Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙ


annak.

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΔΗΛ. ΕΧΕΙ ΠΑΠΑΓΑΛΟ, ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ, ΣΚΙΟΥΡΟ ΚΑΙ ΣΚΥΛΑΚΙ (ΖΩΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ).ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.ΚΑΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ψάξεις λίγο στο νετ, θα βρείς την απάντηση που ψάχνεις.

Τα ζωάκια μόνο καλό μπορούν να κάνουν στο παιδάκι σου καθώς ενισχύουν το ανοσοποιητικό του.

Το μονο θέμα με τα ζωάκια κ το παιδάκι σου ειναι να ειναι αλεργικό. Αυτό θα το καταλάβεις αν οταν θα κάνεις την επίσκεψή σου, το παιδι αρχιζει να βήχει.

Και πάλι το παιδι δεν θα πάθει τίποτα, αλλά αν δεις και βήχει ξαφνικά κ συνεχόμενα θα πει ότι ειναι αλεργικό κ οτι δεν θα μπορέσει ποτε να έχει κατοικίδιο ( πράγμα σπανιότατο)αν συμβεί νωρίτερα απλά θα αποχωρίσεις .

Το παιδι δεν θα πάθει τίποτα.

Εγώ έχω γατούλα στο διαμέρισμα 2 χρόνια πριν γεννήσω, η γατα ειναι μια χαρά με το παιδι κ το παιδι με την γάτα.

Φιλια!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω -αν εξαιρεσω λιγο το παπαγαλακι που εχω ακουσει οτι ειναι φορεας καποιας αρρωστιας - γενικα δε νομιζω οτι εχει φοβο το παιδι... Η κοπελα που θα επισκεφτεις δεν εχει η ιδια παιδια?

Ποσο χρονων ειναι το παιδακι σου?

Μια επισκεψη δεν ειναι κατι το τρομερο...

Κι εμεις εχουμε σκυλακι πολλα χρονια και εγω το σκεφτομουν οταν θα γεννησω τι να κανω...αλλα νομιζω οτι τα παιδια θελουν εξοικειωση με τα ζωα...ΕΓΩ ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ...Κοιμαμαι με την σκυλιτσα μας...

ΑΣΧΕΤΟ- τον σκιουρο που τον φυλαει? Σε κλουβι?

Περιεργο μου φανηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σασ!!!!ρωτα καλυτερα τον παιδιατρο...στο λεω γιατι και μενα η κουνιαδα μου εχει 2 σκυλια μεσα στο σπιτι και οι επισκεψεισ ειναι το πολυ 2 ωρεσ και αυτεσ αγκαλια η μικρη.....και εγω εχω σκυλακι αλλα 2 μηνεσ πριν γεννησω το κατεβασαμε στην αυλη!!!η δικη μασ γιατροσ ειναι καθετη στην αποψη οτι το μωρο δεν πρεπει να ερθει σε επαφη με τα σκυλια και εχω πηγα να παρεξηγηθω αλλα τουσ ειπα οτι απο την στιγμη που η γιατροσ δεν το επιτρεπει το καταλαβαν....

10 μηνων ειναι η δικια μου και την πρωτη επισκεψη την καναμε οταν ηταν 6 μηνων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΑ ΖΩΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΩ. ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΧΩ ΔΥΟ ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ.ΑΠΛΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΠΑΡΕΠΙΜΠΤΟΝΤΩΣ,ΑΝΝΙΩ, ΤΟΝ ΣΚΙΟΥΡΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΣΕ ΚΛΟΥΒΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ειχα το ιδιο προβλημα...ειχε η πεθερα μου ενα σκυλακι....η παιδιατρος μου ειχε πει οτι μεχρι να κανει το πρωτο εμβολιο το μωρο δεν πρεπει να ερχεται σε επαφη με ζωα....μετα το εμβολιο μπορει να ερχεται αλλα παντα με την επιβλεψη ενος μεγαλου...διοτι τα μικρα ειναι πολυ ενθουσιωδη και τα σκυλια μπορει να αντιδρασουν διαφορετικα..ακομα και τωρα το βλεπω που ο γιος μου ειναι κοντα 2 χρονων..οταν παμε στην πεθερα μου ο μικρος τρελενεται θελει να το παρει αγκαλια αλλα το σκυλι δεν αντιδρα παντα θετικα....οποτε πιστευω δεν υπαρχει προβλημα να πατε [βεβαια το σκυλι πρεπει να ειναι εμβολιασμενο]....φιλακια και μην σε αγχωνει η σκεψη...για σιγουρια παρε ενα τηλεφωνο την παιδιατρο σου...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρετη1 έγραψε:

και εγω ειχα το ιδιο προβλημα...ειχε η πεθερα μου ενα σκυλακι....η παιδιατρος μου ειχε πει οτι μεχρι να κανει το πρωτο εμβολιο το μωρο δεν πρεπει να ερχεται σε επαφη με ζωα....μετα το εμβολιο μπορει να ερχεται αλλα παντα με την επιβλεψη ενος μεγαλου...διοτι τα μικρα ειναι πολυ ενθουσιωδη και τα σκυλια μπορει να αντιδρασουν διαφορετικα..ακομα και τωρα το βλεπω που ο γιος μου ειναι κοντα 2 χρονων..οταν παμε στην πεθερα μου ο μικρος τρελενεται θελει να το παρει αγκαλια αλλα το σκυλι δεν αντιδρα παντα θετικα....οποτε πιστευω δεν υπαρχει προβλημα να πατε [βεβαια το σκυλι πρεπει να ειναι εμβολιασμενο]....φιλακια και μην σε αγχωνει η σκεψη...για σιγουρια παρε ενα τηλεφωνο την παιδιατρο σου...φιλακια

αρετη1 υπαρχει ενα θεμα ζηλιας των μικρων ειδικα σκυλιων προς τα παιδια...Σοβαρα! Κι εγω δεν το πιστευα μεχρι που ειδα το κανισακι μας να "ζηλευει"(να αντιδραει παραξενα/να ειναι ανυπακοη/να τα κανει μεσα στο σπιτι) οταν ειδε να κραταμε μωρο αγκαλια...Συγκεκριμενα, αισθανθηκα εντονα την ταση της να θελει να φυγει απο το σαλονι που καθομασταν με το παιδι και την φιλη μου...Εν τω μεταξυ η μικρουλα που ηταν 1 χρονων την κυνηγουσε (περπατουσε απο πισω της) για ν ατην χαιδεψει...

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΣΚΗΝΙΚΟ....

Αναρωτιεμαι τι αντιδραση θα εχει οταν θα γεννηθει η δικια μου...

Εννοειται οτι οι επαφες θα ειναι σε τεραστιες αποστασεις και η εισοδος στο σπιτι μου θα ειναι απαγορευμενη...

Αλλα θα πεσει ζηλια σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρετη1 έγραψε:

και εγω ειχα το ιδιο προβλημα...ειχε η πεθερα μου ενα σκυλακι....η παιδιατρος μου ειχε πει οτι μεχρι να κανει το πρωτο εμβολιο το μωρο δεν πρεπει να ερχεται σε επαφη με ζωα....μετα το εμβολιο μπορει να ερχεται αλλα παντα με την επιβλεψη ενος μεγαλου...διοτι τα μικρα ειναι πολυ ενθουσιωδη και τα σκυλια μπορει να αντιδρασουν διαφορετικα..

Το πρώτο εμβόλιο του παιδιου δεν έχει σχεση....Λοιπον, εγώ εχω γάτα στο σπίτι, πριν μείνω εγκυος..το εψαξα τρελα, ετρεχα απο γιναικολογο σε κτινιατρο, εψαχνα στο internet.. οπως σου ειπα και πριν το μονο θέμα που θα έχεις να σχοληθείς ειναι να ειναι το παιδι σου αλεργικο και σου ειπα πως θα το καταλάβεις. Διαφορετικά τα κατοικίδια μονο καλό μπορούν να κάνουν στο μωρό σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...