Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου κατ' αρχήν είναι μια χαρά η χοριακή σου!!!! Είναι φυσιολογικοί οι πόνοι που έχεις και εγώ τους είχα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις... επειδή έχω χάσει και εγώ μωράκια πέρασα όλη την εγκυμοσύνη μέσα στο άγχος, κυριολεκτικά δεν ηρέμησα από την πρώτη στιγμή μέχρι που πήρα το μωρό μου στα χέρια μου! Τώρα την κοιτάω και σκέφτομαι ότι μόνο το άγχος έμεινε στην τελική, και το πλασματάκι μου είναι μια χαρά, άλλωστε καλώς ή κακώς δεν είναι στο χέρι μας ή εξέλιξη! Κοίτα να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού και να χαρείς αυτή την όμορφη περίοδο γιατί κρατάει πολύ λίγο!!!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές, να χαίρεσαι το πλασματάκι σου ❤️ Την Τετάρτη θα πάω για υπέρηχο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τέλειαααα είναι 😁😁😁 θα δεις σίγουρα σάκο. Εμβρυακι νομίζω είναι νωρις.. Στο επόμενο ραντεβού θα ακούσεις καρδούλα!!!! ❣️❣️❣️ Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! Περιμενουμε νέα σου από τον υπέρηχο 😘 σε ευχαριστώ και για την απάντηση σου για τα τικερακια! 

Σήμερα προσευχηθηκα στην Παναγία και την παρακάλεσα αυτό τον μήνα να μου φέρει ένα γερό σποράκι να έρθει και να μείνει 🙏 

Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Πηγα στο γιατρό κορίτσια... Μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρ και όταν θα μείνω έγκυος θα κάνω εξετάσεις και αν δει κάτι που τον προβληματίζει θα μου δώσει και ενέσεις ηπαρινης.. Γιατί οι εξετάσεις μου απο τον αιματολογο μου είπε δεν δικαιολογούν ενέσεις ηπαρινης.. Είναι καλές. Αλλά το σαλοσπιρ δεν κάνει κακο.. Αυτά!!!! 😁

Σαλοσπίρ παίρνουν πολλές γυναίκες απ όσο ξέρω προληπτικά, ΄σαν τα utro ένα πραγμα..  Μακάρι να σου φέρει η Παναγία το σπορακι που θα έρθει για να κολλήσει δυνατά στην κοιλίτσα σου, στο ευχομαι από καρδιάς ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Αύριο κλεινω αισίως την 6η. Σήμερα  έχω πονάκια χαμηλά, είχα να τα νιώσω από τότε που περίμενα περίοδο και δεν ήρθε. Αχ... κάθε μέρα και κα΄τι άλλο θα με αγχώνει μου φαίνεται, πείτε μου ότι θα ηρεμήσω κάποια στιγμή, δεν παλεύεται αυτο το πράγμα.  Δεν έχω συμπτώματα αγχώνομαι, έχω πονάκια, πάλι αγχώνομαι γιατι κάπου διάβασα ότι έτσι ξεκινάει η αποβολή. Θα μου πείτε μεγαλώνει η μήτρα , ειναι φυσιολογικό και θα έχετε δίκιο.. ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ !!! 😂😂

Εγω θυμάμαι 5 και κάτι ήμουν όταν είδαμε σάκο και ξανά μετά 8 εβδομάδων πήγα να ακούσω καρδιά.. 

είναι λογικό να έχεις πονακια μεγαλώνει σιγά σιγά η μήτρα σου όλα θα είναι καλά.. και εγω είχα αγχος σε όλη την εγκυμοσύνη είναι λογικό απλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη το πρώτο τρίμηνο είναι αρκετά ζόρικο αλλά υπομονή και θετικη σκέψη μην διαβάζεις άσχημα πράγματα βρε κοπέλα μου Χριστούγεννα έρχονται να διαβάζεις ωραία πράγματα γιορτινά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω θυμάμαι 5 και κάτι ήμουν όταν είδαμε σάκο και ξανά μετά 8 εβδομάδων πήγα να ακούσω καρδιά.. 

είναι λογικό να έχεις πονακια μεγαλώνει σιγά σιγά η μήτρα σου όλα θα είναι καλά.. και εγω είχα αγχος σε όλη την εγκυμοσύνη είναι λογικό απλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη το πρώτο τρίμηνο είναι αρκετά ζόρικο αλλά υπομονή και θετικη σκέψη μην διαβάζεις άσχημα πράγματα βρε κοπέλα μου Χριστούγεννα έρχονται να διαβάζεις ωραία πράγματα γιορτινά 😊

Έχω διαβάσει τόσα που πραγματικά λέω μακάρι να μην γνώριζα τίποτα πέρα από γόνιμες μέρες ! Θα ήμουν χαρούμενη μέσα στην άγνοιά μου 😂 Αλλά έχεις δίκιο,Χριστούγεννα έρχονται, θα στολίσω από τώρα να παίρνω θετική ενέργεια από τη γιορτινή ατμόσφαιρα  :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές, να χαίρεσαι το πλασματάκι σου ❤️ Την Τετάρτη θα πάω για υπέρηχο :)

Συγχαρητήρια! ολα να πάνε καλά εύχομαι!
Υπολόγισε ότι καρδιά θα ακούσεις μετά τις 6 εβδομάδες, εγώ πήγα κατευθείαν 6+5 ημερών και ακούσαμε, και ήταν ήδη μισό εκατοστό! Άρα μπορεί να ακούσεις και εσύ, εκτός αν έγινε καθυστερημένη συλληψη. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Συγχαρητήρια! ολα να πάνε καλά εύχομαι!
Υπολόγισε ότι καρδιά θα ακούσεις μετά τις 6 εβδομάδες, εγώ πήγα κατευθείαν 6+5 ημερών και ακούσαμε, και ήταν ήδη μισό εκατοστό! Άρα μπορεί να ακούσεις και εσύ, εκτός αν έγινε καθυστερημένη συλληψη. 
 

Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Είμαι σίγουρη ότι έκανα αργά ωορρηξία, άρα και καθυστερημένη σύλληψη. Δεν πειράζει ένα βηματάκι τη φορά..

Ευχομαι η Παναγία να κάνει το θαύμα της και να γιατρέψει τις πληγες όλων όσων έχουμε υποστεί απώλεια, ε΄τε νωρίς είτε αργότερα και να γεμίσει τις αγκαλιές μας με υγιέστατα μωράκια! Σου το έχω ξαναπεί και σε δικό σου θέμα, σε θαυμάζω πολύ για τη ψυχική σου δύναμη, και το οτι προσπαθείς να στηρίξεις άλλες κοπέλες στα άγχη και τους προβληματισμούς τους ( βάζω και τον εαυτό μου μέσα). Ο,τι καλύτερο σου εύχομαι ολόψυχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Είμαι σίγουρη ότι έκανα αργά ωορρηξία, άρα και καθυστερημένη σύλληψη. Δεν πειράζει ένα βηματάκι τη φορά..

Ευχομαι η Παναγία να κάνει το θαύμα της και να γιατρέψει τις πληγες όλων όσων έχουμε υποστεί απώλεια, ε΄τε νωρίς είτε αργότερα και να γεμίσει τις αγκαλιές μας με υγιέστατα μωράκια! Σου το έχω ξαναπεί και σε δικό σου θέμα, σε θαυμάζω πολύ για τη ψυχική σου δύναμη, και το οτι προσπαθείς να στηρίξεις άλλες κοπέλες στα άγχη και τους προβληματισμούς τους ( βάζω και τον εαυτό μου μέσα). Ο,τι καλύτερο σου εύχομαι ολόψυχα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!
Μακάρι να μην υπήρχαν οι  απώλειες, και να τρέχαμε στα λιβάδια με ξεπλεκες πλεξουδες! 
Αλλά... 
γενικά τελευταία δεν είμαι καλά, είμαι αγχωμενη να δω ποτε θα ξεκινησω την εξωσωματικη, αν θα με πηραξουν τα φαρμακα, αν θα κανω καλη ανταποκριση, αν θα γονιμοποιηθουν, αν θα προλαβω πριν το νεο ετος και γενικα ζω με ενα ΑΝ ακομα για το αν θα ζω το επομενο λεπτο. Ενω χαίρομαι ειλικρινα πολυ που βλέπω τις εγκυμοσυνες σας, τα θετικά νεα, τις κοιλιτσες και τις αποριες σας, σημερα το πρωί ένιωσα ότι δεν μου κάνει καλό και θα ήθελα να απέχω. Νομίζω πως πρέπει να μιλήσω την ψυχιατρο μου... Για να βρω τη δύναμη μου και να μπορώ να συνεχίσω μέχρι τη στιγμή που θα σα πω τα δικά μου ευχάριστα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

2090 πήγε απο 897 την Παρασκευή. Ο γιατρός ήθελε πανω απο 1600 , οποτε θεωρητικά ειναι οκ; Εμενα ετσι κ αλλιως ως τώρα δεν διπλασιαζόταν ακριβως στις 2 μερες. Ελπίζω να ειναι καλη τιμη..

Μπράβο κορίτσι! Τέλεια η χοριακη! 

Κι εγώ θα πάω για πρώτο υπέρηχο Πέμπτη πρωί! (Ήδη μετράω αντίστροφα 😅)

Πες μας κι εσύ πως θα πάει ο υπέρηχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!
Μακάρι να μην υπήρχαν οι  απώλειες, και να τρέχαμε στα λιβάδια με ξεπλεκες πλεξουδες! 
Αλλά... 
γενικά τελευταία δεν είμαι καλά, είμαι αγχωμενη να δω ποτε θα ξεκινησω την εξωσωματικη, αν θα με πηραξουν τα φαρμακα, αν θα κανω καλη ανταποκριση, αν θα γονιμοποιηθουν, αν θα προλαβω πριν το νεο ετος και γενικα ζω με ενα ΑΝ ακομα για το αν θα ζω το επομενο λεπτο. Ενω χαίρομαι ειλικρινα πολυ που βλέπω τις εγκυμοσυνες σας, τα θετικά νεα, τις κοιλιτσες και τις αποριες σας, σημερα το πρωί ένιωσα ότι δεν μου κάνει καλό και θα ήθελα να απέχω. Νομίζω πως πρέπει να μιλήσω την ψυχιατρο μου... Για να βρω τη δύναμη μου και να μπορώ να συνεχίσω μέχρι τη στιγμή που θα σα πω τα δικά μου ευχάριστα :)

Να κάνειw ό,τι είναι καλύτερο για εσένα και την ψυχική σου υγεία! Και εμένα η ψυχολόγος με μαλώνει που μπαίνω σε τέτοια φορουμ γιατί θεωρεί ότι μου ενισχύουν το αγχος.

Είναι λογικό να νιώθεις όλα αυτά τα συναισθήματα,είσαι άνθρωπος!!! Ξέρεις όμως μέσα σου ότι έχεις απεριόριστη δυναμη, και αυτή τη φορά θα τη μαζέψεις για πολύ πολύ καλό σκοπό! Να κοιτάς μόνο το στόχο σου, και να ξέρεις θα περιμένουμε με λαχταρα τη στιγμη που θα μπεις να πεις τα ευχαριστα. Θα είναι το Happy end στο παραμύθι που όλοι προσμονούμε ❤️ Να προσέχεις τον εαυτό σου πάνω από όλα και κυρίως το μέσα σου... Και το νιώθω κοριτσι μου , θα δικαιωθείς γιατί το αξίζεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα. Τρέχω και δεν σας έχω διαβάσει θα το κάνω το πρωί με ησυχία από το γραφείο 😎

Αδιαθετησα τελικά ξημερώματα Σαββάτου 😭😡 και σήμερα το πρωί έκανα τις ορμονολογικες. Βρε κορίτσια λίγο τ φώτα σας γιατί δεν έχω ξανά κάνει τέτοιες εξετάσεις. Η γυναικολόγος είπε ότι είναι καλές. 

ΑΜΗ 6.59. 

FSH 5.03

LH 2.04

Οιστραδιόλη 80

Προλακτίνη 1.50 

Θα μειώσω το χάπι σε μισό κάθε εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελειώσαμε από τη γιατρο κορίτσια 2400 το μωρό μου επιτελους πήρε μπρος!!! Θα σταματήσω την ασπιρίνη μέχρι την Κυριακή να την πάρω κ πλέον δεν υπάρχει λόγος να την παιρνω!! Θα με ξαναδεί την άλλη εβδομάδα! Όλα τα αλλά είναι φυσιολογικά! Αν δούμε κ δε βάζει ικανοποιητικό βάρος ή αυξηθεί η πίεση μου θα γεννήσω, προς το παρόν θελουμε μετά τις 38+ εβδομαδες!! θα ξανά πάω την άλλη εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα. Τρέχω και δεν σας έχω διαβάσει θα το κάνω το πρωί με ησυχία από το γραφείο 😎

Αδιαθετησα τελικά ξημερώματα Σαββάτου 😭😡 και σήμερα το πρωί έκανα τις ορμονολογικες. Βρε κορίτσια λίγο τ φώτα σας γιατί δεν έχω ξανά κάνει τέτοιες εξετάσεις. Η γυναικολόγος είπε ότι είναι καλές. 

ΑΜΗ 6.59. 

FSH 5.03

LH 2.04

Οιστραδιόλη 80

Προλακτίνη 1.50 

Θα μειώσω το χάπι σε μισό κάθε εβδομάδα. 

Πολύ καλές οι εξετάσεις σου! Καλά θα κανεις να παίρνεις πιο χαμηλή δοσολογία για την προλακτινη έχει μειωθεί παρά πολύ!! Κ εγώ τόσο έπαιρνα κ ήταν 41 κάπου εκεί! 
 

ο άντρας σου εξετάστηκε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τελειώσαμε από τη γιατρο κορίτσια 2400 το μωρό μου επιτελους πήρε μπρος!!! Θα σταματήσω την ασπιρίνη μέχρι την Κυριακή να την πάρω κ πλέον δεν υπάρχει λόγος να την παιρνω!! Θα με ξαναδεί την άλλη εβδομάδα! Όλα τα αλλά είναι φυσιολογικά! Αν δούμε κ δε βάζει ικανοποιητικό βάρος ή αυξηθεί η πίεση μου θα γεννήσω, προς το παρόν θελουμε μετά τις 38+ εβδομαδες!! θα ξανά πάω την άλλη εβδομάδα 

Μπράβο! Όλα κυλάνε υπέροχα! Με το καλό να γεννηθεί Χριστουγεννιάτικο το μωράκι! 🎄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω πιέζομαι λίγο αυτές τις μέρες στην δουλειά. @Raf123πολύ ωραία τα νέα σου με το καλό το χριστουγεννιάτικο μωράκι σας!!! 

Πάω να σας διαβάσω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Πολύ καλές οι εξετάσεις σου! Καλά θα κανεις να παίρνεις πιο χαμηλή δοσολογία για την προλακτινη έχει μειωθεί παρά πολύ!! Κ εγώ τόσο έπαιρνα κ ήταν 41 κάπου εκεί! 
 

ο άντρας σου εξετάστηκε; 

Πολύ χαίρομαι που μαθαίνω για νέες εγκυμοσύνες. 

@misofeggaroπάνω από όλα θα κοιτάξεις εσένα! Αν βλέπεις ότι αυτό έστω λίγο σε στεναχωρεί τότε να απέχεις.και σύντομα να σε δούμε να μας λες τα ευχάριστα. 

@Raf123 είχαμε κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα τον Ιούλιο το οποίο είναι φυσιολογικό. Η γυναικολόγος προσπάθει να με καθησυχάσει λέγοντας μου ότι δεν έχουμε καιρό που προσπαθούμε και ότι αγχώνομαι χωρίς λόγο. Φυσικά και δεν μπορώ να συλλάβω όπως όταν έκανα τα 2 παιδιά πριν 13 χρόνια. Θα κάνουμε πιο στοχευμένες επαφές αυτόν τον μήνα. Ξεκίνησα και εγώ και ο καλός μου fillicine και αύριο που θα είμαι στην έκτη μέρα του κύκλου θα ξεκινήσω τα τεστ και φυσικά τις επαφές. Και ότι γίνει κορίτσια μου με σκοτώνει αυτή η αναμονή και αυτή η απογοήτευση κάθε μήνα. 

Εν το μεταξύ όσο και να με καθησυχάσει η γιατρός ότι οι τιμές μου είναι μια χαρά και στα φυσιολογία πλαίσια εγώ τις βλέπω χαμηλές. Και την ΑΜΗ και την FSH 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Πολύ χαίρομαι που μαθαίνω για νέες εγκυμοσύνες. 

@misofeggaroπάνω από όλα θα κοιτάξεις εσένα! Αν βλέπεις ότι αυτό έστω λίγο σε στεναχωρεί τότε να απέχεις.και σύντομα να σε δούμε να μας λες τα ευχάριστα. 

@Raf123 είχαμε κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα τον Ιούλιο το οποίο είναι φυσιολογικό. Η γυναικολόγος προσπάθει να με καθησυχάσει λέγοντας μου ότι δεν έχουμε καιρό που προσπαθούμε και ότι αγχώνομαι χωρίς λόγο. Φυσικά και δεν μπορώ να συλλάβω όπως όταν έκανα τα 2 παιδιά πριν 13 χρόνια. Θα κάνουμε πιο στοχευμένες επαφές αυτόν τον μήνα. Ξεκίνησα και εγώ και ο καλός μου fillicine και αύριο που θα είμαι στην έκτη μέρα του κύκλου θα ξεκινήσω τα τεστ και φυσικά τις επαφές. Και ότι γίνει κορίτσια μου με σκοτώνει αυτή η αναμονή και αυτή η απογοήτευση κάθε μήνα. 

Εν το μεταξύ όσο και να με καθησυχάσει η γιατρός ότι οι τιμές μου είναι μια χαρά και στα φυσιολογία πλαίσια εγώ τις βλέπω χαμηλές. Και την ΑΜΗ και την FSH 

 

Η fish πρέπει να σε ανησυχεί όταν είναι πολύ ψηλή! Η ΑΜΗ σου σε τι μονάδα μέτρησης είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Η fish πρέπει να σε ανησυχεί όταν είναι πολύ ψηλή! Η ΑΜΗ σου σε τι μονάδα μέτρησης είναι; 

Θα σου τα βάλω ακριβως όπως τα γράφει η εξέταση γιατί είμαι άσχετη τελείως. 

6.59pmol/L  φτ: 3.40-66.70

IMG_20221123_104559.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Θα σου τα βάλω ακριβως όπως τα γράφει η εξέταση γιατί είμαι άσχετη τελείως. 

6.59pmol/L  φτ: 3.40-66.70

IMG_20221123_104559.jpg

Είναι μια χαρά όλα μην αγχώνεσαι!! Εμένα η ΑΜΗ μου είναι πολύ πιο χαμηλή! Ξε αγχωθου (εύκολο να το λέμε το ξέρω) απλά να κανεις πιο στοχευμένα! Ισως χάνατε τις καλές ημερες τόσο καιρό! Πόσος είναι ο κύκλος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είναι μια χαρά όλα μην αγχώνεσαι!! Εμένα η ΑΜΗ μου είναι πολύ πιο χαμηλή! Ξε αγχωθου (εύκολο να το λέμε το ξέρω) απλά να κανεις πιο στοχευμένα! Ισως χάνατε τις καλές ημερες τόσο καιρό! Πόσος είναι ο κύκλος σου;

Αχ βρε @Raf123μου ευχαριστώ για τον κόπο να μου απαντάς. Ο κύκλος μου τον τελευταίο χρόνο είναι λίγο ότι να ναι. Εκεί που ήμουν κάθε 28-29 άρχισε να μειώνετε στις 25-27 μέρες. Και κάπου εκεί χάνω τις γόνιμες :( τον Ιούλιο έπαιρνα αντισυλληπτικά γιατί θα αδιαθετουσα την μέρα του γάμου μου. Και από εκεί και μετά πια ο κύκλος μου έγινε στάνταρ κάθε 25-26 μέρες. Επίσης έχει αλλάξει και η ροή τον τελευταίο χρόνο. Εκεί που σήμερα το πρωί πχ ξεκινούσαν με καφέ το βράδυ είχα κανονική ροή. Τώρα μου ξεκινάει πχ σήμερα με στάμπα στο σερβιετακι και κόκκινα στο σκούπισμα και η ροή ξεκινάει μετά από 2 μέρες. Για αυτό μπερδεύομαι και δεν ξέρω πότε να μετρήσω την πρώτη μέρα της περιόδου! Η γιατρός λέει ξεκινάω σαν πρώτη μέρα την μέρα της ροής. Αλλά έτσι ξεφεύγω και κρατάει τουλάχιστον 7-8 μέρες. Ενώ αν μετρήσω από την πρώτη μέρα που βλέπω στάμπες είμαι στα νορμάλ διάρκειας 5-6 ημερών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είναι μια χαρά όλα μην αγχώνεσαι!! Εμένα η ΑΜΗ μου είναι πολύ πιο χαμηλή! Ξε αγχωθου (εύκολο να το λέμε το ξέρω) απλά να κανεις πιο στοχευμένα! Ισως χάνατε τις καλές ημερες τόσο καιρό! Πόσος είναι ο κύκλος σου;

Πχ τον Οκτώβριο αδιαθετησα (βάση δικής μου μέτρησης ) 23/10 ξεκίνησα με στάμπες κλπ. Ροή ξεκίνησε στις 25/10 και θετικό τεστ ωορρηξίας  είχα στις 2&3/11 και είχαμε επαφή στις 3/11. Και μετά ξανά αδιαθετησα στις 18/11. Αν μετρήσω από 25/10 έως 18/11 είναι 25 μέρες. Αν μετρήσω από 23/10 έως 18/11 είναι 27 μέρες οπότε;;; Έχω χαθεί 🥹😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Πχ τον Οκτώβριο αδιαθετησα (βάση δικής μου μέτρησης ) 23/10 ξεκίνησα με στάμπες κλπ. Ροή ξεκίνησε στις 25/10 και θετικό τεστ ωορρηξίας  είχα στις 2&3/11 και είχαμε επαφή στις 3/11. Και μετά ξανά αδιαθετησα στις 18/11. Αν μετρήσω από 25/10 έως 18/11 είναι 25 μέρες. Αν μετρήσω από 23/10 έως 18/11 είναι 27 μέρες οπότε;;; Έχω χαθεί 🥹😬

Εγώ νομίζω να τα ξεχάσεις αυτά κ να ξεκινήσεις τα τεστ ωορρηξιας καπως θα ξερεις ποτέ θα αδιαθετήσεις! Κ έτσι θα ξεκαθαριστεί από κύκλο σε κύκλο πόσος είναι! κ εγώ ήμουν στην ίδια φαση με εσένα! Με τα τεστ ήξερα ποτέ θα αδιαθετήσω γιατί μετράς από την επόμενη του θετικού 14 ημερες κ κάπου εκεί θα εχεις περίοδο…κ έτσι θα δεις κ σε ποια μέρα του κύκλου σου εχεις θετικό τεστ… αν είναι 25 μερες ο κύκλος σου σημαίνει 11-12η ημέρα του κύκλου εχεις θετικό τεστ ωορρηξιας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ νομίζω να τα ξεχάσεις αυτά κ να ξεκινήσεις τα τεστ ωορρηξιας καπως θα ξερεις ποτέ θα αδιαθετήσεις! Κ έτσι θα ξεκαθαριστεί από κύκλο σε κύκλο πόσος είναι! κ εγώ ήμουν στην ίδια φαση με εσένα! Με τα τεστ ήξερα ποτέ θα αδιαθετήσω γιατί μετράς από την επόμενη του θετικού 14 ημερες κ κάπου εκεί θα εχεις περίοδο…κ έτσι θα δεις κ σε ποια μέρα του κύκλου σου εχεις θετικό τεστ… αν είναι 25 μερες ο κύκλος σου σημαίνει 11-12η ημέρα του κύκλου εχεις θετικό τεστ ωορρηξιας…

Ναι καπως έτσι θα το κάνω αφού θετικό τεστ είχα στις 2&3/11 και αδιαθετησα στις 18/11 λογικά η ωορρηξία μου έγινε στις 4/11.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2022 at 8:07 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

Ποσο συγκινούμαι να βλέπω φουσκωμένες κοιλίτσες Θεέ μου ❤️ Φτου φτου σκόρδα, με το καλό!! 

Ευχομαι να με αξιώσει η Παναγία να δω και γω την κοιλίτσα μου να φουσκώνει σιγά σιγά, γιατί προς ώρας έχω γίνει τουμπανο από τα utro μόνο  😅

Όλα θα πάνε καλά.. στο εύχομαι από καρδιας❤️

 

στις On 21/11/2022 at 11:56 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τέλειαααα είναι 😁😁😁 θα δεις σίγουρα σάκο. Εμβρυακι νομίζω είναι νωρις.. Στο επόμενο ραντεβού θα ακούσεις καρδούλα!!!! ❣️❣️❣️ Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! Περιμενουμε νέα σου από τον υπέρηχο 😘 σε ευχαριστώ και για την απάντηση σου για τα τικερακια! 

Σήμερα προσευχηθηκα στην Παναγία και την παρακάλεσα αυτό τον μήνα να μου φέρει ένα γερό σποράκι να έρθει και να μείνει 🙏 

Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Πηγα στο γιατρό κορίτσια... Μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρ και όταν θα μείνω έγκυος θα κάνω εξετάσεις και αν δει κάτι που τον προβληματίζει θα μου δώσει και ενέσεις ηπαρινης.. Γιατί οι εξετάσεις μου απο τον αιματολογο μου είπε δεν δικαιολογούν ενέσεις ηπαρινης.. Είναι καλές. Αλλά το σαλοσπιρ δεν κάνει κακο.. Αυτά!!!! 😁

Και εγώ έπινα ασπιρίνη πριν μείνω έγκυος.. μετά αμέσως άρχισα ενέσεις.. νομίζω βοήθησαν αρκετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια!!

να κανω την εξης ερωτηση αν γνωριζει καποια.εκανα ovitrelle 20/11 απογευμα.

την επομενη μερα τ πρωι κανω τεστ ωορηξιας θετικο ,αλλα και αναμενομενο.κανω χθες το βραδυ μετα τη σπερματεγχυση παλι χαμογελακι.κανω σημερα το πρωι παλι χαμογελακι.

3 ημερες συνεχομενες θετικο.το εχω προσδιορισει πως φταιει η ενεση.

εσεις τι λετε?εχει τυχει σε καποια κοπελα? 

βεβαια μολις εκανα και ενα τεστ εγκυμοσυνης ταινια καθαρα απο περιεργεια και βγηκε θετικο.αρα ειναι απ την ενεση τελικα. (πρωτη φορα βλεπω στη ζωη μου θετικο τεστ 😆😅

δεν λαμβανω την ωορηρξια μου να λαμβανει τοσες μερες τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efakii είπε:

καλημερα σας κοριτσια!!

να κανω την εξης ερωτηση αν γνωριζει καποια.εκανα ovitrelle 20/11 απογευμα.

την επομενη μερα τ πρωι κανω τεστ ωορηξιας θετικο ,αλλα και αναμενομενο.κανω χθες το βραδυ μετα τη σπερματεγχυση παλι χαμογελακι.κανω σημερα το πρωι παλι χαμογελακι.

3 ημερες συνεχομενες θετικο.το εχω προσδιορισει πως φταιει η ενεση.

εσεις τι λετε?εχει τυχει σε καποια κοπελα? 

βεβαια μολις εκανα και ενα τεστ εγκυμοσυνης ταινια καθαρα απο περιεργεια και βγηκε θετικο.αρα ειναι απ την ενεση τελικα. (πρωτη φορα βλεπω στη ζωη μου θετικο τεστ 😆😅

δεν λαμβανω την ωορηρξια μου να λαμβανει τοσες μερες τελικα.

 Εφακι γιατί κανείς συνέχεια τεστ ωορηξιας? Αφού πήγες στοχευμενα με το γιατρό. Πέταξε τα να ησυχασεις!! Ούτε τεστ εγκυμοσύνης να κάνεις γιατί όπως σωστά είπες πιάνει την Ovitrelle.  Με το καλό να έχεις καθυστέρηση κ τότε!! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...