Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κοίτα η επισκληριδιος είναι περίεργη μέθοδος. Μια φορά μου την έκαναν λάθος και ένιωθα τα πάντα στην αφαίρεση ινομυωματος, τη δεύτερη στη Θεσσαλονίκη μια καταπληκτική αναισθησιολογος μου την έκανε άψογα και στη γέννηση κύλησε ήρεμα το πράγμα. Δεν είναι πάντα το ίδιο το αποτέλεσμα. 

Ναι είναι περίεργη μέθοδο και για αυτό δεν μου τι έκαναν 

ωχ πρέπει να ήταν ζόρικο να τα νιώθεις όλα πρεπει να ξέρει ο άλλος να την κάνει σωστά για να μην έχεις θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα!!! Μα γιατί γυρνάτε τόσο νωρίς στη δουλειά;; δεν έχετε το 6μηνο του οαεδ;;

Όχι είναι 18 εβδομαδες δλδ 4 μηνες για το πρώτο μωρό όπου ξεκινάει 2 εβδομαδες πριν τον τοκετό, στο 2ο μωρό είναι 5 μηνες κ στο 3+ μωρό είναι 6 μηνες! Αυτό είναι διάκριση αλλά τι να πεις άμα κάθονται άντρες κ κάνουν νομοθεσίες αυτά να περιμένεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα δεν ξερω ο γιατρος μου τι άποψη έχει η μαία μου που ειχα και είναι δίκη του συνεργάτιδα την έχει στο γραφείο του την κοπέλα μου το είπε.. πιστεύω αν ο γιατρος δεν το κάνει δεν θα μου το έλεγε καν..από τον γιατρό μου δεν είχα κανένα παράπονο.. 

Εγω γέννησα με ολική ναρκωση οπως καταλαβαίνεις όλες τις πρώτες στιγμές του μωρού της εχασα.. ακόμα και όταν μου την έφεραν ήμουν μέσα στην μαστουρα δεν θυμάμαι πολλα πράγματα.. εχω κάνει χειρουργείο στην μέση μου πριν αρκετά χρόνια δυσκοκηλη η αναισθησιολόγος όταν είδε την μαγνητική που είχα κάνει παλιά μου είπε ότι δεν μπορω να κάνω επισκληρίδειο δεν μπορούσε να τρυπήσει πίσω στην μέση και έτσι μου είπε θα πάμε για ολική.. δεν θα σου πω ψέματα εκείνη την ώρα εβαλα τα κλάματα πάνω στο χειρουργικό τραπεζι δεν το περίμενα ότι θα πάω για ολική και θα έχανα όλες αυτές τις πρώτες στιγμές του μωρού.. αλλά ήταν για το καλό μου για να μην πάθω καμία ζημιά εγω.. αλλά δεν πειράζει πήγαν όλα καλά και για τις δυο αυτό έχει σημασία..

το μωρο γεννήθηκε το είδε πρώτα ο αντρας μου οι γονεις μου σε φωτο και τελευταία εγω μετά από 1 με 1,5 ώρα που είχε γεννηθεί την πηρα αγκαλιά όπου ξεκίνησε και ο θηλασμός.. 

δε πειράζει κορίτσι μου αφού ήταν για το δικό σου καλό  κ έτσι έπρεπε να γίνει δε πειράζει…❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κοίτα η επισκληριδιος είναι περίεργη μέθοδος. Μια φορά μου την έκαναν λάθος και ένιωθα τα πάντα στην αφαίρεση ινομυωματος, τη δεύτερη στη Θεσσαλονίκη μια καταπληκτική αναισθησιολογος μου την έκανε άψογα και στη γέννηση κύλησε ήρεμα το πράγμα. Δεν είναι πάντα το ίδιο το αποτέλεσμα. 

Εγώ νομίζω άμα είναι καλος ο αναισθησιολόγος όλα κυλάνε καλά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2022 at 9:13 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Βάζω κρεμα ελπίζω να μη τραυματιστούν…οι θηλές μου είναι πολύ μέσα νομίζω δεν θα βγουν ποτέ έξω…έβαλες καθόλου ψευδό θηλή αρχικά; 

Όχι δεν χρειάστηκα τίποτα. Το μωρό την έπιασε από την πρώτη στιγμή και έχει κυλήσει πολύ καλά ο θηλασμός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

@PinkPearl κορίτσι μου πως διανύεις την εγκυμοσύνη σου ; Θυμάμαι είμαστε κάπου κοντά περίπου μια εβδομάδα διαφορά 

Εγώ βρίσκομαι σε αναρρωτική 15 μέρες ύστερα από ένα βράδυ που ξύπνησα για τουαλέτα και είδα κατακόκκινο αίμα και μαύρη βλέννα . Είχε και λίγο ροη και έβαλα σερβιέτα ! Πήγα στο γιατρό μου και μου είπε ξεκούραση και μόνο κρεβάτι λόγω της μικρής αποκολλησης . Δε έχω ξανά δει από εκείνη την μέρα αλλά όσο ναναι μια έννοια την έχω κυρίως γιατί με άγχωσαν από την δουλειά, αν λείψω παραπάνω θα με σταματήσουν , κάτι που δεν θέλω γιατί δεν θα αντέξω σπίτι τόσους μήνες χωρίς την δουλειά να ξεφεύγω ! 

Μα γιατί να σε σταματήσουν;; Αυτό είναι παράνομο!!! Δεν υπάρχει καποιος νόμος να το καλύπτει αυτό; Τι άνθρωποι υπάρχουν βρε παιδιά αλήθεια…

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Ραφαέλα μου είσαι σίγουρη ; Γιατί εμένα μου είπαν 56 μέρες πριν την ΠΗΤ από το χαρτι που δίνει ο γιατρός περνάνε το barcode , και 63 μέρες αφού γεννήσεις …ύστερα από τις μέρες αυτές είναι του ΟΑΕΔ που κανεις τα χαρτιά σου και είναι 6μηνο και τώρα λένε 9μηνο 

Ναι είμαι από Κύπρο…βασικά είναι 18 εβδομαδες απλά ξεκινάνε το λιγότερο 2 εβδομαδες πριν την ΠΗΤ μπορείς να παρεις κ περισσότερες ημερες πριν άδεια μητρότητας αλλά καμία κοπέλα δε το κάνει για να μείνει περισσότερο μετά με το μωρό της! Άσε που οι γυναικολόγοι μας βάζουν επιπλέον 1-2 εβδομάδες μετά την ΠΗΤ για να κάτσουμε ακόμα περισσότερο με το μωρό μας έστω λιγες ημερες!! Πχ εμένα η ΠΗΤ μου είναι 24/12 (40εβ) που είναι Σάββατο αλλά το κρατος αρχίζει να μετράει από τη Δευτέρα δλδ 19/12 άρα βάση το κρατος γεννάω 19/12, κ εγω οπως κ ολες οι γυναίκες με τους γυναικολογους συμφωνούν να βάζουν μια με 2 εβδομάδες παρακάτω δλδ εμένα με έβαλε ότι γεννάω 2/1 που είναι η 42η εβδομάδα δλδ η τελευταία εβδομάδα που θα μου δώσει σε παράταση αν δεν γεννήσω…εγώ με βάση το 2/01 θα κάτσω με άδεια μητρότητας 19/12 κ ελπίζω κ εύχομαι το ζουζουνι μου να μου κάνει τη χάρη να γεννηθεί όποτε θέλει αλλά μετά τις 19/12 😉😉 κ κατά προτίμηση να αλλάζει το ζώδιο να είναι Αιγοκερως 😂😂😂

κ αυτό το κάνουν όλοι οι γυναικολόγοι για να κάθονται περισσότερες ημερες οι μαμάδες με το μωρό! Γιατί να πούμε την αλήθεια είναι πολύ λίγο οι 4 μηνες! Έπρεπε να ήταν τουλάχιστο 6! 
 

να γράφεις περισσότερο για να σε βγάλει από δοκιμαστικό μέλος 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Βέβαια εμάς είναι έτσι στην Ελλάδα , εσυ αν θυμάμαι καλά είσαι στην Κύπρο; 
 


αχ είμαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και πολύ νευριαζω που αργούν να δημοσιευτούν και τα δικα μου μηνύματα και αποφευγω να γράψω συχνά 

Συμπλήρωσες τις 20 δημοσιεύσεις οπότε τώρα θα φαίνονται αμέσως! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

@PinkPearl κορίτσι μου πως διανύεις την εγκυμοσύνη σου ; Θυμάμαι είμαστε κάπου κοντά περίπου μια εβδομάδα διαφορά 

Εγώ βρίσκομαι σε αναρρωτική 15 μέρες ύστερα από ένα βράδυ που ξύπνησα για τουαλέτα και είδα κατακόκκινο αίμα και μαύρη βλέννα . Είχε και λίγο ροη και έβαλα σερβιέτα ! Πήγα στο γιατρό μου και μου είπε ξεκούραση και μόνο κρεβάτι λόγω της μικρής αποκολλησης . Δε έχω ξανά δει από εκείνη την μέρα αλλά όσο ναναι μια έννοια την έχω κυρίως γιατί με άγχωσαν από την δουλειά, αν λείψω παραπάνω θα με σταματήσουν , κάτι που δεν θέλω γιατί δεν θα αντέξω σπίτι τόσους μήνες χωρίς την δουλειά να ξεφεύγω ! 

Να προσεχείς το σποράκι σου και τον εαυτό σου κοπέλα μου αυτό είναι το πιο σημαντικό 

τωρα αυτούς εκεί δεν τους νοιάζει το πως είσαι εσυ, την δουλειά τους θέλουν να κάνουν.. σου λέει αν δεν μπορεις θα βρω άλλον..οι περισσότεροι είναι έτσι..

εγω όταν έμεινα εγκυος έφυγα από την δουλειά μου γιατί δεν μπορούσα να πηγαίνω..

αν είσαι ασφαλισμένη και εχεις ένα χρόνο ένσημα πιστεύω καπως θα σε καλύπτουν θα μπορέσεις να την κρατήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2022 at 4:35 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώ Ραφ μου❤️❤️

Χαχα, έχω καταλάβει ότι έχει να κάνει με την κάθε γυναίκα, άλλες κάνουν μικρές κοιλιές άλλες μεγάλες!

Τώρα σκεφτόμουν ότι την άλλη εβδομάδα μπαίνεις στο μήνα σου ε;; Πέρασε ο καιρός🥰🥰🥰

Η δική μου να δεις πως είναι τώρα στο 3ο .. μεγάλωσε πολυυυυ.. τώρα μπήκα στον 8ο😬😬😬

20221117_113616.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Η δική μου να δεις πως είναι τώρα στο 3ο .. μεγάλωσε πολυυυυ.. τώρα μπήκα στον 8ο😬😬😬

20221117_113616.jpg

Ποσο συγκινούμαι να βλέπω φουσκωμένες κοιλίτσες Θεέ μου ❤️ Φτου φτου σκόρδα, με το καλό!! 

Ευχομαι να με αξιώσει η Παναγία να δω και γω την κοιλίτσα μου να φουσκώνει σιγά σιγά, γιατί προς ώρας έχω γίνει τουμπανο από τα utro μόνο  😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2022 at 8:13 ΜΜ, ο/η vou.95 είπε:

Εμένα με ενημέρωσαν ότι έγινε ή θα γίνει 9 μήνες τώρα με τον ΟΑΕΔ αντί για 6 . 

Ναι το ξέρω από το 23 λέει θα γίνει και μάλιστα εναλλακτικά θα μπορεί να το πάρει και ο πατέρας απλά θα μπορεί να πάρει τους 7 μήνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vou.95 είπε:

Φουσκώνουν αυτά καλεε ; Για αυτό νιώθω λες και έχω πάθει τυμπανισμό και λέω τι στο καλό τόσο πολυ μεγαλωσε ; 😂😂😂

Ε μια κατακράτηση όσο να ναι την κάνουν. Συν οι ορμόνες μας που ανεβαίνουν φυσιολογικά , εγώ τουλάχιστον έχω πάθει φουλ κατακράτηση , και επειδή έχω ξαναπάρει utrogestan πέρσυ για προεμμηνορροϊκό σύνδρομο που είχα , πάλι μου είχε κάνει κατακράτηση και είχα γίνει σαν μπαλόνι 😂 Τώρα όμως να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει καθόλου για πρώτη φορά στη ζωή μου 😁💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Και πολύ καλά κάνουν και το ακολουθείτε είναι κριμα να στερούμαστε τα αγγελούδια μας από τόσο νωρίς , προσωπικά θεωρώ ότι χάνονται σημαντικες στιγμές . Ισχύει και σε εσάς το μειωμένο ωράριο λόγω παιδιού ; 
 

Οσον αφορά την δίκη μου δουλειά μυ είπαν ότι δεν βγαίνει χωρίς εμένα και πως δεν θα είναι αποδοτικό να δουλέψω από το σπίτι , όποτε να με υποχρεώσουν να βγω σε αναρρωτική μέχρι τέλους , ώστε να πάρουν άλλη κοπέλα ! 

Ναι δικαιούμαστε να σχολάμε μια ώρα πιο νωρις κ να πηγαινουμε μια ώρα καθυστερημένοι δουλεια…

εμας απαγορεύεται να σε απολύσουν ή να σου πούμε κάτι τέτοιο, θα πρέπει για λίγο καιρό να βρουν αντικαταστάτη! Απλά κ εσυ να σαι σωστός να τους το πεις από την αρχή μην έρθεις 5 μηνών που θα φαίνεται η κοιλια ότι είσαι εγκυος…επίσης όταν λείπεις με άδεια μητρότητας δικαιούμαστε κ τον 13ο μισθό μας κανονικό θεωρείται εργάσιμη περίοδος! Δλδ εμένα του χρόνου δε θα μου κόψουν τους 4 μηνες θα με πληρώσουν κανονικά! Οπως επίσης κ οι αδειες δλδ θα πάω δουλεια Μάιο κ θα δικαιούμαι τις 20 ημερες άδεια που έχω τον χρόνο δεν θα το κάνουν αναλογία! Επειδή δεν θα δουλέψω από την αρχή του χρόνου…

υπαρχει και η δυνατότητα της γονικής άδειας μέχρι το μωρό να γίνει μια ηλικία απλά θα είναι άδεια απλήρωτη κ από τον εργοδότη κ από το κράτος…αυτή την άδεια οι συνάδελφοι που ρώτησα την παίρνουν σε περίπτωση που είναι άρρωστο το μωρό για να μην σπαταλούν την άδεια τους… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε ολες όσες γιορτάζετε!!! ❤️❤️❤️ Η Παναγία να μας φέρει υγιή μωράκια και πολλα σπορακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα!!!χρονια πολλα στις εορταζουσες!!Η Παναγια να μας φερει μωρακια υγιη και σε οσες περιμενουμε ακομα να μας γεμισει τις κοιλιτσες !!!🥰

κοριτσια οσες μπαινετε απο υπολογιστη φαινονται τα τικερακια μου????γιατι απο κινητο δεν

φαινονται ουτε σε εμενα...τα εχω απο παλια και λεω κατσε να ρωτησω...

Επεξεργάστηκε από marinamanoulitsa
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα!!!χρονια πολλα στις εορταζουσες!!Η Παναγια να μας φερει μωρακια υγιη και σε οσες περιμενουμε ακομα να μας γεμισει τις κοιλιτσες !!!🥰

κοριτσια οσες μπαινετε απο υπολογιστη φαινονται τα τικερακια μου????γιατι απο κινητο δεν

φαινονται ουτε σε εμενα...τα εχω απο παλια και λεω κατσε να ρωτησω...

Μεγάλη η χάρη της, μακάρι να μας προστατεύει και να μας βοηθήσει, είτε ΄όσες προσπαθούν ή όσες περιμένουμε μωράκι. Περιμένω την τελευταία μου χοριακή σημερα πριν τον υπέρηχο ( δεν ξέρω γιατί με έβαλε να κάνω άλλη μια, ενώ αρχικά είπε να παω να με δει). Είδα όμως κακό όνειρο, ότι μηδενίστηκε η χοριακή μου, και ξυπνησα εντρομη. Προσεύχομαι στη Παναγία να βάλει το χέρι της, να είναι καλά το σποράκι μου !! 🙏

 

Υ.Γ. Τα βλέπω τα τικεράκια σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2022 at 8:27 ΜΜ, ο/η vou.95 είπε:

@PinkPearl κορίτσι μου πως διανύεις την εγκυμοσύνη σου ; Θυμάμαι είμαστε κάπου κοντά περίπου μια εβδομάδα διαφορά 

Εγώ βρίσκομαι σε αναρρωτική 15 μέρες ύστερα από ένα βράδυ που ξύπνησα για τουαλέτα και είδα κατακόκκινο αίμα και μαύρη βλέννα . Είχε και λίγο ροη και έβαλα σερβιέτα ! Πήγα στο γιατρό μου και μου είπε ξεκούραση και μόνο κρεβάτι λόγω της μικρής αποκολλησης . Δε έχω ξανά δει από εκείνη την μέρα αλλά όσο ναναι μια έννοια την έχω κυρίως γιατί με άγχωσαν από την δουλειά, αν λείψω παραπάνω θα με σταματήσουν , κάτι που δεν θέλω γιατί δεν θα αντέξω σπίτι τόσους μήνες χωρίς την δουλειά να ξεφεύγω ! 

Όλα καλά προς το παρόν! Ξέρεις, ανάμεσα στα ραντεβού τον υπερήχων είμαι λίγο συγκρατημένη μέχρι να δω ξανά πως είναι όλα καλά!

 

να κάτσεις να ξεκουραστείς γιατί η υγεία σου και η υγεία του παιδιού σου είναι πιο σημαντική από όλα! 
Στην Ελλάδα δεν ζεις; Είναι παράνομο να σε «σταματήσουν» ενώ είσαι έγκυος και αφού γυρίσεις στην δουλειά σου για άλλους 18 μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Μεγάλη η χάρη της, μακάρι να μας προστατεύει και να μας βοηθήσει, είτε ΄όσες προσπαθούν ή όσες περιμένουμε μωράκι. Περιμένω την τελευταία μου χοριακή σημερα πριν τον υπέρηχο ( δεν ξέρω γιατί με έβαλε να κάνω άλλη μια, ενώ αρχικά είπε να παω να με δει). Είδα όμως κακό όνειρο, ότι μηδενίστηκε η χοριακή μου, και ξυπνησα εντρομη. Προσεύχομαι στη Παναγία να βάλει το χέρι της, να είναι καλά το σποράκι μου !! 🙏

 

Υ.Γ. Τα βλέπω τα τικεράκια σου :)

Περιμένω την χοριακή σου!!! 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Μεγάλη η χάρη της, μακάρι να μας προστατεύει και να μας βοηθήσει, είτε ΄όσες προσπαθούν ή όσες περιμένουμε μωράκι. Περιμένω την τελευταία μου χοριακή σημερα πριν τον υπέρηχο ( δεν ξέρω γιατί με έβαλε να κάνω άλλη μια, ενώ αρχικά είπε να παω να με δει). Είδα όμως κακό όνειρο, ότι μηδενίστηκε η χοριακή μου, και ξυπνησα εντρομη. Προσεύχομαι στη Παναγία να βάλει το χέρι της, να είναι καλά το σποράκι μου !! 🙏

 

Υ.Γ. Τα βλέπω τα τικεράκια σου :)

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι!! Τα όνειρα αυτά θα τα εχεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης! Εγώ βλέπω συνέχεια περίεργα όνειρα είναι το υποσυνείδητο από το άγχος μας…ή όσο πλησιάζουμε στο τέλος αγχωνόμαστε επίσης! Η γιατρος μου είπε ότι κ αυτή έβλεπε κ είναι κ εξοικειωμένη λόγο της δουλειας της…όποτε θα την περιμένουμε τη χοριακη θα δεις θα έγινε τεράστια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι!! Τα όνειρα αυτά θα τα εχεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης! Εγώ βλέπω συνέχεια περίεργα όνειρα είναι το υποσυνείδητο από το άγχος μας…ή όσο πλησιάζουμε στο τέλος αγχωνόμαστε επίσης! Η γιατρος μου είπε ότι κ αυτή έβλεπε κ είναι κ εξοικειωμένη λόγο της δουλειας της…όποτε θα την περιμένουμε τη χοριακη θα δεις θα έγινε τεράστια 

2090 πήγε απο 897 την Παρασκευή. Ο γιατρός ήθελε πανω απο 1600 , οποτε θεωρητικά ειναι οκ; Εμενα ετσι κ αλλιως ως τώρα δεν διπλασιαζόταν ακριβως στις 2 μερες. Ελπίζω να ειναι καλη τιμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

2090 πήγε απο 897 την Παρασκευή. Ο γιατρός ήθελε πανω απο 1600 , οποτε θεωρητικά ειναι οκ; Εμενα ετσι κ αλλιως ως τώρα δεν διπλασιαζόταν ακριβως στις 2 μερες. Ελπίζω να ειναι καλη τιμη..

Τέλειαααα είναι 😁😁😁 θα δεις σίγουρα σάκο. Εμβρυακι νομίζω είναι νωρις.. Στο επόμενο ραντεβού θα ακούσεις καρδούλα!!!! ❣️❣️❣️ Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! Περιμενουμε νέα σου από τον υπέρηχο 😘 σε ευχαριστώ και για την απάντηση σου για τα τικερακια! 

Σήμερα προσευχηθηκα στην Παναγία και την παρακάλεσα αυτό τον μήνα να μου φέρει ένα γερό σποράκι να έρθει και να μείνει 🙏 

Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Πηγα στο γιατρό κορίτσια... Μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρ και όταν θα μείνω έγκυος θα κάνω εξετάσεις και αν δει κάτι που τον προβληματίζει θα μου δώσει και ενέσεις ηπαρινης.. Γιατί οι εξετάσεις μου απο τον αιματολογο μου είπε δεν δικαιολογούν ενέσεις ηπαρινης.. Είναι καλές. Αλλά το σαλοσπιρ δεν κάνει κακο.. Αυτά!!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τέλειαααα είναι 😁😁😁 θα δεις σίγουρα σάκο. Εμβρυακι νομίζω είναι νωρις.. Στο επόμενο ραντεβού θα ακούσεις καρδούλα!!!! ❣️❣️❣️ Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! Περιμενουμε νέα σου από τον υπέρηχο 😘 σε ευχαριστώ και για την απάντηση σου για τα τικερακια! 

Σήμερα προσευχηθηκα στην Παναγία και την παρακάλεσα αυτό τον μήνα να μου φέρει ένα γερό σποράκι να έρθει και να μείνει 🙏 

Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Πηγα στο γιατρό κορίτσια... Μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρ και όταν θα μείνω έγκυος θα κάνω εξετάσεις και αν δει κάτι που τον προβληματίζει θα μου δώσει και ενέσεις ηπαρινης.. Γιατί οι εξετάσεις μου απο τον αιματολογο μου είπε δεν δικαιολογούν ενέσεις ηπαρινης.. Είναι καλές. Αλλά το σαλοσπιρ δεν κάνει κακο.. Αυτά!!!! 😁

Αα ωραία νέα!! Πηγές στον καινούργιο γιατρο που μας είπες;; 
 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

2090 πήγε απο 897 την Παρασκευή. Ο γιατρός ήθελε πανω απο 1600 , οποτε θεωρητικά ειναι οκ; Εμενα ετσι κ αλλιως ως τώρα δεν διπλασιαζόταν ακριβως στις 2 μερες. Ελπίζω να ειναι καλη τιμη..

τελεια είναι η τιμή!! Μην αγχώνεσαι όλα καλά πάνε με το μωράκι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

2090 πήγε απο 897 την Παρασκευή. Ο γιατρός ήθελε πανω απο 1600 , οποτε θεωρητικά ειναι οκ; Εμενα ετσι κ αλλιως ως τώρα δεν διπλασιαζόταν ακριβως στις 2 μερες. Ελπίζω να ειναι καλη τιμη..

Μια χαρά φαίνεται φαντάζομαι τέλος αλλο η χοριακες τώρα θα πας να δεις σάκο 😊

Ποσο εβδομάδων είσαι τώρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μια χαρά φαίνεται φαντάζομαι τέλος αλλο η χοριακες τώρα θα πας να δεις σάκο 😊

Ποσο εβδομάδων είσαι τώρα ;

Αύριο κλεινω αισίως την 6η. Σήμερα  έχω πονάκια χαμηλά, είχα να τα νιώσω από τότε που περίμενα περίοδο και δεν ήρθε. Αχ... κάθε μέρα και κα΄τι άλλο θα με αγχώνει μου φαίνεται, πείτε μου ότι θα ηρεμήσω κάποια στιγμή, δεν παλεύεται αυτο το πράγμα.  Δεν έχω συμπτώματα αγχώνομαι, έχω πονάκια, πάλι αγχώνομαι γιατι κάπου διάβασα ότι έτσι ξεκινάει η αποβολή. Θα μου πείτε μεγαλώνει η μήτρα , ειναι φυσιολογικό και θα έχετε δίκιο.. ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ !!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Αύριο κλεινω αισίως την 6η. Σήμερα  έχω πονάκια χαμηλά, είχα να τα νιώσω από τότε που περίμενα περίοδο και δεν ήρθε. Αχ... κάθε μέρα και κα΄τι άλλο θα με αγχώνει μου φαίνεται, πείτε μου ότι θα ηρεμήσω κάποια στιγμή, δεν παλεύεται αυτο το πράγμα.  Δεν έχω συμπτώματα αγχώνομαι, έχω πονάκια, πάλι αγχώνομαι γιατι κάπου διάβασα ότι έτσι ξεκινάει η αποβολή. Θα μου πείτε μεγαλώνει η μήτρα , ειναι φυσιολογικό και θα έχετε δίκιο.. ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ !!! 😂😂

Κορίτσι μου κατ' αρχήν είναι μια χαρά η χοριακή σου!!!! Είναι φυσιολογικοί οι πόνοι που έχεις και εγώ τους είχα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις... επειδή έχω χάσει και εγώ μωράκια πέρασα όλη την εγκυμοσύνη μέσα στο άγχος, κυριολεκτικά δεν ηρέμησα από την πρώτη στιγμή μέχρι που πήρα το μωρό μου στα χέρια μου! Τώρα την κοιτάω και σκέφτομαι ότι μόνο το άγχος έμεινε στην τελική, και το πλασματάκι μου είναι μια χαρά, άλλωστε καλώς ή κακώς δεν είναι στο χέρι μας ή εξέλιξη! Κοίτα να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού και να χαρείς αυτή την όμορφη περίοδο γιατί κρατάει πολύ λίγο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...