Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος 🧚, το θερμόμετρο ανεβαίνει🌡️🔥 σπίτι του κανεις δεν μένει.🌅🏖️.. και το μόνο που απομένει τα νινακια μας να φέρνει ❣️🤰🤗


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Για θύμισε μου σε ποια βδομάδα είσαι; 

Καλημέρα είμαι 17 σήμερα 

βασικά από μέσα νιώθω ότι κάτι σπρώχνει κ από έξω σε εκείνο το σημείο είναι πιο σκληρό το δέρμα από ότι στην υπόλοιπη κοιλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 405
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα είμαι 17 σήμερα 

βασικά από μέσα νιώθω ότι κάτι σπρώχνει κ από έξω σε εκείνο το σημείο είναι πιο σκληρό το δέρμα από ότι στην υπόλοιπη κοιλια 

Εγώ 17+5 ένιωσα το πρώτο χτυπηματακι αλλά σαν να το κάνει κάποιος με δάχτυλο από μέσα. Δηλαδή τόσο ηπιο. Μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι πολύ σπάνιο από τόσο νωρίς να το νιώσω και θα ήμουν σπάνια περίπτωση που το κατάλαβα. ( Εμένα 17+5 ήταν 12 εκατοστά και 200 γραμμάρια 🤣😝

Πιστεύω είναι πολύ νωρίς να κατάλαβες καρούμπαλο και να είναι το μωρό. Μπορεί να είναι κάτι άλλο.  Εγώ καρούμπαλο τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω. 30 η εβδομάδα. Μέχρι τώρα είχα χτυπήματα κινήσεις κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ 17+5 ένιωσα το πρώτο χτυπηματακι αλλά σαν να το κάνει κάποιος με δάχτυλο από μέσα. Δηλαδή τόσο ηπιο. Μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι πολύ σπάνιο από τόσο νωρίς να το νιώσω και θα ήμουν σπάνια περίπτωση που το κατάλαβα. ( Εμένα 17+5 ήταν 12 εκατοστά και 200 γραμμάρια 🤣😝

Πιστεύω είναι πολύ νωρίς να κατάλαβες καρούμπαλο και να είναι το μωρό. Μπορεί να είναι κάτι άλλο.  Εγώ καρούμπαλο τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω. 30 η εβδομάδα. Μέχρι τώρα είχα χτυπήματα κινήσεις κτλ

Ο καρούμπαλος ισως είναι τίποτα άλλο εκεί μέσα κανένα άλλο όργανο αλλά νομίζω η κίνηση ήταν του μωρού κάτι σαν ψαράκι να το πω οριζόντια ήταν η κίνηση! Εμένα ήταν 170γρ την περασμένη εβδομάδα! Δεν ήταν κάθετα η κίνηση να πω είναι έντερο…δεν ξέρω απόψε που θα ξαπλώσω ξανά θα δω αν το κάνει! Βασικά εμένα δεν ήταν χτύπημα ήταν μια κίνηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ο καρούμπαλος ισως είναι τίποτα άλλο εκεί μέσα κανένα άλλο όργανο αλλά νομίζω η κίνηση ήταν του μωρού κάτι σαν ψαράκι να το πω οριζόντια ήταν η κίνηση! Εμένα ήταν 170γρ την περασμένη εβδομάδα! Δεν ήταν κάθετα η κίνηση να πω είναι έντερο…δεν ξέρω απόψε που θα ξαπλώσω ξανά θα δω αν το κάνει! Βασικά εμένα δεν ήταν χτύπημα ήταν μια κίνηση 

Ααα η κίνηση θα είναι το μωράκι τότε. . Έτσι σαν ψαράκι και εγώ έτσι είχα νιώσει. Ναι εγώ για το καρούμπαλο είπα ότι δεν νομίζω να είναι το μωρό. Αλλά η κίνηση, θα την κατάλαβες θα είναι το νινι

Τέλεια. Τώρα θα μπεις σε ένα τρυπάκι να θες να ξαπλώνεις για να το νιώθεις. Χαχαχα θα έχει πολύ πλάκα. Και σε λίγο θα το νιώθεις πιο έντονα και δεν θα ανησυχείς τόσο❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα η κίνηση θα είναι το μωράκι τότε. . Έτσι σαν ψαράκι και εγώ έτσι είχα νιώσει. Ναι εγώ για το καρούμπαλο είπα ότι δεν νομίζω να είναι το μωρό. Αλλά η κίνηση, θα την κατάλαβες θα είναι το νινι

Τέλεια. Τώρα θα μπεις σε ένα τρυπάκι να θες να ξαπλώνεις για να το νιώθεις. Χαχαχα θα έχει πολύ πλάκα. Και σε λίγο θα το νιώθεις πιο έντονα και δεν θα ανησυχείς τόσο❣️❣️❣️

Ανυπομονώ να σχολασω να πάω να ξαπλώσω να το ξανά νιωσω 🤣🤣 ευτυχως γιατί ως την β επιπέδου δεν θα αντέξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ 17+5 ένιωσα το πρώτο χτυπηματακι αλλά σαν να το κάνει κάποιος με δάχτυλο από μέσα. Δηλαδή τόσο ηπιο. Μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι πολύ σπάνιο από τόσο νωρίς να το νιώσω και θα ήμουν σπάνια περίπτωση που το κατάλαβα. ( Εμένα 17+5 ήταν 12 εκατοστά και 200 γραμμάρια 🤣😝

Πιστεύω είναι πολύ νωρίς να κατάλαβες καρούμπαλο και να είναι το μωρό. Μπορεί να είναι κάτι άλλο.  Εγώ καρούμπαλο τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω. 30 η εβδομάδα. Μέχρι τώρα είχα χτυπήματα κινήσεις κτλ

Εγώ 16 εβδομάδων ένιωσα το πρώτο μου μωράκι και 18 εβδομάδων το δεύτερο 😘😁❤️ φυσικά και γίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ 16 εβδομάδων ένιωσα το πρώτο μου μωράκι και 18 εβδομάδων το δεύτερο 😘😁❤️ φυσικά και γίνεται... 

Ναι η κίνηση ειπαμε ότι είναι το μωράκι σίγουρα. 

Για το εξόγκωμα λέγαμε 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ανυπομονώ να σχολασω να πάω να ξαπλώσω να το ξανά νιωσω 🤣🤣 ευτυχως γιατί ως την β επιπέδου δεν θα αντέξω 

Χαχαχαχα έτσι ακριβώς έκανα και εγώ. Ήθελα να είμαι ξαπλωμένη και περιμενα. Ναι σίγουρα μέχρι την β επιπέδου θα καταλαβαίνεις πολύ έντονα πράγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Χαχαχαχα έτσι ακριβώς έκανα και εγώ. Ήθελα να είμαι ξαπλωμένη και περιμενα. Ναι σίγουρα μέχρι την β επιπέδου θα καταλαβαίνεις πολύ έντονα πράγματα

Το μωράκι σου εσένα πήρε θέση ή νωρις ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Το μωράκι σου εσένα πήρε θέση ή νωρις ακόμα; 

Εγώ είμαι 30 η εβδομάδα.  Το Σάββατο μπαίνω στον 8ο μήνα. 

Την βδομάδα που μας πέρασε δεν μπορούσα να περπατήσω από την δυσφορία χαμηλά. Πήγα στο γιατρό. Είδαμε ότι έχει κεφαλι πάνω και πόδια και τα δύο σφηνωμένα χαμηλά στο τρίγωνο και επειδή κλωτσαει είναι λεπτό εκεί το τοίχωμα και για αυτό ένιωθα αυτή την ιστορία πάλι καλά αυτή η στάση κράτησε τέσσερις μέρες μετά ήμουνα καλά. 

Και σαν να μην έφταναν αυτές οι τέσσερις μέρες από χθες ξεκίνησα να με πονάνε οι προσαγωγοί λες και έχω κάνει γυμναστική. Λες και έχω κάνει πολλές ώρες ανοίγματα πολύ πόνο. Και λέω εντάξει δεν είναι κάτι θα περάσει και έγινε χειρότερα σήμερα κούτσαινα δεν μπορούσα να περπατήσω ένιωθα μυοσκελετικούς πόνους εκεί χαμηλά στην πυελική χώρα. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό μόνο άμα είσαι χάλια να παίρνεις depon δεν μπορώ λέει να σου δώσω κάτι αντιφλεγμονώδες. 

Στην άλλη ομαδική που είναι με τα κορίτσια του μήνα Μου. το χουνε πάθει και εκείνες και μου λένε ότι οι γιατροί τους είπαν ότι είναι σύμπτωμα τελευταίου τριμήνου είναι λόγω της αυξημένης ρελαξίνη της και ότι χαλαρώνουν οι αρθρώσεις στη λεκάνη και υπάρχει αυτό το πρόβλημα. ( Το βρήκα και εγώ στο ιντερνετ) άστα να πάνε 

Κατά τα άλλα την Δευτέρα έχω το πρώτο μου ντομπλερ ( μιας και θα κάνω δύο ) και ανυπομονωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είμαι 30 η εβδομάδα.  Το Σάββατο μπαίνω στον 8ο μήνα. 

Την βδομάδα που μας πέρασε δεν μπορούσα να περπατήσω από την δυσφορία χαμηλά. Πήγα στο γιατρό. Είδαμε ότι έχει κεφαλι πάνω και πόδια και τα δύο σφηνωμένα χαμηλά στο τρίγωνο και επειδή κλωτσαει είναι λεπτό εκεί το τοίχωμα και για αυτό ένιωθα αυτή την ιστορία πάλι καλά αυτή η στάση κράτησε τέσσερις μέρες μετά ήμουνα καλά. 

Και σαν να μην έφταναν αυτές οι τέσσερις μέρες από χθες ξεκίνησα να με πονάνε οι προσαγωγοί λες και έχω κάνει γυμναστική. Λες και έχω κάνει πολλές ώρες ανοίγματα πολύ πόνο. Και λέω εντάξει δεν είναι κάτι θα περάσει και έγινε χειρότερα σήμερα κούτσαινα δεν μπορούσα να περπατήσω ένιωθα μυοσκελετικούς πόνους εκεί χαμηλά στην πυελική χώρα. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό μόνο άμα είσαι χάλια να παίρνεις depon δεν μπορώ λέει να σου δώσω κάτι αντιφλεγμονώδες. 

Στην άλλη ομαδική που είναι με τα κορίτσια του μήνα Μου. το χουνε πάθει και εκείνες και μου λένε ότι οι γιατροί τους είπαν ότι είναι σύμπτωμα τελευταίου τριμήνου είναι λόγω της αυξημένης ρελαξίνη της και ότι χαλαρώνουν οι αρθρώσεις στη λεκάνη και υπάρχει αυτό το πρόβλημα. ( Το βρήκα και εγώ στο ιντερνετ) άστα να πάνε 

Κατά τα άλλα την Δευτέρα έχω το πρώτο μου ντομπλερ ( μιας και θα κάνω δύο ) και ανυπομονωωω

Ευτυχως άλλαξε θέση….δεν ηθελεσ Κ τουαλέτα π ήταν εκεί;;
 

Αα ναι ναι κ η μέση μπορεί να σε πονάει για το ίδιο λόγο!! Υπομονή…μαγνησιο παίρνεις; Καπως είναι μυοχαλαρωτικό! 

αυτό το ντόπλερ γιατί γίνεται;; Θα κανεις δυο γιατί σου είπε ο γιατρος; Κανονικά δλδ είναι 1 κ αν κρίνει ότι χρειάζεται θα πας κ για 2; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ευτυχως άλλαξε θέση….δεν ηθελεσ Κ τουαλέτα π ήταν εκεί;;
 

Αα ναι ναι κ η μέση μπορεί να σε πονάει για το ίδιο λόγο!! Υπομονή…μαγνησιο παίρνεις; Καπως είναι μυοχαλαρωτικό! 

αυτό το ντόπλερ γιατί γίνεται;; Θα κανεις δυο γιατί σου είπε ο γιατρος; Κανονικά δλδ είναι 1 κ αν κρίνει ότι χρειάζεται θα πας κ για 2; 

Ναι ήθελα πολύ τουαλέτα. Όλη την ώρα χωρίς να έχω να βγάλω τίποτα. Μια σταγόνα. Χαχα 

Η μέση ακόμα όχι. Αλλά θα δίξει. Ναι παίρνω μαγνήσιο. Μου είπε ο γιατρός να το συνεχίσω ότι μόνο με αυτό θα βοηθηθω. 

Κάθε τρίμηνο υπάρχει μια βασική εξέταση. 1ο η αυχενική. 2ο η β επιπέδου. Και 3 ο τρίμηνο η ντομπλερ. Βλέπει αναλυτικά τα όργανα και τα μέλη του μωρού. Κανονικά κάνεις 1. Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι όταν υπάρχει κάποιος λόγος συνηστουμε 2. Εμένα επειδή μου είχε βρει αυτό με την αυξημένη πίεση δεξιάς αρτηρίας. Μου είχε πει καιρό ότι εσυ θα κάνεις δυο. Οπότε το πρώτο μου θα είναι τώρα 30 η εβδομάδα. Και το δεύτερο μου θα είναι 33 η ( που γίνεται το βασικό για όλες τις κοπέλες) 

Εντάξει θα τα κάνω στο νοσοκομείο. Πάλι καλά. Έκλεισα ραντεβού και για τα δύο και μου είπανε το δεύτερο πιο φτηνό , θα θεωρηθεί επαναλλειπτικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είμαι 30 η εβδομάδα.  Το Σάββατο μπαίνω στον 8ο μήνα. 

Την βδομάδα που μας πέρασε δεν μπορούσα να περπατήσω από την δυσφορία χαμηλά. Πήγα στο γιατρό. Είδαμε ότι έχει κεφαλι πάνω και πόδια και τα δύο σφηνωμένα χαμηλά στο τρίγωνο και επειδή κλωτσαει είναι λεπτό εκεί το τοίχωμα και για αυτό ένιωθα αυτή την ιστορία πάλι καλά αυτή η στάση κράτησε τέσσερις μέρες μετά ήμουνα καλά. 

Και σαν να μην έφταναν αυτές οι τέσσερις μέρες από χθες ξεκίνησα να με πονάνε οι προσαγωγοί λες και έχω κάνει γυμναστική. Λες και έχω κάνει πολλές ώρες ανοίγματα πολύ πόνο. Και λέω εντάξει δεν είναι κάτι θα περάσει και έγινε χειρότερα σήμερα κούτσαινα δεν μπορούσα να περπατήσω ένιωθα μυοσκελετικούς πόνους εκεί χαμηλά στην πυελική χώρα. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό μόνο άμα είσαι χάλια να παίρνεις depon δεν μπορώ λέει να σου δώσω κάτι αντιφλεγμονώδες. 

Στην άλλη ομαδική που είναι με τα κορίτσια του μήνα Μου. το χουνε πάθει και εκείνες και μου λένε ότι οι γιατροί τους είπαν ότι είναι σύμπτωμα τελευταίου τριμήνου είναι λόγω της αυξημένης ρελαξίνη της και ότι χαλαρώνουν οι αρθρώσεις στη λεκάνη και υπάρχει αυτό το πρόβλημα. ( Το βρήκα και εγώ στο ιντερνετ) άστα να πάνε 

Κατά τα άλλα την Δευτέρα έχω το πρώτο μου ντομπλερ ( μιας και θα κάνω δύο ) και ανυπομονωωω

Καλά αποτελέσματα με το doppler ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Δεν ξέρω αν κάποια κοπέλα μένει κοντά στο Ντραφι, ευχομαι να πάνε όλα καλά.. Ο Θεός να βοηθήσει όλους τους ανθρώπους εκεί... 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ 17+5 ένιωσα το πρώτο χτυπηματακι αλλά σαν να το κάνει κάποιος με δάχτυλο από μέσα. Δηλαδή τόσο ηπιο. Μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι πολύ σπάνιο από τόσο νωρίς να το νιώσω και θα ήμουν σπάνια περίπτωση που το κατάλαβα. ( Εμένα 17+5 ήταν 12 εκατοστά και 200 γραμμάρια 🤣😝

Πιστεύω είναι πολύ νωρίς να κατάλαβες καρούμπαλο και να είναι το μωρό. Μπορεί να είναι κάτι άλλο.  Εγώ καρούμπαλο τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω. 30 η εβδομάδα. Μέχρι τώρα είχα χτυπήματα κινήσεις κτλ

Εγω η εξωγήινος είμαι η πολύ έμπειρη χαχαχα.. τον μεγάλο άργησα να τον νοιώσω.. τον μικρό τον ένοιωσα λίγο πιο νωρίς από τον μεγάλο αλλά αυτό το σποράκι το νοιώθω από νωρίς και τώρα στην 13&4 βδ το νοιώθω περισσότερο όταν είμαι εντελώς ξαπλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ήθελα πολύ τουαλέτα. Όλη την ώρα χωρίς να έχω να βγάλω τίποτα. Μια σταγόνα. Χαχα 

Η μέση ακόμα όχι. Αλλά θα δίξει. Ναι παίρνω μαγνήσιο. Μου είπε ο γιατρός να το συνεχίσω ότι μόνο με αυτό θα βοηθηθω. 

Κάθε τρίμηνο υπάρχει μια βασική εξέταση. 1ο η αυχενική. 2ο η β επιπέδου. Και 3 ο τρίμηνο η ντομπλερ. Βλέπει αναλυτικά τα όργανα και τα μέλη του μωρού. Κανονικά κάνεις 1. Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι όταν υπάρχει κάποιος λόγος συνηστουμε 2. Εμένα επειδή μου είχε βρει αυτό με την αυξημένη πίεση δεξιάς αρτηρίας. Μου είχε πει καιρό ότι εσυ θα κάνεις δυο. Οπότε το πρώτο μου θα είναι τώρα 30 η εβδομάδα. Και το δεύτερο μου θα είναι 33 η ( που γίνεται το βασικό για όλες τις κοπέλες) 

Εντάξει θα τα κάνω στο νοσοκομείο. Πάλι καλά. Έκλεισα ραντεβού και για τα δύο και μου είπανε το δεύτερο πιο φτηνό , θα θεωρηθεί επαναλλειπτικο. 

Στον καιρό των δικό μου παιδιών δεν έκανα τέτοια εξέταση.. τώρα που αποφάσισα στα γεράματα να κάνω παιδί έμαθα και αυτές τις εξετάσεις.. όλο άγχος όμως ρε παιδί μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ήθελα πολύ τουαλέτα. Όλη την ώρα χωρίς να έχω να βγάλω τίποτα. Μια σταγόνα. Χαχα 

Η μέση ακόμα όχι. Αλλά θα δίξει. Ναι παίρνω μαγνήσιο. Μου είπε ο γιατρός να το συνεχίσω ότι μόνο με αυτό θα βοηθηθω. 

Κάθε τρίμηνο υπάρχει μια βασική εξέταση. 1ο η αυχενική. 2ο η β επιπέδου. Και 3 ο τρίμηνο η ντομπλερ. Βλέπει αναλυτικά τα όργανα και τα μέλη του μωρού. Κανονικά κάνεις 1. Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι όταν υπάρχει κάποιος λόγος συνηστουμε 2. Εμένα επειδή μου είχε βρει αυτό με την αυξημένη πίεση δεξιάς αρτηρίας. Μου είχε πει καιρό ότι εσυ θα κάνεις δυο. Οπότε το πρώτο μου θα είναι τώρα 30 η εβδομάδα. Και το δεύτερο μου θα είναι 33 η ( που γίνεται το βασικό για όλες τις κοπέλες) 

Εντάξει θα τα κάνω στο νοσοκομείο. Πάλι καλά. Έκλεισα ραντεβού και για τα δύο και μου είπανε το δεύτερο πιο φτηνό , θα θεωρηθεί επαναλλειπτικο. 

Ααα κατάλαβα…καλά αποτελέσματα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Χθες το βράδυ ξάπλωσα πάλι με την αγωνία να το νιωσω αλλά τίποτα…μάλλον θα ήταν ιδέα μου ☹️☹️ Εκτός κ αν ήμουν πολύ κουρασμένη γιατί σχόλασα πήγα σουπερμάρκετ, καθάρισα λίγο τη κουζίνα, μαγείρεψα, έβαλα πλυντήριο, φάγαμε κ έκανα μπάνιο κ έπεσα ξερή…παίζει ρολο αν είσαι κουρασμένος;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χθες το βράδυ ξάπλωσα πάλι με την αγωνία να το νιωσω αλλά τίποτα…μάλλον θα ήταν ιδέα μου ☹️☹️ Εκτός κ αν ήμουν πολύ κουρασμένη γιατί σχόλασα πήγα σουπερμάρκετ, καθάρισα λίγο τη κουζίνα, μαγείρεψα, έβαλα πλυντήριο, φάγαμε κ έκανα μπάνιο κ έπεσα ξερή…παίζει ρολο αν είσαι κουρασμένος;; 

Κοίτα επειδή η κίνηση είναι τόσοι ήπια μπορεί να μην την καταλαβαίνεις κάθε μέρα. Μην ανησυχείς

Κοντεύεις πολύ στο να το καταλαβαίνεις και να φας και εσύ τις κλωτσιτσες σου 😝 

Το πάρτυ είναι 27??? 

Και β επιπέδου έκλεισες; Πότε έχεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα επειδή η κίνηση είναι τόσοι ήπια μπορεί να μην την καταλαβαίνεις κάθε μέρα. Μην ανησυχείς

Κοντεύεις πολύ στο να το καταλαβαίνεις και να φας και εσύ τις κλωτσιτσες σου 😝 

Το πάρτυ είναι 27??? 

Και β επιπέδου έκλεισες; Πότε έχεις;

 

Καλημέρα 🥰🥰🥰 όχι το πάρτυ είναι την Κυριακή 24/7 και β επιπέδου έχω 11/8 και μετά ραντεβού με τη γιατρο 12/8 κ μετά φαντάζομαι θα με δει τον Σεπτέμβρη ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χθες το βράδυ ξάπλωσα πάλι με την αγωνία να το νιωσω αλλά τίποτα…μάλλον θα ήταν ιδέα μου ☹️☹️ Εκτός κ αν ήμουν πολύ κουρασμένη γιατί σχόλασα πήγα σουπερμάρκετ, καθάρισα λίγο τη κουζίνα, μαγείρεψα, έβαλα πλυντήριο, φάγαμε κ έκανα μπάνιο κ έπεσα ξερή…παίζει ρολο αν είσαι κουρασμένος;; 

Καλημέρα μην σε αγχώνει καθόλου αυτό.. εγώ ένιωθα την πρώτη κίνηση 17 και κάτι και μετά ξανά ένιωσα όταν ήμουν 18 και κάτι δηλαδή πέρασαν περίπου 5 μερες για να το καταλάβω πάλι που νόμιζα πως έκανα λαθος τότε αλλά δεν έκανα… όταν είχα πάει γιατρό 18 εβδομάδων με ρώτησε αν έχω νιώσει κάτι και έλεγα δεν είμαι σίγουρη ότι είναι αυτό είναι πολύ λίγο και στιγμιαίο και μου λέει ο γιατρός αυτό είναι..19 εβδομάδων και 3 μερες όμως ήταν μετά πιο εντονο απλά στην αρχή δεν το κάνει συνέχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χθες το βράδυ ξάπλωσα πάλι με την αγωνία να το νιωσω αλλά τίποτα…μάλλον θα ήταν ιδέα μου ☹️☹️ Εκτός κ αν ήμουν πολύ κουρασμένη γιατί σχόλασα πήγα σουπερμάρκετ, καθάρισα λίγο τη κουζίνα, μαγείρεψα, έβαλα πλυντήριο, φάγαμε κ έκανα μπάνιο κ έπεσα ξερή…παίζει ρολο αν είσαι κουρασμένος;; 

Καλέ που βρίσκεις τη δύναμη και κάνεις όλα αυτά???? 💪Μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Δεν ξέρω αν κάποια κοπέλα μένει κοντά στο Ντραφι, ευχομαι να πάνε όλα καλά.. Ο Θεός να βοηθήσει όλους τους ανθρώπους εκεί... 🙏

Εμείς στην Αθήνα το σπίτι μας είναι στην Παλλήνη. Οι δικοί μου είναι εκεί. Τους είπαν να εκκενωσουν την περιοχή. Το πρόβλημα είναι με τον μπαμπά που είναι ανάπηρος αλλά είπε η πυροσβεστική θα βοηθήσει. Ακόμα δεν έχει φτάσει να είναι επικίνδυνο ως μέσα στον οικισμο. Τα μαθαίνω εν τω μεταξύ από 500χλμ μακριά τα νέα και έχει πιαστεί η ψυχή μου. Αυτή η φωτιά καίει κατοικημενες ζώνες, δηλ. ήθελα να ήξερα ποιος το ξεκίνησε όλο αυτό. Ο Θεός βοηθός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα μην σε αγχώνει καθόλου αυτό.. εγώ ένιωθα την πρώτη κίνηση 17 και κάτι και μετά ξανά ένιωσα όταν ήμουν 18 και κάτι δηλαδή πέρασαν περίπου 5 μερες για να το καταλάβω πάλι που νόμιζα πως έκανα λαθος τότε αλλά δεν έκανα… όταν είχα πάει γιατρό 18 εβδομάδων με ρώτησε αν έχω νιώσει κάτι και έλεγα δεν είμαι σίγουρη ότι είναι αυτό είναι πολύ λίγο και στιγμιαίο και μου λέει ο γιατρός αυτό είναι..19 εβδομάδων και 3 μερες όμως ήταν μετά πιο εντονο απλά στην αρχή δεν το κάνει συνέχεια 

Αααα μάλιστα όποτε να μην αγχώνομαι γιατί ξερεις έκανα ομελετα να φάω χθες το βράδυ και δεν ξέρω μου μπήκε η ιδέα ότι το αυγο ήταν χαλσμενο κ ότι θα πάθω σαλμονέλα κ ότι για αυτό δε κουνιέται!!! Άσε χάζεψα 😂😂🤣🤣🤣🤣

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Καλέ που βρίσκεις τη δύναμη και κάνεις όλα αυτά???? 💪Μπράβο!

Άσε δε ξέρω κ εγώ καποιες φορες πως βρίσκω την δύναμη…κ φαντάσου τα πιάτα μετά κ τα ρούχα τα άπλωσε ο άντρας μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χθες το βράδυ ξάπλωσα πάλι με την αγωνία να το νιωσω αλλά τίποτα…μάλλον θα ήταν ιδέα μου ☹️☹️ Εκτός κ αν ήμουν πολύ κουρασμένη γιατί σχόλασα πήγα σουπερμάρκετ, καθάρισα λίγο τη κουζίνα, μαγείρεψα, έβαλα πλυντήριο, φάγαμε κ έκανα μπάνιο κ έπεσα ξερή…παίζει ρολο αν είσαι κουρασμένος;; 

Τα έκανες όλα αυτά ενώ είσαι έγκυος;;; αλήθεια;;;;;;; ρε κορίτσι σιγά σιγά... Πρόσεχε.. Ξεκούραση λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ δεν είχα τον πόνο και τα καφέ που λες αλλά αισθανόμουν ένα βάρος και είχα συχνοουρία! Μακάρι να είναι κορίτσι μου συμπτώματα και να δεις ένα μεγάλο νούμερο χοριακής!!!
    • @marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!!  Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏
    • Άντε καλέ που θα το βγάλεις έξω το σκύλο!!! Να βγουν αυτοί!
    • Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου… @Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…
    • Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο. Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...