Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια.. Τελικά δεν κρατήθηκα... 11η ημέρα από την ωορρηξία.. Με τώρα μεσημεριανά ουρα.. Κάνω τεστ εγκυμοσύνης... Yes or no.. Και σαν να βλέπω να φαίνεται κάτι.. Έβγαλα την ταινία από μέσα και όντως φαίνεται κάτι αχνο... Σαν κάτι να ξεκινάει....για δείτε και πείτε 🙏🙏ελπίζω να μην είναι πάλι τίποτα άλλο.. Η φώτο τραβήχτηκε στα 5 λεπτά μετά.. 

IMG_20230404_124510_edit_109009497829199.jpg

Μαρινάκι μου γλυκό αν η γραμμούλα έχει χρώμα τότε είσαι σε πάρα πάρα πάρα πολύ καλό δρόμο 🥰🥰🥰🥰🥰

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις δύο μέρες και μετά να πας απευθείας για χοριακή να μη Χαλάς και τα λεφτά σου στα τεστ! 😝😝😝 

Εύχομαι η μπέμπαδοσκόνη που μας έχει σκορπίσει το Ρενάκι να είναι τόσο τυχερή που να δουμε άμεσα πολλα θετικά τεστακια εδω μεσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ μπαίνω και σας διαβαζω καθε μέρα, αλλά πραγματικά δεν περνάω πολύ καλα τελευταία. στη δουλειά,επεσαν πολλά μαζεμένα, εξωσωματική, δουλειά, γενικά η ψυχολογία μου δεν είναι στα καλύτερά της, είναι Και τα αντισυλληπτικά που μου προκαλούν πονοκέφαλο, πόνο στο στήθος, και ακόμη δεν ξεκίνησα τις ενέσεις.... Με περιμένουν πολλά και πρέπει να ανακτήσω τις δυνάμεις Μ😔  δεν θελω να βγεί αυτή η ψυχολογία και στη σχέση με τον σύζυγο, προσπαθώ να κρατήσω ισορροπίες παντού. Δεν το είπαμε πουθενά για την εξωσωματική μονο στους γονείς μου που θα βοηθήσουν και στο οικονομικό και αυτό με πνίγει λίγο,να πρέπει να βρίσκω ηλίθιες δικαιολογίες σε όλους για να μην βγω γιατί δεν είμαι καλά, ή να βγαίνω και να δείχνω οτι είμαι μια χαρά.... Αχ συγγνώμη για το σεντόνι αλλα δεν έχω που να τα πω ρε κορίτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Mpourmpoulo ευχαριστώ 💞💞💞 ναι και έτσι φαίνεται πιο έντονα στην επεξεργασία.. Είμαι συγκρατημένη γιατί βλέπω πολλές τέτοιες γραμμές που τελικά δεν είναι τίποτα... Γι αυτό... Αλλά έχω μια αισιοδοξία γιατί είμαι μόλις 11η ημέρα σήμερα από την ωορρηξία... Και ίσως είναι νωρίς να φανεί έντονα... 

@Girly φαίνεται και στο αρνητικό!!! Άρα σημαίνει ότι υπάρχει όντως δεν είναι ιδέα μου!!! Την έχεις πατήσει και εσύ με αχνες γραμμές γι αυτό είσαι συγκρατημένη και εγώ το ίδιο... Αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.. 💞

 

Εμένα 11η μέρα μετά την ωορρηξία κ΄απως έτσι ειχε βγει. Δεν ημουν σιγουρη αν υπήρχε χρώμα, και στο αρνητικό φαινόταν μια λεπτη γραμμούλα. Την επομενη ημερα φαινοταν πιο καθαρα, οπότε αναμένω με αγωνία το αυριανό σου 🙏❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου εγώ μπαίνω και σας διαβαζω καθε μέρα, αλλά πραγματικά δεν περνάω πολύ καλα τελευταία. στη δουλειά,επεσαν πολλά μαζεμένα, εξωσωματική, δουλειά, γενικά η ψυχολογία μου δεν είναι στα καλύτερά της, είναι Και τα αντισυλληπτικά που μου προκαλούν πονοκέφαλο, πόνο στο στήθος, και ακόμη δεν ξεκίνησα τις ενέσεις.... Με περιμένουν πολλά και πρέπει να ανακτήσω τις δυνάμεις Μ😔  δεν θελω να βγεί αυτή η ψυχολογία και στη σχέση με τον σύζυγο, προσπαθώ να κρατήσω ισορροπίες παντού. Δεν το είπαμε πουθενά για την εξωσωματική μονο στους γονείς μου που θα βοηθήσουν και στο οικονομικό και αυτό με πνίγει λίγο,να πρέπει να βρίσκω ηλίθιες δικαιολογίες σε όλους για να μην βγω γιατί δεν είμαι καλά, ή να βγαίνω και να δείχνω οτι είμαι μια χαρά.... Αχ συγγνώμη για το σεντόνι αλλα δεν έχω που να τα πω ρε κορίτσια....

Κοριτσι μου ειναι λογικά όλα αυτά που νιώθεις και μπορώ να πω ότι σε καταλαβαινω απόλυτα. Εχω καθε μερα απιστευτη δουλειά, μετα με περιμενουν απειρες ομαδικες εργασιες για το μεταπτυχιακό και μονιμα να βισκω δικαιολογίες γιατι με τις αναγούλες, τους εμετούς και την κούραση δεν μπορω να βγω ουτε μια βολτα. Δεν το ξερει κανεις για την εγκυμοσυνη και πρεπει καθε μερα να προσποιουμαι οτι ειμαι καλα, ενώ είμαι ενα χαλι μαυρο 6 εβδομάδες τωρα. Βγήκαμε ενα βραδυ με την εταιρεία και εψαχνα δικαιολογίες γιατι δεν μπορουσα να πιω. Σκεψου ομως οτι ειναι ολα για εναν πααααρα πολυ καλό σκοπό και στο τελος θα αξιζει καθε δυσκολία ❤️ Κανε κουραγιο και καθε φορα που πεφτεις να σκεφτεσαι το μωρακι που θα κρατας στην αγκαλια σου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου εγώ μπαίνω και σας διαβαζω καθε μέρα, αλλά πραγματικά δεν περνάω πολύ καλα τελευταία. στη δουλειά,επεσαν πολλά μαζεμένα, εξωσωματική, δουλειά, γενικά η ψυχολογία μου δεν είναι στα καλύτερά της, είναι Και τα αντισυλληπτικά που μου προκαλούν πονοκέφαλο, πόνο στο στήθος, και ακόμη δεν ξεκίνησα τις ενέσεις.... Με περιμένουν πολλά και πρέπει να ανακτήσω τις δυνάμεις Μ😔  δεν θελω να βγεί αυτή η ψυχολογία και στη σχέση με τον σύζυγο, προσπαθώ να κρατήσω ισορροπίες παντού. Δεν το είπαμε πουθενά για την εξωσωματική μονο στους γονείς μου που θα βοηθήσουν και στο οικονομικό και αυτό με πνίγει λίγο,να πρέπει να βρίσκω ηλίθιες δικαιολογίες σε όλους για να μην βγω γιατί δεν είμαι καλά, ή να βγαίνω και να δείχνω οτι είμαι μια χαρά.... Αχ συγγνώμη για το σεντόνι αλλα δεν έχω που να τα πω ρε κορίτσια....

Κορίτσι μου κάνε υπομονή σκέψου ότι όλα αυτά σε λίγο καιρό δεν θα τα θυμάσαι! Σίγουρα και τα αντισυλληπτικά επηρεάζουν και  την ψυχολογία σου απλα προσπάθησε να σκέφτεσαι όταν δεν είσαι καλά ότι σε λίγο καιρό θα συμβεί το θαυματακι! 🙏🙏🙏 σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κοριτσι μου ειναι λογικά όλα αυτά που νιώθεις και μπορώ να πω ότι σε καταλαβαινω απόλυτα. Εχω καθε μερα απιστευτη δουλειά, μετα με περιμενουν απειρες ομαδικες εργασιες για το μεταπτυχιακό και μονιμα να βισκω δικαιολογίες γιατι με τις αναγούλες, τους εμετούς και την κούραση δεν μπορω να βγω ουτε μια βολτα. Δεν το ξερει κανεις για την εγκυμοσυνη και πρεπει καθε μερα να προσποιουμαι οτι ειμαι καλα, ενώ είμαι ενα χαλι μαυρο 6 εβδομάδες τωρα. Βγήκαμε ενα βραδυ με την εταιρεία και εψαχνα δικαιολογίες γιατι δεν μπορουσα να πιω. Σκεψου ομως οτι ειναι ολα για εναν πααααρα πολυ καλό σκοπό και στο τελος θα αξιζει καθε δυσκολία ❤️ Κανε κουραγιο και καθε φορα που πεφτεις να σκεφτεσαι το μωρακι που θα κρατας στην αγκαλια σου ❤️❤️

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου κάνε υπομονή σκέψου ότι όλα αυτά σε λίγο καιρό δεν θα τα θυμάσαι! Σίγουρα και τα αντισυλληπτικά επηρεάζουν και  την ψυχολογία σου απλα προσπάθησε να σκέφτεσαι όταν δεν είσαι καλά ότι σε λίγο καιρό θα συμβεί το θαυματακι! 🙏🙏🙏 σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά🫶

Είναι το μοναδικό που με κρατά όρθια,η σκέψη αυτή οτι θα έχω αυτό που θελω τοσο πολύ! Είμαι.και ενοχικός τύπος, δηλαδή νιώθω τύψεις για τους άλλους οτι και να γίνει. Για παράδειγμα, νιώθω τύψεις να πω στον άντρα μου οτι δεν θέλω να πάω κάπου που θα μου ζητήσει, έχει περάσει και αυτός πολλά μαζι μου τον τελευταίο χρόνο 🫢. Από την άλλη σκέφτομαι οτι ήρθε η ώρα να σκεφτώ μια φορά και μένα, ειδικά αυτή την φορά, αλλά δεν το κάνω στη πράξη. 

Εσείς είστε η παρηγοριά μου και ξέρω οτι όσες μέρες και να χαθώ δεν θα νιώσω τύψεις. Σας ευχαριστώ και ανταποδίδω την αγκαλιά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 

Είναι το μοναδικό που με κρατά όρθια,η σκέψη αυτή οτι θα έχω αυτό που θελω τοσο πολύ! Είμαι.και ενοχικός τύπος, δηλαδή νιώθω τύψεις για τους άλλους οτι και να γίνει. Για παράδειγμα, νιώθω τύψεις να πω στον άντρα μου οτι δεν θέλω να πάω κάπου που θα μου ζητήσει, έχει περάσει και αυτός πολλά μαζι μου τον τελευταίο χρόνο 🫢. Από την άλλη σκέφτομαι οτι ήρθε η ώρα να σκεφτώ μια φορά και μένα, ειδικά αυτή την φορά, αλλά δεν το κάνω στη πράξη. 

Εσείς είστε η παρηγοριά μου και ξέρω οτι όσες μέρες και να χαθώ δεν θα νιώσω τύψεις. Σας ευχαριστώ και ανταποδίδω την αγκαλιά ♥️

Αχχχχ μου πηρε πολυυυ καιρο ψυχοθεραπειας για να καταφερω να λεω οχι με μεγαλυτερη ευκολια και να μην νιωθω ενοχες. Είναι όπως ακριβως το είπες: Ειναι καιρός να κοιταξεις τον εαυτο σου!! Ο αντρας σου σε αγαπαει και καταλαβαινει οτι ειναι μια δυσκολη περιοδος για εσενα!! Να του μιλας, να του εκφράζεις τις σκεψεις σου και όλα αυτα που νιωθεις και πιστεψε με, θα καταλαβει απόλυτα και το όχι που θα του πεις. Ειναι το κλειδι η συζητηση, τουλαχιστον εμενα εχει σωσει πολλές φορές τη σχέση μου!! Πάρε το χρόνο σου, φρόντισε τον εαυτό σου, αποδε΄ξου οτι ειναι μια φάση που ζοριζεσαι απο όλες τις απόψεις και προσπάθησε πανω από όλα να ειναι η Μαρίνα καλα και ήρεμη ωστε να ανταπεξέλθει ❤️ Θα περάσει, και θα ερθουν τα καλυτερα 🙏👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Αχχχχ μου πηρε πολυυυ καιρο ψυχοθεραπειας για να καταφερω να λεω οχι με μεγαλυτερη ευκολια και να μην νιωθω ενοχες. Είναι όπως ακριβως το είπες: Ειναι καιρός να κοιταξεις τον εαυτο σου!! Ο αντρας σου σε αγαπαει και καταλαβαινει οτι ειναι μια δυσκολη περιοδος για εσενα!! Να του μιλας, να του εκφράζεις τις σκεψεις σου και όλα αυτα που νιωθεις και πιστεψε με, θα καταλαβει απόλυτα και το όχι που θα του πεις. Ειναι το κλειδι η συζητηση, τουλαχιστον εμενα εχει σωσει πολλές φορές τη σχέση μου!! Πάρε το χρόνο σου, φρόντισε τον εαυτό σου, αποδε΄ξου οτι ειναι μια φάση που ζοριζεσαι απο όλες τις απόψεις και προσπάθησε πανω από όλα να ειναι η Μαρίνα καλα και ήρεμη ωστε να ανταπεξέλθει ❤️ Θα περάσει, και θα ερθουν τα καλυτερα 🙏👶

Μου φαίνεται θα ξαναξεκινησω και εγώ τη ψυχοθεραπεία, έκανα πιο παλιά για τον ίδιο ακριβώς λόγο,να μαθω να λεω και κάνα όχι μεσα μέσα. Φαίνεται τώρα που ζοριστηκα επανήλθε το θεματακι... Ναι αυτό θα κάνω έχεις δίκιο, θα συζητήσω απόψε μαζι του να τα βγάλω από μέσα μου. 

Ευχαριστώ πολύ @Elli13♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Εμένα 11η μέρα μετά την ωορρηξία κ΄απως έτσι ειχε βγει. Δεν ημουν σιγουρη αν υπήρχε χρώμα, και στο αρνητικό φαινόταν μια λεπτη γραμμούλα. Την επομενη ημερα φαινοταν πιο καθαρα, οπότε αναμένω με αγωνία το αυριανό σου 🙏❤️🤰

Αχχχχ ναι τώρα που το λες όντως το θυμάμαι!!!! Και την άλλη ημέρα φαινόταν κανονικά;; ή πάλι με το ζόρι;;; λες να περιμένω έως την ημέρα που περιμένω περίοδο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Μαρινάκι μου γλυκό αν η γραμμούλα έχει χρώμα τότε είσαι σε πάρα πάρα πάρα πολύ καλό δρόμο 🥰🥰🥰🥰🥰

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις δύο μέρες και μετά να πας απευθείας για χοριακή να μη Χαλάς και τα λεφτά σου στα τεστ! 😝😝😝 

Εύχομαι η μπέμπαδοσκόνη που μας έχει σκορπίσει το Ρενάκι να είναι τόσο τυχερή που να δουμε άμεσα πολλα θετικά τεστακια εδω μεσα!!!!

Σε ευχαριστώ Έφη μου... Θα κάνω άλλο ένα τεστ να το σιγουρεψω και μετά χοριακη 😒😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου εγώ μπαίνω και σας διαβαζω καθε μέρα, αλλά πραγματικά δεν περνάω πολύ καλα τελευταία. στη δουλειά,επεσαν πολλά μαζεμένα, εξωσωματική, δουλειά, γενικά η ψυχολογία μου δεν είναι στα καλύτερά της, είναι Και τα αντισυλληπτικά που μου προκαλούν πονοκέφαλο, πόνο στο στήθος, και ακόμη δεν ξεκίνησα τις ενέσεις.... Με περιμένουν πολλά και πρέπει να ανακτήσω τις δυνάμεις Μ😔  δεν θελω να βγεί αυτή η ψυχολογία και στη σχέση με τον σύζυγο, προσπαθώ να κρατήσω ισορροπίες παντού. Δεν το είπαμε πουθενά για την εξωσωματική μονο στους γονείς μου που θα βοηθήσουν και στο οικονομικό και αυτό με πνίγει λίγο,να πρέπει να βρίσκω ηλίθιες δικαιολογίες σε όλους για να μην βγω γιατί δεν είμαι καλά, ή να βγαίνω και να δείχνω οτι είμαι μια χαρά.... Αχ συγγνώμη για το σεντόνι αλλα δεν έχω που να τα πω ρε κορίτσια....

Κοίτα εσένα τώρα και ασε όλους τους άλλους. Να σκέφτεσαι πως οοολαααα αυτά τα κάνεις για να έρθεις ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σου... Προσωπικά δεν έχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικής ποτέ και δεν έχω ιδέα πόσο δύσκολη είναι η διαδικασία αλλά το φαντάζομαι... Όταν πειράξεις τις ορμόνες μας όλα ταραζονται... Εδώ όταν γεννας και παθαίνεις σαν κατάθλιψη... Εγώ και στις δύο γέννες βίωσα ψιλό-επιλόχεια κατάθλιψη... Πολύ κλάμα χωρίς λόγο κλπ.. 

Σου εύχομαι καλή δύναμη και εδώ θα είμαστε όταν θα μας βγάζεις φώτο το θετικό τεστ σε λίγο καιρό και θα κάνουμε πανικό όλες 💞💞💞😁😁😁😁 σε φιλώ 💋💋💋

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Μου φαίνεται θα ξαναξεκινησω και εγώ τη ψυχοθεραπεία, έκανα πιο παλιά για τον ίδιο ακριβώς λόγο,να μαθω να λεω και κάνα όχι μεσα μέσα. Φαίνεται τώρα που ζοριστηκα επανήλθε το θεματακι... Ναι αυτό θα κάνω έχεις δίκιο, θα συζητήσω απόψε μαζι του να τα βγάλω από μέσα μου. 

Ευχαριστώ πολύ @Elli13♥️♥️

Θα συμφωνήσω παααααρα πολυ με το κορίτσια !! Να λες κ κανενα Οχι μαρινακι μου! Τωρα οι ορμόνες σου χορεύουν  και ειναι απόλυτα λογικά να νιώθεις περίεργα. Οποτε να κανεις αυτο που σε ευχαριστεί πραγματικά … κάτσε σπίτι σου χαλάρωσε διάβασε κ κανα βιβλίο και δώσε περιθώριο στον εαυτό σου να ξεκουραστεί ,να πάρει τον χρόνο του που λεμε σε όλα αυτα που εχεις να αντιμετωπίσεις … καλο ειναι να ακούμε το σώμα μας … εγω στις τελευταίες συνεδρίες εχω αρχίσει να συζητάω πιο έντονα για το θεμα του παιδιού … και νιώθω πως χρειαζομαι μια εξτρα βοήθεια σε αυτο το κομμάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου εγώ μπαίνω και σας διαβαζω καθε μέρα, αλλά πραγματικά δεν περνάω πολύ καλα τελευταία. στη δουλειά,επεσαν πολλά μαζεμένα, εξωσωματική, δουλειά, γενικά η ψυχολογία μου δεν είναι στα καλύτερά της, είναι Και τα αντισυλληπτικά που μου προκαλούν πονοκέφαλο, πόνο στο στήθος, και ακόμη δεν ξεκίνησα τις ενέσεις.... Με περιμένουν πολλά και πρέπει να ανακτήσω τις δυνάμεις Μ😔  δεν θελω να βγεί αυτή η ψυχολογία και στη σχέση με τον σύζυγο, προσπαθώ να κρατήσω ισορροπίες παντού. Δεν το είπαμε πουθενά για την εξωσωματική μονο στους γονείς μου που θα βοηθήσουν και στο οικονομικό και αυτό με πνίγει λίγο,να πρέπει να βρίσκω ηλίθιες δικαιολογίες σε όλους για να μην βγω γιατί δεν είμαι καλά, ή να βγαίνω και να δείχνω οτι είμαι μια χαρά.... Αχ συγγνώμη για το σεντόνι αλλα δεν έχω που να τα πω ρε κορίτσια....

Κορίτσι μου γλυκό! Πόσο λογικό είναι να νιώθεις έτσι?! Λίγο οι ορμόνες λίγο η κούραση..δε θέλει και πολύ! Εγώ θα σου πω πως ;πο τη στιγμή που μοιράζεσαι το πρόβλημα σου ,τότε ήδη έχει λυθεί το μισό! Μη καταπιέζεις τον εαυτό σου και τα συναισθήματα σου. Αν δεν νιώθεις καλά αποδεξου το και σκέψου τι θα σε έκανε να νιώσεις καλύτερα (όχι διακοπές στις Μπαχάμες δεν μετράνε!) ..και προσπάθησε να υλοποιήσεις ότι είναι αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις όμορφα. Πάντως το να σκέφτεσαι όταν νιώθεις άσχημα πως τώρα αυτή τη στιγμή έχω κακή ψυχολογία και δε βοηθάει αυτό στον σκοπό που έχω βάλει ,να ξέρεις μόνο κακό σου κάνει! Όταν νιώσεις ξανά άσχημα σκέψου ,ωραία υπάρχει κάτι που τώρα θα με κάνει να νιώσω καλύτερα? 

Όσο αφορά τον σύζυγό σου συμφωνώ με την Έλλη ότι το να κάνεις μια όμορφη συζήτηση και να πεις όλα όσα έχεις μέσα σου ,μόνο καλό θα σας κάνει. Κατά αρχήν θα τον εντάξεις και αυτόν στην όλη ιστορία! Γιατί αυτή η ιστορία είναι και των δύο σας! Οπότε μοιράσου τα συναισθήματα σου και είναι σίγουρη ότι θα καταλάβει και θα σε κάνει να νιώσεις ακόμη πιο χαλαρή όλο αυτό. 

Σε κάθε περίπτωση είμαστε και εμείς εδώ για ΟΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii τρελλανε μας αύριο!!

@Mpourmpoulo. Τι γίνεται με τα τεστ?

Εμάς κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα αλλά δε μπόρεσα ακόμη να μιλήσω με τον άντρα μου.οτ;ν τον πήρα ήταν με κόσμο και μου είπε μόνο ότι είναι όλα φυσιολογικά και αύριο θα πάει να πάρει τις εξετάσεις και να του εξηγήσει περεταιρω τα πάντα ο γιατρός. Ίσως χρειαστεί κάποια βιταμίνη αν κατάλαβα καλά αλλά ίσως και όχι. Περιμένω να γυρίσει αργότερα να μου πει..

Εγώ μίλησα μόλις με την γραμματεία στην γυναικολόγο μου και μιας και έχω περίοδο και είναι σε μέρες που μπορώ να μετρήσω ορμόνες κλπ είπα να συζητήσει με την γιατρό και να μου γράψει αν είναι να κάνω καμιά εξέταση. Εεε έχω που έχω περίοδο σε βγει κάτι καλό τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@efakii τρελλανε μας αύριο!!

@Mpourmpoulo. Τι γίνεται με τα τεστ?

Εμάς κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα αλλά δε μπόρεσα ακόμη να μιλήσω με τον άντρα μου.οτ;ν τον πήρα ήταν με κόσμο και μου είπε μόνο ότι είναι όλα φυσιολογικά και αύριο θα πάει να πάρει τις εξετάσεις και να του εξηγήσει περεταιρω τα πάντα ο γιατρός. Ίσως χρειαστεί κάποια βιταμίνη αν κατάλαβα καλά αλλά ίσως και όχι. Περιμένω να γυρίσει αργότερα να μου πει..

Εγώ μίλησα μόλις με την γραμματεία στην γυναικολόγο μου και μιας και έχω περίοδο και είναι σε μέρες που μπορώ να μετρήσω ορμόνες κλπ είπα να συζητήσει με την γιατρό και να μου γράψει αν είναι να κάνω καμιά εξέταση. Εεε έχω που έχω περίοδο σε βγει κάτι καλό τουλάχιστον!

Μπράβο κορίτσι μου.. Αρα εφόσον όλα είναι καλά θα μείνεις άμεσα με τα τεστ ωορρηξίας.. Είναι θέμα χρόνου 😘 κάνε αν σε γράψει ο γιατρός και ορμονολογικες δεν είναι κακό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ μέσα από τη καρδιά μου! ♥️♥️Όλες μια προς μια, είστε υπέροχες, γιατί οι γυναίκες είμαστε υπέροχες από τη φύση μας !! Ευχαριστώ που είστε εδώ,σας νιώθω τοσο δίπλα μου. Ούτε η αδελφή μου που είναι η καλύτερη μου φίλη δεν ξέρει για την εξωσωματική, είμαι σίγουρη οτι θα ηταν δίπλα μου αν το γνώριζε, εσείς όμως είστε κατι αλλο, ξεχωριστό. 

Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας έχετε δίκιο σε όλα γιατί βλέπετε πιο καθαρά τα πράγματα♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ μέσα από τη καρδιά μου! ♥️♥️Όλες μια προς μια, είστε υπέροχες, γιατί οι γυναίκες είμαστε υπέροχες από τη φύση μας !! Ευχαριστώ που είστε εδώ,σας νιώθω τοσο δίπλα μου. Ούτε η αδελφή μου που είναι η καλύτερη μου φίλη δεν ξέρει για την εξωσωματική, είμαι σίγουρη οτι θα ηταν δίπλα μου αν το γνώριζε, εσείς όμως είστε κατι αλλο, ξεχωριστό. 

Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας έχετε δίκιο σε όλα γιατί βλέπετε πιο καθαρά τα πράγματα♥️

 

Κορίτσι μου σου στέλνω και εγώ μια αγκαλιά και την θετική μου ενέργεια! Θα περάσει το δύσκολο κομμάτι και θα είναι όλα πιο όμορφα! Μετά την βροχή έρχεται πάντα το ουράνιο τόξο  που θα σου φέρει το μωράκι που θα σε αποζημιώσει για όλα 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.. Αρα εφόσον όλα είναι καλά θα μείνεις άμεσα με τα τεστ ωορρηξίας.. Είναι θέμα χρόνου 😘 κάνε αν σε γράψει ο γιατρός και ορμονολογικες δεν είναι κακό... 

Είμαι πεπεισμένη ότι οολα θα πάνε καλά και όλα θα γίνουν όταν είναι σωστή η ώρα! Μου έγραψε και η γιατρός τις εξετάσεις και αύριο θα πάω να τις κάνω . ΝομΙω δεν έχει σχέση αν είμαι φαγωμενη αν θυμάμαι καλά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για πείτε μου αν ξέρετε...

Η ποσότητα της ροής της περιόδου επιρεαζεται από την ποιότητα του ενδομητριου;; εμένα πάντα η περίοδος κράταγε 7 μέρες μέχρι να τελειώσουν τα καφέ. Και σήμερα είμαι 4η μέρα και είμαι πλέον καθαρή.

Ανησυχώ μήπως το κλομιφεν μου χάλασε το ενδομητριο, γιατί το κάνει αυτό μερικές φορές σαν παρενέργεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

@efakii τρελλανε μας αύριο!!

@Mpourmpoulo. Τι γίνεται με τα τεστ?

Εμάς κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα αλλά δε μπόρεσα ακόμη να μιλήσω με τον άντρα μου.οτ;ν τον πήρα ήταν με κόσμο και μου είπε μόνο ότι είναι όλα φυσιολογικά και αύριο θα πάει να πάρει τις εξετάσεις και να του εξηγήσει περεταιρω τα πάντα ο γιατρός. Ίσως χρειαστεί κάποια βιταμίνη αν κατάλαβα καλά αλλά ίσως και όχι. Περιμένω να γυρίσει αργότερα να μου πει..

Εγώ μίλησα μόλις με την γραμματεία στην γυναικολόγο μου και μιας και έχω περίοδο και είναι σε μέρες που μπορώ να μετρήσω ορμόνες κλπ είπα να συζητήσει με την γιατρό και να μου γράψει αν είναι να κάνω καμιά εξέταση. Εεε έχω που έχω περίοδο σε βγει κάτι καλό τουλάχιστον!

Ειδεσσς όλα καλά κορίτσι μουυυυ🙏🙏🙏 αντε να κανεις και τις εξετάσεις σου και να μπεις δυναμικα στις μέρες για επαφουλες💕 εμένα τα τεστ βγαίνουν ολο και πιο άχνα 😩 δεν ξερω τι γινετε ίσως δεν ήταν να κάνω ακόμη ωορρηξια 😩 αυριο 2 η ωρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δω τι θα μου πει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια για πείτε μου αν ξέρετε...

Η ποσότητα της ροής της περιόδου επιρεαζεται από την ποιότητα του ενδομητριου;; εμένα πάντα η περίοδος κράταγε 7 μέρες μέχρι να τελειώσουν τα καφέ. Και σήμερα είμαι 4η μέρα και είμαι πλέον καθαρή.

Ανησυχώ μήπως το κλομιφεν μου χάλασε το ενδομητριο, γιατί το κάνει αυτό μερικές φορές σαν παρενέργεια... 

ναι κορίτσι μου όσο πιο λεπτό ενδομητριο τόσο πιο χαμηλή ροη βέβαια δεν είναι απόλυτο αυτό ! Εγώ όταν πήρα κλομιφαινη μετά την ωορρηξια ο γιατρός μου έδωσε προγεστερονη και οιστρογονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Είμαι πεπεισμένη ότι οολα θα πάνε καλά και όλα θα γίνουν όταν είναι σωστή η ώρα! Μου έγραψε και η γιατρός τις εξετάσεις και αύριο θα πάω να τις κάνω . ΝομΙω δεν έχει σχέση αν είμαι φαγωμενη αν θυμάμαι καλά ..

Δεν έχει σχέση αν έχεις φάει η όχι στις ορμονικές εξετάσεις ❤️ απλά αν κανεις και την κορτιζόλη φρόντισε να μην πιεις καφέ πριν❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δεν έχει σχέση αν έχεις φάει η όχι στις ορμονικές εξετάσεις ❤️ απλά αν κανεις και την κορτιζόλη φρόντισε να μην πιεις καφέ πριν❤️

Καφέ πίνω αραιά και που,οπότε απλά δε θα πιω αύριο..εχω και από μόνη μου νεύρα δε χρειάζομαι καφέδες εγώ! 😅😅

Όσο για τα τεστακια ίσως να μην έγινε το καλό πικ ακόμη. Αύριο θα μάθουμε!!αναμένουμε νεότερα.οβερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα τεστ αλλά πάλι αχνή γραμμούλα....αρκετά αχνη 

. Για κάντε μια επεξεργασία ρε κορίτσια... 

Δεν ξέρω.. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι κάτι... Θα το αφήσω τώρα και αν δεν έρθει έως Σάββατο θα πάρω κι άλλο τεστ 

IMG_20230405_080642_edit_149041003452778.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου καθόμουν και κοιτούσα την εφαρμογή κ τους κύκλους μ τώρα και παρατήρησα το εξής ! Πως η ω χρονική μου φάση είναι μεγαλύτερη ! 
δεσομενου πως όταν εγώ πονάω και κάνω τεστ ωορρηξιας πάντα μ βγαίνει χαμογελάκι(γιατί μέχρι ν πρόσφατα εκανα τ ψηφιακά τεστ) αν υποθέσουμε ότι με τον πόνο έχω χαμόγελο σημαίνει πως η ωορρηξια γίνεται την επόμενη μέρα άντε μεθεπόμενη ! Πως γίνεται λοιπόν ν έχω κύκλο 32 ημερών όταν θετικό τεστ ωορρηξιας έχω 14  15 ; 
 

δν ξέρω έχω μπερδευτεί και ατεναχωρεθει πάλι μήπως υπάρχει πρόβλημα με την ωορρηξια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...