Μετάβαση σε περιεχόμενο

👼🏻 ❤️ Μωράκια Ιανουαρίου 2024 ❤️ 👼🏻


Recommended Posts

❤️🥰😍 Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες αλλά και ήδη μανούλες !  ❤️🥰❤️🥰
 

μετά από 2 χρόνια προσπάθειας, κοντά 12 γυναικολόγους, ένα καρο εξετάσεις, άπειρα αρνητικά τεστ κ ανυπαρκτεσ Χοριακες, απογοητεύσεις και φρικες συνέβη το θαύμα ! 
 

να πω πως συνέβη αφού αφαίρεσα τον πολύποδα στη μήτρα 10/3 και τελευταία περίοδος 4/4 στις 13/4 έγινε η σύλληψη 🙈🙈 το ξέρω σίγουρα γτ δν είχα καν στο νου μου εγκυμοσύνη πολύ άγχος και στρες με τη δουλειά προετοιμασία για σεζόν κάτι ελέγχους τεσπα πέρασα τα πάνδεινα τον Απρίλη κ Μάιο! Για αυτό δν πήρα καν χαμπάρι ότι είμαι έγκυος κ μάλιστα στην 6η εβδομάδα ! Επισυναπτω τα τεστακια μ και τις χοριακες μου! Θα χαρώ πολύ αν υπάρχει κ άλλη κοπέλα ! ΠΗΤ μ δείχνει στο Ίντερνετ 9/1/24 βέβαια θα μας πει ο ιατρός στον υπέρηχο - δν έχω κάνει ακόμη !!! Μήπως υπάρχει κ κάποια άλλη κοπέλα να ανταλλάσουμε εδώ ανησυχία και συμπτώματα ; Γτ προσωπικά έχω φρίξει με τα θετικά τεστ. Ωραία λέγαμε ότι το προσπαθούμε όταν βλέπεις όμως το θετικό ξαφνικά παθαίνεις ένα σοκ κ πραγματικά δν ξέρω από που να αρχίσω ! Φολικο οξύ μ είπε να πίνω ο ιατρός προς το παρόν μόνο αυτό .. 

 

382AB87F-4927-4263-A9AD-9248D9ABF88C.jpeg

7FEF8829-AE16-4234-B153-6029E8561F9F.jpeg

547015B7-FF21-4B43-8D54-3B95D3B4E997.jpeg

A19336E1-4D87-4D68-8DE4-6B1073B8D905.jpeg

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 20/5/2023 at 3:54 ΜΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

❤️🥰😍 Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες αλλά και ήδη μανούλες !  ❤️🥰❤️🥰
 

μετά από 2 χρόνια προσπάθειας, κοντά 12 γυναικολόγους, ένα καρο εξετάσεις, άπειρα αρνητικά τεστ κ ανυπαρκτεσ Χοριακες, απογοητεύσεις και φρικες συνέβη το θαύμα ! 
 

να πω πως συνέβη αφού αφαίρεσα τον πολύποδα στη μήτρα 10/3 και τελευταία περίοδος 4/4 στις 13/4 έγινε η σύλληψη 🙈🙈 το ξέρω σίγουρα γτ δν είχα καν στο νου μου εγκυμοσύνη πολύ άγχος και στρες με τη δουλειά προετοιμασία για σεζόν κάτι ελέγχους τεσπα πέρασα τα πάνδεινα τον Απρίλη κ Μάιο! Για αυτό δν πήρα καν χαμπάρι ότι είμαι έγκυος κ μάλιστα στην 6η εβδομάδα ! Επισυναπτω τα τεστακια μ και τις χοριακες μου! Θα χαρώ πολύ αν υπάρχει κ άλλη κοπέλα ! ΠΗΤ μ δείχνει στο Ίντερνετ 9/1/24 βέβαια θα μας πει ο ιατρός στον υπέρηχο - δν έχω κάνει ακόμη !!! Μήπως υπάρχει κ κάποια άλλη κοπέλα να ανταλλάσουμε εδώ ανησυχία και συμπτώματα ; Γτ προσωπικά έχω φρίξει με τα θετικά τεστ. Ωραία λέγαμε ότι το προσπαθούμε όταν βλέπεις όμως το θετικό ξαφνικά παθαίνεις ένα σοκ κ πραγματικά δν ξέρω από που να αρχίσω ! Φολικο οξύ μ είπε να πίνω ο ιατρός προς το παρόν μόνο αυτό .. 

 

382AB87F-4927-4263-A9AD-9248D9ABF88C.jpeg

7FEF8829-AE16-4234-B153-6029E8561F9F.jpeg

547015B7-FF21-4B43-8D54-3B95D3B4E997.jpeg

A19336E1-4D87-4D68-8DE4-6B1073B8D905.jpeg

 

Καλησπερα κοριτσι μου!! Με το καλο το μωρακι σου!! Εγω μετα απο την πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης ειχα θετικη χοριακη στις 8/5, 13 μερες μετα την ωοληψια ☺️.Τωρα πρεπει να μαι στην 5εβδ+5 μερα. Συμπτωματα περα απο υπνηλια και ευαισθητο στηθος πρησμενο , δεν θα λεγα οτι εχω κατι αλλο…!

Εν αναμονη ειμαι του πρωτου υπερηχου την Παρασκευη που μας ερχεται 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2023 at 3:54 ΜΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

❤️🥰😍 Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες αλλά και ήδη μανούλες !  ❤️🥰❤️🥰
 

μετά από 2 χρόνια προσπάθειας, κοντά 12 γυναικολόγους, ένα καρο εξετάσεις, άπειρα αρνητικά τεστ κ ανυπαρκτεσ Χοριακες, απογοητεύσεις και φρικες συνέβη το θαύμα ! 
 

να πω πως συνέβη αφού αφαίρεσα τον πολύποδα στη μήτρα 10/3 και τελευταία περίοδος 4/4 στις 13/4 έγινε η σύλληψη 🙈🙈 το ξέρω σίγουρα γτ δν είχα καν στο νου μου εγκυμοσύνη πολύ άγχος και στρες με τη δουλειά προετοιμασία για σεζόν κάτι ελέγχους τεσπα πέρασα τα πάνδεινα τον Απρίλη κ Μάιο! Για αυτό δν πήρα καν χαμπάρι ότι είμαι έγκυος κ μάλιστα στην 6η εβδομάδα ! Επισυναπτω τα τεστακια μ και τις χοριακες μου! Θα χαρώ πολύ αν υπάρχει κ άλλη κοπέλα ! ΠΗΤ μ δείχνει στο Ίντερνετ 9/1/24 βέβαια θα μας πει ο ιατρός στον υπέρηχο - δν έχω κάνει ακόμη !!! Μήπως υπάρχει κ κάποια άλλη κοπέλα να ανταλλάσουμε εδώ ανησυχία και συμπτώματα ; Γτ προσωπικά έχω φρίξει με τα θετικά τεστ. Ωραία λέγαμε ότι το προσπαθούμε όταν βλέπεις όμως το θετικό ξαφνικά παθαίνεις ένα σοκ κ πραγματικά δν ξέρω από που να αρχίσω ! Φολικο οξύ μ είπε να πίνω ο ιατρός προς το παρόν μόνο αυτό .. 

 

382AB87F-4927-4263-A9AD-9248D9ABF88C.jpeg

7FEF8829-AE16-4234-B153-6029E8561F9F.jpeg

547015B7-FF21-4B43-8D54-3B95D3B4E997.jpeg

A19336E1-4D87-4D68-8DE4-6B1073B8D905.jpeg

 

Γεια σου κορίτσι μου! Διαβάζω τα νέα σου από άλλο ποστ! 
Εγώ είχα ΤΕΡ 19/4 και 16/5 βγήκαν θετικά τα 3 (για την σιγουριά) τεστ! Χωριακη 55.2 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο! Περιμένω την επόμενη Δευτέρα να πάμε στον γιατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα ! Και εγώ έχω ΠΗΤ 12/1/2024 ! Μέχρι στιγμής έχω ήδη αρκετή ναυτία μέσα στην μέρα ! Αρκετά ενοχλητικό σύμπτωμα μπορώ να πω ! Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 17/4 ήταν η τελευταία μου περίοδος! Σε όλα τα τεστ μου έβγαινε αχνή γραμμή και 22/5 έκανα χοριακη, βγήκε 300. Αύριο έχω ραντεβού στον γυναικολόγο. Πρώτη φορά εγκυουλα δεν ξέρω που παν τα τέσσερα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα! Συγχαρητήρια σε όλες!! Εγώ έχω ήδη έναν γιο 12 μηνών και χθες πηρα θετική χοριακη (85)! Θα ξανακάνω χοριακη την άλλη Τετάρτη και μετά θα πάω στον γιατρό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2023 at 5:05 ΜΜ, ο/η Fotegkoo είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!! Με το καλο το μωρακι σου!! Εγω μετα απο την πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης ειχα θετικη χοριακη στις 8/5, 13 μερες μετα την ωοληψια ☺️.Τωρα πρεπει να μαι στην 5εβδ+5 μερα. Συμπτωματα περα απο υπνηλια και ευαισθητο στηθος πρησμενο , δεν θα λεγα οτι εχω κατι αλλο…!

Εν αναμονη ειμαι του πρωτου υπερηχου την Παρασκευη που μας ερχεται 😁😁

Ωωωωω!! Συγχαρητήρια ! Γράψε μας πως πήγε ο υπέρηχος και γράφε μου συμπτώματα ! Εγώ εμφάνισα τώρα 2-3 μέρες αναγούλες 🤭 κ λίγο πόνους περιόδου !! Καλή επιτυχία εύχομαι την Παρασκευή !! 
 

 

εγω εκανα υπέρηχο τη Δευτέρα, είδαμε τους παλμούς, είδαμε ότι είναι μέσα στη μήτρα, κ ακούσαμε ελάχιστα την καρδούλα είναι νωρίς ακόμα μ είπε ο ιατρός και μ είπε τη Δευτέρα π θα επιστρέψω από φραγκφουρτη να πάω για υπέρηχο ξανά π λογικά θα την ακούσουμε πιο καθαρά κ δυνατά 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2023 at 8:10 ΜΜ, ο/η Mom-to-be είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Διαβάζω τα νέα σου από άλλο ποστ! 
Εγώ είχα ΤΕΡ 19/4 και 16/5 βγήκαν θετικά τα 3 (για την σιγουριά) τεστ! Χωριακη 55.2 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο! Περιμένω την επόμενη Δευτέρα να πάμε στον γιατρο!!

Ωωωω είμαστε πολύ κοντά !! Εσυ τουλάχιστον το πήρες νωρίς χαμπάρι ότι είσαι έγκυος 😂😂 εγώ άργησα κ είχε φτάσει η χοριακη 12000 😂😂🙈🙈  άρα εσυ είσαι λογικά τώρα 5η εβδοαμδα αν τα μετράω καλά ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ωωωω είμαστε πολύ κοντά !! Εσυ τουλάχιστον το πήρες νωρίς χαμπάρι ότι είσαι έγκυος 😂😂 εγώ άργησα κ είχε φτάσει η χοριακη 12000 😂😂🙈🙈  άρα εσυ είσαι λογικά τώρα 5η εβδοαμδα αν τα μετράω καλά ; 

Είμα νέο μέλος και τα μηνύματα μου αργουν να φανούν! 
Ναι λογικά είμαι στην 5η εβδομάδα, θα μας πει ο γιατρός την Δευτέρα! 
Από συμπτωματα εχω πονάκια περιόδου (μερικές φορές έντονα) , πρησμένο στήθος που πονάει και δεν χωράει στα σουτιέν μου και διαφανές εκκρίσεις.. 

Προσπαθώ να απαλλαγώ κάπως από το αγχος του να πάνε όλα καλά αν και νομίζω ότι απ αυτό δεν μπορεί να απαλλαγεί καμία μας! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2023 at 10:31 ΜΜ, ο/η Vicky. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 17/4 ήταν η τελευταία μου περίοδος! Σε όλα τα τεστ μου έβγαινε αχνή γραμμή και 22/5 έκανα χοριακη, βγήκε 300. Αύριο έχω ραντεβού στον γυναικολόγο. Πρώτη φορά εγκυουλα δεν ξέρω που παν τα τέσσερα 🤣

Είμαστε πολύ κοντά σε μέρες! Νομίζω όλες είμαστε πρώτη φορά εγκυουλες οποτε λίγο πολύ το ίδιο χαμένες!! Εύχομαι να πάνε για όλες μας καλά τα πράγματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια 🤗...

5εβδ και 1 μέρας σύμφωνα με τις δικές μου προβλέψεις 🤪...Θα μας επιβεβαιώσει ο γιατρός την Πέμπτη!!!πως είστε???και εγώ πρώτη φορά και τρελαμενη 💜🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2023 at 3:54 ΜΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

❤️🥰😍 Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες αλλά και ήδη μανούλες !  ❤️🥰❤️🥰
 

μετά από 2 χρόνια προσπάθειας, κοντά 12 γυναικολόγους, ένα καρο εξετάσεις, άπειρα αρνητικά τεστ κ ανυπαρκτεσ Χοριακες, απογοητεύσεις και φρικες συνέβη το θαύμα ! 
 

να πω πως συνέβη αφού αφαίρεσα τον πολύποδα στη μήτρα 10/3 και τελευταία περίοδος 4/4 στις 13/4 έγινε η σύλληψη 🙈🙈 το ξέρω σίγουρα γτ δν είχα καν στο νου μου εγκυμοσύνη πολύ άγχος και στρες με τη δουλειά προετοιμασία για σεζόν κάτι ελέγχους τεσπα πέρασα τα πάνδεινα τον Απρίλη κ Μάιο! Για αυτό δν πήρα καν χαμπάρι ότι είμαι έγκυος κ μάλιστα στην 6η εβδομάδα ! Επισυναπτω τα τεστακια μ και τις χοριακες μου! Θα χαρώ πολύ αν υπάρχει κ άλλη κοπέλα ! ΠΗΤ μ δείχνει στο Ίντερνετ 9/1/24 βέβαια θα μας πει ο ιατρός στον υπέρηχο - δν έχω κάνει ακόμη !!! Μήπως υπάρχει κ κάποια άλλη κοπέλα να ανταλλάσουμε εδώ ανησυχία και συμπτώματα ; Γτ προσωπικά έχω φρίξει με τα θετικά τεστ. Ωραία λέγαμε ότι το προσπαθούμε όταν βλέπεις όμως το θετικό ξαφνικά παθαίνεις ένα σοκ κ πραγματικά δν ξέρω από που να αρχίσω ! Φολικο οξύ μ είπε να πίνω ο ιατρός προς το παρόν μόνο αυτό .. 

 

382AB87F-4927-4263-A9AD-9248D9ABF88C.jpeg

7FEF8829-AE16-4234-B153-6029E8561F9F.jpeg

547015B7-FF21-4B43-8D54-3B95D3B4E997.jpeg

A19336E1-4D87-4D68-8DE4-6B1073B8D905.jpeg

 

Με το καλοοοοο 🌹🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωω καλε όσο έλειπα Φραγκφουρτη μαζευτήκαμε πολλές 🥰❤️🙏🏼

 συγχαρητήρια σε όλες 🥰❤️ εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 
 

τι ωραία που είμαστε εδώ και θα τα λέμε γιατί κ εγώ από θέμα άγχους η αλήθεια είναι έχω φρίξει.. πρώτη εγκυμοσύνη το παλεύαμε δυο χρόνια κ φοβάμαι με το παραμικρό κάνω κακές σκέψεις. Ευτυχώς σήμερα επέστρεψα στην Ελλάδα κ αύριο θα είμαι σπίτι μας να ησυχάσω λίγο γτ κουβαλούσα βαριά τσάντα πλάτης (με λαπτοπ κλπ μέσα) κ χειραποσκευή…

 

 

Αγάπες, έχει καμία σας πόνους λίγο χαμηλά πως να εξηγήσω δν είναι σαν περιόδου .. βγάζω φωτο να καταλάβετε που εννοώ (η φωτο μην παρεξηγηθεί αλλά μετά από πολύ ταλαιπωρία σήμερα π ταξίδευα από τα ξημερώματα μόλις ξάπλωσα κ δν έχω κουράγιο να βγάλω φωτο με αλλά ρούχα. 
 

 

επισης, κάνατε τπτ εξετάσεις αίματος ; Υπέρηχο ; Πίνετε φυλικο οξύ ;; Εμένα μόνο αυτό μ είπε να πίνω κ ν μην κάνω ακόμα έξτρα εξετάσεις. Τη Δευτέρα θα πάμε να ακούσουμε πάλι καρδούλα π είμαι 7η εβδοαμδα τώρα γτ τη Δευτέρα π μας πέρασε την ακούσαμε ελάχιστα και είδαμε παλμούς.. 

 

εύχομαι να είστε ολες καλά και τα σπορακια μας να γαντζώνονται καλά και να μεγαλώνουν κάθε μέρα. Επίσης κατέβασα την εφαρμογή «εγκυμοσύνη» και σ δείχνει ανα ημέρα σε τι φάση είναι το μωράκι μας 🥰🥰🥰. Μήπως φανεί σε κάποια χρήσιμη (προσθέτω κ σκρινσοτ ) 

EC7AF82B-E715-4F60-B506-962B8C4FEF8D.jpeg

CBB0E625-A690-46CA-947A-FE742099F388.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα σήμερα στον γιατρό. Είδαμε τον σάκο μέσα στην μήτρα αλλά το νινακι όχι ακόμα. Τους πόνους εκεί χαμηλά στην κοιλιά τους έχω κ εγώ πολλές μέρες αλλά μου είπε ο γιατρός μου ότι είναι φυσιολογικό. Θα ξαναπάω σε 10 μέρες να δούμε κ το μωράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι μου! Τέτοια πονάκια έχω και εγώ μια από την μια μεριά και μια από την άλλη, που έρχονται και φεύγουν. Δλδ μπορεί μια μέρα να πονάω αρκετά και την άλλη μέρα να μην έχω τίποτα.. ίσως είναι και από το έντερο.. 

Εγω προς το παρόν συνεχίζω μόνο κάτι πολυβιταμίνες που μου είχε δώσει ο γυναικολόγος πριν την εγκυμοσύνη. 
Αυριο θα πάμε να δούμε αν είναι ολα καλά και δεν μπορώ να ηρεμήσω από το άγχος μου!! 

Οι υπόλοιπες που πήγατε στον γιατρο περιμένουμε τα νέα σας!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vicky. είπε:

Εγώ πήγα σήμερα στον γιατρό. Είδαμε τον σάκο μέσα στην μήτρα αλλά το νινακι όχι ακόμα. Τους πόνους εκεί χαμηλά στην κοιλιά τους έχω κ εγώ πολλές μέρες αλλά μου είπε ο γιατρός μου ότι είναι φυσιολογικό. Θα ξαναπάω σε 10 μέρες να δούμε κ το μωράκι

Τελειαααα!!! Σου έγραψε να κανεις κάποιες άλλες εξετάσεις η όχι ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Και.εγω πήγα 1 φορά ως τώρα στο γιατρό, σε 2 βδομάδες πάλι, αλλά σύμφωνα με την εφαρμογή που έγραψε η @Giasemi_92Giasemi_92και εγω για αρχες Ιανουαρίου είμαι.. 

Έχω από την 4η 5η εβδομάδα συνεχόμενα ξινιλες Αναγούλες κ εμετούς κ δυστυχώς η ψυχολογία μου ειναι φρικτή. Έχω κλειστεί τέρμα στο σπίτι, αδυνατώ να κάνω οτιδήποτε και γενικά έχω πέσει στα πατώματα από τη στενοχώρια.. νοιώθω πως δεν έχω την δύναμη και υπομονή να το ξανά περάσω.

Στην 1η εγκυμοσυνη αυτά μου είχαν κρατήσει ως τον 7ο. Απλώς αυτή τη φορά.ξεκινησαν πιο γρήγορα κ πιο έντονα. Έχω δηλαδή ήδη 1 μήνα που δε μπορώ να πιω ούτε νερό ούτε τίποτα...ούτε εγώ ξέρω πως στέκομαι όρθια.. 

 

Αρκετά με τη γκρίνια όμως, εύχομαι σε όλες καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2023 at 11:04 ΜΜ, ο/η Vicky. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα πήγαμε στο γιατρο! Είδαμε τον σάκο είναι εκεί που πρέπει να είναι! Με βάση τις μετρήσεις του γιατρού είμαι 5εβδ και 5 μέρες. Ο λεκιθινος σάκος δεν φαίνεται ακόμα πράγμα που μ είπε ο γιατρός μπορεί να ωφειλεται σε καθυστερημένη σύλληψη.. η διάμετρος του σάκου είναι 10.9mm… Μ έγραψε να κάνω εξετάσεις και να παίρνω φυλλικό… να πω την αλήθεια αγχώθηκα που δεν φαίνεται ο δεύτερος σάκος.. έχουμε ραντεβού ξανά σε 10 μέρες.. Μακάρι να πάνε όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2023 at 10:25 ΜΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ωωωω καλε όσο έλειπα Φραγκφουρτη μαζευτήκαμε πολλές 🥰❤️🙏🏼

 συγχαρητήρια σε όλες 🥰❤️ εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 
 

τι ωραία που είμαστε εδώ και θα τα λέμε γιατί κ εγώ από θέμα άγχους η αλήθεια είναι έχω φρίξει.. πρώτη εγκυμοσύνη το παλεύαμε δυο χρόνια κ φοβάμαι με το παραμικρό κάνω κακές σκέψεις. Ευτυχώς σήμερα επέστρεψα στην Ελλάδα κ αύριο θα είμαι σπίτι μας να ησυχάσω λίγο γτ κουβαλούσα βαριά τσάντα πλάτης (με λαπτοπ κλπ μέσα) κ χειραποσκευή…

 

 

Αγάπες, έχει καμία σας πόνους λίγο χαμηλά πως να εξηγήσω δν είναι σαν περιόδου .. βγάζω φωτο να καταλάβετε που εννοώ (η φωτο μην παρεξηγηθεί αλλά μετά από πολύ ταλαιπωρία σήμερα π ταξίδευα από τα ξημερώματα μόλις ξάπλωσα κ δν έχω κουράγιο να βγάλω φωτο με αλλά ρούχα. 
 

 

επισης, κάνατε τπτ εξετάσεις αίματος ; Υπέρηχο ; Πίνετε φυλικο οξύ ;; Εμένα μόνο αυτό μ είπε να πίνω κ ν μην κάνω ακόμα έξτρα εξετάσεις. Τη Δευτέρα θα πάμε να ακούσουμε πάλι καρδούλα π είμαι 7η εβδοαμδα τώρα γτ τη Δευτέρα π μας πέρασε την ακούσαμε ελάχιστα και είδαμε παλμούς.. 

 

εύχομαι να είστε ολες καλά και τα σπορακια μας να γαντζώνονται καλά και να μεγαλώνουν κάθε μέρα. Επίσης κατέβασα την εφαρμογή «εγκυμοσύνη» και σ δείχνει ανα ημέρα σε τι φάση είναι το μωράκι μας 🥰🥰🥰. Μήπως φανεί σε κάποια χρήσιμη (προσθέτω κ σκρινσοτ ) 

EC7AF82B-E715-4F60-B506-962B8C4FEF8D.jpeg

CBB0E625-A690-46CA-947A-FE742099F388.png

Και γω ειχα στην αρχη αλλα και τωρα ενοχλησεις χαμηλα που ερχονται και φευγουν…Μαλλον μεγαλωνει ισως η μητρα…;; Επισης αναγουλα καθε πρωι αλλα μετα καλμαρει δεν με ενοχλει τοσο..!!

Το πιο τρομερο που περασα ειναι που ειδα αιμα πριν λιγες μερες αλλα τελικα δεν ηταν κατι, μιας και μετα απο 2-3 ωρες ηταν μονο καφε και σταματησε..Ο γιατρος μου πε συμβαινει σε πολλες εγκυμοσυνες να μην ανησυχω!

Ειδα και τα μπεμπακια στον υπερηχο(2!) αλλα δεν ακουσαμε καλα καρδουλες γιατι ειναι πολυ νωρις μου είπε (ημουν 6+1) , αλλα ειδε μου ειπε καρδιακη λειτουργια, αλλα δεν ειναι τοσο δυνατο να ακουστει!

Βιταμινες παιρνω απο την αρχη μου εχει δωσει, d3 και felicine μαζι με utrogestan.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2023 at 11:43 ΠΜ, ο/η Mom-to-be είπε:

Τελειαααα!!! Σου έγραψε να κανεις κάποιες άλλες εξετάσεις η όχι ακόμα; 

Όχι ακόμα, μου είπε ότι την επόμενη φορά θα μου γράψει κ θα κάνουμε και τεστ ΠΑΠ και καλλιέργειες. Μου είπε να παίρνω felicine και d3 μαζί με ασβέστιο γιατί είχα κάνει εξετάσεις 2 μήνες πριν τα ευχάριστα. Επίσης μίλησα κ με τον ενδοκρινολογο μου σήμερα και μου αύξησε την δόση Τ4 γιατί έχω χασιμοτο. Πως νιώθεις εσύ; εγώ μόνο λιγο αδύναμη κάποιες στιγμές. Α! Επισης παρατήρησα ότι κάθε απόγευμα - βράδυ ανεβάζω δέκατα. Έχει τύχει να το δει καμία σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2023 at 11:04 ΜΜ, ο/η Vicky. είπε:

Εγώ πήγα σήμερα στον γιατρό. Είδαμε τον σάκο μέσα στην μήτρα αλλά το νινακι όχι ακόμα. Τους πόνους εκεί χαμηλά στην κοιλιά τους έχω κ εγώ πολλές μέρες αλλά μου είπε ο γιατρός μου ότι είναι φυσιολογικό. Θα ξαναπάω σε 10 μέρες να δούμε κ το μωράκι

Και εμένα τ ίδιο μου είπε και σήμερα αν δε δεις αίμα μ λέει μην ανησυχείς ο θεός να μας φυλάξει όλες να έχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να είναι δυνατά τα σπορακια μας 🥰 

 

σας έχει πει για προγενετικες εξετάσεις ;; Εμένα μ είπε 13/6 (Τρίτη κ δεκατρείς ) να έρθω για ν μ πάρουν αίμα για εξετάσεις προγενετικο έλεγχο λέει. 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fotegkoo είπε:

Και γω ειχα στην αρχη αλλα και τωρα ενοχλησεις χαμηλα που ερχονται και φευγουν…Μαλλον μεγαλωνει ισως η μητρα…;; Επισης αναγουλα καθε πρωι αλλα μετα καλμαρει δεν με ενοχλει τοσο..!!

Το πιο τρομερο που περασα ειναι που ειδα αιμα πριν λιγες μερες αλλα τελικα δεν ηταν κατι, μιας και μετα απο 2-3 ωρες ηταν μονο καφε και σταματησε..Ο γιατρος μου πε συμβαινει σε πολλες εγκυμοσυνες να μην ανησυχω!

Ειδα και τα μπεμπακια στον υπερηχο(2!) αλλα δεν ακουσαμε καλα καρδουλες γιατι ειναι πολυ νωρις μου είπε (ημουν 6+1) , αλλα ειδε μου ειπε καρδιακη λειτουργια, αλλα δεν ειναι τοσο δυνατο να ακουστει!

Βιταμινες παιρνω απο την αρχη μου εχει δωσει, d3 και felicine μαζι με utrogestan.

Ωωωω δυο 😍😍😍 τέλειο!!

ευτυχώς π είπες για το αιματακι ώστε όταν μ συμβεί να μην πανικοβληθεί 🥰🥰

 

 

κ εγώ όταν πήγα στις 6 εβδομάδες ακούσαμε ελάχιστα αλλά το είδαμε να έχει παλμούς !! Σήμερα π πηγαμε μαζί με τον άνδρα μ κ είμαι 7+6 μέρες πωπωωωω χαμός συγκινήθηκα τόσο πολύ σοκαρίστηκα …. Πολύ δυνατά καθαρά κ πολύ γρήγορα χτυπάει 🙈🙈 μ φαίνεται τόσο απίστευτο κορίτσια !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mom-to-be είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα πήγαμε στο γιατρο! Είδαμε τον σάκο είναι εκεί που πρέπει να είναι! Με βάση τις μετρήσεις του γιατρού είμαι 5εβδ και 5 μέρες. Ο λεκιθινος σάκος δεν φαίνεται ακόμα πράγμα που μ είπε ο γιατρός μπορεί να ωφειλεται σε καθυστερημένη σύλληψη.. η διάμετρος του σάκου είναι 10.9mm… Μ έγραψε να κάνω εξετάσεις και να παίρνω φυλλικό… να πω την αλήθεια αγχώθηκα που δεν φαίνεται ο δεύτερος σάκος.. έχουμε ραντεβού ξανά σε 10 μέρες.. Μακάρι να πάνε όλα καλά.. 

μη στενοχωριέσαι είναι νωρίς, ενδεχομένως να είχες αργά σύλληψη .. μη σε αγχώνει σε μια με δυο εβδομάδες θα φανεί κ αυτός ο σάκος !!

 

ολα καλά θα πάνε ! Τα μαναρακια μας ήρθαν να μείνουν ! Όπως μ συμβούλεψαν τα κορίτσια στην άλλη συζήτηση, να χαϊδεύετε τις κοιλίτσες σας και να τους μιλάτε μας ακούνε ήδη και νιώθουν κ αποκτάμε κ μια επαφή με το έμβρυο δν ξέρω μπορεί να μη στέκει με ορθή λογική αλλά για κάποιο λόγο με καθησυχαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2023 at 6:20 ΜΜ, ο/η Opheliav είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Και.εγω πήγα 1 φορά ως τώρα στο γιατρό, σε 2 βδομάδες πάλι, αλλά σύμφωνα με την εφαρμογή που έγραψε η @Giasemi_92Giasemi_92και εγω για αρχες Ιανουαρίου είμαι.. 

Έχω από την 4η 5η εβδομάδα συνεχόμενα ξινιλες Αναγούλες κ εμετούς κ δυστυχώς η ψυχολογία μου ειναι φρικτή. Έχω κλειστεί τέρμα στο σπίτι, αδυνατώ να κάνω οτιδήποτε και γενικά έχω πέσει στα πατώματα από τη στενοχώρια.. νοιώθω πως δεν έχω την δύναμη και υπομονή να το ξανά περάσω.

Στην 1η εγκυμοσυνη αυτά μου είχαν κρατήσει ως τον 7ο. Απλώς αυτή τη φορά.ξεκινησαν πιο γρήγορα κ πιο έντονα. Έχω δηλαδή ήδη 1 μήνα που δε μπορώ να πιω ούτε νερό ούτε τίποτα...ούτε εγώ ξέρω πως στέκομαι όρθια.. 

 

Αρκετά με τη γκρίνια όμως, εύχομαι σε όλες καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες 😍

Πωπω τι λες τώρα ;;; Λυπάμαι που το περνάς έτσι 😞😞 εύχομαι να είναι πιο ανώδυνο αυτή τη φορά να φτιάξει κάπως ! Προσπάθησα να σκέφτεσαι ήρεμα και αισιόδοξα μήπως αλλάξει λίγο η όλη φάση !!! Αν έχεις σταθερή περίοδο η εφαρμογή τα δείχνει ακριβώς ποσών εβδομάδων πχ είσαι ! Τ έχω διασταυρώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

μη στενοχωριέσαι είναι νωρίς, ενδεχομένως να είχες αργά σύλληψη .. μη σε αγχώνει σε μια με δυο εβδομάδες θα φανεί κ αυτός ο σάκος !!

 

ολα καλά θα πάνε ! Τα μαναρακια μας ήρθαν να μείνουν ! Όπως μ συμβούλεψαν τα κορίτσια στην άλλη συζήτηση, να χαϊδεύετε τις κοιλίτσες σας και να τους μιλάτε μας ακούνε ήδη και νιώθουν κ αποκτάμε κ μια επαφή με το έμβρυο δν ξέρω μπορεί να μη στέκει με ορθή λογική αλλά για κάποιο λόγο με καθησυχαζει

Μακάρι!! Του μιλάω από την αρχή που το έμαθα να πω την αλήθεια καο άντρας μου συνέχεια φιλάει την κοιλιά (έχω ήδη γιατί είμαι γεματουλα 😂😂) και λέει τι κάνει η μπεμπα μου; (Τον έπεισα ότι είναι μπεμπα)

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!

Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα το έγραψε, αλλά εμένα μου τις έγραψε από τώρα τις προ γενετικές εξετάσεις συν τρίμηνη συνταγή για φυλλικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...