Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις On 23/5/2023 at 1:21 ΜΜ, ο/η mchmavrog είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! Μόλις βρήκα τη σελίδα και το φόρουμ! Εχω ΠΗΤ 21/9 αλλά πιθανά να γεννήσω νωρίτερα. Χρειάστηκε στις 2/5  να κάνω περιδεση γιατί ο τράχηλος έφτασε μόλις 3 χιλιοστά... 

Αισιοδοξία και όλα θα άνε καλά! Καλή δύναμη σε όλες μας :)

 Καλωσηρθες στην ομάδα μας! Και εμένα η ΠΗΤ μου είναι 22/9 🤗🙏🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας…εγώ είμαι 22+1 σήμερα..δυο τρεις μέρες τη νιώθω περισσότερο κ μ αρέσει..μην φανταστείτε τπτ τρελό αλλά την καταλαβαίνω να κλοτσάει ανά διαστήματα..Λοιπόν τα νέα τα δικά μου είναι δεν ξέρω αν θυμάστε που σας είπα ότι είχα κάνει νιπτ…Τα αποτελέσματα τα περίμενα από μέρα σε μέρα κ τελικά με πήρε ο γιατρός εχθές να μου πει ότι θα επαναλάβουμε την εξέταση την Παρασκευή γιατί είχα πιει Σαλοσπίρ, που το ξέρανε εν τω μεταξύ, κ δεν μπορούν να βγάλουν έγκυρα αποτελέσματα…άρα άλλες δυο εβδομάδες πίσω…σκέφτομαι ότι μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα εγώ θα μπαίνω στον έβδομο…🤔..Το καλό είναι ότι λόγω αυτού θα πάω και αυτή την Παρασκευή να με δει ενώ κανονικά ήταν την επόμενη…έχω αγωνία να δω ποσό βάρος έχει πάρει κλπ…επίσης την Παρασκευή έχω κλείσει και καρδιολόγο, όπως με προέτρεψε ο ντοκτορ..Εξέταση ρουτίνας…

αυτές τις μέρες να πω την αλήθεια κάπως με έχει πιάσει να θέλω να ψωνίσω και να αρχίσω τις ετοιμασίες αλλά μάλλον θα μείνω στον αρχικό μου προγραμματισμό να τα κάνω μόλις μπω στον έβδομο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας…εγώ είμαι 22+1 σήμερα..δυο τρεις μέρες τη νιώθω περισσότερο κ μ αρέσει..μην φανταστείτε τπτ τρελό αλλά την καταλαβαίνω να κλοτσάει ανά διαστήματα..Λοιπόν τα νέα τα δικά μου είναι δεν ξέρω αν θυμάστε που σας είπα ότι είχα κάνει νιπτ…Τα αποτελέσματα τα περίμενα από μέρα σε μέρα κ τελικά με πήρε ο γιατρός εχθές να μου πει ότι θα επαναλάβουμε την εξέταση την Παρασκευή γιατί είχα πιει Σαλοσπίρ, που το ξέρανε εν τω μεταξύ, κ δεν μπορούν να βγάλουν έγκυρα αποτελέσματα…άρα άλλες δυο εβδομάδες πίσω…σκέφτομαι ότι μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα εγώ θα μπαίνω στον έβδομο…🤔..Το καλό είναι ότι λόγω αυτού θα πάω και αυτή την Παρασκευή να με δει ενώ κανονικά ήταν την επόμενη…έχω αγωνία να δω ποσό βάρος έχει πάρει κλπ…επίσης την Παρασκευή έχω κλείσει και καρδιολόγο, όπως με προέτρεψε ο ντοκτορ..Εξέταση ρουτίνας…

αυτές τις μέρες να πω την αλήθεια κάπως με έχει πιάσει να θέλω να ψωνίσω και να αρχίσω τις ετοιμασίες αλλά μάλλον θα μείνω στον αρχικό μου προγραμματισμό να τα κάνω μόλις μπω στον έβδομο…

Λυπάμαι πολύ για όλη την ψυχολογική ταλαιπωρία!!!!

Αν είναι δυνατόν. Νιπτ έκανες έτσι? Δεν γνωρίζω την διαδικασία αλλά μου κάνει εντύπωση το σαλοσπιρ να επηρεάζει τα αποτελέσματα που στην τελική κοιτάνε το dna .  Ο Θεός μαζί σας και με το καλό να πάνε όλα!! Υπομονή για αυτή την ταλαιπωρία που σας έχουν κάνει να περάσετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Watermelon είπε:

Λυπάμαι πολύ για όλη την ψυχολογική ταλαιπωρία!!!!

Αν είναι δυνατόν. Νιπτ έκανες έτσι? Δεν γνωρίζω την διαδικασία αλλά μου κάνει εντύπωση το σαλοσπιρ να επηρεάζει τα αποτελέσματα που στην τελική κοιτάνε το dna .  Ο Θεός μαζί σας και με το καλό να πάνε όλα!! Υπομονή για αυτή την ταλαιπωρία που σας έχουν κάνει να περάσετε. 

Ναι,επηρεάζουν, γιατί ήταν το πρώτο πράγμα π με ρώτησε πριν μ πάρουν αίμα και της είπα ότι είχα πιει το προηγούμενο βράδυ…μ λέει καλά θα το σημειώσω και βλέπουμε…και τώρα δέκα μέρες μετά μ λέει δεν μπορούν να βγάλουν αποτελέσματα…τι να πω…θα μάθω λεπτομέρειες από τον γιατρό μου την Παρασκευή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Ναι,επηρεάζουν, γιατί ήταν το πρώτο πράγμα π με ρώτησε πριν μ πάρουν αίμα και της είπα ότι είχα πιει το προηγούμενο βράδυ…μ λέει καλά θα το σημειώσω και βλέπουμε…και τώρα δέκα μέρες μετά μ λέει δεν μπορούν να βγάλουν αποτελέσματα…τι να πω…θα μάθω λεπτομέρειες από τον γιατρό μου την Παρασκευή…

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία και την αναμονή, φαντάζομαι πόσο ψυχοφθόρο είναι, όμως να έχεις στο μυαλό σου ότι όλα θα πάνε καλά! Που έκανες την nipt;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna1122 είπε:

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία και την αναμονή, φαντάζομαι πόσο ψυχοφθόρο είναι, όμως να έχεις στο μυαλό σου ότι όλα θα πάνε καλά! Που έκανες την nipt;

Στο intrgenetics..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Intergenetics κάπως έτσι.

Ρωτάω γιατί στην νιπτ που έκανα εγώ (Θεσσαλονίκη)τα αποτελέσματα μου είχαν πει το αργότερο σε 7 εργάσιμες μέρες και εν τέλη μου τα έστειλαν στις 6 εργάσιμες αν θυμάμαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως το σαλοσπιρ παίζει ρόλο γιατί ουσιαστικά αραιώνει το αίμα οπότε θεωρητικά να μην είχαν ικανό δείγμα για να συλλέξουν τα θραύσματα dna από το μωράκι σου. Θα έπρεπε να σου πουν να μην το πάρεις κάποιες μέρες για να είναι σωστή η δειγματοληψία! Αν είναι δυνατόν, να σας βάζουν δύο φορές σε αυτήν τη διαδικασία 😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Να καλωσορίσουμε τα κορίτσια που τώρα ήρθαν στην παρέα μας!

Πολύ καλά, χθες έκανα την β επιπέδου ευτυχώς όλα είναι μια χαρά! Μου έφυγε ενα άγχος! Εσείς ποτέ έχετε β επιπέδου;;

Κι εγώ έκανα την Δευτέρα. Όλα καλά και εμείς ευτυχώς!! 😃 Πάει κι αυτή η εξέταση!! Τώρα ραντεβού πάλι σε 2 βδομάδες στη γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας…εγώ είμαι 22+1 σήμερα..δυο τρεις μέρες τη νιώθω περισσότερο κ μ αρέσει..μην φανταστείτε τπτ τρελό αλλά την καταλαβαίνω να κλοτσάει ανά διαστήματα..Λοιπόν τα νέα τα δικά μου είναι δεν ξέρω αν θυμάστε που σας είπα ότι είχα κάνει νιπτ…Τα αποτελέσματα τα περίμενα από μέρα σε μέρα κ τελικά με πήρε ο γιατρός εχθές να μου πει ότι θα επαναλάβουμε την εξέταση την Παρασκευή γιατί είχα πιει Σαλοσπίρ, που το ξέρανε εν τω μεταξύ, κ δεν μπορούν να βγάλουν έγκυρα αποτελέσματα…άρα άλλες δυο εβδομάδες πίσω…σκέφτομαι ότι μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα εγώ θα μπαίνω στον έβδομο…🤔..Το καλό είναι ότι λόγω αυτού θα πάω και αυτή την Παρασκευή να με δει ενώ κανονικά ήταν την επόμενη…έχω αγωνία να δω ποσό βάρος έχει πάρει κλπ…επίσης την Παρασκευή έχω κλείσει και καρδιολόγο, όπως με προέτρεψε ο ντοκτορ..Εξέταση ρουτίνας…

αυτές τις μέρες να πω την αλήθεια κάπως με έχει πιάσει να θέλω να ψωνίσω και να αρχίσω τις ετοιμασίες αλλά μάλλον θα μείνω στον αρχικό μου προγραμματισμό να τα κάνω μόλις μπω στον έβδομο…

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία. Όντως απαράδεκτο που ενώ το είπες κιόλας πως πήρες σαλοσπιρ δεν σου είπαν κάτι εκείνη τη στιγμή. Ευχομαι σύντομα να τελειώνει και Μ αυτό και όλα να πηγαίνουν τέλεια !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κι εγώ έκανα την Δευτέρα. Όλα καλά και εμείς ευτυχώς!! 😃 Πάει κι αυτή η εξέταση!! Τώρα ραντεβού πάλι σε 2 βδομάδες στη γιατρό! 

Χαχα πάλι με μια μέρα διάφορα είχαμε ραντεβού! Θύμισε μου, πόσο είσαι σημερα; Εγώ σήμερα 22+7!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Χαχα πάλι με μια μέρα διάφορα είχαμε ραντεβού! Θύμισε μου, πόσο είσαι σημερα; Εγώ σήμερα 22+7!

Χαχα μαζί πάμε εμείς!! 22 +3 σήμερα εγώ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Χαχα μαζί πάμε εμείς!! 22 +3 σήμερα εγώ! 

 

Τώρα ξερετε ποια είναι η επόμενη σημαντική εξέταση μετά την β επιπέδου; Έχω μπερδευτεί λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Τώρα ξερετε ποια είναι η επόμενη σημαντική εξέταση μετά την β επιπέδου; Έχω μπερδευτεί λίγο..

Τώρα νομίζω είναι η καμπύλη ζαχάρου και πιο μετά η ντοπλερ. 

Πήγα και στην αιματολογο προχθές, λόγω της μετάλλαξης που έχω και παίρνω σαλοσπιρ και κάνω ενέσεις ινοχεπ. Μου είπε ότι το σαλοσπιρ θα το σταματήσω την 28η εβδομάδα, αλλά διαβάζω γενικά ότι το σταματάνε 32η. 😢 Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σαλοσπιρ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Τώρα νομίζω είναι η καμπύλη ζαχάρου και πιο μετά η ντοπλερ. 

Πήγα και στην αιματολογο προχθές, λόγω της μετάλλαξης που έχω και παίρνω σαλοσπιρ και κάνω ενέσεις ινοχεπ. Μου είπε ότι το σαλοσπιρ θα το σταματήσω την 28η εβδομάδα, αλλά διαβάζω γενικά ότι το σταματάνε 32η. 😢 Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σαλοσπιρ;

Δεν παίρνω ούτε σαλοσπιρ ούτε ινοχεπ οπότε οι γνώσεις μου είναι πολύ περιορισμένες επί του θέματος 😐

Ο γιατρός σου τι γνώμη έχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna1122 είπε:

Δεν παίρνω ούτε σαλοσπιρ ούτε ινοχεπ οπότε οι γνώσεις μου είναι πολύ περιορισμένες επί του θέματος 😐

Ο γιατρός σου τι γνώμη έχει;

Σε 2 βδομάδες που έχω ραντεβού θα ρωτήσω και τη γιατρό. Αλλά λέω μήπως έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Τώρα νομίζω είναι η καμπύλη ζαχάρου και πιο μετά η ντοπλερ. 

Πήγα και στην αιματολογο προχθές, λόγω της μετάλλαξης που έχω και παίρνω σαλοσπιρ και κάνω ενέσεις ινοχεπ. Μου είπε ότι το σαλοσπιρ θα το σταματήσω την 28η εβδομάδα, αλλά διαβάζω γενικά ότι το σταματάνε 32η. 😢 Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σαλοσπιρ;

Καλημέρα!  Σε ποια εβδομάδα είναι η καμπύλη? Έχω κάνει 2 μέχρι στιγμής 🙄😳

Εγώ λόγω αντιφωσφολιπιδικου έκανα ενέσεις κ τώρα παίρνω σαλοσπιρ. Ο αιματολογοσ μου είπε μέχρι τις 32 εβδομάδες κ μετά πάλι ενέσεις κ βλέπουμε γιατί η τοξικότητα τους είναι για λίγες ώρες οπότε δεν επηρεάζει τον τοκετό όσο το σαλοσπιρ που μένει 5 μέρες συνδεδεμενο στα κύτταρα του αίματος. Φαντάζομαι όμως ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα. Ίσως μοιράσου τους προβληματισμούς σού.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Σε 2 βδομάδες που έχω ραντεβού θα ρωτήσω και τη γιατρό. Αλλά λέω μήπως έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία..

Μάθατε το φύλλο;;;;😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Μάθατε το φύλλο;;;;😀😀

Επιτέλους ναι!! Έχουμε κοριτσάκι 😍😍 φτάσαμε στον 6ο για να το μάθουμε αλλά τα καταφέραμε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Επιτέλους ναι!! Έχουμε κοριτσάκι 😍😍 φτάσαμε στον 6ο για να το μάθουμε αλλά τα καταφέραμε 😂

Αχ τι ωραία!!! Είδες; Κάλιο αργά παρά ποτέ χιχιχ!! 🥰 Και εμείς κοριτσάκι έχουμε!!🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Τώρα νομίζω είναι η καμπύλη ζαχάρου και πιο μετά η ντοπλερ. 

Πήγα και στην αιματολογο προχθές, λόγω της μετάλλαξης που έχω και παίρνω σαλοσπιρ και κάνω ενέσεις ινοχεπ. Μου είπε ότι το σαλοσπιρ θα το σταματήσω την 28η εβδομάδα, αλλά διαβάζω γενικά ότι το σταματάνε 32η. 😢 Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σαλοσπιρ;

Εγώ παίρνω Σαλοσπίρ προληπτικά γιατί η μητριαια αρτηρία δεξιά ήταν στα ανώτατα φυσιολογικά στην αυχενική κ από τότε το ξεκίνησα…Θες να ρωτήσω τον γιατρό μου αύριο μέχρι πότε θα το παίρνω;…έτσι να πάρουμε γνώμη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ παίρνω Σαλοσπίρ προληπτικά γιατί η μητριαια αρτηρία δεξιά ήταν στα ανώτατα φυσιολογικά στην αυχενική κ από τότε το ξεκίνησα…Θες να ρωτήσω τον γιατρό μου αύριο μέχρι πότε θα το παίρνω;…έτσι να πάρουμε γνώμη…

Κάνε μια ερώτηση αν θες! Εγώ την παίρνω από την εξωσωματική μέχρι και σήμερα. Έχω μια μετάλλαξη που προκαλεί θρομβώσεις. Στην β επιπέδου ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να παίρνω σαλοσπιρ, η αιματολογος είπε ότι πρέπει να το παίρνω μέχρι 28η-32η εβδομάδα αλλά τελικά κράτησε το 28η. Η γυναικολόγος μου είπε ο καθένας στην ειδικότητα του και να ακολουθήσουμε την αιματολογο. Τι να πω δε ξέρω... Έχω κουραστεί πάω συνέχεια σε γιατρούς...γυναικολόγο , αιματολογο, ενδοκρινολόγο..και όλους να τους συντονίζω... 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Επιτέλους ναι!! Έχουμε κοριτσάκι 😍😍 φτάσαμε στον 6ο για να το μάθουμε αλλά τα καταφέραμε 😂

@Emily2 άντε με το καλό! Και εμείς κοριτσάκι έχουμε 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2023 at 12:10 ΜΜ, ο/η marinaki23 είπε:

@silvy22 Από πού τα αγόρασες? Σκέφτομαι να κάνω μια λίστα για τα πράγματα που χρειάζονται κ σιγά σιγά να παίρνω. 

πηρα καποια απο h&m , spitishop ,μου έφερε κάποια και ο αντρας μου απο primark ειχε παει στο εξωτερικό, στο jumbo ειδα αυτα τα μικρα τετράγωνα πετσετάκια τα έχει πολύ οικονομικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...