Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η pepe90 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Υπέροχα νέα σε όσες κάνατε τη β’ επιπέδου. Εγώ έχω ραντεβού στις 26 Απρίλη και περιμένω πως και πως..Όλα καλά να πάνε για όλες μας. 
 

Καλώς την!! 26 εσυ, 27 εγω!!! Παρέα θα περάσουμε την αγωνια έως τότε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Κορίτσια , όλα πολύ καλά και σε εμένα ΜΕ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!🥰😍🥰 Μου έδειξε και πως είναι ξαπλωμένος ο μπέμπης, τώρα ξέρω ότι μου δίνει και κλοτσιές και μπουνιές και κουτουλιές .Ευτυχώς ήταν ξύπνιος και μας διευκόλυνε να δούμε γρήγορα τις λεπτομέρειες(δεξιό, αριστερό αυτί , πόδι, χέρι, νεφρά , καρδιά και όλα τα όργανα κλπ.)Μου έκανε και κολπικό για να δει και τον τράχηλο , και ενώ ήμουν αγχωμένη για το μήκος του αυτός από 3,5 μάκρυνε  στα 4,4 και μου είπε ότι είναι πολύ καλό και φυσικά μπορεί να συμβεί γιατί ο τράχηλος είναι ένα όργανο που αλλάζει συνέχεια. Για το περπάτημα που είπε να κάνω όσο μπορώ ( ήδη περπατάω πολύ ,  προληπτικά για να μην κάνω διαβήτη κύησης)Το μόνο ότι δεν γύριζε το προσωπάκι του σε κατάλληλη θέση για να μπορώ να δω τα χαρακτηριστικά του και έτσι έχω μόνο φωτο με το αυτάκι , μαγουλάκι και λίγο μυτούλα , αλλά κορίτσια είναι σε παραμόρφωση και  επίσης δεν είναι πολύ καθαρή. Και εσάς έτσι είναι ή έχει σημασία το μηχάνημα? Φυσικά εμένα ο μπέμπης  δεν έμεινε καθόλου ακίνητος, όλη την ώρα γυρνούσε , ίσως για αυτό.

Balak καλή επιτυχία για αύριο!!!!🙏🥰

Χαίρομαι ιδιαιτέρως για σένα Ιωάννα! ❤️❤️❤️ τώρα που ανοιγει ο καιρος, ωραια ιδεα το περπατημα, θα ξεκινησω τον αντρα μου να βγαζουμε μαζι το σκυλο βόλτα, πολυ χαιρομαι που το ανεφερες να μας ξεκουνησεις ολες ;) 

Ωραιος ο μπεμπης σου, υπερκινητικος!! ΑΑααααχ μανουλα, θα τρεξεις πολυ πίσω απο πατίνια και ποδήλατα!! :D :D :D:D Σε προετοιμαζει σιγά σιγά, ξέρει τι κάνει! Λέει άσε, μην κάνω το αγγελούδι, ας δειξω απο τώρα τι θα τραβήξει η μαμά κι ο μπαμπάς!! 

Πάντως υπέρηχο 3D μπορεις να κλείσεις σε οποιοδήποτε μαιευτήριο. Παίρνει κλέινεις ραντεβού και πας και κάνεις εναν. Κι αν ειναι ηρεμος να το δεις. Στο ΙΑΣΩ κάνει 100 ή 140 ευρω, δεν θυμαμαι αλλα λέει στο site. Τωρα θα μου πεις, ειμαστε σε φάση να δίνουμε έτσι τα χρήματα, κι αν γυρισει το μωρο καλώς, αν δεν γυρισει τσάμπα τα χρηματα? Ε, καποιο ζευγάρι μπορεί να τα διαθέτει. Εγω το αφηνω να υπάρχει σαν πληροφορία.  ;) To whom it may concern που λέμε και στο χωριό μου! :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Balak455 εεεε και δεν μας στειλεις τα νεα σου εγκαιρως!!! Ε και!! Μονο αυτο σου λέω! 🤣 Θα σε κανουμε πλοκ :P 

Καλά αποτελέσματα ❤️❤️ να πας να δεις ενα κουκλι, αρτιμελή και υγιεστατο!

Ποια ειναι η επομενη για Β' επιπεδου??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλώς την!! 26 εσυ, 27 εγω!!! Παρέα θα περάσουμε την αγωνια έως τότε! 

Αχ θα μας φάει η αγωνία αλλά θα περάσουν οι μέρες! Πρέπει να έχουμε και κοντά ΠΗΤ απ’ οτι θυμάμαι..εγώ έχω 2/9..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Ωωωω είσαι πιο μπροστά από όλες μας!!! Καλώς ήρθες, με το καλό ❤️

Να σαι καλά!!Εύχομαι σε όλες να έχετε ήρεμη και ομαλή εγκυμοσύνη και καλή επιτυχία στις β'επιπέδου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

@Balak455 εεεε και δεν μας στειλεις τα νεα σου εγκαιρως!!! Ε και!! Μονο αυτο σου λέω! 🤣 Θα σε κανουμε πλοκ :P 

Καλά αποτελέσματα ❤️❤️ να πας να δεις ενα κουκλι, αρτιμελή και υγιεστατο!

Ποια ειναι η επομενη για Β' επιπεδου??? 

Η επόμενη νομίζω ειναι η @Tonia40Μ Τετάρτη !!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Η επόμενη νομίζω ειναι η @Tonia40Μ Τετάρτη !!!!!!! 

Μαρίκα μου ναι, εγώ έχω σειρά! Αμήν να βοηθήσει η Παναγία να πάνε όλα καλά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

@Balak455 εεεε και δεν μας στειλεις τα νεα σου εγκαιρως!!! Ε και!! Μονο αυτο σου λέω! 🤣 Θα σε κανουμε πλοκ :P 

Καλά αποτελέσματα ❤️❤️ να πας να δεις ενα κουκλι, αρτιμελή και υγιεστατο!

Ποια ειναι η επομενη για Β' επιπεδου??? 

Κοριτσια !! Εκανα! Ολα πηγαν περιφημα! Μας ειπε οτι ολα ειναι τελεια. Ειναι σχεδον 400 γραμμαρια το μωρακι! Τελικη ημερομηνία ειναι 9/8 (αλλαξε κατα 3 μερουλες). 

Ειδαμε κ προσωπακι! Εμεινα πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο!!  Ολα υπεροχα. Κοριτσακι επιβεβαιωμενο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια !! Εκανα! Ολα πηγαν περιφημα! Μας ειπε οτι ολα ειναι τελεια. Ειναι σχεδον 400 γραμμαρια το μωρακι! Τελικη ημερομηνία ειναι 9/8 (αλλαξε κατα 3 μερουλες). 

Ειδαμε κ προσωπακι! Εμεινα πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο!!  Ολα υπεροχα. Κοριτσακι επιβεβαιωμενο!! 

Τέλεια!! Συγχαρητήρια @Balak455 ❤️ Αλλάζουν την Πητ στη β επιπέδου? Δεν το ήξερα αυτό! Ποτέ είχες βάση αυχενικής δηλαδή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tonia40 είπε:

Τέλεια!! Συγχαρητήρια @Balak455 ❤️ Αλλάζουν την Πητ στη β επιπέδου? Δεν το ήξερα αυτό! Ποτέ είχες βάση αυχενικής δηλαδή?

Ηταν 12/8 κ μου ειπε οτι θα ειναι 9/8. Εγω ηξερα οτι η β επιπεδου  θα μας ξανα επιβεβαιώσει την ημερομηνια. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Ηταν 12/8 κ μου ειπε οτι θα ειναι 9/8. Εγω ηξερα οτι η β επιπεδου  θα μας ξανα επιβεβαιώσει την ημερομηνια. 🥰

Α μάλιστα, δε θυμόμουν κάτι τέτοιο από τη μικρή ίσως γιατί δεν μου είχε τύχει ...για να δούμε τι θα μου πει κ εμένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια !! Εκανα! Ολα πηγαν περιφημα! Μας ειπε οτι ολα ειναι τελεια. Ειναι σχεδον 400 γραμμαρια το μωρακι! Τελικη ημερομηνία ειναι 9/8 (αλλαξε κατα 3 μερουλες). 

Ειδαμε κ προσωπακι! Εμεινα πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο!!  Ολα υπεροχα. Κοριτσακι επιβεβαιωμενο!! 

Μπράβο αστέρι, μια χαρά!!!! 8/8 εγώ 😀!!! Εμένα ρε κοριτσι την ΠΗΤ δεν μου την άλλαξαν πότε αλλά μου αλλάζουν τις εβδομάδες συνέχεια έχω απόκλιση 3 με 4 μέρες παντα!! Τελικά είμαι 22+2 σήμερα, αν δε μου πει πάλι αλλά ο γυναικολόγος μου αύριο, τι μπέρδεμα είναι αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Μπράβο αστέρι, μια χαρά!!!! 8/8 εγώ 😀!!! Εμένα ρε κοριτσι την ΠΗΤ δεν μου την άλλαξαν πότε αλλά μου αλλάζουν τις εβδομάδες συνέχεια έχω απόκλιση 3 με 4 μέρες παντα!! Τελικά είμαι 22+2 σήμερα, αν δε μου πει πάλι αλλά ο γυναικολόγος μου αύριο, τι μπέρδεμα είναι αυτο

Μάλλον βλέπουν τις μετρήσεις του μωρου ; Γιατί κ εμένα μου το είχαν αλλάξει στην αυχενική και περιμένω τώρα με το καλό να δω στη β επιπέδου. Ο γιατρός είπε να πάω την Μεγαλη Τετάρτη με το καλό να μας δει αντί για σήμερα που λόγω κοβιντ δεν πήγα. Χάρηκα! Έχω έναν μηνα να το δω και ανυπομονώ! Έστω και 8 μέρες πιο πριν έχει διαφορά 😋😋😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια !! Εκανα! Ολα πηγαν περιφημα! Μας ειπε οτι ολα ειναι τελεια. Ειναι σχεδον 400 γραμμαρια το μωρακι! Τελικη ημερομηνία ειναι 9/8 (αλλαξε κατα 3 μερουλες). 

Ειδαμε κ προσωπακι! Εμεινα πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο!!  Ολα υπεροχα. Κοριτσακι επιβεβαιωμενο!! 

Μπράβοοοο άντε ακόμα μια μανούλα με χαρούμενα νέα!!! Με το καλό να σας έρθει το κοριτσάκι σας και όλα να πάνε τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδή είδα λέτε για την ΠΗΤ δεν έχει σημασία πότε είναι, απλά σου λένε στο περίπου ποτέ θα γεννήσεις. Σχεδόν ποτέ δεν γέννας εκείνη ακριβώς την ημέρα. Μπορεί ο τοκετος να έρθει νωρίτερα η και αργότερα ακόμα. Απλά αν δουνε ότι περνάει η ημερομηνία και δεν έρχεται το μωράκι (υπάρχουν και αυτά τα πεισματάρικα) σε πάνε για πρόκληση συνήθως.  Αυτά αν πας για φυσιολογικό τοκετό. Αν πας για καισαρική σε αφήνουν μέχρι νομίζω 38-39 εβδομαδα το πολύ οπότε μια εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ.

Στους υπερήχους αλλάζει η ΠΗΤ ανάλογα το βάρος του μωρού δηλαδή αν είναι λίγο πιο βαρύ από την ημερομηνία που είσαι(κατά μέσο όρο) σου λένε ότι μεταφέρεται νωρίτερα η ΠΗΤ. Αλλά δεν έχει καμία σημασία γιατί αλλά μωράκια θα γεννηθούν 2.5 κιλά και άλλα 4.5. Εμείς μετράμε την αρχική μας ΠΗΤ βάση τελευταίας περιόδου. Ελπίζω να σας κάλυψα (αν ενδιαφέρετε καμία🤣🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Μάλλον βλέπουν τις μετρήσεις του μωρου ; Γιατί κ εμένα μου το είχαν αλλάξει στην αυχενική και περιμένω τώρα με το καλό να δω στη β επιπέδου. Ο γιατρός είπε να πάω την Μεγαλη Τετάρτη με το καλό να μας δει αντί για σήμερα που λόγω κοβιντ δεν πήγα. Χάρηκα! Έχω έναν μηνα να το δω και ανυπομονώ! Έστω και 8 μέρες πιο πριν έχει διαφορά 😋😋😍😍

Ναι τις μετρήσεις του μωρου βλέπουν και αλλάζει!! Περίεργο δεν είναι αυτό?? Πως θα ξέρουμε και μεις πόσο είμαστε κάθε φορά 😄τεσπα!! Εσύ πως είσαι?? Λίγες μερουλες ακόμα και θα δεις το μωράκι σου, σε καταλαβαίνω και γω έτσι κάνω, μου φαίνονται ατέλειωτοι οι μήνες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια !! Εκανα! Ολα πηγαν περιφημα! Μας ειπε οτι ολα ειναι τελεια. Ειναι σχεδον 400 γραμμαρια το μωρακι! Τελικη ημερομηνία ειναι 9/8 (αλλαξε κατα 3 μερουλες). 

Ειδαμε κ προσωπακι! Εμεινα πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο!!  Ολα υπεροχα. Κοριτσακι επιβεβαιωμενο!! 

Τέλεια, πολύ χάρηκα.Να περάσεις τέλειο ΣΚ...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Μπράβο αστέρι, μια χαρά!!!! 8/8 εγώ 😀!!! Εμένα ρε κοριτσι την ΠΗΤ δεν μου την άλλαξαν πότε αλλά μου αλλάζουν τις εβδομάδες συνέχεια έχω απόκλιση 3 με 4 μέρες παντα!! Τελικά είμαι 22+2 σήμερα, αν δε μου πει πάλι αλλά ο γυναικολόγος μου αύριο, τι μπέρδεμα είναι αυτο

Ειναι όντως μπερδεμα. Εμενα βεβαια με βγάζει ακριβως οσο ειμαι. Σημερα 22και1 κ τοσο εδειξε κ στον υπερηχο. Τι να πω?? Δεν ξερω. 2 μερες πανω 2 κατω.. ολο κ κοντευουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Ναι τις μετρήσεις του μωρου βλέπουν και αλλάζει!! Περίεργο δεν είναι αυτό?? Πως θα ξέρουμε και μεις πόσο είμαστε κάθε φορά 😄τεσπα!! Εσύ πως είσαι?? Λίγες μερουλες ακόμα και θα δεις το μωράκι σου, σε καταλαβαίνω και γω έτσι κάνω, μου φαίνονται ατέλειωτοι οι μήνες!! 

Καλά είμαι ! Κάθε μέρα και καλύτερα. Πολύ ήπια το περναω ... Και ανυπομονώ τώρα να πάω να τον τον μικρούλη μου 💙το άγχος μας έχει ήδη ξεκινήσει κορίτσια ! Από την πρώτη ημέρα θετικού τεστ 😂απίστευτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Μάλλον βλέπουν τις μετρήσεις του μωρου ; Γιατί κ εμένα μου το είχαν αλλάξει στην αυχενική και περιμένω τώρα με το καλό να δω στη β επιπέδου. Ο γιατρός είπε να πάω την Μεγαλη Τετάρτη με το καλό να μας δει αντί για σήμερα που λόγω κοβιντ δεν πήγα. Χάρηκα! Έχω έναν μηνα να το δω και ανυπομονώ! Έστω και 8 μέρες πιο πριν έχει διαφορά 😋😋😍😍

Μεγαλωνουν πολυ. Αμα εχεις 1 μηνα να το δεις θα καταλαβεις διαφορα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Μπράβοοοο άντε ακόμα μια μανούλα με χαρούμενα νέα!!! Με το καλό να σας έρθει το κοριτσάκι σας και όλα να πάνε τέλεια!!!!

Σε ολες μας κοριτσια!! Κ χαιρομαι που εχουμε κανει ωραιο παρεακι κ τα λεμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια επειδή είδα λέτε για την ΠΗΤ δεν έχει σημασία πότε είναι, απλά σου λένε στο περίπου ποτέ θα γεννήσεις. Σχεδόν ποτέ δεν γέννας εκείνη ακριβώς την ημέρα. Μπορεί ο τοκετος να έρθει νωρίτερα η και αργότερα ακόμα. Απλά αν δουνε ότι περνάει η ημερομηνία και δεν έρχεται το μωράκι (υπάρχουν και αυτά τα πεισματάρικα) σε πάνε για πρόκληση συνήθως.  Αυτά αν πας για φυσιολογικό τοκετό. Αν πας για καισαρική σε αφήνουν μέχρι νομίζω 38-39 εβδομαδα το πολύ οπότε μια εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ.

Στους υπερήχους αλλάζει η ΠΗΤ ανάλογα το βάρος του μωρού δηλαδή αν είναι λίγο πιο βαρύ από την ημερομηνία που είσαι(κατά μέσο όρο) σου λένε ότι μεταφέρεται νωρίτερα η ΠΗΤ. Αλλά δεν έχει καμία σημασία γιατί αλλά μωράκια θα γεννηθούν 2.5 κιλά και άλλα 4.5. Εμείς μετράμε την αρχική μας ΠΗΤ βάση τελευταίας περιόδου. Ελπίζω να σας κάλυψα (αν ενδιαφέρετε καμία🤣🤣)

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Ναι τις μετρήσεις του μωρου βλέπουν και αλλάζει!! Περίεργο δεν είναι αυτό?? Πως θα ξέρουμε και μεις πόσο είμαστε κάθε φορά 😄τεσπα!! Εσύ πως είσαι?? Λίγες μερουλες ακόμα και θα δεις το μωράκι σου, σε καταλαβαίνω και γω έτσι κάνω, μου φαίνονται ατέλειωτοι οι μήνες!! 

Παντως βρε κοριτσια, εμενα βασει περιοδου εφαρμογης εγκυμοσυνης  που εχω μου εβγαζε εξ αρχης 9/8! Οποτε δεν παραξενευομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tonia40 είπε:

Μαρίκα μου ναι, εγώ έχω σειρά! Αμήν να βοηθήσει η Παναγία να πάνε όλα καλά ❤️ 

Κοριτσι εχεις την Παναγια μαζι σου, και μονο που το ζητάς, ειναι στο πλευρο σου!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια !! Εκανα! Ολα πηγαν περιφημα! Μας ειπε οτι ολα ειναι τελεια. Ειναι σχεδον 400 γραμμαρια το μωρακι! Τελικη ημερομηνία ειναι 9/8 (αλλαξε κατα 3 μερουλες). 

Ειδαμε κ προσωπακι! Εμεινα πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο!!  Ολα υπεροχα. Κοριτσακι επιβεβαιωμενο!! 

οοοολε!!! κοριτσια εν δραση! ελα να μπαινουν στο καλαθι του φορεματα και τα καλσον!!! 🤣 αστιευομαι φυσικά, ολα τα μωράκια ευλογία ειναι! 

Μπράβο κοπελάρα μου! Πολυ΄ ωραια!!! Μονο χαρμόσυνα νέα ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...