Μετάβαση σε περιεχόμενο

2023 ευχές θα στείλω για υγεία, τύχη, χαρές και πολλά χαμόγελα στα χείλη από τα θετικά τα τεστ!!!! 😁❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μου έδωσες κουράγιο, γιατί χθες βράδυ δε κοιμήθηκα από την ανησυχία.. Τώρα είμαι καλύτερα! Εσύ το salospir το έπαιρνες με το μεσημεριανό ή με το βραδινό φαγητό? Πριν ή μετά το φαγητό? Ναι, ναι, πίνω πολύ νερό και από γυμναστική απλά περπατάω μισή με μία ώρα την ημέρα! Εσύ τι είδους γυμναστικής έκανες? Σε ευχαριστώ ❤️ Και χαίρομαι που πήγαν όλα καλά μέχρι τον τοκετό σου! 1

Μου είχε πει να την παίρνω το βράδυ πριν τον ύπνο! Πάντως στην β επιπέδου είχαμε μεγάλη διαφορά! Έκανε δουλεια η ασπιρίνη! Όποτε μην αγχώνεσαι μόνο για καλό είναι! Εγώ επειδή γυμναζόμουν κ πριν συνέχισα απλά όχι με πολλά βάρη! Έκανα περσοναλ ως 10 κιλά σήκωνα σε συγκεκριμένες ασκήσεις! Με βοήθησε πολύ κ ψυχολογικά κ εννοείται βοήθησε πολύ στον τοκετό είχα ένα πολύ εύκολο τοκετό! Κ πίεση να μην είχα η γιατρος μ είπε θα γεννούσα σίγουρα πολύ πριν την πητ το μωρό είχε κατέβει πολύ κάτω φαινόταν βέβαια κ από την κοιλια μου ήταν πολύ χαμηλή απο το τελος του 8ου…κ να προσέξεις κ το αλάτι! Κ να περιορίσεις κ τα τρόφιμα που έχουν αρκετό αλάτι πχ κονσέρβες, πατατάκια αλλαντικα αν τρως τυριά κτλ! Κ μη τρελενεσαι κ μην αγχώνεσαι να μην επιβαρυνεισ Τη πίεση, αν θες να μετράς τη πίεση σου 1 φορά την ημέρα όταν θα είσαι όμως ήρεμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 292
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια γύρισα πριν λίγο από τον γιατρό άκουσα καρδούλα 🥰 όλα καλά ευτυχώς κ είμαι ακριβώς 7 εβδομάδων.. τώρα πάλι 14/02 για αυχενική διαφάνεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Είχες παρόμοια διάγνωση σχετικά με τον υψηλό κίνδυνο προεκλαμψίας ΄ή σου είχε δώσει το salospir ο γιατρός απλά προληπτικά? Σε ευχαριστώ κ για την απάντηση :)

Προληπτικά μου το έδωσε. Να πω την αλήθεια μετά που γέννησα τράβηξα τέτοιο στρες με την μπέμπα που έχω πάθει μπλακ αουτ με τα της εγκυμοσύνης. Κάποιες τιμές δεν ήταν καλές και σε εμένα και έπαιρνα προληπτικά salospir. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα γυναικολόγο. Μειώθηκε στα 4 εκ το ινομυωμα που ήταν 7 εκ στη γέννα αλλά ανακάλυψε ένα μικρό ακόμα 1.5 εκ. Με τα πολλά μου είπε να βάλω μπρος για δεύτερο μωρό τώρα που μπορώ. Ακόμα η μικρή είναι 5.5 μηνών, περίοδο δεν έχω, ειλικρινά δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μου είχε πει να την παίρνω το βράδυ πριν τον ύπνο! Πάντως στην β επιπέδου είχαμε μεγάλη διαφορά! Έκανε δουλεια η ασπιρίνη! Όποτε μην αγχώνεσαι μόνο για καλό είναι! Εγώ επειδή γυμναζόμουν κ πριν συνέχισα απλά όχι με πολλά βάρη! Έκανα περσοναλ ως 10 κιλά σήκωνα σε συγκεκριμένες ασκήσεις! Με βοήθησε πολύ κ ψυχολογικά κ εννοείται βοήθησε πολύ στον τοκετό είχα ένα πολύ εύκολο τοκετό! Κ πίεση να μην είχα η γιατρος μ είπε θα γεννούσα σίγουρα πολύ πριν την πητ το μωρό είχε κατέβει πολύ κάτω φαινόταν βέβαια κ από την κοιλια μου ήταν πολύ χαμηλή απο το τελος του 8ου…κ να προσέξεις κ το αλάτι! Κ να περιορίσεις κ τα τρόφιμα που έχουν αρκετό αλάτι πχ κονσέρβες, πατατάκια αλλαντικα αν τρως τυριά κτλ! Κ μη τρελενεσαι κ μην αγχώνεσαι να μην επιβαρυνεισ Τη πίεση, αν θες να μετράς τη πίεση σου 1 φορά την ημέρα όταν θα είσαι όμως ήρεμη! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση και το κουράγιο που μου δίνεις ❤️ Θα προσπαθήσω και εγώ να γυμνάζομαι όσο μπορώ, στα πλαίσια που μου επιτρέπει η γιατρός. Μπράβο σου που συνέχισες κανονικά τη γυμναστική σου στη διάρκεια της κύησης! Ναι, ήδη το αλάτι το έχω περιορίσει όσο δεν πάει! Κάθε πρωί μετράω την πίεση, έχει γίνει το πιεσόμετρο η προέκταση του χεριού μου. Απλά, πόσο σπαστικό είναι να έχω τον τρόμο της προεκλαμψίας στο πίσω μέρος του μυαλού μου και είμαι ακόμα στον 3ο μου μήνα. Αυτό μόνο με πληγώνει. Κατά τα άλλα, γύρισα από ενδοκρινολόγο (γιατί έχω και χασιμότο) κι είπε για την υψηλή πιθανότητα προεκλαμψίας να παίρνω κανονικά την ασπιρίνη μου, να μη τρώω αλάτι, να πίνω πολύ νερό και να περπατάω (και ο θεός, βοηθός ) :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια γύρισα πριν λίγο από τον γιατρό άκουσα καρδούλα 🥰 όλα καλά ευτυχώς κ είμαι ακριβώς 7 εβδομάδων.. τώρα πάλι 14/02 για αυχενική διαφάνεια 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Είναι μια από τις πιο ωραίες και σημαντικές στιγμές της εγκύου ❤️ όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια γύρισα πριν λίγο από τον γιατρό άκουσα καρδούλα 🥰 όλα καλά ευτυχώς κ είμαι ακριβώς 7 εβδομάδων.. τώρα πάλι 14/02 για αυχενική διαφάνεια 

Δεν θα σε ξαναδεί την 10η? Πολύς μου φαίνεται ένας μήνας για να ξαναδείς το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Πήγα χθές στον γυναικολόγο. Ειδε το σπερμοδιαγραμμα μας είπε οτι η κινητικότητα είναι μια χαρά ανάλογα με την ποσότητα που έχει σε σπερματοζωάρια. 

Οσο αφορά εμένα ειδε οτι έκανα ωορρηξία και ήταν πολύ αισιόδοξος, εγώ το ήξερα γιατί την νιώθω καθε μήνα. Δεν μου είπε κάτι άλλο

Αν υπήρχε κάτι θα μπορούσε να το δει η ήταν νωρίς; Είχα τελευταία περίοδο 19/12. Και ωορρηξία 2/1. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ersi85 είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Είναι μια από τις πιο ωραίες και σημαντικές στιγμές της εγκύου ❤️ όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους!!

Σε ευχαριστώ πολυυυυ κ εσένα σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Δεν θα σε ξαναδεί την 10η? Πολύς μου φαίνεται ένας μήνας για να ξαναδείς το μωράκι!

Τα είδε όλα πολύ καλά οπότε μου λέει να κλείσουμε ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια ... Κ εάν θέλω να δω το μωράκι ξανά μπορώ οπότε θέλω μέσα σε αυτό το διάστημα μέχρι τότε... Έπρεπε να μου πει ο ίδιος ότι πρέπει να το δει νωρίτερα λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τα είδε όλα πολύ καλά οπότε μου λέει να κλείσουμε ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια ... Κ εάν θέλω να δω το μωράκι ξανά μπορώ οπότε θέλω μέσα σε αυτό το διάστημα μέχρι τότε... Έπρεπε να μου πει ο ίδιος ότι πρέπει να το δει νωρίτερα λες?

Ε μάλλον κάθε γιατρός έχει τον τρόπο του. Εγώ πήγα και στην 10η να το δούμε. Είχα και μια μικρή αποκόλληση, ίσως για αυτό. Αλλά να πας θα έχει γίνει έμβρυο πλέον και θα το δεις να κουνιέται που είναι μαγικό ❤️ Εγώ δεν θα άντεχα ένα μήνα 😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Ε μάλλον κάθε γιατρός έχει τον τρόπο του. Εγώ πήγα και στην 10η να το δούμε. Είχα και μια μικρή αποκόλληση, ίσως για αυτό. Αλλά να πας θα έχει γίνει έμβρυο πλέον και θα το δεις να κουνιέται που είναι μαγικό ❤️ Εγώ δεν θα άντεχα ένα μήνα 😛 

Η αλήθεια κ εγώ αυτό σκεφτόμουν... Είναι ένας μήνας πως θα περιμένω???🥰 Λογικά θα πάω δεν θα αντέξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Η αλήθεια κ εγώ αυτό σκεφτόμουν... Είναι ένας μήνας πως θα περιμένω???🥰 Λογικά θα πάω δεν θα αντέξω 

Καλημέρα τι ωραία που ακούσατε καρδούλα είναι μαγικός ο ήχος της 💕

Εμένα ο γιατρός μου με έβαζε ραντεβού ανα 3 βδομάδες να σου πω την αλήθεια δεν πήγαινα νωρίτερα 

τωρα αν δεν αντέχεις πήγαινε και πιο μπροστα  

εγω νομίζω έκανα 12 εβδομάδα αυχενική και την 14 εβδομάδα που ξανά πήγα γιατρό έμαθα και το φύλο του μωρού 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2023 at 11:51 ΜΜ, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια πήγα γυναικολόγο. Μειώθηκε στα 4 εκ το ινομυωμα που ήταν 7 εκ στη γέννα αλλά ανακάλυψε ένα μικρό ακόμα 1.5 εκ. Με τα πολλά μου είπε να βάλω μπρος για δεύτερο μωρό τώρα που μπορώ. Ακόμα η μικρή είναι 5.5 μηνών, περίοδο δεν έχω, ειλικρινά δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ.

Καλημέρα κορίτσι μου!! Λόγο ινομυωματος σου είπε να βάλεις μπρος; Μην στρεσαρεσε οπως έρθει αν δεν νιωθεις έτοιμη ακόμη μην βιαστείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.. Να σας πω κάτι;;; άρχισα δουλειά πριν 1 εβδομάδα.. Το μυαλό ξέφυγε ασχολούμαι με κάτι άλλο.. Και ξερετε κάτι;;;; ή περίοδος μου είχε χαλασει.. Παλιά κρατούσε 6 ημέρες και τώρα με το στρες που είχα και το άγχος για μωρό είχε γίνει 3 με 4 ημέρες το αίμα και σταματούσε... Τώρα το πίστευετε ότι είμαι 6η ημέρα και έχω ακομα λίγο αίμα;;;;;; τι ζημιά κάνουμε Παναγία μου;;;; έφτιαξε από μόνο του μόνο και μόνο που δεν το σκέφτομαι... Βασικά δεν έχω χρόνο να το σκεφτώ...με δουλειά και παιδιά πέφτω πτώμα!!!!! Φιλιά κορίτσια και ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2023 at 11:51 ΜΜ, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια πήγα γυναικολόγο. Μειώθηκε στα 4 εκ το ινομυωμα που ήταν 7 εκ στη γέννα αλλά ανακάλυψε ένα μικρό ακόμα 1.5 εκ. Με τα πολλά μου είπε να βάλω μπρος για δεύτερο μωρό τώρα που μπορώ. Ακόμα η μικρή είναι 5.5 μηνών, περίοδο δεν έχω, ειλικρινά δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ.

Κορίτσι μου γιατί σου ειπε να βάλεις μπρος τώρα; Αφού στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με μεγαλύτερο ινομύωμα(7εκ) δεν ήσουν αν κατάλαβα καλά; Τώρα που είναι 4 κ 1,5 είναι θέμα;
Σόρρυ που ρωτάω απλά δεν έχω ιδέα 

Αν δεν νιώθεις έτοιμη πάντως μην πιέζεσαι. Σίγουρα θα υπάρχει κάποια λύση, αφού και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχες ινομύωμα και πήγαν όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2023 at 9:40 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα τι ωραία που ακούσατε καρδούλα είναι μαγικός ο ήχος της 💕

Εμένα ο γιατρός μου με έβαζε ραντεβού ανα 3 βδομάδες να σου πω την αλήθεια δεν πήγαινα νωρίτερα 

τωρα αν δεν αντέχεις πήγαινε και πιο μπροστα  

εγω νομίζω έκανα 12 εβδομάδα αυχενική και την 14 εβδομάδα που ξανά πήγα γιατρό έμαθα και το φύλο του μωρού 😊

Ναι τράβηξε βίντεο ο σύζυγος κ το έχω κ το ακούω συνέχεια ❤️ θα δείξει πόσο θα αντέξω😅 θα θέλω να το ακούσω νωρίτερα πάλι... Λογικά κ εγώ από ότι βλέπω στην 12 εβδομάδα με έχει βάλει κ εμένα για την αυχενική... Υπάρχει περίπτωση να φανεί το φύλο η παραειναι νωρίς?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ναι τράβηξε βίντεο ο σύζυγος κ το έχω κ το ακούω συνέχεια ❤️ θα δείξει πόσο θα αντέξω😅 θα θέλω να το ακούσω νωρίτερα πάλι... Λογικά κ εγώ από ότι βλέπω στην 12 εβδομάδα με έχει βάλει κ εμένα για την αυχενική... Υπάρχει περίπτωση να φανεί το φύλο η παραειναι νωρίς?????

Ναι μπορεί να φανεί και τότε το φύλο στην αυχενική 

μια γνωστή μου που είχαμε τον ίδιο γιατρό όταν πήγε για αυχενική της είπε ότι είναι αγόρι στην 12 εβδομάδα φαίνεται πιο εύκολα το αγόρι… 

εγω όταν πήγα για αυχενική δεν μου είπε φύλο και έμαθα 2 βδομαδες μετά δηλαδή στην 14 εβδομάδα ότι είναι κορίτσι..τα κορίτσια φαίνονται λίγο πιο δύσκολα 

Έπεσε μέσα και στις δυο μας 😊 αλλά πιο σίγουρα το φύλο φαίνεται στην β επιπέδου εκει δύσκολα να γίνει κάποιο λαθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ναι τράβηξε βίντεο ο σύζυγος κ το έχω κ το ακούω συνέχεια ❤️ θα δείξει πόσο θα αντέξω😅 θα θέλω να το ακούσω νωρίτερα πάλι... Λογικά κ εγώ από ότι βλέπω στην 12 εβδομάδα με έχει βάλει κ εμένα για την αυχενική... Υπάρχει περίπτωση να φανεί το φύλο η παραειναι νωρίς?????

Φαίνεται κ στην αυχενική αλλά δεν είναι σίγουροι. Εμένα μου είχε πει το ένα σίγουρα αγόρι κ το άλλο μάλλον κορίτσι κ όντως έτσι είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι μπορεί να φανεί και τότε το φύλο στην αυχενική 

μια γνωστή μου που είχαμε τον ίδιο γιατρό όταν πήγε για αυχενική της είπε ότι είναι αγόρι στην 12 εβδομάδα φαίνεται πιο εύκολα το αγόρι… 

εγω όταν πήγα για αυχενική δεν μου είπε φύλο και έμαθα 2 βδομαδες μετά δηλαδή στην 14 εβδομάδα ότι είναι κορίτσι..τα κορίτσια φαίνονται λίγο πιο δύσκολα 

Έπεσε μέσα και στις δυο μας 😊 αλλά πιο σίγουρα το φύλο φαίνεται στην β επιπέδου εκει δύσκολα να γίνει κάποιο λαθος 

Αχ τι όμορφα!!! Έχω έναν μήνα ακόμα να μάθω 😅 ανυπομονώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αχ τι όμορφα!!! Έχω έναν μήνα ακόμα να μάθω 😅 ανυπομονώ!!! 

Είναι τρομερό φαίνεται νωρίς το φύλο και εγω όταν ήμουν εγκυος δεν το περίμενα για τόσο νωρίς εδώ καλά καλά δεν έχεις κάνει κοιλιά και μπορούν να σου που τι είναι 😊

εγω σκεφτόμουν στην αρχή να μην το μάθω αλλά όταν πλησίαζε η ώρα εννοείται δεν άντεξα 😂

πάντως αν έχει σκοπο να κανείς κάποιο τύπου παρτυ με μπαλόνι για το φύλο του μωρού θα σου πρότεινα να περιμενεις να το κανείς στην β επιπέδου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Φαίνεται κ στην αυχενική αλλά δεν είναι σίγουροι. Εμένα μου είχε πει το ένα σίγουρα αγόρι κ το άλλο μάλλον κορίτσι κ όντως έτσι είναι 

Οπότε θα κάνω υπομονή κ εγώ 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι τρομερό φαίνεται νωρίς το φύλο και εγω όταν ήμουν εγκυος δεν το περίμενα για τόσο νωρίς εδώ καλά καλά δεν έχεις κάνει κοιλιά και μπορούν να σου που τι είναι 😊

εγω σκεφτόμουν στην αρχή να μην το μάθω αλλά όταν πλησίαζε η ώρα εννοείται δεν άντεξα 😂

πάντως αν έχει σκοπο να κανείς κάποιο τύπου παρτυ με μπαλόνι για το φύλο του μωρού θα σου πρότεινα να περιμενεις να το κανείς στην β επιπέδου 🥰

Αν σου πω ότι το ήθελα να το κάνω έτσι με πάρτυ μπαλόνι αλλά όσο περνάνε οι μέρες σκέφτομαι ότι αν κοιτάω την οθόνη την ώρα της εξέτασης κ με ρωτήσει ο γιατρός αν θέλω να το μάθω θα του πω κατευθείαν ναι😂 δεν θα κρατηθώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Αν σου πω ότι το ήθελα να το κάνω έτσι με πάρτυ μπαλόνι αλλά όσο περνάνε οι μέρες σκέφτομαι ότι αν κοιτάω την οθόνη την ώρα της εξέτασης κ με ρωτήσει ο γιατρός αν θέλω να το μάθω θα του πω κατευθείαν ναι😂 δεν θα κρατηθώ!!!

Χαχαχα μπορείς να το μάθεις εσυ με τον αντρα σου και να μην το πεις σε γονεις  και φίλους να τους καλέσεις στο σπίτι σας και να κάνετε το μπαλόνι και να το μάθουν τότε αυτοί.. θα μπορούσες να τους βάλεις να στοιχηματίσουν κιολας 

αν θυμάμαι καλά έτσι το έκαναν @babyblue94  @Raf123 από τα κορίτσια το διάβασα και μου φάνηκε πολύ ωραία ιδέα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα μπορείς να το μάθεις εσυ με τον αντρα σου και να μην το πεις σε γονεις  και φίλους να τους καλέσεις στο σπίτι σας και να κάνετε το μπαλόνι και να το μάθουν τότε αυτοί.. θα μπορούσες να τους βάλεις να στοιχηματίσουν κιολας 

αν θυμάμαι καλά έτσι το έκαναν @babyblue94  @Raf123 από τα κορίτσια το διάβασα και μου φάνηκε πολύ ωραία ιδέα 🥰

Όντως πολύ ωραία ιδέα!!! Μήπως το κάνω έτσι αν δεν κρατηθώ κ μάθω αμέσως το φύλο!!! Τουλάχιστον να κάνω έκπληξη στους υπόλοιπους 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...