Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Γιατί είσαι σίγουρη ότι θα βγει προβληματική; 

Εγώ της την κάνω 24+2…μου είπε στην 25η εβδομάδα πρέπει άρα είμαστε οκ…Είχα νηστείας υψηλό από πάντα…τρώω κιόλας…ήρθε κι έδεσε…😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Watermelonδε ξέρω ειλικρινά. Εμένα με αγχωσε πολύ, με το που είπα σκληραίνει λίγο η κοιλιά μου λέει δεν θέλουμε τέτοια. Μετά κάθισα και διάβασα και εγώ ότι 1 την ημέρα είναι απολύτως φυσιολογικό να έχουμε. Εμένα μου είπε τέλος η γυμναστική,το περπάτημα (γιατί περπατούσα πολύ), όχι θάλασσες εκδρομές κτλπ. Με κατά τρόμαξε.. είχαμε κανονίσει να πάμε και ένα 3ημερο με τον άντρα μου τα ακυρωσαμε όλα. Εννοείται ας είναι όλα καλά και ούτε με νοιάζει το 3ημερο. Απλά τώρα πρέπει να έχω στο νου μου αν το ξανά πάθω να πάω στη κλινική για καρδιοτοκογραφημα. Τι να πω ειλικρινά δε ξέρω ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Η σύσπαση είναι όταν σκληραίνει όλη η κοιλιά. Από κάτω χαμηλά μέχρι ψηλά. Ουσιαστικά μπορείς να οριοθετήσεις την μήτρα. Νιώθεις ένα ελαφρύ σφίξιμο στην περιοχή. Επανέρχεται η μήτρα μετά από μερικά δευτερόλεπτα. 

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί οι γιατροί φοβούνται και δεν το θεωρούν φυσιολογικό? Έχω διαβάσει όλη την ξένη βιβλιογραφία (επιστημονικά άρθρα) και το αναφέρουν ΟΛΟΙ. είναι φυσιολογικό μέρος της εγκυμοσύνης οι συσπάσεις διότι προετοιμάζεται η μήτρα για το μεγάλο γεγονός του τοκετού. Εγώ τις νιώθω από την 15η εβδομάδα. Ο γιατρός μόνο μαγνήσιο μου έδωσε. Μου είπε κιολας να περπατάω κανονικά . Αλλά εννοείται να μην υπερβαινω τις δυνάμεις μου σε δουλειές κλπ. Μετράμε τον τράχηλο κάθε φορά και βλέπουμε πως πάει. Έχω μιλήσει με φίλη μου που έχει ήδη 2 παιδιά και μου είπε ότι και εκείνη τις ένιωθε από πολύ νωρίς. 

Σημασία έχει να μην επηρεάζουν τον τράχηλο. Να μην πονάνε (ωδίνες) , να μην είναι επαναλαμβανόμενες -με περιοδικότητα δηλαδή κάθε ξέρω γω 10 λεπτά. 

Μια μαία μου έλεγε ότι μέχρι 3/ώρα είναι οκ. Δηλαδή έγκυες είμαστε. Δεν θα νιώσουμε και κάτι? 

Καλά κάνει βέβαια και σε ελέγχει για μικρόβια. Προς Θεού. Αλλά αναρωτιέμαι μόνο ο δικός μου είναι τόσο χαλαρός και δεν θέλει υπερβολές με φάρμακα ? Σκεφτείτε εγώ του είπα να πάρω προγεστερόνη και μου είπε όχι. Ότι δεν την χρειάζομαι με τον τράχηλο που έχω. 

Αν βλέπαμε μείωση εννοείται κάτι θα μου έδινε. Αλλά με ψυχραιμία πρέπει να προχωράμε. Όχι με άγχη. 

Εγω καλλιέργεια κολπικού έκανα το πρώτο τρίμηνο. Μου είπε ότι θα ξανά κάνουμε το τρίτο τρίμηνο κοντά στην γέννα. Την άλλη βδομάδα θα πάω πάλι για ραντεβού οπότε σίγουρα θα κάνω γενική ούρων και καλλιέργεια. 

Καμπύλη ζαχάρου εμένα ο γιατρός ήθελε να την κάνω την 25 εβδομάδα. Στην έκανα 25+2. Εμένα μου είχαν βάλει ήδη από το εργαστήριο μέσα στο διάλυμα και χυμό λεμονιού και ήταν σαν μια ωραία λεμονιτα. Το ήπια με ευχαρίστηση. Καμία σχέση με ο,τι διάβαζα. Μόνο νυστα με έπιασε. Μου είπαν ότι είναι από την απότομη αύξηση του σακχάρου (ώντας κιολας νηστική) . 

Όλα καλά όμως. 

Και ο δικός μου χαλαρός είναι..καλλιέργεια μια φορά έχουμε κάνει και τράχηλο δεν μου μετράει…μια φορά τον μήνα κάνω γενικές εξετάσεις και ούρων…θα τον ρωτήσω την Παρασκευή όμως πότε πρέπει να κάνουμε ξανά καλλιέργεια…Κι εγώ νιώθω να πετρώνει κάποιες φορές η κοιλιά αλλά δεν δίνω σημασία…Κ κάθε φορά που αλλάζω εβδομάδα πονάω στη μέση…προχθές όμως πονούσε ένα βράδυ αρκετά..εκεί κάπως αγχώθηκα αλλά κράτησε μόνο ένα βράδυ…εγώ όλες τις αλλαγές τις βρίσκω φυσιολογικές εκτός αν πονέσω πολύ ή δω κάτι τελείως διαφορετικό και παράξενο….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

@Watermelonδε ξέρω ειλικρινά. Εμένα με αγχωσε πολύ, με το που είπα σκληραίνει λίγο η κοιλιά μου λέει δεν θέλουμε τέτοια. Μετά κάθισα και διάβασα και εγώ ότι 1 την ημέρα είναι απολύτως φυσιολογικό να έχουμε. Εμένα μου είπε τέλος η γυμναστική,το περπάτημα (γιατί περπατούσα πολύ), όχι θάλασσες εκδρομές κτλπ. Με κατά τρόμαξε.. είχαμε κανονίσει να πάμε και ένα 3ημερο με τον άντρα μου τα ακυρωσαμε όλα. Εννοείται ας είναι όλα καλά και ούτε με νοιάζει το 3ημερο. Απλά τώρα πρέπει να έχω στο νου μου αν το ξανά πάθω να πάω στη κλινική για καρδιοτοκογραφημα. Τι να πω ειλικρινά δε ξέρω ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του... 

Τι να πω…εννοείται ό,τι πει ο γιατρός…ο καθένας άλλωστε έχει τη δική του τακτική…όλα καλά…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

@Watermelonδε ξέρω ειλικρινά. Εμένα με αγχωσε πολύ, με το που είπα σκληραίνει λίγο η κοιλιά μου λέει δεν θέλουμε τέτοια. Μετά κάθισα και διάβασα και εγώ ότι 1 την ημέρα είναι απολύτως φυσιολογικό να έχουμε. Εμένα μου είπε τέλος η γυμναστική,το περπάτημα (γιατί περπατούσα πολύ), όχι θάλασσες εκδρομές κτλπ. Με κατά τρόμαξε.. είχαμε κανονίσει να πάμε και ένα 3ημερο με τον άντρα μου τα ακυρωσαμε όλα. Εννοείται ας είναι όλα καλά και ούτε με νοιάζει το 3ημερο. Απλά τώρα πρέπει να έχω στο νου μου αν το ξανά πάθω να πάω στη κλινική για καρδιοτοκογραφημα. Τι να πω ειλικρινά δε ξέρω ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του... 

Θα ήθελα , αν μπορείς, την επόμενη φορά που θα την δεις, να την ρωτήσεις. Μα διαβάζω ότι είναι φυσιολογικό. Πες της για τις συσπάσεις Braxton Hicks να δούμε τι θα σου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Θα ήθελα , αν μπορείς, την επόμενη φορά που θα την δεις, να την ρωτήσεις. Μα διαβάζω ότι είναι φυσιολογικό. Πες της για τις συσπάσεις Braxton Hicks να δούμε τι θα σου πει...

Νομίζω απλά ότι πάντα το πάει στα άκρα για να έχει το κεφάλι της ήσυχο. Δηλαδή σου λέει εφόσον νιώθει κάτι, ας το ελέγξουμε κιόλας να μη γίνει κάτι μετά και μου εγώ σου είπα ότι είχα κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Να σας ρωτήσω... Εξέταση για τοξόπλασμα και μεγαλοκτταροιο κάθε πότε κάνετε ;; 

Κάθε μήνα μου βάζει εμένα τοξόπλασμα ,μεγαλοκυτταροιο, έμμεση coombs και ερυθρα. Μικροβιολογικό πάω στην Μαρία Εξάρχου είναι στην Δελφών με βολεύει γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου και είναι και καλη. 

Τι να πω βρε κορίτσια κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εγώ για το ότι κάποιες φορές σκληραίνει η κοιλιά ούτε καν το έχω πει στη γιατρό, ούτε που με έχει ρωτήσει. Γενικά ότι και να της λέω μου λέει μη διαβάζεις στο ίντερνετ και ξεσηκώνεσαι😅..

Προχθές της ζήτησα να μου μετρήσει τον τράχηλο (που δεν μου τον ειχε μετρήσει εδώ και καιρό) και το έκανε με μισή καρδιά γιατί λέει αν είναι κάτι μη φυσιολογικό το βλέπουμε. Και όντως, στον υπέρηχο πχ εγώ με το ζόρι καταλαβαίνω το μωρό, οι γιατροί με την εμπειρία τους βλέπουν και άλλα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Να σας ρωτήσω... Εξέταση για τοξόπλασμα και μεγαλοκτταροιο κάθε πότε κάνετε ;; 

Κάθε 1,5 μήνα πλέον αλλά μόνο τοξόπλασμα μου εξετάζει διότι δεν έχω αντισώματα. Στα άλλα έχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Κάθε μήνα μου βάζει εμένα τοξόπλασμα ,μεγαλοκυτταροιο, έμμεση coombs και ερυθρα. Μικροβιολογικό πάω στην Μαρία Εξάρχου είναι στην Δελφών με βολεύει γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου και είναι και καλη. 

Τι να πω βρε κορίτσια κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εγώ για το ότι κάποιες φορές σκληραίνει η κοιλιά ούτε καν το έχω πει στη γιατρό, ούτε που με έχει ρωτήσει. Γενικά ότι και να της λέω μου λέει μη διαβάζεις στο ίντερνετ και ξεσηκώνεσαι😅..

Προχθές της ζήτησα να μου μετρήσει τον τράχηλο (που δεν μου τον ειχε μετρήσει εδώ και καιρό) και το έκανε με μισή καρδιά γιατί λέει αν είναι κάτι μη φυσιολογικό το βλέπουμε. Και όντως, στον υπέρηχο πχ εγώ με το ζόρι καταλαβαίνω το μωρό, οι γιατροί με την εμπειρία τους βλέπουν και άλλα πράγματα. 

Τι ομάδα αίματος έχετε με τον άντρα σου και σου εξετάζει κάθε μήνα την έμμεση coombs? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Watermelon είπε:

Τι ομάδα αίματος έχετε με τον άντρα σου και σου εξετάζει κάθε μήνα την έμμεση coombs? 

Εγώ έχω 0 αρνητικό. Και ο άντρας μου 0 θετικό.

Γνωρίζεις τι είναι αυτή η εξέταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάθε μήνα ;;;;;;Εμένα μου εβαλε μόνο στον 3ο μήνα εξετάσεις. Από τότε καθόλου και χθες ήθελα να τη ρωτήσω και με όλα αυτά το ξέχασα και αυτό. Τώρα μου βάλατε κι άλλα στο μυαλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κάθε μήνα ;;;;;;Εμένα μου εβαλε μόνο στον 3ο μήνα εξετάσεις. Από τότε καθόλου και χθες ήθελα να τη ρωτήσω και με όλα αυτά το ξέχασα και αυτό. Τώρα μου βάλατε κι άλλα στο μυαλό 

Και πώς βλέπετε τον αιματοκρίτη; Η το ζάχαρο; Δεν σου γράφει καμία αιματολογική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Εγώ έχω 0 αρνητικό. Και ο άντρας μου 0 θετικό.

Γνωρίζεις τι είναι αυτή η εξέταση;

Ααα. Γι'αυτό στην βάζει κάθε μήνα. 

Η έμμεση coombs είναι μια εξέταση που δείχνει αν η μαμά έχει αναπτύξει αντισώματα κατά του εμβρύου που κυοφορεί. Συνήθως η εξέταση ( η τόσο συχνή) γίνεται όταν η μητέρα έχει αρνητικό rhezus και ο άντρας θετικό. Οπότε αν το μωράκι βγήκε με ομάδα αίματος με θετικό rhezus και η μαμά έχει αρνητικό υπάρχει αυτή η πιθανότητα να αναπτύξει δηλαδή αντισώματα κατά του μωρού. Ο οργανισμός της να το θεωρήσει 'εχθρο '. Επίσης οι γυναικες με αρνητικό rhezus (με θετικό rhezus σύζυγό) κάνουν και μια ένεση στην γέννα . Μπορείς να το ψάξεις και στο ίντερνετ αν δεν γνωρίζεις 'η ακόμα καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Εγώ και ο άντρας μου έχουμε rhezus θετικό οπότε προς το παρόν μόνο στο πρώτο τρίμηνο μου έβαλε αυτή την εξέταση. 

Σημασία έχει κάθε εξέταση σου να είναι αρνητική. 

Γενική αίματος και εγώ κάθε μήνα κάνω υποχρεωτικά λόγω των ενέσεων που κάνω innohep. Κάθε 1,5 μήνα κάνω tsh , ζάχαρο, τοξόπλασμα και γεν ούρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Και πώς βλέπετε τον αιματοκρίτη; Η το ζάχαρο; Δεν σου γράφει καμία αιματολογική;

Γενική ,ούρων κτλπ μου βάζει κάθε μήνα. Για τοξόπλασμα, μεγαλοκυτταροιο κτλπ δε μου ξανά έβαλε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Ααα. Γι'αυτό στην βάζει κάθε μήνα. 

Η έμμεση coombs είναι μια εξέταση που δείχνει αν η μαμά έχει αναπτύξει αντισώματα κατά του εμβρύου που κυοφορεί. Συνήθως η εξέταση ( η τόσο συχνή) γίνεται όταν η μητέρα έχει αρνητικό rhezus και ο άντρας θετικό. Οπότε αν το μωράκι βγήκε με ομάδα αίματος με θετικό rhezus και η μαμά έχει αρνητικό υπάρχει αυτή η πιθανότητα να αναπτύξει δηλαδή αντισώματα κατά του μωρού. Ο οργανισμός της να το θεωρήσει 'εχθρο '. Επίσης οι γυναικες με αρνητικό rhezus (με θετικό rhezus σύζυγό) κάνουν και μια ένεση στην γέννα . Μπορείς να το ψάξεις και στο ίντερνετ αν δεν γνωρίζεις 'η ακόμα καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Εγώ και ο άντρας μου έχουμε rhezus θετικό οπότε προς το παρόν μόνο στο πρώτο τρίμηνο μου έβαλε αυτή την εξέταση. 

Σημασία έχει κάθε εξέταση σου να είναι αρνητική. 

Γενική αίματος και εγώ κάθε μήνα κάνω υποχρεωτικά λόγω των ενέσεων που κάνω innohep. Κάθε 1,5 μήνα κάνω tsh , ζάχαρο, τοξόπλασμα και γεν ούρων. 

Τι μαθαίνει κανείς...τι είναι όλα αυταααα; Εγώ δεν έχω ιδέα..πάω να δω τι ομάδα αίματος έχω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Emily2 είπε:

Τι μαθαίνει κανείς...τι είναι όλα αυταααα; Εγώ δεν έχω ιδέα..πάω να δω τι ομάδα αίματος έχω 😂😂😂

Χαχαχαχα ομάδα αίματος σου έβαλαν σιιιγουρα στις πρώτες πρώτες εξετάσεις! 

@Watermelon υποκλίνομαι στις ιατρικές σου γνώσεις!!! 😂❤️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Ααα. Γι'αυτό στην βάζει κάθε μήνα. 

Η έμμεση coombs είναι μια εξέταση που δείχνει αν η μαμά έχει αναπτύξει αντισώματα κατά του εμβρύου που κυοφορεί. Συνήθως η εξέταση ( η τόσο συχνή) γίνεται όταν η μητέρα έχει αρνητικό rhezus και ο άντρας θετικό. Οπότε αν το μωράκι βγήκε με ομάδα αίματος με θετικό rhezus και η μαμά έχει αρνητικό υπάρχει αυτή η πιθανότητα να αναπτύξει δηλαδή αντισώματα κατά του μωρού. Ο οργανισμός της να το θεωρήσει 'εχθρο '. Επίσης οι γυναικες με αρνητικό rhezus (με θετικό rhezus σύζυγό) κάνουν και μια ένεση στην γέννα . Μπορείς να το ψάξεις και στο ίντερνετ αν δεν γνωρίζεις 'η ακόμα καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Εγώ και ο άντρας μου έχουμε rhezus θετικό οπότε προς το παρόν μόνο στο πρώτο τρίμηνο μου έβαλε αυτή την εξέταση. 

Σημασία έχει κάθε εξέταση σου να είναι αρνητική. 

Γενική αίματος και εγώ κάθε μήνα κάνω υποχρεωτικά λόγω των ενέσεων που κάνω innohep. Κάθε 1,5 μήνα κάνω tsh , ζάχαρο, τοξόπλασμα και γεν ούρων. 

Πάντως δε θυμάμαι να ρωτήσε ποτέ τι ομάδα αίματος έχει ο άντρας μου. Σιγά μην ρώτησε, θα το θυμόμουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Χαχαχαχα ομάδα αίματος σου έβαλαν σιιιγουρα στις πρώτες πρώτες εξετάσεις! 

@Watermelon υποκλίνομαι στις ιατρικές σου γνώσεις!!! 😂❤️☺️

Ναι ναι το βρήκα κιόλας ,0 θετικό ! Τώρα μένει να βρω και του άντρα μου χαχαχα

@Watermelonκι εγώ υποκλίνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Πάντως δε θυμάμαι να ρωτήσε ποτέ τι ομάδα αίματος έχει ο άντρας μου. Σιγά μην ρώτησε, θα το θυμόμουν. 

Εμάς στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μας είχαν γράψει για ομάδα αίματος και στους δύο. 

Άμα είσαι περίεργος και αγχωδης αυτά παθαίνεις. Διαβάζεις ιατρικά Νέα. Χαχαχαχ

Τέλεια! @Emily2και εγώ 0+ έχω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Watermelon είπε:

Εμάς στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μας είχαν γράψει για ομάδα αίματος και στους δύο. 

Άμα είσαι περίεργος και αγχωδης αυτά παθαίνεις. Διαβάζεις ιατρικά Νέα. Χαχαχαχ

Τέλεια! @Emily2και εγώ 0+ έχω :P

Χαχαχ και εγώ έτσι είμαι αλλά με τόσα που ψάχνω κάποια τα έχω χάσει όπως φαίνεται 😂😂 τώρα που είμαστε 0+ υπάρχει κάποιο θέμα ; Τι δεν πρέπει να είναι ο άντρας μου; 😂

Επίσης άσχετο, θυμάστε που σας έλεγα για το σαλοσπιρ ; Σκέφτομαι να πω στην αιματολογο αν γίνεται να το κρατήσουμε μέχρι την 32η που μετά και για το μωρό δεν είναι τόσο επικίνδυνα τα πράγματα. Λέτε να με βρίσει ;;; @Watermelon άμα θες να συγκρίνουμε τις περιέργιές μας 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Χαχαχ και εγώ έτσι είμαι αλλά με τόσα που ψάχνω κάποια τα έχω χάσει όπως φαίνεται 😂😂 τώρα που είμαστε 0+ υπάρχει κάποιο θέμα ; Τι δεν πρέπει να είναι ο άντρας μου; 😂

Επίσης άσχετο, θυμάστε που σας έλεγα για το σαλοσπιρ ; Σκέφτομαι να πω στην αιματολογο αν γίνεται να το κρατήσουμε μέχρι την 32η που μετά και για το μωρό δεν είναι τόσο επικίνδυνα τα πράγματα. Λέτε να με βρίσει ;;; @Watermelon άμα θες να συγκρίνουμε τις περιέργιές μας 😂😂😂

Εγώ θα έλεγα να της το πεις γιατί αν δεν της το πεις από όσο σε έχω καταλάβει θα σε τρώει! Οπότε βάλε τη ντροπή στην άκρη και μοιράσου τις ιατρικές γνώσεις σου με την αιματολογο 😂

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Πόσο μεγάλη είναι η κοιλίτσα σας; Γιατί η δικιά μου μου φαίνεται πολύ μεγάλη δεν ξέρω θέλετε να μετρήσουμε περίμετρο; 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Εγώ θα έλεγα να της το πεις γιατί αν δεν της το πεις από όσο σε έχω καταλάβει θα σε τρώει! Οπότε βάλε τη ντροπή στην άκρη και μοιράσου τις ιατρικές γνώσεις σου με την αιματολογο 😂

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Πόσο μεγάλη είναι η κοιλίτσα σας; Γιατί η δικιά μου μου φαίνεται πολύ μεγάλη δεν ξέρω θέλετε να μετρήσουμε περίμετρο; 😂😂😂

Χαχαχαχ  τι να κάνω!! Ο καθένας λέει τα δικά του και εμείς είμαστε στη μέση.

Αλήθεια ;;; Δε ξέρω αν έχει νόημα να μετρήσουμε γιατί η καθεμία έχει το διαφορετικο σώμα. Οπότε λάθος συμπεράσματα θα βγάλουμε 😂 

εμένα μεγάλωσε λίγο, αλλά μη φανταστείς! Δηλαδή ακόμα ρωτάω τον άντρα μου όταν βγαίνουμε αν φαίνομαι απλά χοντρή και όχι έγκυος 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Χαχαχαχ  τι να κάνω!! Ο καθένας λέει τα δικά του και εμείς είμαστε στη μέση.

Αλήθεια ;;; Δε ξέρω αν έχει νόημα να μετρήσουμε γιατί η καθεμία έχει το διαφορετικο σώμα. Οπότε λάθος συμπεράσματα θα βγάλουμε 😂 

εμένα μεγάλωσε λίγο, αλλά μη φανταστείς! Δηλαδή ακόμα ρωτάω τον άντρα μου όταν βγαίνουμε αν φαίνομαι απλά χοντρή και όχι έγκυος 😂

Χαχαχα εμένα νομίζω φαίνεται πλέον για τα καλά 😂

Πέρα από την πλάκα είναι μια πάρα πολύ καλή αιματολογος στην Θεσσαλονίκη λέγεται Λευκού Ελευθερία. Είναι λίγο τσουχτερή αλλά αν τόσο πολύ αμφιβάλλεις για την δικιά σου μπορείς να κάνεις μια επίσκεψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Χαχαχα εμένα νομίζω φαίνεται πλέον για τα καλά 😂

Πέρα από την πλάκα είναι μια πάρα πολύ καλή αιματολογος στην Θεσσαλονίκη λέγεται Λευκού Ελευθερία. Είναι λίγο τσουχτερή αλλά αν τόσο πολύ αμφιβάλλεις για την δικιά σου μπορείς να κάνεις μια επίσκεψη..

Τι καλά 😍 Μ αρέσουν οι κοιλίτσεςςςς 😀😀😀

Ναι την έχω ακούσει κι εγώ. Αλλά ειλικρινά έχω κουραστεί με τους γιατρούς γιατί κάθε μήνα μιλάω με γυναικολογο, αιματολογο και ενδοκρινολόγο. Και προέρχομαι και από εξωσωματική οπότε ακόμα περισσότεροι γιατροί. Και είπα γενικά να χαλαρώσω και να μην ασχολούμαι. αλλά όλο κάτι βγαίνει..  σ αυτή θα παραμείνω δε μπορώ πάλι να ξεκινάω από το μηδέν .. κουραστηκαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...