Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μπορεί να κρυωσες, αφού ο καιρός είναι ότι να ναι! Ξεκουρασου σήμερα…εγώ μολις μπω στο μήνα μου θα βάζω κ 2 μάσκες ειδικά κοβιντ δεν θέλω με τίποτα να κολλήσω τελευταίο καιρό…κ θα κόψω κ τις πολλες κοινωνικες υποχρεώσεις μόνο δουλεια που ήδη είναι ψηλό το ρίσκο 

Σιγουρα κρυωσα.. φοβόμουν μην αρρωστήσουν τα παιδιά και με κολλήσουν και τελικά τα κατάφερα μόνη μου🤣🤣🤣🤣

Δεν ξέρω τι να πάρω για την βραχναδα..αν είμαι χειρότερα αύριο θα πάω στην Νίκη αλλά αυτές τις μέρες γίνεται χαμουλης εκεί και λέω μην πάω και εγώ 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Βγηκε η χοριακη...26,8 κοριτσια μου!!!!!

 

Δεν τολμαω να χαρω ακομα, φοβαμαι πολυ..φοβαμαι τα δακρυα του προηγουμενου μηνα, φοβαμαι μην φυγει παλι μεσα απο τα χερια μου.. Τρεμω στην ιδεα να νιωσω παλι αδεια σε λιγες μέρες..

Συγχαρητήρια.. χαίρομαι πολύ.. καταλαβαίνω τον φόβο σου.. είχα 2 αποβολές.. ανάμεσα στα αγόρια μου και πριν την εγκυμοσύνη μου τώρα..βασικά το πάω εναλλάξ εγω για κάποιο λόγο..  θετική σκέψη όμως και η Παναγία κοντά σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε μωράκια! Τι προϊόντα περιποίησης πήρατε;; 

Εγώ για αλλαγή Πάνας έχω της frezyderm  αλλά και της pharmasept. Και οι δύο μου αρέσουν. Η pharmasept  είναι λίγο πιο οικονομική και βρίσκω προσφορές.

Για το σώμα του μωρού ( ο παιδίατρος μου είπε ότι δεν πρέπει να βάζουμε στο κορμάκι ούτε λαδακια ούτε κρέμες αν δεν υπάρχει θέμα. ) Εγώ έχω μια της pharmasept  και βάζω λίγο αν δω κάπου ξηροδερμια. 

Ορό έχω πάρει για να καθαρίζω τα ματάκια. Καθαρό οινόπνευμα θες για να ταμποναρεις με γαζουλες τον αφαλό μέχρι να πέσει και να παίρνεις την υγρασία. 

Αφρολουτρο έχω της peoderm και δείγματα της frezyderm  από το μαιευτήριο. Αλλά βρήκα καλή τιμή πάλι της Pharmasept  και το παρειγγειλα μήπως βάζω εκείνο. 

Εμένα ο γιατρός μου μου λέει όσο λιγότερα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για το δερματακι. Και δεν χρειάζεται κάθε λίγο και λιγάκι σαπούνι. Αν έχει κάνει μόνο τσισα και το τρεχούμενο νερό είναι οκ. 

Της έχω νυχικοπτη αλλά με βολεύει η Λίμα μιας και είναι μικρά τα νυχακια και ευαίσθητα. 

Σχετικά με την μυτούλα εμένα πάλι ο γιατρός είπε ότι δεν πρέπει να την πειράζουμε . Δηλαδή κάθε μερα που βάζουν κάποιες ορό δεν κάνει. 

Όσο λέει αναπνέει το παιδί και καταπίνει από το στήθος σημαινει ότι δεν είναι μπουκωμενη η μύτη. Άρα δεν το πειράζουμε. Εγώ της εχω βάλει λίγες φορές που είχε ένα μπούκωμα και πήρα και αυτό το ρουφηχτρακι που της ρουφάς. ( Αλλά το αποφεύγω γιατί ο γιατρός λέει ότι την ερεθιζουμε και δεν κάνει.) Μόνο όταν το βλέπω να μην μπορεί αν αναπνεύσει της ρουφηξα για να ανασανει. Και της το έβαλα σχετικά έξω Γιά να μην την τραυματισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2022 at 7:26 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Επειδή είναι περίπου για αυτό αγχώνομαι συνήθως είναι πιο λίγο στην πραγματικότητα!! Τελοσπαντων μακάρι να βάζει έστω κ λίγο! Η γιατρος μου λέει είμαστε μια χαρά! Όσο βάζει δε μας αγχώνει!!! 

Ραφ μου τώρα σας διαβάζω..είμαι Λονδίνο από την προηγούμενη εβδομάδα και δεν έχω χρόνο!!

Το βάρος μπορεί να είναι είτε λίγο πάνω ή είτε λίγο κάτω..της αδερφής μου Παρασκευή βράδυ της το έβγαλε 3500γρ, και Σάββατο πρωί γεννήθηκε 3850γρ 😅

Αφού βάζει μη σε αγχώνει, δεν είναι όλα τα μωρά 4 κιλά😄 εμένα ψηλά και αδύνατα μου έλεγε και στα δύο, και έτσι βγήκαν! Μια χαρά είναι το αγοράκι σου💙💙 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2022 at 7:46 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ 
 

χθες είχαμε συνέδριο γυναικολογίας όλη μέρα ήμουν εκεί! Στα συνέδρια είναι η ευκαιρία να δούμε κ όλους τους συναδέλφους κτλ! Χθες με πήγε η μαμα μου γιατί δεν ήθελα να οδηγήσω ως τη Λεμεσό μόνη από το πρωί κ να φεύγω το βράδυ! Εγώ πήρα τηλ την Πέμπτη τον μάνατζερ μου να ρωτήσω τι ώρα πρέπει να είμαστε εκεί κ τι θα πάρουμε μαζί μας για να πάω να τα πάρω από την αποθήκη! Μου λέει εσυ δε θα κουβαλήσεις τίποτα λόγο εγκυμοσύνης και τα δικά σου θα τα φορτώσουν οι αλλες οι κοπελες! Οκ λεω κ εγώ αφού τα κανόνισαν έτσι μια χαρά…την Παρασκευή κάνω το μιτινγκ μου λέει ότι τσακώθηκε με την άλλη συνάδελφο π του είπε τελευταία στιγμή ότι δεν χωράει το αυτοκίνητο όλα τα πράγματα κ αν μπορούν να τα μεταφέρουν οι αλλες οι κοπελες, κ της είπε ότι δεν μπορούν οι αλλες γιατί θα έχουν κ τα δικά μου γιατί είμαι εγκυος κ δε θα κουβαλήσω τίποτα! Κ του λέει αυτή θα την βοηθήσουμε να τα κατεβάσει από το αυτοκίνητο κτλ κ της λέει κ αυτος δεν είναι εύκολο γιατί πρέπει να ξεφορτώσει το αυτοκίνητο με τα ήδη υπάρχοντα δείγματα να τα φορτώσει αυτά από την αποθήκη κ μετά να τα κατεβάσει κ μετά να τα ξανά φορτώσει κ δεν είναι σωστό να την βάζουμε τη κοπέλα 8 μηνών να κάνει αυτή τη διαδικασία! Τελοσπαντων να μη τα πολυλογώ χθες ενιωθα ανεπιθύμητη δεν μου μίλησαν οι 2 κοπελες, η μια αυτή που τσακώθηκε με τον μάνατζερ μου κ η άλλη που οκ να πω κ την αλήθεια είναι λίγο αμοιβαία τα συναισθήματα δε συμπαθιομαστε κ πολυ!! 
 

αλλα αλήθεια με το που τους είπα καλημέρα το πρωί με το ζόρι να μου πουνε ένα καλημέρα! Μετά καθόμουν κ μόνη μου αλλά ευτυχως που ήταν κ η άλλη η συνάδελφος που τη συμπαθώ που με συμβουλεύει κτλ! Εγω φταίω δλδ;; Εγώ ίσα ίσα πήρα κ τηλ να ρωτήσω για να ξέρω αν θα πάρω κάτι μαζί μου για να πάω να το πάρω!!! Δε μαρεσει να υποχρεώνομαι κ είπα κ ευχαριστώ που μου πήραν τα πράγματα μου!!!! 
 

Ασε που θα πηγαίναμε για μεσημεριανό κ λέει η μια από αυτες θα έρθουν μαζί μου αυτες κ αυτες κ με άφησε εκτός κ πήγα με τον μάνατζερ μου! Κ όλα αυτά γιατί κουβάλησαν κάποια πράγματα δικά μου; Εν το μεταξύ τις βοήθησα ολες κ τα κατεβάσαμε από το αυτοκίνητο κ τα τοποθέτησα κιολας, κ εσκυβα κ στεκόμουν πολλες ώρες κ αυτες καθόντουσαν στον καναπέ! 
 

πραγματικά εν συναίσθηση μηδέν! 
 

συγγνώμη αλλά ήθελα κάπου να τα πω που ξέρω θα με καταλάβουν! Γιατί άμα πω του άντρα μου ότι στεκόμουν πολλες ώρες κ ήμουν κ με τακούνια θα μου θυμώσει 

Αχ Ραφαελάκι, τι ζήλια υπάρχει δυστυχώς από γυναικα σε γυναίκα, ενώ δεν έπρεπε να είναι έτσι…συμφωνώ πάντως κακώς κουβαλούσες εσύ και έστηνες, εσύ να κοιτάς το καλό σου και το καλό του μωρού κι ας ξινιζουν!! Αυτές πρέπει να καταλάβουν ότι είναι λάθος, όχι να ζορίζεσαι εσύ..ευτυχώς που έχεις και το μανατζερ σου που καταλαβαίνει !!

Συγχύστηκα μόνο που διάβασα το μνμ σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Βγηκε η χοριακη...26,8 κοριτσια μου!!!!!

 

Δεν τολμαω να χαρω ακομα, φοβαμαι πολυ..φοβαμαι τα δακρυα του προηγουμενου μηνα, φοβαμαι μην φυγει παλι μεσα απο τα χερια μου.. Τρεμω στην ιδεα να νιωσω παλι αδεια σε λιγες μέρες..

Συγχαρητήρια!! ❤️❤️

Τώρα διάβασα όλα τα μηνύματα, ήθελα να σου πω από το πρώτο τεστάκι που την έβλεπες πολύ αχνά, ότι όταν βλέπεις γραμμή, ακόμη κι αχνή, είναι θετικό 😊

Λογικό να έχεις άγχος, εδώ έχουμε κ χωρίς αποβολή, αλλά να σκέφτεσαι ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, επειδή είχες μια ατυχία μια φορά, δε σημαίνει ότι θα έχεις πάντα! Με το καλό η εγκυμοσύνη σου❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Άντε βρε φαίνονται έτσι;;; Απίστευτο!! Εμας δεν έχει ούτε για δειγμα…η μαμα μου λέει θα είναι Ξανθούλη αλλά δε ξέρω αν ισχύουν αυτά τα πράγματα 🤣🤣🤣

Χαχαχ έχω ακούσει κι εγώ ότι τα ξανθά είναι πιο φαλακρά, τα μελαχρινά έχουν πιο πολύ μαλλι..γενικά έχω δύο φίλες με πολύ μελαχρινά μωρά τα οποία γεννήθηκαν με μαλλί σαν περουκίνι 🤣 και είχα στο μαιευτήριο μια γυναίκα που ήταν φαλακρό το μωράκι της, κι έλεγαν ότι θα γίνει ξανθό, αλλά δε ξέρω πώς κατέληξε😆 μιας φίλης μου πάντως που είναι ξανθό έκανε και κοτσιδάκι από νεογέννητο..εμάς η μπέμπα που είναι ξανθούλα δεν έχει πολύ μαλλί, ακόμα που είναι σχεδόν 8 μηνών δεν πιάνεται καθόλου, αλλά και η μπέμπα και ο μικρός μου που είναι ξανθός, όταν γεννήθηκαν είχαν λίγο μαλλάκι..όχι πολύ, αλλά δεν ήταν και φαλακρά κατάλαβες..αλλά ήταν πιο σκούρα όταν γεννήθηκαν, μετά άνοιξαν..οπότε δεν ξέρω τι ισχύει😄

Στη 3d δε φαινόταν κάτι πάντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa σου στέλνω θετική ενέργεια να είναι θετικό το τεστάκι σου κ να μείνει❤️❤️❤️
 

@Lacostaki και @misofeggaro εύχομαι να τελειώνετε με τις εξετάσεις γρήγορα και να μας πείτε σύντομα τα ευχάριστα😍😍🥰
 

@Hopemumtobe κορίτσι μου τι κάνεις;; Κοντεύεις ε;; Είμαι Λονδίνο και σας θυμήθηκα εσένα και τη @Raf123 μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε μωράκια! Τι προϊόντα περιποίησης πήρατε;; 

Εγώ της frezyderm χρησιμοποιώ συνηθως την κρέμα αλλαγής πάνας..αφρόλουτρο και κρεμα , λαδάκι κλπ pharmasept γιατί μυρίζουν τέλειαα ..παλιά έπαιρνα proderm αφρόλουτρο ..

Και η weleda που λες θεωρείται πολύ καλή εταιρεία!! 

Αλλά γενικά weleda, frezyderm, la roche posay  κλπ ειναι πιο ακριβές..η pharmasept ειναι πιο οικονομική και τη θεωρώ καλή..δηλαδή μου έχει κάνει δουλειά κ η κρέμα κ η κρέμα-πούδρα κάπως έτσι τ λένε..κ το αφρόλουτρο μυρίζει τέλεια!! Όπως κ όλα τα προιόντα τους!!

Frezyderm παίρνω μονο κρέμα αλλαγής γιατί τη θεωρώ καλή, και η la roche posay έχει μια πολύ καλή κρέμα επίσης, δε θυμάμαι πώς τη λένε αλλά σίγουρα θα στην προτείνουν αν τη χρειαστείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Τώρα έχω σε 2 εβδομαδες . πηγα εχθές κολπικος υπερηχος , ειμαι 7 εβδομαδων 6 μερες. ακουσαμε την καρδια του και μου εγραψε ενα σωρο εξετασεις  να κανω, τις πρωτες ....
Σου ευχομαι να πανε ολα καλα ❤️ 

Σου εύχομαι το ίδιο και σε εσένα ❤️

εγώ έχω τον δεύτερο υπέρηχο στην Δευτέρα, όταν θα είμαι 7w6d. Τι αγωνία είναι αυτή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ της frezyderm χρησιμοποιώ συνηθως την κρέμα αλλαγής πάνας..αφρόλουτρο και κρεμα , λαδάκι κλπ pharmasept γιατί μυρίζουν τέλειαα ..παλιά έπαιρνα proderm αφρόλουτρο ..

Και η weleda που λες θεωρείται πολύ καλή εταιρεία!! 

Αλλά γενικά weleda, frezyderm, la roche posay  κλπ ειναι πιο ακριβές..η pharmasept ειναι πιο οικονομική και τη θεωρώ καλή..δηλαδή μου έχει κάνει δουλειά κ η κρέμα κ η κρέμα-πούδρα κάπως έτσι τ λένε..κ το αφρόλουτρο μυρίζει τέλεια!! Όπως κ όλα τα προιόντα τους!!

Frezyderm παίρνω μονο κρέμα αλλαγής γιατί τη θεωρώ καλή, και η la roche posay έχει μια πολύ καλή κρέμα επίσης, δε θυμάμαι πώς τη λένε αλλά σίγουρα θα στην προτείνουν αν τη χρειαστείς..

Ακριβώς έτσι και εγώ. Η pharmasept είναι πιο οικονομική και μυρίζει και πολύ ωραία μωρουδιλα και την προτιμώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχε΄ς σας, με εχετε συγκινησει πολύ,τόση θετική ενέργεια ❤️ 

Πηρα τον γιατρο, μου ειπε "βιάστηκες πάλι ε;" Προγεστερονη 3 φορές τη μέρα, φυλλικό και επανάληψη την Παρασκευή. Του ανέφερα πόσο αγχος έχω λόγω της βιοχημικής, και μου ειπε να το βγάλω απο το μυαλό μου, και ότι ειναι ασχετο γεγονός.

Ο Αρχάγγελος έκανε το θαύμα του σήμερα, μου έφερε και εμένα τα χαρμόσυνα νέα! Προσεύχομαι για όλες μας.. Για όσες ειστε μανούλες, για όσες ειστε εγκυούλες, και όσες λαχταράτε ένα μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχε΄ς σας, με εχετε συγκινησει πολύ,τόση θετική ενέργεια ❤️ 

Πηρα τον γιατρο, μου ειπε "βιάστηκες πάλι ε;" Προγεστερονη 3 φορές τη μέρα, φυλλικό και επανάληψη την Παρασκευή. Του ανέφερα πόσο αγχος έχω λόγω της βιοχημικής, και μου ειπε να το βγάλω απο το μυαλό μου, και ότι ειναι ασχετο γεγονός.

Ο Αρχάγγελος έκανε το θαύμα του σήμερα, μου έφερε και εμένα τα χαρμόσυνα νέα! Προσεύχομαι για όλες μας.. Για όσες ειστε μανούλες, για όσες ειστε εγκυούλες, και όσες λαχταράτε ένα μωρό!

Άντε με το καλό να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Να πάρουμε και οι υπόλοιπες μπροστά 😛

Εγώ μετράω αντίστροφα για να κάνω ένα one step 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες, μακάρι αυτός ο μήνας να φέρει σε όλες τα πολυπόθητα μωράκια! Θα ήθελα να γράψω κάποια συμπτώματα,(συγγνώμη αν βγει μεγάλο το κείμενο) και ευελπιστώ κάποια να μπορέσει να μου πει αν χρειάζεται να κάνω τέστ άμεσα ή να περιμένω μέχρι το ραντεβού για χορική. Λοιπόν, αρχικά έχω κράμπες σαν περιόδου εδώ και τρεις εβδομάδες. Περίμενα περίοδο, ήρθε τρεις ημέρες καθυστερημένη, και κράτησε 3 ημέρες αντί για τις σταθερές 6. Τις περισσότερες από αυτές τις ημέρες έχω δέκατα (37-37,2), δυσκοιλιότητα (δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα), πόνο στο ισχιο κατά το περπάτημα, πόνο στη μέση, πονοκεφάλους στα ξαφνικά, πιο ευαίσθητο στήθος από ότι συνήθως (δεν με ενοχλούσε ποτέ το στήθος όταν περίμενα κανονικά περίοδο, και ήταν πάντα 28 ημερών ακριβώς), πρήξιμο στην κοιλιά χαμηλά, νευραααα, και τέλος καούρα/reflux σχεδόν κάθε μέρα με λίγη ναυτία στις 20:30 ακριβώς. 

Τα φώτα σας θα τα υπερεκτιμουσα! Ευχαριστώ 🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Άντε με το καλό να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Να πάρουμε και οι υπόλοιπες μπροστά 😛

Εγώ μετράω αντίστροφα για να κάνω ένα one step 😅

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️

Ευχομαι δευτερη γραμμουλα, και σε οποια αλλη κοπελα ΔΕΝ περιμενει!! Να μας ενημερώσεις εννοειται , καλή επιτυχιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε μωράκια! Τι προϊόντα περιποίησης πήρατε;; 

Κι εγώ δε θα πρωτοτυπήσω! Όπως οι περισσότερες χρησιμοποιώ frezyderm για αλλαγή της πάνας, pharmasept για αφρόλουτρο /σαμπουάν και κρέμα σώματος που βάζουμε μετά το μπάνιο (όντως μυρίζουν τέλεια, θα έπαιρνα και για αλλαγή πάνας αλλά φοβήθηκα τις κριτικές στο σκρουτζ). Τη μυτούλα της την έχουμε καθαρίσει 1-2 φορές με ορο αλλά κι εμάς η παιδίατρος είπε όχι συχνά γιατί την ερεθίζει. Δεν έχει χρειαστεί κιόλας, ο ζεστός καιρός σίγουρα βοήθησε. Τα νύχια στην αρχή αρχή τα μαδαγαμε και τα λιμαραμε γιατί ήταν πολύ μαλακά, μετά είχα ξεκινήσει να τα κόβω με νυχοκοπτη αλλά δε με βόλευε καθόλου και τώρα έχω βολευτεί με το βρεφικό ψαλιδακι (γιατί τα δικά μου τα κόβω με ψαλιδακι). 

Επισης σε σχέση με τα μαλλιά να πω ότι κι εγώ είχα ελάχιστο μαλλακι όταν γεννήθηκα και δεν είχα σημαντικό μαλλί για πάνω από χρόνο και τώρα η μικρή μου γεννήθηκε με λίγο περισσότερο καστανο μαλλάκι και τώρα της έχει πέσει κι έχει ξανθο χνούδι στους 4 μήνες. Αναμένουμε να δούμε πώς θα πάει 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Καλησπέρα

Συγγνώμη για την ερώτηση αλλά τι μικρόβιο βρήκατε ? Και αν σας εμποδιζε στη σύλληψη ή είχατε αποβολές.Δεν σε παρακολούθησα από την αρχή αν τα έχεις ξαναπεί.Ευχαριστώ και δύναμη όλα θα γίνουν.Το βρήκατε

Έχουν συλλάβει δυο φορές αλλά είχα μια βιοχημική και μια παλινδρομη στην ένατη εβδομάδα..Δεν είναι απαραίτητο βέβαια ότι φταίει το μικροβιο αλλά με τόσο υψηλή κατάτμηση dna ο γιατρός λέει σίγουρα παίζει ρόλο,γιατί οι υπόλοιπες τιμές του σπερμοδιαγραμματος είναι οκ..Το esherichia coli..καπως έτσι νομίζω..εν τω μεταξύ ρε κορίτσια πάμε στον ουρολογο κ μας λέει προσπαθείτε καιρό;Ναι, του λέω..από τον Γενάρη..κ λέει αυτός δεν είναι πολύς καιρός…δεν είναι δεν είναι μέχρι να ξεκινήσουμε πάλι προσπάθειες θα έχει περάσει χρόνος…περνάει γενικά πολύς χρόνος που δεν αξιοποιείται…😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Βγηκε η χοριακη...26,8 κοριτσια μου!!!!!

 

Δεν τολμαω να χαρω ακομα, φοβαμαι πολυ..φοβαμαι τα δακρυα του προηγουμενου μηνα, φοβαμαι μην φυγει παλι μεσα απο τα χερια μου.. Τρεμω στην ιδεα να νιωσω παλι αδεια σε λιγες μέρες..

Συγχαρητήρια…εγώ ήμουν σίγουρη για σενα από τη στιγμή π μας είπες ότι συλλαμβάνεις τόσο εύκολα στο πρώτο σου μήνυμα…Να πάμε όλα καλά..Μόνο καλά…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Συγχαρητήρια…εγώ ήμουν σίγουρη για σενα από τη στιγμή π μας είπες ότι συλλαμβάνεις τόσο εύκολα στο πρώτο σου μήνυμα…Να πάμε όλα καλά..Μόνο καλά…🥰

Καλημέρα!! Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ❤️ Συλλαμβάνω όπως φαίνεται εύκολα, το θέμα ειναι να μπορώ να τα κρατάω κιολας στην κοιλίτσα μου :( Και η αδερφή μου έτσι ευκολα πιάνει παιδί πάντως , την ανηψια μου κιολας με προσπερματικά υγρά. Δεν ειμαι αχάριστη, ευχαριστώ το θεό για την ευκολία αυτή, αλλά το θέμα ειναι αυτο το σποράκι να τα καταφέρει.. Πφφ δεν ξέρω, όσο και αν προσπαθώ να σκεφτομαι θετικά ο φόβος με εχει κατακλύσει. Σκεφτείτε ότι εκανα και σημερα τεστ, μη τυχον εσβησε η γραμμουλα. Είναι ακόμα αχνή,φαντάζομαι λογικό με τόσο χαμηλή τιμή , αλλα τουλάχιστον ειναι εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Ξαναέκανα σήμερα το πρωί...για δείτε 

@misofeggaro μπορείς να ξανακάνεις το κόλπο;;; 😘😁

IMG_20221109_081104.jpg

Δυστυχώς και εγώ αρνητικό το βλέπω. ☹️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Ξαναέκανα σήμερα το πρωί...για δείτε 

@misofeggaro μπορείς να ξανακάνεις το κόλπο;;; 😘😁

IMG_20221109_081104.jpg

Καλημέρα κοριτσάκι μου !!

Εσύ την βλέπεις ; Έστω σε φως εντονο; Εγώ με τόσο χάλια ανάλυση στο κινητό μου, με δυσκολία μπορεσα να σας το δειξω χτες, αλλά ήταν εκεί ημουν σίγουρη από την Κυριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Ξαναέκανα σήμερα το πρωί...για δείτε 

@misofeggaro μπορείς να ξανακάνεις το κόλπο;;; 😘😁

IMG_20221109_081104.jpg

Καλημέρα! 

Αχ αυτές οι μοναχικές γραμμές πολύ με στεναχωρουν... Εσύ από κοντά βλέπεις γραμμή;; 

Εμένα έπεσε η θερμοκρασία θα έρθει... Στεναχωριεμαι, αλλά τουλάχιστον έχω την εναλλακτική της εξωσωματικής. Απλά έστω και τελευταία στιγμή έλπιζα να είμαι τυχερή..... 

16679785418598974.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Αχ αυτές οι μοναχικές γραμμές πολύ με στεναχωρουν... Εσύ από κοντά βλέπεις γραμμή;; 

Εμένα έπεσε η θερμοκρασία θα έρθει... Στεναχωριεμαι, αλλά τουλάχιστον έχω την εναλλακτική της εξωσωματικής. Απλά έστω και τελευταία στιγμή έλπιζα να είμαι τυχερή..... 

16679785418598974.jpeg

Ευχαριστώ αγαπημένη μου!!! Δεν πειράζει είμαι σίγουρη ότι θα ερθει..με την πρώτη φορά θα πιάσεις!!! Ναι φαίνεται από κοντά... Αλλά είναι νωρις.. Κυριακή περιμένω 😁😁 αυτό τον μήνα είμαι σίγουρη ότι ειμαι..το νιώθω και ειδα προφητικο όνειρο... Θα σας το πω αν βγει αληθινό 😘😘😘😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ευχαριστώ αγαπημένη μου!!! Δεν πειράζει είμαι σίγουρη ότι θα ερθει..με την πρώτη φορά θα πιάσεις!!! Ναι φαίνεται από κοντά... Αλλά είναι νωρις.. Κυριακή περιμένω 😁😁 αυτό τον μήνα είμαι σίγουρη ότι ειμαι..το νιώθω και ειδα προφητικο όνειρο... Θα σας το πω αν βγει αληθινό 😘😘😘😢

Μακάρι καλό μου. Αφού περιμένεις την κυριακη ναι είναι λίγο νωρίς για να φανεί έντονα στη φωτογραφία. Και εγώ είδα όνειρο αλλά ίσως είναι σημάδι ότι στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Ουφ κλαίω, με έπιασε το παράπονο πάλι 😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Μακάρι καλό μου. Αφού περιμένεις την κυριακη ναι είναι λίγο νωρίς για να φανεί έντονα στη φωτογραφία. Και εγώ είδα όνειρο αλλά ίσως είναι σημάδι ότι στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Ουφ κλαίω, με έπιασε το παράπονο πάλι 😢😢

Λογικό και εγώ εκλαιγα Σάββατο με έπιασε το παράπονο... Δεν πειράζει καλό είναι να ξεσπάμε αλλά μετά σηκώνουμε μανίκια και προχωράμε!!! Φιλιά πολλά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...