Μετάβαση σε περιεχόμενο

👼🏻 ❤️ Μωράκια Ιανουαρίου 2024 ❤️ 👼🏻


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσιαααα 🌸Τι κάνετε;

Εγω είχα πάει αθηνα για την αυχενική πριν απο περίπου μια εβδομάδα και όλα ήταν τέλεια..Και τα αποτελέσματα που μιλησαμε τηλεφωνικώς βγήκα σούπερ όποτε μου έφυγε αυτό το άγχος ❤️
Φαινοταν το φύλλο του μωρού αλλά εμείς έχουμε αποφασίσει να μην το μάθουμε να έχουμε ακόμα μια εκπληξουλα..Το μόνο που μου είπε είναι ότι είναι χαμηλά ο πλακούντας και θέλει προσοχή για ένα μήνα μέχρι τέλος Αυγούστου που θα ξανά πάω..Οποτε έχω περιορίσει όσο μπορώ τις δραστηριότητες στην δουλειά και κάνω πως δεν τα βλέπω κάποια πράγματα γιατί αλλιώς με πιάνει η μανία να τα κάνω..😖

Κατα τα αλλα εσείς πως είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 30/7/2023 at 1:31 ΜΜ, ο/η Vicky. είπε:

Α τι καλά!!! Που θα γεννήσεις; εγώ στο γενεσις. Το nipt γιατί το έκανες; 

Και εγώ στο γενεσις θέλω όπως και την 1η φορά. Ήταν πολύ καλά!

Λες να συμπεσουμε?!!

 

Το νιπτ πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους γιατί μόλις έγινα 37 αν και ο γυναικολόγος και η εμβρυολογος μρ βάση την Αυχενική είπαν πως δεν υπήρχε λόγος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2023 at 4:21 ΜΜ, ο/η Opheliav είπε:

Και εγώ στο γενεσις θέλω όπως και την 1η φορά. Ήταν πολύ καλά!

Λες να συμπεσουμε?!!

 

Το νιπτ πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους γιατί μόλις έγινα 37 αν και ο γυναικολόγος και η εμβρυολογος μρ βάση την Αυχενική είπαν πως δεν υπήρχε λόγος..

Αχ γινόμαστε υπερβολικές όλες για τα μωράκια μας! Αφού σου αφαίρεσε άγχος καλά έκανες κ το έκανες! 

Μπορεί κ να συμπεσουμε πλάκα θα έχει! Θυμάσαι καθόλου τι παίζει από τιμές στο γενεσις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2023 at 9:34 ΜΜ, ο/η Vicky. είπε:

Αχ γινόμαστε υπερβολικές όλες για τα μωράκια μας! Αφού σου αφαίρεσε άγχος καλά έκανες κ το έκανες! 

Μπορεί κ να συμπεσουμε πλάκα θα έχει! Θυμάσαι καθόλου τι παίζει από τιμές στο γενεσις; 

Στείλε τους στο φειςμπουκ η ινσταγκραμ το εμαιλ σου κ σου στέλνουν τον τιμοκατάλογο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Εμένα η ΠΗΤ μου είναι 18/01/2024 και περιμένουμε κοριτσάκι! 🥰 Ήθελα να σας ρωτήσω μετά την αυχενική διαφάνεια που κάνατε ποτέ ξαναπήγατε για υπέρηχο; Γιατί εγώ την έκανα στις 12/07 και ακόμα δεν έχουμε κανονίσει κάτι με τον γυναικολόγο ούτε μου έχει πει περίπου πότε θα με ξαναδεί. Έχει περάσει ένας μήνας από τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η S_Marina είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Εμένα η ΠΗΤ μου είναι 18/01/2024 και περιμένουμε κοριτσάκι! 🥰 Ήθελα να σας ρωτήσω μετά την αυχενική διαφάνεια που κάνατε ποτέ ξαναπήγατε για υπέρηχο; Γιατί εγώ την έκανα στις 12/07 και ακόμα δεν έχουμε κανονίσει κάτι με τον γυναικολόγο ούτε μου έχει πει περίπου πότε θα με ξαναδεί. Έχει περάσει ένας μήνας από τότε.

Καλημέρα κορίτσι μου! Το ίδιο άγχος έχω και εγώ με τους υπερήχους! Εμείς κάναμε τον τελευταίο περίπου 12/7 αν θυμάμαι καλά και μας έκλεισε ραντεβού μετά από 1,5 μήνα ο γυναικολόγος. Θεωρητικά όσο προχωράει η εγκυμοσύνη θα πηγαίνουμε περίπου κάθε μήνα.. προσωπικά μου φαίνεται μεγάλο διάστημα γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται.. Αλλά ακολουθούμε οδηγίες και βλέπουμε. Αν νιώθεις ανασφάλεια μπορείς να του πεις να πηγαίνεις πιο συχνά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η S_Marina είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Εμένα η ΠΗΤ μου είναι 18/01/2024 και περιμένουμε κοριτσάκι! 🥰 Ήθελα να σας ρωτήσω μετά την αυχενική διαφάνεια που κάνατε ποτέ ξαναπήγατε για υπέρηχο; Γιατί εγώ την έκανα στις 12/07 και ακόμα δεν έχουμε κανονίσει κάτι με τον γυναικολόγο ούτε μου έχει πει περίπου πότε θα με ξαναδεί. Έχει περάσει ένας μήνας από τότε.

Καλησπέρα 🌸🌸

Εγω πήγα για αυχενική και έκλεισα ραντεβού μετά από ένα μήνα..Βέβαια την Δευτέρα θα τον πάρω να τον ρωτήσω εάν μπορώ να το καθυστερήσω μια εβδομάδα γιατί μου είναι δύσκολο να κατέβω Αθήνα και θα σε ενημερώσω για το τι θα μου πει..Αν και από όσο ξέρω μετά την αυχενική πας μια φορά τον μήνα για Τσεκ..Εντομεταξυ με έχει πιάσει ένα άγχος αν είναι όλα καλά χωρίς λόγο και αιτία και αν χτυπάει η καρδούλα..Το έχετε νιώσει καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sofiii είπε:

Καλησπέρα 🌸🌸

Εγω πήγα για αυχενική και έκλεισα ραντεβού μετά από ένα μήνα..Βέβαια την Δευτέρα θα τον πάρω να τον ρωτήσω εάν μπορώ να το καθυστερήσω μια εβδομάδα γιατί μου είναι δύσκολο να κατέβω Αθήνα και θα σε ενημερώσω για το τι θα μου πει..Αν και από όσο ξέρω μετά την αυχενική πας μια φορά τον μήνα για Τσεκ..Εντομεταξυ με έχει πιάσει ένα άγχος αν είναι όλα καλά χωρίς λόγο και αιτία και αν χτυπάει η καρδούλα..Το έχετε νιώσει καθόλου;

Συνέχεια… Εγώ μετά την αυχενική και επειδή μεσολαβεί τόσο μεγάλο διάστημα μέχρι να πάω για υπέρηχο είμαι συνέχεια σε μια κατάσταση αν είναι καλά… έχω σκεφτεί μέχρι και να πάω σε άλλο γιατρο για υπέρηχο μέχρι να ξαναπαω στον δικό μου.. 😂

Πιστευω ότι ως ένα σημείο είναι φυσιολογικο να νιώθουμε έτσι, ειδικά όταν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη. Μάλλον όλες έχουμε τα ίδια άγχη και απορίες.. Μάλλον πρέπει να κάνουμε υπομονή. Πιστεύω όταν θα αρχίσει να κλωτσάει και θα το νιώθουμε να είμαστε πιο ήρεμες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2023 at 12:07 ΜΜ, ο/η Mom-to-be είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Το ίδιο άγχος έχω και εγώ με τους υπερήχους! Εμείς κάναμε τον τελευταίο περίπου 12/7 αν θυμάμαι καλά και μας έκλεισε ραντεβού μετά από 1,5 μήνα ο γυναικολόγος. Θεωρητικά όσο προχωράει η εγκυμοσύνη θα πηγαίνουμε περίπου κάθε μήνα.. προσωπικά μου φαίνεται μεγάλο διάστημα γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται.. Αλλά ακολουθούμε οδηγίες και βλέπουμε. Αν νιώθεις ανασφάλεια μπορείς να του πεις να πηγαίνεις πιο συχνά.. 

Καλησπέρααα!! Εμένα δεν μου έχει πει καν πότε θα κάνουμε υπέρηχο ξανά. Έχει περάσει ήδη ένας μήνας και τίποτα. Τώρα Αύγουστος κιόλας όλοι λείπουν με άδεια λίγο χλωμό να μου απαντήσει σε κάποιο μήνυμα. Αφού και την συνταγή με τα χάπια η γραμματέας του μου την έστειλε. Τέλος πάντων κι εμένα το άγχος μου είναι αυτό που λέτε, αν είναι καλά το μωράκι. Επειδή ακόμα δεν την καταλαβαίνω αν κουνιέται κτλ δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα και δεν έχω να περιμένω τον υπέρηχο γιατί δεν έχουμε κλείσει καν ραντεβού. Ουυυφ... Τι να πω υπομονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2023 at 3:11 ΜΜ, ο/η S_Marina είπε:

Καλησπέρααα!! Εμένα δεν μου έχει πει καν πότε θα κάνουμε υπέρηχο ξανά. Έχει περάσει ήδη ένας μήνας και τίποτα. Τώρα Αύγουστος κιόλας όλοι λείπουν με άδεια λίγο χλωμό να μου απαντήσει σε κάποιο μήνυμα. Αφού και την συνταγή με τα χάπια η γραμματέας του μου την έστειλε. Τέλος πάντων κι εμένα το άγχος μου είναι αυτό που λέτε, αν είναι καλά το μωράκι. Επειδή ακόμα δεν την καταλαβαίνω αν κουνιέται κτλ δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα και δεν έχω να περιμένω τον υπέρηχο γιατί δεν έχουμε κλείσει καν ραντεβού. Ουυυφ... Τι να πω υπομονή. 

Κορίτσια μου κ εγώ έναν μήνα μετά πήγα. Καταλαβαίνω απόλυτα για τι πράγμα μιλάς κ εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ μήπως κάτι δεν πάει καλά. Τελευταία έχω αρχίσει να το νιώθω κιόλας κ πάλι το άγχος δεν φεύγει. Κάθε φορά που δεν το νιώθω να κλωτσάει ή να κουνιέται τρέμω μήπως έπαθε κάτι. Και δεν ήμουν έτσι πριν την εγκυμοσύνη. Μάλλον η μητρότητα μας κάνει έτσι υπερβολικές τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Vicky. είπε:

Κορίτσια μου κ εγώ έναν μήνα μετά πήγα. Καταλαβαίνω απόλυτα για τι πράγμα μιλάς κ εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ μήπως κάτι δεν πάει καλά. Τελευταία έχω αρχίσει να το νιώθω κιόλας κ πάλι το άγχος δεν φεύγει. Κάθε φορά που δεν το νιώθω να κλωτσάει ή να κουνιέται τρέμω μήπως έπαθε κάτι. Και δεν ήμουν έτσι πριν την εγκυμοσύνη. Μάλλον η μητρότητα μας κάνει έτσι υπερβολικές τι να πω... 

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!! Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!! Για την υπερβολή εννοώ χαχαχαχαχαχα! Ευτυχώς μιλήσαμε μέσω viber και μου είπε να πάω στις 30 του μήνα, στον 1,5 μήνα δηλαδή! Εντάξει δεν είναι και σύντομα αλλά έχω να το περιμένω κάτι είναι κι αυτό! Τι ωραία που το καταλαβαίνεις!!! Γερό να είναι ψυχούλα!!!! 🥰 εγώ τίποτα ακόμα!! Ίσως είναι τεμπέλα χαχαχαχαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2023 at 11:45 ΠΜ, ο/η S_Marina είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!! Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!! Για την υπερβολή εννοώ χαχαχαχαχαχα! Ευτυχώς μιλήσαμε μέσω viber και μου είπε να πάω στις 30 του μήνα, στον 1,5 μήνα δηλαδή! Εντάξει δεν είναι και σύντομα αλλά έχω να το περιμένω κάτι είναι κι αυτό! Τι ωραία που το καταλαβαίνεις!!! Γερό να είναι ψυχούλα!!!! 🥰 εγώ τίποτα ακόμα!! Ίσως είναι τεμπέλα χαχαχαχαχαχα! 

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 17+6 και είναι αγοράκι! Νομιζω έχω ξεκινήσει να το νιώθω λίγο όταν ξαπλώνω και συγκεντρώνομαι. Άργησα αλλα κατάλαβα ποτε είναι το μωρο μου και ποτε το εντερακι. 
ηθελα να σας ρωτήσω, διαβάζω στο ιντερνετ για το β επιπέδου, ξέρετε τι ακριβώς είναι και ποτε γίνεται; Έχουμε ραντεβού ξανα με την γυναικολογο στις 11/9 όπου και θα είμαι 21 εβδομάδων, ξέρετε αν θα είναι αυτή η εξέταση τότε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 17+6 και είναι αγοράκι! Νομιζω έχω ξεκινήσει να το νιώθω λίγο όταν ξαπλώνω και συγκεντρώνομαι. Άργησα αλλα κατάλαβα ποτε είναι το μωρο μου και ποτε το εντερακι. 
ηθελα να σας ρωτήσω, διαβάζω στο ιντερνετ για το β επιπέδου, ξέρετε τι ακριβώς είναι και ποτε γίνεται; Έχουμε ραντεβού ξανα με την γυναικολογο στις 11/9 όπου και θα είμαι 21 εβδομάδων, ξέρετε αν θα είναι αυτή η εξέταση τότε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας δεν σας είχα ανακαλύψει νωρίτερα!! Είμαι και εγώ 18+4  (ΠΗΤ 17/01) και για το φύλο δεν είχαμε ακόμα ξεκάθαρη απάντηση μόνο στην α επιπέδου πιθανότητες για κοριτσάκι οποτε υπομονή μέχρι την Τρίτη στην Β επιπέδου θα φανεί σίγουρα! Έχει κάνει καμία β επιπέδου;

Επίσης έχω μια απορία για τις βιταμίνες που σας έχει δώσει ο γιατρός σας. Στην αρχή ο 1ος γιατρός που πήγαινα μου έδινε προγεστερονη (2 την ημέρα προληπτικά!!) Ασβέστιο σιδηρο μαγνησιο και φυλλικο οξύ. Άλλαξα γιατρό πριν 1 μήνα και μου τα άλλαξε όλα μου σταμάτησε το μαγνησιο, μου άλλαξε το σιδηρο σε διπλή δόση (μου ειχε πέσει ο αιματοκρίτης και είχα λιποθυμίες) , συνεχίζω ασβέστιο και ένα κολπικό προγεστερονης κάθε βράδυ (λόγω μικρής αποκόλλησης) και μου σταμάτησε το φυλλικο. 

Έχω λίγο μπερδευτεί ανά τρίμηνο αλλάζουν οι βιταμίνες;

Και μικρή τελευταία απορία! Έχετε αρχίσει να νιώθετε το μπεμπακι σας;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η AmanouLia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 17+6 και είναι αγοράκι! Νομιζω έχω ξεκινήσει να το νιώθω λίγο όταν ξαπλώνω και συγκεντρώνομαι. Άργησα αλλα κατάλαβα ποτε είναι το μωρο μου και ποτε το εντερακι. 
ηθελα να σας ρωτήσω, διαβάζω στο ιντερνετ για το β επιπέδου, ξέρετε τι ακριβώς είναι και ποτε γίνεται; Έχουμε ραντεβού ξανα με την γυναικολογο στις 11/9 όπου και θα είμαι 21 εβδομάδων, ξέρετε αν θα είναι αυτή η εξέταση τότε;;

Καλημέρα κορίτσι!!! Εγώ σήμερα είμαι 18+3 και έχω ραντεβού για υπέρηχο στις 30/08. Όχι για την β επιπέδου. Η β επιπέδου είναι η δεύτερη πιο μεγάλη εξέταση που θα κάνουμε εγώ υπολογίζω να την κάνω μετά τις 15/09 ιδανικά. Κάτι τέτοιο μου είχε πει ο γιατρός. Στην ουσία επειδή μεγάλωσε το μωράκι μπορούν πλέον να δουν πιο καθαρά αν η ανάπτυξη των οργάνων του είναι φυσιολογική και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Θεωρώ ότι θα σου πει ο γιατρός ποτέ θα κάνεις την β επιπέδου, ίσως το ραντεβού σου είναι για κανονικό υπέρηχο και το επόμενο να είναι η β επιπέδου σου. Παρόλα αυτά γιατί δεν του στέλνεις ένα μήνυμα να τον ρωτήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/8/2023 at 1:26 ΜΜ, ο/η AmanouLia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 17+6 και είναι αγοράκι! Νομιζω έχω ξεκινήσει να το νιώθω λίγο όταν ξαπλώνω και συγκεντρώνομαι. Άργησα αλλα κατάλαβα ποτε είναι το μωρο μου και ποτε το εντερακι. 
ηθελα να σας ρωτήσω, διαβάζω στο ιντερνετ για το β επιπέδου, ξέρετε τι ακριβώς είναι και ποτε γίνεται; Έχουμε ραντεβού ξανα με την γυναικολογο στις 11/9 όπου και θα είμαι 21 εβδομάδων, ξέρετε αν θα είναι αυτή η εξέταση τότε;;

Καλημέρα και καλωσήρθες ! Με το καλό το μωράκι σου! Μιλα με τον ιατρό σου για την Β επιπέδου. Εμένα πχ μ είπε ότι η κατάλληλη βδομάδα είναι 23+2 με 24+5. Προσοχή μόνο πιστοποιημένοι ιατροί την κάνουν είναι όπως και η α αυχενική ειδικότητα. Εγώ έχω ραντεβού 13/9 Οποτε θα σας γράψω πως πήγε κ πως ήταν τότε μήπως μάθουμε κ φύλο επιτέλους γτ δν ξέρω πως να μιλάω στο μωρό μουυυ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2023 at 10:10 ΠΜ, ο/η Malena03 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας δεν σας είχα ανακαλύψει νωρίτερα!! Είμαι και εγώ 18+4  (ΠΗΤ 17/01) και για το φύλο δεν είχαμε ακόμα ξεκάθαρη απάντηση μόνο στην α επιπέδου πιθανότητες για κοριτσάκι οποτε υπομονή μέχρι την Τρίτη στην Β επιπέδου θα φανεί σίγουρα! Έχει κάνει καμία β επιπέδου;

Επίσης έχω μια απορία για τις βιταμίνες που σας έχει δώσει ο γιατρός σας. Στην αρχή ο 1ος γιατρός που πήγαινα μου έδινε προγεστερονη (2 την ημέρα προληπτικά!!) Ασβέστιο σιδηρο μαγνησιο και φυλλικο οξύ. Άλλαξα γιατρό πριν 1 μήνα και μου τα άλλαξε όλα μου σταμάτησε το μαγνησιο, μου άλλαξε το σιδηρο σε διπλή δόση (μου ειχε πέσει ο αιματοκρίτης και είχα λιποθυμίες) , συνεχίζω ασβέστιο και ένα κολπικό προγεστερονης κάθε βράδυ (λόγω μικρής αποκόλλησης) και μου σταμάτησε το φυλλικο. 

Έχω λίγο μπερδευτεί ανά τρίμηνο αλλάζουν οι βιταμίνες;

Και μικρή τελευταία απορία! Έχετε αρχίσει να νιώθετε το μπεμπακι σας;;; 

Συμφωνώ με τη Μαρίνα, είναι λίγο νωρίς για Β επιπέδου συνήθως γίνεται 21-24η εβδομάδα. Όσο για τις βιταμίνες ίσως λόγω των λυποθυμιων να στα άλλαξαν κ γενικά ο κάθε ιατρός έχω παρατηρήσει έχει δικη του άποψη κ τακτική 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορίτσια ! 
 

εγω σήμερα μπήκα επίσημα στις 140 ημέρες εγκυμοσύνης κ μείναν λέει 139! Πέρασα το μισό 🥰😍 φοβερό ποσο γρήγορα περνάει ο καιρός !

 

εδω και μια εβδομάδα νιώθω το μωρό- εντάξει φοβερή αίσθηση νιώθω σαν να αποκτάμε κάποια σύνδεση! Βάρος δεν έχω πάρει ακόμη στα 65 κιλά είμαι, η κοιλιά όμως έχει αρχίσει κ φουσκώνει κανονικα. Φύλο ακόμη δε γνωρίζουμε ίσως μάθουμε στον υπέρηχο αυτη την εβδομάδα, αλλιώς στη Β επιπέδου τον Σεπτέμβριο ! Αυτό π έχει αρχίσει να με βασανίζει ειναι ο ύπνος το βράδυ.. δν ξέρω γτ ξυπνάω συνεχώς αλλάζω συνεχώς πλευρό πονάει η μέση μου.. προχθές ξάπλωσα κατά λάθος στον ύπνο μ μπρούμυτα και μάλλον στριμώχτηκε τ μωρό γτ ξύπνησα από τις πολύ δυνατές κλωτσιές 🙈🙈 

 

α κ εχθές ένας Φίλος μας π ξέρει ποσο θέλω να ειναι αγόρι συνέχεια λέει τι κάνει η κοριτσάρα μ κ βάζει τ χέρι τ στην κοιλιά μ τ έπαιξε μια καλή κλωτσιά και ένιωσε κ αυτός τ μωρό ! Τώρα αν του έπαιξε κλωτσιά επειδή ειναι κορίτσι για να τ πει μπράβο βρήκες το φύλο ή επειδή ειναι αγόρι εκνευρίστηκε θα δείξει λίαν συντόμως 😝😝

 

αυτα τα νεακια μ.. δε σας γραφω πολύ γιατί ως γνωστόν δουλεύω απειρες ώρες έχω αρχίσει κ κουράζομαι.. σκέφτομαι πως εμεινε ένας Μηνας ν τελειώσει η δύσκολη σεζόν και το χειμώνα ειναι πιο χαλαρά διοτι εκτός από τις σωματικές αλλαγές δν έχω πια υπομονή και με το προσωπικό μ βλέπω … ίσως ειναι Οι ορμόνες 🫤 ή η κούραση από τα 15ωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2023 at 12:00 ΜΜ, ο/η S_Marina είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Εμένα η ΠΗΤ μου είναι 18/01/2024 και περιμένουμε κοριτσάκι! 🥰 Ήθελα να σας ρωτήσω μετά την αυχενική διαφάνεια που κάνατε ποτέ ξαναπήγατε για υπέρηχο; Γιατί εγώ την έκανα στις 12/07 και ακόμα δεν έχουμε κανονίσει κάτι με τον γυναικολόγο ούτε μου έχει πει περίπου πότε θα με ξαναδεί. Έχει περάσει ένας μήνας από τότε.

Και εγω 18/1 εχω τελικη ημερομηνια…εγω εχω 22 σεπτεμβρη β επιπεδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερινα Δ είπε:

Και εγω 18/1 εχω τελικη ημερομηνια…εγω εχω 22 σεπτεμβρη β επιπεδου. 

Αχ τι ωραία!! Ίδια ημερομηνία έχουμε χαχαχαχαχα!! Εμένα θα μου πει αύριο λογικά που έχω ραντεβού με τον γιατρό πότε θα την κάνω! Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια μου τι κάνετε; πως είστε;;; εγώ έκανα την β επιπέδου προχθές κ όλα ήταν μια χαρά με την μπέμπα μας! Πείτε μου τα νέα σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια! Και εμείς κάναμε την β επιπέδου και όλα είναι φυσιολογικά! 
Μάθαμε ότι θα είναι μπεμπα!

Τώρα έχω άλλο άγχος.. παλιότερα είχε στάνταρ ώρες που ξυπνούσε και την ένιωθα. Τώρα πλέον είναι ακανόνιστο το ποτε θα κλωτσήσει με αποτέλεσμα όταν δεν την νιώθω μέχρι το μεσημέρι με πιάνει ένας πανικός αν είναι καλά..

Είναι φυσιολογική όλη αυτή η τρελα άραγε; Έχετε και εσείς τέτοιες κρισαρες άγχους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mom-to-be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Και εμείς κάναμε την β επιπέδου και όλα είναι φυσιολογικά! 
Μάθαμε ότι θα είναι μπεμπα!

Τώρα έχω άλλο άγχος.. παλιότερα είχε στάνταρ ώρες που ξυπνούσε και την ένιωθα. Τώρα πλέον είναι ακανόνιστο το ποτε θα κλωτσήσει με αποτέλεσμα όταν δεν την νιώθω μέχρι το μεσημέρι με πιάνει ένας πανικός αν είναι καλά..

Είναι φυσιολογική όλη αυτή η τρελα άραγε; Έχετε και εσείς τέτοιες κρισαρες άγχους;

Εννοείται ότι έχουμε τέτοιες κρισαρες δεν είσαι η μόνη! Και μένα ακανονιστες ώρες κλωτσάει πάντως. Επίσης εγώ πονάω κάτω δεξιά στην κοιλιά σε κάθε κίνηση που κάνω. Έντονος πόνος. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι οι σύνδεσμοι της μήτρας που ανοίγουν αλλά εγώ ανησυχώ πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Vicky. είπε:

Εννοείται ότι έχουμε τέτοιες κρισαρες δεν είσαι η μόνη! Και μένα ακανονιστες ώρες κλωτσάει πάντως. Επίσης εγώ πονάω κάτω δεξιά στην κοιλιά σε κάθε κίνηση που κάνω. Έντονος πόνος. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι οι σύνδεσμοι της μήτρας που ανοίγουν αλλά εγώ ανησυχώ πολύ. 

Και εγώ πονάω και από τις δυο πλευρές… οι πόνοι είναι πιο έντονοι όταν γυρνάω στο κρεβάτι η όταν φτερνίζομαι..παλιότερα ο γιατρός μ είπε ότι είναι από την ουροδόχο κύστη.. εγώ πίστευα ότι είναι από το έντερο σ αυτή την φάση της εγκυμοσύνης..

Εφοσον σ είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό προσπάθησε να χαλαρώσεις. Λογικά αυτά θα αρχίσουν να συμβαίνουν όσο μεγαλώνει το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...