Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανεξήγητη υπογονιμοτητα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, 

Με το συζηγο μου είμαστε παντρεμένοι εδώ και ένα 1 μιση χρόνο που έχουμε ελεύθερες επαφές... Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να μείνω έγκυος, έχω κάνει υστερουπερηχοσαλπιγγογραφια και είναι πολύ καλή από ότι μου είπε ο γιατρός δεν έχω κάτι... Το σπέρμα του συζηγου είναι τέλειο!!!! 

Αλλά κάθε μήνα έρχεται η ακατανομαστη 

Τελη Σεπτέμβριου μπήκαμε στη διαδικασία της σπερματεγχυσης με την ενεση ovietrelle ώστε να πάμε προγραμματισμένα... Η πρωτη απέτυχε!!! 

Τέλη οκτωμβριου κάναμε πάλι τη δεύτερη σπερματεγχυση πάλι προγραμματισμένα με την ενεση ovietrelle... Μεχρι την Παρασκευή θα ξερω αν πέτυχε η όχι...

αλλα δεν άντεξα σήμερα και έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης σήμερα και ηταν αρνητικό... 

Φοβάμαι ότι θα είναι αρνητική ή χοριακη αλλά δεν ξέρω εφόσον όλα είναι φυσιολογικά γιατί δεν μπορώ να μείνω έγκυος? 

Μου είπαν για τη ζώνη και έφαγα και το μήλο της Αγίας Ειρήνης εύχομαι η Αγία να μας βοηθήσει οσες είμαστε σε αυτή τη κατάσταση είναι πολύ δύσκολο πραγματικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Depis είπε:

Καλησπέρα σας, 

Με το συζηγο μου είμαστε παντρεμένοι εδώ και ένα 1 μιση χρόνο που έχουμε ελεύθερες επαφές... Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να μείνω έγκυος, έχω κάνει υστερουπερηχοσαλπιγγογραφια και είναι πολύ καλή από ότι μου είπε ο γιατρός δεν έχω κάτι... Το σπέρμα του συζηγου είναι τέλειο!!!! 

Αλλά κάθε μήνα έρχεται η ακατανομαστη 

Τελη Σεπτέμβριου μπήκαμε στη διαδικασία της σπερματεγχυσης με την ενεση ovietrelle ώστε να πάμε προγραμματισμένα... Η πρωτη απέτυχε!!! 

Τέλη οκτωμβριου κάναμε πάλι τη δεύτερη σπερματεγχυση πάλι προγραμματισμένα με την ενεση ovietrelle... Μεχρι την Παρασκευή θα ξερω αν πέτυχε η όχι...

αλλα δεν άντεξα σήμερα και έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης σήμερα και ηταν αρνητικό... 

Φοβάμαι ότι θα είναι αρνητική ή χοριακη αλλά δεν ξέρω εφόσον όλα είναι φυσιολογικά γιατί δεν μπορώ να μείνω έγκυος? 

Μου είπααγια ν για τη ζώνη και έφαγα και το μήλο της Αγίας Ειρήνης εύχομαι η Αγία να μας βοηθήσει οσες είμαστε σε αυτή τη κατάσταση είναι πολύ δύσκολο πραγματικά... 

Γειά σου κορίτσι μου!! Από ότι λένε η σπερματεγχυση είχε λίγα παραπάνω ποσοστά επιτυχίας από τη φυσική σύλληψη. Το επόμενο βήμα είναι η εξωσωματικη.  Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις κ αν μπορείς  να δώσεις λίγο περιθώριο ακόμα. Εφόσον είναι όλα καλά έχεις πολλές πιθανότητες να πετύχει η εξωσωματικη. 

Μακαρι να σε βοηθήσει η Αγία ζώνη, το μήλο ,η επιστήμη ή  ο συνδυασμός όλων!! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zenia z είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!! Από ότι λένε η σπερματεγχυση είχε λίγα παραπάνω ποσοστά επιτυχίας από τη φυσική σύλληψη. Το επόμενο βήμα είναι η εξωσωματικη.  Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις κ αν μπορείς  να δώσεις λίγο περιθώριο ακόμα. Εφόσον είναι όλα καλά έχεις πολλές πιθανότητες να πετύχει η εξωσωματικη. 

Μακαρι να σε βοηθήσει η Αγία ζώνη, το μήλο ,η επιστήμη ή  ο συνδυασμός όλων!! Καλή επιτυχία!

Ειμαι 33 χρόνων...  Σίγουρα θα κάνω υπομονή λίγο ακόμα και 3 σπερματεγχυση αν χρειαστεί και μετά εξωσωματικη!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Depis είπε:

Ειμαι 33 χρόνων...  Σίγουρα θα κάνω υπομονή λίγο ακόμα και 3 σπερματεγχυση αν χρειαστεί και μετά εξωσωματικη!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ!! 

ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ , ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΣΕ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ OVITRELLE ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 32,Ο ΣΥΓΥΓΟΣ 34 ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 1 1/2 ΧΡΟΝΟ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΣ.

ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ CYCLACUR KAI ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ 3Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ SERPAFAR ΕΩΣ 7Η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efakii είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ!! 

ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ , ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΣΕ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ OVITRELLE ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 32,Ο ΣΥΓΥΓΟΣ 34 ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 1 1/2 ΧΡΟΝΟ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΣ.

ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ CYCLACUR KAI ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ 3Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ SERPAFAR ΕΩΣ 7Η.

Καλή σου μέρα, 

Δυστυχώς αδιαθετησα σήμερα, έκανα και β χοριακη είναι αρνητική!!! 

Από Ηράκλειο Κρήτης είμαι, η σπερματεγχυση έγινε στο ιατρείο της γιατρού και το κόστος ήταν σύνολο 400 ευρώ μέσα και τα χρήματα της βιολόγου για την επεξεργασία του σπέρματος, 

Δεν μου έδωσε κάποιο άλλο φάρμακο επειδή ο κύκλος μου είναι μια χαρά και δεν έχω κάποιο πρόβλημα μου ειπε, οπότε έγινε σε φυσικό κύκλο όπως έλεγε πέρα από την ενεση που την έκανα για να γίνει προγραμματισμένη η ωορηξια, 

Μου ειχε πει ότι αν αποτύχει και αυτή τη φορά να παρω κάποιες βιταμίνες ovacare εγώ, και ο συζηγος της androfertin και μετά από 2 μιση μηνες να κάνω την 3 σπερματεγχυση και αν δεν πετύχει να κάνω εξωσωματικη!!!!αυτές τις βιταμινες μου ειπε οτι δεν τις χρειαζόμαστε και απλα μου ειπε να της πάρω για να μην μου κάποιος την άλλη μέρα ότι δεν σου εδωσε τίποτα γιαυτο δεν έμεινες... 

Σκέφτομαι να πάω και σε κάποιο άλλο γιατρό για να πεω δεύτερη γνώμη... 

Αυτά τα φάρμακα που έγραψες δεν τα γνωρίζω για τι είναι? 

Σου εύχομαι πραγματικά μέσα από τη καρδιά μου να τα καταφέρετε με τη πρώτη φορά... Δυστυχώς ξέρω και νιώθω πόσο δύσκολο είναι για τη κάθε μία μας που προσπαθεί.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εφόσον είστε μικρές σε ηλικία κ δε φαίνεται να έχετε πρόβλημα θα έρθει...καλή επιτυχία κ στις δύο κάντε τη σπερματεγχυση κ δώστε λιγο χρόνο ακόμα ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!

ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ   Η ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚIA ΚΑΙ ΤΟ TIMING ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η OVITRELLE.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ 6-7 Η ΩΡΑ ΕΓΙΝΕ Η ΩΟΡΗΞΙΑ.

Η ΛΗΨΗ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΠΗΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΠΙΣΗΣ ΑΠ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ.

ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ULTROGESTAN ,SALOSPIR & MEDROL ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 14Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ.

ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ .ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΑ 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η efakii είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!

ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ   Η ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚIA ΚΑΙ ΤΟ TIMING ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η OVITRELLE.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ 6-7 Η ΩΡΑ ΕΓΙΝΕ Η ΩΟΡΗΞΙΑ.

Η ΛΗΨΗ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΠΗΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΠΙΣΗΣ ΑΠ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ.

ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ULTROGESTAN ,SALOSPIR & MEDROL ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 14Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ.

ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ .ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΑ 2.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Όλα να πάνε καλά εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Όλα να πάνε καλά εύχομαι! 

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! 

εσυ εκανες κατι με την σαλπιγγοραφια?

την σπερματεγχυση στο ελενα την εκανα σκεψου...δεν πληρωσα τιποτα απολυτως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η efakii είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! 

εσυ εκανες κατι με την σαλπιγγοραφια?

την σπερματεγχυση στο ελενα την εκανα σκεψου...δεν πληρωσα τιποτα απολυτως!

Με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα 🙏❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα 🙏❣️

σε ευχαριστω πολυ!!! διαβαζω τα νεα σας καθημερινα ..ειδα ξεκινησες σαλοσπιρ..ελπιζω να σε βοηθησει στο θεμα σου!! συντομα ευχαριστα νεα για ολες μας!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η efakii είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! 

εσυ εκανες κατι με την σαλπιγγοραφια?

την σπερματεγχυση στο ελενα την εκανα σκεψου...δεν πληρωσα τιποτα απολυτως!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα 🙏❣️

Την εκανα στο ΜΗΤΕΡΑ, δεν εβρισκα κοντινο ραντεβου κ δεν ηθελα να χασω αλλο κυκλο. Βγηκε μια χαρα οποτε στον κυκλο που θα ερθει ξεκιναω διαδικασιες!

Μαρινα μου ξεκιναω! Τωρα ειμαι στις  γονιμες οποτε θα δωσω μια ευκαιρια ακομα στον εαυτο μου. Αν και εχω φουλ στρες και αγχος ,πειτε μου εναν τροπο να χαλαρωσω γμτ, μνα γινει μεσα μου το κλικ...

Καλα εκανες κ ξεκινησες σαλοσπιρ, θελω να τα καταφερεις ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου,είσαι μικρούλα οπότε μην αγχώνεσαι,αυτό που είπες ότι την έκανες στο ιατρείο της εμένα μου χτύπησε κάπως,και το σπέρμα που το επεξεργαστηκε;δεν έγινε εμπλουτισμος;συγγνώμη αλλά θα σου έλεγα να πας σε κάποιον γιατρό που να εξειδικευεται στην υπογονιμοτητα,το ότι έχεις καλή σαλπιγγογραφια δεν λέει κάτι από μόνο του,ελεγξατε ορμονες;ο σύζυγος εκτός από απλό σπερμοδιαγραμμα ,κατακερματισμο εκανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...