Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μέχρι να δεις αίμα μη προδικάζεις τπτ 🤞🤞🤞

Ναι δεν έχεις άδικο, αλλά μετά κ το αρνητικό τεστ δεν περιμένω πολλά να πω την αλήθεια😜 ίδωμεν!! 

Πως είσαι σήμερα εσυ κοπέλα μου;Ευχομαι να πιάσατε ωορρηξία εχθές αφού ένιωσες κ αυτό τον πόνο κ σε λίγες μέρες να μας ανεβάσεις θετικό τεστακι✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου μην ανησυχείς, πολύ πιθανόν να ήταν και το έντερο εφόσον πέρασε με το χάπι. Εμένα μου έχει τύχει και από ωορρηξία όμως τέτοιος πόνος μετά από επαφή! Σημασία έχει πως έγινε δουλίτσα 😋

Μακάρι να ήταν από ωορρηξια❤️ αυτό με συμφέρει δλδ 😂 και χθες είχα αριστερά πονάκια αλλά όχι τέτοιο πράγμα όπως σήμερα 😳 εγινεεεε δουλιτσα ναι θα γίνει και αύριο και Δευτέρα ξεκινάω ουτροτζεσταν κολπικά πρωί βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι δεν έχεις άδικο, αλλά μετά κ το αρνητικό τεστ δεν περιμένω πολλά να πω την αλήθεια😜 ίδωμεν!! 

Πως είσαι σήμερα εσυ κοπέλα μου;Ευχομαι να πιάσατε ωορρηξία εχθές αφού ένιωσες κ αυτό τον πόνο κ σε λίγες μέρες να μας ανεβάσεις θετικό τεστακι✌️

Σου εύχομαι κορίτσι μου να είσαι και να σου έρθει εκεί που δεν το περιμένεις❤️ από διάθεση είμαι καλά και ευτυχώς πέρασε ο πόνος. Μιλάμε τέτοιος πόνος πωωωω 😳 τεσπα πιστεύω να ήταν ωορρηξιας χθες είχα θετικο τεστ ωορρηξιας θα έρθω σε επαφή και αύριο και από Δευτέρα ξεκινάω ουτροτζεσταν κολπικά πρωί βράδυ ❤️ μακάρι μακάρι βέβαια έχω μπροστά μου μέρες αχχχ οι βασανιστικές μέρες της αναμονής 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημεραααα κορίτσι μουυυ😍 πονάκια περιόδου χωρίς περίοδο πολύ καλό μου ακούγεται 😊αύριο μήπως να κανεις ένα τεστακι; Αχ τι έπαθα σήμερα 😳 έγινε που λέτε το πρωί το μοιραίο και αφού τελειώσαμε με έπιασε ένας τρομερός πόνος χαμηλά αριστερά στην κοιλιά και χτύπαγε πίσω αριστερά στην μέση μιλάμε για πονοο όπου δεν άντεχα και ήπια ένα μπουσκοπαν και μετά από μισή ώρα ηρέμησα 😌 μιλάμε για μεγάλο πόνο🙄 λέτε κοριτσια να ήταν από ωορρηξια τόσο μεγάλος πόνος ; Να σημειώσω ότι η γιατρός είδε αυγουλακι στην αριστερή ωοθηκη ! Το έχω ξαναπάρει τα τελευταία χρόνια άλλες δυο φορές αλλά πίστευα ότι είναι από το έντερο γτ έχω και σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου 

Ίσως να ήταν ένα σύμπλεγμα του πόνου ωορηξιας που έσκασε το αβγουλακι σου σε συνδιασμό με το έντερο σου που ερεθίζεται εύκολα ..αφού ο γιατρός σε είδε και δεν είδε κύστη πουθενά όλα καλά!!! Βέβαια από την άλλη...ποιες ξέρει τι αεροπλανικα κάνατε χθες και σε έπιασε τέτοιος πονοοοςςς!! Ποιος ξεκανε ποιόν τελικά χθες??!χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ίσως πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό σου! Καμία κύστη θα είναι πιθανόν. Ήταν έντονος πόνος όπως οι πόνοι περιόδου ας πούμε??? @Girly τι εννοείς είχες την αίσθηση ότι θα σου έρθει περίοδος?? Είχες πόνους?? 

Δεν είχα ακριβως πόνο..το ένιωσα όταν ήμουν ακόμη ξαπλωμένη πριν σηκωθώ...αυτήν την αίσθηση ότι όταν σηκωθείς θα αρχίσεις να έχεις τα γνωστά πονακια περιόδου και μέχρι να πας τουαλέτα να πλύθεις θα σου ρθει και η περίοδος...βέβαια αφού σηκώθηκα ,πλύθηκαν και έκανα και τσισα κράτησα την ανάσα μου και στο σκούπισμα ευτυχώς δεν είχα τίποτα. Από τότε και μετά που έφαγα πρωινό δεν ξαναειχα τίποτα εντελώς. Οπότε ίσως να ήταν και από την πείνα μου !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κορίτσια πως είστε; @Girlyλοιπόν κ εγώ σήμερα έχω την αίσθηση ότι θα μου έρθει πιο νωρις η περίοδος, επο εχθες το βράδυ βασικά που ξάπλωσα την έχω αυτή την αίσθηση και νομίζω ότι απλά έρχεται η γλυκούλα🙄

Εμείς μαζί πάμε !!! Χαχαχχα 

Τώρα πώς είσαι? Συνεχίζεις να; Έχεις πονακια η πέρασαν και εσένα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Έχω διαβάσει εδώ μέσα για κορίτσια που ήταν τόσο σίγουρα πως έρχεται περίοδος, που φορούσαν ακόμη και σερβιέτα, αλλά τελικά δεν ξανά αγόρασαν για τους επόμενους μήνες 😜😉😉😉 

Αχχχχ ήμουν και γω κάποτε μια τέτοια περίπτωση!! Χαχαχαχα ας ελπίσουμε να επαναληφθεί!!

Καλά @annitakiannaπόσο γέλασα με τον ανανά!!! Φαεεεε. Γιατί εγώ ξέχασα να φαωωωω. Φάε φάε μπολικοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αχχχχ ήμουν και γω κάποτε μια τέτοια περίπτωση!! Χαχαχαχα ας ελπίσουμε να επαναληφθεί!!

Καλά @annitakiannaπόσο γέλασα με τον ανανά!!! Φαεεεε. Γιατί εγώ ξέχασα να φαωωωω. Φάε φάε μπολικοοοο

Καλέ έσκασα έφαγα 4 μεγάλα κομμάτια!! Θα πάω σήμερα να πάρω αλλά 8 για το σκ 🤣🤣🤣.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Χαχαχα έτσι μπράβο!! Φάε και κανένα αβοκάντο και είσαι σούπερ 🤞🏼🥑🍍 Οι επαφές ήταν μια χαρά, μην αγχώνεσαι, τι να κάνουμε δυστυχώς συμβαίνουν αυτά αλλά και παααλι είχατε επαφές ακριβώς πριν, οπότε 😉

Βοηθάει και το αβοκάντο?? Και που να το βρω? Τον ανανά τον παίρνω έτοιμο κομμένο από το Σκλαβενίτη αλλά δεν έχω προσέξει αν έχει αβοκάντο 🥑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σου εύχομαι κορίτσι μου να είσαι και να σου έρθει εκεί που δεν το περιμένεις❤️ από διάθεση είμαι καλά και ευτυχώς πέρασε ο πόνος. Μιλάμε τέτοιος πόνος πωωωω 😳 τεσπα πιστεύω να ήταν ωορρηξιας χθες είχα θετικο τεστ ωορρηξιας θα έρθω σε επαφή και αύριο και από Δευτέρα ξεκινάω ουτροτζεσταν κολπικά πρωί βράδυ ❤️ μακάρι μακάρι βέβαια έχω μπροστά μου μέρες αχχχ οι βασανιστικές μέρες της αναμονής 🙄

Μακαρι κορίτσι μου στο εύχομαι ολόψυχα να σκέφτεσαι μόνο θετικά από δω κ πέρα όσες μέρες περιμενεις🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Εμείς μαζί πάμε !!! Χαχαχχα 

Τώρα πώς είσαι? Συνεχίζεις να; Έχεις πονακια η πέρασαν και εσένα??

Όχι δεν έχω τπτ, θα έλεγα ότι έχει αυξηθεί λίγο η υγρασία που ήταν άφαντη αλλά όχι σε ποσότητα κ σύσταση όπως συνήθως! πάντως να πω την αλήθεια μου νομίζω ότι έρχεται δεν πιστεύω ότι είμαι έγκυος αυτό το μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Βοηθάει και το αβοκάντο?? Και που να το βρω? Τον ανανά τον παίρνω έτοιμο κομμένο από το Σκλαβενίτη αλλά δεν έχω προσέξει αν έχει αβοκάντο 🥑

Έχει σίγουρα! Σε όλα τα μάρκετ έχω βρει! Πρόσεξε να είναι κάπως μαλακό για να μπορείς να το φας! Βάζω και φωτό παρακάτω 😛7FE29A90-F07E-4362-9070-94004F8E3841.thumb.png.e126bbb8abd4ef2ecb280666db530fec.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου μην ανησυχείς, πολύ πιθανόν να ήταν και το έντερο εφόσον πέρασε με το χάπι. Εμένα μου έχει τύχει και από ωορρηξία όμως τέτοιος πόνος μετά από επαφή! Σημασία έχει πως έγινε δουλίτσα 😋

Καλησπέρα κορίτσια

@Mpourmpoulo κορίτσι μου επειδή έχω και εγώ σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου, ίσως είναι από αυτό, αλλά να σου πω οτι οταν έπαιρνα λετροζολη, είχα πολύ πιο δυνατό πόνο ωορρηξίας από οτι οταν δεν τα παίρνω, ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα. Αλλά δεν είχα πόνο στην μέση, μόνο κάτω χαμηλά στην πλευρά που θα έκανα ωορρηξία!😁  Οπότε ίσως είναι από αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ίσως να ήταν ένα σύμπλεγμα του πόνου ωορηξιας που έσκασε το αβγουλακι σου σε συνδιασμό με το έντερο σου που ερεθίζεται εύκολα ..αφού ο γιατρός σε είδε και δεν είδε κύστη πουθενά όλα καλά!!! Βέβαια από την άλλη...ποιες ξέρει τι αεροπλανικα κάνατε χθες και σε έπιασε τέτοιος πονοοοςςς!! Ποιος ξεκανε ποιόν τελικά χθες??!χαχαχχα

Χαχχαχα μπορεί να ήταν συνδυασμός όντως 😊 εντωμεταξύ έκανα πλάι το μεσημέρι ένα τεστ ωορρηξιας και είναι πάλι θετικο τι στο καλό γίνετε;🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Δεν είχα ακριβως πόνο..το ένιωσα όταν ήμουν ακόμη ξαπλωμένη πριν σηκωθώ...αυτήν την αίσθηση ότι όταν σηκωθείς θα αρχίσεις να έχεις τα γνωστά πονακια περιόδου και μέχρι να πας τουαλέτα να πλύθεις θα σου ρθει και η περίοδος...βέβαια αφού σηκώθηκα ,πλύθηκαν και έκανα και τσισα κράτησα την ανάσα μου και στο σκούπισμα ευτυχώς δεν είχα τίποτα. Από τότε και μετά που έφαγα πρωινό δεν ξαναειχα τίποτα εντελώς. Οπότε ίσως να ήταν και από την πείνα μου !! 

Αχ υποψιάζομαι άλλο πράγμα και όχι περίοδο❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

@Mpourmpoulo κορίτσι μου επειδή έχω και εγώ σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου, ίσως είναι από αυτό, αλλά να σου πω οτι οταν έπαιρνα λετροζολη, είχα πολύ πιο δυνατό πόνο ωορρηξίας από οτι οταν δεν τα παίρνω, ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα. Αλλά δεν είχα πόνο στην μέση, μόνο κάτω χαμηλά στην πλευρά που θα έκανα ωορρηξία!😁  Οπότε ίσως είναι από αυτό 

Ααα λες να ήταν και από την κλομιφαινη ε; Εντωμεταξύ όπως είπα και πριν λίγο έκανα τεστ ωορρηξιας το μεσημέρι και βγήκε πααλι θετικο δεν ξερω τι γινετε 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Όχι δεν έχω τπτ, θα έλεγα ότι έχει αυξηθεί λίγο η υγρασία που ήταν άφαντη αλλά όχι σε ποσότητα κ σύσταση όπως συνήθως! πάντως να πω την αλήθεια μου νομίζω ότι έρχεται δεν πιστεύω ότι είμαι έγκυος αυτό το μήνα 

Ελπιζω να σε διαψεύσει η καθυστέρηση 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ υποψιάζομαι άλλο πράγμα και όχι περίοδο❤️❤️❤️❤️❤️

Αχ πολύ θα το θελα αλλά τα άτιμα τα τεστακια άλλο πράγμα είπαν ως τώρα ..βέβαια θα μου πεις τον προηγούμενο μήνα αρνητική χοριακη είχα και ήλπιζα!! Χαχαχχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αχ πολύ θα το θελα αλλά τα άτιμα τα τεστακια άλλο πράγμα είπαν ως τώρα ..βέβαια θα μου πεις τον προηγούμενο μήνα αρνητική χοριακη είχα και ήλπιζα!! Χαχαχχαχ 

Μπορεί να έγινε πιο μετά η ωορρηξια ή καθυστερημένη σύλληψη όποτε μέχρι να δεις αίμα να ελπίζεις κορίτσι μου ❤️τόσα συμβαίνουν που ακούμε 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δεν σας έχω γράψει γιατί από χτες μόνο κοιμάμαι. Μιλάμε έχω λιώσει, και ξυπνάω για λίγες ώρες μόνο!

Σήμερα είχα πολύ ήπια αναγουλα και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ. Ακριβώς πριν μια εβδομάδα ξεκίνησαν τα τόσο έντονα συμπτώματα και σήμερα (έκλεισα την 7η) η ανακατωσουρα και η ναυτία μου ήταν σε πολύ μικρότερη ένταση. Ξέρω ότι τα συμπτώματα πάνε και έρχονται αλλά δεν θέλω και πολύ να αγχωθω με το ιστορικό μου... Ελπίζω να μην έχει συμβεί κάτι στο μωράκι μου, δεν θα το αντέξω και αυτή τη φορά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 μην ανησυχείς..εκεί είναι και θα μεγαλώνει…🥰..σου προτείνω να πας στον γιατρό κάθε εβδομάδα μέχρι να σου περάσει το άγχος…

@marinamanoulitsa Πού εξαφανίστηκες;…έχεις νέα;..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ααα λες να ήταν και από την κλομιφαινη ε; Εντωμεταξύ όπως είπα και πριν λίγο έκανα τεστ ωορρηξιας το μεσημέρι και βγήκε πααλι θετικο δεν ξερω τι γινετε 🙄

Κορίτσι μου τίποτα δεν γίνεται!! Το να έχεις 2 θετικά τέστ ωορρηξίας την ίδια μέρα μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό!! Εγώ αυτό τον μήνα είχα 2 μέρες θετικό τεστ!! Όλα πήγαν μια χαρά με την ωορρηξία!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας έχω γράψει γιατί από χτες μόνο κοιμάμαι. Μιλάμε έχω λιώσει, και ξυπνάω για λίγες ώρες μόνο!

Σήμερα είχα πολύ ήπια αναγουλα και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ. Ακριβώς πριν μια εβδομάδα ξεκίνησαν τα τόσο έντονα συμπτώματα και σήμερα (έκλεισα την 7η) η ανακατωσουρα και η ναυτία μου ήταν σε πολύ μικρότερη ένταση. Ξέρω ότι τα συμπτώματα πάνε και έρχονται αλλά δεν θέλω και πολύ να αγχωθω με το ιστορικό μου... Ελπίζω να μην έχει συμβεί κάτι στο μωράκι μου, δεν θα το αντέξω και αυτή τη φορά ..

Κάτσε ξεκουράσου και απόλαυσε το! Από φίλες ξέρω ότι έτσι είναι, μια έντονα μια ήπια…και πως να την παλέψεις δηλαδή αν είναι μόνο έντονα! Πάντως και εγώ θα σου έλεγα ότι από το να σε τρώει το άγχος, καλύτερα να πηγαίνεις όσο συχνά μπορείς στον γιατρό ☺️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλλος ένας μήνας...

Καλό μήνα και γεμάτο φουσκωμένες κοιλιτσες...

Εγώ, έκανα τεστ ωορρηξίας από τη 12η μέρα. Είχανε κάποια σκαμπανεβάσματα μέχρι την Καθαρά Δευτέρα που έγινε ένα θετικό (?). Τέλος πάντων, αρκετά σκούρη η γραμμή του .. αλλά εκείνη ήταν η μέρα που έφυγα αναγκαστικό ταξίδι οπότε επαφή δεν υπήρξε...

Υπήρξε όλες τις προηγούμενες μέρες μόνο. Θεωρητικά μιλώντας, περιμένω περίοδο στις 12 Μάρτη. Αν και, σύμφωνα με τα τεστ, θα καθυστερήσει.

Η φωτό είναι αυτή που βλέπετε παρακάτω. Το πιο σκούρο τεστ, ήταν το τελευταίο (δεν το λες θετικό...) Και την επόμενη μέρα, τελείως αρνητικό. Χωρίς άλλη γραμμή καν.

Τώρα το πρόγραμμα έχει βιταμίνες και για τους δύο, εδώ και ένα μήνα περίπου, ένα καινούργιο σπερμοδιαγραμμα και ραντεβού στο γιατρό για τα επόμενα βήματα! 🤕

received_758352518784328.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου τίποτα δεν γίνεται!! Το να έχεις 2 θετικά τέστ ωορρηξίας την ίδια μέρα μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό!! Εγώ αυτό τον μήνα είχα 2 μέρες θετικό τεστ!! Όλα πήγαν μια χαρά με την ωορρηξία!! ♥️

Όχι δεν είχα δυο θετικά τεστ την ίδια μέρα αλλά είχα θετικο χθες και σήμερα για αυτό αναρωτιέμαι. Πρώτη φορά μου συμβαίνει να έχω θετικο δυο συνεχόμενες μέρες 🙄 ααα είχες και εσυ ε; Εντάξει να μην ανησυχήσω τότε😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...