Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμορραγία


Μαρίνα27

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια είναι κάποια εδώ να μου πει αν η αποβολή έχει να κάνει με το πολύ αίμα ? Είμαι στην 6 εβδομάδα κύησης την Τετάρτη μου ήρθε αίμα στην αρχή είχα καφέ υγρά μετά όμως εξελίχθηκαν σε μέσα σε 2 μέρες δεν το πρόλαβα το κακό ήταν βράδυ αργά όταν με πιάσαν πονεί σαν την περίοδο να φεύγουν κομμάτια . Πήρα την γυναικολόγο το πρωί και μου έδωσε τα UTROGESTAN .. έκανα β χωρική και έδηξαν χαμηλές . Είναι κάποια άλλη στην περίπτωση μου ? Δεν θέλω να πιστεύω ότι το έχω χάσει αλλά στην σερβιετα μου είδα κάτι πολύ παράξενο κομμάτι με κάτι άσπρο λες και έμοιαζε η το έμβρυο η ο σάκος . Πείτε μου σας παρακαλώ ότι είναι καλά το έμβρυο? Και ότι δεν το έχω χάσει . Έχω μέχρι και σήμερα αίμα είναι πολύ σημαντικό να μου απαντήσετε . Επισεις ήταν 23 του μηνός να πάω να ακούσω την καρδούλα του . Δεν πρόλαβα τίποτα από αυτά μάλλον .. από την Δευτέρα που πήγα στον γυναικολόγο την επιμονή μέρα και όλας μου ήρθαν τα καφέ υγρά μέχρι την Τετάρτη το βράδυ άρχισα να πονάω σαν την περίοδο με αίμα . Η Β χωριακη εδυξε χαμιλη σήμερα θα πάω να ξανά κάνω σε ένα νοσοκομείο Β χωρική να μάθω αν το έχασα η έμεινε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχετε κάνει ακόμα υπέρηχο; Όταν λες χαμηλή χοριακη πόσο εννοείς; Έχεις κάνει προηγούμενη ώστε να έχεις μέτρο σύγκρισης;; Καλό θα ήταν πιστεύω να κάνεις έναν υπέρηχο μήπως είναι κάποια αποκόλληση και άδικα αγχώνεσαι!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!! Κράτησε μας ενήμερες ❣️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μαρίνα27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είναι κάποια εδώ να μου πει αν η αποβολή έχει να κάνει με το πολύ αίμα ? Είμαι στην 6 εβδομάδα κύησης την Τετάρτη μου ήρθε αίμα στην αρχή είχα καφέ υγρά μετά όμως εξελίχθηκαν σε μέσα σε 2 μέρες δεν το πρόλαβα το κακό ήταν βράδυ αργά όταν με πιάσαν πονεί σαν την περίοδο να φεύγουν κομμάτια . Πήρα την γυναικολόγο το πρωί και μου έδωσε τα UTROGESTAN .. έκανα β χωρική και έδηξαν χαμηλές . Είναι κάποια άλλη στην περίπτωση μου ? Δεν θέλω να πιστεύω ότι το έχω χάσει αλλά στην σερβιετα μου είδα κάτι πολύ παράξενο κομμάτι με κάτι άσπρο λες και έμοιαζε η το έμβρυο η ο σάκος . Πείτε μου σας παρακαλώ ότι είναι καλά το έμβρυο? Και ότι δεν το έχω χάσει . Έχω μέχρι και σήμερα αίμα είναι πολύ σημαντικό να μου απαντήσετε . Επισεις ήταν 23 του μηνός να πάω να ακούσω την καρδούλα του . Δεν πρόλαβα τίποτα από αυτά μάλλον .. από την Δευτέρα που πήγα στον γυναικολόγο την επιμονή μέρα και όλας μου ήρθαν τα καφέ υγρά μέχρι την Τετάρτη το βράδυ άρχισα να πονάω σαν την περίοδο με αίμα . Η Β χωριακη εδυξε χαμιλη σήμερα θα πάω να ξανά κάνω σε ένα νοσοκομείο Β χωρική να μάθω αν το έχασα η έμεινε ..

Μα τόσες μέρες δεν πήγες στο γιατρό σου να σε δει; ή έστω στο νοσοκομείο στα επείγοντα να κάνεις υπέρηχο; κανονικά αν έχεις αίμα, ειδικά με πόνο και κομμάτια, πας αρκετά γρήγορα να δεις τι γίνεται μήπως χρειάζεσαι να μείνεις ξαπλωμένη. Αν είναι αποβολή σε αυτή τη φαση είναι σχεδόν σίγουρο ότι είναι λόγω εμβρύου με χρωμοσωμικη ανωμαλία, θεωρείται τυχαίο γεγονός και δε θα μπορούσες να το σώσεις και στο γιατρό να πήγαινες νωρίτερα. Απλά θα μπορούσε να σου πει το γίνεται να μη βασίζεσαι τόσες μέρες. Η χοριακη σου πόσο ήταν; είχατε δει σάκο τη Δευτέρα; πήρες τη νέα χοριακή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2023 at 11:13 ΠΜ, ο/η Μαρίνα27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είναι κάποια εδώ να μου πει αν η αποβολή έχει να κάνει με το πολύ αίμα ? Είμαι στην 6 εβδομάδα κύησης την Τετάρτη μου ήρθε αίμα στην αρχή είχα καφέ υγρά μετά όμως εξελίχθηκαν σε μέσα σε 2 μέρες δεν το πρόλαβα το κακό ήταν βράδυ αργά όταν με πιάσαν πονεί σαν την περίοδο να φεύγουν κομμάτια . Πήρα την γυναικολόγο το πρωί και μου έδωσε τα UTROGESTAN .. έκανα β χωρική και έδηξαν χαμηλές . Είναι κάποια άλλη στην περίπτωση μου ? Δεν θέλω να πιστεύω ότι το έχω χάσει αλλά στην σερβιετα μου είδα κάτι πολύ παράξενο κομμάτι με κάτι άσπρο λες και έμοιαζε η το έμβρυο η ο σάκος . Πείτε μου σας παρακαλώ ότι είναι καλά το έμβρυο? Και ότι δεν το έχω χάσει . Έχω μέχρι και σήμερα αίμα είναι πολύ σημαντικό να μου απαντήσετε . Επισεις ήταν 23 του μηνός να πάω να ακούσω την καρδούλα του . Δεν πρόλαβα τίποτα από αυτά μάλλον .. από την Δευτέρα που πήγα στον γυναικολόγο την επιμονή μέρα και όλας μου ήρθαν τα καφέ υγρά μέχρι την Τετάρτη το βράδυ άρχισα να πονάω σαν την περίοδο με αίμα . Η Β χωριακη εδυξε χαμιλη σήμερα θα πάω να ξανά κάνω σε ένα νοσοκομείο Β χωρική να μάθω αν το έχασα η έμεινε ..

Καλημερα κοριτσι μου!Οταν λες χαμηλη χοριακη,σε συγκριση με την πρωτη που εκανες,ή δεν ειχες κανει μεχρι τωρα κι ηταν η πρωτη αλλα βγηκε χαμηλη?

Αυτο με το αιμα ειναι σχετικο αν θα ειναι αποβολη ή αποκολληση..Εγω περασα το δευτερο με τραγικα πολυ αιμα,πηγα στο νοσοκομειο για να δουμε τι ειχε γινει αλλα ηταν ολα καλα κι απλα επρεπε να ειμαι ξαπλωμενη ..Επισης δεν ειχα καθολου πονο..Αυτο παιζει ρολο βασικα,αν πονας πολυ,συνηθως δεν ειναι καλο..Αν δεν πονας μπορει να ειναι αποκολληση,ομως πρεπει οπωσδηποτε να πας για υπερηχο να δεις τι γινεται..Αποτι καταλαβα αυτο εγινε την προηγουμενη βδομαδα..Ελπιζω πραγματικα να ειναι ολα καλα,αλλα κι αν δεν ειναι να μην σε παρει απο κατω,σ'αυτη τη φαση η φυση αποφασιζει αν το εμβρυο ειναι υγιες ή οχι κι οσο κι αν ακουγεται αντιφατικο ειναι για καλο..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...