Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας έχω γράψει γιατί από χτες μόνο κοιμάμαι. Μιλάμε έχω λιώσει, και ξυπνάω για λίγες ώρες μόνο!

Σήμερα είχα πολύ ήπια αναγουλα και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ. Ακριβώς πριν μια εβδομάδα ξεκίνησαν τα τόσο έντονα συμπτώματα και σήμερα (έκλεισα την 7η) η ανακατωσουρα και η ναυτία μου ήταν σε πολύ μικρότερη ένταση. Ξέρω ότι τα συμπτώματα πάνε και έρχονται αλλά δεν θέλω και πολύ να αγχωθω με το ιστορικό μου... Ελπίζω να μην έχει συμβεί κάτι στο μωράκι μου, δεν θα το αντέξω και αυτή τη φορά ..

Κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι τα συμπτώματα πανε και έρχονται και επίσης η υπνηλία είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης όποτε ίσως καταλάγιασε η αναγούλα και η ρυθμέ η υπνηλία και το επόμενο διάστημα θα έρχονται και θα φεύγουν τα συμπτώματα 🥰 το ξερω ότι είναι λογικό να αγχώνεσαι αλλά προσπάθησε να σκέφτεσε  θετικα . Όμως αν αν χώνεσαι έτσι κανόνισε με το γιατρό σου να πηγαίνεις πιο συχνά τώρα το πρώτο διάστημα μέχρι να κλείσεις το τρίμηνο για να είσαι πιο ήρεμη ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 λεπτά, ο/η elena1990 είπε:

Άλλος ένας μήνας...

Καλό μήνα και γεμάτο φουσκωμένες κοιλιτσες...

Εγώ, έκανα τεστ ωορρηξίας από τη 12η μέρα. Είχανε κάποια σκαμπανεβάσματα μέχρι την Καθαρά Δευτέρα που έγινε ένα θετικό (?). Τέλος πάντων, αρκετά σκούρη η γραμμή του .. αλλά εκείνη ήταν η μέρα που έφυγα αναγκαστικό ταξίδι οπότε επαφή δεν υπήρξε...

Υπήρξε όλες τις προηγούμενες μέρες μόνο. Θεωρητικά μιλώντας, περιμένω περίοδο στις 12 Μάρτη. Αν και, σύμφωνα με τα τεστ, θα καθυστερήσει.

Η φωτό είναι αυτή που βλέπετε παρακάτω. Το πιο σκούρο τεστ, ήταν το τελευταίο (δεν το λες θετικό...) Και την επόμενη μέρα, τελείως αρνητικό. Χωρίς άλλη γραμμή καν.

Τώρα το πρόγραμμα έχει βιταμίνες και για τους δύο, εδώ και ένα μήνα περίπου, ένα καινούργιο σπερμοδιαγραμμα και ραντεβού στο γιατρό για τα επόμενα βήματα! 🤕

received_758352518784328.jpeg

Καλό μήνα κορίτσι μου δεν το λες θετικο όμως αν αυτό ήταν το πιο σκουρο στον κύκλο σου τότε θεωρητικά αυτό είναι το θετικο σου τεστ ❤️ υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης αν η τελευταία σου επαφή ήταν την προηγούμενη από θετικο καθώς το σπερμα αν είναι καλό ζει κάποιες ώρες μέσα μας. Σου εύχομαι να γεμίσει η κοιλιτσα σου🤞 μέχρι να δεις αίμα έχεις ελπίδες 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας έχω γράψει γιατί από χτες μόνο κοιμάμαι. Μιλάμε έχω λιώσει, και ξυπνάω για λίγες ώρες μόνο!

Σήμερα είχα πολύ ήπια αναγουλα και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ. Ακριβώς πριν μια εβδομάδα ξεκίνησαν τα τόσο έντονα συμπτώματα και σήμερα (έκλεισα την 7η) η ανακατωσουρα και η ναυτία μου ήταν σε πολύ μικρότερη ένταση. Ξέρω ότι τα συμπτώματα πάνε και έρχονται αλλά δεν θέλω και πολύ να αγχωθω με το ιστορικό μου... Ελπίζω να μην έχει συμβεί κάτι στο μωράκι μου, δεν θα το αντέξω και αυτή τη φορά ..

Ολα καλά είναι κορίτσι μου να σκέφτεσαι μόνο θετικά, μη ξεχνάς πως και το να θες να κοιμάσαι είναι σύμπτωμα, θα ξανά ρθουν οι αναγούλες συμβαίνει κάποιες μέρες να ναι πιο ήπια μην αγχώνεσαι😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλό μήνα κορίτσι μου δεν το λες θετικο όμως αν αυτό ήταν το πιο σκουρο στον κύκλο σου τότε θεωρητικά αυτό είναι το θετικο σου τεστ ❤️ υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης αν η τελευταία σου επαφή ήταν την προηγούμενη από θετικο καθώς το σπερμα αν είναι καλό ζει κάποιες ώρες μέσα μας. Σου εύχομαι να γεμίσει η κοιλιτσα σου🤞 μέχρι να δεις αίμα έχεις ελπίδες 🥰 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ναι, το ξέρω ότι δεν είναι θετικό και ξέρω ότι υπάρχει θέμα με την ωορρηξία, αν και οι γιατροί δεν το παραδέχονται. Βλέπουν τις ορμόνες την 21η μέρα και θεωρούν ότι όλα είναι οκ. Ενώ ξέρω κ από την προηγούμενη μου προσπάθεια για μωρό ότι δεν γίνεται σωστά η ωορρηξία. Δεν πειράζει... Προσπαθούμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena1990 είπε:

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ναι, το ξέρω ότι δεν είναι θετικό και ξέρω ότι υπάρχει θέμα με την ωορρηξία, αν και οι γιατροί δεν το παραδέχονται. Βλέπουν τις ορμόνες την 21η μέρα και θεωρούν ότι όλα είναι οκ. Ενώ ξέρω κ από την προηγούμενη μου προσπάθεια για μωρό ότι δεν γίνεται σωστά η ωορρηξία. Δεν πειράζει... Προσπαθούμε!!!!

Κορίτσι μου επειδη δεν βγήκε φουλ σκούρα η γραμμή δεν σημαίνει ότι δεν είναι θετικο. Εμένα δεν μου βγαίνει πάντα έντονη ή όπως η άλλη γραμμουλα όταν κάνω ωορρηξια και κάνω ωορρηξια γτ το έχω διαπιστώσει με υπέρηχο πριν την ωορρηξια δλδ ότι υπάρχει αυγό αλλά και μετά την ωορρηξια που φαινετε ότι έχει γίνει καθώς φαίνεται το υγρό που έχει σπάσει το αυγό πόλλους μήνες  . Όποτε μην έχεις στο μυαλό σου ότι επειδη δεν βγαίνει Σκούρα η γραμμή σαν την άλλη ότι δεν είναι θετικο ❤️ όλα θα πανε καλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας έχω γράψει γιατί από χτες μόνο κοιμάμαι. Μιλάμε έχω λιώσει, και ξυπνάω για λίγες ώρες μόνο!

Σήμερα είχα πολύ ήπια αναγουλα και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ. Ακριβώς πριν μια εβδομάδα ξεκίνησαν τα τόσο έντονα συμπτώματα και σήμερα (έκλεισα την 7η) η ανακατωσουρα και η ναυτία μου ήταν σε πολύ μικρότερη ένταση. Ξέρω ότι τα συμπτώματα πάνε και έρχονται αλλά δεν θέλω και πολύ να αγχωθω με το ιστορικό μου... Ελπίζω να μην έχει συμβεί κάτι στο μωράκι μου, δεν θα το αντέξω και αυτή τη φορά ..

Καλά καλέ,και δεν είναι συμπτωματαρα ότι κοιμάσαι όλη μέρα?!?! Και βέβαια είναι!!! Και πάλι καλά να λες που δεν έχεις άλλος εμμετους...εύχομαι το μόνο σύμπτωμα που θα σου μείνει να είναι ο ύπνος! Για να νιώσεις ασφάλεια θα σου έλεγα να πάρεις και τον γιατρό σου ένα τηλέφωνο.να του πεις τι σε απασχολεί και αυτός θα έχει μια τεκμηριωμένη απάντηση. Όχι ότι εμείς δεν έχουμε δλδ αλλά τέλος πάντων πες γιατροί με πτυχίο δεν είμαστε! Είμαστε γιατροί χωρίς πτυχίο όμως! Χαχαχαχαχα. Ελλααααααα έλα κορίτσι μου γλυκό! Ηθικό ακμαιοτατο θελωωω! Δε φτάνει που το μωράκι σου είναι τόσο καλό που δε θέλει να σε ταλαιπωρεί! (Δεν είναι αυτή τεκμηριωμένη απάντηση τώρα??!).

Κοιμήσου και αύριο θα είναι μια μέρα πιο κοντά στην επόμενη επίσκεψη σου στον γιατρό. Σου στέλνω φιλι στην κοιλιά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ααα λες να ήταν και από την κλομιφαινη ε; Εντωμεταξύ όπως είπα και πριν λίγο έκανα τεστ ωορρηξιας το μεσημέρι και βγήκε πααλι θετικο δεν ξερω τι γινετε 🙄

Χμ..δεν το ξέρω αυτό...αλλά μήπως είναι καλό? Μήπως έχεις τόσο φουλ καλή ωορηξια αυτή τη φορά?? Μήπως πρέπει εκτός από αεροπλανικα σήμερα να κάνεις και ακροβατικά???!!λέω εγώ τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η elena1990 είπε:

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ναι, το ξέρω ότι δεν είναι θετικό και ξέρω ότι υπάρχει θέμα με την ωορρηξία, αν και οι γιατροί δεν το παραδέχονται. Βλέπουν τις ορμόνες την 21η μέρα και θεωρούν ότι όλα είναι οκ. Ενώ ξέρω κ από την προηγούμενη μου προσπάθεια για μωρό ότι δεν γίνεται σωστά η ωορρηξία. Δεν πειράζει... Προσπαθούμε!!!!

Και αν απλά αποτυπώνεται με τον συγκεκριμένο τρόπο η ωορηξια σου? Εγώ δε συμφωνώ στο ότι δεν έγινε ή ότι δεν έγινε σωστα. Εγώ βλέπω ένα τεστ θετικό.αρνητικο θα ήταν νομίζω αν δεν έφτανε καθόλου σε αυτό το σημείο και εμένα σαν των προηγούμενων ημερών σου..μη στεναχωριέσαι. Και οι επαφή είναι μια χαρα. Το σπέρμα ζει έως 5 μέρες μέσα μας. Οπότε οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου. Αν όμως δεν νιώθεις ασφαλης από τον γιατρό σου θα σε συμβουλευα να αλλάξεις ή να πάρει και άλλη γνώμη . Γιατί είναι μάρτυριο να μην εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου. Και να αμφιβάλλεις. Πάνε και αλλού,άκου και τους άλλους να δεις αν έχουν κοινα σημεία στις απόψεις τους και ανάλογα με αυτά κρίνε. Σου εύχομαι να μη χρειαστεί και αν μην αδιθετησεις ποτέ στις 12 του μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2023 at 7:33 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ και εσυ να τον χαίρεσαι 💕

Είμαστε από τις τυχερές 😊 

Στην αρχή ξυπνούσε ανα 2 ώρες για να φαει αλλά μετα τους 2,5 μήνες άρχισε να κοιμάται πιο πολύ όπου φτάσαμε να κοιμάται όλη την νύχτα ευτυχώς με τον ύπνο δεν είχαμε θέμα 

επισης στην αρχή με τις τροφες καμία βδομαδα δεν πολύ άνοιγε το στομα της τώρα τα πάμε καλά τρώει 

το μόνο που με έχει δυσκολέψει είναι ότι δεν της αρέσουν πολύ οι βόλτες να πάμε να πιούμε έναν καφέ δεν κάθεται εύκολα στην καφετέρια στο καρότσι έχουμε γκρίνια ελπίζω σιγά σιγά να στρώσει 😊

εμας ευτυχως καθεται δεν εχει θεμα αφου σκεφτομαι πολυ βολικο βγηκε αυτο το παιδι. μηπως το επομενο βγει το αντιθετο; 😁 γερα να ειναι αυτο λεω μονο. παιδευτηκα πολυ για να μεινω εγκυος και η εννια μηνες ηταν γεματοι αγωνια οταν ομως τον πηρα αγκαλια τα ξεχασα ολα. μακαρι το επομενο να ερθει πιο ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2023 at 8:13 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

Αγαπημένες μου φίλες ... Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Το μωράκι είναι καλά, η καρδούλα του χτυπούσε, μας μέτρησε 6+5 που σημαίνει ότι έκανα ωορρηξία τη μέρα του θετικού τεστ. Δεν με έβαλε να ακούσω την καρδιά αλλά φαινόταν που παλλόταν. Επίσης μου είπε να κάνουμε μια συμφωνία.. να μου στείλει τους υπερηχους όταν με το καλό γεννήσω. Είναι πολύ καλός και ξέρω ότι το κάνει για να με προφυλάξει. Τη μέρα της αποξεσης μέχρι και αγκαλιά με πήρε γιατί είχα καταρρεύσει.  Αυτά τα νέα μας προς ώρας. 

Έφυγα, μπήκαμε με τον άντρα μου στο αμάξι και έβαλα τα κλαματα. Είχα τόση ένταση μαζεμένη και τόσο άγχος όλη μέρα. Λυπάμαι που δεν μπορώ να χαρώ ακόμα για αυτό το μωράκι...

την ιδια αγωνια περασα και εγω εννια μηνες δεν ηρεμουσα με τιποτα. ευτυχως ο γιατρος μου σταθηκε διπλα μου σε ολο αυτο το ταξιδι. αλλα και στην γεννα με στηριξε πολυ επειδη γεννησα εκτακτως με καισαρικη καθως ο μικρος δεν μου εδινε κινησεις. ολα πηγαν καλα. αλλα παιζει ρολο ο γιατρος να ειναι πανω απο ολα ανθρωπος και να καταλαβαινει την ανησυχια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Χμ..δεν το ξέρω αυτό...αλλά μήπως είναι καλό? Μήπως έχεις τόσο φουλ καλή ωορηξια αυτή τη φορά?? Μήπως πρέπει εκτός από αεροπλανικα σήμερα να κάνεις και ακροβατικά???!!λέω εγώ τώρα...

Χαχαχχαχα με βλέπω να πεθαίνω από τον πονο με αυτη την καλή ωορρηξια 😂 θα πάω για δεύτερο γύρω σημερα για περισσότερες πιθανότητες 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena1990 είπε:

Άλλος ένας μήνας...

Καλό μήνα και γεμάτο φουσκωμένες κοιλιτσες...

Εγώ, έκανα τεστ ωορρηξίας από τη 12η μέρα. Είχανε κάποια σκαμπανεβάσματα μέχρι την Καθαρά Δευτέρα που έγινε ένα θετικό (?). Τέλος πάντων, αρκετά σκούρη η γραμμή του .. αλλά εκείνη ήταν η μέρα που έφυγα αναγκαστικό ταξίδι οπότε επαφή δεν υπήρξε...

Υπήρξε όλες τις προηγούμενες μέρες μόνο. Θεωρητικά μιλώντας, περιμένω περίοδο στις 12 Μάρτη. Αν και, σύμφωνα με τα τεστ, θα καθυστερήσει.

Η φωτό είναι αυτή που βλέπετε παρακάτω. Το πιο σκούρο τεστ, ήταν το τελευταίο (δεν το λες θετικό...) Και την επόμενη μέρα, τελείως αρνητικό. Χωρίς άλλη γραμμή καν.

Τώρα το πρόγραμμα έχει βιταμίνες και για τους δύο, εδώ και ένα μήνα περίπου, ένα καινούργιο σπερμοδιαγραμμα και ραντεβού στο γιατρό για τα επόμενα βήματα! 🤕

received_758352518784328.jpeg

Έλενα μου είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!!!θετικό τεστ την  καθαρά Δευτέρα και τελευταία επαφή ωορρηξία την τρίτη χωρίς επαφή λόγο ενός μικρού προβλημάτος που προέκυψε!! Και στις 13 περιμένω περίοδο!! Από τα τεστ καταλαβαίνω ότι έκανες ωορρηξία και μοιάζουν λίγο τα τεστ μας μπορώ να πω! Είχα και εγώ αυτά τα λίγα σκαμπανεβάσματα πριν το το φουλ θετικό αποτέλεσμα!! Ίσως την ημέρα που έκανες το τελευταίο έπρεπε να κάνεις και πιο αργά το βράδυ και εκεί θα έδειχνε πιθανόν το πικ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η eva96 είπε:

εμας ευτυχως καθεται δεν εχει θεμα αφου σκεφτομαι πολυ βολικο βγηκε αυτο το παιδι. μηπως το επομενο βγει το αντιθετο; 😁 γερα να ειναι αυτο λεω μονο. παιδευτηκα πολυ για να μεινω εγκυος και η εννια μηνες ηταν γεματοι αγωνια οταν ομως τον πηρα αγκαλια τα ξεχασα ολα. μακαρι το επομενο να ερθει πιο ευκολα.

Τυχερη είσαι…  εμένα βολικο δεν το λες το μωρο με δυσκολεύει αρκετά δεν κάθεται έξω στις βολτες πολύ ούτε ένα καφέ δεν με αφηνει να πιω…  λιγες φορές έχει καθίσει..

μόνη της επισης δεν κάθεται να μπορεσω να φτιάξω  δουλειες δεν μπορω να την αφήσω πχ στο γυμναστήριο να κάνω ενα φαγητο έχει αρκετή γκρίνια κλαίει...

μόνο με τον ύπνο και το φαει δεν με ζόρισε.. 

Και εγω 1,5 χρόνο προσπαθούσα να μεινω εγκυος και αυτός είναι ο λόγος που δεν θέλω να αργήσω πολύ να βάλω μπροστά για το δεύτερο… λένε μετά από μια γεννά είναι πιο εύκολο να ξανά μεινεις όποτε θέλω να το εκμεταλλευτώ

η περιοδος της εγκυμοσυνης δεν περνούσε με τίποτα.. ελπίζω όταν με το καλό έρθει η δεύτερη εγκυμοσύνη να περάσει πιο γρήγορα ο καιρός  😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Έλενα μου είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!!!θετικό τεστ την  καθαρά Δευτέρα και τελευταία επαφή ωορρηξία την τρίτη χωρίς επαφή λόγο ενός μικρού προβλημάτος που προέκυψε!! Και στις 13 περιμένω περίοδο!! Από τα τεστ καταλαβαίνω ότι έκανες ωορρηξία και μοιάζουν λίγο τα τεστ μας μπορώ να πω! Είχα και εγώ αυτά τα λίγα σκαμπανεβάσματα πριν το το φουλ θετικό αποτέλεσμα!! Ίσως την ημέρα που έκανες το τελευταίο έπρεπε να κάνεις και πιο αργά το βράδυ και εκεί θα έδειχνε πιθανόν το πικ!! 

Έκανα και το βράδυ και βγήκε καθαρό αρνητικό! Ούτε καν άχνη γραμμή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Έλενα μου είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!!!θετικό τεστ την  καθαρά Δευτέρα και τελευταία επαφή ωορρηξία την τρίτη χωρίς επαφή λόγο ενός μικρού προβλημάτος που προέκυψε!! Και στις 13 περιμένω περίοδο!! Από τα τεστ καταλαβαίνω ότι έκανες ωορρηξία και μοιάζουν λίγο τα τεστ μας μπορώ να πω! Είχα και εγώ αυτά τα λίγα σκαμπανεβάσματα πριν το το φουλ θετικό αποτέλεσμα!! Ίσως την ημέρα που έκανες το τελευταίο έπρεπε να κάνεις και πιο αργά το βράδυ και εκεί θα έδειχνε πιθανόν το πικ!! 

Εγώ θα πω "καλή μας επιτυχία"! 

Μπορεί να έχουμε και θέμα με το σπέρμα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Μακάρι! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Έχω διαβάσει εδώ μέσα για κορίτσια που ήταν τόσο σίγουρα πως έρχεται περίοδος, που φορούσαν ακόμη και σερβιέτα, αλλά τελικά δεν ξανά αγόρασαν για τους επόμενους μήνες 😜😉😉😉 

Ισχύει κ εγώ είχα πόνους περιόδου κ ένιωθα ότι θα αδιαθετησω κ ήμουν έγκυος!! Κ γενικά συνεχίζουν έτσι λίγο οι πόνοι στην πορεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα κορίτσια μου! 

@Mpourmpoulo πως είσαι σήμερα? Συνεχίζονται οι πόνοι? 

@marinaP που είσαι???

Εγώ κορίτσια ;πο χθες το βρςδυ έχω ελαφρύ πόνο στο στήθος.δε μπορώ να πω ότι πρήστηκε πολύ ούτε ότι πονάω κανονικά. Έχω μόνο ευαισθησία τις θηλές οι οποίες είναι λίγο τσίτα (θα βγάλω κανένα μάτι).. Τίποτε άλλο. Χθες είχα και στη δουλειά πονακια αριστερά. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα! Βέβαια έχω τον εξής προβληματισμό.. έχει τύχει στο παρελθόν να έχω κ;θυστερηση και να μου ρθει 29-30 μέρα. Τον τελευταίο χρόνο είχα πολύ πολύ συχνά την περίοδο μου την 26η μέρα η την 27η. Ίσως αυτό να οφειλόταν στο ότι είχαμε επαφές άσχετες μέρες βέβαια αλλά χωρίς προφύλαξη. Τον προηγούμενο μήνα την 27η μέρα το βράδυ είχα ελαφρύ ροζ με πόνο και την επόμενη μου ήρθε κανονικά..αν σήμερα δεν έχω τίποτα και αύριο πρωί ξυπνήσω και δεν έχω ,να κάνω τέστ η να περιμένω? Γιατί έχω το κανονικό clear blue 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημερααααα κορίτσια μου! 

@Mpourmpoulo πως είσαι σήμερα? Συνεχίζονται οι πόνοι? 

@marinaP που είσαι???

Εγώ κορίτσια ;πο χθες το βρςδυ έχω ελαφρύ πόνο στο στήθος.δε μπορώ να πω ότι πρήστηκε πολύ ούτε ότι πονάω κανονικά. Έχω μόνο ευαισθησία τις θηλές οι οποίες είναι λίγο τσίτα (θα βγάλω κανένα μάτι).. Τίποτε άλλο. Χθες είχα και στη δουλειά πονακια αριστερά. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα! Βέβαια έχω τον εξής προβληματισμό.. έχει τύχει στο παρελθόν να έχω κ;θυστερηση και να μου ρθει 29-30 μέρα. Τον τελευταίο χρόνο είχα πολύ πολύ συχνά την περίοδο μου την 26η μέρα η την 27η. Ίσως αυτό να οφειλόταν στο ότι είχαμε επαφές άσχετες μέρες βέβαια αλλά χωρίς προφύλαξη. Τον προηγούμενο μήνα την 27η μέρα το βράδυ είχα ελαφρύ ροζ με πόνο και την επόμενη μου ήρθε κανονικά..αν σήμερα δεν έχω τίποτα και αύριο πρωί ξυπνήσω και δεν έχω ,να κάνω τέστ η να περιμένω? Γιατί έχω το κανονικό clear blue 

Καλημεραααα!! Καλή Κυριακή σε όλες κορίτσια! Εγώ θα έλεγα (εφόσον έχεις αυτό το τεστ) να το κάνεις 15 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας! Δεν θυμάμαι ποια μέρα είχες το θετικό αλλά το θεωρώ πιο ασφαλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημερααααα κορίτσια μου! 

@Mpourmpoulo πως είσαι σήμερα? Συνεχίζονται οι πόνοι? 

@marinaP που είσαι???

Εγώ κορίτσια ;πο χθες το βρςδυ έχω ελαφρύ πόνο στο στήθος.δε μπορώ να πω ότι πρήστηκε πολύ ούτε ότι πονάω κανονικά. Έχω μόνο ευαισθησία τις θηλές οι οποίες είναι λίγο τσίτα (θα βγάλω κανένα μάτι).. Τίποτε άλλο. Χθες είχα και στη δουλειά πονακια αριστερά. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα! Βέβαια έχω τον εξής προβληματισμό.. έχει τύχει στο παρελθόν να έχω κ;θυστερηση και να μου ρθει 29-30 μέρα. Τον τελευταίο χρόνο είχα πολύ πολύ συχνά την περίοδο μου την 26η μέρα η την 27η. Ίσως αυτό να οφειλόταν στο ότι είχαμε επαφές άσχετες μέρες βέβαια αλλά χωρίς προφύλαξη. Τον προηγούμενο μήνα την 27η μέρα το βράδυ είχα ελαφρύ ροζ με πόνο και την επόμενη μου ήρθε κανονικά..αν σήμερα δεν έχω τίποτα και αύριο πρωί ξυπνήσω και δεν έχω ,να κάνω τέστ η να περιμένω? Γιατί έχω το κανονικό clear blue 

Καλημέρα κοριτσακι μου

Χαθηκα το ξέρω, τελείωσε η περίοδος και ξεκινάω σήμερα τεστακια!

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις! Πιο πολύ για το ψυχολογικό κομμάτι, αλλά εσύ οτι νιώθεις,αν θες να κανεις ένα αύριο και αν δεν έρθει να ξανακάνεις, ότι και όπως θες εσύ. ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημεραααα!! Καλή Κυριακή σε όλες κορίτσια! Εγώ θα έλεγα (εφόσον έχεις αυτό το τεστ) να το κάνεις 15 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας! Δεν θυμάμαι ποια μέρα είχες το θετικό αλλά το θεωρώ πιο ασφαλές.

Αύριο θα είναι 15 μέρες μετά την ωορηξια. Αύριο λοιπόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου

Χαθηκα το ξέρω, τελείωσε η περίοδος και ξεκινάω σήμερα τεστακια!

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις! Πιο πολύ για το ψυχολογικό κομμάτι, αλλά εσύ οτι νιώθεις,αν θες να κανεις ένα αύριο και αν δεν έρθει να ξανακάνεις, ότι και όπως θες εσύ. ♥️♥️♥️

Ευτυχώς το ψυχολογικό κομμάτι δεν με επειρεαζει! Το παίρνω χαλαρά και προχωράω! Θα κάνω το ένα από τα δύο αύριο! Και ελπίζω να δω και δεύτερη γραμμή και να κάνω καπάκι και το δεύτερο τεστ του κουτιού!!χαχαχα 

21η-22η-23η μέρα του κύκλου (δλδ 27-28φεβρουαριου και 1η Μαρτίου) είχα έντονα τραβήγματα χαμηλά στην μήτρα .οωρηξια είχα 19η μέρα. Ενδομυχα πιστεύω ότι είμαι αλλά αυτό πιστεύω κάθε φορά! Άλλες φορές περισσότερο άλλες λιγότερο! Αυτή τη φορά ίσως πιο πολύ λόγω των τράβηγμα των που δεν είχα ποτέ.. τώρα η όντως είμαι η θα προσθέσουμε άλλο ένα σύμπτωμα στα κατά φαντασίαν!! Χαχαχαχ αύριο θα μάθουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημερααααα κορίτσια μου! 

@Mpourmpoulo πως είσαι σήμερα? Συνεχίζονται οι πόνοι? 

@marinaP που είσαι???

Εγώ κορίτσια ;πο χθες το βρςδυ έχω ελαφρύ πόνο στο στήθος.δε μπορώ να πω ότι πρήστηκε πολύ ούτε ότι πονάω κανονικά. Έχω μόνο ευαισθησία τις θηλές οι οποίες είναι λίγο τσίτα (θα βγάλω κανένα μάτι).. Τίποτε άλλο. Χθες είχα και στη δουλειά πονακια αριστερά. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα! Βέβαια έχω τον εξής προβληματισμό.. έχει τύχει στο παρελθόν να έχω κ;θυστερηση και να μου ρθει 29-30 μέρα. Τον τελευταίο χρόνο είχα πολύ πολύ συχνά την περίοδο μου την 26η μέρα η την 27η. Ίσως αυτό να οφειλόταν στο ότι είχαμε επαφές άσχετες μέρες βέβαια αλλά χωρίς προφύλαξη. Τον προηγούμενο μήνα την 27η μέρα το βράδυ είχα ελαφρύ ροζ με πόνο και την επόμενη μου ήρθε κανονικά..αν σήμερα δεν έχω τίποτα και αύριο πρωί ξυπνήσω και δεν έχω ,να κάνω τέστ η να περιμένω? Γιατί έχω το κανονικό clear blue 

καλημέρα, ωραία ακούγονται αυτά,εγώ νομίζω κ αύριο καλά είναι να το κάνεις πιστεύω θα το πιάσει αν υπάρχει τo, clearblue, εύχομαι να μας στείλεις ένα θετικό τεστ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..και δείτε τώρα τι θα κάνω. Πώς θα ταράξω τα νερά!! Γιατί τάραξαν τα δικά μου μυαλά μόλις!!χαχαχα 

Θυμάστε που σας είπα ότι έκανα το βράδυ της Παρασκευής ένα τεστ? Δεν είχα κάνει το πρωί καθόλου. Έκανα το βράδυ πριν βγω. Το είδα την αναμενόμενη ώρα και μετά το έβαλα στο "αρχείο" και τώρα που έχει ωραίο ήλιο έξω βγήκα μπαλκόνι να δω ξανά ...βρήκα λοιπόν κάτι. Της φαντασίας μου δεν είναι αλλά δεν είναι και θετικό. Εγώ το βλέπω. 

Είναι το τελευταίο στη σειρά!

Χαχαχχαχα παιδιά έχει σκιά! Δε ξέρω αν την εντοπίζετε. Στο αρνητικό φως δε φαίνεται πάντως ,μόλις το έκανα με την γαμάτη εφαρμογή που λέγατε! Και έτσι ήρεμα θα μας αφήσω όλες να σκάσουμε ως αύριο! 

 

IMG_20230305_113934.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

..και δείτε τώρα τι θα κάνω. Πώς θα ταράξω τα νερά!! Γιατί τάραξαν τα δικά μου μυαλά μόλις!!χαχαχα 

Θυμάστε που σας είπα ότι έκανα το βράδυ της Παρασκευής ένα τεστ? Δεν είχα κάνει το πρωί καθόλου. Έκανα το βράδυ πριν βγω. Το είδα την αναμενόμενη ώρα και μετά το έβαλα στο "αρχείο" και τώρα που έχει ωραίο ήλιο έξω βγήκα μπαλκόνι να δω ξανά ...βρήκα λοιπόν κάτι. Της φαντασίας μου δεν είναι αλλά δεν είναι και θετικό. Εγώ το βλέπω. 

Είναι το τελευταίο στη σειρά!

Χαχαχχαχα παιδιά έχει σκιά! Δε ξέρω αν την εντοπίζετε. Στο αρνητικό φως δε φαίνεται πάντως ,μόλις το έκανα με την γαμάτη εφαρμογή που λέγατε! Και έτσι ήρεμα θα μας αφήσω όλες να σκάσουμε ως αύριο! 

 

IMG_20230305_113934.jpg

Edit. κρατάω πισινή μεγάλη γιατί ξαναείδαμε τέτοια γραμμή σε δικό μου τεστ πολυυυ νωρίς και τα επόμενα ήταν αρνητικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Edit. κρατάω πισινή μεγάλη γιατί ξαναείδαμε τέτοια γραμμή σε δικό μου τεστ πολυυυ νωρίς και τα επόμενα ήταν αρνητικά. 

Που είσαι βρε να σου δώσω καμία ταινία δικιά μου;; Τι είναι αυτά που κάνεις τώρα; Να πω ότι δεν βλέπω; Ψέματα θα πω! Βέβαιαααα, άκουσα για 2 τεστακια στο κουτί των clearblue…. Απλά το αναφέρω 😛😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...