Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Αααχ κορίτσια το βλέπετε όντως εε; δεν τρελάθηκα ακόμα εε;

Ρένα μου εσύ στις ποσες μερες έκανες τεστ και σου βγήκε θετικό; 

Ναι ναι το βλέπουμε 😍 

Εγώ το έκανα 2 μέρες πριν την περίοδο, αλλά 13 μετά την ωορρηξία, γιατί αδιαθετώ πάντα στις 15! Κ επίσης όταν το έκανα ήταν στην αρχή αρκετά αχνό κ μετά που στέγνωνε καλά, μετά από αρκετή ώρα γινόταν πιο σκούρο! 
Λογικό να νιώθεις έτσι κορίτσι μου! Πάρε τον χρόνο σου, ηρέμησε και αποφάσισε πως θες να το χειριστείς με τις χοριακες κλπ… είναι νωρίς έχεις όλη την μέρα μπροστά σου. Εγώ το είχα κάνει απόγευμα κ έτρεχα να προλάβω το διαγνωστικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Αααχ κορίτσια το βλέπετε όντως εε; δεν τρελάθηκα ακόμα εε;

Ρένα μου εσύ στις ποσες μερες έκανες τεστ και σου βγήκε θετικό; 

Εγώ θα σου έλεγα να πας για χοριακή τώρα.. από την στιγμή που βγήκε θετικό το τέστ η χοριακή θα δείξει σίγουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα! Νομίζω θα πάω τουλάχιστον ένα μικρό εγκεφαλικό. Σήμερα είμαι στην 10 μέρα μετά την περίοδο έκανα 3 τεστ της homotest που ανιχνεύει λέει πάνω από 25 χοριακη και ένα fist one (είδα καλά σχολια και το πήρα) το οποίο το άνοιξα γιατι δεν έβλεπα με το τζαμακι ποθ είχε και είδα μια πολύ άχνη σχεδόν ροζ γραμμή...λέω δεν αντέχω θα κάνω και της one step το οποίο επίσης το άνοιξα και είχε ναι μεν άχνη αλλά πιο φανερή.. αχχχ έχω φωτο από το one step τα άλλα δεν φαίνονται πάρα μόνο σε βίντεο.

Διάβασα ότι η γραμμή εξάτμισης εμφανίζεται όταν στεγνώσει η ταινία του τεστ για αυτό λένε μην τα διαβάζεις μετά από ώρα αλλά εμένα φαινόταν από την αρχή...δεν ξέρω και αν βλέπω γραμμούλες; πφφφφ θα σκάσω 

 

20230410_083224.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου. 

Οχι δεν βλέπεις γραμμουλες είναι ΓΡΑΜΜΉ!!♥️ εγώ πάντως την βλέπω! Δεν έχω εμπειρία από αυτά τα τέστ,αν είναι αξιόπιστα ή όχι.αλλα εγώ θα πήγαινα κατευθείαν για χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα! Νομίζω θα πάω τουλάχιστον ένα μικρό εγκεφαλικό. Σήμερα είμαι στην 10 μέρα μετά την περίοδο έκανα 3 τεστ της homotest που ανιχνεύει λέει πάνω από 25 χοριακη και ένα fist one (είδα καλά σχολια και το πήρα) το οποίο το άνοιξα γιατι δεν έβλεπα με το τζαμακι ποθ είχε και είδα μια πολύ άχνη σχεδόν ροζ γραμμή...λέω δεν αντέχω θα κάνω και της one step το οποίο επίσης το άνοιξα και είχε ναι μεν άχνη αλλά πιο φανερή.. αχχχ έχω φωτο από το one step τα άλλα δεν φαίνονται πάρα μόνο σε βίντεο.

Διάβασα ότι η γραμμή εξάτμισης εμφανίζεται όταν στεγνώσει η ταινία του τεστ για αυτό λένε μην τα διαβάζεις μετά από ώρα αλλά εμένα φαινόταν από την αρχή...δεν ξέρω και αν βλέπω γραμμούλες; πφφφφ θα σκάσω 

 

20230410_083224.jpg

Βλέπω ξεκάθαρα τη ροζ γραμμή.. Και φαίνεται ότι δεν έχει 'ξεραθεί' ακόμη το τεστ..

Χοριακή συμφωνώ κι εγώ άμεσα!  Και πάνω που έλεγα μακάρι να έχουμε καμιά ανακοίνωση εγκυμοσύνης εδώ στο forum, να πάρω λίγο θάρρος! 🙃

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσια έβγαλα μια καλύτερη με φωτισμό...δεν ξέρω φοβαμαι να χαρώ

20230410_085335.jpg

20230410_085017.jpg

Καλημέρα κοριτσι μουυυυ!!! Φαίνεται ξεκάθαρα η γραμμή... Μήπως όντως να έκανες χοριακη??? Η έστω να κάνεις κ άλλο τεστ το απόγευμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Αααχ κορίτσια το βλέπετε όντως εε; δεν τρελάθηκα ακόμα εε;

Ρένα μου εσύ στις ποσες μερες έκανες τεστ και σου βγήκε θετικό; 

Κι εγώ το βλέπω στ τεστ σου κ μάλιστα με χρώμα. Εύχομαι κι ελπίζω να πέφτουμε μέσα 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Ναι ναι το βλέπουμε 😍 

Εγώ το έκανα 2 μέρες πριν την περίοδο, αλλά 13 μετά την ωορρηξία, γιατί αδιαθετώ πάντα στις 15! Κ επίσης όταν το έκανα ήταν στην αρχή αρκετά αχνό κ μετά που στέγνωνε καλά, μετά από αρκετή ώρα γινόταν πιο σκούρο! 
Λογικό να νιώθεις έτσι κορίτσι μου! Πάρε τον χρόνο σου, ηρέμησε και αποφάσισε πως θες να το χειριστείς με τις χοριακες κλπ… είναι νωρίς έχεις όλη την μέρα μπροστά σου. Εγώ το είχα κάνει απόγευμα κ έτρεχα να προλάβω το διαγνωστικό. 

Ρεεεεεεε κοριτσιιιιι είναι καταθετικό!!! 10 μέρες μετά την ωορρηξια και φαίνεται έτσι; Τρεεεεεχα για χοριακηηηη 🥰🥰🥰🧿🧿🧿🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞

περιμένουμε νεαααααα

η κάνε ο,τι τεστ έχεις στο σπίτι σου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat96 υπάρχει γραμμή και έχει χρώμα.

Αν και το δικό σου δεν αποδεικτει εγκυμοσύνη ε τότε τι να πω,;; 

Μην φοβάσαι, δεν πρόκειται να συμβεί κάτι κακό αυτή τη φορά. Και η @Elli13, είναι η απόδειξη!

Έλλη μου τι κάνεις;; πως είσαι κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα! Νομίζω θα πάω τουλάχιστον ένα μικρό εγκεφαλικό. Σήμερα είμαι στην 10 μέρα μετά την περίοδο έκανα 3 τεστ της homotest που ανιχνεύει λέει πάνω από 25 χοριακη και ένα fist one (είδα καλά σχολια και το πήρα) το οποίο το άνοιξα γιατι δεν έβλεπα με το τζαμακι ποθ είχε και είδα μια πολύ άχνη σχεδόν ροζ γραμμή...λέω δεν αντέχω θα κάνω και της one step το οποίο επίσης το άνοιξα και είχε ναι μεν άχνη αλλά πιο φανερή.. αχχχ έχω φωτο από το one step τα άλλα δεν φαίνονται πάρα μόνο σε βίντεο.

Διάβασα ότι η γραμμή εξάτμισης εμφανίζεται όταν στεγνώσει η ταινία του τεστ για αυτό λένε μην τα διαβάζεις μετά από ώρα αλλά εμένα φαινόταν από την αρχή...δεν ξέρω και αν βλέπω γραμμούλες; πφφφφ θα σκάσω 

 

20230410_083224.jpg

Ουαουυυυυυυυ !!!! Επιτέλους και ενα θετικό καραθετικο !! Μπραβο cat μου !!!! Να πας για χοριακη όπως λένε και τα υπόλοιπα κορίτσια !!!! 🤞🏿🤞🏿🤞🏿🤞🏿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα εγώ  είμαι 8 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και έχω πονάκια περιόδου έντονα!!! 
αππγοητευομαι!!!!!

Παλι θα την περιμένω την ρουφιανα 😩😩😩

εντωμεταξύ ειδα ενα όνειρο ότι πηγαμε μ το σύζυγο στο γιατρό και μ εξετάζει κ τ λέω γιατρέ όλα καλά; Και μ λέει ναι είναι νωρίς αλλά εγώ βλέπω εγκυμοσύνη ! Λέω μα γιατρέ πως; Αφού δν έχω καν καθυστερήσει ακόμα! Μ λέει είσαι έγκυος είμαι σίγουρος βλέπω το περιβάλλον γενικά ! Κ τ λέω από τ παχύ μου ενδομήτριο και μ λέει και από αυτό ! Και βάζουμε τα κλάμματα με τον σύζυγο ! Μιλάμε γ πολύ κλάμα!!!

🙏🙏🙏🙏 μακάρι αν κ τώρα π ξύπνησα κ έχω πονάκια δν ελπίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλημέρα εγώ  είμαι 8 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και έχω πονάκια περιόδου έντονα!!! 
αππγοητευομαι!!!!!

Παλι θα την περιμένω την ρουφιανα 😩😩😩

εντωμεταξύ ειδα ενα όνειρο ότι πηγαμε μ το σύζυγο στο γιατρό και μ εξετάζει κ τ λέω γιατρέ όλα καλά; Και μ λέει ναι είναι νωρίς αλλά εγώ βλέπω εγκυμοσύνη ! Λέω μα γιατρέ πως; Αφού δν έχω καν καθυστερήσει ακόμα! Μ λέει είσαι έγκυος είμαι σίγουρος βλέπω το περιβάλλον γενικά ! Κ τ λέω από τ παχύ μου ενδομήτριο και μ λέει και από αυτό ! Και βάζουμε τα κλάμματα με τον σύζυγο ! Μιλάμε γ πολύ κλάμα!!!

🙏🙏🙏🙏 μακάρι αν κ τώρα π ξύπνησα κ έχω πονάκια δν ελπίζω 

Καλημερουδια και γω απο όνειρα άστο απόψε …. 2 φορες ειδα οτι έκανα τεστ παι έβγαινε θετικό …. 😤😤 τι θα γινει δεν ξέρω…. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ 

μήπως ομως αυτα τα πονάκια ,ειναι πονάκια εμφύτευσης ;;; 😋 πόσες μέρες μετα την ωορηξια εισαι ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσια έβγαλα μια καλύτερη με φωτισμό...δεν ξέρω φοβαμαι να χαρώ

20230410_085335.jpg

20230410_085017.jpg

Είναι ξεκάθαρα θετικό! Εγώ θα πω από τώρα συγχαρητήρια! Και όποτε νιώσεις έτοιμη περιμένουμε τη χοριακη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ όλες μια προς μία, δεν με αφήνει να σας γεμίσω όλες με καρδούλα ❤️ 

Μου δίνετε θάρρος και πίστη, αλλά η αλήθεια είναι πως η χαρά μου είναι συγκρατημένη, μετά την βιοχημική έβαλα ασπίδες ώστε να μην με ξαναπάρει τόσο από κάτω σε κάτι αντίστοιχο που το απεύχομαι…

 

Πήγα για χοριακή, είπα ότι δεν γίνεται να αφήσω τον φόβο, εφόσον αχνό φαίνεται σε 2 διαφορετικά τεστ κάτι θα βγάλει, όποτε περιμένουμε.

Η κοπέλα που μου πήρε αίμα πιάσαμε λίγο την κουβέντα και μου είπε ότι η βιοχημική είναι πολύ σύνηθες φαινόμενο, είχε συμβεί και σε εκείνη πριν πιάσει την κόρη της και ότι ο γιατρός μου θα ξέρει πως να με χειριστεί και να μην αγχώνομαι (εκείνη έχει θρομβοφιλία) επίσης μου είπε ότι μετα την επίτευξη μιας εγκυμοσύνης ακόμα και αν είναι βιοχημική ή παλίνδρομη, τον επόμενο μήνα είναι πολύ εύκολο να ξαναμείνεις έγκυος γιατί έχουν ενεργοποιηθεί οι ορμόνες. Ομολογώ με χαλάρωσε αρκετά.

Το απογευματάκι θα γνωρίζουμε τα αποτελέσματα κορίτσια μου ❤️ είμαι τόσο ευγνώμων που έχω τόσες πολλές αδερφές (έτσι σας βλέπω) να συζητάμε αυτά τα πράγματα.. εννοείται πως ακόμα δεν το ξέρει κανείς εσείς και ο σύζυγος μου ❤️   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ όλες μια προς μία, δεν με αφήνει να σας γεμίσω όλες με καρδούλα ❤️ 

Μου δίνετε θάρρος και πίστη, αλλά η αλήθεια είναι πως η χαρά μου είναι συγκρατημένη, μετά την βιοχημική έβαλα ασπίδες ώστε να μην με ξαναπάρει τόσο από κάτω σε κάτι αντίστοιχο που το απεύχομαι…

 

Πήγα για χοριακή, είπα ότι δεν γίνεται να αφήσω τον φόβο, εφόσον αχνό φαίνεται σε 2 διαφορετικά τεστ κάτι θα βγάλει, όποτε περιμένουμε.

Η κοπέλα που μου πήρε αίμα πιάσαμε λίγο την κουβέντα και μου είπε ότι η βιοχημική είναι πολύ σύνηθες φαινόμενο, είχε συμβεί και σε εκείνη πριν πιάσει την κόρη της και ότι ο γιατρός μου θα ξέρει πως να με χειριστεί και να μην αγχώνομαι (εκείνη έχει θρομβοφιλία) επίσης μου είπε ότι μετα την επίτευξη μιας εγκυμοσύνης ακόμα και αν είναι βιοχημική ή παλίνδρομη, τον επόμενο μήνα είναι πολύ εύκολο να ξαναμείνεις έγκυος γιατί έχουν ενεργοποιηθεί οι ορμόνες. Ομολογώ με χαλάρωσε αρκετά.

Το απογευματάκι θα γνωρίζουμε τα αποτελέσματα κορίτσια μου ❤️ είμαι τόσο ευγνώμων που έχω τόσες πολλές αδερφές (έτσι σας βλέπω) να συζητάμε αυτά τα πράγματα.. εννοείται πως ακόμα δεν το ξέρει κανείς εσείς και ο σύζυγος μου ❤️   

Κορίτσι μου γλυκό, εύχομαι από καρδιάς καλά αποτελέσματα και καλή αναμονή! Ακόμη και οι λίγες ώρες είναι δύσκολες το ξέρω!! Είμαστε σίγουροι για το θετικό σου αποτέλεσμα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ όλες μια προς μία, δεν με αφήνει να σας γεμίσω όλες με καρδούλα ❤️ 

Μου δίνετε θάρρος και πίστη, αλλά η αλήθεια είναι πως η χαρά μου είναι συγκρατημένη, μετά την βιοχημική έβαλα ασπίδες ώστε να μην με ξαναπάρει τόσο από κάτω σε κάτι αντίστοιχο που το απεύχομαι…

 

Πήγα για χοριακή, είπα ότι δεν γίνεται να αφήσω τον φόβο, εφόσον αχνό φαίνεται σε 2 διαφορετικά τεστ κάτι θα βγάλει, όποτε περιμένουμε.

Η κοπέλα που μου πήρε αίμα πιάσαμε λίγο την κουβέντα και μου είπε ότι η βιοχημική είναι πολύ σύνηθες φαινόμενο, είχε συμβεί και σε εκείνη πριν πιάσει την κόρη της και ότι ο γιατρός μου θα ξέρει πως να με χειριστεί και να μην αγχώνομαι (εκείνη έχει θρομβοφιλία) επίσης μου είπε ότι μετα την επίτευξη μιας εγκυμοσύνης ακόμα και αν είναι βιοχημική ή παλίνδρομη, τον επόμενο μήνα είναι πολύ εύκολο να ξαναμείνεις έγκυος γιατί έχουν ενεργοποιηθεί οι ορμόνες. Ομολογώ με χαλάρωσε αρκετά.

Το απογευματάκι θα γνωρίζουμε τα αποτελέσματα κορίτσια μου ❤️ είμαι τόσο ευγνώμων που έχω τόσες πολλές αδερφές (έτσι σας βλέπω) να συζητάμε αυτά τα πράγματα.. εννοείται πως ακόμα δεν το ξέρει κανείς εσείς και ο σύζυγος μου ❤️   

Αχχχχ τέλεια με το καλοοοοοο εγώ λέω θα είναι θετική σίγουρα... Φαίνεται ξεκάθαρα η γραμμή σου!    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

@Cat96 υπάρχει γραμμή και έχει χρώμα.

Αν και το δικό σου δεν αποδεικτει εγκυμοσύνη ε τότε τι να πω,;; 

Μην φοβάσαι, δεν πρόκειται να συμβεί κάτι κακό αυτή τη φορά. Και η @Elli13, είναι η απόδειξη!

Έλλη μου τι κάνεις;; πως είσαι κορίτσι μου; 

@Cat96 Έχουν δίκιο τα κορίτσια, υπάρχει γραμμή και έχει χρώμα! Καλά εκανες και πήγες για χοριακή! Καταλαβαίνω πλήρως τον φόβο σου, αλλά θα σκέφτεσαι ότι αυτό είναι ενα άλλο μωράκι, από άλλο ωάριο και άλλο σπερματοζωάριο! Μολις βγει η χοριακή σου θα πανηγυρίσουμε και θα σου ευχηθούμε και επίσημα!

@misofeggaro γλυκό μου κορίτσι σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου ❤️ Εδώ παλεύω ακόμα με τις ναυτίες και τους εμετούς. Σε αναμένα κάρβουνα για την αυριανή μου αυχενική... Είδα χτες το βράδυ στον υπνο μου ότι κρατουσα αγκαλια ενα μωράκι, μυριζα τη μωρουδίλα στο λαιμουδάκι του, του έλεγα τραγουδάκια και αυτό γελούσε ❤️  Θεε μου τι ευτυχία ενιωθα!!!!!!

Τα δικά σου τα νέα τα διαβάζω στην ομάδα της εξωσωματικής, το σημαντικό είναι να είσαι καλά ψυχολογικά σε όλη αυτη τη διαδικασία, όσο γίνεται τουλάχιστον γιατί αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι εύκολο!!! Προσεύχομαι για όλες μας κάθε βράδυ, δεν ξεχνάω καμία στην προσευχή μου 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα κορίτσια μου... Ας προσευχηθουμε όλες όσες περιμένουμε το θαύμα μας..🙏 Και θα εισακουστουμε.. Ο Θεός ξέρει τι δίνει και πότε το δίνει... Μπορεί στην αρχή να νιώθουμε αδικία αλλά στο τέλος καταλαβαίνουμε το τι ήθελε να γίνει στη ζωή μας... Και πάντα γίνεται κάτι καλό στο τέλος...

@annitakianna ξαναέκανες σήμερα το πρωί;;; γιατί εχθές το βράδυ δεν ήταν με πρωινά ουρα... Και είναι ακόμα νωρίς ίσως να δείξει... 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

image.thumb.jpeg.203dd164a0adf97997656d16960a902c.jpeg

Koρίτσια μου εγώ πάλι είμαι εδώ στο τεστ ωορρηξίας.. Εκανα πριν λίγο..  Η αλήθεια είναι ότι είναι ο πρώτος μήνας που κάνω τα τεστ για αρκετές μέρες.. Είχα κάνει μόνο άλλη μία φορά τον προηγούμενο μήνα ένα ψηφιακό, μια μέρα πριν την ωορρηξία και είχε βγει θετικό.. έτσι δεν έχω καλή εικόνα πώς πρέπει να δείχνουν και αγχώνομαι πολύ..

Εσάς πώς σας βγαίνουν? 

Φοβάμαι μήπως δεν κάνω καλή ωορρηξία και γι' αυτό δε βγαίνουν έντονες οι γραμμές..

Βέβαια το ημερολόγιο λέει ότι Τετάρτη θα κάνω ωορρηξία.. φφφφ με έπιασε το άγχος μου πάλι..

Χθες έκανα πολύ κακό ύπνο γιατί είχα αγωνία να κάνω το τεστ το πρωί..

@Mpourmpoulo Καλή μου έκανες τεστ και σήμερα? Χθες ήταν τέλεια η γραμμή σου! Σήμερα κανονικά πρέπει να είναι αχνή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα κορίτσια μου... Ας προσευχηθουμε όλες όσες περιμένουμε το θαύμα μας..🙏 Και θα εισακουστουμε.. Ο Θεός ξέρει τι δίνει και πότε το δίνει... Μπορεί στην αρχή να νιώθουμε αδικία αλλά στο τέλος καταλαβαίνουμε το τι ήθελε να γίνει στη ζωή μας... Και πάντα γίνεται κάτι καλό στο τέλος...

@annitakianna ξαναέκανες σήμερα το πρωί;;; γιατί εχθές το βράδυ δεν ήταν με πρωινά ουρα... Και είναι ακόμα νωρίς ίσως να δείξει... 

 

 

 

Συμφωνώ, πάντα έρχεται η λύτρωση στο τέλος!🙂

Λίγη υπομονή χρειάζεται και όλα θα γίνουν! Μιλάω εγώ που είμαι το πλέον το πλέον ανυπόμονο άτομο!😆

Πολλά θετικά vibes στα κορίτσια που περιμένουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

image.thumb.jpeg.203dd164a0adf97997656d16960a902c.jpeg

Koρίτσια μου εγώ πάλι είμαι εδώ στο τεστ ωορρηξίας.. Εκανα πριν λίγο..  Η αλήθεια είναι ότι είναι ο πρώτος μήνας που κάνω τα τεστ για αρκετές μέρες.. Είχα κάνει μόνο άλλη μία φορά τον προηγούμενο μήνα ένα ψηφιακό, μια μέρα πριν την ωορρηξία και είχε βγει θετικό.. έτσι δεν έχω καλή εικόνα πώς πρέπει να δείχνουν και αγχώνομαι πολύ..

Εσάς πώς σας βγαίνουν? 

Φοβάμαι μήπως δεν κάνω καλή ωορρηξία και γι' αυτό δε βγαίνουν έντονες οι γραμμές..

Βέβαια το ημερολόγιο λέει ότι Τετάρτη θα κάνω ωορρηξία.. φφφφ με έπιασε το άγχος μου πάλι..

Χθες έκανα πολύ κακό ύπνο γιατί είχα αγωνία να κάνω το τεστ το πρωί..

@Mpourmpoulo Καλή μου έκανες τεστ και σήμερα? Χθες ήταν τέλεια η γραμμή σου! Σήμερα κανονικά πρέπει να είναι αχνή?

Κορίτσι μου κ εμένα έτσι μου βγαίνει το θετικό μου άντε ένα τσικ λίγο πιο έντονο... Τον προηγούμενο μήνα μου βγήκε έτσι κ έκανα κ ψηφιακό τεστ κ ήταν θετικό οπότε από σήμερα έως 32 ώρες θα βγει το ωάριο... Ξεκινάς επαφές σίγουρα σήμερα 🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ εδώ κ τρεις μέρες έχω έντονο πόνο, τσιμπηματα στην θηλή στο αριστερό στήθος μόνο... Όπως πονούσα όταν ήμουν έγκυος. Αλλά μόνο στο ένα τώρα...κ έχω πονακια στην μήτρα σαν τσιμπιες... Λέτε να πρέπει να ρωτήσω τον γιατρό η μπορεί να είναι από ωορηξια? Γιατί εγώ δεν έχω τέτοια συμπτώματα στην ωορρηξία ποτέ... Ούτε πριν την περίοδο... Λίγο με έχει ανησυχήσει αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου κ εμένα έτσι μου βγαίνει το θετικό μου άντε ένα τσικ λίγο πιο έντονο... Τον προηγούμενο μήνα μου βγήκε έτσι κ έκανα κ ψηφιακό τεστ κ ήταν θετικό οπότε από σήμερα έως 32 ώρες θα βγει το ωάριο... Ξεκινάς επαφές σίγουρα σήμερα 🙏😊

image.thumb.jpeg.326eee1ecdc4bd579fe1ff7620f6fa11.jpeg

Aυτό είναι το χθεσινό μου! Αχ γιατί μου φαίνεται πιο έντονο από το σημερινό?🤔

Εσένα σου βγαίνει κι από αυτό ένα τσικ πιο έντονο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ όλες μια προς μία, δεν με αφήνει να σας γεμίσω όλες με καρδούλα ❤️ 

Μου δίνετε θάρρος και πίστη, αλλά η αλήθεια είναι πως η χαρά μου είναι συγκρατημένη, μετά την βιοχημική έβαλα ασπίδες ώστε να μην με ξαναπάρει τόσο από κάτω σε κάτι αντίστοιχο που το απεύχομαι…

 

Πήγα για χοριακή, είπα ότι δεν γίνεται να αφήσω τον φόβο, εφόσον αχνό φαίνεται σε 2 διαφορετικά τεστ κάτι θα βγάλει, όποτε περιμένουμε.

Η κοπέλα που μου πήρε αίμα πιάσαμε λίγο την κουβέντα και μου είπε ότι η βιοχημική είναι πολύ σύνηθες φαινόμενο, είχε συμβεί και σε εκείνη πριν πιάσει την κόρη της και ότι ο γιατρός μου θα ξέρει πως να με χειριστεί και να μην αγχώνομαι (εκείνη έχει θρομβοφιλία) επίσης μου είπε ότι μετα την επίτευξη μιας εγκυμοσύνης ακόμα και αν είναι βιοχημική ή παλίνδρομη, τον επόμενο μήνα είναι πολύ εύκολο να ξαναμείνεις έγκυος γιατί έχουν ενεργοποιηθεί οι ορμόνες. Ομολογώ με χαλάρωσε αρκετά.

Το απογευματάκι θα γνωρίζουμε τα αποτελέσματα κορίτσια μου ❤️ είμαι τόσο ευγνώμων που έχω τόσες πολλές αδερφές (έτσι σας βλέπω) να συζητάμε αυτά τα πράγματα.. εννοείται πως ακόμα δεν το ξέρει κανείς εσείς και ο σύζυγος μου ❤️   

Κοριτσάκι μουυυυυ και εγώ βλέπω ροζ γραμμουλα μακάρι να είναι όντως θετικο γτ τώρα τελευταία είδαμε πολλές γραμμές και ήταν μούφα! Στο ευχομαιιιιιι ολοψυχααααα🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️🤞🤞🤞🤞🤞 περιμενουμε τα νέα σουυυυυυυ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.Καλή εβδομάδα να έχουμε.. 

Εγώ έκανα το τέστ μόλις τώρα και 2 μάλιστα για να μην πέσω σε ελαττωματικό πάλι βγήκαν αρνητικό δυστυχώς αν και το περίμενα κιόλας..αλλά το ένα από το 2 έβγαλε γραμμή φάντασμα πάλι . 3 στα 4 τέστ που έκανα μου έβγαλαν indent 🤣 μεγάλη επιτυχία 

IMG20230410075249.jpg

IMG20230410075221.jpg

Κοριτσάκι μου μέχρι να δεις αίμα μην απελπίζεσαι! Σου εύχομαι να δεις θετικο κοριτσάκι μου❤️❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια εγώ εδώ κ τρεις μέρες έχω έντονο πόνο, τσιμπηματα στην θηλή στο αριστερό στήθος μόνο... Όπως πονούσα όταν ήμουν έγκυος. Αλλά μόνο στο ένα τώρα...κ έχω πονακια στην μήτρα σαν τσιμπιες... Λέτε να πρέπει να ρωτήσω τον γιατρό η μπορεί να είναι από ωορηξια? Γιατί εγώ δεν έχω τέτοια συμπτώματα στην ωορρηξία ποτέ... Ούτε πριν την περίοδο... Λίγο με έχει ανησυχήσει αυτό...

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επόμενο υπέρηχο σε 1 εβδομάδα. Μου έγραψε και τις εξετάσεις του προγεννητικου να κάνω στο μεσοδιάστημα.  Η μαμά μου χάρηκε πολύ, αλλά τώρα με ζαλίζει, θα την πάρω εγώ, θα απλώσω εγώ τα ρούχα, μη εσύ αυτό και μη εκείνο 😂 Και δεν έχω χειρότερο πράγμα από αυτό, αλλά ξέρω ότι το κάνει από αγάπη.. Αναμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα τώρα από το ραντεβού σου ♥️  Εσύ τι πέρασες και πολύ ζόρικα το πρώτο τρίμηνο. Ελπίζω να μην μου αρχίσουν και εμένα οι εμετοί.. Ήδη σκέφτομαι μελλοντικά με την κοιλιά πως θα κοιμιζω την μικρή, που προς ώρας την κάνω πάνω κάτω στο σαλόνι αγκαλιά..  Εσένα η κορούλα σου έχει αντιληφθεί διαφορά στη στάση σου απέναντι της, με τις αγκαλιές κλπ;  Εγώ είμαι 7+5 τώρα, αλλά σκέψου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που ακούσαμε καρδιά, δεν ήταν τόσο δυνατά και αυτό ακριβώς με αγχωσε. Άδικα προφανώς. Οπότε όχι κορίτσι μου, να μην αγχωθεις αν πας Παρασκευή και δεν την ακούσετε!! Αφού ξεκίνησαν και οι ναυτιες όλα θα είναι τέλεια και το σπορακι σου θα μεγαλώνει 🤗 ♥️♥️🧿🧿 Σε ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη Δευτέρα θα πάω πάλι μαζί με τις εξετάσεις που με έχει βάλει να κάνω. Ειλικρινά, ακόμα μου φαίνεται απίστευτο ότι είμαι έγκυος, ίσως επειδή προσπέρασα αυτό το στάδιο με τις χοριακες κλπ!! Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ την μπεμπουλα σου γερή και υγιή στην αγκαλιά σου ♥️ 
    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...