Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ! ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ! ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ...


baby sm

Recommended Posts

ΒΑΒΥ SM KAI EGV EIXA ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΟΡΤ - ΜΠΕΜΠΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΧΡΗΣΤΟ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΠΕΜΕΝΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ! Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2600! ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΩΡΕ ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΤΕΡΕΩΘΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ! ΤΟΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΡΤ - ΜΠΕΜΠΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΑ ΔΕΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ! ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΡΤ - ΜΠΕΜΠΕ ΤΟΝ ΜΕΤΑΦΕΡΑΜΕ! ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΧΩΡΟΥΣΕ! ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ! ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

apoti kserw to port mpempe denete sto autokinhto to mwro oxxi den denete mesa sto port mpempe..

Εμεις πηραμε ενα καροτσι που ειχε και δικο του πορτ-μπεμπε το οποιο δενεται στη ζωνη του αυτοκινητου και μεσα σ'αυτο υπαρχει και ζωνη για να δενεις το μωρακι ωστε να μην πεταχτει εξω σε κανενα αποτομο φρεναρισμα... το καροτσι ειναι το loola της bebe confort και το βρηκαμε στο lapin...

Αυτο το βιντεακι δειχνει ακριβως πως δενεται στο αυτοκινητο... αν δεν βαριεστε δειτε το...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera kai apo emena!!! Kathismatakia gia neogennhta yparxoun kai emeis sthn xora pou brhskomaste apagorebetai na mpei to moro sto autokinhto an den yparxh to kathismataki...fysika an kapoios paei na parabei ton kanona ta prosthma edo einai poly tsouxtera...kai auto to kanoun gia ena kai mono logo gia thn asfalesterh metafora tou paidiou!!Ego nomizo telika oti ontos to kathismataki einai to kalytero giati se periptosh apotomou frenarismatos an to exeis se marsipo h kalathouna sigoura tha metakhnhthieno sto kathismataki einai demeno kai asfales!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΗΣ CHICCO ΑΠΟ 0-13kg ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΒΟΛΟ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΘΙΣΜΑΤΟΣ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το είδα το βίντεο, από την μία είναι δεμένο και από την άλλη όχι!! πού είναι η ασφάλειά του?:huh: και καταλαμβάνει και 2 θέσεις!!

δηλαδή έχουν γίνει krash tests με αυτό το πορτ μπεμπέ και έχει αποδειχθεί ότι είναι 100% ασφαλές? γιατί το βίντεο προέρχεται από teleshopping!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

το είδα το βίντεο, από την μία είναι δεμένο και από την άλλη όχι!! πού είναι η ασφάλειά του?:huh: και καταλαμβάνει και 2 θέσεις!!

δηλαδή έχουν γίνει krash tests με αυτό το πορτ μπεμπέ και έχει αποδειχθεί ότι είναι 100% ασφαλές? γιατί το βίντεο προέρχεται από teleshopping!

:blink:

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δενεται και απο τις 2 πλευρες... απλα εκει κανει επιδειξη... το μωρο δενεται και εσωτερικα... δεν ειναι teleshopping...:S ειναι της εταιρειας διαφημηστικο... και ναι εχουν γινει crash tests και εχει αποδειχθει ασφαλες απο την στιγμη που φτανει στα χερια του καταναλωτη και πωλειται απο αξιοπιστα καταστηματα...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ego koritsia epeimeno oti to kathe pragma einai gia na to xrhsimopoioume analogos..Emas o giatros alla kai h enhmerosh pou mas ekanan htan oti to moro den feugei apo to meeutirio xoris kathismataki kai marsipo kai port bebe apagorebontai..epishs mas exoun dosh kai egrafa to ti akribos prepei na exoume , to kathismataki einai gia mikres diadromes fisika kai an h apostash kseperna thn miamish ora tote prepei na gynei dialhma...Epishs otan apofashzoume na ginoume goneis prepei na skeftomaste thn asfaleia tou paidiou mas prota kai meta to poso tha mporoume na glitosoume xrhmata...Epishs h mhtera sths protes diadromes prepei na kathetai mazi me to paidi piso kai fysika auto sto kathismataki!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ekoliou έγραψε:

Ego koritsia epeimeno oti to kathe pragma einai gia na to xrhsimopoioume analogos..Emas o giatros alla kai h enhmerosh pou mas ekanan htan oti to moro den feugei apo to meeutirio xoris kathismataki kai marsipo kai port bebe apagorebontai..epishs mas exoun dosh kai egrafa to ti akribos prepei na exoume , to kathismataki einai gia mikres diadromes fisika kai an h apostash kseperna thn miamish ora tote prepei na gynei dialhma...Epishs otan apofashzoume na ginoume goneis prepei na skeftomaste thn asfaleia tou paidiou mas prota kai meta to poso tha mporoume na glitosoume xrhmata...Epishs h mhtera sths protes diadromes prepei na kathetai mazi me to paidi piso kai fysika auto sto kathismataki!!

Δεν αντιλεγουμε σ'αυτα που λες... ειναι πολυ σωστα... απλα εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν κανει να ειναι καθιστο πανω απο 45 λεπτα (σε ηλικια 0-3 μηνων) και γι'αυτο βρηκα τη λυση αυτη του πορτ-μπεμπε που δενεται και μετα μπαινει και στο καροτσι γιατι το καλοκαιρι που πηγαιναμε συχνα στο εξωχικο μας επρεπε να κανουμε μια διαδρομη μιαμιση ωρα. Ετσι το μωρακι ειχε την ανεση του και την ασφαλεια του ταυτοχρονα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν από εμπειρία θα σου προτείνω καλαθούνα. Τα car seat είναι αρκετά πρακτικά αλλά όχι για το νεογέννητο. Θεωρώ ότι είναι καλά μετά τις 40 ημέρες.

Εγώ πήρα μια καλαθούνα η οποία είναι αρκετά μεγάλη και το μωρό κοιμόταν εκεί μέχρι 3 μηνών. Πήρα και μία βάση και το είχα δίπλα μου για λίγο καιρό και μετά το έβαλα στην κούνια του.

Το κόστος δεν ήταν μεγάλο. Εγώ την πήρα από ένα υποκατάστημα βιοτεχνίας στον Κορυδαλλό και μου κόστησε 70 ευρώ η καλαθούνα. Άσε που όπου κι αν πήγαινα τους πρώτους 3 μήνες δεν έψαχνα να βρω που θα κοιμήσω το μωρό μια και είχε το κρεβατάκι του μαζί.

΄

Απλώς αν καταλήξεις σε καλαθούνα να βρεις μία μεγάλη γιατί υπάρχουν και κάποιες που είναι αρκετά μικρές όσο ένα port bebe δηλαδή, και δεν είναι για παραπάνω από ένα μήνα. Η αδελφή μου την πάτησε έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε jOVANNA και AFRODITI

καταληγω οτι το καθισμα αυτοκινητου που εχω σκοπο να παρω και λεει απο 0 έως 18 κιλα θα με βολεψει για να μεταφερω τη μικρη και απο το μαιευτηριο στο σπιτι.

Δεν ξερω αλλα αυτα τα πορτ μπεμπε που ασφαλιζουν με τη ζωνη απο τις δυο πλευρες, δεν μου φαινονται σταθερα βρε κοριτσια. θεωρω οτι θα πρεπει ετσι και αλλιως να κραταω κοντρα μηπως ταρακουνηθει το μωρο σε καποιο φρεναρισμα. Μιλαμε τωρα στην αρχη ειδικα για μια αποσταση το πολυ 40 λεπτων. Θα τα καταφερω πιστευω να φερουμε το μπεμπακι σπιτι οσο πιο ανωδυνα γινεται; η να παρω και καθισμα 0 εως 13 κιλα, που εχει και χειρολαβη; γιατι τα πιο μεγαλα δεν εχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sim επειδη σε βλεπω προβληματισμενη ισως σε βοηθησει αυτο

# Ποτέ μην μεταφέρετε νεογέννητο σε καλαθούνα ή πορτ-μπεμπέ (εκτός αν διαθέτει εγκεκριμένο σύστημα πρόσδεσης για το αυτοκίνητο), στα γόνατα ή στην αγκαλιά κάποιου.

# Όλα τα παιδιά κάτω των 12 ετών πρέπει να ταξιδεύουν με τα ειδικά παιδικά καθίσματα αυτοκινήτου που είναι κατάλληλα για το ύψος, το βάρος και την ηλικία τους.

# Το καλύτερο παιδικό κάθισμα αυτοκινήτου είναι αυτό που ταιριάζει απόλυτα στις ανάγκες του παιδιού σας, είναι εύκολο στη χρήση και είναι τοποθετημένο σωστά στο αυτοκίνητο σας.

Πώς επιλέγω το σωστό κάθισμα αυτοκινήτου;

Από το 1997, με την ψήφιση σχετικού νόμου, η χρήση παιδικού καθίσματος γίνεται υποχρεωτική και στη χώρα μας για παιδιά μέχρι και 12 ετών.

Ο Νόμος 2696 στα άρθρα του 12 και 33 επισημαίνει ότι για τη μεταφορά με αυτοκίνητο παιδιών ηλικίας μικρότερης των 12 ετών, είναι υποχρεωτική η χρήση ειδικών και εγκεκριμένων συστημάτων συγκράτησης και προστασίας όπως καθισμάτων, κατάλληλα για την ηλικία, το ύψος και το βάρος των παιδιών.

Όλα τα εγκεκριμένα παιδικά καθίσματα αυτοκινήτου πρέπει να είναι σύμφωνα με τον Ευρωπαϊκό Κανονισμό ECE R 44/04, ο οποίος ελέγχει τη συμβατότητα των καθισμάτων αυτών με τα οχήματα και επιβάλει αυστηρές δοκιμές στα εξαρτήματά τους με δυναμικούς ελέγχους, δηλαδή με τεστ συμπεριφοράς σε μετωπικές και οπίσθιες συγκρούσεις.

Παρόλο που οι κανονισμοί δεν το επιβάλλουν πολύ σημαντικό για την ασφάλεια των παιδιών είναι τα καθίσματα να δοκιμάζονται και να ελέγχονται επίσης και για την πλευρική τους ασφάλεια σε περίπτωση πλευρικών συγκρούσεων καθώς τέτοιου είδους ατυχήματα τα θέτουν σε άμεσο κίνδυνο.

Τα παιδικά καθίσματα που περνούν επιτυχώς τα προαναφερόμενα «τεστ» αποκτούν ως σήμα την Ετικέτα Έγκρισης, που αποδεικνύει ότι είναι εγκεκριμένα για τη μεταφορά παιδιών και ότι είναι σύμφωνα με τους νόμους που επιβάλλονται από την Ευρωπαϊκή Ένωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΜΑΡΣΙΜΟΣ ΑΠΟ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΠΙΤΙ -ΕΙΔΙΚΑ-ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΟΥ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ, ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ.

ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΕ TRAVELER ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕΤ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΠΟ 0 ΚΑΙ ΠΑΝΩ.ΤΟ TRAVELER ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm αρκετα καροτσια εχουν συστημα που προσαρμοζεται πανω το μικρο καθισμα αυτοκινητου με το χερουλι. Αυτο που σου ελεγα και γω οπως και αλλες κοπελες. Για μενα ειναι πιο ασφαλες αυτο απο μια καλαθουνα. Καλυτερα για αρχη να παρετε ενα τετοιο καθισμα που αν ταιριαζει με το καροτσι ακομα καλυτερα και αργοτερα αγοραζετε αυτο που εχετε δει. Θα σε βολεψει πολυ. Θα δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ BABY SM ΑΝ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΑΛΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΙΘΕΤΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗ ΔΕΧΤΟΥΜΕ Η΄ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΙΨΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΩΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ Η΄ΞΕΡΟΛΑ.Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ.ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΩΝ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΣ ΖΩΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ 10 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΟΥΝ 10 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΞΕΡΟΛΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΤΗ BABY SM ΑΝ Ο ΤΟΝΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΠΩΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ..:(

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pira tis chicco to trio for me kai to kathisma einai apo 0 ews 13 kila exei bash pou einai monimos sto autokinhto kai to kathismataki mporw na to apospw xoris na ksipnisw to mwro ,exei xerouli kai paei pantou mpenei akoma kai ston skeleto tou autokinitou.

den kserw ti tha se bolepsei egw skeutika ti 13 kila ti 18 kapia stigmh tha allaksw kathisma .skeutika oti otan einai mpompiras einai kalo na mhn taleporite na mhn ksipna kai na einai euelikto na mporw na to exw panta mazi mou.

pantos kathete polu kala mesa exei to idiko maksilaraki gia ta neogennita kai erxete pio ksaploto .opos leme kai emeis kai gelame einai san aeroporos opos denete sto kathisma ..glukas.

den kserw a kathismata 0 ews 18 gia na sou pw kati alo einai oti boleuei esena ,to mwno pou mporw na pw einai pws boleuome egw gia na sou dosw idees mias kai ta pernaw prwth .mpes edw http://bimbomarket.it egw apo edw to pira kai kita ta xaraktiristika monh sou xoris kapion polith apo panw sou na sou pipilaei to mialo.exei polu kales times polu kalhteres apo edw oti alo thes stile pm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!

Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!

Η δική μου άποψη για την ασφαλέστερη μεταφορά του μωρού είναι τα καθισματάκια αυτοκινήτου, τα οποίο είναι ελεγμένα και σχεδιασμένα για αυτό το σκοπό και κατάλληλα και για νεογέννητα!

Η καλαθούνα (για μένα),για την μεταφορά του μωρού με αυτοκίνητο είναι επικίνδυνη! Την θεωρώ φυσικά αρκετά χρήσιμη αλλά για το σπίτι!

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ CHICCO.Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΥΓΙΕΙΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ.ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κι εγώ είμαι απόλυτη στο θέμα ασφάλειας μέσα στο αυτοκίνητο. Εγώ πήρα το Fisrt Class της Britax είναι απο 0-18 Kg κ έχει κ ένα μαξιλαράκι ειδικό για τα νεογέννητα. Έχει 3 διαφορετικές θέσεις για πολύ ξαπλωμένο, μεσαία θέση κ όρθια όταν είναι μεγαλύτερο. Φυσικά το καθισματάκι τοποθετημένο έτσι ώστε το μωρό να κοιτάει την πλάτη του αυτοκινήτου μέχρι 9 kg μετά το γυρίσαμε κανονικά.

Είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις προτασεις σας. Θα σκεφτω και θα αποφασισω λαμβανοντας υποψιν ολα αυτα που μου χετε γραψει.

Ευχαριστω και παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...