Μετάβαση σε περιεχόμενο

τριχοπτωση μετα τη γεννα


natural

Recommended Posts

Κοριτσια για πειτε μου οσες θυμαστε, ποσο καιρο κραταει πια αυτη η τριχοπτωση μετα τη γεννα? Εμενα μου εμφανιστηκε τωρα στους 4 μηνες απο τον τοκετο. Θα κρατησει πολυ? Το προλαβαινω το κακο ή να αγορασω καμια περουκα καλου-κακου??:P :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι'εμενα καπου στον 4ο μου εμφανιστηκε και κρατησε κανενα μηνα... ευτυχως την γλιτωσα την περουκα προς το παρον...χιχιχι:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μπέμπα μου είναι τώρα 7 μηνών σχεδόν και εγώ ακόμα μαδάω. Μαδάω περισσότερο και απο το σκυλί μας!!! Την περούκα την έχω γλυτώσει προς το παρόν!! ΧΑΧΑΧΑ Μην ανησυχείς βρε! Πέφτουν τα παλια και βγαίνουν καινούρια! Έχω γεμίσει φύτρες και τα μαλλιά μου δε στρώνουν με τίποτα! Υπομονή θα περάσει και αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περουκα λεει:laugh: χαχαχαχ! Ειναι ωσπου να αποκατασταθουν οι ορμονες,σε καθε γυναικα διαφερει ποτε θα σταματησει να εχει τριχοπτωση,εξισου σημαντικο νομιζω πως ειναι και η σωστη διατροφη που τελικα παιζει τον ρολο της σε ολα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα κανα δυο τρια μηνακια κρατησε.ειχα φαει φρικη .αφου ειχα ανοιξει τοπικ κι εγω στο mammy.:P

τωρα οι φιτρες ειναι σα να εχω φραντζα:huh:

παρε κανενα shampoo για τριχοπτωση κι ολα καλα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ 7 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΛΟΥΖΟΜΑΙ Κ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕΓΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΧΗΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΘΟΜΑΙ Κ ΤΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΩ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΑ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ??? ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ...??? ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ ... τέτοια να μου λέτε ... αν και μεταξύ μας είναι φυσιολογικό αν σκεφτείτε ότι 9 μήνες με τόσο σίδηρο και τόσες βιταμίνες δεν μας πέφτουν καθόλου.

Νομίζω τώρα που το σκέφτομαι είχα διαβάσει σε κάποιο άρθρο ότι είναι φυσιολογικό, αλλά αν θυμάμαι καλά έλεγε πως αν αισθανθείτε ότι η πτώση τους είναι υπερβολική τότε να επισκεφτείτε και κανέναν γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natural και κοριτσια καλησπερα. η τριχοπτωση ειναι εντελως φυσιολογικο σύμπτωμα απ οτι εχω διαβασει και μου χει πει και γιατρος. κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης τα μαλλια που χανουμε είναι πολυ λιγοτερα απ οσα χαναμε συνηθως, λογω ορμονων, βιταμινων και περιστασης βεβαια. έτσι λοιπον μετα τη γεννα με το καλο ο οργανισμος επανερχεται στους πρότερους ρυθμους του. μην ανησυχειτε. εμενα ακομα δεν μου χει εμφανιστει καθως γενναω τον Μαιο με το καλο, ωστοσο έχω προετοιμαστει...ψυχολογικα...αλλωστε τόσο καιρό χανω ελα;χιστα μαλλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια!!!

ααααααχ:silly: και εγώ το ίδιο πρόβλημα τριχόπτωσης εχω.

Ο μπεμπης μου ειναι 4 μηνων κ εγω ακομη μαδαω....τι ειναι αυτο το πραγμα, εχω γεμισει το σπιτι τριχα κ κακο,:silly:

καλα δε σας περιγράφω τι γίνετε όταν λούζομαι.....τα σίφων στο μπάνιο πάνε για απόφραξη!!!!χαχαχα:silly:

κρατάει πολυ ακόμη?:dry:

λέτε να παίζει ρόλο που θηλάζω?

και να σκεφτείτε παίρνω ακόμη σίδηρο κ ασβέστιο.

φιλια ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleana19 έγραψε:

γεια σας κορίτσια!!!

ααααααχ:silly: και εγώ το ίδιο πρόβλημα τριχόπτωσης εχω.

Ο μπεμπης μου ειναι 4 μηνων κ εγω ακομη μαδαω....τι ειναι αυτο το πραγμα, εχω γεμισει το σπιτι τριχα κ κακο,:silly:

καλα δε σας περιγράφω τι γίνετε όταν λούζομαι.....τα σίφων στο μπάνιο πάνε για απόφραξη!!!!χαχαχα:silly:

κρατάει πολυ ακόμη?:dry:

λέτε να παίζει ρόλο που θηλάζω?

και να σκεφτείτε παίρνω ακόμη σίδηρο κ ασβέστιο.

φιλια ;) ;)

Εμένα μου εμφανίστηκε στον 5ο μήνα και τώρα 6 μήνες μετά ακόμη πέφτουν αλλά λιγότερα, ευτυχώς γιατί και εγώ ανησυχούσα και ότι σιγά σιγά θα μείνω φαλακρή!!:(

Διάβασα σε ένα ποστ που έγραψε η Αγλαϊα, ότι οι γυναίκες που ΔΕΝ θηλάζουν έχουν τριχόπτωση μετά από 2 μήνες και οι γυναίκες που θηλάζουν έχουν μεταξύ 4ο και 6ο μήνα. Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ και ΔΕΝ ευθύνεται για την τριχόπτωση!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2,5 ΜΗΝΕΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΙΧΩΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΑΓΡΙΕΨΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ 24 ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΡΙΧΩΠΤΣΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...