Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος 🧚, το θερμόμετρο ανεβαίνει🌡️🔥 σπίτι του κανεις δεν μένει.🌅🏖️.. και το μόνο που απομένει τα νινακια μας να φέρνει ❣️🤰🤗


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια βγήκα θετική στον κοβιντ! Ο άντρας μ πάλι αρνητικός! Πάλι με πονούσε λίγο ο λαιμός κ έκανα τεστ κ ολοκάθαρο θετικό!! Κ το έκανα απλά για να το αποκλείσω! Και επίσης 1 εβδομάδα δουλεια έμεινε και θα παίρναμε τις αδειες μας! Ελεος πάλι δεν θα πληρωθώ όλο το μήνα!!! 

Περαστικά κορίτσι μου. Γρήγορα και ανώδυνα εύχομαι να περάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 405
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Περαστικά κορίτσι μου. Γρήγορα και ανώδυνα εύχομαι να περάσει. 

Πιο πολύ στεναχωριεμαι που πήγα στον αδερφό μου κ έπαιζα με το μικρό καμία ώρα σήμερα όταν σχόλασα! Κ η νύφη μ έχει κ επαγγελματικό ταξίδι αύριο! Έκανα τεστ είναι αρνητικό αλλά αν τους κόλλησα σε 4-5 μερες θα φανεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μίλησα με τον γιατρό μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι πολύ καλά και έχω φοβηθεί αρκετά. 

 

Μου είπε ότι το θετικό είναι το μωρό έχει αρκετά κιλά για την εβδομάδα του είναι 1.600 περίπου

 

Ωστόσο έχει γεράσει ο πλακούντας έχει φτάσει τρίτο στάδιο και τελευταίο που αυτό συνήθως φτάνει από την 36 η και μετά. Έμενα γέρασε ένα μήνα πριν. Αυτό έγινε από την αυξημένη αρτηριακή πίεση λέει που είχα. Δεν φταίω σε κάτι και ίσα-ίσα καλά που περναμε salospir λέει ήταν σωτηριο γιατί αλλιώς λέει θα είχες γεννησει ήδη ένα πρόωρο μωρό. 

 

Του λέω και τώρα τι κάνουμε αυτό είναι πολύ κακό;; μου λέει θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα θα έρχεσαι να σε βλέπω να βλέπουμε πώς είναι ο πλακούντας. Και θα μπεις προγραμματισμένα. Δηλαδή του λέω δεν πάω σύμφωνα με την πητ τέλη Σεπτέμβρη; Μου λέει τι τέλη Σεπτέμβρη καλέ..εδώ θα παλέψουμε να φτάσεις στον μήνα σου 😮🥺 . 27 Αυγούστου μπαίνω κανονικά στον μήνα μου. Θα με βλέπει κάθε βδομάδα και μόλις δεν αντέξει άλλο ο πλακούντας μου είπε θα μου πει ημερομηνία που θα πάω μέσα και μάλλον λέει καισαρική επειδή δεν γίνεται πρόκληση σε αυτή την κατασταση. 😔😔

 

Όσο για τις συσπάσεις που του εξήγησα μου είπε ότι ναι αυτά είναι συσπάσεις .σταματάω το περπάτημα και γενικά την πολλή κίνηση και ξεκινάω utrogestan πρωί-βράδυ. . Οπότε μωράκι Αυγούστου το βλέπω 🤷🏻 θέλω να είναι καλά. Τουλάχιστον να φτάσει 2300. Φοβάμαι πολύ μην και σταματήσει να το ταιζει ο πλακούντας. Αλλά μου λέει θα σε βλέπω κάθε βδομάδα. και αν πάω Δευτέρα ας πούμε και μετά μέχρι να ξανά πάω έχει πάθει θέμα ;

Λοιπόν εφάρμοσε την τεχνική μέρα με τη μέρα που περνάει. Έτσι θα μετράς, το μωρό θα πάρει βάρος και όταν έρθει η ώρα θα το πάρετε. Δεν ωφελεί ούτε η στεναχώρια ούτε το άγχος τώρα. Μέρα μέρα που θα περνάει με ελπίδα και πίστη εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πιο πολύ στεναχωριεμαι που πήγα στον αδερφό μου κ έπαιζα με το μικρό καμία ώρα σήμερα όταν σχόλασα! Κ η νύφη μ έχει κ επαγγελματικό ταξίδι αύριο! Έκανα τεστ είναι αρνητικό αλλά αν τους κόλλησα σε 4-5 μερες θα φανεί 

Δε φταις εσύ, ούτε το ήξερες ούτε το ήθελες. Μπορεί και να μην κόλλησαν. Ούτε εμείς καταλάβαμε πως κολλήσαμε τότε που το περάσαμε οικογενειακώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Δε φταις εσύ, ούτε το ήξερες ούτε το ήθελες. Μπορεί και να μην κόλλησαν. Ούτε εμείς καταλάβαμε πως κολλήσαμε τότε που το περάσαμε οικογενειακώς. 

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου! Εχεις δίκιο! Μια εβδομάδα σπίτι τώρα…ελπίζω να το περάσω οπως τη πρώτη φορά! Αλλά ρε εσυ μου κάνει εντύπωση το συζητάω με τόσους γιατρους δλδ ασθενεις να έχουν συμπτώματα κ να βγαίνουν αρνητικοί  για 2-3 μερες κ εγώ με το λίγο τσίμπημα του λαιμού βγαίνει θετικό κ μάλιστα πολύ θετικό οπως κ τη πρώτη φορα!!! Έκανα τεστ την Παρασκευή Σάββατο κ Κυριακή κ ήμουν αρνητική, χθες δεν έκανα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου! Εχεις δίκιο! Μια εβδομάδα σπίτι τώρα…ελπίζω να το περάσω οπως τη πρώτη φορά! Αλλά ρε εσυ μου κάνει εντύπωση το συζητάω με τόσους γιατρους δλδ ασθενεις να έχουν συμπτώματα κ να βγαίνουν αρνητικοί  για 2-3 μερες κ εγώ με το λίγο τσίμπημα του λαιμού βγαίνει θετικό κ μάλιστα πολύ θετικό οπως κ τη πρώτη φορα!!! Έκανα τεστ την Παρασκευή Σάββατο κ Κυριακή κ ήμουν αρνητική, χθες δεν έκανα…

Περαστικά κορίτσι μου!! Βγήκα κ εγώ την Κυριακή θετική έχοντας μόνο πονοκέφαλο… Χθες κ σήμερα έχω μόνο μπούκωμα, αλλά με το air condition δεν μπορώ να πω ότι περνάω κ πολύ καλά… Μίλησε με το γιατρό σου για οδηγίες, εμένα ντεπόν μόνο μου έδωσε 4 γραμμάρια την ημέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Περαστικά κορίτσι μου!! Βγήκα κ εγώ την Κυριακή θετική έχοντας μόνο πονοκέφαλο… Χθες κ σήμερα έχω μόνο μπούκωμα, αλλά με το air condition δεν μπορώ να πω ότι περνάω κ πολύ καλά… Μίλησε με το γιατρό σου για οδηγίες, εμένα ντεπόν μόνο μου έδωσε 4 γραμμάρια την ημέρα. 

Μίλησα ήδη μου είπε βιταμίνη C D ένα σιρόπι π έχουμε στη εταιρία π δουλεύω για το λαιμό κ αν κάνω πυρετό πανατολ! Ούτε εγώ μπορώ να κοιμηθώ χωρις το κλιματιστικό κ χωρις παγωμένο νερό! Κ ισως να μη είναι κ τόσο καλό για το λαιμό, αν κ τώρα ο λαιμός μου πέρασε ισως από το σιρόπι να μαλάκωσε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Έχω χαθεί γιατί τρέχω με τις ετοιμασίες του γάμου που είναι σε 1 μήνα γι’αυτό δεν προλαβαίνω να μπω καθόλου!

@Raf123 @Nandia- κορίτσια περαστικά!! Ελπίζω να το περάσετε ήπια!!

@babyblue94 κορίτσι μου διάβασα τα νέα σου. Όντως θυμάμαι κι εγώ στο ντοπλερ ο πλακούντας μου ήταν grade I. Το καλό είναι ότι είναι πολύ καλά στα κιλά του το μωράκι σου, και από δω και πέρα παίρνουν αρκετό βάρος κάθε εβδομάδα. Η καισαρική είναι κι αυτή ένα άγχος.αλλά αν είναι για το καλό του μωρού χαλάλι! Να σκέφτεσαι ότι τα πήγες περίφημα και έφτασες μέχρι εδώ. Μέρα με τη μέρα που περνάει είναι κέρδος για το μωράκι, να το παρακολουθείτε και ελπίζω πραγματικά να φτάσεις μέχρι το μήνα σου. Όντως έπρεπε να πει κάτι ο γιατρός του ντοπλερ.

@Raf123 επειδή με ρώταγες για τις ετοιμασίες, έχω κλείσει φωτογράφο/βιντεο, έκλεισα μακιγιαζ/χτένισμα, έκανα και την πρόβα γι’αυτά, την Πέμπτη έχω πάλι και πρόβα νυφικού. Παπούτσια νυφικά βρήκα και τα παρήγγειλα!! Παπούτσια για το πάρτυ επίσης παρήγγειλα!
Όσο για τα αξεσουάρ, πήγα σήμερα σε μία σχεδιάστρια και βρήκα σκουλαρίκια, αλλά έκλεισα ραντεβού την άλλη εβδομάδα ώστε να τα δούμε καλύτερα και να δούμε μήπως μου φτιάξει και κάτι για τα μαλλιά που σκέφτηκε ότι θα ταιριάζει με το νυφικό μου που της έδειξα! 
Στολισμό είχα κλείσει και είχα βρει ούτως ή άλλως τι θέλω, και σήμερα είχαμε ραντεβού με τις κοπέλες που θα μας τα κάνουν.τους τα είπα και τα βρήκαμε οπότε είμαστε οκ κι από αυτό το κομμάτι!!
Το μόνο που δεν έχω βρει και με αγχώνει είναι το φόρεμα της δεξίωσης. Βασικά έχω βρει ακριβώς τι θέλω, απλά δεν το βρίσκω στα μαγαζιά και πουθενά στο ιντερνετ. Σκέφτομαι μήπως πάω να μου το ράψουν, αν προλαβαίνω. 
Τώρα από τα βασικά μας μένουν το φόρεμα του πάρτυ, τα παπούτσια του άντρα μου, τα στέφανα και το σετ κουμπάρου. Για τα δύο τελευταία έχουμε βρει τι θέλουμε και θα πάρω τηλ αύριο..ελπίζω να τα προλάβουμε!! 
Επίσης τις μπομπονιέρες που είχαμε πάρει να τις φτιάξουμε μόνοι μας, δεν τις έχουμε φτιάξει ακόμα.μάλλον θα μας βοηθήσει μια φίλη μου που κάνει μπομπονιέρες! 
Κατά τα άλλα μας μένουν λεπτομέρειες, τα πυροτεχνήματα, τα ποτά κλπ, αλλά θέλω να τα τελειώνω όλα αυτή και την άλλη εβδομάδα για να είμαι χαλαρή!!

Το Σάββατο φεύγουμε τριήμερο με τους φίλους μας στη Μύκονο, σαν prewedding party ας πούμε! Ανυπομονώ γιατί θα πάμε μετά από πολύ καιρό διακοπές μόνοι μας, αλλά αγχώνομαι και λίγο για τα παιδιά που θα τα αφήσω στους γονείς μου, πιο πολύ γιατί η μικρή δε ξέρω αν θα είναι οκ, δεν την έχουμε ξαναφήσει και φοβάμαι μη ζοριστούν και δεν τα καταφέρουν!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!

Εσείς τον μεταφέρατε για του χρόνου τελικά το γάμο;

@Antonia2 Αντωνία μου τι κάνεις;; Πώς πάνε οι δικές σου ετοιμασίες;☺️ Είδα και ο άντρας σου πάει καλύτερα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- μου για το φύλο πώς σου είπε ο γιατρός αγοράκι αν δεν είδε κάτι;; Δεν κατάλαβα! Μήπως ανοιξε τα πόδια κάποια στιγμή και το είδε; Μου κάνει εντύπωση να κάνει πρόβλεψη έτσι, χωρίς να δει κάτι εννοώ. Πάντως σίγουρα στη β’ επιπέδου είναι πιο σίγουρο το φύλο!! Αν και όντως αν είναι αγόρι σπάνια πέφτουν εξω😄 σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα;; Στην αυχενική ήταν που σου ειπε για το φύλο;

Εμένα στην αυχενική θυμάμαι ο μικρός μου έκανε μπαμ ότι είναι αγόρι😆 δηλαδή το καταλαβαμε μέχρι κι εμείς που δεν είχαμε ιδέα από αυτά 😂

@Raf123 διάβασα και τα νέα σου για το πάρτυ!! Εντάξει τι να πω..ήμασταν σίγουρες χαχα💙💙 ετοιμάσου να πάθεις έρωτα😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια βγήκα θετική στον κοβιντ! Ο άντρας μ πάλι αρνητικός! Πάλι με πονούσε λίγο ο λαιμός κ έκανα τεστ κ ολοκάθαρο θετικό!! Κ το έκανα απλά για να το αποκλείσω! Και επίσης 1 εβδομάδα δουλεια έμεινε και θα παίρναμε τις αδειες μας! Ελεος πάλι δεν θα πληρωθώ όλο το μήνα!!! 

Ωχ και εσύ;;; Περαστικά κορίτσι μου να προσέχεις!!!!! Πολύ νερό και βιταμίνες ξέρεις εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2022 at 7:47 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Αφού δεν άνοιξε τα πόδια γιατί σας είπε τότε;; Ισως να έκανε κ λαθος! Εκτός αν τα άνοιξε για μια στιγμή κ εσείς δε το προσέξατε 

Οχι αφου ήταν ανάσκελα συνέχεια.. κοιμόταν.. όταν ήταν ανάσκελα μου έδειξε κάτι μακρύ αλλα μπυ φάνηκε μακρύ για εμβρύου εκτός αν είναι τόσο προικισμένο..τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Nandia- μου για το φύλο πώς σου είπε ο γιατρός αγοράκι αν δεν είδε κάτι;; Δεν κατάλαβα! Μήπως ανοιξε τα πόδια κάποια στιγμή και το είδε; Μου κάνει εντύπωση να κάνει πρόβλεψη έτσι, χωρίς να δει κάτι εννοώ. Πάντως σίγουρα στη β’ επιπέδου είναι πιο σίγουρο το φύλο!! Αν και όντως αν είναι αγόρι σπάνια πέφτουν εξω😄 σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα;; Στην αυχενική ήταν που σου ειπε για το φύλο;

Εμένα στην αυχενική θυμάμαι ο μικρός μου έκανε μπαμ ότι είναι αγόρι😆 δηλαδή το καταλαβαμε μέχρι κι εμείς που δεν είχαμε ιδέα από αυτά 😂

@Raf123 διάβασα και τα νέα σου για το πάρτυ!! Εντάξει τι να πω..ήμασταν σίγουρες χαχα💙💙 ετοιμάσου να πάθεις έρωτα😍😍

Ηταν συνέχεια ανάσκελα και κοιμόταν..  στην αυχενική ειμουν 12&5.. εγω δεν το είδα να μας ανοίξει πόδια.. είδε ένα μακρύ πράγμα αλλά μλυ φάνηκε πολύ μακρυ.. θα δείξει βέβαια..  γερό να είναι και δεν με νοιάζει.. στον μεγάλο το είδα πριν την αυχενική.. ο μικρός δεν μας τα ανοιγε και το είδαμε λίγο πριν την β αυχενική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μίλησα ήδη μου είπε βιταμίνη C D ένα σιρόπι π έχουμε στη εταιρία π δουλεύω για το λαιμό κ αν κάνω πυρετό πανατολ! Ούτε εγώ μπορώ να κοιμηθώ χωρις το κλιματιστικό κ χωρις παγωμένο νερό! Κ ισως να μη είναι κ τόσο καλό για το λαιμό, αν κ τώρα ο λαιμός μου πέρασε ισως από το σιρόπι να μαλάκωσε! 

Περαστικά Ραφαελα! Εύχομαι να περάσει γρήγορα και να μη σε ταλαιπωρήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Θετικό τεστακι ωορρηξίας από ότι βλέπετε!!! Πήρα το ηλεκτρονικό δεν μπορώ άλλο να βλέπω γραμμούλες!!! Και εγκυμοσύνης ξανά ηλεκτρονικο μόνο.. Δεν μπορώ με κούρασαν οι γραμμούλες!! Αντε πάμε γερά!!!! Ελπίζω Αύγουστο να δω το πολυπόθητο ++++

IMG_20220727_095617.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Θετικό τεστακι ωορρηξίας από ότι βλέπετε!!! Πήρα το ηλεκτρονικό δεν μπορώ άλλο να βλέπω γραμμούλες!!! Και εγκυμοσύνης ξανά ηλεκτρονικο μόνο.. Δεν μπορώ με κούρασαν οι γραμμούλες!! Αντε πάμε γερά!!!! Ελπίζω Αύγουστο να δω το πολυπόθητο ++++

IMG_20220727_095617.jpg

Ωωωω χαλάρωσε σήμερα και αύριο να έχεις επαφές. Έλα το πετύχαμε. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Nandia- μου για το φύλο πώς σου είπε ο γιατρός αγοράκι αν δεν είδε κάτι;; Δεν κατάλαβα! Μήπως ανοιξε τα πόδια κάποια στιγμή και το είδε; Μου κάνει εντύπωση να κάνει πρόβλεψη έτσι, χωρίς να δει κάτι εννοώ. Πάντως σίγουρα στη β’ επιπέδου είναι πιο σίγουρο το φύλο!! Αν και όντως αν είναι αγόρι σπάνια πέφτουν εξω😄 σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα;; Στην αυχενική ήταν που σου ειπε για το φύλο;

Εμένα στην αυχενική θυμάμαι ο μικρός μου έκανε μπαμ ότι είναι αγόρι😆 δηλαδή το καταλαβαμε μέχρι κι εμείς που δεν είχαμε ιδέα από αυτά 😂

@Raf123 διάβασα και τα νέα σου για το πάρτυ!! Εντάξει τι να πω..ήμασταν σίγουρες χαχα💙💙 ετοιμάσου να πάθεις έρωτα😍😍

Πωπω πολύ τρέξιμο!! Αλλά τα κατάφερες!!! Ευτυχως μονο ο λαιμός μου είναι ξηρός τίποτα άλλο! Παιρνω το σιρόπι μου ηρεμεί για λίγο και πάλι το ίδιο…φαντάζομαι αύριο θα είναι καλύτερα! 
 

εβαλα το γάμο στις 27/8/23 είναι Κυριακή ήταν το μόνο που βρήκα γιατί ο Ιούλιος δε μας βόλεψε καθόλου! Θα είναι σίγουρα μετά τις άδειες αλλά οποίος θέλει κ μας αγαπά θα έρθει! Δε μπορούσα να βρω κάτι καλύτερο! 
 

καλα να περάσετε στο τριήμερο σας!! Και είμαι σίγουρη ότι θα πάθω έρωτα με τον μικρό μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ωχ και εσύ;;; Περαστικά κορίτσι μου να προσέχεις!!!!! Πολύ νερό και βιταμίνες ξέρεις εσυ

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και καλές επιτυχίες!!! Μακάρι να έρθει το πολυπόθητο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Περαστικά Ραφαελα! Εύχομαι να περάσει γρήγορα και να μη σε ταλαιπωρήσει!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! 💕Ευτυχώς είμαι καλά! Λίγο ξηρό λαιμό έχω τίποτα άλλο! Άμα είναι από κάποιο ιατρείο π το κόλλησα και όχι από επαφή να μιλήσω να είμαι ώρα μαζί του θεωρώ ότι θα είναι πολύ χαμηλό το φορτίο μου κ δεν θα έχω ούτε κ αλλα συμπτώματα! Απλά τώρα στην εγκυμοσύνη είναι πολύ χαμηλό το ανοσοποιητικό μας κ είμαστε πολύ ευάλωτες! Να προσέχετε κ να φοράτε τη μάσκα παντού κ να πλένεστε συχνά! Εγώ τα έκανα πάντα αυτά αλλά δεν ξερεις από που θα έρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! 💕Ευτυχώς είμαι καλά! Λίγο ξηρό λαιμό έχω τίποτα άλλο! Άμα είναι από κάποιο ιατρείο π το κόλλησα και όχι από επαφή να μιλήσω να είμαι ώρα μαζί του θεωρώ ότι θα είναι πολύ χαμηλό το φορτίο μου κ δεν θα έχω ούτε κ αλλα συμπτώματα! Απλά τώρα στην εγκυμοσύνη είναι πολύ χαμηλό το ανοσοποιητικό μας κ είμαστε πολύ ευάλωτες! Να προσέχετε κ να φοράτε τη μάσκα παντού κ να πλένεστε συχνά! Εγώ τα έκανα πάντα αυτά αλλά δεν ξερεις από που θα έρθει 

Ναι κι εγώ προσέχω πάρα πολύ γιατί δεν έχω ξανακολλησει και δεν ξέρω αν θα το περάσω βαριά ή όχι... τι να πω, μακάρι να συνεχίσω να είμαι τυχερή όπως ήμουν 2 χρόνια και να μην κολλήσω τώρα.. αν κι εχουμε άλλον έναν μήνα μπροστά μας που θα πρέπει να την βγάλουμε χωρίς μέτρα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια θα το μοιραστώ μαζί σας. Σηκώθηκα σήμερα με όρεξη να φτιάξω γεμιστά. Πάω στο χασαπη παίρνω το κρέας και στην επιστροφή μια γιαγιά έρχεται τρέχοντας να μου τονίσει ότι έχω μεγάλο ποπό και να χάσω κιλά. Με βλέπει από μπροστά και έκπληκτη μου λέει α είσαι έγκυος. Κοιλιά δεν έχεις ιδιαίτερα αλλά με τέτοιο ποπό κορίτσι θα κάνεις. Εκπαιδευμένη εγώ από τα καλοπροαιρετα σχόλια της πεθεράς μου λέω "και άλλες ηλικιωμένες γιαγιάδες στο δρόμο κατά καιρούς μαντευουν σωστά τυφλά να έχουν οι γιατροί που τους πληρώνουμε κατοστάρια να μας πουν το φύλο". Μετά από ενός λεπτού σιγή η γιαγιά συνεχίζει... Η κόρη μου είναι παιδίατρος αλλά ζει στην Αγγλία εξαιτίας του γαμπρού μου... απαντάω εγώ" ναι πολλά παιδιά έφυγαν με αφορμή την οικονομική κρίση για να ζήσουν ευτυχισμένα με τον άντρα τους στο εξωτερικό ".... ασχολίαστο από τη γιαγιά και αυτό. Αντε μου λέει στο τέλος ακολουθώντας με σχεδόν τρέχοντας με το καλό να γεννήσεις να πέσει και ο ποπός...." αντε λέω και εγώ με το καλό να βρεθείτε με την κόρη σας τώρα το καλοκαίρι "... συμπληρωνοντας από μέσα μου" για να της θυμίστε πόσο τυχερή είναι που ζει μακριά". Μα έλεος αδειάζει το μυαλό μετά από μια ηλικία, να με κυνηγάει άγνωστη γυναίκα να μου λέει τέτοιες κακίες ενώ με βλέπει φορτωμένη με ψώνια και την κοιλιά στο στόμα... ύστερα ψαχνονται γιατί τα παιδιά τους προτιμούν το εξωτερικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αχ κορίτσια θα το μοιραστώ μαζί σας. Σηκώθηκα σήμερα με όρεξη να φτιάξω γεμιστά. Πάω στο χασαπη παίρνω το κρέας και στην επιστροφή μια γιαγιά έρχεται τρέχοντας να μου τονίσει ότι έχω μεγάλο ποπό και να χάσω κιλά. Με βλέπει από μπροστά και έκπληκτη μου λέει α είσαι έγκυος. Κοιλιά δεν έχεις ιδιαίτερα αλλά με τέτοιο ποπό κορίτσι θα κάνεις. Εκπαιδευμένη εγώ από τα καλοπροαιρετα σχόλια της πεθεράς μου λέω "και άλλες ηλικιωμένες γιαγιάδες στο δρόμο κατά καιρούς μαντευουν σωστά τυφλά να έχουν οι γιατροί που τους πληρώνουμε κατοστάρια να μας πουν το φύλο". Μετά από ενός λεπτού σιγή η γιαγιά συνεχίζει... Η κόρη μου είναι παιδίατρος αλλά ζει στην Αγγλία εξαιτίας του γαμπρού μου... απαντάω εγώ" ναι πολλά παιδιά έφυγαν με αφορμή την οικονομική κρίση για να ζήσουν ευτυχισμένα με τον άντρα τους στο εξωτερικό ".... ασχολίαστο από τη γιαγιά και αυτό. Αντε μου λέει στο τέλος ακολουθώντας με σχεδόν τρέχοντας με το καλό να γεννήσεις να πέσει και ο ποπός...." αντε λέω και εγώ με το καλό να βρεθείτε με την κόρη σας τώρα το καλοκαίρι "... συμπληρωνοντας από μέσα μου" για να της θυμίστε πόσο τυχερή είναι που ζει μακριά". Μα έλεος αδειάζει το μυαλό μετά από μια ηλικία, να με κυνηγάει άγνωστη γυναίκα να μου λέει τέτοιες κακίες ενώ με βλέπει φορτωμένη με ψώνια και την κοιλιά στο στόμα... ύστερα ψαχνονται γιατί τα παιδιά τους προτιμούν το εξωτερικό... 

πωπω τι αδιακρισία είναι αυτή!! Και εγκυος να μην ήσουν τι την νοιάζει αν εχεις μεγάλο πόπο!!!! Εσένα έτσι σου αρέσει!! Ελεος δλδ!!! Μην ασχολείσαι κορίτσι μου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αχ κορίτσια θα το μοιραστώ μαζί σας. Σηκώθηκα σήμερα με όρεξη να φτιάξω γεμιστά. Πάω στο χασαπη παίρνω το κρέας και στην επιστροφή μια γιαγιά έρχεται τρέχοντας να μου τονίσει ότι έχω μεγάλο ποπό και να χάσω κιλά. Με βλέπει από μπροστά και έκπληκτη μου λέει α είσαι έγκυος. Κοιλιά δεν έχεις ιδιαίτερα αλλά με τέτοιο ποπό κορίτσι θα κάνεις. Εκπαιδευμένη εγώ από τα καλοπροαιρετα σχόλια της πεθεράς μου λέω "και άλλες ηλικιωμένες γιαγιάδες στο δρόμο κατά καιρούς μαντευουν σωστά τυφλά να έχουν οι γιατροί που τους πληρώνουμε κατοστάρια να μας πουν το φύλο". Μετά από ενός λεπτού σιγή η γιαγιά συνεχίζει... Η κόρη μου είναι παιδίατρος αλλά ζει στην Αγγλία εξαιτίας του γαμπρού μου... απαντάω εγώ" ναι πολλά παιδιά έφυγαν με αφορμή την οικονομική κρίση για να ζήσουν ευτυχισμένα με τον άντρα τους στο εξωτερικό ".... ασχολίαστο από τη γιαγιά και αυτό. Αντε μου λέει στο τέλος ακολουθώντας με σχεδόν τρέχοντας με το καλό να γεννήσεις να πέσει και ο ποπός...." αντε λέω και εγώ με το καλό να βρεθείτε με την κόρη σας τώρα το καλοκαίρι "... συμπληρωνοντας από μέσα μου" για να της θυμίστε πόσο τυχερή είναι που ζει μακριά". Μα έλεος αδειάζει το μυαλό μετά από μια ηλικία, να με κυνηγάει άγνωστη γυναίκα να μου λέει τέτοιες κακίες ενώ με βλέπει φορτωμένη με ψώνια και την κοιλιά στο στόμα... ύστερα ψαχνονται γιατί τα παιδιά τους προτιμούν το εξωτερικό... 

Και εγώ παχουλουλα και τα σχόλια αυτά τα έχω συνηθίσει !! Αι από εκεί πάνε πλύνε κανένα πιάτο πεστην!!!! Έτσι γουστάρω να είμαι... Τι τους νοιάζει;;;; άιντε πια!!!!εμένα με λέει η άλλη εδώ στη γειτονιά πριν χρόνια που πήγα στο μαγαζί της να ψωνισω... Και φυσικά δεν ξανά πάτησα εκεί!!! "ποπό πως παχυνες έτσι εσύ;;;;" ...αλλά δεν ήξερε ότι εγω περνούσα κατάθλιψη στο σπίτι με την κλεισούρα με δύο μωρά.. Και το είχα ρίξει στο φαγητό για να ξεσπάω!!!!!!!ευτυχώς αυτό το αντιμετώπισα πλέον... Αλλά με πιάνει κατά καιρούς αυτό να ξεσπάω στο φαγητό αλλά κοιτάω να το μαζεύω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ παχουλουλα και τα σχόλια αυτά τα έχω συνηθίσει !! Αι από εκεί πάνε πλύνε κανένα πιάτο πεστην!!!! Έτσι γουστάρω να είμαι... Τι τους νοιάζει;;;; άιντε πια!!!!εμένα με λέει η άλλη εδώ στη γειτονιά πριν χρόνια που πήγα στο μαγαζί της να ψωνισω... Και φυσικά δεν ξανά πάτησα εκεί!!! "ποπό πως παχυνες έτσι εσύ;;;;" ...αλλά δεν ήξερε ότι εγω περνούσα κατάθλιψη στο σπίτι με την κλεισούρα με δύο μωρά.. Και το είχα ρίξει στο φαγητό για να ξεσπάω!!!!!!!ευτυχώς αυτό το αντιμετώπισα πλέον... Αλλά με πιάνει κατά καιρούς αυτό να ξεσπάω στο φαγητό αλλά κοιτάω να το μαζεύω!!! 

Εμένα να σου πω 6 μήνες μεσα αναμένοντας το μωρό χωρίς φιλίες εδώ κοντά, με τα πεθερικά στα 5 λεπτά, τον σύζυγο να αναρωτιέται ποτέ θα πάμε διακοπές με το αγέννητο ακόμα μωρό και όλη μέρα να είναι στη δουλειά... φτιάχνω συχνά καλά φαγητά να περνάει και η ώρα μου. Συνολικά έβαλα 11 κιλά στην εγκυμοσύνη. Οταν γεννήσω ελπίζω να τα χάσω και να συνέλθω. Αλλά πραγματικά συνειδητοποιω ότι οι ηλικιωμένοι ζηλεύουν τους νέους, σαν να προσπαθούν να μας κάνουν να αισθανθούμε άσχημα που ακόμα παντρευομαστε, αναπαραγομαστε, αγαπάμε, ονειρευομαστε... τους μένει μια πίκρα και κακια απέναντι στα νέα παιδιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2022 at 10:25 ΠΜ, ο/η Nandia- είπε:

Ηταν συνέχεια ανάσκελα και κοιμόταν..  στην αυχενική ειμουν 12&5.. εγω δεν το είδα να μας ανοίξει πόδια.. είδε ένα μακρύ πράγμα αλλά μλυ φάνηκε πολύ μακρυ.. θα δείξει βέβαια..  γερό να είναι και δεν με νοιάζει.. στον μεγάλο το είδα πριν την αυχενική.. ο μικρός δεν μας τα ανοιγε και το είδαμε λίγο πριν την β αυχενική 

Αχ κι εγώ 12&5 ήμουν στην αυχενική και στις δύο😁 αν ήταν τόσο μακρύ που λες, μήπως ήταν ο ομφάλιος λώρος;;

Κοίτα τώρα αν πας στην επόμενη εξέταση θα φανεί!! Εγώ στη μπέμπα 12&5 στην αυχενική της λέω μη μου πεις, μου λέει κ να ήθελες δε φαίνεται, κ 13&5 πάω στο γιατρό μου του λέω να δείτε κ φύλο να μου το γράψετε σε χαρτάκι, μου το έδωσε σε φάκελο μου λέει φάνηκε πεντακάθαρα😄αφού λέω στην αρχή για να φαινεται τόσο καθαρά αγόρι θα’ναι χαχα..αλλά ένιωθα κορίτσι, κ άνοιξα το φάκελο κ έλεγε κοριτσάκι😍🎀

Στο μικρό μου στην αυχενική φαινόταν κάτι μακρύ ανάμεσα αλλά έκανε μπαμ ότι ήταν πουλάκι😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...