Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Μιας και δεν έχει ανοιχτεί αυτό το θέμα ακόμα, θα τολμήσω δειλά να το ξεκινήσω.. Είστε και άλλες μελλοντικές μανούλες με ΠΗΤ Σεπτρέμβριο??

Δεν ξέρω βέβαια εάν εγώ καταφέρω να φτάσω στην ΠΗΤ που μου έδωσαν για τις 05/09 μιας και έχω διδυμάκια, αλλά εδώ θα`μαστε να τα λέμε. :) :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι από μένα..εγώ αύριο μπαίνω καλώς εχόντων των πραγμάτων στην 11η εβδομάδα..ΠΗΤ βάση της εφαρμογής 26/9 αλλά έχω αρκετό φόβο λόγω ατυχιών,που το μυαλό μου δεν φτάνει καν μέχρι εκεί…Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά…από την καρδιά μου…❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Γεια σου κι από μένα..εγώ αύριο μπαίνω καλώς εχόντων των πραγμάτων στην 11η εβδομάδα..ΠΗΤ βάση της εφαρμογής 26/9 αλλά έχω αρκετό φόβο λόγω ατυχιών,που το μυαλό μου δεν φτάνει καν μέχρι εκεί…Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά…από την καρδιά μου…❣️

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι σε όλες μας να πανε όλα καλά!!! 🥰

Εγώ είμαι στην 14η κ πριν μια εβδομάδα είχα το ραντεβού της αυχενικής. Εσύ το έκανες ή θα το κάνεις?

Μην στεναχωριέσαι για τις ατυχίες, οι περισσότερες και από κάτι έχουμε περάσει.. γι αυτό είμαστε εδώ, να ανταλλάσουμε εμπειρίες, να αλληλοστηριζουμαι η μία την άλλη και να ελπίζουμε παρέα πως όλα θα πάνε καλά.😁😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2023 at 12:22 ΜΜ, ο/η Nassi είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μιας και δεν έχει ανοιχτεί αυτό το θέμα ακόμα, θα τολμήσω δειλά να το ξεκινήσω.. Είστε και άλλες μελλοντικές μανούλες με ΠΗΤ Σεπτρέμβριο??

Δεν ξέρω βέβαια εάν εγώ καταφέρω να φτάσω στην ΠΗΤ που μου έδωσαν για τις 05/09 μιας και έχω διδυμάκια, αλλά εδώ θα`μαστε να τα λέμε. :) :) 

Καλησπερουδια. Ειμαι και γω εγκυος με τα πολλα. Αυειο εχω τον υπερηχο. Δεν ξερω αν κατεφερω να φφασω ωε την ΠΗΤ λογω καποιων πρπβληματων παλιων, θα δειξει. Αλλα ειμαι αισιοδοξη οσο μπορω. Αχ μετο καλο τα μωρακια σου!!! Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα κατ ευχην!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Βασιλική028 είπε:

Καλησπερουδια. Ειμαι και γω εγκυος με τα πολλα. Αυειο εχω τον υπερηχο. Δεν ξερω αν κατεφερω να φφασω ωε την ΠΗΤ λογω καποιων πρπβληματων παλιων, θα δειξει. Αλλα ειμαι αισιοδοξη οσο μπορω. Αχ μετο καλο τα μωρακια σου!!! Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα κατ ευχην!!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Το ίδιο σου εύχομαι κ εγώ! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά! Ας μην απογοητευομαστε από τώρα!😊 Σε ποια εβδομάδα είσαι? 

Τι ωραία! Εγώ έχω υπέρηχο σε 1,5 βδομάδα και ανυπομονώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω προγραμματίσει ακόμα αυχενική..πιστεύω θα την κάνω μόλις κλείσω και τη δωδέκατη άρα δυο εβδομάδες έχω ακόμα σίγουρα…δεν σκέφτομαι μέχρι εκεί..το πάω Παρασκευή-Παρασκευή που πηγαίνω και με βλέπει… Μακάρι για όλες μας να πάνε όλα καλά…😍..είδες φύλο;..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Δεν έχω προγραμματίσει ακόμα αυχενική..πιστεύω θα την κάνω μόλις κλείσω και τη δωδέκατη άρα δυο εβδομάδες έχω ακόμα σίγουρα…δεν σκέφτομαι μέχρι εκεί..το πάω Παρασκευή-Παρασκευή που πηγαίνω και με βλέπει… Μακάρι για όλες μας να πάνε όλα καλά…😍..είδες φύλο;..

Ναι, στην αυχενική. Την έκανα πριν μια εβδομάδα, και μας είπε η γιατρός πως μάλλον είναι ένα αγόρι κ ένα κορίτσι, αλλά θα το επιβεβαιώσουμε κ στο επόμενο ραντεβού.. Έκανα κ εγώ υπερήχους κάθε εβδομάδα επειδή είχα αιμορραγίες και τώρα μου φαίνεται πολύς ο καιρός μέχρι να ξαναπάω.. 

Δεν ξέρω τι ατυχίες είχες, αλλά εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! Τώρα την Παρασκευή θα πας πάλι δλδ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, την Παρασκευή..να σου πω την αλήθεια..ψυχολογικά δεν είμαι καλά αλλά ελπίζω να το δω αλλιώς…είχα μια βιοχημική κ μια παλίνδρομη κ έχω μια ανησυχία παραπάνω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα! Εγώ έχω Πητ 20/09 ! Με το καλό όλες μας και να έχουμε τα μωράκια μας υγιή στην αγκαλίτσα μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Ναι, την Παρασκευή..να σου πω την αλήθεια..ψυχολογικά δεν είμαι καλά αλλά ελπίζω να το δω αλλιώς…είχα μια βιοχημική κ μια παλίνδρομη κ έχω μια ανησυχία παραπάνω…

Μην στεναχωριέσαι και το αφήνεις να σε παίρνει απο κάτω,  γτ ούτε σε σένα κάνεις καλό, αλλά ούτε και στο μπεμπάκι σου! Εσύ κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς και από εκεί και έπειτα ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Όλα καλά θα πάνε!!☘️🤩 Ελπίζω την Παρασκευή που θα δεις το μικρούλι σου να νιώσεις λίγο καλύτερα! Στείλε να μας πεις πως πήγε 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Γεια σας κορίτσια και από μένα! Εγώ έχω Πητ 20/09 ! Με το καλό όλες μας και να έχουμε τα μωράκια μας υγιή στην αγκαλίτσα μας! 

Καλησπέρα! Με το καλό μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχουμε όλες! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα εγώ περιμένω δίδυμα 3 εγκυμοσύνη(μου βρίσκουν το ένα μικρό αρκετά περιμένουμε μου έχουν δώσει ουτερκεσταν έχω ΠΗΤ αρχές Οκτωβρίου λόγο όμως ιστορικού 1 εγκυμοσύνη 7 μήνας,2 εγκυμοσύνη έσπασαν  τα νερά μου 36,4 ημερών..έχω θρομβοφιλια κάνω ενέσεις… μου είπαν για Σεπτεμβρίο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά να λέμε τα νέα μας…εγώ κορίτσια υπάρχουν μέρες π δεν νιώθω τπτ ιδιαίτερο από συμπτώματα κ λέω  πάει δεν είναι ακόμα μέσα μου..άλλες φορές λέω μη λες βλακείες εκεί είναι…Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια τελειομηνη  εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα εγώ περιμένω δίδυμα 3 εγκυμοσύνη(μου βρίσκουν το ένα μικρό αρκετά περιμένουμε μου έχουν δώσει ουτερκεσταν έχω ΠΗΤ αρχές Οκτωβρίου λόγο όμως ιστορικού 1 εγκυμοσύνη 7 μήνας,2 εγκυμοσύνη έσπασαν  τα νερά μου 36,4 ημερών..έχω θρομβοφιλια κάνω ενέσεις… μου είπαν για Σεπτεμβρίο

Μπράβο σου για το κουράγιο…σε θαυμάζω…να πάνε όλα καλά…🥰..να μας ενημερώνεις…πόσο είσαι τώρα;…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα εγώ περιμένω δίδυμα 3 εγκυμοσύνη(μου βρίσκουν το ένα μικρό αρκετά περιμένουμε μου έχουν δώσει ουτερκεσταν έχω ΠΗΤ αρχές Οκτωβρίου λόγο όμως ιστορικού 1 εγκυμοσύνη 7 μήνας,2 εγκυμοσύνη έσπασαν  τα νερά μου 36,4 ημερών..έχω θρομβοφιλια κάνω ενέσεις… μου είπαν για Σεπτεμβρίο

Καλημέρα κορίτσι! Και από εμένα επίσης μπράβο για το κουράγιο σου! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και να πάνε όλα καλά!! 🤞☘️😇 

Πότε έχεις πάλι ραντεβού στον γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά να λέμε τα νέα μας…εγώ κορίτσια υπάρχουν μέρες π δεν νιώθω τπτ ιδιαίτερο από συμπτώματα κ λέω  πάει δεν είναι ακόμα μέσα μου..άλλες φορές λέω μη λες βλακείες εκεί είναι…Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια τελειομηνη  εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα…

Καλά, εγώ το σκέφτομαι κάθε μέρα αυτό! 😅 Επειδή δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα μέχρι στιγμής, ουτε εμετούς ουτε ζαλάδες.. δεν ένιωθα κάτι κ ήμουν συνέχεια μ αυτόν τον φόβο. Κ τωρα που έχει αρχίσει κ φαίνεται λίγο η κοιλίτσα, πάλι σκέφτομαι πως ίσως είναι μόνο πρήξιμο! Καμία φορά το συζητάω με τον άντρα μ και με κοροϊδεύει.. μετά καταλαβαίνω πως ακούγεται καπως αστείο για κάποιον άλλον, αλλά για εμάς που το ζούμε.. η ψυχουλα μας το ξέρει!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας..Γύρισα από γιατρό..έκλεισα αυχενική στις 15/3 και εύχομαι να πάνε όλα καλά..μιλάμε σήμερα έκανε κάτι τούμπες το μπεμπίνι..κουνούσε χέρια και πόδια..χαμός…4 εκατοστά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2023 at 3:30 ΜΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας..Γύρισα από γιατρό..έκλεισα αυχενική στις 15/3 και εύχομαι να πάνε όλα καλά..μιλάμε σήμερα έκανε κάτι τούμπες το μπεμπίνι..κουνούσε χέρια και πόδια..χαμός…4 εκατοστά…

Τι ωραία νέα! Μπράβο κορίτσι! Συνέχισε έτσι κ όλα θα πάνε καλά. Αντε λίγο υπομονούλα τώρα μέχρι τις 15 του μήνα. 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2023 at 1:54 ΜΜ, ο/η Nassi είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Το ίδιο σου εύχομαι κ εγώ! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά! Ας μην απογοητευομαστε από τώρα!😊 Σε ποια εβδομάδα είσαι? 

Τι ωραία! Εγώ έχω υπέρηχο σε 1,5 βδομάδα και ανυπομονώ! 

Είμαι στην 10η εβδομάδα τώρα. Υπολογίζεται πάνω κάτω η ΠΗΤ στις 29/9 αλλά λόγω ιστορικού θα γεννήσω αρχές Σεπτέμβρη. Πήγα, έκανα τον πρώτο υπέρηχο, του έδειξα το ιστορικό μου, τα είπαμε... εσύ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Βασιλική028 είπε:

Είμαι στην 10η εβδομάδα τώρα. Υπολογίζεται πάνω κάτω η ΠΗΤ στις 29/9 αλλά λόγω ιστορικού θα γεννήσω αρχές Σεπτέμβρη. Πήγα, έκανα τον πρώτο υπέρηχο, του έδειξα το ιστορικό μου, τα είπαμε... εσύ πως είσαι; 

Αχ τι ωραία! Το είδες πρώτη φορά δλδ? 🥰 Έχεις κ αλλά παιδάκια? Έκλεισες ραντεβού κ για αυχενική? Το σημαντικό είναι να είστε γέροι κ οι δύο και ας γεννήσεις κ λίγο πιο νωρίς. 

Εγώ φοβάμαι να το πω, αλλά μετά από άλλη μια εβδομάδα ακινησίας, μου φαίνεται πως μου σταμάτησε το αίμα. Πέντε μέρες τώρα δεν έχω βγάλει καθόλου κ διστακτικά μεν, αλλά χαίρομαι. 😊 Περιμένω, όπως όλες μας, να έρθει το επόμενο ραντεβού να δω τα μικρούλια μου κ να μ επιβεβαιώσει η γιατρός κ τα φύλα. 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! 

Μια ερώτηση, από καλλυντικά, κρέμες/ενυδατικές και σαμπουάν χρεισημοποιείται ότι και πριν ή έχετε αλλάξει προϊόντα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα….εγώ δεν πολύ ήμουν κ του καλλωπισμού αλλά ότι έβαζα πριν βάζω κ τώρα…σαμπουάν!αφρόλουτρο,κρέμα…αν δεν δω κοιλιά να φουσκώνει, δεν θα το πιστέψω μου φαίνεται…Πάντως δεν είμαστε πολλές για Σεπτέμβρη απ ότι φαίνεται…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια? Διαβάζω πως είναι κάποια συστατικά που δεν είναι καλό να χρησιμοποιούμαι κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και κάπως θορυβήθηκα.. Εμένα ξεκίνησε να φαίνεται η κοιλιά και που και που με πιάνει απίστευτη φαγούρα.. 

Ναι, όντως. Μάλλον δεν είμαστε πολλές.. αλλά ίσως μαζευτούμε στην πορεία περισσότερες. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ρωτήσω τον ντοκτορ την Παρασκευή που θα πάω να πάρουμε κ άλλη γνώμη…ναι,αν δεν δω κοιλιά τι να σ πω…το μόνο σύμπτωμα π έχω είναι 3-4 αναγούλες την ημέρα…αυτό…κ στήθος που πρήζεται κ ξεπρήζεται….απολύτως τπτ άλλο….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώτα εσύ, να ρωτήσω και εγώ που έχω επίσης την Παρασκευή ραντεβού, να δούμε τι θα μας πούν. :)  

Μην σε αγχώνει που δεν φαίνεται πάντως η κοιλίτσα σου. Εμένα τώρα που μπήκα στην 15η εβδομάδα και άρχισε δειλά δειλά να φαίνεται, που είναι κ δίδυμα. Και ούτε συμπτώματα είχα, ούτε αναγούλες, ούτε τίποτα. Πέρα από αιμμοραγίες και καφέ δηλαδή. 😅  Ούτε καν κιλά δεν έχω βάλει ακόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...