Μετάβαση σε περιεχόμενο

👼🏻 ❤️ Μωράκια Ιανουαρίου 2024 ❤️ 👼🏻


Recommended Posts

Γεια σας! Κ εγω πρωτη φορα εγκυος κ αρχισαν καποια ηπια συμπτωματα αλλα παρολα αυτα μ δυσκολευουν.. δν εχω αναγουλες και ειμαι στην 8 βδομαδα. Απλως τ στομαχι μ ειναι χαλια καθε μερα κατι θ εχει θ ποναει θ ειναι φουσκομενο ολο κ κατι. Αλλα κ η υπνιλια κ τ πονακια π ειχα χαμηλα περασαν πριν καμια βδομαδα.. γραφτηκα εδω γ ν ερθω σ επαφη κ μ αλλες εγκυες ν μην νιωθω μονη σε αυτα που τραβαω.. ευχομαι ολα ν πανε κλ σ ολες μας κ ν αντεξουμε ολα οσα συμπτωματα συναντησουμε.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 11/6/2023 at 7:03 ΜΜ, ο/η Opheliav είπε:

Ποια εφαρμογή είναι αυτή? Κατέβασα διάφορες αλλά δε μου πολύ αρεσε καμία.. 

Είχα γραφτεί σε ένα newsletter του ιασω κ από εκεί μου στέλνουν με εμαιλ κάθε εβδομάδα δισφορα για την εβδομάδα που μπήκα

Αυτή είναι απλώς έχει μια πληρωμή για ένα χρόνο γύρω στα 12 ευρώ! Αλλά μου αρέσει πολύ γιατί κάθε μέρα βλέπεις πως μεγαλώνει. ❤️
 

 

67F71745-6301-4717-8146-C8C520DAC684.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Αυτή είναι απλώς έχει μια πληρωμή για ένα χρόνο γύρω στα 12 ευρώ! Αλλά μου αρέσει πολύ γιατί κάθε μέρα βλέπεις πως μεγαλώνει. ❤️
 

 

67F71745-6301-4717-8146-C8C520DAC684.jpeg

Εγώ έχω κατεβάσει pregnancy + που είναι δωρεάν και είμαι πολύ ευχαριστημένη..

Αχ κορίτσια ανυπομονώ για αυριοοο..Το πλοίο φτάνει στις 5 και έχω ραντεβου στις 6..Για να δούμε τι θα δούμε..Νομίζω πως αν πάνε όλα καλά και ακούσω καρδούλα θα πάθω σοκ..

Να σας ρωτησω εσείς στην 7η εβδομάδα είχατε πονάκια χαμηλά και έτσι ελαφριά ενόχληση σε κάθε βήμα χαμηλά αριστερά και πρήξιμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλα τέλεια μόλις έφυγα από τον γιατρό.. Ακούσαμε και καρδιά ❤️..είμαι πολύ χαρούμενη και δεν το πίστευα..Δεν θα ήθελα πάλι να ακούσω κάτι κακό..Τελικη ημερομηνία είναι 30/01..

Ουτε αποκόλληση υπαρχει ούτε αιμάτωμα απλά θέλει προσοχή γιατί έχω αυτό το απαλό καφέ που δείχνει ότι από κάπου έχω λίγο αιματακι που μέχρι να φτάσει και να το δω εγώ στο σκούπισμα έχει γίνει απαλό καφέ..

Σταματαω τα utrogestan και θα κάνω μια φορά την εβδομάδα μια ένεση και περιμένουμε και τα αποτελέσματα από βδομάδα..

Και χάρηκα πολύ γιατί κάναμε και τις εξετάσεις όλες τώρα στο ιατρείο που για μένα ήταν δύσκολο γιατί επιστρέφω απευθείας αύριο το πρωί στο νησί..Όποτε πάει και αυτό..

Ευχομαι σε όλες μας να είναι όλα σούπερ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η gallidoula είπε:

Γεια σας και από μένα, εγκυούλα Φεβρουαρίου εγώ και αναζητώ την παρέα σας!

Ααα με το καλο.. εχεις συμπτωματα ή εισαι καλα ακομη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2023 at 7:19 ΜΜ, ο/η gallidoula είπε:

Γεια σας και από μένα, εγκυούλα Φεβρουαρίου εγώ και αναζητώ την παρέα σας!

Καλωσήρθες 💛

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🧡 Χτες δυστυχώς προχωρήσαμε σε απόξεση μιας και το φασολάκι μας παλινδρομησε..Πόνος απερίγραπτος,ο ψυχικός εννοώ αλλά τι να κάνουμε..Εύχομαι σε όλες να είστε πολύ πολύ καλά,να έχετε τελειόμηνες κυήσεις και με τον καινούργιο χρόνο να κρατάτε τα θαυματακια σας στην αγκαλιά σας

😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Πως είστε; Εγώ πήγα αυτή τη βδομάδα στο γιατρό πάλι τα είδαμε όλα πολύ καλά ακούσαμε κ την καρδούλα δυνατά δυνατά! Σήμερα πήγα κ έδωσα αίμα για τον προγεννητικό έλεγχο. Από συμπτώματα την μία μέρα ξυπνάω με εμετούς, την άλλη μέρα με ζαλάδες κ την άλλη μέρα τελείως καλά. Προς το παρόν την παλεύω πάντως. Είμαι στην 8η βδομάδα και 5 μέρες κ τώρα θα ξαναπαμε για την αυχενική στις 12 εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🧡 Χτες δυστυχώς προχωρήσαμε σε απόξεση μιας και το φασολάκι μας παλινδρομησε..Πόνος απερίγραπτος,ο ψυχικός εννοώ αλλά τι να κάνουμε..Εύχομαι σε όλες να είστε πολύ πολύ καλά,να έχετε τελειόμηνες κυήσεις και με τον καινούργιο χρόνο να κρατάτε τα θαυματακια σας στην αγκαλιά σας

😊😊

Αχ κοριτσι μου καλό λυπάμαι πραγματικά. Θα έρθει όμως καινούργιο φασολάκι που θα μείνει είμαι σίγουρη. Πώς το κατάλαβες είχες κάποιο σύμπτωμα; σε ποια εβδομάδα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Vicky. είπε:

Αχ κοριτσι μου καλό λυπάμαι πραγματικά. Θα έρθει όμως καινούργιο φασολάκι που θα μείνει είμαι σίγουρη. Πώς το κατάλαβες είχες κάποιο σύμπτωμα; σε ποια εβδομάδα; 

Καλημέρα...όχι,κανένα σύμπτωμα φάνηκε στον προγραμματισμένο μας υπέρηχο στην 8η εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2023 at 3:38 ΜΜ, ο/η Κατερινα Δ είπε:

Ααα με το καλο.. εχεις συμπτωματα ή εισαι καλα ακομη;;

Μόνο πολύ κούραση έχω...πήγα στο γιατρό είδαμε μόνο σάκο, τώρα έχω σε 2 βδομάδες κ αγχώνομαι πολύ γιατί έχω χάσει 2 εμβρυάκια αλλά έχω και 2 παιδάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2023 at 9:50 ΠΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🧡 Χτες δυστυχώς προχωρήσαμε σε απόξεση μιας και το φασολάκι μας παλινδρομησε..Πόνος απερίγραπτος,ο ψυχικός εννοώ αλλά τι να κάνουμε..Εύχομαι σε όλες να είστε πολύ πολύ καλά,να έχετε τελειόμηνες κυήσεις και με τον καινούργιο χρόνο να κρατάτε τα θαυματακια σας στην αγκαλιά σας

😊😊

Είναι δυσκολο το ξέρω, το έχω περάσει 2 φορές αλλά μην απογοητεύεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2023 at 9:46 ΠΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα...όχι,κανένα σύμπτωμα φάνηκε στον προγραμματισμένο μας υπέρηχο στην 8η εβδομάδα..

Αχ βρε κορίτσι μου ποσο λυπάμαι 😒😔😞 εύχομαι στον αμέσως επόμενο κύκλο να έρθει το θαυματακι και να έχεις μια πολύ καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη μέσα από την καρδιά μου 

🙏🏼🙏🏼❤️ είμαστε εδώ για σένα 🙏🏼🙏🏼 θα περιμένω να ακούσω τα νέα σου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα, 

 

έδωσα και εγώ αίμα και ούρα για προγενετικο έλεγχο με ένα καρο εξετάσεις, ευτυχώς βγήκαν καλές οι αιματολογικές  λέει ο ιατρός. Περιμένουμε τα ουρα. Κάναμε και υπέρηχο, χτυπούσε η καρδούλα και μάλιστα στον υπέρηχο είχε γυρίσει το κεφαλάκι στην κάμερα συγκινήθηκα πολύ κ δν είμαι καθόλου ευσυγκίνητος άνθρωπος… λέω Κοιτα το ψωνακι από έμβρυο μου μοιάζει .. την Τρίτη 13/6 κάναμε υπέρηχο 3 εκατοστά μ είπαν είναι ύψος. 
 

γενικα επειδή είχα πολλές στενοχώριες (ίσως ανούσιες δν ξέρω οι ορμόνες είναι άνω κάτω; Δεν έχω ιδέα) έκλαιγα αρκετά κ φοβόμουν μη δημιούργησα κανένα πρόβλημα.. 

 

τώρα φαινεται είμαι 10 εβδομάδων κ 6 ημερών σύντομα θα μ πουν για την αυχενική.. μ είπαν όταν φτάσει τα 6 εκατοστά 12-14 εβδομάδων.. άλλο άγχος και αυτό 😏 όλο άγχος είναι όλα αυτά δε μ φτανουν τα άγχη της δουλειάς απέκτησα και άγχος για το μωράκι 🥰❤️ αλλά δεν γκρινιάζω.

 

 

πως πάτε με συμπτώματα ; Εγώ ελάχιστες αναγούλες, πόνο στη μέση και έχει αρχίσει η συχνοουρία. Ε και οι θηλές π μεγαλώνουν κ έχουν πάρει σκούρο χρωμα.
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.! Είμαι και καινουργια στην παρέα.! ❤️
μπαινω στην 12η εβδομάδα και χθες μου φύγανε πολλά ουρά όταν ήμουν στην ξαπλώστρα χωρίς καν να το καταλάβω.. πήγα για υπέροχο μν ήταν τίποτε άλλο, όλα καλά όμως..! Και ο γιατρός μου είπε είναι πολύ νωρίς για να παθαίνω ακράτεια..

έχει συμβεί σε καμία άλλη.; ανησυχώ μήπως αργοτερα έχω μεγαλύτερο πρόβλημα.. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Xrus είπε:

Γεια σας κορίτσια.! Είμαι και καινουργια στην παρέα.! ❤️
μπαινω στην 12η εβδομάδα και χθες μου φύγανε πολλά ουρά όταν ήμουν στην ξαπλώστρα χωρίς καν να το καταλάβω.. πήγα για υπέροχο μν ήταν τίποτε άλλο, όλα καλά όμως..! Και ο γιατρός μου είπε είναι πολύ νωρίς για να παθαίνω ακράτεια..

έχει συμβεί σε καμία άλλη.; ανησυχώ μήπως αργοτερα έχω μεγαλύτερο πρόβλημα.. 😕

Καλώς την ❤️🥰

Δε μου έχει συμβεί να μου φύγουν πολλά ουρα αλλά αυτό π μ έχει συμβεί αν πχ κάθομαι πολλές ώρες κ κρατιέμαι στη δουλειά και αργω να πάω στο μπανιο να έχω μετά στο εσώρουχο λίγα υγρά.. εύχομαι να είναι μεμονωμένο περιστατικό και να μην είναι τπτ σοβαρό ! 🙏🏼

 

ωω 12η άρα σύντομα θα κανεις κ αυχενική να μας πεις ! Εγώ είμαι 11+1.

 

 

κοριτσια έχει αρχίσει να φουσκώνει λίγο η κοιλιτσα 🙈 καλημερούδια σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Πως είστε; πως πάνε τα συμπτώματα; εγώ την προηγούμενη βδομάδα έκανα εμετούς κάθε μέρα αλλά αυτήν είμαι καλύτερα. Έκλεισα να κάνω κ την αυχενική σε 2 εβδομάδες. Την έκανε καμία; Μου είπαν να προσέξω ο γιατρός που θα μου την κάνει να έχει πιστοποίηση του Κύπρου Νικολαΐδη (είναι αυτός που εφηύρε την αυχενική απ ότι κατάλαβα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Με το καλό τα μωράκια σας!!

Κι εγώ αύριο κλείνω 8η εβδομάδα κι έχω  διδυμάκια. Κι εγώ από την 6η εβδομάδα έχω κράμπες και καφε υγρά που δεν λένε να υποχωρήσουν για να ησυχάσω. Ωστόσο σε όλους τους ελέγχους ο γιατρός τα βλέπει καλά τα πράγματα ! Καρδούλες να χτυπάνε μανιωδώς!!! 
Κατά τα αλλά αναγούλες μόνο το βράδυ και πολύ νύστα και πείνα ρε κορίτσια!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2023 at 9:14 ΠΜ, ο/η Vicky. είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Πως είστε; πως πάνε τα συμπτώματα; εγώ την προηγούμενη βδομάδα έκανα εμετούς κάθε μέρα αλλά αυτήν είμαι καλύτερα. Έκλεισα να κάνω κ την αυχενική σε 2 εβδομάδες. Την έκανε καμία; Μου είπαν να προσέξω ο γιατρός που θα μου την κάνει να έχει πιστοποίηση του Κύπρου Νικολαΐδη (είναι αυτός που εφηύρε την αυχενική απ ότι κατάλαβα) 

Ω, ενδιαφέρουσα πληροφορία για την πιστοποίηση ! Εγώ έκλεισα την αυχενική την εβδομάδα που μας έρχεται ελπίζω να πάνε όλα καλά  ❤️ 

Ενώ όλο το πρώτο τρίμηνο δεν είχα καθόλου εμετό κ αναγούλες, με το που πάτησα τις 12 εβδομάδες άρχισαν οι αναγούλες 😩 κατά τα αλλά να πω δε το έχω καταλάβει ακόμα ότι είμαι έγκυος 🙈 ίσως μόνο η διαταραχή ύπνου … λες να μας πουν το φύλλο στην αυχενική άραγε  ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2023 at 6:48 ΜΜ, ο/η Eri88 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Με το καλό τα μωράκια σας!!

Κι εγώ αύριο κλείνω 8η εβδομάδα κι έχω  διδυμάκια. Κι εγώ από την 6η εβδομάδα έχω κράμπες και καφε υγρά που δεν λένε να υποχωρήσουν για να ησυχάσω. Ωστόσο σε όλους τους ελέγχους ο γιατρός τα βλέπει καλά τα πράγματα ! Καρδούλες να χτυπάνε μανιωδώς!!! 
Κατά τα αλλά αναγούλες μόνο το βράδυ και πολύ νύστα και πείνα ρε κορίτσια!!!

 

 

Καλώς της 🥰 αντεύχομαι να πάει καλά η εγκυμοσύνη σου και να γεννηθούν κι τα δυο μωράκια γερά 🙏🏼

 

για τα καφέ τι λέει ο ιατρός ; Έχω διαβάσει πάντως ότι αρκετές γυναίκες έχουν καφετί η ροζ εκκρίσεις στη διάρκεια εγκυμοσύνης κ συνήθως δν είναι κάτι ανησυχητικό ! 
 

οσο για την πείνα ζηλεύω ! Καμία όρεξη να φάω κ κάνω υπερανθρωπινη προσπάθεια να φάω με τ ζόρι για να μην πέσω κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ω, ενδιαφέρουσα πληροφορία για την πιστοποίηση ! Εγώ έκλεισα την αυχενική την εβδομάδα που μας έρχεται ελπίζω να πάνε όλα καλά  ❤️ 

Ενώ όλο το πρώτο τρίμηνο δεν είχα καθόλου εμετό κ αναγούλες, με το που πάτησα τις 12 εβδομάδες άρχισαν οι αναγούλες 😩 κατά τα αλλά να πω δε το έχω καταλάβει ακόμα ότι είμαι έγκυος 🙈 ίσως μόνο η διαταραχή ύπνου … λες να μας πουν το φύλλο στην αυχενική άραγε  ;;

Περιμένουμε να μας τα πεις όλα! Ναι έτσι νομίζω στην αυχενική θα μας πουν κ το φύλο! Εμένα κόπηκαν οι αναγούλες κ οι εμετοι με το που μπήκα στην 10η εβδομάδα. Εντωμεταξύ έχει πρηστεί η κοιλιά μου κ νιώθω ότι φαίνεται πλέον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2023 at 11:21 ΠΜ, ο/η Vicky. είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; πώς είστε; έκανε καμία σας την αυχενική; πως ήταν;; 

Καλησπέρα! Όλο δουλεύω και δεν πρόλαβα να σας γράψω! Κάναμε αυχενική, ο υπέρηχος είπε ο ιατρός έδειξε καλά αποτελέσματα και μου είπε να δώσω κ αίμα για papA και free beta hcg. Μου εξήγησε ότι βαζουν μετά σε ένα πρόγραμμα τις μετρήσεις απο τον υπέρηχο και τις εξετάσεις αίματος μαζί με τα στοιχεία, βάρος εβδομάδα κύησης αν καπνίζεις αν πήρες φάρμακα κλπ και σ βγάζει κάποια πιθανότητα. Σήμερα μ ήρθαν τα αποτελέσματα απο τις αιματολογικές του τις έστειλα και περιμένω ! 🙈🙈

 

εσεις πως πάτε ;; Έχει πέσει σιωπή εδώ και ανησυχώ π πήγατε όλες ; 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...