Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερααα κοριτσια! Έκανα τεστ και βγήκε αρνητικο όποτε τζίφος και αυτός ο μήνας. Δεν αδιαθέτησα ούτε σήμερα αλλά πιστεύω μέχρι αύριο θα μου έρθει😒

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι. Μαζι είμαστε και εγώ περιμένω ακόμη, με αρνητικά τεστ και χοριακη. Μέχρι να έρθει δεν χάνεται η ελπίδα. Αλλά και να μην είναι αυτό το μήνα είναι τον επόμενο. Στα λεω να τα ακουω και εγώ😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Δε μπορώ να διαβάσω τα μνμ σας..μου βγάζει την σελίδα λες και έχει κολλήσει κόβιντ....πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω. Ούτε καν. Βλέπω τι γράφω ..έχει κλείσει και ξανανοίξει τη σελίδα ,το κοντό μου...όλα...

Ναι έχει θέμα η σελίδα πολλές μέρες... Τρέμουν όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι. Μαζι είμαστε και εγώ περιμένω ακόμη, με αρνητικά τεστ και χοριακη. Μέχρι να έρθει δεν χάνεται η ελπίδα. Αλλά και να μην είναι αυτό το μήνα είναι τον επόμενο. Στα λεω να τα ακουω και εγώ😍

Στεναχωρήθηκα λιγάκι αλλά δεν πειράζει μακάρι ο επόμενος μας κύκλος να είναι ο τυχερός μας❤️μακάρι να μείνουμε μαζί στον επόμενο κύκλο😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Στεναχωρήθηκα λιγάκι αλλά δεν πειράζει μακάρι ο επόμενος μας κύκλος να είναι ο τυχερός μας❤️μακάρι να μείνουμε μαζί στον επόμενο κύκλο😘😘😘

Μακάρι κορίτσι μου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα δεν μου έκανε τεστ παπ τώρα θα πάω να κάνω μόλις μου ξανά έρθει 

και εγω έτσι πολύ down και λέω άντε να μου έρθει να τελειώνω 

σταθερό κύκλο έτσι και αλλιώς δεν είχα  αλλά λέω μήπως στρώσει αυτό τώρα σιγά σιγά 

πάντως δεν πιστεύω ότι είναι θέμα ίσως έχει να κάνει με τον οργανισμό θέλει λίγο το χρόνο του να έρθει στα ίσια του 

πάντως αν σου ξανά έρθει έτσι κανε μια ερώτηση στην γιατρό να δεις τι θα σου πει και εκείνη 

Ναι ναι θα της πω…

πως τα πατε με την μπουμπου αρχίσατε στερεά ή ακόμη νωρις είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι θα της πω…

πως τα πατε με την μπουμπου αρχίσατε στερεά ή ακόμη νωρις είναι;

Καλά μωρέ… ναι αρχίσαμε και τις τροφες τρώμε φρούτα λαχανικά μέχρι στιγμής και γαλα 

στην αρχή λίγο με δυσκόλεψε στο να φαει αλλά τώρα έχει λιγες μερες πάει καλά τρώμε 😊

Εσεις πως τα πάτε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα σε ολες κορίτσια!! Όσες περιμένετε μακάρι να είστε εγκυουλες!! 
 

ηθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που γέννησαν πως ήταν η πρώτη τους περίοδο! Εγώ αδιαθέτησα στις 15/2 δεν είχα καθόλου πονο πολύ ελάχιστο κ αιμα λίγο πολύ λίγο κράτησε 3 μερες! Είναι φυσιολογικό; 

 

Όλα φυσιολογικά είναι! Και το πολύ αίμα και το λίγο και στους 2 μήνες και στους 6! Εγώ είχα κάτι καφέ υγρά (και λέω μου ήρθε αλλά τελικά δε συνέχισε) τέλη Νοέμβρη (σχεδόν στους 5 μήνες). Μετά μου ήρθε όντως στις 6/1 (στους 6 μήνες ακριβώς) και είχα ελάχιστο πόνο και νορμάλ αίμα για εμένα και μου ξαναηρθε στις 37 μέρες με λίγο πόνο πάλι, αρκετό αίμα και μου κράτησε και αρκετά για τα στάνταρ μου (7 μέρες αντί για 5). Ο γιατρός μου είχε πει να κάνουμε τεστ ΠΑΠ στο 6μηνο ή όταν μου έρθει περίοδος και συνέπεσαν, οπότε έκανα τον προηγούμενο μήνα και με είδε και στον υπέρηχο και μου είπε ότι όλα του φαίνονται μια χαρά. Θηλάζω κιόλας ακόμα (αν και πολύ αραιά πια) οπότε λογικά δυσκολεύεται έξτρα να συντονιστεί η περίοδος. Με τον μικρό σου πώς πάει; βρήκατε καθόλου πατήματα; ωραία τα μωράκια αλλά δεν είναι εύκολο 🥹 🥴 εμένα η μικρή μου έχει δυναμώσει πάρα πολύ και οριακά με δέρνει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια!! Έχω λίγο αγχωθεί για αυτό και σας γράφω τέτοια ώρα😳 πριν λίγο πήγα τουαλέτα και είδα στο εσώρουχο μου ελάχιστα καφέ υγρά όχι πολύ σκούρα θα τα έλεγα μπεζ σκούρο και πολύ ελάχιστα στο χαρτί. Με βάση το θετικο τεστ ωορρηξιας σήμερα είμαι 15η μέρα. Δεν έχω καθόλου πονάκια περιόδου και δεν μου έχει ξεκινήσει ποτέ η περίοδος με καφέ υγρά. Καφέ υγρά είχα μια φορά στα τόσα χρόνια πριν πόλους μήνες ενδιάμεσα στον κύκλο μου και όχι πριν αδιαθετήσω. Παρόλα αυτά το πρωί έκανα τεστ ταινία οπως σας είπα και ήταν αρνητικο. Λέτε να είναι υγρα εμφύτευσης και να έγινε εμφύτευση τοσο αργα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

καλησπέρα κοριτσια!! Έχω λίγο αγχωθεί για αυτό και σας γράφω τέτοια ώρα😳 πριν λίγο πήγα τουαλέτα και είδα στο εσώρουχο μου ελάχιστα καφέ υγρά όχι πολύ σκούρα θα τα έλεγα μπεζ σκούρο και πολύ ελάχιστα στο χαρτί. Με βάση το θετικο τεστ ωορρηξιας σήμερα είμαι 15η μέρα. Δεν έχω καθόλου πονάκια περιόδου και δεν μου έχει ξεκινήσει ποτέ η περίοδος με καφέ υγρά. Καφέ υγρά είχα μια φορά στα τόσα χρόνια πριν πόλους μήνες ενδιάμεσα στον κύκλο μου και όχι πριν αδιαθετήσω. Παρόλα αυτά το πρωί έκανα τεστ ταινία οπως σας είπα και ήταν αρνητικο. Λέτε να είναι υγρα εμφύτευσης και να έγινε εμφύτευση τοσο αργα; 

Κοίτα, είναι λίγο αργά αν είχες τότε ωορρηξία όντως. Επειδή όμως δεν υπάρχει ακρίβεια ούτε στα τεστ ωορρηξίας, αλλά και γενικά ο κάθε οργανισμός έχει το δικό του ρυθμό, δεν αποκλείεται τίποτα. Ηρέμησε (το ξέρω ότι δε γίνεται, αλλά δε γίνεται να μην το πω) και περίμενε να δεις  αν θα έρθει η περίοδος. Αν έγινε εμφύτευση τώρα, είναι λογικό να μην έχεις θετικό τέστ για  λίγο ακόμα. Υπομονή να δεις τι γίνεται! Ελπίζω να ειναι η τυχερή σου καθυστερημένη εμφύτευση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κοίτα, είναι λίγο αργά αν είχες τότε ωορρηξία όντως. Επειδή όμως δεν υπάρχει ακρίβεια ούτε στα τεστ ωορρηξίας, αλλά και γενικά ο κάθε οργανισμός έχει το δικό του ρυθμό, δεν αποκλείεται τίποτα. Ηρέμησε (το ξέρω ότι δε γίνεται, αλλά δε γίνεται να μην το πω) και περίμενε να δεις  αν θα έρθει η περίοδος. Αν έγινε εμφύτευση τώρα, είναι λογικό να μην έχεις θετικό τέστ για  λίγο ακόμα. Υπομονή να δεις τι γίνεται! Ελπίζω να ειναι η τυχερή σου καθυστερημένη εμφύτευση! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση 😊 μακάρι να είναι εμφύτευση ❤️ αλλιώς τουλάχιστον να αδιαθετήσω και να ηρεμήσω και ελπιζω να μην είναι καμία ανωμαλία του κύκλου 😳 καλό βράδυυυ😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση 😊 μακάρι να είναι εμφύτευση ❤️ αλλιώς τουλάχιστον να αδιαθετήσω και να ηρεμήσω και ελπιζω να μην είναι καμία ανωμαλία του κύκλου 😳 καλό βράδυυυ😴

Καλημέρα κορίτσι μου. Πως πάει σήμερα; Σε τι φάση είσαι; Πάντως το ότι είχες θετικό τεστ ωορρηξίας εκείνη τη μέρα, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έκανες ωορρηξία την ίδια μέρα. Αν δεν κάνω λάθος η ωορρηξία γίνεται μέσα σε 36 ή 48 ώρες. Ποιο τεστ ωορρηξίας κάνεις; Τι γράφει στις οδηγίες;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Πως πάει σήμερα; Σε τι φάση είσαι; Πάντως το ότι είχες θετικό τεστ ωορρηξίας εκείνη τη μέρα, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έκανες ωορρηξία την ίδια μέρα. Αν δεν κάνω λάθος η ωορρηξία γίνεται μέσα σε 36 ή 48 ώρες. Ποιο τεστ ωορρηξίας κάνεις; Τι γράφει στις οδηγίες;  

Καλημερα κορίτσι μου! Σήμερα έχω πιο σκούρα υγρα προς μαύρο ελάχιστα στο σερβιέτα κι και ελάχιστα στο σκούπισμα. Ίσως να αδιαθετήσω. Βέβαια δεν έχω πόνους περιόδου. Ναι ίσως έγινε πιο μετά η ωορρηξια. Της home test έκανα τις ταινίες. Θα περιμενω και σήμερα να δω πως θα πάει και αν δεν μου έρθει ίσως κάνω αύριο ένα τεστακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Σήμερα έχω πιο σκούρα υγρα προς μαύρο ελάχιστα στο σερβιέτα κι και ελάχιστα στο σκούπισμα. Ίσως να αδιαθετήσω. Βέβαια δεν έχω πόνους περιόδου. Ναι ίσως έγινε πιο μετά η ωορρηξια. Της home test έκανα τις ταινίες. Θα περιμενω και σήμερα να δω πως θα πάει και αν δεν μου έρθει ίσως κάνω αύριο ένα τεστακι. 

Αν δεν σου έρθει κανονικά μέχρι αύριο κάνε καλύτερα μια χοριακη που θα σου δείξει και την παραμικρή αύξηση, που ένα τεστ δεν θα εντοπίσει. Μακάρι κορίτσι μου να σου κάνει την έκπληξη το μωράκι και να σου έρθει έτσι ξαφνικά 🤞💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Αν δεν σου έρθει κανονικά μέχρι αύριο κάνε καλύτερα μια χοριακη που θα σου δείξει και την παραμικρή αύξηση, που ένα τεστ δεν θα εντοπίσει. Μακάρι κορίτσι μου να σου κάνει την έκπληξη το μωράκι και να σου έρθει έτσι ξαφνικά 🤞💓

Ναι ναι ίσως κάνω χοριακη καλύτερα😊θα σας ενημερώσω για νεότερα. Αχ μακάριιιιιι😍 εσυ κορίτσι μου πως είσαι;το σποράκι σου τι κάνει❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση 😊 μακάρι να είναι εμφύτευση ❤️ αλλιώς τουλάχιστον να αδιαθετήσω και να ηρεμήσω και ελπιζω να μην είναι καμία ανωμαλία του κύκλου 😳 καλό βράδυυυ😴

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μακάρι να είναι εμφύτευση, στο εύχομαι ολόψυχα! Έχουμε ακούσει και διαβάσει πολλά, οπότε η ελπίδα υπάρχει! Προς το παρόν χαλάρωσε, έχεις κάνει ότι περνούσε από το χέρι σου μέχρι στιγμής! Υπομονή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι ναι ίσως κάνω χοριακη καλύτερα😊θα σας ενημερώσω για νεότερα. Αχ μακάριιιιιι😍 εσυ κορίτσι μου πως είσαι;το σποράκι σου τι κάνει❤️

Εγώ προς ώρας δεν έχω πολλά συμπτώματα,.τουλάχιστον όχι όσα είχα την προηγούμενη φορά. Έκανα ένα τεστ σήμερα από περιέργεια και η γραμμή είναι πιο έντονη από αυτήν του ελέγχου. Την Τρίτη θα πάω στην αιματολογο να δούμε τι αγωγή θα χρειαστώ και την επόμενη εβδομάδα θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο. Ίσως κάνω και μια χοριακη αύριο να δω που βρισκόμαστε και αν όλα εξελίσσονται καλά ως τώρα. Παραδόξως δεν είμαι πολύ αγχωμενη, το προσπαθώ τουλάχιστον μέχρι να πάω για τον υπέρηχο που θα είμαι 6+ εβδομάδων. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μακάρι να είναι εμφύτευση, στο εύχομαι ολόψυχα! Έχουμε ακούσει και διαβάσει πολλά, οπότε η ελπίδα υπάρχει! Προς το παρόν χαλάρωσε, έχεις κάνει ότι περνούσε από το χέρι σου μέχρι στιγμής! Υπομονή ❤️

Καλημερα κορίτσι μου☺️ τι να πω περίεργα πράγματα μου συμβαίνουν😂 προς το παρών έχουν σταματήσει τα καφέ υγρα και δεν έχω τίποτα. Κανένα σύμπτωμα περιόδου και καμία έκκριση. Μακάρι να είναι σποράκι αν και δεν έχω πολλές ελπίδες 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ προς ώρας δεν έχω πολλά συμπτώματα,.τουλάχιστον όχι όσα είχα την προηγούμενη φορά. Έκανα ένα τεστ σήμερα από περιέργεια και η γραμμή είναι πιο έντονη από αυτήν του ελέγχου. Την Τρίτη θα πάω στην αιματολογο να δούμε τι αγωγή θα χρειαστώ και την επόμενη εβδομάδα θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο. Ίσως κάνω και μια χοριακη αύριο να δω που βρισκόμαστε και αν όλα εξελίσσονται καλά ως τώρα. Παραδόξως δεν είμαι πολύ αγχωμενη, το προσπαθώ τουλάχιστον μέχρι να πάω για τον υπέρηχο που θα είμαι 6+ εβδομάδων. 

 

Δεν έχει σημασία αν δεν έχεις συμπτώματα πολλές κοπέλες δεν έχουν καθόλου συμπτώματα . Όλα καλά είναι και θα συνεχίσουν να είναι❤️περιμένουμε νεότερα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τελικά αδιαθέτησα! Σιγά μην έχανε και δεν ερχόταν! Ξεκινάω δυναμικά για τον καινούργιο κύκλο και σε δυο μέρες θα πάρω κλομιφαινη και κορτιζόνη για 5 μέρες και την 10η μέρα του κύκλου μου θα πάω στον γυναικολόγο για υπερηχο. Αντε να δούμε τι θα γίνει🙄! Σκέφτομαι όμως να παραγγείλω πάλι τεστ ωορρηξιας. Περνώ της home test όπως σας έχω πει. Λέτε να τα αλλάξω γ αυτόν τον μήνα και να πάρω καμία άλλη εταιρία μπας και μου φέρουν γούρι; Τι γνώμη έχετε για τα one step ή τα ψηφιακά clearblue;                 @Elli13τι μου προτείνεις εσυ μιας και έχεις κάνει διδακτορικό στα τεστακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια τελικά αδιαθέτησα! Σιγά μην έχανε και δεν ερχόταν! Ξεκινάω δυναμικά για τον καινούργιο κύκλο και σε δυο μέρες θα πάρω κλομιφαινη και κορτιζόνη για 5 μέρες και την 10η μέρα του κύκλου μου θα πάω στον γυναικολόγο για υπερηχο. Αντε να δούμε τι θα γίνει🙄! Σκέφτομαι όμως να παραγγείλω πάλι τεστ ωορρηξιας. Περνώ της home test όπως σας έχω πει. Λέτε να τα αλλάξω γ αυτόν τον μήνα και να πάρω καμία άλλη εταιρία μπας και μου φέρουν γούρι; Τι γνώμη έχετε για τα one step ή τα ψηφιακά clearblue;                 @Elli13τι μου προτείνεις εσυ μιας και έχεις κάνει διδακτορικό στα τεστακια;

Πάμε αισιόδοξα για τον επόμενο μήνα κορίτσι μου!! Αφού έχετε και πλάνο με τον γιατρό όλα τέλεια θα πάνε. Λοιποοον... Με τα one step δεν είχα βρει ωορρηξία παρόλο που είδα μείνει έγκυος. Με της hometest βρήκα τον Ιανουάριο και έμεινα πάλι, και ευτυχώς που τα είχα γιατί έκανα πολύ νωρίς ωορρηξία. Ψηφιακο δεν έχω χρησιμοποιήσει ωστόσο ξέρω από άλλες κοπέλες ότι τις βοηθάει σε περιπτώσεις όπου μπερδεύονται με τις γραμμουλες και δεν βρίσκουν θετικό στις ταινίες. Για εμένα είναι πολύ ακριβα που έχω ασταθή κύκλο και έτσι δεν τα προτίμησα. Ωστοσο εάν θα σε παρακολουθεί ο γιατρός και υπερηχογραφικά σε αυτόν τον κύκλο δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για ψηφιακό, αφού κιόλας βρίσκεις θετικό με τα φτηνά. Πολύ πολύ καλή επιτυχία να έχεις 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια τελικά αδιαθέτησα! Σιγά μην έχανε και δεν ερχόταν! Ξεκινάω δυναμικά για τον καινούργιο κύκλο και σε δυο μέρες θα πάρω κλομιφαινη και κορτιζόνη για 5 μέρες και την 10η μέρα του κύκλου μου θα πάω στον γυναικολόγο για υπερηχο. Αντε να δούμε τι θα γίνει🙄! Σκέφτομαι όμως να παραγγείλω πάλι τεστ ωορρηξιας. Περνώ της home test όπως σας έχω πει. Λέτε να τα αλλάξω γ αυτόν τον μήνα και να πάρω καμία άλλη εταιρία μπας και μου φέρουν γούρι; Τι γνώμη έχετε για τα one step ή τα ψηφιακά clearblue;                 @Elli13τι μου προτείνεις εσυ μιας και έχεις κάνει διδακτορικό στα τεστακια;

Εγώ χρησιμοποιώ τα ψηφιακά της clear blue. Ειμαι αρκετά ευχαριστημένη μπορώ να πω. Για ταινίες δεν μπορώ να σου πω εγώ γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια τελικά αδιαθέτησα! Σιγά μην έχανε και δεν ερχόταν! Ξεκινάω δυναμικά για τον καινούργιο κύκλο και σε δυο μέρες θα πάρω κλομιφαινη και κορτιζόνη για 5 μέρες και την 10η μέρα του κύκλου μου θα πάω στον γυναικολόγο για υπερηχο. Αντε να δούμε τι θα γίνει🙄! Σκέφτομαι όμως να παραγγείλω πάλι τεστ ωορρηξιας. Περνώ της home test όπως σας έχω πει. Λέτε να τα αλλάξω γ αυτόν τον μήνα και να πάρω καμία άλλη εταιρία μπας και μου φέρουν γούρι; Τι γνώμη έχετε για τα one step ή τα ψηφιακά clearblue;                 @Elli13τι μου προτείνεις εσυ μιας και έχεις κάνει διδακτορικό στα τεστακια;

Εγώ επαιρνα τα clear blue για να είναι πιο ξεκάθαρο. Είναι ακριβά όντως . Έχω σταθερό κύκλο κ ενώ καταλαβαίνω από τα υγρά ότι ειμαι στις γονιμες κ το τεστ υποτίθεται ανιχνεύει  2 με 4 μέρες πριν την ωορήξια δείχνοντας ένα φατσακι να αναβοσβήνει κ όταν είσαι στη  ωορηξια ένα σταθερό φατσακι εμένα δεν τις αναγνωρίζει πάρα μόνο ακριβώς την ωορήξια.  Όπως κ να χει πρέπει να έχουμε τις επαφές εμείς καλού κακού κ τα τεστ να δίνουν ένα μπούσουλα.  Δοκίμασε τα έστω μια φορά κ βλέπεις κ μόνη σου τι σου ταιριάζει. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Όλα φυσιολογικά είναι! Και το πολύ αίμα και το λίγο και στους 2 μήνες και στους 6! Εγώ είχα κάτι καφέ υγρά (και λέω μου ήρθε αλλά τελικά δε συνέχισε) τέλη Νοέμβρη (σχεδόν στους 5 μήνες). Μετά μου ήρθε όντως στις 6/1 (στους 6 μήνες ακριβώς) και είχα ελάχιστο πόνο και νορμάλ αίμα για εμένα και μου ξαναηρθε στις 37 μέρες με λίγο πόνο πάλι, αρκετό αίμα και μου κράτησε και αρκετά για τα στάνταρ μου (7 μέρες αντί για 5). Ο γιατρός μου είχε πει να κάνουμε τεστ ΠΑΠ στο 6μηνο ή όταν μου έρθει περίοδος και συνέπεσαν, οπότε έκανα τον προηγούμενο μήνα και με είδε και στον υπέρηχο και μου είπε ότι όλα του φαίνονται μια χαρά. Θηλάζω κιόλας ακόμα (αν και πολύ αραιά πια) οπότε λογικά δυσκολεύεται έξτρα να συντονιστεί η περίοδος. Με τον μικρό σου πώς πάει; βρήκατε καθόλου πατήματα; ωραία τα μωράκια αλλά δεν είναι εύκολο 🥹 🥴 εμένα η μικρή μου έχει δυναμώσει πάρα πολύ και οριακά με δέρνει 😂

Γεια σου κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ για την απάντηση…εσυ δεν έκανες στις 40 ημερες τεστ παπ; 
 

εγώ τέτοια περίοδο οπως μου ήρθε τώρα είχα στην εφηβεια καθόλου πονο κ αιμα ελάχιστο…ισως πρέπει να στρώσει! 
 

ειμαστε καλά, μπορώ να πω ότι τώρα βρηκαμε τα πατήματα μας στους 2 μηνες…μεγαλώνουν πολύ γρήγορα! Άρχισε να μας χαμόγελα έχει λίγο καιρό κ λιώνω! 

Εσείς τώρα είστε στα στερεά; 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια τελικά αδιαθέτησα! Σιγά μην έχανε και δεν ερχόταν! Ξεκινάω δυναμικά για τον καινούργιο κύκλο και σε δυο μέρες θα πάρω κλομιφαινη και κορτιζόνη για 5 μέρες και την 10η μέρα του κύκλου μου θα πάω στον γυναικολόγο για υπερηχο. Αντε να δούμε τι θα γίνει🙄! Σκέφτομαι όμως να παραγγείλω πάλι τεστ ωορρηξιας. Περνώ της home test όπως σας έχω πει. Λέτε να τα αλλάξω γ αυτόν τον μήνα και να πάρω καμία άλλη εταιρία μπας και μου φέρουν γούρι; Τι γνώμη έχετε για τα one step ή τα ψηφιακά clearblue;                 @Elli13τι μου προτείνεις εσυ μιας και έχεις κάνει διδακτορικό στα τεστακια;

Γεια σου κορίτσι μου, εγώ χρησιμοποιούσα τα home test, τα one step δεν διάβασα πολύ καλά σχόλια κ έτσι δε τς πήρα! Τα clear δε τα χρησιμοποίησα είναι κ ακριβά κ προτιμώ τις γραμμουλες… σου εύχομαι αυτος ο μηνας να είναι ο τυχερός σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις εντυπώσεις σας για τα τεστ και για τις συμβουλές❤️. Έβγαλα ένα γενικό πόρισμα στο οποίο κατέληξα ότι θα πάρω πάλι τα home test 😂😂😂😂που τα έχω δοκιμασμένα και μου δείχνουν την ωορρηξια μου και αφού θα παρακολουθηθώ και από τον γιατρό υπερηχογράφικα😊σας ευχαριστώ πολύ όλες και πάλι ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου. Μόλις έκανα να ξαποστάσω λιγάκι! Είχα ένα σκ υπερ φουλ αλλά πολύ όμορφο. Παλεύω να διαβάσω τα μνμ σας. Δε μου δείχνει ποιος γράφει τι. Η σελίδα έχει φάει τρελό σκάλωμα. Διάβασα για το @Mpourmpoulo  μόνο .. κοριτσάκι μου γλυκό έτσι σε θέλω δυναμική!! Αφού ήρθε τι να την κάνεις την άτιμη!τον επόμενο μήνα θα είσαι φουλ προετοιμασμένη!! 

εγώ κορίτσια είχα χθες επαφή και σήμερα βγήκε θετικό τεστακι. Τώρα το έκανα πριν λίγο . Άρα και σήμερα και αύριο και μεθαύριο θα την ιδρώσουμε την φανέλα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...