Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Καλως ήρθες κοριτσι μας!!! 

Εδω είμαστε ενα ωραιο παρεάκι, εγω συνηθως γκρινιαζω και λεω ατακες και γελαει η @Balak455 😂

Σοβαρά ομως, εχουμε κανει μια ωραια παρεούλα και μοιραζομαστε τα αγχη μας και τις αγωνιες μας. 

Εγω χαίρομαι που δεν εχεις καταλαβει το μωράκι σου γτ ουτε εγω το εχω καταλαβει κι ενιωθα μόνη :D Εγω αυριο μπαινω στην 19η εβδομάδα. 

Κορίτσια μην ανησυχείτε γιατί κ εγώ είμαι 19+5 και τώρα νομίζω χθες /προχθές καααατι κατάλαβα ! Κ εγώ και ο άντρας μου μια φορά. Αλλά αυτό 😂 ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί και μέχρι 22η εβδομάδα να μην το καταλάβουμε δεν είναι περίεργο. Ε εμείς κάτι καταλάβαμε στην 20η ..για να δούμε ! 

Σε άλλα νέα , δεν ξέρω πώς πού και πότε αλλά χθες βγήκα θετική στον κορονοιο! Δεν θυμάμαι να ήταν καμιά άλλη εδώ μέσα στην εγκυμοσύνη ε; Στιγμιαία με έπιασε πανικός αλλά τώρα προσπαθώ να είμαι ήρεμη. Μίλησα και με τον γιατρο. Το θετικό είναι ότι δεν έχω βαριά συμπτώματα, λίγο τον λαιμο μου είχα και προληπτικά έκανα τεστ. Δεν το πίστευα όταν βγήκε... Περιμένω κι ελπίζω σιγά σιγά να περάσει .. ακυρώθηκε κ το ραντεβού μου στον γιατρό μου κ είχα να πάω έναν μήνα.... Οπότε τώρα λογικά θα πάω κατευθείαν στην β επιπέδου 20/4 εκτός αν ο γιατρός μου πει να πάω κάποια στιγμή την μεγάλη εβδομάδα... 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια μην ανησυχείτε γιατί κ εγώ είμαι 19+5 και τώρα νομίζω χθες /προχθές καααατι κατάλαβα ! Κ εγώ και ο άντρας μου μια φορά. Αλλά αυτό 😂 ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί και μέχρι 22η εβδομάδα να μην το καταλάβουμε δεν είναι περίεργο. Ε εμείς κάτι καταλάβαμε στην 20η ..για να δούμε ! 

Σε άλλα νέα , δεν ξέρω πώς πού και πότε αλλά χθες βγήκα θετική στον κορονοιο! Δεν θυμάμαι να ήταν καμιά άλλη εδώ μέσα στην εγκυμοσύνη ε; Στιγμιαία με έπιασε πανικός αλλά τώρα προσπαθώ να είμαι ήρεμη. Μίλησα και με τον γιατρο. Το θετικό είναι ότι δεν έχω βαριά συμπτώματα, λίγο τον λαιμο μου είχα και προληπτικά έκανα τεστ. Δεν το πίστευα όταν βγήκε... Περιμένω κι ελπίζω σιγά σιγά να περάσει .. ακυρώθηκε κ το ραντεβού μου στον γιατρό μου κ είχα να πάω έναν μήνα.... Οπότε τώρα λογικά θα πάω κατευθείαν στην β επιπέδου 20/4 εκτός αν ο γιατρός μου πει να πάω κάποια στιγμή την μεγάλη εβδομάδα... 

Περαστικά σου κοριτσι μας! ❤️ 

Εχεις εμβολιαστεί? Εγώ είχα κολλήσει τον Αυγουστο και οταν έμεινα έγκυος ρώτησα τη γιατρό μου και μου είπε να μην κάνω το 4ο καθώς το 4ο έχει τη μετάλλαξη που πέρασα εγώ κι αν τυχόν κολλήσω θα τον περάσω πολύ ελαφριά, οπότε να μην με αγχώνει. 

Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν ο άντρας μου με κόβιντ και δεν με κόλλησε. Βέβαια είχε μετακομίσει στο ισογειο στο καθιστικό κι εγώ ήμουν στην κρεβατοκάμαρα, με διαφορετικά μπάνια. 

Θεωρητικά, ο κορονοϊός έχει εξασθενήσει πάρα πολύ. Το περνάμε σαν κρύωμα, απλά ξέρουμε το όνομά του. Κι ο αντρας μου ετσι το περασε, μια μερα δέκατα και μετα τιποτα. Μονο κόπωση. Δεν μεταδίδεται με τους τρελούς ρυθμους, ούτε ζει στα αντικείμενα, μην σκεφτεις τέτοια χαζά. Γιατί αν ηταν έτσι, εγω θα ειχα κολλήσει απο τον άντρα μου και δεν έκανα τίποτα υπερβολικό. Πιατα ποτήρια τα επλενα το ιδιο σχολαστικά, δεν έριχνα dettol παντου κτλ. Μόλις βγηκε αρνητικός έριξα λίγο στα πόμολα και στον καναπε και αερισα καλά την κουβέρτα του. Απλά το κολλάμε απο κανα φτάρνισμα, απο σταγονίδια που μεταδίδονται απο προσωπο σε πρόσωπο. 

Στα λέω όλα αυτά για να ηρεμήσεις, για μην σε πιάνει πανικός. Θα προσέξεις λίγο τη θερμοκρασία σου μην ανεβασεις πυρετό. Αυτό μόνο. Και μην πιεις algofren. Ειναι απαγορευτικό στην εγκυμοσυνη. Πίνουμε μόνο depon (παρακεταμόλη). 

Φυσικά, τηλεφώνησε στο γιατρό σου. Εμεις εδώ μόνο συμβουλές δίνουμε, δεν ειμαστε ειδικοι, ενταξει κοριτσάκι μου? Και ήρεμα. Μην ταράζεις το μπεμπίνι ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Περαστικά σου κοριτσι μας! ❤️ 

Εχεις εμβολιαστεί? Εγώ είχα κολλήσει τον Αυγουστο και οταν έμεινα έγκυος ρώτησα τη γιατρό μου και μου είπε να μην κάνω το 4ο καθώς το 4ο έχει τη μετάλλαξη που πέρασα εγώ κι αν τυχόν κολλήσω θα τον περάσω πολύ ελαφριά, οπότε να μην με αγχώνει. 

Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν ο άντρας μου με κόβιντ και δεν με κόλλησε. Βέβαια είχε μετακομίσει στο ισογειο στο καθιστικό κι εγώ ήμουν στην κρεβατοκάμαρα, με διαφορετικά μπάνια. 

Θεωρητικά, ο κορονοϊός έχει εξασθενήσει πάρα πολύ. Το περνάμε σαν κρύωμα, απλά ξέρουμε το όνομά του. Κι ο αντρας μου ετσι το περασε, μια μερα δέκατα και μετα τιποτα. Μονο κόπωση. Δεν μεταδίδεται με τους τρελούς ρυθμους, ούτε ζει στα αντικείμενα, μην σκεφτεις τέτοια χαζά. Γιατί αν ηταν έτσι, εγω θα ειχα κολλήσει απο τον άντρα μου και δεν έκανα τίποτα υπερβολικό. Πιατα ποτήρια τα επλενα το ιδιο σχολαστικά, δεν έριχνα dettol παντου κτλ. Μόλις βγηκε αρνητικός έριξα λίγο στα πόμολα και στον καναπε και αερισα καλά την κουβέρτα του. Απλά το κολλάμε απο κανα φτάρνισμα, απο σταγονίδια που μεταδίδονται απο προσωπο σε πρόσωπο. 

Στα λέω όλα αυτά για να ηρεμήσεις, για μην σε πιάνει πανικός. Θα προσέξεις λίγο τη θερμοκρασία σου μην ανεβασεις πυρετό. Αυτό μόνο. Και μην πιεις algofren. Ειναι απαγορευτικό στην εγκυμοσυνη. Πίνουμε μόνο depon (παρακεταμόλη). 

Φυσικά, τηλεφώνησε στο γιατρό σου. Εμεις εδώ μόνο συμβουλές δίνουμε, δεν ειμαστε ειδικοι, ενταξει κοριτσάκι μου? Και ήρεμα. Μην ταράζεις το μπεμπίνι ❤️❤️❤️ 

Δεν φοβάμαι γενικά το έχω περάσει δύο φορές πολύ εύκολα. Και τώρα σκέψου δεν έχω καν δέκατα. Μετριέμαι από χθες αλλά όλα καλά. Μόνο ο λαιμός λίγο αλλά χωρίς να χειροτερεύει κι ένα ελαφρύ μπούκωμα. Σκέψου αρχές Γενάρη που ήμουν κ πολύ αρχή εγκυμοσύνης ήμουν με φαρυγγίτιδα 6 μέρες με ακατεβατο πυρετό 38-39. Έπεφτε μόνο με παρακεταμόλη για λίγο. Και ευτυχώς όλα πήγαν καλά !  Ξέρω ότι δεν κάνει να πάρω κάτι άλλο. Μου το είπε κ ο γιατρός χθες. Οπότε πολλά υγρά, τσάι , καραμέλες και άγιος ο θεός.! Απλώς μου είπε προληπτικά να κάνω αντιπηκτικες στην κοιλίτσα και ξεκίνησα από χθες .. που αυτό λίγο με στενοχώρησε 😋

Προσπαθώ όπως είπες να είμαι ήρεμη για να πάνε όλα καλά 🙏🏻

Ευχαριστω πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Ναι κορίτσι μου, λάμπει η επιδερμίδα από υγεία, τα σπυράκια υποχώρησαν, τα χείλη κόκκινα φυσικά από τη λήψη σιδήρου! Κατά τα άλλα όμως, τα μαλλιά γέμισαν άσπρες τρίχες και ακόμα δε μπορώ να τα βάψω σύμφωνα με τη γιατρό μου. ΄Ισως και να την πείσω μετά την 28η εβδομάδα! Είσαι τυχερή που μάκρυναν τα μαλλάκια σου και μπορείς να παίζεις με την εμφάνισή σου αυτή την δύσκολη περίοδο. Για την ώρα κάνω ΥΠΟΜΟΝΗ με την εικόνα μου και βλέπουμε! Έρχεται όμως και Πάσχα και θα βρεθούμε και με τους συγγενείς του άντρα μου και ντρέπομαι να εμφανιστώ με τέτοιο μαλλί της γιαγιάς στη ρίζα... σκέφτομαι να τα περάσω με σκούρα καστανή μάσκαρα μαλλιών για εκείνες τις μέρες, αλλά μήπως είναι λιπαρά μετά και νευριάσω? χαχα 

Έχει και αυτα τα καλά η εγκυμοσύνη!!! Και εγώ αρχίζω να πετάω κάποιες άσπρες τριχουλες αλλά δεν πολύ φαίνονται είμαι και ανοιχτοχρωμη!! Αυτό το κολπάκι με την μάσκαρα το έχω κάνει παλιά για να γεμίσω λίγο τα κενά και είχε δουλέψει πολύ καλά, δεν μου είχε αφήσει λιπαρότητα εμένα, μπορείς να τα πιάσεις μια αλογοουρά για να κρύψεις τα περισσότερα λευκά κια να περάσεις μετά μάσκαρα που θα στα στρώσει κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα!! Το εκανα χθες, αλλα αποτυχαμε! θα επαναλαβω αποψε 😂 ο αντρας μου με κοροιδευε και τσαντιστηκα, πηγα στο δωματιο και καθομουν μονη μου και του είπα αν την καταλάβω δεν θα του το πω!!! χαχαχα!!

😂😂 Δεν πειράζει, καλά έκανες στον στόχο σου εσύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marika31 είπε:

😂😂 Δεν πειράζει, καλά έκανες στον στόχο σου εσύ!! 

Τιποτα άλλο, ναι, ξάπλα, τα χερια στην κοιλιά και γλυκόλογα!!! 😂 Γκομενοκατάσταση δλδ!! χαχαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια μην ανησυχείτε γιατί κ εγώ είμαι 19+5 και τώρα νομίζω χθες /προχθές καααατι κατάλαβα ! Κ εγώ και ο άντρας μου μια φορά. Αλλά αυτό 😂 ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί και μέχρι 22η εβδομάδα να μην το καταλάβουμε δεν είναι περίεργο. Ε εμείς κάτι καταλάβαμε στην 20η ..για να δούμε ! 

Σε άλλα νέα , δεν ξέρω πώς πού και πότε αλλά χθες βγήκα θετική στον κορονοιο! Δεν θυμάμαι να ήταν καμιά άλλη εδώ μέσα στην εγκυμοσύνη ε; Στιγμιαία με έπιασε πανικός αλλά τώρα προσπαθώ να είμαι ήρεμη. Μίλησα και με τον γιατρο. Το θετικό είναι ότι δεν έχω βαριά συμπτώματα, λίγο τον λαιμο μου είχα και προληπτικά έκανα τεστ. Δεν το πίστευα όταν βγήκε... Περιμένω κι ελπίζω σιγά σιγά να περάσει .. ακυρώθηκε κ το ραντεβού μου στον γιατρό μου κ είχα να πάω έναν μήνα.... Οπότε τώρα λογικά θα πάω κατευθείαν στην β επιπέδου 20/4 εκτός αν ο γιατρός μου πει να πάω κάποια στιγμή την μεγάλη εβδομάδα... 

 

 

 

 

Κοριτσι περαστικά και εγώ είμαι με πόνους στα κόκαλα και πυρετό από χθές, θα πάω να κάνω τεστ αλλά μάλλον για εκεί το πάω αφού φέτος νομίζω είναι το μόνο που έχουμε αφήσει και δεν έχουμε κολλήσει. Να φανταστείς εκεί που είχαν περάσει οι ναυτίες ξανάρχισαν και χειρότερες και εμετούς. Μου είπε ο γιατρός είναι από τις ιώσεις συμβαίνει και επηρεάζεται το στομάχι στην εγκυμοσύνη. Άντε να δούμε θα επιβιώσω και αυτό;;;ΚΑΘΕ εβδομάδα άρρωστη είμαι δηλαδή αμάν. 

Ελπίζω να περάσει γρήγορα και σε εσένα και όχι άλλες αρρώστιες 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η wallakos01 είπε:

καλησπέρα σας κοριτσια,

δημοσιευω πρώτη φορα στην κουβέντα σας.

Ειμαι 36 χρ και εχω πητ 28/08/2023.

σε καμια 15αρια μέρες 'εχω τη β επιπέδου κι εγω.(αγωνία μεγάλη)

πλεον η εγκυμοσύνη μου εξελίσσεται ομαλά (στην 17η εβδομαδα επαθα μικρη αποκόλληση πλακουντα)

η αυχενική μου ήταν καλή και έκανα και την εξέταση nipt όπου όλα ήταν καλα και το μωράκι μας αγοράκι.

ακόμη δυστυχώς δεν τον έχω καταλάβει και αρχίζω πλεον να ανυσυχω και να αναρωτιεμαι πως θα είναι μόλις τον νιωσω.

χαρηκα πολύ που ηρθα στην παρέα σας.

Καλώς ήρθες στην παρεα μας.Σου γράφω για να σου πω να μην ανυσηχεις.Καταλάβαινα και εγώ το μπέμπη μου από την 20 εβδομάδα, αλλά σαν να στριφογυρίζει κάτι στην κοιλιά μου χαμηλά.Πριν από 3,4 μέρες καταλάβαινα κάτι σαν χτύπημα ελαφρύ στην κοιλίτσα ,αλλά δεν ημουν σίγουρη γιατί ήταν πολύ αδύναμο, και σπάνιο , 2 φορες την ημέρα.Σήμερα όμως 21 και 5 ημέρες ένιωθα κάτι να με χτυπαει ελαφρα, και έβαλα το χέρι μου.Δεν καταλάβαινα με την αφή αλλά κάθε φορά που το αισθανόμουν ,δοκίμαζα και εβαζα την παλάμη μου.Μέχρι που κάποια στιγμή εκεί που ενιωθα το χτύπημα ακουμπησα σταθερά την παλάμη μου και ένιωσα το χτυπηματάκι ξεκαθαρα στο εσωτερικό της παλάμης 2 φορές.Ενθουσιάστηκα κορίτσια .Για αυτό μην αγχώνεστε, έχει δρόμο ακόμη για να το νιώσετε  ξεκάθαρα χωρίς αμφιβολία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Εγώ κορίτσι μου τα συνεχίζω τα τρυπήματα, απλά τα 4 τα κάνω ανά 2η μέρα, αλλά κάθε μέρα το πρωί πριν φάω το οτιδήποτε, κάνω το 1ο τρύπημα και καταγράφω το σάκχαρο νηστείας! Την τελευταία εβδομάδα με διατροφή και μόνο, καταφέρα να το πάω στο 86... Μέχρι λίγο πιο πριν ήταν οριακά συνέχεια. Από 90 έως 95. Ωστόσο ακόμα δεν είμαι για ινσουλίνη, συνεχίζω διαιτητικά τη διαχείριση του διαβήτη κύησης και βλέπουμε. Δεν είναι θαύμα, μπορεί όντως να είσαι πλέον εκτός κινδυνού για διαβήτη κύησης! Ρ΄ώτησε κ τον γιατρό σου ❤️ 

Σημαντικό κι αυτό πάντως με τα τρυπήματα ανά 2η μέρα, έστω αυτό να μου πουν!! Πάντως και συ οριακά είσαι με τις τιμές και πιο χαμηλά από μένα, δεν πιστεύω ότι θα χρειαστούμε ινσουλίνη καθόλου, εφόσον προσέχουμε την διατροφή μας, μια χαρά θα είμαστε!! Κουράγιο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σας όμορφούλες μου εγώ το Σάββατο έκανα για 4η φορά εμβρυομεταφορα και ελπίζω να είναι 4η και τυχερή γιατί ούτε ψυχικά ούτε οικονομικά αντέχουμε άλλη αποτυχία... ελπίζω με τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίας να έχουμε θετικά αποτελέσματα και πορεία.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρεα μας.Σου γράφω για να σου πω να μην ανυσηχεις.Καταλάβαινα και εγώ το μπέμπη μου από την 20 εβδομάδα, αλλά σαν να στριφογυρίζει κάτι στην κοιλιά μου χαμηλά.Πριν από 3,4 μέρες καταλάβαινα κάτι σαν χτύπημα ελαφρύ στην κοιλίτσα ,αλλά δεν ημουν σίγουρη γιατί ήταν πολύ αδύναμο, και σπάνιο , 2 φορες την ημέρα.Σήμερα όμως 21 και 5 ημέρες ένιωθα κάτι να με χτυπαει ελαφρα, και έβαλα το χέρι μου.Δεν καταλάβαινα με την αφή αλλά κάθε φορά που το αισθανόμουν ,δοκίμαζα και εβαζα την παλάμη μου.Μέχρι που κάποια στιγμή εκεί που ενιωθα το χτύπημα ακουμπησα σταθερά την παλάμη μου και ένιωσα το χτυπηματάκι ξεκαθαρα στο εσωτερικό της παλάμης 2 φορές.Ενθουσιάστηκα κορίτσια .Για αυτό μην αγχώνεστε, έχει δρόμο ακόμη για να το νιώσετε  ξεκάθαρα χωρίς αμφιβολία.

Ελααααα φοβερο!!! 

Ανατριχιασα μωρεεεεε ❤️ Τωρα δεν καταλαβαινεις πως πράγματι εκει μεσα ειναι μια ψυχούλα και δεν ειναι μονο η εικονα του υπερηχογραφηματος??? Τωρα σου λέει, εεεε μαμά, ειμαι εδώ, ειμαι αληθινό!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Ελααααα φοβερο!!! 

Ανατριχιασα μωρεεεεε ❤️ Τωρα δεν καταλαβαινεις πως πράγματι εκει μεσα ειναι μια ψυχούλα και δεν ειναι μονο η εικονα του υπερηχογραφηματος??? Τωρα σου λέει, εεεε μαμά, ειμαι εδώ, ειμαι αληθινό!! 😊

Είναι απίστευτο  η αλήθεια είναι!!!! Εμένα είναι πιο πολύ δραστήρια το βράδυ από την μέρα, κλωτσάει ασταμάτητα μερικές φορές και αναρωτιέμαι πως δεν κουράζονται!! Πλέον το καταλαβαίνει και ο άνδρας μου ενώ πριν 2 εβδομάδες το ένιωθα μόνο εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Κοριτσι περαστικά και εγώ είμαι με πόνους στα κόκαλα και πυρετό από χθές, θα πάω να κάνω τεστ αλλά μάλλον για εκεί το πάω αφού φέτος νομίζω είναι το μόνο που έχουμε αφήσει και δεν έχουμε κολλήσει. Να φανταστείς εκεί που είχαν περάσει οι ναυτίες ξανάρχισαν και χειρότερες και εμετούς. Μου είπε ο γιατρός είναι από τις ιώσεις συμβαίνει και επηρεάζεται το στομάχι στην εγκυμοσύνη. Άντε να δούμε θα επιβιώσω και αυτό;;;ΚΑΘΕ εβδομάδα άρρωστη είμαι δηλαδή αμάν. 

Ελπίζω να περάσει γρήγορα και σε εσένα και όχι άλλες αρρώστιες 😀😀

Περιμένουμε τα νέα σου! Εύχομαι να το περάσουμε ελαφριά ο.τι κι αν είναι κ το δικό σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλως ήρθες κοριτσι μας!!! 

Εδω είμαστε ενα ωραιο παρεάκι, εγω συνηθως γκρινιαζω και λεω ατακες και γελαει η @Balak455 😂

Σοβαρά ομως, εχουμε κανει μια ωραια παρεούλα και μοιραζομαστε τα αγχη μας και τις αγωνιες μας. 

Εγω χαίρομαι που δεν εχεις καταλαβει το μωράκι σου γτ ουτε εγω το εχω καταλαβει κι ενιωθα μόνη :D Εγω αυριο μπαινω στην 19η εβδομάδα. 

Αχαχαχαχχααχα!!!   Θα το καταλαβει η κοπελα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

@Eir_ma και @Amp92 Περαστικά σας ❤️!!! Υπομονή θα περάσουν όλα αυτά τα μικρόβια τώρα με το καλοκαίρι!!! 

@Marika31 εσυ ειχες σημερα β επιπεδου? Δεν θυμαμαι. Εγω εχω μεθαυριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

@Marika31 εσυ ειχες σημερα β επιπεδου? Δεν θυμαμαι. Εγω εχω μεθαυριο 

Nαι ναιιι σημερα έχει το απογευμα!!!! Περιμένουμε νεακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσαρες μου!!!!! Πήγαν όλα τέλεια, πριν λίγο μπήκαμε σπίτι, ταλαιπωρηθηκα αρκετά από το ταξίδι!!! Η εξέταση κράτησε μόνο 30 λεπτά, η ανατομία του μωρου είναι μια χαρά , ο τράχηλος κλειστός, διατήρησε το ίδιο  μήκος του 3,7!!καναμε και κολπικό υπέρηχο λόγω ιστορικού και περιδεσης ήταν αναπόφευκτο για μένα.... Αυτά!!!!! Είμαστε πολύ χαρούμενοι, έγχρωμες φώτο δεν έβγαλε πολλές αλλά είδαμε ξεκάθαρα προσωπάκι και τα πάντα όλα,μας δώσανε την εξέταση και ένα DVD!! Για την doppler μου είπε μόνο ότι τον τελευταίο χρόνο ψηφίστηκε να γίνεται διπλή, εμένα μου είπε να πάω 30 Μαΐου και επανάληψη 30 Ιουνιου, δλδ 30η εβδομάδα και 34η!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Γειά σας κοριτσαρες μου!!!!! Πήγαν όλα τέλεια, πριν λίγο μπήκαμε σπίτι, ταλαιπωρηθηκα αρκετά από το ταξίδι!!! Η εξέταση κράτησε μόνο 30 λεπτά, η ανατομία του μωρου είναι μια χαρά , ο τράχηλος κλειστός, διατήρησε το ίδιο  μήκος του 3,7!!καναμε και κολπικό υπέρηχο λόγω ιστορικού και περιδεσης ήταν αναπόφευκτο για μένα.... Αυτά!!!!! Είμαστε πολύ χαρούμενοι, έγχρωμες φώτο δεν έβγαλε πολλές αλλά είδαμε ξεκάθαρα προσωπάκι και τα πάντα όλα,μας δώσανε την εξέταση και ένα DVD!! Για την doppler μου είπε μόνο ότι τον τελευταίο χρόνο ψηφίστηκε να γίνεται διπλή, εμένα μου είπε να πάω 30 Μαΐου και επανάληψη 30 Ιουνιου, δλδ 30η εβδομάδα και 34η!!! 

Τέλεια Marika31,να το περάσουμε όλες μας με επιτυχία!!Φαντάζομαι ότι μετά από την εξέταση αυτή όλες θα νιώθουμε καλύτερα. Σήμερα θα κάνεις τον πιο γλυκό ύπνο! Εγώ θα πάω αύριο!!Προσεύχομαι  να πάνε όλα καλά😊 .🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Μαρίκα τέλεια τα νέα σου, πολλά συγχαρητήρια ❤️ ! Ιωάννα με το καλό και στα δικά σας όμορφα νέα! Είμαστε κι άλλες που αναμένουμε ? Εγώ έχω Μ.Τεταρτη, 1 εβδομάδα έμεινε, να δω πως θα περάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Γειά σας κοριτσαρες μου!!!!! Πήγαν όλα τέλεια, πριν λίγο μπήκαμε σπίτι, ταλαιπωρηθηκα αρκετά από το ταξίδι!!! Η εξέταση κράτησε μόνο 30 λεπτά, η ανατομία του μωρου είναι μια χαρά , ο τράχηλος κλειστός, διατήρησε το ίδιο  μήκος του 3,7!!καναμε και κολπικό υπέρηχο λόγω ιστορικού και περιδεσης ήταν αναπόφευκτο για μένα.... Αυτά!!!!! Είμαστε πολύ χαρούμενοι, έγχρωμες φώτο δεν έβγαλε πολλές αλλά είδαμε ξεκάθαρα προσωπάκι και τα πάντα όλα,μας δώσανε την εξέταση και ένα DVD!! Για την doppler μου είπε μόνο ότι τον τελευταίο χρόνο ψηφίστηκε να γίνεται διπλή, εμένα μου είπε να πάω 30 Μαΐου και επανάληψη 30 Ιουνιου, δλδ 30η εβδομάδα και 34η!!! 

Ωωωω μπραβοοο όλα τέλεια!!! Πολύ χαίρομαι όταν μαθαίνω καλά νέα, όλα τα κορίτσια να πάνε καλά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!! Σου έφυγε ένα άγχος ε;;;

Εγώ πάντως doppler δεν είχα κάνει στις άλλες μου εγκυμοσύνες γιατί ηταν οκ με τα κιλά τα μωράκια όπως τα μετραγε ο γιατρός και μου είχε πει δεν χρειάζεται. Τώρα δεν ξέρω με αυτό που ψηφίστηκε τι θα γίνει. Αλλά νομίζω στο doppler βγάζουν πολύ καλύτερες φωτό του μωρού και το πρόσωπο είναι πιο ανθρώπινο και αφράτο με μαγουλακια, όχι σαν τώρα που είναι λίγο σαν εξωγήινακια🤣🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Γειά σας κοριτσαρες μου!!!!! Πήγαν όλα τέλεια, πριν λίγο μπήκαμε σπίτι, ταλαιπωρηθηκα αρκετά από το ταξίδι!!! Η εξέταση κράτησε μόνο 30 λεπτά, η ανατομία του μωρου είναι μια χαρά , ο τράχηλος κλειστός, διατήρησε το ίδιο  μήκος του 3,7!!καναμε και κολπικό υπέρηχο λόγω ιστορικού και περιδεσης ήταν αναπόφευκτο για μένα.... Αυτά!!!!! Είμαστε πολύ χαρούμενοι, έγχρωμες φώτο δεν έβγαλε πολλές αλλά είδαμε ξεκάθαρα προσωπάκι και τα πάντα όλα,μας δώσανε την εξέταση και ένα DVD!! Για την doppler μου είπε μόνο ότι τον τελευταίο χρόνο ψηφίστηκε να γίνεται διπλή, εμένα μου είπε να πάω 30 Μαΐου και επανάληψη 30 Ιουνιου, δλδ 30η εβδομάδα και 34η!!! 

Μπραβοοο!!! Υπεροχα @Marika31 !!!  Ελα ολα καλα!!!!  Με το καλο κ αυτο το μωρακι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Τέλεια Marika31,να το περάσουμε όλες μας με επιτυχία!!Φαντάζομαι ότι μετά από την εξέταση αυτή όλες θα νιώθουμε καλύτερα. Σήμερα θα κάνεις τον πιο γλυκό ύπνο! Εγώ θα πάω αύριο!!Προσεύχομαι  να πάνε όλα καλά😊 .🙏

@ΙΩΑΝΝΑ1972 ολα να πανε τελεια ευχομαι. Θα περιμενουμε κ τα δικα σου νεα ! Εγω θα παω αυριο το πρωι!  Μακαρι να πανε οκα καλα για ολες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Γειά σας κοριτσαρες μου!!!!! Πήγαν όλα τέλεια, πριν λίγο μπήκαμε σπίτι, ταλαιπωρηθηκα αρκετά από το ταξίδι!!! Η εξέταση κράτησε μόνο 30 λεπτά, η ανατομία του μωρου είναι μια χαρά , ο τράχηλος κλειστός, διατήρησε το ίδιο  μήκος του 3,7!!καναμε και κολπικό υπέρηχο λόγω ιστορικού και περιδεσης ήταν αναπόφευκτο για μένα.... Αυτά!!!!! Είμαστε πολύ χαρούμενοι, έγχρωμες φώτο δεν έβγαλε πολλές αλλά είδαμε ξεκάθαρα προσωπάκι και τα πάντα όλα,μας δώσανε την εξέταση και ένα DVD!! Για την doppler μου είπε μόνο ότι τον τελευταίο χρόνο ψηφίστηκε να γίνεται διπλή, εμένα μου είπε να πάω 30 Μαΐου και επανάληψη 30 Ιουνιου, δλδ 30η εβδομάδα και 34η!!! 

Μπρααααβο!!! Πολύ ωραια νεα!! ❤️ μονο τέτοια να ακουμε παναγια μου, μονο τέτοια!!

Πως ειναι η φατσουλα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!! 

Λοιπόν, εχω ερωτηση κολαφο να κάνω! Σήμερα το πρωι, ειχα ξυπνήσει αλλα εμεινα λιγο στο κρεβατι και χαζευα τηλεόραση. Ενιωσα στην κοιλιά ένα κατι.. έβαλα το χερι μου πάνω και ένιωθα ένα πράγμα σαν ελαφρυ χτυπημα. Πως πιάνουμε τον παλμο στο χερι μας. Ένα τετοιο χτυπο. Ενα τουκ τωρα, ένα τουκ 2-3 λεπτά μετα, μετα απο λιγο άλλο ένα τουκ. 4-5 φορές, μετά σταμάτησε. Ηταν η μπέμπα μου??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...