Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις On 8/5/2023 at 3:41 ΜΜ, ο/η anna1122 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω; Εσείς σε ποια εβδομάδα κλείσατε για β επιπέδου;

Εγώ 21 και 4, στις 23 εχω ραντ , ειμαι απο τις τελευταίες του Μαιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Νομίζω γενικότερα. Γιατί και εσύ σκέψου πόσα μικρόβια μπορεί να πάρεις κάνοντας στοματικό. 

Σκέψου ότι και εκτός εγκυμοσύνης σου λένε ότι στοματικό μπορείς να κάνεις στον σύντροφό σου με προφυλακτικό. Άσχετα που κανείς δεν το κάνει γιατί και εκ των πραγμάτων θα "φας" όλο το latex. Πόσο μάλλον στην εγκυμοσύνη. 

Ας το αφήσουμε λίγο στην άκρη, να έχουμε υγιείς εγκυμοσύνες χωρίς απρόοπτα και μετά θα επανέλθουμε. Άσε που προς το τέλος της εγκυμοσύνης θέλουμε ολοκληρωμένες επαφές. Άρα πλησιάζουμε χαχα. 

Και εγώ αυτά σκέφτομαι και έχω βάλει στοπ σε όλο αυτό το θέμα 😂 βεβαια και εγώ είμαι να σκάσω , αλλά όπως λες υπομονή. Στο τέλος της εγκυμοσύνης θελω να δω πως θα γίνουν αυτές οι ολοκληρωμένες επαφές με την κοιλιά να είναι τεράστια 😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2023 at 5:27 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Εγώ ακριβώς 22 εβδ. Δηλαδή 22 και 0 μέρες , εσύ; 

Εγώ έκλεισα στις 22 και 2 ημέρες. Αναρωτιομουν γιατί έχει μεγάλο εύρος ημερομηνιων και ήθελα να δω τι προτείνουν οι υπόλοιποι γιατροί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από χθες το μεσημέρι έχω αρχίσει και την καταλαβαίνω!!!🥰🥰 Πολύ πολύ δειλά βέβαια μόνο όταν ξαπλώνω και είμαι ήρεμη, αλλά και πάλι είμαι τρισευτυχισμενη!!!❤️❤️🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2023 at 2:41 ΜΜ, ο/η anna1122 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω; Εσείς σε ποια εβδομάδα κλείσατε για β επιπέδου;

Κ εγώ την 20η (20+0) εβδομάδα την έκανα. Νομίζω πάνω κάτω παντού το ίδιο είναι κ το λέω επειδή εγω μένω εξωτερικό .. κ εδώ την κάνουν από 20η εβδομάδα και μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια από χθες το μεσημέρι έχω αρχίσει και την καταλαβαίνω!!!🥰🥰 Πολύ πολύ δειλά βέβαια μόνο όταν ξαπλώνω και είμαι ήρεμη, αλλά και πάλι είμαι τρισευτυχισμενη!!!❤️❤️🙏🙏

Αχ μπράβο!! 😍😍😍Σιγά σιγά δε θα σταματάει!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Κ εγώ την 20η (20+0) εβδομάδα την έκανα. Νομίζω πάνω κάτω παντού το ίδιο είναι κ το λέω επειδή εγω μένω εξωτερικό .. κ εδώ την κάνουν από 20η εβδομάδα και μετά. 

Ναι νομίζω γίνεται 20-24 εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τελείωσα με β επιπέδου..γενικά ταλαιπωρήθηκα σήμερα…ανατομικά τα βρήκε όλα καλά αλλά βρήκε ήπια αυξημένο αμνιακό υγρό κ με έβαλε για καμπύλη ζαχάρου νωρίτερα..το κυριότερο όμως είναι ότι βρήκε υπερηχογενές έντερο ήπιο και αυτό αλλά μας είπε να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση ή νιπτ για να αποκλείσουμε κυρίως το σύνδρομο νταουν…κάναμε νιπτ τελικά…κ μ πήραν και αίμα κ για κυστική ίνωση που είχα κάνει αλλά όχι την πλήρη…γενικά πολλά λεφτά σήμερα αλλά το μόνο π εύχομαι είναι εν τέλει να είναι όλα καλά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Και εγώ αυτά σκέφτομαι και έχω βάλει στοπ σε όλο αυτό το θέμα 😂 βεβαια και εγώ είμαι να σκάσω , αλλά όπως λες υπομονή. Στο τέλος της εγκυμοσύνης θελω να δω πως θα γίνουν αυτές οι ολοκληρωμένες επαφές με την κοιλιά να είναι τεράστια 😂😂😂

 

Αυτό είναι άλλο θέμα αλλά θα βρεθεί λύση 🤣 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια, τελείωσα με β επιπέδου..γενικά ταλαιπωρήθηκα σήμερα…ανατομικά τα βρήκε όλα καλά αλλά βρήκε ήπια αυξημένο αμνιακό υγρό κ με έβαλε για καμπύλη ζαχάρου νωρίτερα..το κυριότερο όμως είναι ότι βρήκε υπερηχογενές έντερο ήπιο και αυτό αλλά μας είπε να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση ή νιπτ για να αποκλείσουμε κυρίως το σύνδρομο νταουν…κάναμε νιπτ τελικά…κ μ πήραν και αίμα κ για κυστική ίνωση που είχα κάνει αλλά όχι την πλήρη…γενικά πολλά λεφτά σήμερα αλλά το μόνο π εύχομαι είναι εν τέλει να είναι όλα καλά…

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!!! 

Η μύτη του εμβρύου είναι καλή σε μέτρηση? Στην αυχενική τι ποσοστό σου έδινε για σύνδρομο down? 

Όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Όλες οι μετρήσεις ήταν άριστες κ το ρινικό οστό το ίδιο…1προς7000 είχα..

Πράγματι είναι πολύ καλό το ποσοστό!!! Όλα καλά θα πάνε να το δεις.  

Πιστεύω αν υπήρχε κάτι ύποπτο θα το είχατε δει νωρίτερα!!

Πότε με το καλό θα βγουν τα αποτελέσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια, τελείωσα με β επιπέδου..γενικά ταλαιπωρήθηκα σήμερα…ανατομικά τα βρήκε όλα καλά αλλά βρήκε ήπια αυξημένο αμνιακό υγρό κ με έβαλε για καμπύλη ζαχάρου νωρίτερα..το κυριότερο όμως είναι ότι βρήκε υπερηχογενές έντερο ήπιο και αυτό αλλά μας είπε να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση ή νιπτ για να αποκλείσουμε κυρίως το σύνδρομο νταουν…κάναμε νιπτ τελικά…κ μ πήραν και αίμα κ για κυστική ίνωση που είχα κάνει αλλά όχι την πλήρη…γενικά πολλά λεφτά σήμερα αλλά το μόνο π εύχομαι είναι εν τέλει να είναι όλα καλά…

@Tinasardin8689 Καλημέρα! Δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι αλλά να έχεις θετική σκέψη!  Αφού τα ποσοστά ήταν φυσιολογικά δεν πιστεύω ότι είναι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα, σε 15 μέρες περίπου..Κι εγώ έτσι πιστεύω αλλά μπαίνω κ σε σκέψεις και αν είναι…θα δείξει…

Όλα θα πάνε καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2023 at 11:52 ΠΜ, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια, μηπως έχετε να προτείνετε κανένα αντηλιακό προσώπου με φυσικά φίλτρα; 

@Emily2 εγώ έχω πάρει το dermagor αλλά είναι με χρώμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2023 at 7:50 ΠΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα, σε 15 μέρες περίπου..Κι εγώ έτσι πιστεύω αλλά μπαίνω κ σε σκέψεις και αν είναι…θα δείξει…

Καλημέρα! Όντως το ποσοστό είναι πολύ καλό! Εύχομαι και εγώ να έχετε τέλεια αποτελέσματα! Να σκέφτεσαι θετικά και θα πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Ήθελα να σας ρωτήσω, που περίπου νιώθετε τα μωράκια σας ; Εγώ συνήθως στην περιοχή του εσώρουχου και κάποιες φορές λίγο πιο ψηλά. Το νιώθετε κ εσείς τόσο κάτω ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Ήθελα να σας ρωτήσω, που περίπου νιώθετε τα μωράκια σας ; Εγώ συνήθως στην περιοχή του εσώρουχου και κάποιες φορές λίγο πιο ψηλά. Το νιώθετε κ εσείς τόσο κάτω ;

Ναι και εγώ ακριβώς εκεί το νιώθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2023 at 8:50 ΠΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα, σε 15 μέρες περίπου..Κι εγώ έτσι πιστεύω αλλά μπαίνω κ σε σκέψεις και αν είναι…θα δείξει…

Αχ μην αγχώνεσαι! Όλα θα πάνε καλά να είσαι σίγουρη! Εύχομαι καλά αποτελέσματα ❤️ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Ήθελα να σας ρωτήσω, που περίπου νιώθετε τα μωράκια σας ; Εγώ συνήθως στην περιοχή του εσώρουχου και κάποιες φορές λίγο πιο ψηλά. Το νιώθετε κ εσείς τόσο κάτω ;

Εγώ είμαι στην 23 η εβδομάδα και νιώθω άλλοτε χαμηλά, άλλοτε μέχρι και τον αφαλό :P στο σημείο αυτό να πω την αλήθεια είναι λίγο πιο έντονες οι κλωτσιές. Έχει πολύ πλάκα. Επίσης κάποιες φορές πρέπει να είναι γυρισμένο με την πλατουλα του, γιατί νιώθω τις κλωτσιές στο βάθος προς τον κόλπο. Περίεργο αλλά έχει πλάκα και αυτό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Ήθελα να σας ρωτήσω, που περίπου νιώθετε τα μωράκια σας ; Εγώ συνήθως στην περιοχή του εσώρουχου και κάποιες φορές λίγο πιο ψηλά. Το νιώθετε κ εσείς τόσο κάτω ;

Καλημέρα κοριτσαρες!! Ένα όμορφο ΣΚ να έχετε!🥰

Εγω τα νιώθω επίσης στην περιοχή του εσώρουχο και κοντά στον αφαλό. Βέβαια τις τελευταίες μέρες ξεκίνησαν να χτυπάνε κ αρκετά πιο πάνω εμένα, αλλά υποθέτω πως έχει να κάνει με το ότι είναι δύο.. Κ επίσης εγώ έχω το πρόβλημα πως με κλωτσάνε ακριβώς πάνω στον αφαλό κ πονάει..😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2023 at 9:23 ΠΜ, ο/η Emily2 είπε:

Πάντως εγώ έχω οπίσθια μήτρα και το κατάλαβα πολύ νωρίς. Έρχεται μπροστά εξάλλου μετά από κάποια εβδομάδα μου είχε πει η γιατρός μου ( πριν την 18η) 

Εγώ αργησα να κτλβ ελπίζω τώρα νωρίτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Μια ερώτηση, μπέικον τρώτε? Διαβάζω πως αν είναι καλά ψημένο επιτρέπεται.. εγώ δεν το έχω τολμήσει αλλά εδώ κ λίγες μέρες το ονειρεύομαι να πω την αλήθεια. 😊😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Γειά σας κορίτσια! Μια ερώτηση, μπέικον τρώτε? Διαβάζω πως αν είναι καλά ψημένο επιτρέπεται.. εγώ δεν το έχω τολμήσει αλλά εδώ κ λίγες μέρες το ονειρεύομαι να πω την αλήθεια. 😊😇

Δε ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά, αλλά φαντάζομαι πως αν είναι ψημένο όπως λες επιτρέπεται. 

Γενικά τα αλλαντικά είναι καλό να τα αποφεύγουμε. Εγώ τρώω μόνο βραστή γαλοπούλα και αυτή μια στο τόσο. Λαχταρώ ένα χοτ Ντογκ ψέματα δε θα πω 😢 

Ας μας πει και κάποια άλλη κοπέλα που ίσως να ξέρει 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...