Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κατάλαβα... Άρα τις μέρες που μπορεί να βλέπεις ότι πάει να γίνει έντονο μπορούμε να κάνουμε δύο την ημέρα με διάφορα 5ωρες? Έτσι λογικά θα το βρω?

Ακριβώς!! Και βάζεις το ένα δίπλα στο άλλο για να  συγκρίνεις πως ανεβαίνει η ορμόνη!! Άσε που εγώ το φουλ έντονο τέστ μου στην πρώτη φωτογραφία το βρήκα κατά τις 5 το απόγευμα ενώ είχα πιει καφέ και πάλι ήταν φουλ έντονο!! Και έτσι κατάλαβα ότι ίσως η καλύτερη ώρα είναι εκεί 4-5 το απόγευμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κοίτα εμένα πως έβγαινε... Μπορεί λόγο αποβολής... Το έκανα να δω κ εάν θα κάνω ωορηξια κ πότε περίπου θα αδιαθετησω... Ο γιατρός μου είπε το Σάββατο ότι είχα κάνει κανονικά ωορηξια.. εγώ δεν το βρήκα 😅 ας ελπίσουμε ότι θα συνέλθει μετά από την περίοδο να μου τα βγάλει τα αποτελέσματα σαν εσένα...

IMG_20230303_084055.jpg

Το 7 τέστ θεωρείται θετικό!! Σίγουρα από τις ορμόνες έγινε αυτό!!είμαι σίγουρη ότι θα στρώσει ο οργανισμός μετά την περίοδο!!!Μα τι τέλεια εφαρμογή είναι αυτή!! Πάω να το κατεβάσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

καλημέρα κορίτσι μου, ναι την άλλη Τρίτη είναι να ρθει κανονικά, να σου πω την αλήθεια δεν νιώθω τίποτα😅 είχα πριν λίγες μέρες πονάκια στη μέση αλλά τώρα δεν έχω τπτ! επίσης ενώ πριν την περίοδο έχω υγρά τις περισσότερες φορές υπολευκα τωρα δεν έχω τπτ,και δεν είχα κ στην ωορρηξία πολλά! δεν ξέρω σκέφτομαι ότι ίσως δεν έγινε αυτό το μηνα; θα φανει

Καλά μην χάνεις τις ελπίδες σου κορίτσι μου! Η απουσία υγρών δεν σηματοδοτεί απουσία ωορρηξίας. Ίσως απλά να ήταν πιο λίγα τα υγρά και να μην φαινόταν τόσο !! Θετική σκέψη μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Το 7 τέστ θεωρείται θετικό!! Σίγουρα από τις ορμόνες έγινε αυτό!!είμαι σίγουρη ότι θα στρώσει ο οργανισμός μετά την περίοδο!!!Μα τι τέλεια εφαρμογή είναι αυτή!! Πάω να το κατεβάσω!!

Είναι πολύ ωραία εφαρμογή κατέβασε την θα το δεις κανονικά πως είναι τώρα εγώ την έκοψα λίγο να φαίνονται πιο κοντά τα τέστ. Γράφει ημερομηνία κ την ώρα που τα τράβηξες φωτο κ πότε βλέπει ανεβασμένη την ορμόνη. Εγώ δεν τα κατάφερα γιατί ήταν άστατος ο οργανισμός όπως λες αλλά βοηθάει. Τα έχω κ σε ένα χαρτί κολλημένα τα τεστ αλλά νομίζω ξεθωριάζουν την επόμενη μέρα.. premom γραψε να το βρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλά μην χάνεις τις ελπίδες σου κορίτσι μου! Η απουσία υγρών δεν σηματοδοτεί απουσία ωορρηξίας. Ίσως απλά να ήταν πιο λίγα τα υγρά και να μην φαινόταν τόσο !! Θετική σκέψη μόνο 

Ναι το σκέφτομαι κ αυτό, απλά δεν μου έχει ξανά τύχει να περάσει μήνας τόσο στεγνά, να το πω έτσι, και γι αυτό το σκέφτηκα! λίγες μέρες έμειναν κ ότι είναι θα φανει😊 εσείς πως είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Είναι πολύ ωραία εφαρμογή κατέβασε την θα το δεις κανονικά πως είναι τώρα εγώ την έκοψα λίγο να φαίνονται πιο κοντά τα τέστ. Γράφει ημερομηνία κ την ώρα που τα τράβηξες φωτο κ πότε βλέπει ανεβασμένη την ορμόνη. Εγώ δεν τα κατάφερα γιατί ήταν άστατος ο οργανισμός όπως λες αλλά βοηθάει. Τα έχω κ σε ένα χαρτί κολλημένα τα τεστ αλλά νομίζω ξεθωριάζουν την επόμενη μέρα.. premom γραψε να το βρεις!!!

Καλά αυτή η εφαρμογή είναι όντως σουπερ. Την εχω και γω. Εγώ που κρατούσα και τις θερμοκρασίες μου, μου εκανε θερμοδιαγραμμα σε συνδιασμό με διαγραμμα της ορμονης LH. Τώρα έχει αλλάξει σε pregnancy tracker βεβαια 😁

Να προσθέσω ότι όταν ανεβάζεις τεστ εγκυμοσυνης στο κανει μονο του αρνητικο για να δεις αν υπαρχει δευτερη γραμμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Καλά αυτή η εφαρμογή είναι όντως σουπερ. Την εχω και γω. Εγώ που κρατούσα και τις θερμοκρασίες μου, μου εκανε θερμοδιαγραμμα σε συνδιασμό με διαγραμμα της ορμονης LH. Τώρα έχει αλλάξει σε pregnancy tracker βεβαια 😁

Καλημέρα!!! Λες να παίρνω κ θερμοκρασία ταυτόχρονα?? Πραγματικά θα τα κάνω όλα τις μέρες αυτές 😅 ότι υπάρχει για να βοηθάει να βρω την ωορρηξία... Είχες βγάλει άκρη με την θερμοκρασία? Όντως ισχύει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτισα 

@Elli13 κορίτσια μου τι ωραία νέα είδατε την καρδούλα του όλα καλά θα πάνε να είσαι ήρεμη και χαρούμενη 💕

@Tinasardin8689 θα περιμένουμε και τα δικά σου νέα σήμερα που θα είναι και αυτά καλά όπως της Elli13 είμαι σίγουρη 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Πήγαμε χθες και μας είπε δυστυχώς ότι με αυτά τα αποτελέσματα είναι σχεδόν απίθανο να συμβεί φυσική σύλληψη τους επόμενους 3 μήνες, παρόλα αυτά να συνεχίσουμε τις προσπάθειες γιατί έχουν τύχει στο παρελθόν περιπτώσεις.. Βέβαια όταν του είπαμε πως αρρώστησε δυο φορές και δεδομένου ότι ήταν καλύτερο το πρώτο αποτέλεσμα, μας είπε ότι αυτός είναι ο λόγος για την ραγδαία αλλαγή και ότι με συνέχιση των βιταμινών σε 3 μήνες θα έχει βελτιωθεί. Του είπε όμως πως πρέπει να κάνει καρυοτυπο, ώστε να αποκλείσουμε δεδομένα. Τι να σου πω κορίτσι μου.. κλείσαμε τώρα και σε ειδικό υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και θα πάμε σε 1.5 βδομάδα να μας κατευθύνει και να προχωρήσουμε. 

Καλημέρα εγω θυμάμαι όταν είχα πάει με τον αντρα μου για εξέταση μας είχε πει ότι το σπερμα ανανεώνεται κάθε 3 μήνες.. δηλαδή αν πριν 3 μήνες ο αντρας σου ήταν άρρωστος το σπερμα που πήρε τώρα ήταν αυτό που είχε δημιουργηθεί όταν ήταν άρρωστος δεν ξέρω αν το εξηγώ σωστά τα λέω πολύ απλά όπως το κατάλαβα και εγω 

Καλλιέργεια έχει κάνει ; Είδατε μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο όπου μπορεί να επηρεάσει τα αποτελέσματα ; (Συγγνώμη αν τα έχεις απαντήσει αυτά και μου έχει διαφύγει) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

κορίτσια τα τεστ πως τα κάνετε αρνητικό στην επεξεργασία; δεν το βρίσκω στο κινητό μου!

Ανέβασε να στο κάνουμε εμείς 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα εγω θυμάμαι όταν είχα πάει με τον αντρα μου για εξέταση μας είχε πει ότι το σπερμα ανανεώνεται κάθε 3 μήνες.. δηλαδή αν πριν 3 μήνες ο αντρας σου ήταν άρρωστος το σπερμα που πήρε τώρα ήταν αυτό που είχε δημιουργηθεί όταν ήταν άρρωστος δεν ξέρω αν το εξηγώ σωστά τα λέω πολύ απλά όπως το κατάλαβα και εγω 

Καλλιέργεια έχει κάνει ; Είδατε μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο όπου μπορεί να επηρεάσει τα αποτελέσματα ; (Συγγνώμη αν τα έχεις απαντήσει αυτά και μου έχει διαφύγει) 

Καλημέρα!! Ναι ναι το έχουμε κάνει όλα και τώρα μένει ο καρυοτυπος! Αυτό μας είπε στην ουσία ο γιατρός, ότι επειδή 2 μήνες πριν αρρώστησε το αποτέλεσμα βγήκε έτσι και επειδή αρρώστησε κ τώρα (!!) θα πρέπει να περιμένουμε άλλους 3 μήνες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ανέβασε να στο κάνουμε εμείς 😜

το ανεβάζω αν και μου φαίνεται αρνητικό παντελώς😄

20230303_093305.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Ήθελα να ρωτήσω, αν κάποια από εσάς ή τους άντρες σας  κάπνιζε-καπνίζει! Εμείς και οι 2 κάναμε 1 τσιγάρο την ημέρα κ στις εξόδους 5-6 δλδ περίπου μια φορά την εβδομάδα.. οι γυναικολόγοι μου είχαν πει πως είναι αμελητέο κ δεν επηρεάζει την γονιμότητα αυτή η ποσότητα. Ο ουρολόγος μας είπε όμως προχθές, ότι δεν πρέπει να κάνουμε ούτε 1!! Δεν είναι ότι δεν μπορούμε να το κάνουμε, απλά είχαμε σκεφτεί ότι χειρότερο κακό θα μας κάνει το στρες της απαγόρευσης παρά το ίδιο το τσιγάρο.. έχετε κάποια σχετική γνώση ή γνώμη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Ήθελα να ρωτήσω, αν κάποια από εσάς ή τους άντρες σας  κάπνιζε-καπνίζει! Εμείς και οι 2 κάναμε 1 τσιγάρο την ημέρα κ στις εξόδους 5-6 δλδ περίπου μια φορά την εβδομάδα.. οι γυναικολόγοι μου είχαν πει πως είναι αμελητέο κ δεν επηρεάζει την γονιμότητα αυτή η ποσότητα. Ο ουρολόγος μας είπε όμως προχθές, ότι δεν πρέπει να κάνουμε ούτε 1!! Δεν είναι ότι δεν μπορούμε να το κάνουμε, απλά είχαμε σκεφτεί ότι χειρότερο κακό θα μας κάνει το στρες της απαγόρευσης παρά το ίδιο το τσιγάρο.. έχετε κάποια σχετική γνώση ή γνώμη;; 

Εγώ και ο άντρας μου τα τελευταία χρόνια κανουμε ηλεκτρονικό. Το οποίο πα΄λι έχει νικοτίνη, αλλά όχι πίσσα. Ωστόσο αν το κάπνισμα μας έκανε υπογόνιμους τα μισά ζευ΄γάρια και βάλε δεν θα είχαν κάνει παιδιά. Αν όμως υπάρχει ήδη θεματάκι με το σπέρμα, ένας υγιεινός τρόπος ζωής ενδεχομένως βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ και ο άντρας μου τα τελευταία χρόνια κανουμε ηλεκτρονικό. Το οποίο πα΄λι έχει νικοτίνη, αλλά όχι πίσσα. Ωστόσο αν το κάπνισμα μας έκανε υπογόνιμους τα μισά ζευ΄γάρια και βάλε δεν θα είχαν κάνει παιδιά. Αν όμως υπάρχει ήδη θεματάκι με το σπέρμα, ένας υγιεινός τρόπος ζωής ενδεχομένως βοηθήσει!

Ναι και εγώ αυτό σκέφτομαι!! Αν και ο τρόπος ζωής είναι καλός και διατροφή κλπ, ίσως λίγο αερόβια άσκηση που μας είπε ο γιατρός να βοηθήσει παραπάνω από την διακοπή του τσιγάρου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα!! Ναι ναι το έχουμε κάνει όλα και τώρα μένει ο καρυοτυπος! Αυτό μας είπε στην ουσία ο γιατρός, ότι επειδή 2 μήνες πριν αρρώστησε το αποτέλεσμα βγήκε έτσι και επειδή αρρώστησε κ τώρα (!!) θα πρέπει να περιμένουμε άλλους 3 μήνες!! 

Καλημερα κορίτσι μου συνέχισε τις επαφές όλο αυτόν τον καιρό και πήγαινε και στον γιατρό υποβοηθούμενης να δεις τι θα σας πει ! Μη το βάζεις κάτω όλα καλά θα πανε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι και εγώ αυτό σκέφτομαι!! Αν και ο τρόπος ζωής είναι καλός και διατροφή κλπ, ίσως λίγο αερόβια άσκηση που μας είπε ο γιατρός να βοηθήσει παραπάνω από την διακοπή του τσιγάρου! 

Ο γαμπρός μου είχε θέμα με το σπερμα και έκοψε το κανονικό τσιγάρο και πήρε ηλεκτρονικό , ξεκίνησε διατροφή και αερόβια άσκηση και έπειτα από λίγο καιρό το σπερμα βελτιώθηκε αρκετά όποτε πιστεύω ότι όλα αυτά βοήθησαν 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ο γαμπρός μου είχε θέμα με το σπερμα και έκοψε το κανονικό τσιγάρο και πήρε ηλεκτρονικό , ξεκίνησε διατροφή και αερόβια άσκηση και έπειτα από λίγο καιρό το σπερμα βελτιώθηκε αρκετά όποτε πιστεύω ότι όλα αυτά βοήθησαν 😀

Όπως επίσης επερνε και φιλικό οξύ . Βέβαια έσενα πέρνει βιταμίνες όποτε μέσα θα υπάρχει και φιλικό οξύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Girly είπε:

..εεε θα σκάσω αν δεν ρωτήσω!! Σήμερα όλη μέρα κανένα μα κανένας τράβηγμα. Τίποτα όμως! Χθες ,προχθές και παραπροχθες τραβήγματα οολη μέρα...να ήταν εμφύτευση βρε κορίτσια? 21-22η-23η μέρα του κύκλου?? 13η είχα το θετικό τεστ ωορρηξίας. Να ήταν της φαντασίας μου ,όχι δεν ήταν. Ήταν έντονα, ειδικά χθες. 

Ουφ,τα είπα και ξεσκασα ! Ευχαριστώ συνάνθρωποι που με ακούσατε άλλη μια φορά αυτόν τον μήνα που μια λογοδιαροοια την έχω είναι η αλήθεια...

 

Κορίτσι μου πολύ πιθανό η ωορρηξια να έγινε μια ή δυο μέρες μετά το θετικο τεστ όποτε η εμφύτευση να έγινε τις μέρες αυτές που είχες τα τραβήγματα . Η εμφύτευση γίνετε από 6-12 μέρες μετά την γονιμοποίηση από ότι έχω διαβάσει❤️🤞 ποια μέρα του κύκλου σου είσαι σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου πολύ πιθανό η ωορρηξια να έγινε μια ή δυο μέρες μετά το θετικο τεστ όποτε η εμφύτευση να έγινε τις μέρες αυτές που είχες τα τραβήγματα . Η εμφύτευση γίνετε από 6-12 μέρες μετά την γονιμοποίηση από ότι έχω διαβάσει❤️🤞 ποια μέρα του κύκλου σου είσαι σήμερα;

Αν η περίοδος ερχετε 14 μέρες μετά την ωορρηξια τότε και εμένα η ωορρηξια έγινε 2 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας καθώς μετρώντας τις μέρες είδα ότι έκανα δυο μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλά αυτή η εφαρμογή είναι όντως σουπερ. Την εχω και γω. Εγώ που κρατούσα και τις θερμοκρασίες μου, μου εκανε θερμοδιαγραμμα σε συνδιασμό με διαγραμμα της ορμονης LH. Τώρα έχει αλλάξει σε pregnancy tracker βεβαια 😁

Να προσθέσω ότι όταν ανεβάζεις τεστ εγκυμοσυνης στο κανει μονο του αρνητικο για να δεις αν υπαρχει δευτερη γραμμη!!

Την έχω κατεβάσει και εγώ αυτήν την εφαρμογή και βοηθάει πολύ για την ωορρηξια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σε αλλά νέα κοριτσια μου εκανα χθες σεξακι 🙈 σήμερα εκανα τεστ ωορρηξιας το οποίο είναι πιο σκουρο από το χθεσινό αλλά όμως αρνητικο. Θα κάνω και το μεσημέρι ένα να δω🤞ελπιζω να δειξει αυτές τις μέρες θετικο 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

το ανεβάζω αν και μου φαίνεται αρνητικό παντελώς😄

20230303_093305.jpg

Σου ανεβάζω δύο επεξεργασίες που έκανα.. Για δες το.. 

Screenshot_20230303_120542_com.android.chrome_edit_164799262881624.jpg

Screenshot_20230303_120637.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σου ανεβάζω δύο επεξεργασίες που έκανα.. Για δες το.. 

Screenshot_20230303_120542_com.android.chrome_edit_164799262881624.jpg

Screenshot_20230303_120637.jpg

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, μπα δεν βλέπω τίποτα κ έτσι!! δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο μήνα πιστεύω😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...