Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια

@Girly Θα το πω ξανά και ξανά! Μέχρι να έρθει δεν χάνουμε τις ελπίδες μας. Και αν έρθει θα πέσουμε και θα ξανασηκωθουμε! Δες εμένα που περίμενα 40 μέρες 😁 

Εγώ σήμερα θα παω στο γυναικολόγο... Αγχώθηκα λίγο, μην μου πει οτι μεγάλωσε αρκετά η ενδομητριωση και δεν με παίρνει άλλο... 🙏🏻 Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια ♥️♥️♥️

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια στο να πανε όλα καλά 🥰 στείλε μας τα νέα σου όταν γυρίσεις από τον γιατρό 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Θα σας το γράψω εδώ έτσι ώστε να το έχετε στο νου σας όταν πάτε να αγοράσετε κάποια στιγμή αν χρειαστεί τεστ από φαρμακείο...

Σας είχα πει ότι τα τεστ που είχα όταν τα άνοιξα και χθες και σήμερα είχαν μια γαλάζια οριζόντια γραμμή ήδη πριν τα χρησιμοποιήσω...άχνη μεν αλλά δεν ήταν πεντακάθαρα λευκά. Διάβασα στις κριτικές της εν λόγω εταιρείας σε μεγάλη μηχανή αναζήτησης προϊόντων πως και άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα και μία κοπέλα επικοινώνησε με την εταιρεία και της είπαν να τα στείλει πίσω και να πάει να πάρει αλλά ..αυτό μου έβαλε ψύλλους στα αφτιά.  Επικοινώνησα και εγώ με την εταιρεία μόλις και το ηχογραφημένο μνμ μου είπε ότι δεν υπάρχει εκπρόσωπος να μιλάει ελληνικά!!οπότε συνέχισα με τα αγγλικά μου!! Η κοπέλα που μίλησα μου ζήτησε κάποια στοιχεία της συσκευασίας και μου είπε ότι είναι οκ το τεστ και ας φαινόταν η γαλάζια γραμμή εξαρχής.. της είπα ότι και σήμερα και χθες που έκανα το τεστ μου εμφάνισε μόνο στο κάτω μέρος μια κάθετη γραμμή μετά από ώρα και με ρώτησε αν ήταν μετά τα 10 λεπτά...και κόλλησα! Το τεστ νόμιζα έλεγε 5 λεπτά! Αυτή μου είπε για 10...μου είπε ότι αν δεν το είδα μέσα στην προκαθορισμένη ώρα και είδα μόνο μετά τα 5 λεπτά να κάνω και άλλο τεστ.. 

Κρατάω ότι η εταιρεία σε μία κοπέλα είπε να της το αλλάξει,σε μένα δεν υπήρχε εκπρόσωπος να μιλήσω και ποιος ξέρει με ποια χώρα μιλούσα (άφησα τηλέφωνο και με κάλεσαν) κ;ι γενικά δύσκολη επικοινωνία...δεν έχουν καν ένα μέιλ να επικοινωνείς ! 

Τώρα ερώτηση...να κάτσω να πάω να πάρω άλλο ένα τεστ άλλης εταιρείας ? Τα ούρα τα πρώτα μετά από κάποια ώρα νομίζω δεν ισχύουν . Να κάνω ένα πρώιμης με τα δεύτερα? Η να κάτσω στα αβγά μου και αύριο βλέπουμε? 

Ε ρε τι γινετε με τα τεστ έλεος 😒 όμως στην περίπτωση σου μπορεί να είναι για καλό ή και σημαδιακό 😊κάνε και αύριο ένα τεστακι άλλης μάρκας που θα είναι και η καθυστέρηση σου 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Θα σας το γράψω εδώ έτσι ώστε να το έχετε στο νου σας όταν πάτε να αγοράσετε κάποια στιγμή αν χρειαστεί τεστ από φαρμακείο...

Σας είχα πει ότι τα τεστ που είχα όταν τα άνοιξα και χθες και σήμερα είχαν μια γαλάζια οριζόντια γραμμή ήδη πριν τα χρησιμοποιήσω...άχνη μεν αλλά δεν ήταν πεντακάθαρα λευκά. Διάβασα στις κριτικές της εν λόγω εταιρείας σε μεγάλη μηχανή αναζήτησης προϊόντων πως και άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα και μία κοπέλα επικοινώνησε με την εταιρεία και της είπαν να τα στείλει πίσω και να πάει να πάρει αλλά ..αυτό μου έβαλε ψύλλους στα αφτιά.  Επικοινώνησα και εγώ με την εταιρεία μόλις και το ηχογραφημένο μνμ μου είπε ότι δεν υπάρχει εκπρόσωπος να μιλάει ελληνικά!!οπότε συνέχισα με τα αγγλικά μου!! Η κοπέλα που μίλησα μου ζήτησε κάποια στοιχεία της συσκευασίας και μου είπε ότι είναι οκ το τεστ και ας φαινόταν η γαλάζια γραμμή εξαρχής.. της είπα ότι και σήμερα και χθες που έκανα το τεστ μου εμφάνισε μόνο στο κάτω μέρος μια κάθετη γραμμή μετά από ώρα και με ρώτησε αν ήταν μετά τα 10 λεπτά...και κόλλησα! Το τεστ νόμιζα έλεγε 5 λεπτά! Αυτή μου είπε για 10...μου είπε ότι αν δεν το είδα μέσα στην προκαθορισμένη ώρα και είδα μόνο μετά τα 5 λεπτά να κάνω και άλλο τεστ.. 

Κρατάω ότι η εταιρεία σε μία κοπέλα είπε να της το αλλάξει,σε μένα δεν υπήρχε εκπρόσωπος να μιλήσω και ποιος ξέρει με ποια χώρα μιλούσα (άφησα τηλέφωνο και με κάλεσαν) κ;ι γενικά δύσκολη επικοινωνία...δεν έχουν καν ένα μέιλ να επικοινωνείς ! 

Τώρα ερώτηση...να κάτσω να πάω να πάρω άλλο ένα τεστ άλλης εταιρείας ? Τα ούρα τα πρώτα μετά από κάποια ώρα νομίζω δεν ισχύουν . Να κάνω ένα πρώιμης με τα δεύτερα? Η να κάτσω στα αβγά μου και αύριο βλέπουμε? 

Οτι να ναι η εταιρεία δλδ! Κ εγώ νομίζω να το αφήσεις για αύριο αν θες να κάνεις κ άλλο με τα πρωινά καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα.

Μου ανέθεσαν να βρω δώρο για έναν συνεργάτη που γέννησε η γυναίκα του αγοράκι. Θέλουμε να είναι καλό δώρο, αλλά εγώ επειδή παιδί δεν έχω ακόμα, είμαι λίγο άσχετη. Κάθε συμβουλή δεκτή 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Σε μένα το έχει βγάλει!! Το είχα κάνει το Νοεμβρίο αρνητικό και μετά από μισή ώρα βέβαια, κοιτάζω κ Τσακ μια γραμμή. Τρέχω για χοριακη, η μικροβιολόγος υποψιασμένη που της το έδειξα μου είπε ότι τζάμπα πήγα και για αίμα! Βέβαια, μπορεί κάποια κορίτσια να το θυμούνται, είχα γραμμή στο λεπτό πάνω και τον Ιανουάριο σε τεστ άλλης εταιρίας!! Σου βάζω φωτό του Νοεμβρίου σε ίδιο τεστ με το δικό σου16946134-E4F1-4CBA-AEE4-5A2B9E3FFF77.thumb.png.bafe69f55687d3072a94d4a374d631d9.png

🤬🤬🤬🤬🤬🤬! Ναι έτσι είναι και μένα!! IMG_20230306_104352.thumb.jpg.6809ad76a30a96c77a6c06818317abd4.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να παραγγείλεις τα one step σήμερα και αύριο θα τα έχεις κιόλας μιας και η εταιρεία που τα πουλάει είναι εκεί στην Θεσσαλονίκη!! Είναι οικονομικά είναι πρώιμης και αξιοπιστα!! 3 σε 1 .. και σε περίπτωση που δεν είσαι έγκυος πράγμα που το απευχομαι θα έχεις και για τον επόμενο μήνα!!

 εντωμεταξύ οση ώρα γράφω το μήνυμα εσύ παίζει να είσαι κιόλας σε κάποιο φαρμακείο και να αγοράζεις τέστ!!🤣🤣🤣

Χαχαχχααχχα έτοιμη ήμουν αλλά έκατσα στα αβγά μου. Αύριο με το καλό βλέπουμε. Σκασμενα. Με τάραξαν! Θα παραγγείλω τώρα κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.

Μου ανέθεσαν να βρω δώρο για έναν συνεργάτη που γέννησε η γυναίκα του αγοράκι. Θέλουμε να είναι καλό δώρο, αλλά εγώ επειδή παιδί δεν έχω ακόμα, είμαι λίγο άσχετη. Κάθε συμβουλή δεκτή 😁

Καλημέρα κοριτσάρα μου!!! 

Εγώ θα σου πρότεινα έναν ατμομαγειρα που είναι δύο σε ένα και αλεθει κιόλας το φαγητό του μωρού.  Είναι πολύ βολικος Δεν είναι για άμεση χρήση φυσικά αλλα εγώ θα το εκτιμούσα πολύ ως δώρο! Πρώτα εκεί πήγε το μυαλό μου! Ίσως γιατί με ζορισε το άλεσμα όταν είχα το αγόρι μου μικρό και ;λλαξα 3 μουλτι μέχρι να βρω κάποιο να με βολεύει κάπως...γιατί οι ποσότητες στην αρχή είναι μικρές και σε δυσκολεύουν. Στα θετικά ότι μαγειρεύει και στον ατμό. Έχω μια φίλη που το είχε και ήταν υπερευχαριστημενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

Είχα γράψει πριν λίγες μέρες ότι πήγα για 1ο υπέρηχο και η γιατρός μου ανέφερε πιθανη παλινδρομη κυηση . Μου το επιβεβαίωσε κι άλλος γιατρός που επισκέφθηκα αλλά και γιατρος νοσοκομείου που πήγα το Σάββατο Ήμουν στην έβδομη εβδομάδα υπήρχε ψηλά ο σάκος αλλά καθόλου εμβρυϊκά στοιχεία. Έχει λίγη ώρα που γύρισα σπίτι μετά από την αποξεση στο νοσοκομείο. Είμαι καλά δεν ένιωσα τίποτα. θα παίρνω για 6 εβδομάδες αντιβίωση. Σε 10 - 15 μερες θα επικοινωνήσω για να μάθω τα αποτελέσματα της ιστολογικής. 

Αυτα τα δικά μου τα νέα! Να υπαρχει υγεία κορίτσια , αγάπη και στήριξη ανάμεσα στο ζευγάρι. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Θετική σκέψη ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.

Μου ανέθεσαν να βρω δώρο για έναν συνεργάτη που γέννησε η γυναίκα του αγοράκι. Θέλουμε να είναι καλό δώρο, αλλά εγώ επειδή παιδί δεν έχω ακόμα, είμαι λίγο άσχετη. Κάθε συμβουλή δεκτή 😁

Καλημερα κορίτσι μου🥰 ένα ωραίο δώρο για μωράκι είναι μια όμορφη φωλίτσα που είναι χρήσιμη εκτός αν έχει προμηθευτεί ήδη η μητέρα. Άλλο ένα ωραίο δωράκι αλλά είναι ακριβό είναι μια κάλαθουνα ψάθινη με βάση και ρόδες όπου η μαμά θα το πέρνει μαζί σε όλο το σπίτι για να το έχει κοντά της την ωραία που κοιμάται το μωρό. Ακόμη ένα ωραίο  δώρο  θα ήταν ένα τραμπολίνο για αργότερα για τον 5ο-6ο μήνα το είχε πάρει η αδερφή μου και η Μπέμπα τρελαινόταν για αυτο 😍 τελος ένα ακόμη δωράκι θα μπορούσε να ήταν ένα σετ προίκας (σεντόνι, μαξιλαροθήκη,παπλωματοθηκη, πάντα) για την κούνια 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elen. είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

Είχα γράψει πριν λίγες μέρες ότι πήγα για 1ο υπέρηχο και η γιατρός μου ανέφερε πιθανη παλινδρομη κυηση . Μου το επιβεβαίωσε κι άλλος γιατρός που επισκέφθηκα αλλά και γιατρος νοσοκομείου που πήγα το Σάββατο Ήμουν στην έβδομη εβδομάδα υπήρχε ψηλά ο σάκος αλλά καθόλου εμβρυϊκά στοιχεία. Έχει λίγη ώρα που γύρισα σπίτι μετά από την αποξεση στο νοσοκομείο. Είμαι καλά δεν ένιωσα τίποτα. θα παίρνω για 6 εβδομάδες αντιβίωση. Σε 10 - 15 μερες θα επικοινωνήσω για να μάθω τα αποτελέσματα της ιστολογικής. 

Αυτα τα δικά μου τα νέα! Να υπαρχει υγεία κορίτσια , αγάπη και στήριξη ανάμεσα στο ζευγάρι. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Θετική σκέψη ❤️

 

*Για 6 μέρες θα παίρνω την αντιβίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elen. είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

Είχα γράψει πριν λίγες μέρες ότι πήγα για 1ο υπέρηχο και η γιατρός μου ανέφερε πιθανη παλινδρομη κυηση . Μου το επιβεβαίωσε κι άλλος γιατρός που επισκέφθηκα αλλά και γιατρος νοσοκομείου που πήγα το Σάββατο Ήμουν στην έβδομη εβδομάδα υπήρχε ψηλά ο σάκος αλλά καθόλου εμβρυϊκά στοιχεία. Έχει λίγη ώρα που γύρισα σπίτι μετά από την αποξεση στο νοσοκομείο. Είμαι καλά δεν ένιωσα τίποτα. θα παίρνω για 6 εβδομάδες αντιβίωση. Σε 10 - 15 μερες θα επικοινωνήσω για να μάθω τα αποτελέσματα της ιστολογικής. 

Αυτα τα δικά μου τα νέα! Να υπαρχει υγεία κορίτσια , αγάπη και στήριξη ανάμεσα στο ζευγάρι. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Θετική σκέψη ❤️

 

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ που τελικά ήταν παλινδρόμη😔 κάνε την θεραπεία σου και όταν είσαι έτοιμη και σου δώσει το οκ ο γιατρός ξεκινά δυναμικα 😌 σου εύχομαι τα καλύτερα 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.

Μου ανέθεσαν να βρω δώρο για έναν συνεργάτη που γέννησε η γυναίκα του αγοράκι. Θέλουμε να είναι καλό δώρο, αλλά εγώ επειδή παιδί δεν έχω ακόμα, είμαι λίγο άσχετη. Κάθε συμβουλή δεκτή 😁

Χμ κατσε να σκεφτώ τι θα ήθελα. Γτ με ρωτάνε και λέω θα δούμε

Έχει άλλο παιδακι; αν ναι τότε σίγουρα έχει αρκετά πράγματα. 

Αν όχι δεν ξέρεις τι μπορεί να έχει αγοράσει οπότε νομίζω η καλύτερη λύση είναι να ρωτήσετε. Τι θα χρειαζόταν μια άλλη λύση είναι να πάρετε κάποιο κουπόνι (συγνώμη δεν θυμάμαι την λέξη 🤐) να έχει ένα ποσό που θα δίνατε και με ένα μικρό δωράκι χαμηλό ποσο να δωσετε την κάρτα.  Όσο απρόσωπο και αν φαίνεται με μια όμορφη κάρτα με όμορφα λογάκια θα εκτιμηθούν απ ότι να έχει κάποιος 2-3 φορές το ίδιο πράγμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

Είχα γράψει πριν λίγες μέρες ότι πήγα για 1ο υπέρηχο και η γιατρός μου ανέφερε πιθανη παλινδρομη κυηση . Μου το επιβεβαίωσε κι άλλος γιατρός που επισκέφθηκα αλλά και γιατρος νοσοκομείου που πήγα το Σάββατο Ήμουν στην έβδομη εβδομάδα υπήρχε ψηλά ο σάκος αλλά καθόλου εμβρυϊκά στοιχεία. Έχει λίγη ώρα που γύρισα σπίτι μετά από την αποξεση στο νοσοκομείο. Είμαι καλά δεν ένιωσα τίποτα. θα παίρνω για 6 εβδομάδες αντιβίωση. Σε 10 - 15 μερες θα επικοινωνήσω για να μάθω τα αποτελέσματα της ιστολογικής. 

Αυτα τα δικά μου τα νέα! Να υπαρχει υγεία κορίτσια , αγάπη και στήριξη ανάμεσα στο ζευγάρι. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Θετική σκέψη ❤️

 

Χθες ψάχνοντας κάτι στο φόρουμ είδα την ανάρτηση σου και σκέφτηκα τι κάνεις..μετά με τα όσα είχα στο κεφάλι μου ξέχασα να σε ταγκαρω για αν σε ρωτήσω αν έχεις νεότερα...

Λυπαμαι πολύ πολύ κορίτσι μου... πραγματικά..χαίρομαι τόσο πολύ συνάμα που διαβάζω πόσο λογικά και θετικά σκέφτεσαι τα τεκταινόμενα..όντως όλα για κάποιο λόγο γίνονται και όντως σημάδια έχει να είμαστε γεροί και να έχουμε στήριξη και αλληλοκατανόηση με τον σύντροφό μας. 

Σου εύχομαι καλή ανάρρωση και με το καλό να επανέλθεις με νέα προσπάθεια 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

Είχα γράψει πριν λίγες μέρες ότι πήγα για 1ο υπέρηχο και η γιατρός μου ανέφερε πιθανη παλινδρομη κυηση . Μου το επιβεβαίωσε κι άλλος γιατρός που επισκέφθηκα αλλά και γιατρος νοσοκομείου που πήγα το Σάββατο Ήμουν στην έβδομη εβδομάδα υπήρχε ψηλά ο σάκος αλλά καθόλου εμβρυϊκά στοιχεία. Έχει λίγη ώρα που γύρισα σπίτι μετά από την αποξεση στο νοσοκομείο. Είμαι καλά δεν ένιωσα τίποτα. θα παίρνω για 6 εβδομάδες αντιβίωση. Σε 10 - 15 μερες θα επικοινωνήσω για να μάθω τα αποτελέσματα της ιστολογικής. 

Αυτα τα δικά μου τα νέα! Να υπαρχει υγεία κορίτσια , αγάπη και στήριξη ανάμεσα στο ζευγάρι. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Θετική σκέψη ❤️

 

Κορίτσι μου περαστικά! Χαίρομαι που το αντιμετωπίζεις ψύχραιμα και εύχομαι γρήγορη επάνοδο 🤞🏼❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

@Froufroμου τί κάνετε? Μητέρα και παιδιά?? Πως είστε? Το μικρό σας φαντάζομαι θα είναι μία γλυκά 💗💗

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Froufro πως είσαι κοπέλα μου καιρό έχω να σε ακούσω τρέχεις και δε φτάνεις; 

Γειά σας κορίτσια μου!!!! Μπαίνω και σας διαβάζω όποτε προλαβαίνω, σας καρδουλιάζω αλλά να κάτσω να γράψω συνήθως είναι άθλος 😅

@Κατεριναπαπ δεν φαντάζεσαι πόσο συγκινήθηκα με τα νέα σου!!!!! Ήμουν σίγουρη πως μετά τον γάμο θα έρθει, θυμάμαι όλα αυτά που έλεγες και περίμενα πως έτσι θα συμβεί ❤️

@Παρασκευαιδου κορίτσι μου! Δεν φτάνω δεν λες τίποτα!!!! Νόμιζα ότι είχα προορισμό αλλά δεν υπάρχει τέρμα πουθενά 🤣🤣🤣 Μια που δεν προλαβαίνω να στείλω, όπως μαγείρευα πριν μέρες μπήκα στην ομάδα σας με τις εγκυούλες απλά για να δω τα νέα σου! Μη νομίζεις σε παρακολουθώ 🧐👀 

Στις καινούργιες εγκυούλες θέλω να πω υπομονή, γερό στομάχι και στο τέλος θα βγείτε πιο δυνατές από τους φόβους σας (ξέρουν αυτές ποιες εννοώ)

Σας φιλώ όλες και πάντα σας έχω στη σκέψη μου και μπαίνω να βλέπω τα νέα σας! Που θα πάει θα επανέλθω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μετά από την απόξεση 6/2 σήμερα έχω πολύ πόνο κ έβγαλα πολύ λίγο καφέ... Αλλά μόνο αυτό... Άρα να υποθέσω ότι ξεκίνησε η περίοδος η να περιμένω την πιο έντονη ροή? Χαζή ερώτηση αλλά καφέ δεν έβγαζα ποτέ στην αρχή της περιόδου παρά μόνο στο τέλος. Ο πόνος είναι ο έντονος όταν ξεκινάει η περίοδος αλλά άφαντη η κανονική ροή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μετά από την απόξεση 6/2 σήμερα έχω πολύ πόνο κ έβγαλα πολύ λίγο καφέ... Αλλά μόνο αυτό... Άρα να υποθέσω ότι ξεκίνησε η περίοδος η να περιμένω την πιο έντονη ροή? Χαζή ερώτηση αλλά καφέ δεν έβγαζα ποτέ στην αρχή της περιόδου παρά μόνο στο τέλος. Ο πόνος είναι ο έντονος όταν ξεκινάει η περίοδος αλλά άφαντη η κανονική ροή. 

Είναι υπολείμματα από την απόξεση κορίτσι μου, είναι φυσιολογικό! Εύχομαι γρήγορα περαστικά και όταν είσαι έτοιμη να προχωρήσεις ξανά για το όνειρο ❤️ Λυπάμαι πολύ που έπρεπε να το περάσεις κ εσύ αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μετά από την απόξεση 6/2 σήμερα έχω πολύ πόνο κ έβγαλα πολύ λίγο καφέ... Αλλά μόνο αυτό... Άρα να υποθέσω ότι ξεκίνησε η περίοδος η να περιμένω την πιο έντονη ροή? Χαζή ερώτηση αλλά καφέ δεν έβγαζα ποτέ στην αρχή της περιόδου παρά μόνο στο τέλος. Ο πόνος είναι ο έντονος όταν ξεκινάει η περίοδος αλλά άφαντη η κανονική ροή. 

Πιθανόν το απόγευμα να ξεκινήσει η κανονική ροή κορίτσι μου αφού έχεις και πόνους αν όχι το απόγευμα αύριο σίγουρα!! Εμένα πάντα με πιάνουν πόνοι πρώτα και μετά έχω ροή!! Άντε επιτέλους ξεκινάει καινούριος κύκλος:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

Είχα γράψει πριν λίγες μέρες ότι πήγα για 1ο υπέρηχο και η γιατρός μου ανέφερε πιθανη παλινδρομη κυηση . Μου το επιβεβαίωσε κι άλλος γιατρός που επισκέφθηκα αλλά και γιατρος νοσοκομείου που πήγα το Σάββατο Ήμουν στην έβδομη εβδομάδα υπήρχε ψηλά ο σάκος αλλά καθόλου εμβρυϊκά στοιχεία. Έχει λίγη ώρα που γύρισα σπίτι μετά από την αποξεση στο νοσοκομείο. Είμαι καλά δεν ένιωσα τίποτα. θα παίρνω για 6 εβδομάδες αντιβίωση. Σε 10 - 15 μερες θα επικοινωνήσω για να μάθω τα αποτελέσματα της ιστολογικής. 

Αυτα τα δικά μου τα νέα! Να υπαρχει υγεία κορίτσια , αγάπη και στήριξη ανάμεσα στο ζευγάρι. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Θετική σκέψη ❤️

 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ!! Σιγά σιγά θα ξεκινήσεις καινούριες προσπάθειες και θα έρθει η εγκυμοσύνη και το μωράκι αυτή τη φορά!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είναι υπολείμματα από την απόξεση κορίτσι μου, είναι φυσιολογικό! Εύχομαι γρήγορα περαστικά και όταν είσαι έτοιμη να προχωρήσεις ξανά για το όνειρο ❤️ Λυπάμαι πολύ που έπρεπε να το περάσεις κ εσύ αυτό 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου λογικά μου είπε ο γιατρός μέσα σε αυτές τις μέρες θα αδιαθετησω απλά με μπέρδεψε το χρώμα κ ότι δεν έχω κανονική ροή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

🤬🤬🤬🤬🤬🤬! Ναι έτσι είναι και μένα!! IMG_20230306_104352.thumb.jpg.6809ad76a30a96c77a6c06818317abd4.jpg

Ρε συ κοπέλα μου 2 στα 2 δεν νομίζω να είναι λάθος....αντε το ένα να βγάλει εξάτμισης.. Το άλλο γιατί;;; εγώ πιστεύω μάλλον είσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Πιθανόν το απόγευμα να ξεκινήσει η κανονική ροή κορίτσι μου αφού έχεις και πόνους αν όχι το απόγευμα αύριο σίγουρα!! Εμένα πάντα με πιάνουν πόνοι πρώτα και μετά έχω ροή!! Άντε επιτέλους ξεκινάει καινούριος κύκλος:)

Για να δούμε... εύχομαι να γίνει έτσι όπως λες γιατί συνήθως μέσα σε λίγες ώρες αδιαθετουσα κ τώρα λίγο με μπέρδεψε το καφέ. Αχ ναι αυτό περιμένω έναν καινούριο κύκλο μήπως ξεχάσω λίγο τον πόνο της απώλειας... ακόμα το σκέφτομαι... Να έρθει η περίοδος να κάνω ξανά προσπάθεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

Είχα γράψει πριν λίγες μέρες ότι πήγα για 1ο υπέρηχο και η γιατρός μου ανέφερε πιθανη παλινδρομη κυηση . Μου το επιβεβαίωσε κι άλλος γιατρός που επισκέφθηκα αλλά και γιατρος νοσοκομείου που πήγα το Σάββατο Ήμουν στην έβδομη εβδομάδα υπήρχε ψηλά ο σάκος αλλά καθόλου εμβρυϊκά στοιχεία. Έχει λίγη ώρα που γύρισα σπίτι μετά από την αποξεση στο νοσοκομείο. Είμαι καλά δεν ένιωσα τίποτα. θα παίρνω για 6 εβδομάδες αντιβίωση. Σε 10 - 15 μερες θα επικοινωνήσω για να μάθω τα αποτελέσματα της ιστολογικής. 

Αυτα τα δικά μου τα νέα! Να υπαρχει υγεία κορίτσια , αγάπη και στήριξη ανάμεσα στο ζευγάρι. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Θετική σκέψη ❤️

 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! πάρε την αντιβίωση σου και όποτε νιώσετε έτοιμοι ξανά ξεκινήστε τις προσπάθειες σας! Ευχομαι τα καλύτερα από δω κ πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ρε συ κοπέλα μου 2 στα 2 δεν νομίζω να είναι λάθος....αντε το ένα να βγάλει εξάτμισης.. Το άλλο γιατί;;; εγώ πιστεύω μάλλον είσαι 

Και εμένα μου φαινετε περίεργο 😉 γνώμη μου είναι να κάνει αστείο το πρωί ένα άλλο τεστακι αλλαγής μάρκας 🤞 εσυ κορίτσι μου έκανες τεστακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Και εμένα μου φαινετε περίεργο 😉 γνώμη μου είναι να κάνει αστείο το πρωί ένα άλλο τεστακι αλλαγής μάρκας 🤞 εσυ κορίτσι μου έκανες τεστακι;

Αυτά ήταν συσκευασία με 2 τεμάχια τεστ. Οπότε επειδή ήταν στην ίδια συσκευασία προφανώς ήταν της ίδια παρτίδας και έβγαλαν και τα δύο το ίδιο αποτέλεσμα...αχ αφήστε να σκάσω είμαι. Τζάμπα λεφτά. Παρήγγειλα πριν λίγα τα τυχερά τεστακια και εύχομαι αύριο να έρθουν .βέβαια να έρθουν πρωί πρωί δε παίζει οπότε η αναμονή θα παραταθεί έως ότου έρθουν...αλλά από το φαρμακείο δεν παίρνω πάντως. Τώρα άρχισε σιγά σιγά και να βαραίνει το κεφάλι μου,που σημαίνει ότι θα αρχίσει να πονάει σε λίγο που σημαίνει ότι αυτή η άτιμη παράκουσε τις εντολές μου και θα έρθει..πάντα έχω πονοκέφαλο πριν την περίοδο. Πριν της ανοίξω θα της ρίξω και μια μούντζα πάντως μπας και θιχτεί και δε ξανάρθει ..άλλο σύμπτωμα δεν έχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...