Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια πριν λίγο έκανα τεστ ωορρηξιας και σκουρυνε παρά πολυυυ σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες 🙏 σήμερα είμαι 11η μέρα του κύκλου και πιστεύω πως αύριο ή μεθαύριο θα βγει θετικο ! Εντωμεταξύ πριν κάνω τεστ είχα αρκετά υγρα στο εσώρουχο που εγώ γενικα υστερώ από υγρα 😂 και πονάκια δεξια χαμηλά και λέω τι στο καλό ερχετε η ωορρηξια τόσο νωρίς;;; Ο γιατρός που με είδε την Παρασκευή μου είπε ότι ακόμη δεν θα κάνω και να πάω την Τετάρτη να με δει πάλι για να δούμε ποτέ θα κάνω ωορρηξια  και ότι μάλλον η ωορρηξια μου θα γίνει από την δεξια ωοθηκη ! Μάλλον θα γίνει νωρίτερα και θα προλάβει τον γιατρό 😂

δειτε την φωτό να μου πείτε γνώμες ❤️

Υ.Γ : κάνω ωορρηξια συνήθως 18η-20η και σήμερα το τεστακι ήταν έτσι 👇

DFCFE9B0-6117-444D-ABA7-8E80A399A1F2.jpeg

Αύριο, μεθαύριο θα γίνει θετικό.. Ανεβαίνει η ορμόνη!!! Υπομονή λίγο έμεινε 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με ανατρίχιασες αλήθεια!!! Μακάρι ρε αγάπη μου... 

εγω το χω πει και θα το ξαναπώ … και η αδερφή μου με τεστ ωορηξιας ανακάλυψε την εγκυμοσύνη της !!! 😋😋😋😋 

θελουμε άμεση ανταποκριση για τα συμπτώματα σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii @Rena92 λέτε να το κάνω έτσι? Το θέλω αλλα δεν έχω κάποια αφορμή να τον πάρω για κάποια εξέταση γιατί τις έκανα πρόσφατα με τον ίδιο ότι χρειαζόταν... Κ το μόνο που μου είπε να μην αγχώνομαι γιατί οι εξετάσεις μου είναι όλες τέλειες κ να συνεχίσω κανονικά προσπάθειες... Αν κ μετά την αποβολή θα ήθελα να κάνω πάλι τις ίδιες εξετάσεις μην άλλαξε τίποτα... Αλλά φαντάζομαι θα πρέπει να περάσουν 6 μήνες τουλάχιστον χωρίς να έχω μείνει έγκυος κ λογικά θα μου πει κ αυτός να κάνω.. πιστεύω..  θα δω μήπως βρω κάτι για να τον πάρω... Αλλιώς το αφήνω κ βλέπω την επόμενη περίοδο κ εάν είναι ίδια του το λέω γιατί θα είναι υπερβολή θεωρώ κ τρίτο μήνα ελάχιστη ροή... Ενώ πριν όλο αυτό δεν προλάβαινα να αλλάξω σερβιετα με τόσο περίοδο που είχα.. η ωορρηξία τουλάχιστον από τα τεστ λογικά γίνεται 🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Ναι ναι, σήμερα βγήκε αρνητικότατο

Εγώ θα σου έλεγα αν μπορείτε και είναι και ο σύζυγος σε αυτό το Μουντ να έρθετε σε επαφουλα και σημερ🥰 αν όχι δεν πειράζει οι επαφουλες σου είναι μια χαρα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι μου εμένα δεν με είχε καθαρίσει καλά και πήγα με αιμορραγια σε κλινική σε άλλο γιατρό και ξαναέκανα αποξεση.. Οπότε να είσαι χαρούμενη γι αυτό.. Σημαίνει ότι έκανε καλή δουλειά... Συνέχισε να προσπαθείς!!! Σε φιλώ 😍❤️❤️

Πω πω αυτό αν κάνουν λάθος οι γιατροί είναι τρομερό... Κ μπήκες δεύτερη φορά για λάθος του προηγούμενου... Ναι κορίτσι μου θα προσπαθήσω κ θα σκέφτομαι θετικά...  Σε ευχαριστώ πολύ Κ εσένα σου εύχομαι ότι καλύτερο 🙏🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Εγώ κορίτσια τρίτη μέρα περιόδου κ τελικά κ αυτός ο μήνας περιόδου ήταν τζουφιος... Λίγο παραπάνω αίμα από την προηγούμενη φορά αλλά φανταστείτε την έβγαλα με τα πολύ μικρά σερβιετακια πιο πολύ... Την πρώτη μέρα έβαλα κανονική κ είχα λίγο παραπάνω αίμα αλλά μετά σταγόνες... Κ ντρέπομαι να ξαναπάρω τον γιατρό να ρωτήσω... Γιατί στην προηγούμενη φορά μου είπε ότι υπάρχει κ αυτή η πιθανότητα να έχω ελάχιστη ροή μετά την αποβολή... Τώρα να τον πάρω να του πω ότι κ η δεύτερη φορά είναι λίγη ροή θα μου πει να μην αγχώνομαι κ ότι όλα είναι καλά... Όχι ότι έχω παράπονο 😂 την έβγαλα ωραία πάλι... Λες κ είμαι ακόμα έγκυος κ απλά βγάζω λίγο... Απλά αγχώθηκα πάλι με την λίγη ροή... Οι δικοί μου λένε ότι με τόσο αίμα που έβγαλα στην αποβολή προσπαθεί προφανώς να συνέλθει ο οργανισμός μου γιατί ήταν κ οι γονείς μου μαζί εκείνη την ημέρα κ είδαν πόσο άσχημα ήταν το αίμα που δεν σταματούσε..  κ εγώ αυτό σκέφτομαι ότι όντως μπορεί ο οργανισμός να συνέλθει ακόμα... Εσείς τι λέτε? Άντε να αρχίσω κ εγώ τα τεστ ωορρηξίας 🥰 νομίζω θα είναι ο μήνας μας κορίτσια σε όλες μας!! Με τόσο όμορφη παρέα κ να μην γίνει είμαστε τυχερές που έχουμε η μία την άλλη εδώ μέσα ❤️❤️❤️

Κοριτσάκι μου αν δεν επηρεάζεται η ωορρηξια σου δεν έχεις λόγω να ανησυχείς είναι λογικο να έχει διαταραχτεί η περίοδος σου μετά από αυτό !  Παρτον αύριο ενα τηλ είναι φυσιολογικό να θέλεις να παρεις την γνώμη του! Αντε να τελειώσει να μπεις στην φαση για τρελίτσες 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Ναιιιι φαίνεται ότι ανεβαίνει!!! Για την Τρίτη το κόβω να είναι φουλ θετικό!! Κ εάν θες ξεκινά κ επαφές σήμερα αύριο 🥰🥰🥰

Ναι το βραδάκι ίσως τον στριμώξω 😂 αλλιώς σίγουρα αυριοοοο 😂❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αύριο, μεθαύριο θα γίνει θετικό.. Ανεβαίνει η ορμόνη!!! Υπομονή λίγο έμεινε 😍

Νωρίς νωρίς μπαίνω στο love zone❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Σε δυο μέρες φαίνεται όντως να γίνεται θετικό κορίτσι μου!! Άντε τέλεια! Είσοδος στην love zone νωρίτερα, που σημαίνει μικρότερη αναμονή 🥰🤞🏼 Πάντως πες το στον γιατρό σου όταν πας!

😻😻😻🙏🙏 ευτυχώς νωρίτερα να προλάβω μη φύγει ο δικος  μου το Πάσχα🥰 την Τετάρτη που θα πάω θα δω τι θα μου πει μόνος του από τον υπερυχο και αν έχω κάνει ωορρηξια θα του πω σε πρόλαβα γιατρέ 😂 δεν εμπιστεύεται τα τεστ ωορρηξιας και λέει ότι είναι πεταμένα λεφτά!  Όποτε θα του πω εγώ τα εμπιστεύομαι γτ πρόβλεψαν την ωορρηξια μου😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@Rena92 εσυ εγκυουλα μας πως εισαι???απο συμπτωματα πως ειμαστε??

@Girly κατεβηκε η σιχαμενη  ή ακομα σε ταλαιπωρει??

Εγώ κορίτσι μου είμαι καλά μπορώ να πω μέχρι στιγμής! Σήμερα αγχώθηκα βέβαια αρκετά, γιατί έχω κάποια διάσπαρτα έντονα πονάκια περιόδου (υποφερτά βέβαια) και στη μέση, που από χθες παρατηρώ με πιάνουν κυρίως όταν κάνω κάτι. Γενικά δεν κάνω τίποτα κ προσπαθώ να προσέχω μέχρι τον γιατρό, αλλά χθες μαγείρεψα κ σήμερα ανέβηκα κάτι σκάλες κ με έπιασε. Μόλις ξαπλώσω μου περνάει…Πήρα και τον γιατρό κ ένιωσα ότι τον ενοχλώ και σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάω αλλού. Γενικά ένα άγχος 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

😂😂😂😂 Τι τραβάνε και αυτοί ρε γαμωτο!!! Μεταξύ μας εμείς τα τραβάμε όλα... Και όταν μείνουμε έγκυες και μετά αφού γεννηθούν τα μωρά.. Οπότε ας κάνουν και αυτοί κάτι!!! Εγώ πιστεύω είστε οκ.. Και εγώ τις 2 ημέρες που είδα φατσουλα κάναμε... Και την τρίτη που βγήκε αρνητικο δεν κάτσαμε 

Μωρέ σίγα τι τραβάνε, εμείς όλα και τις αγωνίες και τα πάντα, εγώ κατουρούσα ένα 20ήμερο τα τεστ, εγώ τον κυνηγάω και δεν του είπα κιόλας ότι βγήκε θετικό δεν θέλω να το δούμε το σεξ σαν δουλεία και δεν ήθελα και να τον αγχώσω ακουσον ακουσον. ΟΟΟΟχι τώρα θύμωσα θα μου κάτσει και σήμερα και από αύριο παίρνει ρεπό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ κορίτσι μου είμαι καλά μπορώ να πω μέχρι στιγμής! Σήμερα αγχώθηκα βέβαια αρκετά, γιατί έχω κάποια διάσπαρτα έντονα πονάκια περιόδου (υποφερτά βέβαια) και στη μέση, που από χθες παρατηρώ με πιάνουν κυρίως όταν κάνω κάτι. Γενικά δεν κάνω τίποτα κ προσπαθώ να προσέχω μέχρι τον γιατρό, αλλά χθες μαγείρεψα κ σήμερα ανέβηκα κάτι σκάλες κ με έπιασε. Μόλις ξαπλώσω μου περνάει…Πήρα και τον γιατρό κ ένιωσα ότι τον ενοχλώ και σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάω αλλού. Γενικά ένα άγχος 😛

Αρχικά θα σου πω ότι πρέπει να αποφεύγεις τις σκάλες όσο μπορείς και το σκύψιμο και φυσικά να μη κουράζεσαι ! Αν νοιωθεις έτσι κορίτσι μου να πας σε άλλον .. προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και όλα θα πανε τελεια❤️ τα πονάκια περιόδου είναι φυσιολογικά στην εγκυμοσυνη 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

😻😻😻🙏🙏 ευτυχώς νωρίτερα να προλάβω μη φύγει ο δικος  μου το Πάσχα🥰 την Τετάρτη που θα πάω θα δω τι θα μου πει μόνος του από τον υπερυχο και αν έχω κάνει ωορρηξια θα του πω σε πρόλαβα γιατρέ 😂 δεν εμπιστεύεται τα τεστ ωορρηξιας και λέει ότι είναι πεταμένα λεφτά!  Όποτε θα του πω εγώ τα εμπιστεύομαι γτ πρόβλεψαν την ωορρηξια μου😂😂😂 

Καλέ ναιιι και εγώ το σκέφτηκα που είχες πει θα φύγει, είδες;; Όλα για κάποιο λόγο γίνονται 😍 Πάντως και μένα ο τελευταίος που πήγα μου είπε πως δεν τα εμπιστεύεται και είναι χαζομάρες αλλά εγώ δεν τα ακούω καν αυτά! Μια χαρά δείχνουν και μας βοηθάνε τα τεστακια! 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αρχικά θα σου πω ότι πρέπει να αποφεύγεις τις σκάλες όσο μπορείς και το σκύψιμο και φυσικά να μη κουράζεσαι ! Αν νοιωθεις έτσι κορίτσι μου να πας σε άλλον .. προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και όλα θα πανε τελεια❤️ τα πονάκια περιόδου είναι φυσιολογικά στην εγκυμοσυνη 🫶

Γενικά προσέχω παραπάνω από το φυσιολογικό θα πω, γιατί και ο άντρας μου είναι πολύ αγχώδης και συνεχώς με μαλώνει αν κάνω κάποια extreme κίνηση 😂 Γι αυτό και με άγχωσε λίγο, γιατί λέω με τόσο προσοχή κ μόλις κάνω κάτι πονάω; Αχ τι να πω, μακάρι να κυλήσουν όλα καλά και να ηρεμήσω και εγώ ❤️❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκι μου αν δεν επηρεάζεται η ωορρηξια σου δεν έχεις λόγω να ανησυχείς είναι λογικο να έχει διαταραχτεί η περίοδος σου μετά από αυτό !  Παρτον αύριο ενα τηλ είναι φυσιολογικό να θέλεις να παρεις την γνώμη του! Αντε να τελειώσει να μπεις στην φαση για τρελίτσες 💕💕💕

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας με βάση τα τεστ 🥰 το σκέφτομαι να τον πάρω η αλήθεια αλλά ίσως περιμένω κ την επόμενη περίοδο να δω πως θα είναι κ αν δω τα ίδια θα τον πάρω σίγουρα να ρωτήσω... Ναι αυτό περιμένω να αρχίσουμε τις επαφουλες μήπως έρθει το σπορακι ξανά 🥰🥰🥰 μέχρι την Πέμπτη θα μάθουμε κ αν θα φύγει τελικά η θα μείνει ο άντρας μου αυτές τις μέρες!! Έχω τα τεστ ωορρηξίας έτοιμα 🥰🙏😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλέ ναιιι και εγώ το σκέφτηκα που είχες πει θα φύγει, είδες;; Όλα για κάποιο λόγο γίνονται 😍 Πάντως και μένα ο τελευταίος που πήγα μου είπε πως δεν τα εμπιστεύεται και είναι χαζομάρες αλλά εγώ δεν τα ακούω καν αυτά! Μια χαρά δείχνουν και μας βοηθάνε τα τεστακια! 

 

Γενικά προσέχω παραπάνω από το φυσιολογικό θα πω, γιατί και ο άντρας μου είναι πολύ αγχώδης και συνεχώς με μαλώνει αν κάνω κάποια extreme κίνηση 😂 Γι αυτό και με άγχωσε λίγο, γιατί λέω με τόσο προσοχή κ μόλις κάνω κάτι πονάω; Αχ τι να πω, μακάρι να κυλήσουν όλα καλά και να ηρεμήσω και εγώ ❤️❤️🥰

Όλα καλά θα πάνε 🥰🥰 κ εμένα μου είχε κάνει εντύπωση το ποσό πονούσα τις πρώτες μέρες σαν να είχα περίοδο είναι φυσιολογικό!!! Βολεύεται κ μεγαλώνει το σπορακι σου 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Όλα καλά θα πάνε 🥰🥰 κ εμένα μου είχε κάνει εντύπωση το ποσό πονούσα τις πρώτες μέρες σαν να είχα περίοδο είναι φυσιολογικό!!! Βολεύεται κ μεγαλώνει το σπορακι σου 🥰🥰🥰

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου, κάπως ηρεμώ με τα λόγια σας 🙏🏼❤️ 

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας με βάση τα τεστ 🥰 το σκέφτομαι να τον πάρω η αλήθεια αλλά ίσως περιμένω κ την επόμενη περίοδο να δω πως θα είναι κ αν δω τα ίδια θα τον πάρω σίγουρα να ρωτήσω... Ναι αυτό περιμένω να αρχίσουμε τις επαφουλες μήπως έρθει το σπορακι ξανά 🥰🥰🥰 μέχρι την Πέμπτη θα μάθουμε κ αν θα φύγει τελικά η θα μείνει ο άντρας μου αυτές τις μέρες!! Έχω τα τεστ ωορρηξίας έτοιμα 🥰🙏😋

Αα θα μπορούσες να πάρεις να τον ρωτήσεις μήπως παρακολουθήσετε την ωορρηξία με υπέρηχο και προτού το καταλάβει, του πετάς και την ερώτηση που σε καίει 😛🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii μου ήρθε κανονικότητα και με φόρα!! Εγω πάντα την πρώτη μέρα (χθες) έχω λίγο αίμα, τη δεύτερη φουλ ,την τρίτη λιγότερο και μετά αρχίζω να καθαρίζω ως την 6η μέρα..αυτά μετά την γέννα τα απέκτησα. Πιο πριν είχα 5 μέρες το ίδιο και μετά καθάριζα..

@Rena92 ρενακι μου γενικά τώρα που είναι πρώτος καιρός μην πολυκουραζεσαι. Έχεις οοολο τον καιρό μπροστά σου μετά να κουραστεις όσο θέλεις (ειδικά αφότου γεννήσεις) ,τώρα απόλαυσε την ηρεμία σου! 

@cat12 θα σου πρότεινα να δεις ίσως και κανέναν άλλο γιατρό που θα σε κάνει να νιώσεις πως ότι ώρα και μέρα τον πάρεις θα είναι οκ. Η αν είναι εφικτό να στείλεις βαιμπερ. Εγώ στη νέα γιατρό που έχω ότι ήθελα όταν έκανα κάτι εξετάσεις κλπ μου είχε πει να την στέλνω στο ινσταγκραμ.και γενικά με βολεύει πολύ έτσι ώστε ναι μεν να ρωτάω ότι θέλω οπότε θέλω αλλά να μην νιώθω και ότι ενοχλώ και να μου απαντούν οπότε θελήσουν. (Και για τον παιδίατρο ισχύει αυτό!)

@Mpourmpoulo μου φαίνεται και εμένα πολύ πιο σκούρο άρα η ωορηξια σου είναι πολυυυ κοντά. Μην τον αφήσεις να πάρει ανάσα! Τρικλοποδιά και γκολ!

@Cat96 συμφωνω αποοολυτα μαζί σου!! Δε φτάνει που τους καθόμαστε και με δική μας πρωτοβουλία, θα κάνουν και τους δύσκολους?! Ούτε καν! Και εσύ τρικλοποδιά και γκολ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Βασικά δεν ξέρω πως γίνεται της ωορρηξίας να βγαίνει θετικό ενώ είναι άλλη ορμόνη από της εγκυμοσύνης;;; 🙄 δεν το έχω καταλάβει... Η Ναντια νομίζω είχε κάνει και είχε έτσι γραμμούλα όχι ίδια με την άλλη πιο αχνή στο τεστ ωορρηξίας αλλά επειδή δεν ήταν τελείως αρνητικό έλεγε είναι έγκυος και όντως ήταν!!! Αντε να δούμε... Εντός ολίγων ημερών θα μάθουμε 😘 αχ καλά που έχουμε η μία την άλλη και τα λέμε κάπου και τα βγάζουμε από μέσα μας 😊☺️😍 

 

Εγω εδώ έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ωορηξιας και βγήκαν γραμμές κατσε να σας βάλω φωτο το τέρμα πάνω είναι ωορηξιας.  Αλλά να σας πω έχω δοκιμάσει σε διάφορες φάσης της εγκυμοσύνης τα τεστ ωορηξιας για να ξέρω τι παίζει και δεν βγαίναν ποτε θετικά αλλά αχνά.  

 

Το πράσινο είναι ωορηξιας.  Και μα φανταστείς ακόμα και στην 12εβδ ακόμα έτσι έβγαινε.  

20220904_105633.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω εδώ έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ωορηξιας και βγήκαν γραμμές κατσε να σας βάλω φωτο το τέρμα πάνω είναι ωορηξιας.  Αλλά να σας πω έχω δοκιμάσει σε διάφορες φάσης της εγκυμοσύνης τα τεστ ωορηξιας για να ξέρω τι παίζει και δεν βγαίναν ποτε θετικά αλλά αχνά.  

 

Το πράσινο είναι ωορηξιας.  Και μα φανταστείς ακόμα και στην 12εβδ ακόμα έτσι έβγαινε.  

20220904_105633.jpg

Αααα να γειά σου!! Ορίστε 😁 σε ευχαριστώ πάρααα πολυυυυυ❤️❤️❤️ μου έδωσες ελπίδες!! Της ωορρηξίας είναι πιο θετικό από της εγκυμοσύνης εντωμεταξύ 😜 σε ποια ημέρα καθυστέρησης τα έκανες αυτά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ κορίτσι μου είμαι καλά μπορώ να πω μέχρι στιγμής! Σήμερα αγχώθηκα βέβαια αρκετά, γιατί έχω κάποια διάσπαρτα έντονα πονάκια περιόδου (υποφερτά βέβαια) και στη μέση, που από χθες παρατηρώ με πιάνουν κυρίως όταν κάνω κάτι. Γενικά δεν κάνω τίποτα κ προσπαθώ να προσέχω μέχρι τον γιατρό, αλλά χθες μαγείρεψα κ σήμερα ανέβηκα κάτι σκάλες κ με έπιασε. Μόλις ξαπλώσω μου περνάει…Πήρα και τον γιατρό κ ένιωσα ότι τον ενοχλώ και σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάω αλλού. Γενικά ένα άγχος 😛

Να σε ρωτήσω κάτι ποσο εβδομάδων θα είσαι όταν θα πας να σε δει ο γιατρός ; 

εγω πχ πρώτη εξέταση ήμουν 5 εβδομάδων και 3 μερες περίπου είδαμε σακο και μετα μου είπε να ξανά πάω σε 3 βδομαδες να ακούσουμε καρδιά και μου είπε να πάω σε 3 βδομαδες γιατί είδαμε 2 σάκους αλλά με διαφορετικό μέγεθος και επειδή υπήρχε ένα ενδεχόμενα να είναι δίδυμα με καθυστέρησε λίγο το ραντεβού για να δώσει χρόνο στον δεύτερο σακο να δούμε πως θα πάει.. όποτε όταν θα πήγαινα 8 εβδομάδων θα μου έδινε σίγουρη απάντηση αν θα είναι δυο τα μωρά ή όχι .. βέβαια μου είπε αν για κάποιο λόγο δεν μπορω να περιμένω τόσο να πάω και πιο μπροστά.. 

Αν νιώθεις λίγο ανασφάλεια με τον γιατρό μην το σκέφτεσαι και πάνε να σε δει κάποιος άλλος πρέπει να νιώθεις άνετα να ξέρεις στους επόμενους 9 μήνες θα εισαι σε στενή επικοινωνία μαζί του αν νιώθεις ότι τον ενοχλείς ίσως να μην κάνει αυτός για εσενα στο λέω επειδή εισαι πολύ αρχή και είναι πιο εύκολο τώρα να αλλαξεις γιατρό 

Απλά ηθελα να πω ότι θα μπορούσε να σε βάλει ένα ραντεβού αυτήν τηβ βδομαδα να σε δει από κοντά να μιλήσετε να σου φύγει και εσενα το πολύ αγχος που ειναι φυσιολογικό να υπάρχει στο λέω γιατί και εγω έτσι ήμουν.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι ποσο εβδομάδων θα είσαι όταν θα πας να σε δει ο γιατρός ; 

εγω πχ πρώτη εξέταση ήμουν 5 εβδομάδων και 3 μερες περίπου είδαμε σακο και μετα μου είπε να ξανά πάω σε 3 βδομαδες να ακούσουμε καρδιά και μου είπε να πάω σε 3 βδομαδες γιατί είδαμε 2 σάκους αλλά με διαφορετικό μέγεθος και επειδή υπήρχε ένα ενδεχόμενα να είναι δίδυμα με καθυστέρησε λίγο το ραντεβού για να δώσει χρόνο στον δεύτερο σακο να δούμε πως θα πάει.. όποτε όταν θα πήγαινα 8 εβδομάδων θα μου έδινε σίγουρη απάντηση αν θα είναι δυο τα μωρά ή όχι .. βέβαια μου είπε αν για κάποιο λόγο δεν μπορω να περιμένω τόσο να πάω και πιο μπροστά.. 

Αν νιώθεις λίγο ανασφάλεια με τον γιατρό μην το σκέφτεσαι και πάνε να σε δει κάποιος άλλος πρέπει να νιώθεις άνετα να ξέρεις στους επόμενους 9 μήνες θα εισαι σε στενή επικοινωνία μαζί του αν νιώθεις ότι τον ενοχλείς ίσως να μην κάνει αυτός για εσενα στο λέω επειδή εισαι πολύ αρχή και είναι πιο εύκολο τώρα να αλλαξεις γιατρό 

Απλά ηθελα να πω ότι θα μπορούσε να σε βάλει ένα ραντεβού αυτήν τηβ βδομαδα να σε δει από κοντά να μιλήσετε να σου φύγει και εσενα το πολύ αγχος που ειναι φυσιολογικό να υπάρχει στο λέω γιατί και εγω έτσι ήμουν.. 😊

Εμένα πάντως σε αυτήν την εγκυμοσύνη μου είπε να πάω κατευθείαν 6η εβδομάδα για να ακούσουμε καρδιά. Πιο πριν μου είπε δεν είχε νόημα δεν θα βλέπαμε και τίποτα. Και παρόλο το τεράστιο άγχος μου λόγω της παλινδρομης ένιωσα καλύτερα να περιμένω και ως τότε απλά ήμουν χαλαρή σε φάση ό,τι είναι να γινει θα γίνει. Άσχετα που από κει και πέρα πηγαίνω κάθε εβδομάδα γιατί από όταν άκουσα καρδιά το άγχος αυξήθηκε κατακορυφα 😂 άβυσσος η ψυχή της γυναίκας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η efakii είπε:

κοριτσι μου η ορμονη εχει ανεβει οντως αρκετα σε σχεση με το χθεσινο!! μπορει και αυριο βραδακι να εχει θετικοποιηθει!!! τι κυκλο εχεις??μηπως κανεις 2πλη ωορηξια ;; 😋😋😋

Ναι ναι έρχεται η ωορρηξια πιστεύω🙏 αργω  να κανω ωορρηξια γενικα κανω 18η-20η ! Λες;;; Μπορεί ποιος ξερειιιιι θα δειξει τις επόμενες μέρες με τα τεστακια και την Τετάρτη στον γιατρό 🙏 εγώ πάντως ήρθα σε επαφή σήμερα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

@efakii μου ήρθε κανονικότητα και με φόρα!! Εγω πάντα την πρώτη μέρα (χθες) έχω λίγο αίμα, τη δεύτερη φουλ ,την τρίτη λιγότερο και μετά αρχίζω να καθαρίζω ως την 6η μέρα..αυτά μετά την γέννα τα απέκτησα. Πιο πριν είχα 5 μέρες το ίδιο και μετά καθάριζα..

@Rena92 ρενακι μου γενικά τώρα που είναι πρώτος καιρός μην πολυκουραζεσαι. Έχεις οοολο τον καιρό μπροστά σου μετά να κουραστεις όσο θέλεις (ειδικά αφότου γεννήσεις) ,τώρα απόλαυσε την ηρεμία σου! 

@cat12 θα σου πρότεινα να δεις ίσως και κανέναν άλλο γιατρό που θα σε κάνει να νιώσεις πως ότι ώρα και μέρα τον πάρεις θα είναι οκ. Η αν είναι εφικτό να στείλεις βαιμπερ. Εγώ στη νέα γιατρό που έχω ότι ήθελα όταν έκανα κάτι εξετάσεις κλπ μου είχε πει να την στέλνω στο ινσταγκραμ.και γενικά με βολεύει πολύ έτσι ώστε ναι μεν να ρωτάω ότι θέλω οπότε θέλω αλλά να μην νιώθω και ότι ενοχλώ και να μου απαντούν οπότε θελήσουν. (Και για τον παιδίατρο ισχύει αυτό!)

@Mpourmpoulo μου φαίνεται και εμένα πολύ πιο σκούρο άρα η ωορηξια σου είναι πολυυυ κοντά. Μην τον αφήσεις να πάρει ανάσα! Τρικλοποδιά και γκολ!

@Cat96 συμφωνω αποοολυτα μαζί σου!! Δε φτάνει που τους καθόμαστε και με δική μας πρωτοβουλία, θα κάνουν και τους δύσκολους?! Ούτε καν! Και εσύ τρικλοποδιά και γκολ! 

Όπως φαινετε πλησιάζει η ωορρηξια αλλά εγώ ήρθα και σήμερα σε επαφουλα για να Καλυψώ και τις προηγούμενες μέρες της ωορρηξιας 🤪😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας με βάση τα τεστ 🥰 το σκέφτομαι να τον πάρω η αλήθεια αλλά ίσως περιμένω κ την επόμενη περίοδο να δω πως θα είναι κ αν δω τα ίδια θα τον πάρω σίγουρα να ρωτήσω... Ναι αυτό περιμένω να αρχίσουμε τις επαφουλες μήπως έρθει το σπορακι ξανά 🥰🥰🥰 μέχρι την Πέμπτη θα μάθουμε κ αν θα φύγει τελικά η θα μείνει ο άντρας μου αυτές τις μέρες!! Έχω τα τεστ ωορρηξίας έτοιμα 🥰🙏😋

Μια χαρα τοτε κορίτσι μου δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι 🥰 μακάρι να μη φύγει καθόλου κορίτσι μου 😻😻😻όλα θα πανε καλά και θα προλάβεις να έχεις επαφουλες 🫶🫶🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλέ ναιιι και εγώ το σκέφτηκα που είχες πει θα φύγει, είδες;; Όλα για κάποιο λόγο γίνονται 😍 Πάντως και μένα ο τελευταίος που πήγα μου είπε πως δεν τα εμπιστεύεται και είναι χαζομάρες αλλά εγώ δεν τα ακούω καν αυτά! Μια χαρά δείχνουν και μας βοηθάνε τα τεστακια! 

 

Γενικά προσέχω παραπάνω από το φυσιολογικό θα πω, γιατί και ο άντρας μου είναι πολύ αγχώδης και συνεχώς με μαλώνει αν κάνω κάποια extreme κίνηση 😂 Γι αυτό και με άγχωσε λίγο, γιατί λέω με τόσο προσοχή κ μόλις κάνω κάτι πονάω; Αχ τι να πω, μακάρι να κυλήσουν όλα καλά και να ηρεμήσω και εγώ ❤️❤️🥰

Όλα θα πανεεε τελειααα❤️ εσυ ξεκούραση και πρόσεχε όσο μπορείς ❤️ δεν πρόκειται να πάει πουθενά το σπορακι😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...