Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Ναι έχουμε, αλλά με προσοχή! 

Κοριτσια εγώ σήμερα μπαίνω στην 20η εβδομάδα, έχω νοιώσει κάποια δείγματα αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι η μπέμπα μου .. έχω αρχίσει και ανησυχώ!! Εσείς ποτέ νοιώσετε τα μωράκια σας για τα καλά;;

Μην ανησυχείς, σιγά σιγά θα τη νιώσεις! 

Εγώ η αλήθεια είναι ότι άρχισα πολύ νωρίς ,δηλαδή γύρω στη 18η με κάποια φτερουγίσματα που δεν ήξερα ,είναι δεν είναι. Πλέον και εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα και τρώω κανονικές κλωτσιές. Αλλά ας πούμε μια φίλη μου που είναι μια βδομάδα μπροστά από εμένα τώρα ξεκίνησε να νιώθει τα φτερουγίσματα. Γύρω στην 22η λένε οι περισσότεροι ότι νιώθουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημεραααα…Εγώ είμαι 19+4 σήμερα…μου φαίνεται ότι κάτι έχω νιώσει και εχθές δλδ ένιωθα κάτι σαν ψαράκι συνέχεια το απόγευμα αλλά πραγματικά δεν είμαι καθόλου σίγουρη…μα καθόλου…δεν ανησυχώ προς το παρόν…ο γιατρός μ είχε πει την 22η θα καταλάβεις…Όσο για επαφές ο άντρας μου ούτε να το σκεφτεί…μια φορά έγινε κ αυτό ήταν όλο πιστεύω…

Δεν ξέρω όλη μέρα πιάνω την κοιλιτσα μήπως και την καταλάβω αλλά δεν είμαι σίγουρη 🥺 μου έχει γίνει έμμονη ιδέα πια..  

Επαφές δε σας αφήνει ο γιατρός ή ο άντρας σου φοβάται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Μην ανησυχείς, σιγά σιγά θα τη νιώσεις! 

Εγώ η αλήθεια είναι ότι άρχισα πολύ νωρίς ,δηλαδή γύρω στη 18η με κάποια φτερουγίσματα που δεν ήξερα ,είναι δεν είναι. Πλέον και εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα και τρώω κανονικές κλωτσιές. Αλλά ας πούμε μια φίλη μου που είναι μια βδομάδα μπροστά από εμένα τώρα ξεκίνησε να νιώθει τα φτερουγίσματα. Γύρω στην 22η λένε οι περισσότεροι ότι νιώθουν. 

Ανυπομονώ να το νιώσω και εγώ!!!! Κάθε μερα που ξυπνάω ελπίζω πως θα τη φάω και εγώ την κλωτσιτσα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Δεν ξέρω όλη μέρα πιάνω την κοιλιτσα μήπως και την καταλάβω αλλά δεν είμαι σίγουρη 🥺 μου έχει γίνει έμμονη ιδέα πια..  

Επαφές δε σας αφήνει ο γιατρός ή ο άντρας σου φοβάται;

Ο άντρας μου καλέ…φοβάται…το έχω πάρει απόφαση τώρα, δεν με απασχολεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Δεν ξέρω όλη μέρα πιάνω την κοιλιτσα μήπως και την καταλάβω αλλά δεν είμαι σίγουρη 🥺 μου έχει γίνει έμμονη ιδέα πια..  

Επαφές δε σας αφήνει ο γιατρός ή ο άντρας σου φοβάται;

Εγώ στην αρχή όταν καθόμουν κάπου ήσυχα και εντελώς μόνη το ένιωθα. Θα έρθει σύντομα να είσαι σίγουρη ❤️

Κι εγώ φοβάμαι πολύ ρε κορίτσια... Ενώ μας έχει δώσει το οκ ο γιατρός εγώ φοβάμαι μη γίνει κάτι κακό... Και μια ερώτηση ακόμα , τα υπόλοιπα επιτρέπονται; Γνωρίζετε ;αυτό ντρέπομαι να το ρωτήσω στη γιατρο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Ο άντρας μου καλέ…φοβάται…το έχω πάρει απόφαση τώρα, δεν με απασχολεί…

Το καταλαβαίνω..και εμένα φοβάται απλά ίσως όχι τόσο πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Ο άντρας μου καλέ…φοβάται…το έχω πάρει απόφαση τώρα, δεν με απασχολεί…

Από τον Οκτώβριο εγώ έτσι του λέω χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Καλά και εμείς μη νομίζετε κορίτσια καμιά φορά τη βδομάδα γίνεται 😛 μάλλον και εγώ από δω και πέρα θα το πάω από Οκτώβρη 😂

@anna1122 Εμείς θέλαμε...αλλά ο γιατρός με κορόιδεψε..🙄 είπε ότι εδώ αγχώνομαι με το παραμικρό οπότε καλύτερα οχι ώστε μη γίνει καμία στραβή κ μετά τρέχουμε. Είπε από ιατρικής άποψης δεν υπάρχει θέμα αλλά μας έκοψε τα φτερά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Και εμείς δεν έχουμε επαφές.. Στις αρχές που είχα τις αιμοραγι΄΄ες, μας είχαν πει να το αποφύγουμε. Μετα΄ που σταμάτησαν, μας είπε η γιατρο΄΄ς πως δεν υπα΄΄ρχει πρόβλημα, αλλα΄ και εμένα ο α΄΄ντρας μου φοβάται... @Emily2 Υποθέτω πως για να επιτρέπεται το σεχ, θα επιτρέπονται και τα υπόλοιπα που λες.. 😉

@anna1122 Και εγώ τα ένιωσα πολύ νωρίς, αλλά η νύφη μου που γέννησε πριν 5 μήνες θυμάμαι είχε νιώσει την μικρούλα κάπου ανα΄΄μεσα απο΄΄ 21η με 22η εβδομάδα. Σε καθεμία μας είναι διαφορετικά, αλλά μην ανησυχείς και κοντευ΄΄εις να την φας την κλωτσιτσα.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tinasardin8689 Αν θυμα΄΄μαι, καλα΄ 10/05 δεν ε΄΄χετε την β επιπε΄΄δου?? Καλά αποτελέσματα εύχομαι και όλα τα πα΄΄νε τέλεια!!!! Περιμένουμε νε΄΄α!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nassi είπε:

@Tinasardin8689 Αν θυμα΄΄μαι, καλα΄ 10/05 δεν ε΄΄χετε την β επιπε΄΄δου?? Καλά αποτελέσματα εύχομαι και όλα τα πα΄΄νε τέλεια!!!! Περιμένουμε νε΄΄α!!😊

Ναι, σε ευχαριστώ πολύ..θα σας στείλω την Τετάρτη να σας πω…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Ναι, σε ευχαριστώ πολύ..θα σας στείλω την Τετάρτη να σας πω…🥰

Να πάνε όλα κατ ευχήν!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna1122 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω; Εσείς σε ποια εβδομάδα κλείσατε για β επιπέδου;

Εγώ ακριβώς 22 εβδ. Δηλαδή 22 και 0 μέρες , εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εμένα μου είπε από 19+5 μπορούμε να κλείσουμε και έχω την Τετάρτη που θα είμαι 20+1..

@Tinasardin8689 καλά αποτελέσματα να έχετε! Εμείς την κάναμε σήμερα που είμαι 21+1. Δόξα τον Θεό όλα καλά! Υποθέτω μπορούμε να χαλαρώσουμε λίγο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/5/2023 at 12:09 ΠΜ, ο/η anna1122 είπε:

Ναι έχουμε, αλλά με προσοχή! 

Κοριτσια εγώ σήμερα μπαίνω στην 20η εβδομάδα, έχω νοιώσει κάποια δείγματα αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι η μπέμπα μου .. έχω αρχίσει και ανησυχώ!! Εσείς ποτέ νοιώσετε τα μωράκια σας για τα καλά;;

Ανάλογα με τν μήτρα εάν είναι οπίσθια(όπως εμένα)αργησα μετά τν 22 εβδομάδα…αλλες κοπέλες 19 εβδομάδα τς καταλαβαίνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/5/2023 at 9:39 ΠΜ, ο/η anna1122 είπε:

Ανυπομονώ να το νιώσω και εγώ!!!! Κάθε μερα που ξυπνάω ελπίζω πως θα τη φάω και εγώ την κλωτσιτσα 🙂

Θα τν νιώσεις να μην έχεις άγχος!!μετα θα λες το βράδυ ειδικά κάτσε παιδάκι μου ηρέμησε λίγο 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εμένα μου είπε από 19+5 μπορούμε να κλείσουμε και έχω την Τετάρτη που θα είμαι 20+1..

Εμένα μου έκλεισε 22+3..Κορίτσια σας διαβάζω αλλά δυο μωρά στο σπίτι χαμός..Καλα αποτελέσματα σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maria mariaa είπε:

Ανάλογα με τν μήτρα εάν είναι οπίσθια(όπως εμένα)αργησα μετά τν 22 εβδομάδα…αλλες κοπέλες 19 εβδομάδα τς καταλαβαίνουν 

Πάντως εγώ έχω οπίσθια μήτρα και το κατάλαβα πολύ νωρίς. Έρχεται μπροστά εξάλλου μετά από κάποια εβδομάδα μου είχε πει η γιατρός μου ( πριν την 18η) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Και εμείς κάναμε β επιπέδου 22 κ 3 και όλα καλά δόξα το θεό. 

Επαφές ούτε εμείς έχουμε παρά μόνο τα προκαταρκτικά (όχι όμως στοματικό σεξ. Δεν κάνει νομίζω λόγω μικροβίων). Εμάς ο γυναικολόγος μου, μας είπε επαφές με προφύλαξη (μιας και δεν επιτρέπεται ολοκληρωμένη επαφή) οπότε είπαμε από το να γυρίσουμε στο προφυλακτικό, να το αφήσουμε για λίγους μήνες το 'σπορ' :P και να προβούμε στις εναλλακτικές :P

Άσε που με τόσο άγχος που έχω , αν μετά την επαφή νιώσω κανά τυχαίο πονακι θα έχω τύψεις για καμιά βδομάδα..

εγώ το μωράκι μου το κατάλαβα στην 18 εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Γεια σας κορίτσια. Και εμείς κάναμε β επιπέδου 22 κ 3 και όλα καλά δόξα το θεό. 

Επαφές ούτε εμείς έχουμε παρά μόνο τα προκαταρκτικά (όχι όμως στοματικό σεξ. Δεν κάνει νομίζω λόγω μικροβίων). Εμάς ο γυναικολόγος μου, μας είπε επαφές με προφύλαξη (μιας και δεν επιτρέπεται ολοκληρωμένη επαφή) οπότε είπαμε από το να γυρίσουμε στο προφυλακτικό, να το αφήσουμε για λίγους μήνες το 'σπορ' :P και να προβούμε στις εναλλακτικές :P

Άσε που με τόσο άγχος που έχω , αν μετά την επαφή νιώσω κανά τυχαίο πονακι θα έχω τύψεις για καμιά βδομάδα..

εγώ το μωράκι μου το κατάλαβα στην 18 εβδομάδα. 

Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά 😍

Στοματικό εννοείς αυτός προς τα εσένα λογικά ε ; Γιατί εγώ και το αντίθετο φοβάμαι , δε ξέρω αν κάνει ή όχι ντρέπομαι και να ρωτήσω τη γιατρό οπότε καταλαβαίνετε... 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά 😍

Στοματικό εννοείς αυτός προς τα εσένα λογικά ε ; Γιατί εγώ και το αντίθετο φοβάμαι , δε ξέρω αν κάνει ή όχι ντρέπομαι και να ρωτήσω τη γιατρό οπότε καταλαβαίνετε... 😂

 

Νομίζω γενικότερα. Γιατί και εσύ σκέψου πόσα μικρόβια μπορεί να πάρεις κάνοντας στοματικό. 

Σκέψου ότι και εκτός εγκυμοσύνης σου λένε ότι στοματικό μπορείς να κάνεις στον σύντροφό σου με προφυλακτικό. Άσχετα που κανείς δεν το κάνει γιατί και εκ των πραγμάτων θα "φας" όλο το latex. Πόσο μάλλον στην εγκυμοσύνη. 

Ας το αφήσουμε λίγο στην άκρη, να έχουμε υγιείς εγκυμοσύνες χωρίς απρόοπτα και μετά θα επανέλθουμε. Άσε που προς το τέλος της εγκυμοσύνης θέλουμε ολοκληρωμένες επαφές. Άρα πλησιάζουμε χαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...