπηματακια στη μήτρα και κούραση/ υπνηλία. Άρα καλά είσαι!

Σε εμένα την 8η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα και αν είσαι και τυχερή μπορεί να μην έχεις και καθόλου.

Οπότε μην ανησυχείς. Κάθε εγκυμοσύνη εξελίσσεται διαφορετικά. Απόλαυσε το ότι είσαι καλά τώρα γιατί αν οι αρχίσουν αναγουλες και οι ζαλάδες δεν παλεύονται 😛

Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2023 at 4:54 ΜΜ, ο/η stressed είπε:

Καλησπέρα σας θα ήθελα τις γνώσεις σας,

πριν μερικούς μήνες είχα μία παλίνδρομη κύηση. Είχα πολλά τσιμπήματα και κράμπες χαμηλά στην κοιλιά, αυξημένη θερμοκρασία και κούραση και ελάχιστες αναγούλες.

Τώρα έχω θετικό τεστ εγκυμοσύνης μεν αλλά σχετικά κανένα σύμπτωμα μόνο ότι αραιά και που νιώθω την κοιλιά μου όπως οταν είναι να έρθει περίοδος και εχω αρκετή υπνηλία.  κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. Να σημειωθεί ότι το τεστ το έκανα σήμερα με δύο μέρες καθυστέρηση.

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν νοιώθω σχεδόν τίποτα. 

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Και στις 2 εγκυμοσύνες μου δεν είχα κανένα μα κανένα σύμπτωμα καθόλη τη διάρκεια πέραν από υπνηλία στις αρχές (που νταξ αυτή την είχα ούτως ή άλλως 🤣 ) και κάτι κράμπες που και που 

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα για να είναι όλα καλά οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2023 at 4:54 ΜΜ, ο/η stressed είπε:

Καλησπέρα σας θα ήθελα τις γνώσεις σας,

πριν μερικούς μήνες είχα μία παλίνδρομη κύηση. Είχα πολλά τσιμπήματα και κράμπες χαμηλά στην κοιλιά, αυξημένη θερμοκρασία και κούραση και ελάχιστες αναγούλες.

Τώρα έχω θετικό τεστ εγκυμοσύνης μεν αλλά σχετικά κανένα σύμπτωμα μόνο ότι αραιά και που νιώθω την κοιλιά μου όπως οταν είναι να έρθει περίοδος και εχω αρκετή υπνηλία.  κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. Να σημειωθεί ότι το τεστ το έκανα σήμερα με δύο μέρες καθυστέρηση.

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν νοιώθω σχεδόν τίποτα. 

Αγχώνεσαι (το λέει και το όνομα που διάλεξες) γιατί είχες μία δυσάρεστη εμπειρία. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, ραντεβού με τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά. Η απουσία συμπτωμάτων δεν μας ενοχλεί καλέ, τα βαριά συμπτώματα μας ανησυχούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eliza Kats @Christine_ @Dimitrapth Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. Η αλήθεια είναι ότι γενικά αγχώνομαι πολύ .

Δεν ξέρω τι να υποθέσω απλά η αλήθεια είναι ότι τα συμπτώματα τα πολλά τσιμπήματα, τις κράμπες, την αυξημένη  θερμοκρασία τα ένιωσα από την αρχή την προηγούμενη φορά. Ειδικά τα τσιμπήματα πριν την περίοδο τουλάχιστον μία εβδομάδα είχα που τα ένιωθα και τώρα μου κάνει εντύπωση που δεν έχω τίποτα από αυτά ούτε αυξημένη θερμοκρασία ούτε αναγούλες. Το μόνο που είχα στην αρχή είναι υπνηλία τώρα νομίζω ότι το έχω ξεπεράσει και αυτό και τις ενοχλήσεις στην κοιλιά δεν τις έχω συνεχόμενα. Ελάχιστα έως καθόλου. 

Εννοείται ότι θα κανονίσω να πάω στην γιατρό μου, αλλά φοβάμαι πολύ μήπως δεν πηγαίνει κάτι καλά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...