Μετάβαση σε περιεχόμενο

φαρμακα κατα τη διαρκεια εγκυημοσυνης


nefelise

Recommended Posts

γεια σας και παλι κοριτσια...τελικα ειχε αδοξο και αδικο τελος η εγκυημοσυνη μου...ειχα παει σε πολλους γυναικολογους και ολοι μου παν οτι ειχα παρει βλαβερα φαρμακα..και στο μητερα στο νοσοκομειο το ιδιο..ολοι μου προτεινανε διακοπη κυησης..κανενας δε μου εδωσε ελπιδα οτι το μωρο θα ηταν καλα..η επιστημη αναιρουσε καθε ελπιδα της μανας εμενα δηλαδη..και τελικα χτες επεστρεψα απο αποξυση.νιωθω απιστευτα ασχημα φοβερα στενοχωρημενη..εκανα τα παντα χαλασα τοσα χρηματα στους γιατρους σε τοσους γιατρους και ολες οι αποψεις ηταν τοσο αρνητικες..

νιωθω αδεια...δε ξερω θυμαμαι επιανα την κοιλια μου και αυτη η κοιλια ειχε τοση μεγαλη αξια!τωρα νιωθω οτι δεν εχει τιποτα ...

ελπιζω ολα να πανε καλα και ο θεος να μου δωσει ενα μωρακι ξανα,, και να μην εχω την κακη τυχη να αρρωστησω...και να φαρμακωθω παλι..

πραγματικα νιωθω σα να πεθανα και εγω μαζι..

:(:(:(

καπιοιες φορες ζωη ειναι τοσο αδικη...προσπαθω να ηρεμησω..

μακαρι θεε μου μακαρι να αποκτησω ενα παιδακι που τοσο θελω..και να μην εχω και παλι επιπλοκες..

ηθελα να σας πω πως τελειωσε η ιστορια μου αφου τοσο καιρο ζηταγα συμβουλές και αποψεις...

απο δω και περα τα πολλα πολλα φαρμακα κομμενα..δε θα ξαναπαρω τιποτα χωρις να μαι σιγουρη...

να προσεχετε κοριτσια πολυ και καλη τυχη σε ολες τισ μελλουσες μανουλες!!! ελπιζω και εγω καποια στιγμη να αποκτησω ενα μωρακι..:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιζω ολα να πανε καλα και ο θεος να μου δωσει ενα μωρακι ξανα

ΝΕΦΕΛΑΚΙ ΤΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΞΑΝΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ

ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ.ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ...Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nefelieg mou kalimera agapi mou...

eilikrina lupame poli agapi mou gia auta pou exw diavasei...

Sou euxwme suntoma ena allo mwraki agapi mou...

Eilikrina lupame...

Filia apo mena...

Kai oti ma oti xreiasteis edw tha eimaste OLES mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νερφέλη μου μολις διάβασα το μηνυμα σου και πραγματικα στεναχωρηθηκα πάρα πολύ!!!Δεν ξερω τι να πω...Κουράγιο και ευχομαι την επομενη φορά ολα να πάνε καλά!!!!!μέσα απ την ψυχή μου!!!

Μην στεναχωριεσαι..αν και καταλαβαινω οτι ειναι πολύ νωρις ακομα..αλλα να ξερεις οτι και οι δυσκολιες και οι πικρες που πέρνουμε ολα μεσα στη ζωη ειναι και μας κάνουν ακομα πιο δυνατους!!Ευχομαι γρηγορα να το ξεπεράσεις και να αποκτησεις ένα υγιεστατο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεφελη καλημερα κι απο μενα....μολις διαβασα ολη την ιστορια απο την αρχη!

Λυπαμαι παρα πολυ που επρεπε να το περασεις αυτο!!!Που τοσοι ανθρωποι ηταν αρνητικοι με αυτην την εγκυμοσυνη που εσυ τοσο ηθελες...Στενοχωρηθηκα πολυ....

Παντως μην φοβασαι για ολους εχει ο Θεος...θα ρθει ενα αλλο νινακι και ολα θα πανε καλα τοτε!!!Απλα να προσεχεις με τα φαρμακα οπως πολυ καλα ειπες σε περιπτωση που υπαρχει εστω και μια υπονοια οτι εισαι εγκυος...

Σου ευχομαι να σαι καλα και οποτε θελησεις να νιωσεις παλι το θαυμα!φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΦΕΛΗ ΜΟΥ,

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΕ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.

ΕΚΤΡΩΣΗ ΕΙΠΕΣ???ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΚΕΨΗ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΜΟΥ.ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ.ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ.ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΣΟΥ Η ΜΑΝΑ.ΚΟΙΤΑ ΕΣΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Η ΠΙΟ ΝΕΑ,ΟΜΟΡΦΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΧΕΙ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΝΕΑ ΜΑΜΑ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΠΗΡΕΣ ΕΝΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΟΧΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΧΘΕΣ!!!!ΔΕ ΝΟΕΙΤΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΡΕΑΖΕΣΑΙ ΠΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΚ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νεφέλη μου.

Διάβασα όλη την ιστορία σου και νιώθω -όσο γίνεται- την στεναχώρια σου.

Όμως, σε παρακαλώ, και μετά από όλο αυτό που έζησες να είσαι καλά και να χτίσεις καινούργια όνειρα, που γρήγορα θα γίνουν αληθινά.

Έχεις πολλή δύναμη μέσα σου, είμαι σίγουρη γι' αυτό.

Εύχομαι όλα τα καλά να έρθουν στη ζωή σου και πολλά μωράκια!

Χαμογέλα, η ζωή είναι μπροστά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Nemi η Νεφέλη έχει ήδη κάνει την απόξυση..

Νεφέλη μου περαστικά και σύντομα να γίνεις μανούλα! Μην στεναχωριέσαι δυστυχώς συμβαίνουν αυτά σε πολλές κοπέλες.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nefeli kalispera k apo mena. min stenaxoriesai kali mou eisai poli mikri akoma k exeis polla xronia mprosta sou... gi'auto mi se pernei apo kato, tha erthei to moraki pou epithimeis kai na deis pou tha sou vgei se kalo auto to empodio... na eisai panta aisiodoxi k ola tha pane kala!!!! o xronos einai o kaliteros giatros, tha sou apalinei tin pligi pou dimiourgithike. na eisai kala k panta xamogelasti :) :) :) :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΤΕ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΛΑΙΩ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ¨) ΦΙΛΑΚΙΑΑ:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...