Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Μανουλες καλησπέρα,

Θέλω τη βοήθεια σας απεγνωσμένα.

Διανύω την 10η εβδομάδα κύησης και απ' την αρχή της κύησης, στους υπερήχους, ο γυναικολόγος μου μου έλεγε ότι έβλεπε υγρό κοντά στο σάκο που δεν θα έπρεπε.

Οι πιθανότητες που μου δίνει για αυτό το υγρό είναι 2. 1η)  είναι αποκόλληση του πλακούντα ( αλλά ποτέ δεν έχω δει αίμα) 2η) δίδυμη κύηση εκ των οποίων το 1 απ' τα δύο δεν τα κατάφερε ( αυτό πίστευε πιο πολύ).

Τον ρώτησα αν χρειάζεται να πάρω κάποια θεραπεία για αυτό το υγρό κτλ και μου είπε πως όχι απ' τη στιγμή που δεν έχω συμπτώματα και να περιμένουμε την αυχενική διαφάνεια για να δούμε αν θα έχει απορροφηθεί όπως μου είπε.

Εγώ ωστόσο, επειδή αγχώθηκα, πήρα και μια 2η/3η  γνώμη και μου είπαν ότι είναι αποκόλληση του σάκου κι όχι δίδυμη κύηση.

Ο ένας από αυτούς τους 2 καινούργιους γιατρούς που πήγα για γνώμη, μου είπε να πάρω υποθετη προγεστερόνη μέχρι την αυχενική διαφάνεια.

Ο άλλος , μου είπε αυτό που μου είπε και ο δικός μου γυναικολόγος ότι να περιμένω μέχρι την αυχενική διαφάνεια και να μη πάρω κάτι.

έχει συμβεί σε καμία ;

Τί θα κάνατε στη θέση μου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Μανουλες καλησπέρα,

Θέλω τη βοήθεια σας απεγνωσμένα.

Διανύω την 10η εβδομάδα κύησης και απ' την αρχή της κύησης, στους υπερήχους, ο γυναικολόγος μου μου έλεγε ότι έβλεπε υγρό κοντά στο σάκο που δεν θα έπρεπε.

Οι πιθανότητες που μου δίνει για αυτό το υγρό είναι 2. 1η)  είναι αποκόλληση του πλακούντα ( αλλά ποτέ δεν έχω δει αίμα) 2η) δίδυμη κύηση εκ των οποίων το 1 απ' τα δύο δεν τα κατάφερε ( αυτό πίστευε πιο πολύ).

Τον ρώτησα αν χρειάζεται να πάρω κάποια θεραπεία για αυτό το υγρό κτλ και μου είπε πως όχι απ' τη στιγμή που δεν έχω συμπτώματα και να περιμένουμε την αυχενική διαφάνεια για να δούμε αν θα έχει απορροφηθεί όπως μου είπε.

Εγώ ωστόσο, επειδή αγχώθηκα, πήρα και μια 2η/3η  γνώμη και μου είπαν ότι είναι αποκόλληση του σάκου κι όχι δίδυμη κύηση.

Ο ένας από αυτούς τους 2 καινούργιους γιατρούς που πήγα για γνώμη, μου είπε να πάρω υποθετη προγεστερόνη μέχρι την αυχενική διαφάνεια.

Ο άλλος , μου είπε αυτό που μου είπε και ο δικός μου γυναικολόγος ότι να περιμένω μέχρι την αυχενική διαφάνεια και να μη πάρω κάτι.

έχει συμβεί σε καμία ;

Τί θα κάνατε στη θέση μου;

 

Καλησπερα κοριτσι μου! Επειδη ειχα παθει στην εγκυμοσυνη πολυ μεγαλη αποκολληση σακου,αυτο που φαινοταν στον υπερηχο δεν ηταν υγρο,αλλα αιμα..Αν απλα βλεπει κατι σε υγρο κι οχι αιμα,τοτε πιθανοτατα δεν ειναι αποκολληση! Πιθανοτατα λεω παντα,γιατι γιατροι δεν ειμαστε,ομως αν ηταν αποκολληση πιστευω θα το εβλεπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα 🤗.

Οι δύο γιατροί ( καινούργιοι) που πήγα σήμερα μου είπαν για αποκόλληση.

Ο δικός μου, λέει ότι δεν είναι αποκόλληση γιατί αυτό δεν είμαι αίμα αλλά υγρό και δεν ξέρω τι να κάνω 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα 🤗.

Οι δύο γιατροί ( καινούργιοι) που πήγα σήμερα μου είπαν για αποκόλληση.

Ο δικός μου, λέει ότι δεν είναι αποκόλληση γιατί αυτό δεν είμαι αίμα αλλά υγρό και δεν ξέρω τι να κάνω 🥺

Κορίτσι μου, αυτό που πρέπει σίγουρα να κάνεις είναι να ξεκουράζεσαι. Αυτό ξέρω πως συμβουλεύουν σε περίπτωση αποκόλλησης. Σε κάθε περίπτωση, εφόσον σε έχουν δει 3 γιατροί, είσαι σίγουρα ασφαλής. Καλό θα ήταν να συνεχίσεις και να εμπιστευτείς αυτόν που σε κάνει να νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια και ίσως έχει καλές συστάσεις. Η αυχενική σου πιστεύω θα είναι σε περίπου 2 εβδομάδες, οπότε μέχρι τότε ξάπλωσε, χαλάρωσε και θα μάθεις σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...