Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καθόλου μακριά δεν είναι μόλις μου ήρθε το ε Μάιλ... Τιμή αναφοράς λέει 5 τιμή αποτελέσματος 9.5 

Όχι ότι κατάλαβα κάτι 

Αυτό είναι στο πεδίο αμφιβολίας! Είτε είναι πολύ νωρίς ακόμα, είτε είναι βιοχημικη κι έγινε μεν σύλληψη αλλά είναι σε πτωτική πορεία! Πρέπει να επαναλάβεις την εξέταση αν δε σου έρθει περίοδος! Ελπίζω να ειναι το πρώτο και σε λίγες μέρες να έχεις θετικό και σε λίγους μήνες μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ πάντως είμαι της άποψης ότι θα ήθελα ιδανικά να έχω τα παιδιά σε σχετικά κοντινή ηλικία για να παίζουν μαζί . Σίγουρα είναι κουραστικό να έχεις 2 παιδιά μικρά αλλά βλεπω τα ανίψια μου που πάντα έχει ο ένας τον άλλον και είναι πολύ ωραίο...  Να σε ρωτήσω τα inofert τα έχεις κόψει? Πώς είναι ο κύκλος σου μετά την γέννα? Γιατί έχεις και εσύ πολυκυστικες γι'αυτό ρωτάω 

Και εγω δεν θέλω να το αφήσω να φύγει πολύ γιατί στο πρώτο παιδάκι μου πήρε 1,5 χρόνο να μεινω όποτε τώρα που το σώμα είναι από ότι λένε πιο γόνιμο μετά  από μια γεννά θέλω να το εκμεταλλευτώ 

τα inofert τα είχα κόψει με το που είχα θετικό τεστ εγκυμοσύνης δεν έχω ξανά πάρει από τότε 

Όσο για την περίοδο δεν έχω ακόμα  εικόνα γιατί μου ήρθε στους 4,5 μήνες μετά την γεννά 1 φορά τώρα περιμένω να μου έρθει 2 φορά.. τώρα είμαι στην 22 μέρα του κύκλου και περιμένω να δω ποτε θα μου έρθει 

το 9,5 είναι σε μια γκρίζα ζώνη η χοριακη σου δεν την λες ούτε αρνητική ούτε θετικη.. αν δεν αδιαθετήσεις εγω θα σου έλεγα να ξανά κανείς σε 2 μερες ένα τεστ ή μια χοριακη ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μίλησα με την γυναικολόγο μου. Και με το μικροβιολογικό. Πάνω από 5 θεωρείται θετικο και εγώ που έχω 9.5 είναι θετικό έτσι μου είπαν από το μικροβιολογικό. Η γιατρός πάλι μου είπε ότι είναι μεν θετικό αλλά σε συνδιασμό με τα καφέ υγρά που έχω από το πρωί και δεν σταματάνε μάλλον δεν θα προχωρήσει η κύηση. Μου είπε να πιω προγεστερόνη και να ξανακάνω μεθαύριο μια χοριακή ακόμα εκτός και αν δω κανονικό αίμα περιοδου τότε να μην  κάνω τίποτα από τα δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Εύχομαι με το καλό όλες ένα μωράκι στην αγκαλιά.

Πρώτη φορά γράφω σε τέτοιο φόρουμ και η αλήθεια είναι ότι πήρα το θάρρος διότι βλέπω πόσο στηρίζει η μία την άλλη και με συγκίνησε.

Εγώ περιμένω περίοδο στις 15/2.Είχαμε επαφές πριν την ωορρηξία και την ημέρα της ωορρηξίας.Εδώ και κάποιες μέρες έχω κάποια συμπτώματα όπως κράμπες χαμηλά, φούσκωμα, ευαισθησία στο στήθος κούραση και νεύρα (καλά αυτά τα έχω μόνιμα 😅).Σκεφτόμουν να κάνω ένα τεστ το Σάββατο.Λέτε να είναι νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μίλησα με την γυναικολόγο μου. Και με το μικροβιολογικό. Πάνω από 5 θεωρείται θετικο και εγώ που έχω 9.5 είναι θετικό έτσι μου είπαν από το μικροβιολογικό. Η γιατρός πάλι μου είπε ότι είναι μεν θετικό αλλά σε συνδιασμό με τα καφέ υγρά που έχω από το πρωί και δεν σταματάνε μάλλον δεν θα προχωρήσει η κύηση. Μου είπε να πιω προγεστερόνη και να ξανακάνω μεθαύριο μια χοριακή ακόμα εκτός και αν δω κανονικό αίμα περιοδου τότε να μην  κάνω τίποτα από τα δυο

Ευχομαι να πάει καλά κορίτσι μου, κάνε ότι σου είπε ο γιατρός και ευχόμαστε να πάει καλα🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μίλησα με την γυναικολόγο μου. Και με το μικροβιολογικό. Πάνω από 5 θεωρείται θετικο και εγώ που έχω 9.5 είναι θετικό έτσι μου είπαν από το μικροβιολογικό. Η γιατρός πάλι μου είπε ότι είναι μεν θετικό αλλά σε συνδιασμό με τα καφέ υγρά που έχω από το πρωί και δεν σταματάνε μάλλον δεν θα προχωρήσει η κύηση. Μου είπε να πιω προγεστερόνη και να ξανακάνω μεθαύριο μια χοριακή ακόμα εκτός και αν δω κανονικό αίμα περιοδου τότε να μην  κάνω τίποτα από τα δυο

Κορίτσι μου είναι θετική ναι!! Αλλά και εγώ είχα καφέ υγρά στην αρχή και πήρα utrogestan και κύλησαν όλα μια χαρα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι τα καφέ υγρά τα είχα με χοριακη 1041 . Σου εύχομαι ολόψυχα να συμβεί ότι είναι καλύτερο να συμβεί. Αν το σώμα αντιληφθει πως κάτι δε πάει καλά πράττει τα δέοντα απο μόνο του. Οοολα για καλό . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ευχομαι να πάει καλά κορίτσι μου, κάνε ότι σου είπε ο γιατρός και ευχόμαστε να πάει καλα🙏🙏

Δεν έχω πολλές ελπίδες γιατί την γιατρό μου την εμπιστεύομαι παρά πολύ έχει τρομερή εμπειρία παρόλαυτα αν το σκεφτώ καλύτερα είναι η πρώτη σύλληψη μετά 1.5 χρόνο και όπως και να εξελιχθεί το πράγμα δεν μπορώ να μην δω το θετικό της υπόθεσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Δεν έχω πολλές ελπίδες γιατί την γιατρό μου την εμπιστεύομαι παρά πολύ έχει τρομερή εμπειρία παρόλαυτα αν το σκεφτώ καλύτερα είναι η πρώτη σύλληψη μετά 1.5 χρόνο και όπως και να εξελιχθεί το πράγμα δεν μπορώ να μην δω το θετικό της υπόθεσης 

Μακάρι να εξελιχθεί καλά κορίτσι μου.. Αλλιώς εννοείται είναι θετικό το ότι είχες σύλληψη μετά από τόσο καιρό!!! Μεγάλη αγκαλιά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξαναγεια σας!

Εγώ μάλλον θα αδιαθετησω. Το σπέρμα δε βγήκε καλό, ετοιμαζομαστε για τρίμηνη θεραπεία με βιταμίνες (inofert plus εγώ, wellman conception ο σύζυγος) και βλέπουμε.

Επίσης, επιβεβαιώθηκε ότι έχω ΣΠΩ, αν και το έχω σε ήπια μορφή.

Ελπίζω να είναι για όλες σας ο τυχερός μήνας και να γεμίσει αυτό το τοπικ με ευχάριστα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μίλησα με την γυναικολόγο μου. Και με το μικροβιολογικό. Πάνω από 5 θεωρείται θετικο και εγώ που έχω 9.5 είναι θετικό έτσι μου είπαν από το μικροβιολογικό. Η γιατρός πάλι μου είπε ότι είναι μεν θετικό αλλά σε συνδιασμό με τα καφέ υγρά που έχω από το πρωί και δεν σταματάνε μάλλον δεν θα προχωρήσει η κύηση. Μου είπε να πιω προγεστερόνη και να ξανακάνω μεθαύριο μια χοριακή ακόμα εκτός και αν δω κανονικό αίμα περιοδου τότε να μην  κάνω τίποτα από τα δυο

Εύχομαι να είναι πολύ αρχή και να εξελιχθεί καλά!! Σε κάθε περίπτωση καλά κανεις και κοιτάς τη θετική πλευρά, γιατί  κ εγώ στη θέση σου το ίδιο θα σκεφτομουν! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13  @Rena92 @Girly ευχαριστώ πολύ κορίτσια ότι και να γίνει θα κρατήσω μόνο το θετικό κομμάτι και δυναμικά θα συνεχίσω τον επόμενο μήνα μαζί με την όμορφη παρέα σας. Ευχαριστώ πολύ για την στήριξη όλες σας και τα υπόλοιπα κορίτσια που δεν σας έκανα tag γιατί είστε πολλές και δεν θυμάμαι όλα τα ονόματα ακριβώς πώς γράφονται 😁😁 

Πάντως @Elli13 δεν πήγε καθόλου άσχημα αυτός ο μήνας είχαμε 3 εγκυμοσύνες ίσως 3.5 μαζί με την δική μου 😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Δεν έχω πολλές ελπίδες γιατί την γιατρό μου την εμπιστεύομαι παρά πολύ έχει τρομερή εμπειρία παρόλαυτα αν το σκεφτώ καλύτερα είναι η πρώτη σύλληψη μετά 1.5 χρόνο και όπως και να εξελιχθεί το πράγμα δεν μπορώ να μην δω το θετικό της υπόθεσης 

εννοείται αυτό είναι θετικό από μόνο του έτσι κ αλλιώς😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μίλησα με την γυναικολόγο μου. Και με το μικροβιολογικό. Πάνω από 5 θεωρείται θετικο και εγώ που έχω 9.5 είναι θετικό έτσι μου είπαν από το μικροβιολογικό. Η γιατρός πάλι μου είπε ότι είναι μεν θετικό αλλά σε συνδιασμό με τα καφέ υγρά που έχω από το πρωί και δεν σταματάνε μάλλον δεν θα προχωρήσει η κύηση. Μου είπε να πιω προγεστερόνη και να ξανακάνω μεθαύριο μια χοριακή ακόμα εκτός και αν δω κανονικό αίμα περιοδου τότε να μην  κάνω τίποτα από τα δυο

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Είσαι νομίζω ναι αρκετές μέρες πριν την περίοδο, οπότε και τα καφέ μπορεί να μην σημαίνουν κάτι κακό. Εγώ 3 μέρες πριν την περίοδο είχα χοριακη 20 και την μέρα της περιόδου αρκετό αίμα καφετί και μέχρι στιγμής όλα εξελίσσονται καλά. Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

@Elli13  @Rena92 @Girly ευχαριστώ πολύ κορίτσια ότι και να γίνει θα κρατήσω μόνο το θετικό κομμάτι και δυναμικά θα συνεχίσω τον επόμενο μήνα μαζί με την όμορφη παρέα σας. Ευχαριστώ πολύ για την στήριξη όλες σας και τα υπόλοιπα κορίτσια που δεν σας έκανα tag γιατί είστε πολλές και δεν θυμάμαι όλα τα ονόματα ακριβώς πώς γράφονται 😁😁 

Πάντως @Elli13 δεν πήγε καθόλου άσχημα αυτός ο μήνας είχαμε 3 εγκυμοσύνες ίσως 3.5 μαζί με την δική μου 😆😆

Και ακόμα είμαστε στην αρχή του μήνα!!!! ΄😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 καλά αααα εεεεε τρελενομαι!!!!!!!!! Συγχαρητήρια και επίσημα λοιπόν!!!!!! Καλά είσαι γουρλού απίστευτη και για τις άλλες κοπέλες και για τον εαυτό σου💞❣️😁😘😁😘😘 παρακαλώ να ανοίγεις θέμα κάθε μήνα μπας και πάρουμε και εμείς κανένα ευχάριστο 🤗😁

@annitakianna πότε περιμένεις περίοδο;;; μήπως είναι νωρίς απλά;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elli13 καλά αααα εεεεε τρελενομαι!!!!!!!!! Συγχαρητήρια και επίσημα λοιπόν!!!!!! Καλά είσαι γουρλού απίστευτη και για τις άλλες κοπέλες και για τον εαυτό σου💞❣️😁😘😁😘😘 παρακαλώ να ανοίγεις θέμα κάθε μήνα μπας και πάρουμε και εμείς κανένα ευχάριστο 🤗😁

@annitakianna πότε περιμένεις περίοδο;;; μήπως είναι νωρίς απλά;;;; 

Όχι κορίτσι μου περιμένω αύριο περίοδο το πολύ μεθαύριο δεν είναι πολύ νωρίς. Αλλά δεν πέφτουμε καθόλου συνεχίζουμε τις προσπάθειες μας εντατικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elli13 καλά αααα εεεεε τρελενομαι!!!!!!!!! Συγχαρητήρια και επίσημα λοιπόν!!!!!! Καλά είσαι γουρλού απίστευτη και για τις άλλες κοπέλες και για τον εαυτό σου💞❣️😁😘😁😘😘 παρακαλώ να ανοίγεις θέμα κάθε μήνα μπας και πάρουμε και εμείς κανένα ευχάριστο 🤗😁

@annitakianna πότε περιμένεις περίοδο;;; μήπως είναι νωρίς απλά;;;; 

Μακάρι να φέρω τύχη σε πολλές πολλές κοπέλες ακόμα 🙏🙏🙏❤️❤️ Και μακάρι να προχωρήσει αυτή μου η εγκυμοσύνη, έχω χύσει ποτάμια δάκρυα αυτούς τους τελευταίους μήνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ξαφνικά είχα αρκετό καφέ..το μεσημέρι..τώρα λίγο και έχω πάθει πανικό..μια φορά την εβδομάδα κάτι θα συμβεί..παίρνω τρια utrogestan την ημέρα…δηλαδή τι άλλο να κάνω…καμία αισιοδοξία δεν έχω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Εύχομαι με το καλό όλες ένα μωράκι στην αγκαλιά.

 

Πρώτη φορά γράφω σε τέτοιο φόρουμ και η αλήθεια είναι ότι πήρα το θάρρος διότι βλέπω πόσο στηρίζει η μία την άλλη και με συγκίνησε.

 

Εγώ περιμένω περίοδο στις 15/2.Είχαμε επαφές πριν την ωορρηξία και την ημέρα της ωορρηξίας.Εδώ και κάποιες μέρες έχω κάποια συμπτώματα όπως κράμπες χαμηλά, φούσκωμα, ευαισθησία στο στήθος κούραση και νεύρα (καλά αυτά τα έχω μόνιμα 😅).Σκεφτόμουν να κάνω ένα τεστ το Σάββατο.Λέτε να είναι νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ κορίτσια ξαφνικά είχα αρκετό καφέ..το μεσημέρι..τώρα λίγο και έχω πάθει πανικό..μια φορά την εβδομάδα κάτι θα συμβεί..παίρνω τρια utrogestan την ημέρα…δηλαδή τι άλλο να κάνω…καμία αισιοδοξία δεν έχω…

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 🤗❤️❣️💝💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ κορίτσια ξαφνικά είχα αρκετό καφέ..το μεσημέρι..τώρα λίγο και έχω πάθει πανικό..μια φορά την εβδομάδα κάτι θα συμβεί..παίρνω τρια utrogestan την ημέρα…δηλαδή τι άλλο να κάνω…καμία αισιοδοξία δεν έχω…

Ψυχραιμία όλα καλά θα είναι μίλησες με τον γιατρό σου ; Μήπως σου αυξήσει την δώσει στο χάπι ; 
Ή να πας να σε δει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ψυχραιμία όλα καλά θα είναι μίλησες με τον γιατρό σου ; Μήπως σου αυξήσει την δώσει στο χάπι ; 
Ή να πας να σε δει ; 

Την Παρασκευή το πρωί έχω ραντεβού…τώρα ξάπλα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Την Παρασκευή το πρωί έχω ραντεβού…τώρα ξάπλα…

Υπομονή όλα καλά θα πάνε 💕

να μείνεις ξαπλωμένη να ξεκουραστείς και θα είναι όλα εντάξει… δεν είναι κάτι ασυνήθιστο πάντως στην αρχή να έχουμε λίγο καφέ.. κανε λίγο υπομονή μέχρι την Παρασκευή να πας να σε δει.. αύριο δεν μπορεί να πας να σε δει έκτακτα ; Για να ηρεμήσεις και εσυ πιο γρήγορα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Υπομονή όλα καλά θα πάνε 💕

να μείνεις ξαπλωμένη να ξεκουραστείς και θα είναι όλα εντάξει… δεν είναι κάτι ασυνήθιστο πάντως στην αρχή να έχουμε λίγο καφέ.. κανε λίγο υπομονή μέχρι την Παρασκευή να πας να σε δει.. αύριο δεν μπορεί να πας να σε δει έκτακτα ; Για να ηρεμήσεις και εσυ πιο γρήγορα.. 

Είμαι επαρχία και έρχεται κάθε Παρασκευή…το Σάββατο είδα και από τότε σήμερα πάλι που άλλαξα εβδομάδα..τώρα δεν έχω τίποτα…αν μ τα πει καλά θα πηγαίνω και στο νοσοκομείο εδώ μια φορά την εβδομάδα ώστε να με βλέπει κ να περιοριστεί λίγο το άγχος μου…και να έχω κ κάποιον εδώ…σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου..θυμάμαι πολύ καλά τον καλό σου τον λόγο και την προηγούμενη φορά….❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Είμαι επαρχία και έρχεται κάθε Παρασκευή…το Σάββατο είδα και από τότε σήμερα πάλι που άλλαξα εβδομάδα..τώρα δεν έχω τίποτα…αν μ τα πει καλά θα πηγαίνω και στο νοσοκομείο εδώ μια φορά την εβδομάδα ώστε να με βλέπει κ να περιοριστεί λίγο το άγχος μου…και να έχω κ κάποιον εδώ…σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου..θυμάμαι πολύ καλά τον καλό σου τον λόγο και την προηγούμενη φορά….❣️

Όσο είναι καφέ και όχι κόκκινο, είναι καλό σημαδι. Σημαινει ότι είναι παλιό αίμα που βγαίνει τώρα. Έχω άπειρα παραδείγματα με καφέ και ακόμα και αίμα που όλα προχώρησαν τέλεια.. ξέρω δεν είναι ευκολο να μην αγχώνεσαι, αλλά προσπάθησε να είσαι θετική γιατι το μωράκι σου νιώθει τα πάντα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...