Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας! Εμένα η περίοδος τελείωσε προχθές. 

Πλέον, φουλ από εξετάσεις, ξεκινήσαμε βιταμίνες inofert plus εγώ και wellman conception ο σύζυγος.

Η αλήθεια είναι ότι όσοι γιατροί είδαν το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου, πρότειναν εξωσωματική...

Ωστόσο, αν και δε με παίρνει χρονικά, είπα να αφήσω ένα περιθώριο να κάνουν δουλίτσα οι βιταμίνες, και να επαναλάβουμε το σπερμοδιαγραμμα σε ειδικό κέντρο και με σωστή διαδικασία αυτή τη φορά ώστε να μην έχουμε αμφιβολία για το αποτέλεσμα.

Είμαι αγχωμενη και στεναχωρημένη. Το γράφω εδώ γιατί μόνο εδώ μπορεί κάποιος να με καταλάβει.

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!

Εμένα ο άντρας μου παίρνει τις proxeed plus..μας τις πρότεινε ο ουρολόγος ως τις καλύτερες..μαζί με δυο άλλες επιλογές…για ένα τρίμηνο 300€ περίπου..πολύ ακριβές…αλλά όντως έκαναν δουλειά πριν το τρίμηνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η korina95 είπε:

Καλησπερα σε ολες!
Ειμαι πολυ χαρουμενη που βρηκα ενα προσφατο φορουμ... Συνηθως χαζευα σε φορουμ 2007-2013.

Μου αρεσει παρα πολυ οπως ενθαρρυνετε η μια την αλλη και ειναι πολυ σημαντικο γιατι ολες μαε εχουμε εναν κοινο στοχο... 💜

Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις σκεψεις μου, για να αποβαλλω το αγχος. Ξεκινησαμε να προσπαθουμε για παιδακι απο τον Δεκ του 2022, βεβαια απο τοτε με εχουν βρει H1N1, ουρολοιμωξη, εσωτερικη αιμορραιδα και φλεγμονη στην παρωτιδα. Τον Γεν του 2023 χασαμε τις γονιμες μερες μου γιατι ο αντρας μου φευγει συχνα ταξιδια. Εγω εχω ξεκινησει και παιρνω inofert plus και αυτον τον μηνα εκανα και τεστ ωορρηξιας για να ειμαστε πιο στοχευμενοι (βεβαια το καταλαβαινω ποτε εχω, επειδη ποναω στις ωοθηκες μου).

Περιμενω να αδιαθετησω 20-21/02. Δεν εχω κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης. Ειμαι προετοιμασμενη να δω την περιοδο μου, αλλα εχω μια μικρη ελπιδα μεσα μου. Φοβαμαι πως θα αποτυχω, αλλα προσπαθω να ξεχνιεμαι.

Δεν ηξερα ποτε οτι ηταν τοσο δυσκολη υποθεση η εγκυμοσυνη. Παντα το ειχα πολυ ευκολο στο μυαλο μου.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας 

Δυστηχως δεν ερχονται τόσο εύκολα σε ολες μας οπως νομίζουμε καποιες προσπαθούμε για αρκετό καιρό εμενα που πήρε 1.5 χρόνο θέλει ψυχραιμία και ηρεμία

το καλύτερο είναι μέρα παρά μέρα να έχεις επαφές αλλά αφου ο σύζυγος λείπει καλά κάνεις και πηρες τα τεστ ωορρηξιας να είσαι σίγουρη  

αλήθεια είναι ότι δεν προσπαθείτε πολύ καιρό όποτε δώσε λίγο χρόνο και δεν χρειάζεται να φοβάσαι μην αποτύχεις ο κάθε μήνας σου δίνει περίπου 20% πιθανότητες να συλλάβεις δεν το λες και πολύ 😊 όποτε όλα καλά θα πάνε να είσαι ήρεμη και απόλαυσε τις επαφές 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nasia_29 είπε:

Γνωρίζει κάποια πόσο διαρκούν αυτά τα υγρά εμφύτευσης?

Δε ξέρω νομίζω ακόμα κι αν δεν επιθυμούσα εγκυμοσύνη πχ, αν έβλεπα κάτι τε΄τοιο, αυτά τα υγρά δηλα΄δη σε άκυρη στιγμή, θα ρωτούσα γυναικολόγο πχ. Γιατί δε μου έχει ξανατύχει. Δεν είναι ότι δε θα το έδινα σημασία δλδ και το δίνω τώρα που θέλω να μείνω έγκυος. Γιατί δε μου έχει ξανατύχει και μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση. 

Νομίζω τα καφέ υγρα εμφύτευσης διαρκούν μέχρι δυο μέρες και όχι παραπάνω. Έτσι έχω διαβάσει δλδ🤞σου εύχομαι να είναι το σποράκι σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η korina95 είπε:

Καλησπερα σε ολες!
Ειμαι πολυ χαρουμενη που βρηκα ενα προσφατο φορουμ... Συνηθως χαζευα σε φορουμ 2007-2013.

Μου αρεσει παρα πολυ οπως ενθαρρυνετε η μια την αλλη και ειναι πολυ σημαντικο γιατι ολες μαε εχουμε εναν κοινο στοχο... 💜

Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις σκεψεις μου, για να αποβαλλω το αγχος. Ξεκινησαμε να προσπαθουμε για παιδακι απο τον Δεκ του 2022, βεβαια απο τοτε με εχουν βρει H1N1, ουρολοιμωξη, εσωτερικη αιμορραιδα και φλεγμονη στην παρωτιδα. Τον Γεν του 2023 χασαμε τις γονιμες μερες μου γιατι ο αντρας μου φευγει συχνα ταξιδια. Εγω εχω ξεκινησει και παιρνω inofert plus και αυτον τον μηνα εκανα και τεστ ωορρηξιας για να ειμαστε πιο στοχευμενοι (βεβαια το καταλαβαινω ποτε εχω, επειδη ποναω στις ωοθηκες μου).

Περιμενω να αδιαθετησω 20-21/02. Δεν εχω κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης. Ειμαι προετοιμασμενη να δω την περιοδο μου, αλλα εχω μια μικρη ελπιδα μεσα μου. Φοβαμαι πως θα αποτυχω, αλλα προσπαθω να ξεχνιεμαι.

Δεν ηξερα ποτε οτι ηταν τοσο δυσκολη υποθεση η εγκυμοσυνη. Παντα το ειχα πολυ ευκολο στο μυαλο μου.

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πολλές κοπέλες έχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης και πολλές όχι όποτε δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να είσαι έγκυος ! Το μόνο που μπορείς να κανεις και περνάει από το χέρι σου είναι να κανεις υπομονή! Σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα😊 καλή επιτυχία❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η korina95 είπε:

Καλησπερα σε ολες!
Ειμαι πολυ χαρουμενη που βρηκα ενα προσφατο φορουμ... Συνηθως χαζευα σε φορουμ 2007-2013.

Μου αρεσει παρα πολυ οπως ενθαρρυνετε η μια την αλλη και ειναι πολυ σημαντικο γιατι ολες μαε εχουμε εναν κοινο στοχο... 💜

Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις σκεψεις μου, για να αποβαλλω το αγχος. Ξεκινησαμε να προσπαθουμε για παιδακι απο τον Δεκ του 2022, βεβαια απο τοτε με εχουν βρει H1N1, ουρολοιμωξη, εσωτερικη αιμορραιδα και φλεγμονη στην παρωτιδα. Τον Γεν του 2023 χασαμε τις γονιμες μερες μου γιατι ο αντρας μου φευγει συχνα ταξιδια. Εγω εχω ξεκινησει και παιρνω inofert plus και αυτον τον μηνα εκανα και τεστ ωορρηξιας για να ειμαστε πιο στοχευμενοι (βεβαια το καταλαβαινω ποτε εχω, επειδη ποναω στις ωοθηκες μου).

Περιμενω να αδιαθετησω 20-21/02. Δεν εχω κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης. Ειμαι προετοιμασμενη να δω την περιοδο μου, αλλα εχω μια μικρη ελπιδα μεσα μου. Φοβαμαι πως θα αποτυχω, αλλα προσπαθω να ξεχνιεμαι.

Δεν ηξερα ποτε οτι ηταν τοσο δυσκολη υποθεση η εγκυμοσυνη. Παντα το ειχα πολυ ευκολο στο μυαλο μου.

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Οι 3 μήνες που προσπαθείτε δεν είναι τίποτα κορίτσι μου. Βασικά είναι 2 μήνες γιατί τον Ιανουάριο χάσατε τις γόνιμες οπότε πραγματικά δεν χρειάζεται άγχος τόσο νωρίς. Για κάποιες κοπέλες δυστυχώς ο δρόμος για την μητρότητα δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα και ελπίζω εσύ να μην είσαι σε αυτήν την κατηγορία. Εγώ. 1.5 χρόνο προσπαθώ με καλές εξετάσεις και παρόλαυτα τον προηγούμενο μήνα έκανα την 1η σύλληψη παρόλο που δεν προχώρησε. Οι πιθανότητες αν σκεφτείς κάθε μήνα είναι 20% αν πετύχεις τις γόνιμες μέρες άρα είναι και θέμα τύχης λίγο. Εύχομαι πάντως να είσαι έγκυος αλλά και να μην είσαι δεν θέλει άγχος από τόσο νωρίς. Μόνο κακό κάνεις. Χαλάρωσε και απόλαυσε τον έρωτα και θα δεις ότι θα έρθει το σπορακι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elena1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας! Εμένα η περίοδος τελείωσε προχθές. 

Πλέον, φουλ από εξετάσεις, ξεκινήσαμε βιταμίνες inofert plus εγώ και wellman conception ο σύζυγος.

Η αλήθεια είναι ότι όσοι γιατροί είδαν το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου, πρότειναν εξωσωματική...

Ωστόσο, αν και δε με παίρνει χρονικά, είπα να αφήσω ένα περιθώριο να κάνουν δουλίτσα οι βιταμίνες, και να επαναλάβουμε το σπερμοδιαγραμμα σε ειδικό κέντρο και με σωστή διαδικασία αυτή τη φορά ώστε να μην έχουμε αμφιβολία για το αποτέλεσμα.

Είμαι αγχωμενη και στεναχωρημένη. Το γράφω εδώ γιατί μόνο εδώ μπορεί κάποιος να με καταλάβει.

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!

Και εγώ τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα τα inofert plus  Έλενα και 1η φορά βρήκα στο τέστ ωορρηξίας one step την ωορρηξία μου. Δεν το πίστευα αλήθεια. Είναι πολύ καλές βιταμίνες για τις κοπέλες με ΣΠΩ. Πάντως αν σκεφτείς οτι χρειάζεσαι μόνο 1 σπερματοζωαριο δεν είναι και τόσο απίθανο να γίνει φυσική σύλληψη. Απλά ίσως θέλει λίγο χρόνο παραπάνω. Και εγώ στην θέση σου έτσι θα έκανα. Θα έδινα λίγο χρόνο στις βιταμίνες. Και που ξέρεις μπορεί το θαύμα να γίνει πολύ σύντομα. 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω τέτοια υγρά εμφύτευσης δεν είχα αλλά λένε περίπου 1-3 μερες διαρκούν αν δεν κάνω λαθος 

εγω το ειπα πιο πολύ ότι δεν δίνουμε σημασία σε σημάδια όπως ανέφερες για το λίγο αίμα στην μύτη αλλά δεν ξερω κιολας αν είναι σύμπτωμα εγκυμοσυνης  

Θε περιμένουνε μαζί σου.. μπορεί να είναι ο τυχερός σου μήνας 😊

Ναι έχεις δίκιο για τη μύτη.

Για τα υγρά δε ξέρω. Ξεπέρασαν τις 3 μέρες η αλήθεια είναι αλλά έχω 1 φορά μόνο μες στη μέρα πχ και μετά κόβονται. Δε ξέρω τι στο καλό. 

Θα περιμένουμε ναι :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Νομίζω τα καφέ υγρα εμφύτευσης διαρκούν μέχρι δυο μέρες και όχι παραπάνω. Έτσι έχω διαβάσει δλδ🤞σου εύχομαι να είναι το σποράκι σου❤️

Κι εγώ αυτό διάβασα. Εγώ έχω περισσότερες μέρες αλλά είναι πολύ μικρή ποσότητα που εμφανίζεται μια φορά μες στη μέρα και σταματάει πχ. Δε ξέρω τι μπορεί να είναι.

Θα δείξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει καμία από σας για το μήλο της Αγίας Ειρήνης... Το έχω στο ψυγείο εδώ και πολύ καιρό. 1η ερώτηση, δεν υπάρχει πρόβλημα που το εχω τόσο καιρό έτσι; Δλδ δεν θα πάθουμε κάτι.

2η ερώτηση, μου είπαν οτι πρέπει να νηστεψω τρείς μέρες πριν το φάω. Χρειάζεται να κανω κάτι άλλο; Και επίσης πρέπει να κάνει το ίδιο και ο σύζυγός ή μόνο η γυναίκα; 

Το έχω πολύ καιρό και είπα ότι τώρα ήρθε η ώρα του, δεν μου έμεινε κάτι αλλο να κάνω. 1,5 χρόνο υπομονή.. και ένα βήμα πριν την εξωσωματική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nasia_29 είπε:

Κι εγώ αυτό διάβασα. Εγώ έχω περισσότερες μέρες αλλά είναι πολύ μικρή ποσότητα που εμφανίζεται μια φορά μες στη μέρα και σταματάει πχ. Δε ξέρω τι μπορεί να είναι.

Θα δείξει. 

Καλημέρα,

 

όταν λες υγρά εννοείς καφέ αιματάκι; Μήπως είναι κάποια κυστούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκουντ μορνινγκκκκκκ!!!!

Καλημέρα και στα νέα κορίτσια !!!είστε στο κατάλληλο μερος εδώ κάνουμε την ψυχοθεραπεία μας όλες μαζί!! Το να αποφορτιζομαστε μας κάνει μόνο καλό! Μη πέφτετε βλέποντας το αρνητικό τεστακι, όλες εδώ έχουμε ιστορίες με αρνητικά τεστακια και εμπειρίες αλλά τις αντιμετωπίζουμε με αγάπη και νοιάξιμο ειλικρινές! Ενώστε μαζί μας την ψυχασθενεια σας! Είμαστε όλες για δέσιμο έτσι και αλλιώς εδώ μέσα!!! Χαχαχχαχα 

@Mpourmpoulo τι γίνεται?! Έχω σκάσει!!!! Οι υπόλοιπες είστε στη "μέρα " ή την "παραμέρα" σήμερα?! Εγώ ακόμη θετικό τεστ ωορηξιας δεν έχω δει και σήμερα είμαι στην "παραμέρα" 😉.

Αλλά βρε κορίτσια για πείτε την γνώμη σας. .τον τελευταίο καιρό είτε καμιά φορά όταν έχω περίοδο είτε μετά πριν τις γόνιμες έχω πονακια χαμηλά αριστερά σχεδόν πάντα ..σαν ωορηξιας αλλά δεν είναι φυσικά ωορηξια.. το τεστ Παπ βγήκε τέλειο και ο υπέρηχος δεν έδειξε τίποτα . Το μόνο που ξέρω είναι ότι η αριστερή μου ωοθήκη είναι πιο μεγάλη από την δεξιά...έχει καμία ,καμία ιδέα που να οφείλονται αυτά τα πονακια !? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει καμία από σας για το μήλο της Αγίας Ειρήνης... Το έχω στο ψυγείο εδώ και πολύ καιρό. 1η ερώτηση, δεν υπάρχει πρόβλημα που το εχω τόσο καιρό έτσι; Δλδ δεν θα πάθουμε κάτι.

2η ερώτηση, μου είπαν οτι πρέπει να νηστεψω τρείς μέρες πριν το φάω. Χρειάζεται να κανω κάτι άλλο; Και επίσης πρέπει να κάνει το ίδιο και ο σύζυγός ή μόνο η γυναίκα; 

Το έχω πολύ καιρό και είπα ότι τώρα ήρθε η ώρα του, δεν μου έμεινε κάτι αλλο να κάνω. 1,5 χρόνο υπομονή.. και ένα βήμα πριν την εξωσωματική...

Καλημέρα! Δυστυχώς δε γνωρίζω περί του θέματος. Αυτό που ήθελα μόνο να πω είναι να πωε εγώ συνέλαβα φυσικά ( ο άντρας μου έπαιρνε βιταμίνες μόνο τότε για το σπέρμα) ακριβώς στα 2 χρόνια...και το τεστ το πήρα τυχαία όταν πήγα να αγοράσω γάζες για να του αλλάξω αφού την προηγούμενη μέρα είχε κάνει διπλή επέμβαση κιρσοκοιλης...άλλαξα τις γάζες, έκανα το τεστ και βγήκε θετικό! Είχα μείνει έγκυος πριν κάνει ο καημένος την επέμβαση! Τίποτα δεν είναι αδύνατο! Σου εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να δεις αυτήν την υπέροχη δεύτερη γραμμουλα ! Είσαι πολυυυυυ κοντά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα! Δυστυχώς δε γνωρίζω περί του θέματος. Αυτό που ήθελα μόνο να πω είναι να πωε εγώ συνέλαβα φυσικά ( ο άντρας μου έπαιρνε βιταμίνες μόνο τότε για το σπέρμα) ακριβώς στα 2 χρόνια...και το τεστ το πήρα τυχαία όταν πήγα να αγοράσω γάζες για να του αλλάξω αφού την προηγούμενη μέρα είχε κάνει διπλή επέμβαση κιρσοκοιλης...άλλαξα τις γάζες, έκανα το τεστ και βγήκε θετικό! Είχα μείνει έγκυος πριν κάνει ο καημένος την επέμβαση! Τίποτα δεν είναι αδύνατο! Σου εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να δεις αυτήν την υπέροχη δεύτερη γραμμουλα ! Είσαι πολυυυυυ κοντά!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να σαι καλά! Η αλήθεια οι εξετάσεις του ειναι πολύ καλές, εγώ έχω το θεματακι, με αυτή την ενδομητριωση που δεν λεει να φύγει. Με επισκέπτεται συνέχεια... Ο γιατρός είπε εξωσωματική ή αλλιώς περιμένουμε ακομη λίγο,δλδ μας έδωσε τον χρόνο μας χωρίς άγχος.

Ξέρω ωστόσο οτι η Αγία βοηθάει και για θέματα υγείας. Οπότε είπα μαζι με την υπομονή,να κανω και αυτό. Και μακάρι οι ευχές σας, να πιάσουν για όλες μας♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Ελπίζω όλες να είστε καλά!! Εγώ είμαι 11 μέρες πριν την περίοδο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά… γιατί πάλι εχθές είχα σε 1 μόνο φάση κάποια καφέ υγρά και εδώ και δυο μέρες έχω πικρή γεύση ότι και να φάω (κάτι που πάθαινα μια μέρα πριν την περίοδο). Επίσης έχω και κάποια πονάκια χαμηλά και δεδομένου ότι είχα πριν 4 μέρες ωορρηξία, είμαι πεπεισμένη ότι έχω κάποιο ορμονικό θέμα και φοβαμαι μην μας πάει ακόμη πιο πίσω..Θα περιμένω και αυτήν την περίοδο και θα πάω στον γιατρό μου..  anyway, όσα κορίτσια είστε στην αναμονή, η θετική σκέψη μου μαζί σας 🫶🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Γκουντ μορνινγκκκκκκ!!!!

Καλημέρα και στα νέα κορίτσια !!!είστε στο κατάλληλο μερος εδώ κάνουμε την ψυχοθεραπεία μας όλες μαζί!! Το να αποφορτιζομαστε μας κάνει μόνο καλό! Μη πέφτετε βλέποντας το αρνητικό τεστακι, όλες εδώ έχουμε ιστορίες με αρνητικά τεστακια και εμπειρίες αλλά τις αντιμετωπίζουμε με αγάπη και νοιάξιμο ειλικρινές! Ενώστε μαζί μας την ψυχασθενεια σας! Είμαστε όλες για δέσιμο έτσι και αλλιώς εδώ μέσα!!! Χαχαχχαχα 

@Mpourmpoulo τι γίνεται?! Έχω σκάσει!!!! Οι υπόλοιπες είστε στη "μέρα " ή την "παραμέρα" σήμερα?! Εγώ ακόμη θετικό τεστ ωορηξιας δεν έχω δει και σήμερα είμαι στην "παραμέρα" 😉.

Αλλά βρε κορίτσια για πείτε την γνώμη σας. .τον τελευταίο καιρό είτε καμιά φορά όταν έχω περίοδο είτε μετά πριν τις γόνιμες έχω πονακια χαμηλά αριστερά σχεδόν πάντα ..σαν ωορηξιας αλλά δεν είναι φυσικά ωορηξια.. το τεστ Παπ βγήκε τέλειο και ο υπέρηχος δεν έδειξε τίποτα . Το μόνο που ξέρω είναι ότι η αριστερή μου ωοθήκη είναι πιο μεγάλη από την δεξιά...έχει καμία ,καμία ιδέα που να οφείλονται αυτά τα πονακια !? 

Κορίτσι μου τώρα είδα το μήνυμα σου. Λοιπόν εγώ αυτό τον πόνο τον έχω λόγω ενδωμητριωσης ή λόγω ωορρηξίας. Αφού δεν τίθεται θέμα ωορρηξίας ψαξτο λίγο, εμενα μου είπε οτι καμία φορά δημιουργείται καμία μικρή κυστουλα μεσα στον κύκλο, ακίνδυνη, που μας προκαλεί αυτό τον πόνο,ή είναι κακή ωορρηξία. Εσένα τι σου είπε ο γιατρός,του ανέφερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου τώρα είδα το μήνυμα σου. Λοιπόν εγώ αυτό τον πόνο τον έχω λόγω ενδωμητριωσης ή λόγω ωορρηξίας. Αφού δεν τίθεται θέμα ωορρηξίας ψαξτο λίγο, εμενα μου είπε οτι καμία φορά δημιουργείται καμία μικρή κυστουλα μεσα στον κύκλο, ακίνδυνη, που μας προκαλεί αυτό τον πόνο,ή είναι κακή ωορρηξία. Εσένα τι σου είπε ο γιατρός,του ανέφερες;

Όταν είχα πάει είχε γίνει μόνο μία φορά αλλά πολύ πολύ έντονα σε σημείο που με ενοχλούσε στη βάδιση. Ο υπέρηχος ήταν καθαρός και μου είπε αυτό που λες για καμιά κυστουλα . Από τότε δεν είχα ξανά τέτοιο πόνο σε ένταση αλλά παρατηρώ ότι αραιά και που έχω τέτοια πονακια άσχετες μέρες. Χθες πχ  είχα αφότου σήκωσα κάτι κιβώτια στη δουλειά και έχω παρατηρήσει ότι αρκετές φορές ε χω αυτά τα πονακια μετά από σήκωνα βάρους . Δεν ξέρω αν σχετίζεται. Θα μπω να ψάξω λίγο για την ενδομητριωση που λες γιατί είμαι παντελώς άσχετη με το θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Όταν είχα πάει είχε γίνει μόνο μία φορά αλλά πολύ πολύ έντονα σε σημείο που με ενοχλούσε στη βάδιση. Ο υπέρηχος ήταν καθαρός και μου είπε αυτό που λες για καμιά κυστουλα . Από τότε δεν είχα ξανά τέτοιο πόνο σε ένταση αλλά παρατηρώ ότι αραιά και που έχω τέτοια πονακια άσχετες μέρες. Χθες πχ  είχα αφότου σήκωσα κάτι κιβώτια στη δουλειά και έχω παρατηρήσει ότι αρκετές φορές ε χω αυτά τα πονακια μετά από σήκωνα βάρους . Δεν ξέρω αν σχετίζεται. Θα μπω να ψάξω λίγο για την ενδομητριωση που λες γιατί είμαι παντελώς άσχετη με το θεμα

Κοίτα ειμαι γνώστης της ενδομητριωσης, ξέρω τα συμπτώματα απέξω. Η ενδομητριωση "τρέφεται" ουσιαστικά από το αίμα της περιόδου. Δλδ καθε φορά που βλέπουμε περίοδο μεγαλώνει λίγα εκ. Καθε φορά. Θα σου πω  οτι εγώ προσωπικά οταν πιάνω βάρος δεν νιώθω αυτό τον πόνο. Απλά για να σε καθησυχάσω λίγο.

Η ενδομητριωση σε κάποιες γυναίκες σαν εμενα ασπμ προκαλεί φριχτους πόνους στη περίοδο. Αυτό που λες με τη βάδιση το εχω εγώ καθε φορά που έχω ωορρηξία.

Πολλές γυναίκες επίσης έχουν ενδομητριωση και δεν το ξέρουν γιατι δεν έχουν καθόλου συμπτώματα. Και ξέρω οτι σε πολλές γυναίκες δεν φαίνεται καν στον υπέρηχο. Οπότε παρακολουθα λίγο τα συμπτώματα σου και να τα καταγράφεις ώστε να εχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Ελπίζω όλες να είστε καλά!! Εγώ είμαι 11 μέρες πριν την περίοδο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά… γιατί πάλι εχθές είχα σε 1 μόνο φάση κάποια καφέ υγρά και εδώ και δυο μέρες έχω πικρή γεύση ότι και να φάω (κάτι που πάθαινα μια μέρα πριν την περίοδο). Επίσης έχω και κάποια πονάκια χαμηλά και δεδομένου ότι είχα πριν 4 μέρες ωορρηξία, είμαι πεπεισμένη ότι έχω κάποιο ορμονικό θέμα και φοβαμαι μην μας πάει ακόμη πιο πίσω..Θα περιμένω και αυτήν την περίοδο και θα πάω στον γιατρό μου..  anyway, όσα κορίτσια είστε στην αναμονή, η θετική σκέψη μου μαζί σας 🫶🏼

4 μέρες πριν ωορηξια και καφέ υγρά και πονακια ..εγώ για εμφύτευση το βλέπω!!! Δε ξέρω αν είμαι η μόνη που είμαι τόσο παλαβή αλλά εγώ περιμένω πως και πως μετά την ωορηξια να βρω καμία στάμπα στο εσώρουχο ή στο σκούπισμα!! Όσο για την πικρή γεύση την είχα και εγώ τον προηγούμενο μήνα και αν ανατρέξεις θα δεις που το γράφω! Δε ξέρω γιατί. Μια μέρα ήταν μόνο ενοτνο μετά έφυγε. Ίσως έπαιξε ρόλο κ;ι το μπούκωμα μου (που ακόμη έχω αν είναι δυνατόν!!) . Πάντως όταν έψαχνα τότε μανιωδώς να κολλήσω την πικρή γεύση σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης βρήκα σε μια παλιά συζήτηση δε φόρουμ μια κοπέλα που είχε πολλές μέρες πικρή γεύση ( βέβαια ήταν καμιά βδομάδα πριν την περίοδο νομίζω) και τελικά ήταν έγκυος! 

Μη χάνεις το χαμόγελο σου όμως ότι και αν συμβεί! Ξέρω ότι κουραζόμαστε ψυχολογικά αλλά μη το βάλεις κάτω και μη το αφήσεις να σε φάει! Είναι δύσκολο το ξερω , το βίωσα, αλλά πρέπει να είμαστε θετικές για να το κατακτήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κοίτα ειμαι γνώστης της ενδομητριωσης, ξέρω τα συμπτώματα απέξω. Η ενδομητριωση "τρέφεται" ουσιαστικά από το αίμα της περιόδου. Δλδ καθε φορά που βλέπουμε περίοδο μεγαλώνει λίγα εκ. Καθε φορά. Θα σου πω  οτι εγώ προσωπικά οταν πιάνω βάρος δεν νιώθω αυτό τον πόνο. Απλά για να σε καθησυχάσω λίγο.

Η ενδομητριωση σε κάποιες γυναίκες σαν εμενα ασπμ προκαλεί φριχτους πόνους στη περίοδο. Αυτό που λες με τη βάδιση το εχω εγώ καθε φορά που έχω ωορρηξία.

Πολλές γυναίκες επίσης έχουν ενδομητριωση και δεν το ξέρουν γιατι δεν έχουν καθόλου συμπτώματα. Και ξέρω οτι σε πολλές γυναίκες δεν φαίνεται καν στον υπέρηχο. Οπότε παρακολουθα λίγο τα συμπτώματα σου και να τα καταγράφεις ώστε να εχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα. 

Με ποια εξέταση το καταλαβαίνεις;; Γιατί εγώ έχω δυσμηνορροια και πάντα αναρωτιόμουν αν έχω ενδομητριωση, αλλά οι κατά καιρούς γιατροί μου δεν έχουν πει κάτι. Απλά μου λένε ότι όταν κάνω παιδί θα βελτιωθεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

4 μέρες πριν ωορηξια και καφέ υγρά και πονακια ..εγώ για εμφύτευση το βλέπω!!! Δε ξέρω αν είμαι η μόνη που είμαι τόσο παλαβή αλλά εγώ περιμένω πως και πως μετά την ωορηξια να βρω καμία στάμπα στο εσώρουχο ή στο σκούπισμα!! Όσο για την πικρή γεύση την είχα και εγώ τον προηγούμενο μήνα και αν ανατρέξεις θα δεις που το γράφω! Δε ξέρω γιατί. Μια μέρα ήταν μόνο ενοτνο μετά έφυγε. Ίσως έπαιξε ρόλο κ;ι το μπούκωμα μου (που ακόμη έχω αν είναι δυνατόν!!) . Πάντως όταν έψαχνα τότε μανιωδώς να κολλήσω την πικρή γεύση σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης βρήκα σε μια παλιά συζήτηση δε φόρουμ μια κοπέλα που είχε πολλές μέρες πικρή γεύση ( βέβαια ήταν καμιά βδομάδα πριν την περίοδο νομίζω) και τελικά ήταν έγκυος! 

Μη χάνεις το χαμόγελο σου όμως ότι και αν συμβεί! Ξέρω ότι κουραζόμαστε ψυχολογικά αλλά μη το βάλεις κάτω και μη το αφήσεις να σε φάει! Είναι δύσκολο το ξερω , το βίωσα, αλλά πρέπει να είμαστε θετικές για να το κατακτήσουμε!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου 🥹❤️❤️ Και εγώ σκέψου φοράω σερβιετακι για να μην χάσω την πιθανή αιμορραγία εμφύτευσης 🤣 Αχ δεν ξέρω εγώ το έχω πάρει αρνητικά και νομίζω πως είναι ορμονική διαταραχή! Εύχομαι να κάνω λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κοίτα ειμαι γνώστης της ενδομητριωσης, ξέρω τα συμπτώματα απέξω. Η ενδομητριωση "τρέφεται" ουσιαστικά από το αίμα της περιόδου. Δλδ καθε φορά που βλέπουμε περίοδο μεγαλώνει λίγα εκ. Καθε φορά. Θα σου πω  οτι εγώ προσωπικά οταν πιάνω βάρος δεν νιώθω αυτό τον πόνο. Απλά για να σε καθησυχάσω λίγο.

Η ενδομητριωση σε κάποιες γυναίκες σαν εμενα ασπμ προκαλεί φριχτους πόνους στη περίοδο. Αυτό που λες με τη βάδιση το εχω εγώ καθε φορά που έχω ωορρηξία.

Πολλές γυναίκες επίσης έχουν ενδομητριωση και δεν το ξέρουν γιατι δεν έχουν καθόλου συμπτώματα. Και ξέρω οτι σε πολλές γυναίκες δεν φαίνεται καν στον υπέρηχο. Οπότε παρακολουθα λίγο τα συμπτώματα σου και να τα καταγράφεις ώστε να εχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα. 

Από αυτά που έχω καταγράψει τους τελευταίους μήνες βλέπω πως γράφω συχνά ότι έχω πονακια τύπου ωορηξιας. Και στην ωορηξια έχω πόνο αρκετό. Η ροή τα τελευταία χρόνια ,ίσως και λόγω ηλικίας καθώς εκλεισς τα 36 ( ...εεε τα 25 ήθελα να πω 😅) , έχει αλλάξει. Δηλαδή έχω λίγα υγρά με αίμα την πρώτη μέρα ,τη δεύτερη χαμό,την τρίτη , τέταρτη και πέμπτη μέρα σκουραίνει πολύ και είναι πολύ λιγότερη ποσότητα και μετά έχω μια μέρα τα τελευταία καθαρισματα.

Όταν λες όταν πιάνεις βάρος δεν έχεις τον πόνο τι εννοείς? Όταν παχαινεις δλδ? Γιατί όντως έβαλα 3 κιλά τους τελευταίους μήνες και δεν πονάω τοσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Με ποια εξέταση το καταλαβαίνεις;; Γιατί εγώ έχω δυσμηνορροια και πάντα αναρωτιόμουν αν έχω ενδομητριωση, αλλά οι κατά καιρούς γιατροί μου δεν έχουν πει κάτι. Απλά μου λένε ότι όταν κάνω παιδί θα βελτιωθεί…

Αυτό το οτι όταν κανείς παιδί θα βελτιωθεί το έχω ακούσει άπειρες φορές! Δεν ξέρω αΝ ισχύει. Η μαμά μου ειχε ΣΠΩ και όντως οταν έκανε παιδί πέρασαν όλα. Εγώ το είχα καταλάβει γιατί μόλις μου τελείωσε η περίοδος είχα ένα φρικτό πόνο κάτω δεξιά. Πήγα νοσοκομείο και είχα ενδομητριωση 8 εκατοστά.σαν μπάλα ήταν. Πολλές γυναίκες δεν φαίνεται στον υπέρηχο και από ότι ξέρω κάνουν λαπαροσκοπική ώστε να το ελέγξουν. Δεν γνωρίζω όμως αΝ υπάρχει κάτι άλλο. Θα σου πρότεινα να πας σε ένα γυναικολόγο που ειδικεύεται με αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Από αυτά που έχω καταγράψει τους τελευταίους μήνες βλέπω πως γράφω συχνά ότι έχω πονακια τύπου ωορηξιας. Και στην ωορηξια έχω πόνο αρκετό. Η ροή τα τελευταία χρόνια ,ίσως και λόγω ηλικίας καθώς εκλεισς τα 36 ( ...εεε τα 25 ήθελα να πω 😅) , έχει αλλάξει. Δηλαδή έχω λίγα υγρά με αίμα την πρώτη μέρα ,τη δεύτερη χαμό,την τρίτη , τέταρτη και πέμπτη μέρα σκουραίνει πολύ και είναι πολύ λιγότερη ποσότητα και μετά έχω μια μέρα τα τελευταία καθαρισματα.

Όταν λες όταν πιάνεις βάρος δεν έχεις τον πόνο τι εννοείς? Όταν παχαινεις δλδ? Γιατί όντως έβαλα 3 κιλά τους τελευταίους μήνες και δεν πονάω τοσο

Εννοώ όταν σηκώνω βάρος 🤣 καλά μιλαμε δεν έχω πιεί ακόμα καφε επεσε πολύ δουλειά και απαντάω μπαμ μπαμ , δεν διαβάζω καν τι γράφω 🤣 

Πάντως στην ωορρηξία ποναω και εγώ ακόμα και στη βάδιση. Πάντως μην αγχώνεσαι και κυρίως μην ψαχνεσαι στο ίντερνετ, γτ αν βασιζομουν στο ίντερνετ θα είχα πεθάνει ήδη εγώ με δυο χειρουργεία ενδωμητριωσης 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Εννοώ όταν σηκώνω βάρος 🤣 καλά μιλαμε δεν έχω πιεί ακόμα καφε επεσε πολύ δουλειά και απαντάω μπαμ μπαμ , δεν διαβάζω καν τι γράφω 🤣 

Πάντως στην ωορρηξία ποναω και εγώ ακόμα και στη βάδιση. Πάντως μην αγχώνεσαι και κυρίως μην ψαχνεσαι στο ίντερνετ, γτ αν βασιζομουν στο ίντερνετ θα είχα πεθάνει ήδη εγώ με δυο χειρουργεία ενδωμητριωσης 🤣

Είμαι σίγουρη ότι όλα ήταν ένα τέχνασμα μόνο και μόνο για να πω δημόσια ότι πήρα 3 κιλά και έκλεισα τα 36/25! Χαχαχχα

Όχι όχι δεν κοιτάω γιατί μπορεί να ανακαλύψω ότι έχω μια κρυμμένη ούρα πουθενά ή ότι αν συνεχίσω να πίνω καφέ θα βγάλω και 3ο αφτί...κάπως έτσι πάει η αναζήτηση ιατρικων στο ίντερνετ πια...

Όπως και να έχει αν δεν τα καταφέρουμε αυτή τη φορα (που αποκλείεται θα τα καταφέρουμε! Χαχαχαχ) έχω σκοπό να πάω στη γυναικολογο μου και να το συζητήσουμε. Έχω αλλάξει γιατρό γιατί δεν ήθελα να έχω αυτόν με τον οποίο γέννησα και τώρα πουμοηραμρ απόφαση για παιδί άλλαξα και γιατρό. Ακόμη δε γνωριζμαστε καλά με αυτή τη γιατρό μόνο πέρυσι και φέτος πήγα για τεστ Παπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Είμαι σίγουρη ότι όλα ήταν ένα τέχνασμα μόνο και μόνο για να πω δημόσια ότι πήρα 3 κιλά και έκλεισα τα 36/25! Χαχαχχα

Όχι όχι δεν κοιτάω γιατί μπορεί να ανακαλύψω ότι έχω μια κρυμμένη ούρα πουθενά ή ότι αν συνεχίσω να πίνω καφέ θα βγάλω και 3ο αφτί...κάπως έτσι πάει η αναζήτηση ιατρικων στο ίντερνετ πια...

Όπως και να έχει αν δεν τα καταφέρουμε αυτή τη φορα (που αποκλείεται θα τα καταφέρουμε! Χαχαχαχ) έχω σκοπό να πάω στη γυναικολογο μου και να το συζητήσουμε. Έχω αλλάξει γιατρό γιατί δεν ήθελα να έχω αυτόν με τον οποίο γέννησα και τώρα πουμοηραμρ απόφαση για παιδί άλλαξα και γιατρό. Ακόμη δε γνωριζμαστε καλά με αυτή τη γιατρό μόνο πέρυσι και φέτος πήγα για τεστ Παπ.

Και εγώ άλλαξα πήγα σε κλινική υπογονιμότητας. Έφυγα απο τον γιατρό που με χειρουργησε και τις δυο φορές για ενδομητριωση. Ηταν πολύ δύσκολο για μένα να φύγω γιατί του είχα πολλή εμπιστοσύνη ειχε το ιστορικό μου αλλά δεν μου έδινε σημασία όσο αφορά το θέμα παιδί. Πήρα την απόφαση και έφυγα. 

 

Εν τω μεταξύ εγώ σε άλλα νέα ειμαι με 3 μέρες καθυστέρηση σύμφωνα με την εφαρμογή, χωρίς κανένα σύμπτωμα, και για να σας προλάβω εκανα  3 τέστ 🤣 και μια χοριακη μια μέρα πριν την αναμενόμενη με αποτέλεσμα 1.20😁 μεγάλη ήττα αλλά το δέχτηκα. Τώρα περιμένω πότε θα εμφανιστεί ξαφνικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...