Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες 

Με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και λίγο καιρό για μωράκι. Έχω κύκλο 28 ημερών και αυτό το μήνα ήρθαμε σε επαφή την 13η και 15η μέρα του κύκλου. 
Εδώ και μερικές μέρες έχω πολλές κράμπες και τσιμπήματα χαμηλά στη κοιλιά και πριν λίγες μέρες είδα λίγο ροζ. Το στήθος μέχρι στιγμής δεν έχει πρηστεί ή κάτι τέτοιο  Περιμένω την περίοδο μου στης 3 Φεβρουαρίου. Λέτε να είμαι έγκυος; Σκοπεύω να κάνω σε μερικές μέρες ένα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Marinaki87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες 

Με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και λίγο καιρό για μωράκι. Έχω κύκλο 28 ημερών και αυτό το μήνα ήρθαμε σε επαφή την 13η και 15η μέρα του κύκλου. 
Εδώ και μερικές μέρες έχω πολλές κράμπες και τσιμπήματα χαμηλά στη κοιλιά και πριν λίγες μέρες είδα λίγο ροζ. Το στήθος μέχρι στιγμής δεν έχει πρηστεί ή κάτι τέτοιο  Περιμένω την περίοδο μου στης 3 Φεβρουαρίου. Λέτε να είμαι έγκυος; Σκοπεύω να κάνω σε μερικές μέρες ένα τεστ

καλησπέρα κορίτσι μου,

έκανες κάποιο τεστ ωορρηξιας ?έχεις σταθερό κύκλο?νομίζω είναι νωρίς για να έχεις κάποιο σύμπτωμα το ροζ μπορεί να είναι σημάδι εμφυτευσης.Εγω περιμένω 2 Φεβρουαρίου κι σήμερα έκανα τεστ κι βγήκε αρνητικό θα σε συμβούλευα να το κάνεις στις 3 όχι πιο πριν!!

εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Εγώ περιμένω περίοδο στις 31/1, από τις 26 του μήνα μέχρι και σήμερα έχω αρκετά πονάκια περιόδου, πολλά υγρά και λίγο πρησμένο στήθος. Ωορρηξία είχα στις 17/1. Στις 24/1 είχα ροζ κουκίδες σε ένα σκούπισμα μόνο.  Από τις 27/1 έχω θετικά τεστ που κάθε μέρα σκουραίνει και περισσότερο η γραμμή. Οπότε θεωρώ πως πρόκειται για εγκυμοσύνη, καθώς μοιάζει με τη δική μου περίπτωση και με τα ίδια συμπτώματα.  Εύχομαι με το καλό να έχεις ευχάριστα νέα σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2023 at 5:22 ΜΜ, ο/η Marinaki87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες 

Με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και λίγο καιρό για μωράκι. Έχω κύκλο 28 ημερών και αυτό το μήνα ήρθαμε σε επαφή την 13η και 15η μέρα του κύκλου. 
Εδώ και μερικές μέρες έχω πολλές κράμπες και τσιμπήματα χαμηλά στη κοιλιά και πριν λίγες μέρες είδα λίγο ροζ. Το στήθος μέχρι στιγμής δεν έχει πρηστεί ή κάτι τέτοιο  Περιμένω την περίοδο μου στης 3 Φεβρουαρίου. Λέτε να είμαι έγκυος; Σκοπεύω να κάνω σε μερικές μέρες ένα τεστ

Ναι είχα κάνει τεστ ωορρηξίας και ήρθαμε σε επαφή εκείνη την ημέρα. Έχω σταθερό κύκλο. Συνεχίζω να έχω αρκετές κράμπες και πόνο στη μέση που συνήθως τέτοιο πόνο είχα την πρώτη μέρα της περιόδου. Χτες είδα λίγο καφέ χωρίς θρόμβους όμως όπως την περίοδο. Θα περιμένω λίγο ακόμα πριν το τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Athene είπε:

Καλησπέρα. Εγώ περιμένω περίοδο στις 31/1, από τις 26 του μήνα μέχρι και σήμερα έχω αρκετά πονάκια περιόδου, πολλά υγρά και λίγο πρησμένο στήθος. Ωορρηξία είχα στις 17/1. Στις 24/1 είχα ροζ κουκίδες σε ένα σκούπισμα μόνο.  Από τις 27/1 έχω θετικά τεστ που κάθε μέρα σκουραίνει και περισσότερο η γραμμή. Οπότε θεωρώ πως πρόκειται για εγκυμοσύνη, καθώς μοιάζει με τη δική μου περίπτωση και με τα ίδια συμπτώματα.  Εύχομαι με το καλό να έχεις ευχάριστα νέα σύντομα. 

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό να κρατήσεις στα χέρια το μωράκι σου!!

Μακάρι να είμαι και εγώ. Εγώ περιμένω περίοδο 3/2, να κάνω λες τεστ στης 01/2; 
Νωριτερα θα δείξει κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εύχομαι σύντομα να μάθουμε ευχάριστα!!!

Εγώ είχα ωορρηξία πριν τρεις μέρες και για κάποιο λόγο, αισθάνομαι πολύ έντονες κράμπες στην κοιλιά από χθες και ένα πράγμα σαν να έκανα κοιλιακούς και πιάστηκα (ούτε καν!)!!!

Αντιλαμβανομαι, φυσικά, ότι είναι του μυαλού μου παιχνίδια και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αλλά όσο να 'ναι, η ελπίδα αυτά κάνει...!

Εσυ θα ξέρεις πολύ σύντομα! Να μας πεις νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elena1990 είπε:

Καλημέρα! Εύχομαι σύντομα να μάθουμε ευχάριστα!!!

Εγώ είχα ωορρηξία πριν τρεις μέρες και για κάποιο λόγο, αισθάνομαι πολύ έντονες κράμπες στην κοιλιά από χθες και ένα πράγμα σαν να έκανα κοιλιακούς και πιάστηκα (ούτε καν!)!!!

Αντιλαμβανομαι, φυσικά, ότι είναι του μυαλού μου παιχνίδια και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αλλά όσο να 'ναι, η ελπίδα αυτά κάνει...!

Εσυ θα ξέρεις πολύ σύντομα! Να μας πεις νέα σου!!!!

Καλημέρα. Και εγώ φοβάμαι ότι θα είναι όλο παιχνίδι του μυαλού μου και ότι θα έρθει η περίοδος. Όπως είπα είχα λιγο ροζ σταγονιτσες γύρω στις 7 μέρες μετά την ωορρηξία και προχτες λιγο καφέ. Έχω κραμπες και από χτες πονάει η μέση μου οπως όταν μου έρχεται η περιοδος . Το στηθος σήμερα είναι ένα τσακ πιο πρησμένο αλλά κατά τα αλλα κανένα άλλο σύμπτωμα, ούτε πονάει ούτε είναι πιο ευαίσθητο  .Θα σας πω εννοείται!! Και εσυ να μας πεις τα νέα σου
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν δεν άντεξα έκανα σήμερα ένα τεστ. Αρνητικό. Ούτε καν αχνοφαινοταν γραμμουλα. Η ψυχολογία στα πατώματα.

Εχω ακόμα πόνους περιόδου και η μέση πονάει αρκετά 

Δε μπορώ να καταλάβω τι ήταν οι ροζ κηλίδες που είδα. Πραγματικά πίστεψα ότι ήταν λόγο εμφύτευσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2023 at 2:42 ΜΜ, ο/η Marinaki87 είπε:

Λοιπόν δεν άντεξα έκανα σήμερα ένα τεστ. Αρνητικό. Ούτε καν αχνοφαινοταν γραμμουλα. Η ψυχολογία στα πατώματα.

Εχω ακόμα πόνους περιόδου και η μέση πονάει αρκετά 

Δε μπορώ να καταλάβω τι ήταν οι ροζ κηλίδες που είδα. Πραγματικά πίστεψα ότι ήταν λόγο εμφύτευσης 

Μην απογοητεύεσαι ακόμη, είναι όντως νωρίς και αν και το τεστ δεν είναι υψηλής ανίχνευσης τότε μπορεί να δείχνει λάθος αποτέλεσμα. Εγώ έχω τις ταινίες που ανιχνεύουν από τις πρώτες 10 μονάδες της ορμόνης, και πάλι έφτασα σήμερα που περίμενα περίοδο να δείξει φυσιολογική κόκκινη γραμμουλα.

 

Κάνε υπομονή 3 μέρες και θα σου πρότεινα να πάρεις τεστ υψηλής ευαισθησίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλα μου,

κάνε υπομονή 2 μέρες ακόμα και πάρε ένα τεστ με υψηλή ευαισθησία. Είναι πιθανό να άργησε να γίνει η σύλληψη και αν το τεστ δεν έχει υψηλή ευαισθησία γι αυτό βγαίνει αρνητικό...

Ή την Παρασκευή κάνεις μια χοριακή για πιο σίγουρα και βλέπεις..

Εύχομαι να έχεις ευχάριστα αποτελέσματα και να μας πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2023 at 2:42 ΜΜ, ο/η Marinaki87 είπε:

Λοιπόν δεν άντεξα έκανα σήμερα ένα τεστ. Αρνητικό. Ούτε καν αχνοφαινοταν γραμμουλα. Η ψυχολογία στα πατώματα.

Εχω ακόμα πόνους περιόδου και η μέση πονάει αρκετά 

Δε μπορώ να καταλάβω τι ήταν οι ροζ κηλίδες που είδα. Πραγματικά πίστεψα ότι ήταν λόγο εμφύτευσης 

Μη στεναχωριέσαι αγάπη μου! Θα τα καταφέρουμε κι εμείς! Σκέψου ότι έχουμε άλλες τόσες ευκαιρίες! Εξάλλου, δεν είναι και σίγουρο!

Βλακεία που σου λέω να μη στεναχωριέσαι, ξέρω πως είναι ... Στεναχωρήσουν λίγο σήμερα, ξανακάνε ένα τεστ στη μέρα της περιόδου και αν δεν, τότε πάμε για τον άλλο μήνα δυνατά και με καλύτερη ψυχολογία!

(Τα λέω σε εσένα για να τα ακούω και εγώ φυσικά!)

Εγώ νιώθω ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά αλλά ξέρω ότι είναι υπερβολικά νωρίς. Άσε που, δεν είμαι σίγουρη τελικά ποτέ ήταν η ωορρηξία μου, γιατί νόμιζα ότι ήταν τη μέρα που με πονούσε η κοιλιά, πριν πέντε μέρες, αλλά τελικά, εχθές και προχθές είχα ανεβασμένη θερμοκρασία (37.2) μέχρι χθες το βράδυ που έπεσε στο 36.3.

Αυτές τις μέρες δεν ήρθαμε σε επαφή γιατί έπρεπε να κάνουμε μια εξέταση που ζητάει αποχή (καλλιέργεια κολπικού και σπερμοδιαγραμμα). Οπότε μάλλον το χάσαμε και αυτόν τον κύκλο.

Αλα οκ, πάμε για τον επόμενο με πρόκληση ελεγχόμενης ωορρηξίας.

Καλή μας επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμ. Εγώ θα σου έλεγα ότι έκανες πολύ νωρίς το τεστ. Και αν θα ήθελες τη γνώμη μου μια χοριακη εδώ και τώρα ( έτσι και αλλιώς τη χοριακη δε χρειάζεται να την κάνεις πρωί ή να είσαι νηστική)θα σου δείξει ότι ίσως είσαι εγκυουλα αλλά δεν έχει προλάβει ακόμη η χοριακη σου να ανέβει τόσο ώστε να ανιχνεύεται από το τεστ. Κάνε μια χοριακη που είναι αξιόπιστη όσο τίποτα και μπορεί να σου πει σε λίγες ώρες ,αν δεν μπορείς να περιμένεις ως τις 3 του μήνα! Επίσης αν το τεστ σου δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης δεν υπήρχε περίπτωση να δείξει πριν την περίοδο. Εδώ έχουμε ακούσει ότι και την μέρα της περιόδου καμιά φορά δε δείχνει και ας υπάρχει εγκυμοσύνη! 

Δε θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά , αλλά τα συμπτώματα σου εκεί με παραπέμπουν! Καλά αποτελέσματα να έχεις σου εύχομαι και αν δεν ήρθε αυτό το μήνα ,εεε κάποιο λόγο θα είχε! Θα έρθει όμως! 

Ενημέρωσε μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Girly είπε:

Χμμμ. Εγώ θα σου έλεγα ότι έκανες πολύ νωρίς το τεστ. Και αν θα ήθελες τη γνώμη μου μια χοριακη εδώ και τώρα ( έτσι και αλλιώς τη χοριακη δε χρειάζεται να την κάνεις πρωί ή να είσαι νηστική)θα σου δείξει ότι ίσως είσαι εγκυουλα αλλά δεν έχει προλάβει ακόμη η χοριακη σου να ανέβει τόσο ώστε να ανιχνεύεται από το τεστ. Κάνε μια χοριακη που είναι αξιόπιστη όσο τίποτα και μπορεί να σου πει σε λίγες ώρες ,αν δεν μπορείς να περιμένεις ως τις 3 του μήνα! Επίσης αν το τεστ σου δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης δεν υπήρχε περίπτωση να δείξει πριν την περίοδο. Εδώ έχουμε ακούσει ότι και την μέρα της περιόδου καμιά φορά δε δείχνει και ας υπάρχει εγκυμοσύνη! 

Δε θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά , αλλά τα συμπτώματα σου εκεί με παραπέμπουν! Καλά αποτελέσματα να έχεις σου εύχομαι και αν δεν ήρθε αυτό το μήνα ,εεε κάποιο λόγο θα είχε! Θα έρθει όμως! 

Ενημέρωσε μας!!!!

Καλησπερα κορίτσι μου

Παρασκευή  περιμενω περίοδο, δεν έχω κάνει άλλο τεστ από προχτές όμως δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Ούτε ευαισθησια στο στήθος δυστυχώς. Άσε που έχω αρχίσει και έχω καφέ υγρά σήμερα. Όποτε μάλλον όλα ήταν στο μυαλό μου δε ξέρω. Ειλικρινά απορώ τι ήταν οι ροζ σταγόνες 6 μέρες μετά την ωορρηξία και όλες οι κράμπες 

Στεναχωρέθηκα πιο πολύ γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα είμαι έγκυος ειδικά όταν είδα τα ροζ. 😢
Λεω θα έχει γίνει εμφύτευση σίγουρα 

Τον επόμενο μήνα τώρα πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η elena1990 είπε:

Μη στεναχωριέσαι αγάπη μου! Θα τα καταφέρουμε κι εμείς! Σκέψου ότι έχουμε άλλες τόσες ευκαιρίες! Εξάλλου, δεν είναι και σίγουρο!

Βλακεία που σου λέω να μη στεναχωριέσαι, ξέρω πως είναι ... Στεναχωρήσουν λίγο σήμερα, ξανακάνε ένα τεστ στη μέρα της περιόδου και αν δεν, τότε πάμε για τον άλλο μήνα δυνατά και με καλύτερη ψυχολογία!

(Τα λέω σε εσένα για να τα ακούω και εγώ φυσικά!)

Εγώ νιώθω ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά αλλά ξέρω ότι είναι υπερβολικά νωρίς. Άσε που, δεν είμαι σίγουρη τελικά ποτέ ήταν η ωορρηξία μου, γιατί νόμιζα ότι ήταν τη μέρα που με πονούσε η κοιλιά, πριν πέντε μέρες, αλλά τελικά, εχθές και προχθές είχα ανεβασμένη θερμοκρασία (37.2) μέχρι χθες το βράδυ που έπεσε στο 36.3.

Αυτές τις μέρες δεν ήρθαμε σε επαφή γιατί έπρεπε να κάνουμε μια εξέταση που ζητάει αποχή (καλλιέργεια κολπικού και σπερμοδιαγραμμα). Οπότε μάλλον το χάσαμε και αυτόν τον κύκλο.

Αλα οκ, πάμε για τον επόμενο με πρόκληση ελεγχόμενης ωορρηξίας.

Καλή μας επιτυχία!

Και εγώ είχα πολλές κράμπες και τσιμπήματα μετά την ωορρηξία και για συνεχόμενες μέρες και ήμουν σίγουρη πως θα είμαι έγκυος. Είχα δει και ροζ σταγόνες και λέω ώπα θα έχει γίνει εμφύτευση 

Παρασκευή περιμενω περίοδο σήμερα είδα καφέ υγρά. 
Μακαρι κορίτσι μου σύντομα να έχουμε τα ευχάριστα πραγματικά μας το ευχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Βούλα1991 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου,

κάνε υπομονή 2 μέρες ακόμα και πάρε ένα τεστ με υψηλή ευαισθησία. Είναι πιθανό να άργησε να γίνει η σύλληψη και αν το τεστ δεν έχει υψηλή ευαισθησία γι αυτό βγαίνει αρνητικό...

Ή την Παρασκευή κάνεις μια χοριακή για πιο σίγουρα και βλέπεις..

Εύχομαι να έχεις ευχάριστα αποτελέσματα και να μας πεις!

Σήμερα έχω καφέ υγρά άρα η περίοδος θα έρθει κανονικά στην ώρα της. Και το τεστ που έκανα είχε δίκιο τελικά 😂

Στεναχωρεθηκα πολύ η αλήθεια είναι γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα έχω θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2023 at 11:02 ΜΜ, ο/η Marinaki87 είπε:

Σήμερα έχω καφέ υγρά άρα η περίοδος θα έρθει κανονικά στην ώρα της. Και το τεστ που έκανα είχε δίκιο τελικά 😂

Στεναχωρεθηκα πολύ η αλήθεια είναι γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα έχω θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά 

εύχομαι την επόμενη φορά να έχεις θετικό τέστ και να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εύχομαι πραγματικά όλες να έχουμε σύντομα θετικά αποτελέσματα! Έχω κανονικά να δω περίοδο 14/2. Απο τη μέση του κύκλου και έπειτα νιώθω αρκετές φορές τη μέρα ενοχλήσεις/πόνο/τραβηγμα δεν ξέρω πώς να το προσδιορίσω χαμηλά στην αριστερή πλευρά. Και όταν κινούμαι και όταν κάθομαι ή ξαπλώνω. Προχθές το βράδυ και τώρα νιώθω πολύ περίεργα το στομάχι μου :( και δύο τρις φορές ένιωσα μια στιγμιαία ζάλη.. θα μπορούσαν αυτά να είναι συμπτώματα και τόσο νωρίς πριν την καθυστέρηση; Το στήθος ελαφρώς ευαίσθητο και πολλή εξάντληση.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να προσθέσω ότι έχω και ρίγος αρκετές φορές τη μέρα. Προχθές είχα 36.8 θερμοκρασία ενώ συνήθως είμαι στο 36.. εχτές όταν μετρήθηκα ήμουν 36 φυσικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liza57 είπε:

Ξέχασα να προσθέσω ότι έχω και ρίγος αρκετές φορές τη μέρα. Προχθές είχα 36.8 θερμοκρασία ενώ συνήθως είμαι στο 36.. εχτές όταν μετρήθηκα ήμουν 36 φυσικά..

Κοριτσι μου γενικά μην ψάχνεις συμπτώματα από τόσο νωρίς. Καμιά φορά από την επιθυμία μας τα ερμηνεύουμε όλα σε εγκυμοσύνη, ακόμα και συμπτώματα που ποτέ δεν διναμε βάση.. Είναι λίγο παράνοια όλη αυτη΄ η κατάσταση... όσο για τη θερμοκρασία, μετά την ωορρηξία πάντα ανεβαίνει λίγα δέκατα μέχρι την επόμενη περίοδο (θερμοκρασία μετράμε πάντα πρωί πριν σηκωθούμε από το κρεβάτι, αλλά δυστυχώς δεν σημαίνει απολύτως τίποτα η άνδος, παρά μόνο ότι καναμε ωορρηξία). Εύχομαι να έχεις ένα θετικό τεστ πολύ σύντομα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...