Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

 Άλλοι αφήνουν άλλοι όχι ο καθένας κάνει ότι θέλει αυτό έχω καταλάβει εγώ από εδώ μέσα που μιλάμε.. ελπίζω κάποια στιγμή να αλλάξει αυτό γιατί όσο σημαντικό είναι για την γυναίκα να μπορεί να δει το σποράκι της άλλο τόσο ειναι και για τον αντρα 

Συμφωνώ απόλυτα!! Στο κάτω κάτω δε το κάναμε μόνες μας! Όσο δικαίωμα έχουμε εμεις τόσο έχει κ ο σύζυγος!! Εγώ πλέον δεν τους δικαιολογώ τους γιατρους, από τι στιγμή που δεν έχουμε μέτρα κ δεν έχει κάτι στο να μας εμποδίσει να κάνουμε κάποια πράγματα τότε δεν υπάρχει λόγος να μην αφήνεις το σύζυγο ή έστω κάποιον σύνοδο!! Πλέον η γριππη κ τα λοιπά είναι πολύ πιο επικίνδυνα από τον κορονοιο! Οι γιατροί μου λένε ο κοβιντ είναι το πιο απλό σε συμπτώματα σε σχέση με αλλες ιώσεις που εμπλέκουν και αναπνευστικά και γαστρεντερικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Μπράβο σου κοπέλα μου !! Είσαι από τις γυναίκες που πριν μείνω έγκυος τις έβλεπα και έλεγα έτσι θα είμαι και γω !! Τώρα φοβάμαι λίγο να πάω γυμναστήριο, και δεν έχω ούτε χρόνο λόγω μεταπτυχιακου και ούτε κουράγιο με την κούραση και την υπνηλία που με πιάνει . Μελλοντικά θέλω πολύ να συνεχίσω - πολύ πιο ελαφρια εννοείται - τα οφέλη είναι άπειρα.

Μπράβο σου και πάλι , είμαι σίγουρη ότι έχεις κάνει το καλύτερο για το σώμα σου και το μωράκι σου , ακόμα και η γέννα σου θα είναι πιο εύκολη ,με τους πυελικούς μυς γυμνασμενους !!

Όταν μπορέσεις να αρχίσεις πάλι! Μόνο κ μόνο ψυχολογικά θα σε ανεβάσει παρά πολύ! Τώρα σε καταλαβαίνω ούτε εγώ πήγαινα το πρώτο τρίμηνο ήμουν πτώμα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Πάντως βρε κορίτσια έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως είδε κάτι και δεν μου το είπε ... Μήπως σκέφτηκε για παλλινδρομη? Αν ήταν όλα καλά δεν πιστεύω να με έβαζε να κάνω πάλι χοριακη 😢😢

Μια χαρά είναι το μωρό σου μην σκέφτεσαι αρνητικά!! Είναι η τακτική του γιατρού πιστεύω!! Αν έβλεπε κάτι θα έπρεπε να σε ενημερώσει ή έστω να σε προετοιμάσει για κάτι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Καλά εδώ δεν πάμε καν δημόσια. Ιδιωτικά ήταν όλα τα ραντεβού και τα πληρώναμε. Αν σε παρακολουθεί καθαρά δημόσιο νοσοκομείο δεν ξέρω με τι σύστημα γίνεται 

Εγώ το βλέπω με τα κυπριακά δεδομένα που ξέρω, που πλέον ιδιωτικά ή δημόσιο έχουν γίνει το ίδιο με το σύστημα υγειας που έχουμε! Κάποιοι είναι σωστοί κάποιοι ομως κάτι βρίσκουν κ δικαιολογούν αυτά που ζητάνε για να τα οικονομούν κιολας, τώρα εις βάρος του κράτους που στην τελική εμεις πληρώνουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nanny είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Σας διαβάζω συχνά αλλά δεν έχω γράψει κάτι μέχρι σήμερα. Ήθελα να σου πω να μην έχεις άγχος κανένα με το γεγονός πως ζητάει χοριακες. Έτσι είναι και η γιατρός μου. Είναι τακτική αρκετών γιατρών ακόμα και αν βλέπουν ένα τέλειο υπέρηχο να ζητάνε χοριακες. Μετά την καρδούλα θα τις σταματήσει. Εμένα με έβαζε κάθε 3 μερες μέχρι να ακούσουμε καρδιά. Μην ανησυχείς καθόλου. Είναι αγχωτικη διαδικασία και το ξέρω καλά αλλά δεν σημαίνει πως ειδε κάτι περίεργο. Είναι η τακτική τους. Εύχομαι με το καλό να ακούσεις τον μαγικό χτυπο της καρδουλας του. 

Καλώς ήρθες στην παρέα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες !

Πηρα τα αποτελεσματα απο το ΡΕΑ η χοριακη ειναι 4707,3 , ενώ τη Δευτέρα στο μικροβιολογικό της γειτονιάς μου ηταν 2090. Προσωπικά δεν το βλέπω για καλή αύξηση.. Να δω τι συμπερασμα θα βγαλει απο αυτο.. Εμενα εκτος απο την δευτερη χοριακη όλες οι άλλες δεν ειχαν τον απολυτο διπλασιασμό, αν και τις εκανα καθε 3 μέρες , εκεί πρέπει να υπάρχει τριπλασιασμός θεωρητικά; Τώρα όμως για 3 ημέρες δεν μου φάινεται να ανεβηκε αρκετα και εχω αγχωθεί πάλι υπερβολικα...

Τελοσπαντων, προγεστερόνη 121,2 με όριο στο πρώτο τρίμηνο 11-80. Μήπως άδικα παίρνω τα utrogestan;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα σε όλες !

Πηρα τα αποτελεσματα απο το ΡΕΑ η χοριακη ειναι 4707,3 , ενώ τη Δευτέρα στο μικροβιολογικό της γειτονιάς μου ηταν 2090. Προσωπικά δεν το βλέπω για καλή αύξηση.. Να δω τι συμπερασμα θα βγαλει απο αυτο.. Εμενα εκτος απο την δευτερη χοριακη όλες οι άλλες δεν ειχαν τον απολυτο διπλασιασμό, αν και τις εκανα καθε 3 μέρες , εκεί πρέπει να υπάρχει τριπλασιασμός θεωρητικά; Τώρα όμως για 3 ημέρες δεν μου φάινεται να ανεβηκε αρκετα και εχω αγχωθεί πάλι υπερβολικα...

Τελοσπαντων, προγεστερόνη 121,2 με όριο στο πρώτο τρίμηνο 11-80. Μήπως άδικα παίρνω τα utrogestan;

Μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι με το μωρό σου!! Δείξε του εμπιστοσύνη!! Ο γιατρος σε αγχώνει άδικα…ποτέ θα πας για καρδούλα;; Να ξερεις ότι κάποια στιγμή η χοριακη δε διπλασιάζεται δεν θυμάμαι ομως από ποια ηλικία κύησης…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι με το μωρό σου!! Δείξε του εμπιστοσύνη!! Ο γιατρος σε αγχώνει άδικα…ποτέ θα πας για καρδούλα;; Να ξερεις ότι κάποια στιγμή η χοριακη δε διπλασιάζεται δεν θυμάμαι ομως από ποια ηλικία κύησης…

Για καρδιά θα πάω την Τετάρτη. Ο διπλασιασμός σταματάει λίγο πιο αργά, αλλά είναι αξιόπιστη η σύγκριση σε διαφορετικά εργαστήρια; Γιατί με αγχώνει έτσι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Για καρδιά θα πάω την Τετάρτη. Ο διπλασιασμός σταματάει λίγο πιο αργά, αλλά είναι αξιόπιστη η σύγκριση σε διαφορετικά εργαστήρια; Γιατί με αγχώνει έτσι;;

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΟΛΑ ΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΩΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!! ΑΦΕΣΟΥ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΓΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΖΕΙΣ!!! ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΘΥΜΑΣΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΛΥΖΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Για καρδιά θα πάω την Τετάρτη. Ο διπλασιασμός σταματάει λίγο πιο αργά, αλλά είναι αξιόπιστη η σύγκριση σε διαφορετικά εργαστήρια; Γιατί με αγχώνει έτσι;;

Όχι δεν είναι αξιόπιστη η σύγκριση μεταξύ δύο δυαφορετικων εργαστηρίων. Εσύ θα μείνεις στο ότι το μωρό σου είναι εκεί, η χοριακη είναι μεγάλη, αιμα φτου φτου φτου δεν έχεις άρα δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Δεν πιστεύω ότι ήθελε να δει κάτι συγκεκριμένο, απλά να δείξει ότι στέλνει πελάτες στο μικροβιολογικο, εγώ μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όχι δεν είναι αξιόπιστη η σύγκριση μεταξύ δύο δυαφορετικων εργαστηρίων. Εσύ θα μείνεις στο ότι το μωρό σου είναι εκεί, η χοριακη είναι μεγάλη, αιμα φτου φτου φτου δεν έχεις άρα δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Δεν πιστεύω ότι ήθελε να δει κάτι συγκεκριμένο, απλά να δείξει ότι στέλνει πελάτες στο μικροβιολογικο, εγώ μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ. 

Νομιζω ηρθε η ωρα να ψαξω για αλλο γυναικολογο . Ούτως η αλλως ηθελα να βρω καποιον που να συνεργαζεται με δημοσιο νοσοκομειο. Καλύτερα τωρα που ειναι και νωρις. Εχουμε τοσα αγχη σε μια εγκυοσυνη, αν ειναι να μας φορτώνει και ο γυναικολογος με περισσοτερα, το χασαμε το παιχνιδι.. Νευριάζω ειλικρινα πολύ που εχω μπει σε αυτη την ασχημη ψυχολογια για το τιποτα. Ούτε να δουλεψω δεν μπορω σημερα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Όχι δεν είναι αξιόπιστη η σύγκριση μεταξύ δύο δυαφορετικων εργαστηρίων. Εσύ θα μείνεις στο ότι το μωρό σου είναι εκεί, η χοριακη είναι μεγάλη, αιμα φτου φτου φτου δεν έχεις άρα δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Δεν πιστεύω ότι ήθελε να δει κάτι συγκεκριμένο, απλά να δείξει ότι στέλνει πελάτες στο μικροβιολογικο, εγώ μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ. 

Συμφωνώ με το κορίτσι αυτό @Elli13 κ εγώ δε μπορώ να σκεφτώ άλλο λόγο που σε έστειλε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα σε όλες !

Πηρα τα αποτελεσματα απο το ΡΕΑ η χοριακη ειναι 4707,3 , ενώ τη Δευτέρα στο μικροβιολογικό της γειτονιάς μου ηταν 2090. Προσωπικά δεν το βλέπω για καλή αύξηση.. Να δω τι συμπερασμα θα βγαλει απο αυτο.. Εμενα εκτος απο την δευτερη χοριακη όλες οι άλλες δεν ειχαν τον απολυτο διπλασιασμό, αν και τις εκανα καθε 3 μέρες , εκεί πρέπει να υπάρχει τριπλασιασμός θεωρητικά; Τώρα όμως για 3 ημέρες δεν μου φάινεται να ανεβηκε αρκετα και εχω αγχωθεί πάλι υπερβολικα...

Τελοσπαντων, προγεστερόνη 121,2 με όριο στο πρώτο τρίμηνο 11-80. Μήπως άδικα παίρνω τα utrogestan;

Βρε η χοριακη σου είναι πολύ καλή αν ήταν και από το ίδιο εργαστήριο και για 3 μέρες αλλά εχω μπερδευτεί. Δευτέρα και Τετάρτη δεν έκανες τις μετρήσεις; αυτό είναι 2 μέρες. Ξαναλέμε στις 2 μέρες θέλουμε οπωσδήποτε αύξηση 70% (που κι αυτό μια μπαρούφα είναι γιατί δεν είναι ότι κάποιος θα σου πει ότι με αύξηση 60% τελείωσε). Αυτό σημαίνει περίπου διπλασιασμός τις 3 ημέρες. Με διπλασιασμό τις 2 μέρες ας πούμε πάει πιο σίγουρα καλά (που ούτε αυτό ισχύει γιατί και και με διπλασιασμό μπορεί μετά να μην ακούσεις καρδούλα ή να σταματήσει ή να έχει κάποιο σύνδρομο όπως down που σχετίζονται με πολύ ψηλές χοριακες κλπ). Γι αυτό δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει να κάνεις πια χοριακες. Επίσης, η χοριακη δε διαπλασιαζεται για πάντα. Σταδιακά αρχίζει να μειώνεται ο ρυθμός αύξησης και σταθεροποιειται μέχρι να πέσει κιόλας μετά το 1ο τρίμηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Βρε η χοριακη σου είναι πολύ καλή αν ήταν και από το ίδιο εργαστήριο και για 3 μέρες αλλά εχω μπερδευτεί. Δευτέρα και Τετάρτη δεν έκανες τις μετρήσεις; αυτό είναι 2 μέρες. Ξαναλέμε στις 2 μέρες θέλουμε οπωσδήποτε αύξηση 70% (που κι αυτό μια μπαρούφα είναι γιατί δεν είναι ότι κάποιος θα σου πει ότι με αύξηση 60% τελείωσε). Αυτό σημαίνει περίπου διπλασιασμός τις 3 ημέρες. Με διπλασιασμό τις 2 μέρες ας πούμε πάει πιο σίγουρα καλά (που ούτε αυτό ισχύει γιατί και και με διπλασιασμό μπορεί μετά να μην ακούσεις καρδούλα ή να σταματήσει ή να έχει κάποιο σύνδρομο όπως down που σχετίζονται με πολύ ψηλές χοριακες κλπ). Γι αυτό δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει να κάνεις πια χοριακες. Επίσης, η χοριακη δε διαπλασιαζεται για πάντα. Σταδιακά αρχίζει να μειώνεται ο ρυθμός αύξησης και σταθεροποιειται μέχρι να πέσει κιόλας μετά το 1ο τρίμηνο. 

ΑΑΑΑΑΑΑΑ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩ !!! ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ, είναι 2 μέρες!!!!!! Φαντάσου πόσο αγχωμένη ειμαι που δν μετράω καν σωστά.. Όπως και να εχει θα αλλαξω γιατρο , θα με οδηγησει στην τρέλα αυτος !! Με έκανες να ανασάνω ξανά κοριτσι μου ❤️ ο θεός να σε εχει καλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

ΑΑΑΑΑΑΑΑ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩ !!! ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ, είναι 2 μέρες!!!!!! Φαντάσου πόσο αγχωμένη ειμαι που δν μετράω καν σωστά.. Όπως και να εχει θα αλλαξω γιατρο , θα με οδηγησει στην τρέλα αυτος !! Με έκανες να ανασάνω ξανά κοριτσι μου ❤️ ο θεός να σε εχει καλα ❤️

Να τα διαβάζω, τα ξαναδιαβάζω κι επειδή έχω περάσει από βράδυ Γολγοθά με το μωρό μου που αναρρώνουμε από κοβιντ και έχει χάσει εντελώς τους ρυθμούς του και δεν κοιμάται στο λίκνο, λέω δε λειτουργεί το μυαλό μου. Κάτι μετράω λάθος, έχω χάσει τις μέρες. Θέλω να πω ότι κοίταξα 2 φορές στο ημερολόγιο του κινητού αν χθες ήταν Πέμπτη και από τις πολλές μέρες νόσησης και κακού ύπνου έχω μπερδευτεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Να τα διαβάζω, τα ξαναδιαβάζω κι επειδή έχω περάσει από βράδυ Γολγοθά με το μωρό μου που αναρρώνουμε από κοβιντ και έχει χάσει εντελώς τους ρυθμούς του και δεν κοιμάται στο λίκνο, λέω δε λειτουργεί το μυαλό μου. Κάτι μετράω λάθος, έχω χάσει τις μέρες. Θέλω να πω ότι κοίταξα 2 φορές στο ημερολόγιο του κινητού αν χθες ήταν Πέμπτη και από τις πολλές μέρες νόσησης και κακού ύπνου έχω μπερδευτεί. 

Α να προσθέσω ότι σκεφτόμουν ότι επειδή είναι τέλεια η χοριακη σου δεν παίζει τόσο ρολο και το διαφορετικό εργαστήριο γιατί είναι υψηλή πια και αρκετά υπερδιπλασιασμενη και οι αποκλίσεις μειώνονται. Στα επίπεδα 100-200 είναι πολύ πιο εύκολο να υπάρχουν αποκλίσεις που θα σε μπερδέψουν. Τώρα που είναι 4700 δε θα έχουν λογικά 2000 μονάδες απόκλιση τα εργαστήρια ώστε να αμφιβάλεις αν είναι σωστος ο διπλασιασμός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Elli13 μια χαρά η χοριακη! Όλα τέλεια θα πάνε!

Πήγα κι εγώ για τον πρώτο υπέρηχο σήμερα το πρωί και είδαμε τον σάκο ωραιότατο μέσα στη μέση και φάνηκαν και εμβρυακα στοιχεία! Η γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένη γιατί είναι και νωρίς (5 εβδομάδες και 3 μέρες) και περίμενε να δούμε μόνο τον σάκο.

Τώρα σε αναμονή 2 εβδομάδες να ξαναπάω να ακούσουμε καρδιά😊

Εντωμεταξύ δεν ξέρω γιατί αντί να χαλαρώσω έχω αγχωθει 😅😅😅 Νομίζω ότι από δω και πέρα θα είμαι συνέχεια σε φάση άγχους 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Α να προσθέσω ότι σκεφτόμουν ότι επειδή είναι τέλεια η χοριακη σου δεν παίζει τόσο ρολο και το διαφορετικό εργαστήριο γιατί είναι υψηλή πια και αρκετά υπερδιπλασιασμενη και οι αποκλίσεις μειώνονται. Στα επίπεδα 100-200 είναι πολύ πιο εύκολο να υπάρχουν αποκλίσεις που θα σε μπερδέψουν. Τώρα που είναι 4700 δε θα έχουν λογικά 2000 μονάδες απόκλιση τα εργαστήρια ώστε να αμφιβάλεις αν είναι σωστος ο διπλασιασμός. 

Αχ, περαστικά σας, ευχομαι το μωράκι σου να αναρρώσει πολύ πολύ σύντομα, και μαζί και εσύ ❤️

Πραγματικά μου έσωσες τη μέρα, έχω σαλτάρει τελείως έτσι;;  Μέσα στα προβλήματά σου, κάθεσαι και μετράς τις δικές μου τις μέρες.. Πόσο σε ευχαριστώ, αλήθεια, με ηρέμησες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Elli13 μια χαρά η χοριακη! Όλα τέλεια θα πάνε!

Πήγα κι εγώ για τον πρώτο υπέρηχο σήμερα το πρωί και είδαμε τον σάκο ωραιότατο μέσα στη μέση και φάνηκαν και εμβρυακα στοιχεία! Η γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένη γιατί είναι και νωρίς (5 εβδομάδες και 3 μέρες) και περίμενε να δούμε μόνο τον σάκο.

Τώρα σε αναμονή 2 εβδομάδες να ξαναπάω να ακούσουμε καρδιά😊

Εντωμεταξύ δεν ξέρω γιατί αντί να χαλαρώσω έχω αγχωθει 😅😅😅 Νομίζω ότι από δω και πέρα θα είμαι συνέχεια σε φάση άγχους 😅

Μπράβο κοριτάκι μου, συγχαρητήρια!!!

Ξέρω , εγώ είμαι η βασίλισσα του αγχους, δεν βλέπεις εδω; Έφερα την καταστροφή χωρίς λόγο..

Εγώ υποτίθεται Τετάρτη έχω ραντεβού για καρδούλα, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάω σε αυτόν.  Ηδη ψαχνω άλλον για την επόμενη εβδομάδα.

Όλα καλά θα πα΄νε - τα λέω για να τα ακούσω και εγώ- και να μας γράψεις μόλις ακούσεις την καρδούλα, με το καλό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Αχ, περαστικά σας, ευχομαι το μωράκι σου να αναρρώσει πολύ πολύ σύντομα, και μαζί και εσύ ❤️

Πραγματικά μου έσωσες τη μέρα, έχω σαλτάρει τελείως έτσι;;  Μέσα στα προβλήματά σου, κάθεσαι και μετράς τις δικές μου τις μέρες.. Πόσο σε ευχαριστώ, αλήθεια, με ηρέμησες ❤️

Ευχαριστούμε πολύ ❤️ 

Λιγότερο άγχος, πιο καθαρό μυαλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Νομιζω ηρθε η ωρα να ψαξω για αλλο γυναικολογο . Ούτως η αλλως ηθελα να βρω καποιον που να συνεργαζεται με δημοσιο νοσοκομειο. Καλύτερα τωρα που ειναι και νωρις. Εχουμε τοσα αγχη σε μια εγκυοσυνη, αν ειναι να μας φορτώνει και ο γυναικολογος με περισσοτερα, το χασαμε το παιχνιδι.. Νευριάζω ειλικρινα πολύ που εχω μπει σε αυτη την ασχημη ψυχολογια για το τιποτα. Ούτε να δουλεψω δεν μπορω σημερα :(

Πηγαινε να δεις και κάποιον άλλον γιατρό δεν ειναι κακο και αποφασίζεις μετά με ποιον θέλεις να είσαι.. 😊

Και Εμένα καλη μου φαίνεται η χοριακη σου (αν και δεν ξέρω και πολύ από αυτά εγω) την έστειλες στον γιατρό σου να την δει; 

και συμφωνώ με @misofeggaro σε αυτά που σου είπε πιστεύω έχει δίκιο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Πηγαινε να δεις και κάποιον άλλον γιατρό δεν ειναι κακο και αποφασίζεις μετά με ποιον θέλεις να είσαι.. 

Και Εμένα καλη μου φαίνεται η χοριακη σου (αν και δεν ξέρω και πολύ από αυτά εγω) την έστειλες στον γιατρό σου να την δει; 
και συμφωνώ με @misofeggaro σε αυτά που σου είπε πιστεύω έχει δίκιο 

Αν σου απαντήσει ο γιατρός σου στείλε μας 😊

Η χοριακή καλή ήταν, απλά εγώ φρίκαρα γιατι μέσα στο αγχος μου μετρούσα 3 μέρες αντί για 2!!! Μου απάντησε στο viber ότι ανεβηκε μια χαρα και να παω να με δει την Τετάρτη. Δεν θα πάω ασφαλώς  μετά την σημερινη τρομάρα, έχω κλείσει ηδη αλλού για την Πέμπτη, και ελπίζω να μου ταιριαξει καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elli13 είπε:

Η χοριακή καλή ήταν, απλά εγώ φρίκαρα γιατι μέσα στο αγχος μου μετρούσα 3 μέρες αντί για 2!!! Μου απάντησε στο viber ότι ανεβηκε μια χαρα και να παω να με δει την Τετάρτη. Δεν θα πάω ασφαλώς  μετά την σημερινη τρομάρα, έχω κλείσει ηδη αλλού για την Πέμπτη, και ελπίζω να μου ταιριαξει καλύτερα!

Πωπω μπερδεύτηκες από το άγχος λογικό είναι.. ωραία καλά εκανες πηγαινε να σε δει και μακάρι να σου κάνει ώστε να μην χρειαστεί να βρεις άλλον.. όσο μπορείς να είσαι ηρεμη💕

στόλισες; ώστε να μην σκέφτεσαι άσχημα πράγματα 🎄😊 να σου φτιάξει την διάθεση ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Elli13 μια χαρά η χοριακη! Όλα τέλεια θα πάνε!

Πήγα κι εγώ για τον πρώτο υπέρηχο σήμερα το πρωί και είδαμε τον σάκο ωραιότατο μέσα στη μέση και φάνηκαν και εμβρυακα στοιχεία! Η γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένη γιατί είναι και νωρίς (5 εβδομάδες και 3 μέρες) και περίμενε να δούμε μόνο τον σάκο.

Τώρα σε αναμονή 2 εβδομάδες να ξαναπάω να ακούσουμε καρδιά😊

Εντωμεταξύ δεν ξέρω γιατί αντί να χαλαρώσω έχω αγχωθει 😅😅😅 Νομίζω ότι από δω και πέρα θα είμαι συνέχεια σε φάση άγχους 😅

Μια χαρά και εσυ κοπέλα μου αυτά που ήταν να δείτε στην βδομαδα που είσαι τα είδατε τώρα υπομονή να περάσουν οι βδομαδες να πας να ακούσεις και καρδούλα ο σύζυγος εσενα ήταν μέσα στην εξέταση ; 
Οπως ειπα και στην elli13 γιορτινές μερες έρχονται προσπαθήστε να ξεχνιέστε κορίτσια με ότι μπορείτε είναι λογικό να έχετε άγχος ολα σας πάνε καλα αυτό να σκέφτεστε 🎄💕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μια χαρά και εσυ κοπέλα μου αυτά που ήταν να δείτε στην βδομαδα που είσαι τα είδατε τώρα υπομονή να περάσουν οι βδομαδες να πας να ακούσεις και καρδούλα ο σύζυγος εσενα ήταν μέσα στην εξέταση ; 
Οπως ειπα και στην elli13 γιορτινές μερες έρχονται προσπαθήστε να ξεχνιέστε κορίτσια με ότι μπορείτε είναι λογικό να έχετε άγχος ολα σας πάνε καλα αυτό να σκέφτεστε 🎄💕

 

Ναι ήταν ευχαριστημένη και η γιατρός με την εξέταση. Αλλά την είδα να "κρατάει μικρό καλάθι" μέχρι να ακούσουμε καρδιά. Μου είπε ότι αν δεν είναι καλό το έμβρυο θα το αποβάλει ο οργανισμός μόνος του και αυτό είναι καλό 😅 Γενικά με προετοίμασε για παν ενδεχόμενο από ότι κατάλαβα 😛

Σε ιδιώτη πήγα, οπότε μπήκε και ο σύζυγός μέσα. Μια χαρά! Χάρηκε κι αυτός 😊

Το μόνο που μου "απαγόρευσε" είναι το σεξ μέχρι να ακούσουμε καρδιά κι αυτό για να μην αγχωθω λέει αν δεν πάει κάτι καλά. ( Να μην νομίζω δλδ ότι φταίω εγώ αν δεν συνεχίσει η κύηση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...