Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2023


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Να σας ζησειιιιι η μπουκιτσαααα ❤️❤️❤️❤️

οταν μπορέσεις να μας πεις την εμπειρία σου ❤️

 

Αχ κορίτσια σας ζηλεύω θέλω και εγώ 😂😂😂 και έχω ακόμα καιρό είμαι 34+4

Κορίτσι μου εσύ θα έχεις καλοκαιρινό μωράκι αυτό να σκέφτεσαι🥰

Εγώ όσο πιο πολύ κάθεται στην κοιλίτσα τόσο πιο πολύ χαίρομαι γιατί πάμε προς το τέλος του Μαίου 🥰 εγώ είμαι 37+5 σήμερα αλλά δε βιάζομαι καθόλου, όποτε είναι έτοιμη ας βγει🥰🌸💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 364
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λογικά τώρα κάνεις τις πρώτες αγκαλίτσες . 

Κορίτσια εγώ γεννησα το θηριακι μου.. 4700😬😬😬 αλλα είναι ένας κούκλος κάνουμε αγκαλίτσα τωρααα

Να σου ζήσει Ελπίδα μου! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου κ μόνο μα μόνο χαρές να έχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! ❤️

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες!!!

Όντως @Princess28 μου έκανε το καλύτερο δώρο!!! Πρώτη φορα στη ζωη μου που σήμερα γιορτάζω!!! 🥰 είμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!

Τολμώ να πω βέβαια οτι η καισαρική με «τσάκισε» … δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες μήπως και πανε και άλλα κορίτσια και δε χρειάζεται καμια «αρνητική» χροιά εδω μεσα.. και σίγουρα κάθε σώμα έχει άλλους «υποδοχείς πόνου»… πάντως σήμερα Τρίτη μέρα και ακόμα έχω δρόμο… η όλη διαδικασία πάντως πληγές πολύ καλά… κλήσμα, καθετήρες , επισκληρίδειος και η εν τέλει επέμβαση ήταν απροσδόκητα «εύκολα»…😅 το μετά και η μετεγχειρητική πορεία ειναι το ζόρι .. αλλα εχουμε ήδη το θαυματακι μας αγκαλιά οποτε ολα μετά ειναι με άλλο κουραγιο! 

Ελπίδα εσυ πως εισαι; Πονάς ακόμη ή σε καλύτερη φάση απο εμένα;

επίσης σήμερα είναι η τρίτη μέρα αλλά εξακολουθώ να μην βλεπω γάλα… οπότε δεύτερη νύχτα σήμερα που την κρατήσανε οι μαιεσ Και της δώσανε απο μπουκάλι.. γιατι το καημενούλι όλη μερα θήλαζε αλλα … το τίποτα.. οπότε τη νύχτα είχε πραγματικά κουραστεί και πεινάσει…

υπάρχει περίπτωση να μη μου έρθει γάλα; Εσένα Ελπίδα σου ρέει κανονικά ; 
 

τι νεότερα έχετε για την πορεία της εγκυμοσύνης σας; Αναμένουμε νέες γέννες!!! Που είστε;;; 🤣 ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2023 at 9:42 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Να σου ζήσει Ελπίδα μου! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου κ μόνο μα μόνο χαρές να έχετε!

Ευχαριστώ  πολύ 🥰🥰🥰 δεν περίμενα ότι και στο δεύτερο νιώθεις το ίδιο αγάπη.  Ειδικά όταν ήρθε και ο μεγάλος να μας δει ήταν η πιο όμορφη στιγμή μου

στις On 12/5/2023 at 2:29 ΜΜ, ο/η vou.95 είπε:

πεθαινωωωωω!!!! να σου ζησειι Ελπιδα μουυυ!!!!να τον χαιρεσαι τον κουκλο σου ❤️
Μεγαλος ο παιδαρος εεε ;;;οποτε πολυ καλα εκανες και πηγατε με καισαρικηη ... εσυυ πως εισαι ; 

Θα έρθει δεν έχει μείνει τίποτα και εγώ έτσι έλεγα αντε αντε και να που έφτασε ο καιρός και τον έχω αγκαλίτσα. Ναι το ζάχαρο τελικά τον επηρέασε παρόλο που το είχα ρυθμίσει με διατροφή.  Σημασία έχει ότι την 24 εξέταση τα πήγανε περίφημα και δεν εκανε υπογλυκαιμία κτλ θηλάζει και τέλεια οπότε μια χαρά τα πάμε. 

στις On 12/5/2023 at 5:05 ΜΜ, ο/η Elana είπε:

Δεν χορταίνουμε να την εχουμε αγκαλίτσα και να την κοιτάμε… ❤️

2830 εμας… μια μινιόν κουκλίτσα …. Έρωτας!!!

Να μας ζήσουν Ελπίδα… 

Με το καλό να παίρνετε σειρά οι υπόλοιπες…. Εύχομαι τα καλύτερα !!!

Αχ αυτές οι αγκαλιές.  Σήμερα σηκώνομαι επιτέλους μόνη και άνετα 

στις On 12/5/2023 at 8:19 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

@Παρασκευαιδου @Elana κοριτσάρες μου να σας ζήσουν τα μωράκια σαααααασσσς 👶👶❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Φαντάζομαι θα κάνετε πολλές αγκαλίτσες τώρα και θα είστε τρισευτυχισμένες!!!!😍🥰

@Elana μου πώς πήγε η διαδικασία;; Πώς είσαι τώρα; Πάντως σου έφερε το πιο ωραίο δώρο 😍

@Παρασκευαιδου μου εσύ το έχεις ξαναζήσει , οπότε φαντάζομαι ήταν πιο εύκολα τώρα; 

Γράψτε μας την εμπειρία σας όποτε μπορείτε και πώς είναι η ανάρρωση σας κορίτσια μου!! 🥰🌸💕

Θα σας τα πω όλα αναλυτικά.  Λιγακι χρόνο θα χρειαστώ.  Αυτή την φορά ήταν διαφορετικά από άποψη ότι δε με έπιασε η νάρκωση.  Στον πρώτο ήμουν νιρβάνα ενώ τώρα με την νάρκωση άκουγα και καταλαβαινα τι γινόταν.  Επειδή δε με έπιανε η νάρκωση ήρθε ο διευθυντής να μου την κάνει ευτυχως γτ ήταν η τελευταία προσπάθεια μετά θα έκαναν ολική δεν είχαν άλλο χρόνο. Έψαχνα 2γω τον άντρα μου οπωσδήποτε μέχρι να μπει μέσα 4-5 φορές μου είπα θα έρθει τώρα σε λίγο μην ανησυχείς.  Και όταν ο μικρος γεννήθηκε μου τον δώσανε για λίγο αλλά χτυπούσαν μηχανήματα και έτσι τον πήρε ο νικος αγκαλίτσα και τον βγάλανε έξω είχα αιμορραγία κάνα μισάωρο ήμουν φάση τι γίνεται;  μου λέγανε έχουμε μια μικρή αιμορραγία όλα καλά.  Μέχρι να πάω στον άντρα μου και στο μωρό ο νικος είχε τρελαθεί γτ στον πρώτο μέσα σε 10 λεπτά ήμασταν όλοι έξω αγκαλίτσα.  Ενώ τώρα τον βγάλανε αρων αρων . Ευτυχώς όμως όλα καλά. Τρώω πλέον και τα γλυκάκια μου και μια χαρά με το ζάχαρο αν και έχω ακόμα τις όρμονες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Elana είπε:

Καλημέρα σε όλες! ❤️

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες!!!

Όντως @Princess28 μου έκανε το καλύτερο δώρο!!! Πρώτη φορα στη ζωη μου που σήμερα γιορτάζω!!! 🥰 είμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!

Τολμώ να πω βέβαια οτι η καισαρική με «τσάκισε» … δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες μήπως και πανε και άλλα κορίτσια και δε χρειάζεται καμια «αρνητική» χροιά εδω μεσα.. και σίγουρα κάθε σώμα έχει άλλους «υποδοχείς πόνου»… πάντως σήμερα Τρίτη μέρα και ακόμα έχω δρόμο… η όλη διαδικασία πάντως πληγές πολύ καλά… κλήσμα, καθετήρες , επισκληρίδειος και η εν τέλει επέμβαση ήταν απροσδόκητα «εύκολα»…😅 το μετά και η μετεγχειρητική πορεία ειναι το ζόρι .. αλλα εχουμε ήδη το θαυματακι μας αγκαλιά οποτε ολα μετά ειναι με άλλο κουραγιο! 

Ελπίδα εσυ πως εισαι; Πονάς ακόμη ή σε καλύτερη φάση απο εμένα;

επίσης σήμερα είναι η τρίτη μέρα αλλά εξακολουθώ να μην βλεπω γάλα… οπότε δεύτερη νύχτα σήμερα που την κρατήσανε οι μαιεσ Και της δώσανε απο μπουκάλι.. γιατι το καημενούλι όλη μερα θήλαζε αλλα … το τίποτα.. οπότε τη νύχτα είχε πραγματικά κουραστεί και πεινάσει…

υπάρχει περίπτωση να μη μου έρθει γάλα; Εσένα Ελπίδα σου ρέει κανονικά ; 
 

τι νεότερα έχετε για την πορεία της εγκυμοσύνης σας; Αναμένουμε νέες γέννες!!! Που είστε;;; 🤣 ❤️

 

Έτσι είναι η καισαρική . Αυτή την φορά πιο εύκολα σηκώθηκα να πω την αλήθεια αλλά η μαιαωεδω μου έδωσε τιπ να παίρνω ένα χάπι μισή ώρα πριν και μετά να σηκώνομαι.  Χθες με πόνο έκανα μια γύρα εδώ και το βράδυ θα σε πω ότι σηκώθηκα ανετότατα . Επίσης επειδή κάναμε καισαρικηωθελει 3 μερες να κατέβει το γάλα μ εγωωειναι δεύτερη γεννα και είναι πιο εύκολα . Να βάζεις είτε την μικρή είτε το θήλαστρο αλλιώς δε θα κατέβει για το θήλαστρο να κρατάς πρωτόκολλο κάθε 3 ώρες. Αλλιώς με το μωρο οπότε θέλει αλλά νανμην ξεπερνάει 3 ώρες χωρίς να φάει.  Αυτά σα  συμβουλή μου. Εγώ λόγο του διαβήτη είχα βγάλει και γαλα πριν γεννήσω και ίσως για αυτό να με και πιο χαλαρή έχω εδώ στο νοσοκομείο στην κατάψυξη το γαλατακι και εκείνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elana είπε:

Καλημέρα σε όλες! ❤️

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες!!!

Όντως @Princess28 μου έκανε το καλύτερο δώρο!!! Πρώτη φορα στη ζωη μου που σήμερα γιορτάζω!!! 🥰 είμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!

Τολμώ να πω βέβαια οτι η καισαρική με «τσάκισε» … δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες μήπως και πανε και άλλα κορίτσια και δε χρειάζεται καμια «αρνητική» χροιά εδω μεσα.. και σίγουρα κάθε σώμα έχει άλλους «υποδοχείς πόνου»… πάντως σήμερα Τρίτη μέρα και ακόμα έχω δρόμο… η όλη διαδικασία πάντως πληγές πολύ καλά… κλήσμα, καθετήρες , επισκληρίδειος και η εν τέλει επέμβαση ήταν απροσδόκητα «εύκολα»…😅 το μετά και η μετεγχειρητική πορεία ειναι το ζόρι .. αλλα εχουμε ήδη το θαυματακι μας αγκαλιά οποτε ολα μετά ειναι με άλλο κουραγιο! 

Ελπίδα εσυ πως εισαι; Πονάς ακόμη ή σε καλύτερη φάση απο εμένα;

επίσης σήμερα είναι η τρίτη μέρα αλλά εξακολουθώ να μην βλεπω γάλα… οπότε δεύτερη νύχτα σήμερα που την κρατήσανε οι μαιεσ Και της δώσανε απο μπουκάλι.. γιατι το καημενούλι όλη μερα θήλαζε αλλα … το τίποτα.. οπότε τη νύχτα είχε πραγματικά κουραστεί και πεινάσει…

υπάρχει περίπτωση να μη μου έρθει γάλα; Εσένα Ελπίδα σου ρέει κανονικά ; 
 

τι νεότερα έχετε για την πορεία της εγκυμοσύνης σας; Αναμένουμε νέες γέννες!!! Που είστε;;; 🤣 ❤️

 

Καλησπέρα κορίτσια !! 🌸

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλες!!! 🥰💐🌷

Κοριτσι μου σίγουρα η καισαρική δεν είναι τόσο εύκολη υπόθεση, αλλά σημασία έχει ότι έχεις το μωράκι σου και νομίζω αυτό σε γεμίζει🥰

Όσο περνάνε οι μέρες θα είσαι καλύτερα, εγώ πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις σκέφτομαι ότι όπως άντεξαν τόσοι άλλοι θα αντέξω κι εγώ και θα περάσει..😊

Όσο για το γάλα, να ξέρεις ότι κατεβαίνει μετά την 3η μέρα…μέχρι τότε έχεις το πρωτόγαλα δηλαδή μερικές σταγόνες που φτάνουν και περισσεύουν στο μωράκι! Μην κάνουν το λάθος να σου λένε ότι δεν έχεις αρκετό και δίνουν ξένο, γιατί έτσι θα τη χάσεις τη μπάλα..εσύ να το βάζεις συνέχεια στο στήθος όποτε θέλει δηλαδή και για όσο θέλει, αυτό βοηθάει επίσης και στην παραγωγή σου..όσο περισσότερο το βάζεις τόσο καλύτερα! Αν αρχίσεις και δίνεις ξένο δε θα τρώει τόσο από σένα που σημαίνει ότι δε θα αυξάνεται η παραγωγή κλπ κλπ είναι φαύλος κύκλος…ο θηλασμός έχει να κάνει με προσφορά-ζήτηση..θα τ βρείτε😊

Εγώ καλά είμαι!! Δεν έχω νέα πέρα από το ότι αποφάσισα να πάω στον παλιό μου γιατρό να είμαι ήρεμη, οπότε θα γεννήσω πάλι ιδιωτικά! (Δε θυμάμαι αν σας το είπα) Οπότε τώρα έχω ηρεμήσει και απολαμβάνω τις μέρες που μου μένουν ☺️ Δε βιάζεται το κορίτσι μου και ούτε εγώ 🥰 Σήμερα βγήκαμε για τη γιορτή της μητέρας με τη μαμά μου , γιαγιά , θεία, αδερφή κλπ, μετά φάγαμε στον πεθερό μου και μετά πήγαμε στον παιδότοπο με μια φίλη μου(κουμπάρα) και τα παιδάκια της..γεμάτη μέρα, τώρα γυρίσαμε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευχαριστώ  πολύ 🥰🥰🥰 δεν περίμενα ότι και στο δεύτερο νιώθεις το ίδιο αγάπη.  Ειδικά όταν ήρθε και ο μεγάλος να μας δει ήταν η πιο όμορφη στιγμή μου

Θα έρθει δεν έχει μείνει τίποτα και εγώ έτσι έλεγα αντε αντε και να που έφτασε ο καιρός και τον έχω αγκαλίτσα. Ναι το ζάχαρο τελικά τον επηρέασε παρόλο που το είχα ρυθμίσει με διατροφή.  Σημασία έχει ότι την 24 εξέταση τα πήγανε περίφημα και δεν εκανε υπογλυκαιμία κτλ θηλάζει και τέλεια οπότε μια χαρά τα πάμε. 

Αχ αυτές οι αγκαλιές.  Σήμερα σηκώνομαι επιτέλους μόνη και άνετα 

Θα σας τα πω όλα αναλυτικά.  Λιγακι χρόνο θα χρειαστώ.  Αυτή την φορά ήταν διαφορετικά από άποψη ότι δε με έπιασε η νάρκωση.  Στον πρώτο ήμουν νιρβάνα ενώ τώρα με την νάρκωση άκουγα και καταλαβαινα τι γινόταν.  Επειδή δε με έπιανε η νάρκωση ήρθε ο διευθυντής να μου την κάνει ευτυχως γτ ήταν η τελευταία προσπάθεια μετά θα έκαναν ολική δεν είχαν άλλο χρόνο. Έψαχνα 2γω τον άντρα μου οπωσδήποτε μέχρι να μπει μέσα 4-5 φορές μου είπα θα έρθει τώρα σε λίγο μην ανησυχείς.  Και όταν ο μικρος γεννήθηκε μου τον δώσανε για λίγο αλλά χτυπούσαν μηχανήματα και έτσι τον πήρε ο νικος αγκαλίτσα και τον βγάλανε έξω είχα αιμορραγία κάνα μισάωρο ήμουν φάση τι γίνεται;  μου λέγανε έχουμε μια μικρή αιμορραγία όλα καλά.  Μέχρι να πάω στον άντρα μου και στο μωρό ο νικος είχε τρελαθεί γτ στον πρώτο μέσα σε 10 λεπτά ήμασταν όλοι έξω αγκαλίτσα.  Ενώ τώρα τον βγάλανε αρων αρων . Ευτυχώς όμως όλα καλά. Τρώω πλέον και τα γλυκάκια μου και μια χαρά με το ζάχαρο αν και έχω ακόμα τις όρμονες

Ουφ κορίτσι μου αγχώθηκες. Γιατί ήταν η αιμορραγία σου ειπαν; Λογικό να αγχωθεί κ ο άντρας σου. Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά❤️

Και γιορτάζεις σήμερα με το μικρούλι σου αγκαλίτσα❤️🌷 Χρόνια πολλά και σε εσένα!💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ουφ κορίτσι μου αγχώθηκες. Γιατί ήταν η αιμορραγία σου ειπαν; Λογικό να αγχωθεί κ ο άντρας σου. Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά❤️

Και γιορτάζεις σήμερα με το μικρούλι σου αγκαλίτσα❤️🌷 Χρόνια πολλά και σε εσένα!💐

Οχι μπορεί να συμβεί πλέον όλα καλά σήμερα ήρθαμε σπίτι μας . Με έπιασε λιγακι μου λείπει η κοιλίτσα μου κτλ εύχομαι να μην με πιάσει.  Στον πρώτο με ειχε πιάσει 40 μέρες κλαμ!α κακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οχι μπορεί να συμβεί πλέον όλα καλά σήμερα ήρθαμε σπίτι μας . Με έπιασε λιγακι μου λείπει η κοιλίτσα μου κτλ εύχομαι να μην με πιάσει.  Στον πρώτο με ειχε πιάσει 40 μέρες κλαμ!α κακο

Καλημέρα!!🥰☀️

Αχ κατάλαβα, κι εμένα σκέφτομαι ότι θα μου λείπει μετά…αν και με 3 εγκυμοσύνες απανωτά κ εμετούς κλπ που είχα κουράστηκα, δεν πρόλαβα σε καμία εγκυμοσύνη αναμεσα να μου λείψει η κοιλιά χαχα, αλλά μόλις περάσει λίγο ο καιρός πιστεύω θα μου λείψει..είναι κ οι ορμόνες τώρα εσένα, τα baby blues της λεχώνας…

Να κοιτάς τα παιδάκια σου να παίρνεις χαρά να τα ξεχνάς αυτά..💗

Πώς είναι τώρα που πήγατε σπίτι; Πώς υποδέχτηκε ο μικρός τον άλλο μικρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!🥰☀️

Αχ κατάλαβα, κι εμένα σκέφτομαι ότι θα μου λείπει μετά…αν και με 3 εγκυμοσύνες απανωτά κ εμετούς κλπ που είχα κουράστηκα, δεν πρόλαβα σε καμία εγκυμοσύνη αναμεσα να μου λείψει η κοιλιά χαχα, αλλά μόλις περάσει λίγο ο καιρός πιστεύω θα μου λείψει..είναι κ οι ορμόνες τώρα εσένα, τα baby blues της λεχώνας…

Να κοιτάς τα παιδάκια σου να παίρνεις χαρά να τα ξεχνάς αυτά..💗

Πώς είναι τώρα που πήγατε σπίτι; Πώς υποδέχτηκε ο μικρός τον άλλο μικρό;

Ο μεγάλος ξετρελαθηκε τον πήρε αγκαλιά και ενώ έκλαιγε στον μεγάλο σταμάτησε και του λέγαμε είδες εσένα ήθελε κτλ χαχαχ έρωτας . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@kaounmar 09.05.2023 - 💟 Γέννησε 10.03.2023

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου 16.05.2023 💙 Γέννησε 12.05.2023

@Elana 20.05.2023 💟 Γέννησε 12.05.2023

@Princess28 28.05.2023 💟

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023  💟

@vou.95 19.06.2023 image.png.8759fb6193d2d38847beff7fa3b18251.pngimage.png.a53600a410bdb528cf361089ffc97e42.png💙

 

@princess28 εσύ έχεις σειρά... 😊😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:
 

@kaounmar 09.05.2023 - 💟 Γέννησε 10.03.2023

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου 16.05.2023 💙 Γέννησε 12.05.2023

@Elana 20.05.2023 💟 Γέννησε 12.05.2023

@Princess28 28.05.2023 💟

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023  💟

@vou.95 19.06.2023 image.png.8759fb6193d2d38847beff7fa3b18251.pngimage.png.a53600a410bdb528cf361089ffc97e42.png💙

 

@princess28 εσύ έχεις σειρά... 😊😉

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα πήγα γιατρό!

Το μωρό έχει φτάσει 4 κιλά, ο γιατρός απορεί που δεν έχει γεννηθεί ακόμα και μου λέει δε γίνεται άλλο πρέπει να βγει..!

Μου είπε να πάμε την άλλη εβδομάδα να γεννήσω, του είπα πάμε…αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε! Οπότε Τρίτη με το καλό μπαίνω!

💓🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα πήγα γιατρό!

Το μωρό έχει φτάσει 4 κιλά, ο γιατρός απορεί που δεν έχει γεννηθεί ακόμα και μου λέει δε γίνεται άλλο πρέπει να βγει..!

Μου είπε να πάμε την άλλη εβδομάδα να γεννήσω, του είπα πάμε…αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε! Οπότε Τρίτη με το καλό μπαίνω!

💓🌸

Καλημέρα κορίτσι μου +- φυσικά είναι αυτό. Το ξέρεις πολύ καλά οπότε την Άλκη εβδομάδα κάπου εκεί στα 4000 θα είναι χιιι εκτός και αν είναι σαν αυτή στο νοσοκομείο που μου τον είχε βγάλει ακριβός 4500-4700 και έπεσε μέσα.  Να ναι καλά η γυναίκα με έβαλε κατευθείαν για καισαρική αλλιώς δεν θα είχαμε ευχάριστη εξέλιξη.  Ενώ η ίδια γιατρός στο πρώτο μου είπε πάμε φυσιολογικά να προσπαθήσουμε για αυτό και την άκουσα τώρα και δεν μπήκε όχι θέλω φυσιολογικά.  

 

Ξεκίνα επαφές εσύ με σπερμα. Χουρμάδες μπεαξ 🤮 αλλά εσύ φατους 🤣🤣 θηλάσες; έχεις θηλαστρο; αν ναι βγάζε λιγακι γαλατακι ίσα ίσα ειδανικα με το χέρι βασικα το στήθος θέλουμε να πειράξεις και κατέβα ανέβα σκάλες..  πολλές σκάλες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου +- φυσικά είναι αυτό. Το ξέρεις πολύ καλά οπότε την Άλκη εβδομάδα κάπου εκεί στα 4000 θα είναι χιιι εκτός και αν είναι σαν αυτή στο νοσοκομείο που μου τον είχε βγάλει ακριβός 4500-4700 και έπεσε μέσα.  Να ναι καλά η γυναίκα με έβαλε κατευθείαν για καισαρική αλλιώς δεν θα είχαμε ευχάριστη εξέλιξη.  Ενώ η ίδια γιατρός στο πρώτο μου είπε πάμε φυσιολογικά να προσπαθήσουμε για αυτό και την άκουσα τώρα και δεν μπήκε όχι θέλω φυσιολογικά.  

 

Ξεκίνα επαφές εσύ με σπερμα. Χουρμάδες μπεαξ 🤮 αλλά εσύ φατους 🤣🤣 θηλάσες; έχεις θηλαστρο; αν ναι βγάζε λιγακι γαλατακι ίσα ίσα ειδανικα με το χέρι βασικα το στήθος θέλουμε να πειράξεις και κατέβα ανέβα σκάλες..  πολλές σκάλες... 

Καλημέρα!!

Ναι ξερω ότι έχει απόκλιση αλλά ο γιατρός μου στα άλλα 2 είχε πέσει ακριβώς μέσα…στο μικρο μου έλεγε 3100-3200 κ βγηκε μετά από 2 μέρες 3330γρ..και στη μπέμπα μου έλεγε 2900 κ την επόμενη εβδομάδα βγηκε 3060.

Ε κ όσο απόκλιση και να’χει τώρα θα’ναι μεγάλο..δηλαδή κοντά στα 4 κιλά, την άλλη εβδομάδα κι όλας! Ενταξει δεν αγχώνομαι αλλά θα προτιμούσα πιο μικρό..

Τώρα αν σου πω ότι αυτά που λες τα κάνω όλα; Και επαφές έχουμε εννοείται ελεύθερες, δεν κρατιέται ο άντρας μου😂 και τα μωρά σηκώνω συνέχεια, και περπατάω φουλ(δεν είμαι άνθρωπος που μπορεί να βάλει κώλο κάτω😅). Και μένουμε σε μεζονέτα, οπότε όπως καταλαβαίνεις όλη μέρα ανεβοκατεβαίνω σκάλες…απλά δε θέλει να βγει η μπέμπα! Εμένα δε με πειράζει , οι άλλοι αγχώνονται…ο μπαμπάς μου, ο γιατρός μου…ο Κώστας μόλις του είπα 4 κιλά έπαθε σοκ και μου λέει σοβαρα μιλάς; 😆 

Γάλα δε θα βγάλω το βαριέμαι φουλ σαν διαδικασία! Δεν το κάνω ούτε μετά που θηλάζω, δεν έχω χειρότερο😆

Τουλάχιστον ας κάτσει μέχρι Κυριακή λέω🙏 μετά ας βγει αν θέλει☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!

Ναι ξερω ότι έχει απόκλιση αλλά ο γιατρός μου στα άλλα 2 είχε πέσει ακριβώς μέσα…στο μικρο μου έλεγε 3100-3200 κ βγηκε μετά από 2 μέρες 3330γρ..και στη μπέμπα μου έλεγε 2900 κ την επόμενη εβδομάδα βγηκε 3060.

Ε κ όσο απόκλιση και να’χει τώρα θα’ναι μεγάλο..δηλαδή κοντά στα 4 κιλά, την άλλη εβδομάδα κι όλας! Ενταξει δεν αγχώνομαι αλλά θα προτιμούσα πιο μικρό..

Τώρα αν σου πω ότι αυτά που λες τα κάνω όλα; Και επαφές έχουμε εννοείται ελεύθερες, δεν κρατιέται ο άντρας μου😂 και τα μωρά σηκώνω συνέχεια, και περπατάω φουλ(δεν είμαι άνθρωπος που μπορεί να βάλει κώλο κάτω😅). Και μένουμε σε μεζονέτα, οπότε όπως καταλαβαίνεις όλη μέρα ανεβοκατεβαίνω σκάλες…απλά δε θέλει να βγει η μπέμπα! Εμένα δε με πειράζει , οι άλλοι αγχώνονται…ο μπαμπάς μου, ο γιατρός μου…ο Κώστας μόλις του είπα 4 κιλά έπαθε σοκ και μου λέει σοβαρα μιλάς; 😆 

Γάλα δε θα βγάλω το βαριέμαι φουλ σαν διαδικασία! Δεν το κάνω ούτε μετά που θηλάζω, δεν έχω χειρότερο😆

Τουλάχιστον ας κάτσει μέχρι Κυριακή λέω🙏 μετά ας βγει αν θέλει☺️

Πες του το δικό μου μωρό ποσο βγήκε να ξεαγχωθουν...🤣🤣🤣🤣 ο πρώτος 4000 γρ ο δεύτερος 4690 🙄 το μεγαλύτερο μωρο στην κλινική... 🤐 τα τελευταία χρόνια 🤣🤣🤣 κ εγώ τα έκανα αλλα τζίφος αν τον αφηναν σίγουρα θα πήγαινα 42 εβδ... βολεμένα 😅🥰😅 εκεί που είχες φόβο μη βγουν τσουπ βολεύτηκαν 

 Πάντως και 4000 κιλά δεν είναι κάτι μη σε φοβίζει μια χαρά είναι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πες του το δικό μου μωρό ποσο βγήκε να ξεαγχωθουν...🤣🤣🤣🤣 ο πρώτος 4000 γρ ο δεύτερος 4690 🙄 το μεγαλύτερο μωρο στην κλινική... 🤐 τα τελευταία χρόνια 🤣🤣🤣 κ εγώ τα έκανα αλλα τζίφος αν τον αφηναν σίγουρα θα πήγαινα 42 εβδ... βολεμένα 😅🥰😅 εκεί που είχες φόβο μη βγουν τσουπ βολεύτηκαν 

 Πάντως και 4000 κιλά δεν είναι κάτι μη σε φοβίζει μια χαρά είναι.  

Χαχαχ μα εμένα σου λέω δε με φοβίζει καθόλου!! Ίσα ίσα εγώ δε θέλω να βγει ακόμα, θέλω να κάτσει άλλο λίγο!! 😁 

Αλλά εντάξει εδώ που φτάσαμε σκέφτομαι τι διαφορά έχει να βγει την Τριτη τι διαφορά το Σάββατο πχ …αλλά ακόμα το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια, δηλαδή του είπα οκ για να έχουμε μια ημερομηνία στο μυαλό μας, αλλά όταν πλησιάζουν οι μέρες θα δω αν θα πάω ή αν θα του πω για πιο μετά, ανάλογα πώς νιώθω..!

Χαχα αν τους πω για σένα δε θα ξεαγχωθουν οι γονείς μου, γιατί γι’αυτό αγχώνονται, μην κάνω κι εγώ καισαρική αν είναι πολύ μεγάλο😂 εγώ τους λέω μην αγχώνεστε βγαίνει, αλλά ξέρεις…😅

Πάντως είδες, τελικά κανείς δε ξέρει πότε θα θελήσουν να βγουν τα μικρούλια…μόνο αυτά αποφασίζουν ❤️❤️❤️

Πώς πάτε εσείς; Πώς είναι οι πρώτες μέρες; Είναι εύκολο μωράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! ❤️

 @Princess28 πως πας; Στείλε μας νέα… πόσο ακριβώς εισαι τωρα; Σου κάνε κ πάλι το χατήρι κ έκατσε μεχρι κ την Κυριακή που έλεγες… ολο χατήρια σου κάνει… :) άντε να δουμε… 


εμεις καταφέραμε δεύτερη μερα (κ νυχτα) σερί τωρα να εχουμε συνεχόμενο δύωρο ύπνο!!! Καμια φορα το πάει και 2.30! Απλά υπέροχο! Αφού λέω κι ετςι να μείνει ευχαριστημένη θα ειμαι γιατι όλη η πρώτη εβδομάδα κύλησε με συνεχόμενα τάισμα τα ανα 20’ και για πολυ ώρα στο κάθε στήθος.. ενώ τωρα με ενα 20’ τάισμα ειναι πλήρης…

δυστυχως η μικρούλα μας γεννήθηκε με πολυ κοντό χαλινό στη γλωσσίτσα και έπρεπε να πάμε σε παιδοοδοντιατρο άμεσα μας είπε η παιδίατρος για να τον κόψει με λέιζερ (🥲) κάτι το οποίο κάναμε την 5η μερα και πόνεσε η ψυχούλα μας να την ακούμε να κλαίει… ευτυχώς ομως ηταν όντως αναίμακτο κ γρήγορο και βοήθησε μετά αμεσως κ στον θηλασμό…

πετυχαμε αποκλειστικό θηλασμό… προσπαθήσαμε κάποια στιγμή για ευκολία τη νυχτα που ξυπνούσε συνέχεια να της δώσουμε πιπίλα ή μπιμπερό αλλα δεν τα ήθελε με τίποτα… μονο στήθος αλλα ευτυχώς άρχισε να στρωνει το θεμα…😅

Σήμερα εχουμε το πρώτο μας ραντεβού στην παιδίατρο και ανυπομονώ να δω αν έβαλε βάρος και τα σχετικά….

αυτα τα δικά μας νέα….αναμένω νεότερα κοριτσια… κανονίστε! Και επιςης…. Γεννήστε!!! 🤣😂

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elana είπε:

Καλημέρα σε όλες! ❤️

 @Princess28 πως πας; Στείλε μας νέα… πόσο ακριβώς εισαι τωρα; Σου κάνε κ πάλι το χατήρι κ έκατσε μεχρι κ την Κυριακή που έλεγες… ολο χατήρια σου κάνει… :) άντε να δουμε… 


εμεις καταφέραμε δεύτερη μερα (κ νυχτα) σερί τωρα να εχουμε συνεχόμενο δύωρο ύπνο!!! Καμια φορα το πάει και 2.30! Απλά υπέροχο! Αφού λέω κι ετςι να μείνει ευχαριστημένη θα ειμαι γιατι όλη η πρώτη εβδομάδα κύλησε με συνεχόμενα τάισμα τα ανα 20’ και για πολυ ώρα στο κάθε στήθος.. ενώ τωρα με ενα 20’ τάισμα ειναι πλήρης…

δυστυχως η μικρούλα μας γεννήθηκε με πολυ κοντό χαλινό στη γλωσσίτσα και έπρεπε να πάμε σε παιδοοδοντιατρο άμεσα μας είπε η παιδίατρος για να τον κόψει με λέιζερ (🥲) κάτι το οποίο κάναμε την 5η μερα και πόνεσε η ψυχούλα μας να την ακούμε να κλαίει… ευτυχώς ομως ηταν όντως αναίμακτο κ γρήγορο και βοήθησε μετά αμεσως κ στον θηλασμό…

πετυχαμε αποκλειστικό θηλασμό… προσπαθήσαμε κάποια στιγμή για ευκολία τη νυχτα που ξυπνούσε συνέχεια να της δώσουμε πιπίλα ή μπιμπερό αλλα δεν τα ήθελε με τίποτα… μονο στήθος αλλα ευτυχώς άρχισε να στρωνει το θεμα…😅

Σήμερα εχουμε το πρώτο μας ραντεβού στην παιδίατρο και ανυπομονώ να δω αν έβαλε βάρος και τα σχετικά….

αυτα τα δικά μας νέα….αναμένω νεότερα κοριτσια… κανονίστε! Και επιςης…. Γεννήστε!!! 🤣😂

 

 

 

Κοριτσάκι μου την καλύτερη δουλειά κάνατε τώρα που κόψατε το χάλινο εμένα στον πρώτο μου στοίχησε πολλές μαστιτιδες και πολύ χάλια θηλασμους που δεν έβαζε βάρος.  Εμένα ήρθε η μαία σήμερα και ο μικρος πήγε 4800 βγήκαμε 4400 απ το νοσοκομείο 🤪 400γρ σε μια εβδομάδα μόνο με θηλασμό!!! Εγώ τον ξυπνάω γτ έχουμε λίγο ίκτερο και πρέπει να πίνει πολύ και να κατουραει για να φύγει.  Το βράδυ έχουμε ευτυχως Παναγίτσα μου πρόγραμμα κοιμάται 12 ξυπνάει 3-4 το χάραμα και μετά στις 6-7 κάπου εκεί δεν πολύ βλέπω ρολόι μόνο κρατάω αυτό το 4ωρο . 

Πως πήγε το ραντεβού με τον γιατρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2023 at 8:04 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχ μα εμένα σου λέω δε με φοβίζει καθόλου!! Ίσα ίσα εγώ δε θέλω να βγει ακόμα, θέλω να κάτσει άλλο λίγο!! 😁 

Αλλά εντάξει εδώ που φτάσαμε σκέφτομαι τι διαφορά έχει να βγει την Τριτη τι διαφορά το Σάββατο πχ …αλλά ακόμα το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια, δηλαδή του είπα οκ για να έχουμε μια ημερομηνία στο μυαλό μας, αλλά όταν πλησιάζουν οι μέρες θα δω αν θα πάω ή αν θα του πω για πιο μετά, ανάλογα πώς νιώθω..!

Χαχα αν τους πω για σένα δε θα ξεαγχωθουν οι γονείς μου, γιατί γι’αυτό αγχώνονται, μην κάνω κι εγώ καισαρική αν είναι πολύ μεγάλο😂 εγώ τους λέω μην αγχώνεστε βγαίνει, αλλά ξέρεις…😅

Πάντως είδες, τελικά κανείς δε ξέρει πότε θα θελήσουν να βγουν τα μικρούλια…μόνο αυτά αποφασίζουν ❤️❤️❤️

Πώς πάτε εσείς; Πώς είναι οι πρώτες μέρες; Είναι εύκολο μωράκι;

Τι έγινε κοπέλα μου; πως τα πας; θα πας αυριο τελικα;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elana είπε:

Καλημέρα σε όλες! ❤️

 @Princess28 πως πας; Στείλε μας νέα… πόσο ακριβώς εισαι τωρα; Σου κάνε κ πάλι το χατήρι κ έκατσε μεχρι κ την Κυριακή που έλεγες… ολο χατήρια σου κάνει… :) άντε να δουμε… 


εμεις καταφέραμε δεύτερη μερα (κ νυχτα) σερί τωρα να εχουμε συνεχόμενο δύωρο ύπνο!!! Καμια φορα το πάει και 2.30! Απλά υπέροχο! Αφού λέω κι ετςι να μείνει ευχαριστημένη θα ειμαι γιατι όλη η πρώτη εβδομάδα κύλησε με συνεχόμενα τάισμα τα ανα 20’ και για πολυ ώρα στο κάθε στήθος.. ενώ τωρα με ενα 20’ τάισμα ειναι πλήρης…

δυστυχως η μικρούλα μας γεννήθηκε με πολυ κοντό χαλινό στη γλωσσίτσα και έπρεπε να πάμε σε παιδοοδοντιατρο άμεσα μας είπε η παιδίατρος για να τον κόψει με λέιζερ (🥲) κάτι το οποίο κάναμε την 5η μερα και πόνεσε η ψυχούλα μας να την ακούμε να κλαίει… ευτυχώς ομως ηταν όντως αναίμακτο κ γρήγορο και βοήθησε μετά αμεσως κ στον θηλασμό…

πετυχαμε αποκλειστικό θηλασμό… προσπαθήσαμε κάποια στιγμή για ευκολία τη νυχτα που ξυπνούσε συνέχεια να της δώσουμε πιπίλα ή μπιμπερό αλλα δεν τα ήθελε με τίποτα… μονο στήθος αλλα ευτυχώς άρχισε να στρωνει το θεμα…😅

Σήμερα εχουμε το πρώτο μας ραντεβού στην παιδίατρο και ανυπομονώ να δω αν έβαλε βάρος και τα σχετικά….

αυτα τα δικά μας νέα….αναμένω νεότερα κοριτσια… κανονίστε! Και επιςης…. Γεννήστε!!! 🤣😂

 

 

 

Καλησπέρα κορίτσια ! @Elana @Παρασκευαιδου

Χαχα @Elana ναι μου έκανε όλες τις χάρες η αλήθεια είναι, έκατσε όσο ήθελα 😆💕

Καλά είμαι εγώ!! Μπαίνω αύριο τελικά με πρόκληση..θα πάω 8 το πρωί!

Έχω λίγο άγχος αλλά δεν έχω κάτσει μέχρι τώρα οπότε δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα ότι γεννάω..πιστεύω το πρωί που θα πηγαίνω θα αγχωθώ!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά..🙏

Θα σας στείλω νέα μου μόλις μπορέσω!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! @Elana @Παρασκευαιδου

Χαχα @Elana ναι μου έκανε όλες τις χάρες η αλήθεια είναι, έκατσε όσο ήθελα 😆💕

Καλά είμαι εγώ!! Μπαίνω αύριο τελικά με πρόκληση..θα πάω 8 το πρωί!

Έχω λίγο άγχος αλλά δεν έχω κάτσει μέχρι τώρα οπότε δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα ότι γεννάω..πιστεύω το πρωί που θα πηγαίνω θα αγχωθώ!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά..🙏

Θα σας στείλω νέα μου μόλις μπορέσω!! ❤️

Ωωω!!! Άντε όλα με το καλό εύχομαι, να πάνε όσο καλύτερα , σύντομα και ευκολότερα γίνεται και για τους δυο σας! Ο θεούλης κ η Παναγίτσα μαζι σας… θα περιμένουμε τα ευχάριστα λοιπόν….

 

@Παρασκευαιδου Όντως ο θηλασμός μου ήταν κατα πολυ καλύτερος μετά! Η γιατρός μας βρήκε τέλειες τις μετρήσεις! Παρότι μόλις 10 ημερών έβαλε κ 200γρ παραπάνω απο το βάρος γέννησης της (3080γρ) , 2εκ ψηλότερη και 2εκ το κεφαλάκι μεγαλύτερο κ ολα αυτά μονο με το θηλασμό! Πολυ το χαρήκαμε!! Εχθες το βράδυ είχαμε κ το πρώτο μας τρίωρο σερί ύπνου… ΠΑΡΑΣΕΙΣΟΣ! 🤣απλως πρέπει να βάζουμε κολλύριο γιατι οι τσιμπλιτσες την ερέθισαν (την πήρα απο την κλινική με ενα μάτι κλειστό λόγω τσιμπλών !

τώρα πάλι στις 12 Ιουνίου όταν θα μαστε ακριβώς 1 μηνών! 
 

προχωραμε δυνατά λοιπόν! 🥰

 

Όλη μας η θετική ενέργεια στην @Princess28 τωρα! ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! @Elana @Παρασκευαιδου

Χαχα @Elana ναι μου έκανε όλες τις χάρες η αλήθεια είναι, έκατσε όσο ήθελα 😆💕

Καλά είμαι εγώ!! Μπαίνω αύριο τελικά με πρόκληση..θα πάω 8 το πρωί!

Έχω λίγο άγχος αλλά δεν έχω κάτσει μέχρι τώρα οπότε δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα ότι γεννάω..πιστεύω το πρωί που θα πηγαίνω θα αγχωθώ!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά..🙏

Θα σας στείλω νέα μου μόλις μπορέσω!! ❤️

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου.. αγωνιούν μαζί σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elana είπε:

Ωωω!!! Άντε όλα με το καλό εύχομαι, να πάνε όσο καλύτερα , σύντομα και ευκολότερα γίνεται και για τους δυο σας! Ο θεούλης κ η Παναγίτσα μαζι σας… θα περιμένουμε τα ευχάριστα λοιπόν….

 

@Παρασκευαιδου Όντως ο θηλασμός μου ήταν κατα πολυ καλύτερος μετά! Η γιατρός μας βρήκε τέλειες τις μετρήσεις! Παρότι μόλις 10 ημερών έβαλε κ 200γρ παραπάνω απο το βάρος γέννησης της (3080γρ) , 2εκ ψηλότερη και 2εκ το κεφαλάκι μεγαλύτερο κ ολα αυτά μονο με το θηλασμό! Πολυ το χαρήκαμε!! Εχθες το βράδυ είχαμε κ το πρώτο μας τρίωρο σερί ύπνου… ΠΑΡΑΣΕΙΣΟΣ! 🤣απλως πρέπει να βάζουμε κολλύριο γιατι οι τσιμπλιτσες την ερέθισαν (την πήρα απο την κλινική με ενα μάτι κλειστό λόγω τσιμπλών !

τώρα πάλι στις 12 Ιουνίου όταν θα μαστε ακριβώς 1 μηνών! 
 

προχωραμε δυνατά λοιπόν! 🥰

 

Όλη μας η θετική ενέργεια στην @Princess28 τωρα! ❣️

Μα τι υπέροχα νέα.. έτσι να συνεχίσετε.  Σιγά σιγά θα αυξάνεται η ώρα που θα κοιμάται.  Χμ για το ματάκι είχα κ εγώ θέμα στον πρώτο και έβαζα όρο σε μια γάζα κ από έξω προς τα μεσα το καθάριζα περίπου μήνα μας πήρε για να φύγει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! @Elana @Παρασκευαιδου

Χαχα @Elana ναι μου έκανε όλες τις χάρες η αλήθεια είναι, έκατσε όσο ήθελα 😆💕

Καλά είμαι εγώ!! Μπαίνω αύριο τελικά με πρόκληση..θα πάω 8 το πρωί!

Έχω λίγο άγχος αλλά δεν έχω κάτσει μέχρι τώρα οπότε δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα ότι γεννάω..πιστεύω το πρωί που θα πηγαίνω θα αγχωθώ!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά..🙏

Θα σας στείλω νέα μου μόλις μπορέσω!! ❤️

Τι έγινε κοριτσάκι μου.. σε σκεφτόμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι έγινε κοριτσάκι μου.. σε σκεφτόμαστε 

Γέννησα κορίτσια μου 💗🌸💕🎀

4380 γρ βγήκε η μπέμπα 😱

Να πω την αλήθεια περίμενα μια απόκλιση λίγο προς τα κάτω, να είναι 3800-3900 πχ, αλλά πάλι έπεσε μέσα ο γιατρός μου τελικά!

Το κακό είναι ότι με τέτοιο βάρος τα βάζουν προληπτικά στη μονάδα για παρακολούθηση, οπότε δεν την έχουμε μαζί! 

9.15 μου έβαλαν τον ορό, και γέννησα 3 παρα είκοσι το μεσημέρι φυσιολογικά . Το περίμενα πιο εύκολο γιατί στη δεύτερη ούτε να σπρώξω δεν πρόλαβα, αλλά οκ , τώρα έκανα και  πρόκληση ενώ εκείνη είχε βγει μόνη της.

Πόνεσα λίγο, αλλά ευτυχώς όμως τελικά που πήγαμε με πρόκληση γιατί αν το άφηνα κι άλλο θα πήγαινε 5 κιλά! Απλά μου έκανε λάθος την επισκληρίδιο στην αρχή και δε με έπιανε…μου ξαναεβαλε δε με επιανε…και μετά μου τ εβγαλε κ τ εβαλε σε άλλο σημείο σωστά και μετά με έπιασε…οπότε μέχρι να μου την κάνει σωστά πονούσα!

Τέλος καλό όλα καλά, ελπίζω ότι τα πιο δύσκολα πέρασαν τώρα..🙏💞

Την είδαμε κι όλας, ανυπομονώ απλά να μου τη φέρουν…🙏💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...