Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια κοιτάτε καθόλου για καρότσια ; Έχετε κάτι στο νου σας ;;;

Καλημέρα! Εμείς πήραμε ήδη, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να σε βοηθήσω μιας που είναι για δίδυμα.. Η νύφη μου ωστόσο είχε πάρει ABC design κ έμεινε πολύ ευχαριστημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια κοιτάτε καθόλου για καρότσια ; Έχετε κάτι στο νου σας ;;;

εγω είδα το Inglesina Aptina, 3 σε 1, μου λαρεσε, το inglesina aptina xt ηταν πολυ βαρύ, inglesina electa μου φανηκε πολυ ελαφρύ...αυτά για την ώρα, κάθε γνώμη εμπειρία δεκτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Καλημέρα! Εμείς πήραμε ήδη, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να σε βοηθήσω μιας που είναι για δίδυμα.. Η νύφη μου ωστόσο είχε πάρει ABC design κ έμεινε πολύ ευχαριστημένη.

Εσύ τι μάρκα πήρες ;  Εμείς κοιτάμε λίγο τα cybex και τα colleti που είναι 3 σε 1. 

Εν τω μεταξύ είδα προχθές τι χρειαζόμαστε και έπαθα λίγο σοκ. Ένα 3000 το θέλεις για πλάκα για όλα μαζί. 

Επίσης είδα για κούνιες και σκέφτηκα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω 500 ευρώ κούνια.. πλολλά λεφτά... Βρήκα στο ΙΚΕΑ μια με 80 ευρώ, έμαθα και από γνωστή που την έχει ότι είναι μια χαρά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από γιατρό…έχει φτάσει 406 γραμμάρια..21+3 είμαι…καμπύλη ζαχάρου έκανα λόγω του αυξημένου υγρού κ ήταν μια χαρά..θα ξανακάνω όταν είναι κανονικά ο καιρός της…Εγώ σε ένα μήνα λέω να αρχίζω να κοιτάζω για ψώνια, καρότσι κλπ..αν κ σκεφτομαι να περιμένω τις εκπτώσεις…ούτως ή άλλως το καρότσι δεν θα το χρειαστούμε τις πρώτες μέρες…τουλάχιστον εγώ που 40 μέρες θα μείνω μέσα άρα κ να πέσω στον Αύγουστο δεν με νοιάζει..θ το παραγγείλω όταν αρχίσουν οι εκπτώσεις κ ας έρθει κ Σεπτέμβρη…εκτός αν βρω καμία προσφορά..λίκνο θα πάρω, κούνια έχουμε, αυγό έχουμε…κ ό,τι χρειάζεται για αρχή…αλλά σε έναν μήνα σκέφτομαι να ξεκινήσω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η silvy22 είπε:

εγω είδα το Inglesina Aptina, 3 σε 1, μου λαρεσε, το inglesina aptina xt ηταν πολυ βαρύ, inglesina electa μου φανηκε πολυ ελαφρύ...αυτά για την ώρα, κάθε γνώμη εμπειρία δεκτή!

Πόσο το βρήκες ; Γενικά διαβάζω ότι αυτά δεν έχουν μέσα τσάντα, κουνουπιέρα κτλπ. Ότι πάρεις είναι έξτρα δηλαδή...οπότε αν ξεκινάει από 1000 ευρώ ας πούμε το συγκεκριμένο, πας στα 1200-1300...και εγώ θα ήθελα ιδανικά inglesina ή quax αλλά ξεφεύγουν πολύ 🫤 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό…έχει φτάσει 406 γραμμάρια..21+3 είμαι…καμπύλη ζαχάρου έκανα λόγω του αυξημένου υγρού κ ήταν μια χαρά..θα ξανακάνω όταν είναι κανονικά ο καιρός της…Εγώ σε ένα μήνα λέω να αρχίζω να κοιτάζω για ψώνια, καρότσι κλπ..αν κ σκεφτομαι να περιμένω τις εκπτώσεις…ούτως ή άλλως το καρότσι δεν θα το χρειαστούμε τις πρώτες μέρες…τουλάχιστον εγώ που 40 μέρες θα μείνω μέσα άρα κ να πέσω στον Αύγουστο δεν με νοιάζει..θ το παραγγείλω όταν αρχίσουν οι εκπτώσεις κ ας έρθει κ Σεπτέμβρη…εκτός αν βρω καμία προσφορά..λίκνο θα πάρω, κούνια έχουμε, αυγό έχουμε…κ ό,τι χρειάζεται για αρχή…αλλά σε έναν μήνα σκέφτομαι να ξεκινήσω…

Τέλεια που είναι όλα καλά ! 😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι ακόμα, θα πάρετε και λίκνο και κούνια; Σκέφτομαι ή να πάρω για αρχή μόνο λίκνο και πιο μετά κούνια... Ή να πάρω εξ αρχής μόνο κούνια... εσείς τι λέτε ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2023 at 10:29 ΜΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό…έχει φτάσει 406 γραμμάρια..21+3 είμαι…καμπύλη ζαχάρου έκανα λόγω του αυξημένου υγρού κ ήταν μια χαρά..θα ξανακάνω όταν είναι κανονικά ο καιρός της…Εγώ σε ένα μήνα λέω να αρχίζω να κοιτάζω για ψώνια, καρότσι κλπ..αν κ σκεφτομαι να περιμένω τις εκπτώσεις…ούτως ή άλλως το καρότσι δεν θα το χρειαστούμε τις πρώτες μέρες…τουλάχιστον εγώ που 40 μέρες θα μείνω μέσα άρα κ να πέσω στον Αύγουστο δεν με νοιάζει..θ το παραγγείλω όταν αρχίσουν οι εκπτώσεις κ ας έρθει κ Σεπτέμβρη…εκτός αν βρω καμία προσφορά..λίκνο θα πάρω, κούνια έχουμε, αυγό έχουμε…κ ό,τι χρειάζεται για αρχή…αλλά σε έναν μήνα σκέφτομαι να ξεκινήσω…

Μπράβο κορίτσι μου!! Είδες όλα καλά πήγαν! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κάτι ακόμα, θα πάρετε και λίκνο και κούνια; Σκέφτομαι ή να πάρω για αρχή μόνο λίκνο και πιο μετά κούνια... Ή να πάρω εξ αρχής μόνο κούνια... εσείς τι λέτε ;;;

Για αρχή σίγουρα μόνο λίκνο νομίζω και τα δύο είναι περιττά..άσε που πιάνουν και χώρο..

Όσο για το καρότσι εμείς πήραμε το inglesina aptica..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω; Πόσο έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα σας; Εμένα τις τελευταίες δύο εβδομάδες έχει μεγαλώσει πολύ.. και τώρα είμαι 22+1!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2023 at 10:29 ΜΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό…έχει φτάσει 406 γραμμάρια..21+3 είμαι…καμπύλη ζαχάρου έκανα λόγω του αυξημένου υγρού κ ήταν μια χαρά..θα ξανακάνω όταν είναι κανονικά ο καιρός της…Εγώ σε ένα μήνα λέω να αρχίζω να κοιτάζω για ψώνια, καρότσι κλπ..αν κ σκεφτομαι να περιμένω τις εκπτώσεις…ούτως ή άλλως το καρότσι δεν θα το χρειαστούμε τις πρώτες μέρες…τουλάχιστον εγώ που 40 μέρες θα μείνω μέσα άρα κ να πέσω στον Αύγουστο δεν με νοιάζει..θ το παραγγείλω όταν αρχίσουν οι εκπτώσεις κ ας έρθει κ Σεπτέμβρη…εκτός αν βρω καμία προσφορά..λίκνο θα πάρω, κούνια έχουμε, αυγό έχουμε…κ ό,τι χρειάζεται για αρχή…αλλά σε έναν μήνα σκέφτομαι να ξεκινήσω…

@Tinasardin8689 μπράβο που είναι όλα καλά!!! Έτσι θα πάνε μέχρι το τέλος! Κ εμείς θα πάρουμε τα απαραίτητα. Μάλλον λίκνο κ πιο μετά αυτά τα πολυμορφικά βρεφικά κρεβατάκια που τα έχεις μέχρι 8-10 χρονών γιατί δεν έχουμε πολύ χώρο. Εμείς που την περιμένουμε τον Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε σε κανένα μήνα λέω. Αν κ μου λένε ότι ότι ποτέ δεν ξέρεις κ πρέπει να είσαι προετοιμασμένη 🙄. Ο γυναικολόγος μου είπε να ξεκινήσω μαθήματα τοκετού. Δεν είναι λίγο νωρίς? Είμαι 23 εβδομάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

@Tinasardin8689 μπράβο που είναι όλα καλά!!! Έτσι θα πάνε μέχρι το τέλος! Κ εμείς θα πάρουμε τα απαραίτητα. Μάλλον λίκνο κ πιο μετά αυτά τα πολυμορφικά βρεφικά κρεβατάκια που τα έχεις μέχρι 8-10 χρονών γιατί δεν έχουμε πολύ χώρο. Εμείς που την περιμένουμε τον Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε σε κανένα μήνα λέω. Αν κ μου λένε ότι ότι ποτέ δεν ξέρεις κ πρέπει να είσαι προετοιμασμένη 🙄. Ο γυναικολόγος μου είπε να ξεκινήσω μαθήματα τοκετού. Δεν είναι λίγο νωρίς? Είμαι 23 εβδομάδες. 

Όντως ;; Κι εγώ νιώθω ότι είναι νωρίς και είμαι 21 και 6. Τελικά ίσως πρέπει να ξεκινήσω να ψωνίζω γιατί μετά με βλέπω να τρέχω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2023 at 3:11 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Εσύ τι μάρκα πήρες ;  Εμείς κοιτάμε λίγο τα cybex και τα colleti που είναι 3 σε 1. 

Εν τω μεταξύ είδα προχθές τι χρειαζόμαστε και έπαθα λίγο σοκ. Ένα 3000 το θέλεις για πλάκα για όλα μαζί. 

Επίσης είδα για κούνιες και σκέφτηκα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω 500 ευρώ κούνια.. πλολλά λεφτά... Βρήκα στο ΙΚΕΑ μια με 80 ευρώ, έμαθα και από γνωστή που την έχει ότι είναι μια χαρά. 

 

ισχύει πολλά λέφτά, συν τις γέννας, να ναι καλά τα μωράκια, να περιμένουμε κ λίγο μηπως γονείς συγγενείς θέλουν να μας κάνουν κανα δωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2023 at 12:00 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Πόσο το βρήκες ; Γενικά διαβάζω ότι αυτά δεν έχουν μέσα τσάντα, κουνουπιέρα κτλπ. Ότι πάρεις είναι έξτρα δηλαδή...οπότε αν ξεκινάει από 1000 ευρώ ας πούμε το συγκεκριμένο, πας στα 1200-1300...και εγώ θα ήθελα ιδανικά inglesina ή quax αλλά ξεφεύγουν πολύ 🫤 

εκει ναι στο 1000 αρικο ηταν αυτό, 3 σε 1, είχε και το πιο οικονομικο που βγαινει 750 καπου εκει, μια φίλη μου μου ειπε, οτι αν παιρνεις προσφορές απο όλα και πας σε άλλο κατάστημα ανταγωνιστή σου κανουν καλυτερη τιμη απ οτι το βρηκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2023 at 12:02 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Κάτι ακόμα, θα πάρετε και λίκνο και κούνια; Σκέφτομαι ή να πάρω για αρχή μόνο λίκνο και πιο μετά κούνια... Ή να πάρω εξ αρχής μόνο κούνια... εσείς τι λέτε ;;;

εμας λίκνο θα μας δώσουν , κουνια λέμε να πάραγγείλουμε αφότου γεννηθεί ο μπέμπης, να την εχουμε πχ οταν θαναι 4/6 μηνών που θα βγει το λίκνο ασε που δεν χωράνε και τα δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2023 at 12:44 ΠΜ, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω; Πόσο έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα σας; Εμένα τις τελευταίες δύο εβδομάδες έχει μεγαλώσει πολύ.. και τώρα είμαι 22+1!

εγω μολις μπήκα 21η ξεπετάχτηκε πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Όντως ;; Κι εγώ νιώθω ότι είναι νωρίς και είμαι 21 και 6. Τελικά ίσως πρέπει να ξεκινήσω να ψωνίζω γιατί μετά με βλέπω να τρέχω 😂

21+3 εγω ειμαστε πολύ κοντά, εγώ ξεκίνησα με φορμάκια κ πετσετούλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες σας! Μόλις βρήκα τη σελίδα και το φόρουμ! Εχω ΠΗΤ 21/9 αλλά πιθανά να γεννήσω νωρίτερα. Χρειάστηκε στις 2/5  να κάνω περιδεση γιατί ο τράχηλος έφτασε μόλις 3 χιλιοστά... 

Αισιοδοξία και όλα θα άνε καλά! Καλή δύναμη σε όλες μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2023 at 9:29 ΜΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό…έχει φτάσει 406 γραμμάρια..21+3 είμαι…καμπύλη ζαχάρου έκανα λόγω του αυξημένου υγρού κ ήταν μια χαρά..θα ξανακάνω όταν είναι κανονικά ο καιρός της…Εγώ σε ένα μήνα λέω να αρχίζω να κοιτάζω για ψώνια, καρότσι κλπ..αν κ σκεφτομαι να περιμένω τις εκπτώσεις…ούτως ή άλλως το καρότσι δεν θα το χρειαστούμε τις πρώτες μέρες…τουλάχιστον εγώ που 40 μέρες θα μείνω μέσα άρα κ να πέσω στον Αύγουστο δεν με νοιάζει..θ το παραγγείλω όταν αρχίσουν οι εκπτώσεις κ ας έρθει κ Σεπτέμβρη…εκτός αν βρω καμία προσφορά..λίκνο θα πάρω, κούνια έχουμε, αυγό έχουμε…κ ό,τι χρειάζεται για αρχή…αλλά σε έναν μήνα σκέφτομαι να ξεκινήσω…

Τέλεια!! Μπράβο!! Άδικα αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε μέχρι τε΄΄λος! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2023 at 8:02 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Όντως ;; Κι εγώ νιώθω ότι είναι νωρίς και είμαι 21 και 6. Τελικά ίσως πρέπει να ξεκινήσω να ψωνίζω γιατί μετά με βλέπω να τρέχω 😂

ενα πολυκαταστημα που ρωτήσαμε στο Περιστερι τον Αυγουστο κλείνει σχεδόν όλο, άρα εγώ έχω στο νου μου μεχρι τελος Ιουλίου να τα εχουμε τελειώσει, αναλογα το καρότσι μπορεί να κανει και 1,5 μήνα να έρθει! όλα καλά με τη Β την κάναμε χθες το μόνο θέμα ειναι ο επιχείλιος πλακούντας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2023 at 12:06 ΜΜ, ο/η silvy22 είπε:

21+3 εγω ειμαστε πολύ κοντά, εγώ ξεκίνησα με φορμάκια κ πετσετούλες...

@silvy22 Από πού τα αγόρασες? Σκέφτομαι να κάνω μια λίστα για τα πράγματα που χρειάζονται κ σιγά σιγά να παίρνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η mchmavrog είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! Μόλις βρήκα τη σελίδα και το φόρουμ! Εχω ΠΗΤ 21/9 αλλά πιθανά να γεννήσω νωρίτερα. Χρειάστηκε στις 2/5  να κάνω περιδεση γιατί ο τράχηλος έφτασε μόλις 3 χιλιοστά... 

Αισιοδοξία και όλα θα άνε καλά! Καλή δύναμη σε όλες μας :)

Γεια σου! Καλως ηρθες!! 

Όλα θα πάνε καλά 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Πως πάτε;;😃

Να καλωσορίσουμε τα κορίτσια που τώρα ήρθαν στην παρέα μας!

Πολύ καλά, χθες έκανα την β επιπέδου ευτυχώς όλα είναι μια χαρά! Μου έφυγε ενα άγχος! Εσείς ποτέ έχετε β επιπέδου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...