Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα εμένα μου τελείωσε η περίοδος χθες και ετοιμάζομαι ψυχολογικά να πάω το απόγευμα στις 6 για σαλπιγγογραφια!! Τόσο άγχος ούτε την πρώτη φορά δεν είχα!! @Girly έρχομαι Θεσσαλονίκη σήμερα ελπίζω να έχει καλό καιρό για να κάνουμε και μια βόλτα με τον σύζυγό 🤣🤣 

@Elk θα πας να ρυθμίσεις την προλακτίνη η θα το αφήσεις λίγο χαλαρά να δεις πως πάει?? Η πρέπει να κόψεις το θηλασμό πρώτα?

Καλημέρααα!! Ο καιρός είναι υπέροχος!! Θα τελειώσεις μπαμ μπαμ κ θα κάνετε βολτούλα! Νομίζω κατάλαβα κ που θα την κάνεις με τον αφρό και δεν θα καταλάβεις ποτε τελειωσε ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 ώρες, ο/η lahesis είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Διαβάζω τα σχόλια σας εδώ και αρκετό καιρό και εκπέμπεται μια θετική ενέργεια που πραγματικά είναι βάλσαμο. Εύχομαι σε όλες να κρατήσετε τα μπουμπούκια στην αγκαλιά σας. Προσπαθώ και εγώ 3 μήνες τώρα , τον τελευταίο πιο μελετημένα, είχα μια ελπίδα, σήμερα αδιαθετησα κανονικότητα στην ώρα μου και η αλήθεια είναι ότι έχω κυριευτεί από πανικό και απογοήτευση 

Καλημέρα κορίτσι μου και εύχομαι σύντομα να έχεις αυτό που επιθυμείς. 

Αρχικά να σου πω ότι είναι αρκετά νωρίς για πανικό και απογοήτευση. Είσαι στην αρχή του ταξιδιού. Έχετε κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και οι δύο; Θα σου πρότεινα αν οχι, να τις κανετε για να ξέρεις που βρίσκεσαι. Βήμα βήμα και θα φτάσεις στο όνειρο 😊 εμείς είμαστε εδώ για οτι απορίες έχεις. Αλλά καλό είναι να εχεις και τον κατάλληλο γιατρό σε αυτο το ταξίδι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρεςς μου. Εγώ χάθηκα αυτές τις μέρες με τα μηνύματα. Καλε ποια περιμένει περίοδο; Ποια είναι στις μέρες ωορρηξίας; 

Εγώ πήγα πρωί πρωί για εξετάσεις (από όλα μου εβαλε ο γιατρός ,τι θυροειδή, τι CRP, σίδηρο κτλ) το απόγευμα θα βγουν τα αποτελέσματα.

Κατα τα άλλα Είμαι 8 μέρες πριν την καταραμένη 🙏🏻 ποια είναι μαζί μουυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κοριτσαρεςς μου. Εγώ χάθηκα αυτές τις μέρες με τα μηνύματα. Καλε ποια περιμένει περίοδο; Ποια είναι στις μέρες ωορρηξίας; 

Εγώ πήγα πρωί πρωί για εξετάσεις (από όλα μου εβαλε ο γιατρός ,τι θυροειδή, τι CRP, σίδηρο κτλ) το απόγευμα θα βγουν τα αποτελέσματα.

Κατα τα άλλα Είμαι 8 μέρες πριν την καταραμένη 🙏🏻 ποια είναι μαζί μουυυυ

Εγώ εγωω!! Περιμένω σε 9 μέρες για να κλείσω ραντεβού για την επεμβασουλα να τελειώνει κ αυτό! Εγώ έχω κάνει ένα σωρό εξετάσεις από την μέρα που πήγα στον νέο γιατρό και τις 3 πρώτες μέρες περιόδου θα κάνω κ άλλες! Κουράγιο μααας 😝❤️ Τις εξετάσεις στις έβαλε για την εξωσωματική;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα εμένα μου τελείωσε η περίοδος χθες και ετοιμάζομαι ψυχολογικά να πάω το απόγευμα στις 6 για σαλπιγγογραφια!! Τόσο άγχος ούτε την πρώτη φορά δεν είχα!! @Girly έρχομαι Θεσσαλονίκη σήμερα ελπίζω να έχει καλό καιρό για να κάνουμε και μια βόλτα με τον σύζυγό 🤣🤣 

@Elk θα πας να ρυθμίσεις την προλακτίνη η θα το αφήσεις λίγο χαλαρά να δεις πως πάει?? Η πρέπει να κόψεις το θηλασμό πρώτα?

Καλημέρααααα 

Η Θεσσαλονίκη σήμερα σου κάνει τη χάρη και έχει πολύ ωραία μέρα! Ίσως λίγο σύννεφιασει αλλά έχει ωραία θερμοκρασία! Θα απολαύσετε την βολτουλα σας. Τώρα μιας και έρχεσαι να σου πω ...χαλλλαραααα. αφού λένε οτιμο αφρός δεν αφήνει να νιώσεις τίποτα πάρτο σαν δεδομένο και ξεαγχωσου! Θα περιμένουμε να μας πεις! Σου είχα στείλει και ένα pm, αλλά μάλλον δε το είδες . Σου έλεγα αν χρειαστείς οτιδήποτε όσο θα είσαι εδώ ,μη διστάσεις!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κοριτσαρεςς μου. Εγώ χάθηκα αυτές τις μέρες με τα μηνύματα. Καλε ποια περιμένει περίοδο; Ποια είναι στις μέρες ωορρηξίας; 

Εγώ πήγα πρωί πρωί για εξετάσεις (από όλα μου εβαλε ο γιατρός ,τι θυροειδή, τι CRP, σίδηρο κτλ) το απόγευμα θα βγουν τα αποτελέσματα.

Κατα τα άλλα Είμαι 8 μέρες πριν την καταραμένη 🙏🏻 ποια είναι μαζί μουυυυ

Καλά αποτελέσματα!!! Εγώ είμαι 4 μέρες μετά τηνν ωορηξια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ εγωω!! Περιμένω σε 9 μέρες για να κλείσω ραντεβού για την επεμβασουλα να τελειώνει κ αυτό! Εγώ έχω κάνει ένα σωρό εξετάσεις από την μέρα που πήγα στον νέο γιατρό και τις 3 πρώτες μέρες περιόδου θα κάνω κ άλλες! Κουράγιο μααας 😝❤️ Τις εξετάσεις στις έβαλε για την εξωσωματική;!

Ρενακι μου! Και εσύ εδώ Σαλόνικα ??! Πολύ χαίρομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ρενακι μου! Και εσύ εδώ Σαλόνικα ??! Πολύ χαίρομαι!!!!

Ναι ναιιι!! Καρντασι κ εγώ κορίτσι μου 🤣 🥰❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ εγωω!! Περιμένω σε 9 μέρες για να κλείσω ραντεβού για την επεμβασουλα να τελειώνει κ αυτό! Εγώ έχω κάνει ένα σωρό εξετάσεις από την μέρα που πήγα στον νέο γιατρό και τις 3 πρώτες μέρες περιόδου θα κάνω κ άλλες! Κουράγιο μααας 😝❤️ Τις εξετάσεις στις έβαλε για την εξωσωματική;!

Οχι κορίτσι μου, σε παθολόγο πήγα γτ απλά είχα ένα λιποθυμικο επεισόδιο το Σάββατο και εμετούς, οπότε είπα να κάνω γενικές να δω οτι είναι όλα καλά και να συνεχίσω. Τις εξετασεις του γυναικολόγου για την εξωσωματική θα τις κάνω μόλις έρθει περίοδος (που εύχομαι να μην έρθει)😊. Άντε μετράμε αντίστροφα και οι δύο 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλά αποτελέσματα!!! Εγώ είμαι 4 μέρες μετά τηνν ωορηξια! 

Άντε να ξεκινήσουμε τα τεστακια εγκυμοσύνης 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου χάθηκα λογω διαφόρων θεμάτων που μου έτυχαν. 

Λοιπόν 30/1 είχα τελευταίο ραντεβού στην πρωην γιατρό μου. Αφού με έκανε κουρέλι ότι η δεξιά μου ωοθήκη δεν συνάδει με την ηλικία μου και λόγω της χαμηλής Άμης που είχα θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος. Και ότι τα ωάρια που παράγω λόγω της αυξημένης  προλακτίνης δεν θα είναι καλά. Έτσι είπα στον καλό μου ότι ο Φλεβάρης θα είναι και ο τελευταίος μήνας προσπαθειών μέχρι να το αφήσω στην άκρη το θέμα. Και έτσι στις 26/2 μετά από 4 μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε θετικότατο! Χτες πήγαμε και στον γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Όλα βαίνουν καλώς και εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη!! 

Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε να έχετε ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας σύντομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου χάθηκα λογω διαφόρων θεμάτων που μου έτυχαν. 

Λοιπόν 30/1 είχα τελευταίο ραντεβού στην πρωην γιατρό μου. Αφού με έκανε κουρέλι ότι η δεξιά μου ωοθήκη δεν συνάδει με την ηλικία μου και λόγω της χαμηλής Άμης που είχα θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος. Και ότι τα ωάρια που παράγω λόγω της αυξημένης  προλακτίνης δεν θα είναι καλά. Έτσι είπα στον καλό μου ότι ο Φλεβάρης θα είναι και ο τελευταίος μήνας προσπαθειών μέχρι να το αφήσω στην άκρη το θέμα. Και έτσι στις 26/2 μετά από 4 μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε θετικότατο! Χτες πήγαμε και στον γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Όλα βαίνουν καλώς και εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη!! 

Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε να έχετε ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας σύντομα!! 

Συγχαρητήρια!!!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! Αχ τι άνθρωποι είναι αυτοί? Και είναι και γυναίκα ε?? Τι να πω? Θα κρατήσω μόνο το χαρούμενο νέο μιας εγκυμοσύνης και όλα τα υπόλοιπα θα τα κάνω πέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου χάθηκα λογω διαφόρων θεμάτων που μου έτυχαν. 

Λοιπόν 30/1 είχα τελευταίο ραντεβού στην πρωην γιατρό μου. Αφού με έκανε κουρέλι ότι η δεξιά μου ωοθήκη δεν συνάδει με την ηλικία μου και λόγω της χαμηλής Άμης που είχα θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος. Και ότι τα ωάρια που παράγω λόγω της αυξημένης  προλακτίνης δεν θα είναι καλά. Έτσι είπα στον καλό μου ότι ο Φλεβάρης θα είναι και ο τελευταίος μήνας προσπαθειών μέχρι να το αφήσω στην άκρη το θέμα. Και έτσι στις 26/2 μετά από 4 μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε θετικότατο! Χτες πήγαμε και στον γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Όλα βαίνουν καλώς και εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη!! 

Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε να έχετε ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας σύντομα!! 

Συγχαρητήρια καλή μου♥️🙏🏻 όλα να σου πάνες καλα και να έχεις σύντομα το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! 

Τι ελπιδοφόρο μήνυμα για μας που προσπαθούμε ♥️🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι γυναίκα είναι. Εμείς είχαμε ξεκινήσει δειλά δειλά επαφές τον Αύγουστο. Και δεν μας ερχόταν. Στις εξετάσεις που έκανα όλα ήταν φυσιολογικά εκτός της προλακτίνης η οποία είχε πέσει κάτω από τις φ.τ (έπαιρνα dostinex γιατί ήταν αυξημένη) επέμενα ότι μήπως τις ανωμαλίες του κύκλου κτλ που είχα (αδιαθετουσα από οκτωβριο μέχρι Δεκεμβρίο κάθε 15-20 μέρες) της έκανε το χάπι και η χαμηλή πια προλακτίνη; Και επέμενε πως το χάπι πρέπει να το συνεχίσω. Έτσι πήγα και εγώ σε άλλον γιατρό για δεύτερη γνώμη και μου είπε να το κόψω.το ίδιο μου είπε και ο ενδοκρινολόγος. Όλα αυτά αρχές Γενάρη. 30 Γενάρη όπως σας είπα πήγα στο τελευταίο μου ραντεβού. Είμαι 32 ετών η αμη μου είναι 6.59pmol σχετικά χαμηλή. Όμως αυτό που μου είπε στο ιατρείο η γιατρός ήταν επί λέξη η δεξιά σου οωθηκη είναι σαν 45αρας γυναίκας που μπαίνει σε προκλιμακτηριο και αν έχουμε ιστορικό στο σόι από πωα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι γυναίκα είναι. Εμείς είχαμε ξεκινήσει δειλά δειλά επαφές τον Αύγουστο. Και δεν μας ερχόταν. Στις εξετάσεις που έκανα όλα ήταν φυσιολογικά εκτός της προλακτίνης η οποία είχε πέσει κάτω από τις φ.τ (έπαιρνα dostinex γιατί ήταν αυξημένη) επέμενα ότι μήπως τις ανωμαλίες του κύκλου κτλ που είχα (αδιαθετουσα από οκτωβριο μέχρι Δεκεμβρίο κάθε 15-20 μέρες) της έκανε το χάπι και η χαμηλή πια προλακτίνη; Και επέμενε πως το χάπι πρέπει να το συνεχίσω. Έτσι πήγα και εγώ σε άλλον γιατρό για δεύτερη γνώμη και μου είπε να το κόψω.το ίδιο μου είπε και ο ενδοκρινολόγος. Όλα αυτά αρχές Γενάρη. 30 Γενάρη όπως σας είπα πήγα στο τελευταίο μου ραντεβού. Είμαι 32 ετών η αμη μου είναι 6.59pmol σχετικά χαμηλή. Όμως αυτό που μου είπε στο ιατρείο η γιατρός ήταν επί λέξη η δεξιά σου οωθηκη είναι σαν 45αρας γυναίκας που μπαίνει σε προκλιμακτηριο και αν έχουμε ιστορικό στο σόι από πωα. 

 

Τα ίδια είχα και εγώ πριν ένα χρόνο και κάτι όταν ξεκινήσαμε προσπαθείς, και ήμουν 28! Μου είπε οτι είναι για 35αρας, εκεί τρελάθηκα. μέχρι που βρήκα τον Γιατρο μου ο οποίος με τις εξετάσεις που Μ έκανε έδειξε οτι έχω πολλά πολλά ωάρια και καλά! Απλά εγώ έχω το θέμα της ενδομητριοσης που με κρατάει πίσω. 

Παρόλα αυτά μπράβο για την επιμονή σου, και που τα κατάφερες ♥️ με υπομονή και επιμονή θα φτάσουμε όλες στο όνειρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου χάθηκα λογω διαφόρων θεμάτων που μου έτυχαν. 

Λοιπόν 30/1 είχα τελευταίο ραντεβού στην πρωην γιατρό μου. Αφού με έκανε κουρέλι ότι η δεξιά μου ωοθήκη δεν συνάδει με την ηλικία μου και λόγω της χαμηλής Άμης που είχα θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος. Και ότι τα ωάρια που παράγω λόγω της αυξημένης  προλακτίνης δεν θα είναι καλά. Έτσι είπα στον καλό μου ότι ο Φλεβάρης θα είναι και ο τελευταίος μήνας προσπαθειών μέχρι να το αφήσω στην άκρη το θέμα. Και έτσι στις 26/2 μετά από 4 μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε θετικότατο! Χτες πήγαμε και στον γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Όλα βαίνουν καλώς και εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη!! 

Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε να έχετε ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας σύντομα!! 

Πόσο υπέροχο μήνυμα!!! Συγχαρητήρια, να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε μερικούς μήνες να κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά!!!

Όλα είναι πιθανά αρκεί να μην το βάζουμε κάτω🙏💗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχεις πάρει απόφαση σιγά σιγά να κόψεις το θηλασμό;αν αρχίζεις να τον ελαττώνεις σιγά σιγά από τώρα; Όπως είπαν και τα κοριτσια χρησιμοποιήσετε τώρα και δεν χάνεις τπτ απλά να βλέπεις αν κανεις ωορρηξια🙄

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

ναι έχω αρχίσει να το ελαττώνω τον θηλασμό έχουν ξεκινήσει εδώ και 1,5 μήνα τροφες ευτυχώς τρωει σχετικά καλά όποτε έχω κόψει μερικά γεύματα..  

μου είπε η παιδιατρος στόχος είναι σε 1,5 μήνα από τώρα να θηλαζω μόνο πρωί βράδυ.. δεν είναι πολύ εύκολο το έχει και σαν παρηγοριά την βοηθαει όταν έχει πολύ γκρινια να την βάζω στηθος ήρεμη δεν παίρνει και πιπιλα.. θα δουμε πως θα πάει.. θα αρχίσω τα τεστ αυτά που έχω και βλέπουμε.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα εμένα μου τελείωσε η περίοδος χθες και ετοιμάζομαι ψυχολογικά να πάω το απόγευμα στις 6 για σαλπιγγογραφια!! Τόσο άγχος ούτε την πρώτη φορά δεν είχα!! @Girly έρχομαι Θεσσαλονίκη σήμερα ελπίζω να έχει καλό καιρό για να κάνουμε και μια βόλτα με τον σύζυγό 🤣🤣 

@Elk θα πας να ρυθμίσεις την προλακτίνη η θα το αφήσεις λίγο χαλαρά να δεις πως πάει?? Η πρέπει να κόψεις το θηλασμό πρώτα?

Καλημέρα για να ρυθμίσω την προλακτινη πρέπει να κόψω τον θηλασμό πρώτα δεν μπορω να παρω χάπια για την ώρα αν δεν σταματήσει το γαλα όποτε τώρα στην φάση που είμαι δεν μπορω να κάνω τίποτα απλά θα το αφήσω έτσι και βλέπουμε πως θα πάει 

καλη επιτυχία με την εξέταση εύχομαι να μην πονέσεις καθόλου καλά αποτελέσματα και καλές βολτες με τον σύζυγο να περάσετε καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρααααα 

Η Θεσσαλονίκη σήμερα σου κάνει τη χάρη και έχει πολύ ωραία μέρα! Ίσως λίγο σύννεφιασει αλλά έχει ωραία θερμοκρασία! Θα απολαύσετε την βολτουλα σας. Τώρα μιας και έρχεσαι να σου πω ...χαλλλαραααα. αφού λένε οτιμο αφρός δεν αφήνει να νιώσεις τίποτα πάρτο σαν δεδομένο και ξεαγχωσου! Θα περιμένουμε να μας πεις! Σου είχα στείλει και ένα pm, αλλά μάλλον δε το είδες . Σου έλεγα αν χρειαστείς οτιδήποτε όσο θα είσαι εδώ ,μη διστάσεις!!

 

 

Κορίτσι μου μπαίνω από κινητό εγώ και δεν εμφανίζεται τίποτα πέρα από τις ειδοποιήσεις ότι κάποιος σχολίασε το θέμα!! Πρέπει να κάνω ρύθμιση από υπολογιστή για να μου δείξει μυνήματα αλλά πάω να το δω αμέσως! Εκτιμώ πολύ το ενδιαφέρον σου ♥️♥️♥️♥️ 

@marinaP . δεν ξέρω αν είναι καλή εντελώς τυχαία την διάλεξα. Μπήκα Google  και την επέλεξα. Εσείς οι Θεσσαλονικιες αν την ξέρετε δώστε τα φώτα σας!! Είναι καλή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου χάθηκα λογω διαφόρων θεμάτων που μου έτυχαν. 

Λοιπόν 30/1 είχα τελευταίο ραντεβού στην πρωην γιατρό μου. Αφού με έκανε κουρέλι ότι η δεξιά μου ωοθήκη δεν συνάδει με την ηλικία μου και λόγω της χαμηλής Άμης που είχα θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος. Και ότι τα ωάρια που παράγω λόγω της αυξημένης  προλακτίνης δεν θα είναι καλά. Έτσι είπα στον καλό μου ότι ο Φλεβάρης θα είναι και ο τελευταίος μήνας προσπαθειών μέχρι να το αφήσω στην άκρη το θέμα. Και έτσι στις 26/2 μετά από 4 μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε θετικότατο! Χτες πήγαμε και στον γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Όλα βαίνουν καλώς και εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη!! 

Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε να έχετε ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας σύντομα!! 

Μπράβο συγχαρητήρια κοπέλα μου με το καλό να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 💕

εεε όλοι γιατροί δεν είναι και καλοί τουλάχιστον εσυ πέτυχες αυτό που ήθελες επλιζω ο γιατρός που έχεις τώρα να είναι εντάξει να μας στέλνεις τα νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!  Να μην απογοητεύσε καθόλου γιατί οι 3 μήνες δεν είναι τίποτα και μάλιστα εντατικά μόνο τον τελευταίο μήνα όπως είπες!! Σκέψου ότι ένα ζευγάρι που δεν έχει κανένα αναπαραγωγικό πρόβλημα έχει κάθε μήνα 20% πιθανότητα να πιάσει παιδί!! Γι'αυτό λένε ότι μετά από 1 χρόνο προσπαθειών ανησυχούμε και πάμε σε γιατρό!! Τώρα πάρε λίγο τα πάνω σου προμηθεύσου τέστ ωορρηξίας για να είσαι σίγουρη ότι προσπαθείς της σωστές μέρες και πάμε δυναμικά για τον καινούργιο μήνα!! Και στο κάτω κάτω νομίζω ότι η περίοδος δεν είναι τόσο κακία όσο πιστεύουμε την έχουμε παρεξήγηση! Κάθε μήνα μας λέει ότι είμαστε υγιείς!! Μην σε παίρνει από κάτω γιατί κάθε μήνα είναι νέος κύκλος με νέες πιθανότητες..

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση σου! Η αλήθεια είναι ότι ήμουν πιο χαλαρή , δεν ξέρω πως με κυρίευσε πανικός. Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα αγοράσω τα τεστ. Έχω διαβάσει όλα όσα γράφετε και είδα ότι βοήθησαν πάρα πολλές κοπέλες.Ξεχασα να γράψω ότι είμαι ετών 34 θεωρώ ότι παίζει και αυτό τον ρόλο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και εύχομαι σύντομα να έχεις αυτό που επιθυμείς. 

Αρχικά να σου πω ότι είναι αρκετά νωρίς για πανικό και απογοήτευση. Είσαι στην αρχή του ταξιδιού. Έχετε κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και οι δύο; Θα σου πρότεινα αν οχι, να τις κανετε για να ξέρεις που βρίσκεσαι. Βήμα βήμα και θα φτάσεις στο όνειρο 😊 εμείς είμαστε εδώ για οτι απορίες έχεις. Αλλά καλό είναι να εχεις και τον κατάλληλο γιατρό σε αυτο το ταξίδι. 

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση σου. Ενώ σκέφτομαι λογικά και ξέρω ότι είναι νωρίς, δεν ξέρω γτ έχω αγχωθει, δεν μπορώ να το εξηγήσω. Δυστυχώς δεν έχουμε κάνει εξετάσεις, δηλαδή εγώ κάνω τον ετήσιο έλεγχο μου κάθε χρόνο, αλλά κάτι πιο εξειδικευμένο όχι. Δεν μένουμε Ελλάδα, μένουμε στη Σουηδία και η αλήθεια είναι πως πρέπει να μάθω που θα απευθύνθω και τι ακριβώς εξετασεις πρέπει να κάνουμε ,γιατί νομίζω στην Ελλάδα χωρίς ασφάλεια υγείας θα είναι εξαιρετικά δαπανηρές. Εδώ δεν σε παρακολουθεί γιατρός συγκεκριμένος κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, σε παρακολουθούν μόνο μαίες. Οπότε αν πάω κάπου για έλεγχο ,θα είναι μόνο για έλεγχο . Είναι τελείως διαφορετικα όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου μπαίνω από κινητό εγώ και δεν εμφανίζεται τίποτα πέρα από τις ειδοποιήσεις ότι κάποιος σχολίασε το θέμα!! Πρέπει να κάνω ρύθμιση από υπολογιστή για να μου δείξει μυνήματα αλλά πάω να το δω αμέσως! Εκτιμώ πολύ το ενδιαφέρον σου ♥️♥️♥️♥️ 

@marinaP σε ιδιωτικό ιατρείο θα το κάνω σε μια Καλοειδα λέγεται Τσιμισκή 96 είναι.. δεν ξέρω αν είναι καλή εντελώς τυχαία την διάλεξα. Μπήκα Google  και την επέλεξα. Εσείς οι Θεσσαλονικιες αν την ξέρετε δώστε τα φώτα σας!! Είναι καλή??

Δεν την ξέρω καθόλου αλλά είναι απόλυτα λογικό γιατί ειδικά στο κέντρο κάθε πολυκατοικία πια έχει και έναν γυναικολόγο! Εύχομαι να είναι καλή ! Αααα πάρτε και καμιά ομπρελιτσα τελικά...έχουμε συννεφιές! Επίσης έχω σκάσει να μας πεις τι είναι αυτό με τον αφρό γιατί δε το ξέρω καθόλου. Σου είπε να πάρεις τίποτα πριν την εξέταση? Εμένα μου είχε πει τότε να πάρω δύο παναντολ έξτρα μισή ώρα πριν την εξέταση. Εγώ είχα κάνει την κλασική χωρίς αφρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Δεν την ξέρω καθόλου αλλά είναι απόλυτα λογικό γιατί ειδικά στο κέντρο κάθε πολυκατοικία πια έχει και έναν γυναικολόγο! Εύχομαι να είναι καλή ! Αααα πάρτε και καμιά ομπρελιτσα τελικά...έχουμε συννεφιές! Επίσης έχω σκάσει να μας πεις τι είναι αυτό με τον αφρό γιατί δε το ξέρω καθόλου. Σου είπε να πάρεις τίποτα πριν την εξέταση? Εμένα μου είχε πει τότε να πάρω δύο παναντολ έξτρα μισή ώρα πριν την εξέταση. Εγώ είχα κάνει την κλασική χωρίς αφρό 

Αυτό που μου είπε είναι ότι ο αφρός δεν πονάει.. ο αφρός είναι το φάρμακο από ότι κατάλαβα το οποίο θα το πληρώσω 70€ 🤣🤣 μου είπε αν θέλω να το αγοράσω εγώ η να το πάρει η ίδια! Και ότι δεν χρειάζεται να πιω κάτι γιατί δεν ποναει με αφρό!! Όχι ότι κατάλαβα πολλά άλλα από κοντά θα μου τα πει αναλυτικά και θα σας πω ακριβώς τι είναι ο αφρός τελικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου χάθηκα λογω διαφόρων θεμάτων που μου έτυχαν. 

Λοιπόν 30/1 είχα τελευταίο ραντεβού στην πρωην γιατρό μου. Αφού με έκανε κουρέλι ότι η δεξιά μου ωοθήκη δεν συνάδει με την ηλικία μου και λόγω της χαμηλής Άμης που είχα θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος. Και ότι τα ωάρια που παράγω λόγω της αυξημένης  προλακτίνης δεν θα είναι καλά. Έτσι είπα στον καλό μου ότι ο Φλεβάρης θα είναι και ο τελευταίος μήνας προσπαθειών μέχρι να το αφήσω στην άκρη το θέμα. Και έτσι στις 26/2 μετά από 4 μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε θετικότατο! Χτες πήγαμε και στον γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Όλα βαίνουν καλώς και εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη!! 

Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε να έχετε ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας σύντομα!! 

Είδες ρε συ;;;; όλα θέμα άγχους είναι!!!! Ορίστε άλλη μια απόδειξη... Μόλις σταματήσουμε να το σκεφτόμαστε θα έρθει!!! Μπράβο ρε κορίτσι μου μπράβο συγχαρητήρια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...