Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Antonia2 μου μακάρι σε όλες μας να μας ευλόγησει με ένα μωρό!! Εσύ πως πας;;; αντε σε λίγες ημέρες να δούμε θετικό τεστακι από εσένα!! Τετάρτη αν θυμάμαι καλά δεν περιμένεις ε; ☺️☺️

@Raf123 όντως και εγώ αυτό πιστεύω είναι σημάδι...εσύ τι κάνεις;;; βγήκες από την κλινική;;;; 

@Hopemumtobeκαλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!! Περιμενουμε νέα σου 

Περιμένω τη γιατρο απόγευμα θα έρθει γιατί έχει χειρουργείο κ δε πρόλαβε το πρωί να έρθει να με δει! 
 

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Χαλαρωνωωωω.. Τώρα κάθομαι στη Αυλή και ακούω τα πουλάκια.. 😜 Πόσο ανάγκη το είχα αυτό!!! Τα παιδιά τα έχει η γιαγιά, τα απασχολεί, τέλεια 😀  

Εγώ λέω να πάρεις ένα τεστ να κάνεις Τετάρτη!!! ☺️ 

Αχ τη ωραία σε ζηλεύω παρά πολύ 😊😊😊

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα.

Σήμερα το απόγευμα έχω να πάω στο γιατρό και αγχώνομαι. Εν τω μεταξύ δύο μέρες τα βράδια δεν κοιμάμαι γιατί πονάνε οι γαμπες μου.

@Raf123 σιδερένια κορίτσι μου. Με το καλό να πας σπίτι σου 

@Antonia2 σου εύχομαι να μην έρθει και τα προεόρτια να είναι εγκυμοσύνης και όχι περιόδου.

@marinamanoulitsa να ξεκουραστείς και να γεμίσεις μπαταρίες.

@Hopemumtobe καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις σου .

@Nandia- εσύ πως είσαι?

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι θα ακούσετε και την καρδούλα σήμερα 💗💗💗 περιμένουμε τα νέα σου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Βασικά τις νιώθω βαριές και κουρασμένες και σαν να κάνουν μπουρμπουληθρες.

Ο άντρας μου ακόμα θετικός βγαίνει οπότε θα πάω μόνη μου 😭😭

Και εγώ από αναγουλες είμαι χάλια. Ούτε νερό δεν μπορώ να πιω. Μαγείρεψα τώρα και μυρίζει και δεν το αντέχω. Αλλά πρέπει να φάνε οι άντρες μου. Την μαμά μου την έχουνε ξεπατωσει στο πέρα δώθε και της έδωσα ρεπό από το μαγείρεμα σήμερα. Εγώ πάλι τρώω μια φορά την μέρα και αυτό βράδυ που ηρεμώ για λίγο. Αλλά τρώω πολύ λίγο δεν πάει τπτ κάτω. Έτσι ήμουν και στον γιο μου μέχρι τον τρίτο μήνα.

Εγω στον μεγάλο ειμπυν μέχρι τον 6ον και με εμετούς και στον μικρό μέχρι 3μιση με εμετούς.. εγω θα κάνω μακαρόνια με κιμά το απόγευμα.. τώρα έφαγαν στην μάνα μου τα μωρά και εγώ λίγο καρπούζι και ανακατευτηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εσείς π βάζετε προγεστερονη κολπικά έχετε καφέ

Εγώ να σου πω δεν είχα δει καθόλου ούτε αίμα ούτε καφε έβαζα προγεστερόνη αλλά δεν είχα κάτι .

Τώρα αν είχες δει αίμα ή ροζ. Και βάζεις προγεστερονη πιστεύω τα καφέ είναι τα τελειώματα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εγω στον μεγάλο ειμπυν μέχρι τον 6ον και με εμετούς και στον μικρό μέχρι 3μιση με εμετούς.. εγω θα κάνω μακαρόνια με κιμά το απόγευμα.. τώρα έφαγαν στην μάνα μου τα μωρά και εγώ λίγο καρπούζι και ανακατευτηκα 

Εγώ έφτιαξα σουφλέ και ενώ τρελαίνομαι δεν μπορώ να φάω. Και το φτιάχνω και τέλειο μου λένε όλοι. 

Ξεκίνησα 50 κιλά άνθρωπος και δεν ξέρω πόσα θα χάσω.

Πάντως ρε κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ανησυχούσα για τίποτα, τώρα αγχώνομαι για τα πάντα. Ακόμα και για τα πόδια που με πονάνε τα έχω κάνει πάνω μου .

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εσείς π βάζετε προγεστερονη κολπικά έχετε καφέ

Εγώ δεν έχω καφέ, το καφέ δηλώνει παλιό αίμα που καθαρίζει. Λογικά σε λίγες μέρες θα καθαρίσεις τελείως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ να σου πω δεν είχα δει καθόλου ούτε αίμα ούτε καφε έβαζα προγεστερόνη αλλά δεν είχα κάτι .

Τώρα αν είχες δει αίμα ή ροζ. Και βάζεις προγεστερονη πιστεύω τα καφέ είναι τα τελειώματα 

 

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ έφτιαξα σουφλέ και ενώ τρελαίνομαι δεν μπορώ να φάω. Και το φτιάχνω και τέλειο μου λένε όλοι. 

Ξεκίνησα 50 κιλά άνθρωπος και δεν ξέρω πόσα θα χάσω.

Πάντως ρε κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ανησυχούσα για τίποτα, τώρα αγχώνομαι για τα πάντα. Ακόμα και για τα πόδια που με πονάνε τα έχω κάνει πάνω μου .

Εγώ δεν έχω καφέ, το καφέ δηλώνει παλιό αίμα που καθαρίζει. Λογικά σε λίγες μέρες θα καθαρίσεις τελείως.

Επειδή όταν το βάζω μετά βγαίνει πιο πολύ καφέ από όταν περάσει η ώρα, μου το έβαλα η μαία μετά από κανένα 2 ώρο ήταν γεμάτη η σερβιέτα καφέ ενώ εψές που σηκώθηκα μέσα στην νύχτα δεν ειχα τόσο πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Επειδή όταν το βάζω μετά βγαίνει πιο πολύ καφέ από όταν περάσει η ώρα, μου το έβαλα η μαία μετά από κανένα 2 ώρο ήταν γεμάτη η σερβιέτα καφέ ενώ εψές που σηκώθηκα μέσα στην νύχτα δεν ειχα τόσο πολύ 

Τα χάπια λιώνουν κολπικά κ λόγω της υγρασίας έχεις πιο πολλά καφέ επειδή κατεβαίνουν με την προγεστερόνη. Επίσης θα δεις κ κάτι άσπρα τα οποία κ αυτά είναι τα απομεινάρια των χαπιών. Περαστικά εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Τα χάπια λιώνουν κολπικά κ λόγω της υγρασίας έχεις πιο πολλά καφέ επειδή κατεβαίνουν με την προγεστερόνη. Επίσης θα δεις κ κάτι άσπρα τα οποία κ αυτά είναι τα απομεινάρια των χαπιών. Περαστικά εύχομαι!!

Ααα σε ευχαριστώ…ναι το άσπρο το παρατήρησα! Είναι υποθέτα, την πρώτη μέρα μ το έβαλαν από πίσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα ξανά τουαλέτα αιμα πολύ στην σερβιέτα κ στο σκούπισμα κ στα ουρα!!! Δεν μπορώ έχω καταγχωθει πάλι, το έδειξα στην μαία μου είπε θα έρθει η γιατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήγα ξανά τουαλέτα αιμα πολύ στην σερβιέτα κ στο σκούπισμα κ στα ουρα!!! Δεν μπορώ έχω καταγχωθει πάλι, το έδειξα στην μαία μου είπε θα έρθει η γιατρος 

Ψυχραιμία καλό μου, όλα καλά θα πάνε, το μωρουλι σου είναι δυνατό.. .   Δεν είδαν στον υπέρηχο να υπάρχει κάποια αποκόλληση;; μόνο από τα ινομυώματα είναι αίμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ έφτιαξα σουφλέ και ενώ τρελαίνομαι δεν μπορώ να φάω. Και το φτιάχνω και τέλειο μου λένε όλοι. 

Ξεκίνησα 50 κιλά άνθρωπος και δεν ξέρω πόσα θα χάσω.

Πάντως ρε κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ανησυχούσα για τίποτα, τώρα αγχώνομαι για τα πάντα. Ακόμα και για τα πόδια που με πονάνε τα έχω κάνει πάνω μου .

Εγώ δεν έχω καφέ, το καφέ δηλώνει παλιό αίμα που καθαρίζει. Λογικά σε λίγες μέρες θα καθαρίσεις τελείως.

Πάντα στην πρώτη είμαστε πιο άνετες.. εγω ειμουν πολύ χαλαρή.. 6μιση μηνών πήγα βαρκάδα να φανταστείς 😂😂😂

Τωρα στο 3ο και μετά από αποβολές μην σου πω πως ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ έφτιαξα σουφλέ και ενώ τρελαίνομαι δεν μπορώ να φάω. Και το φτιάχνω και τέλειο μου λένε όλοι. 

Ξεκίνησα 50 κιλά άνθρωπος και δεν ξέρω πόσα θα χάσω.

Πάντως ρε κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ανησυχούσα για τίποτα, τώρα αγχώνομαι για τα πάντα. Ακόμα και για τα πόδια που με πονάνε τα έχω κάνει πάνω μου .

Εγώ δεν έχω καφέ, το καφέ δηλώνει παλιό αίμα που καθαρίζει. Λογικά σε λίγες μέρες θα καθαρίσεις τελείως.

Πάντα στην πρώτη είμαστε πιο άνετες.. εγω ειμουν πολύ χαλαρή.. 6μιση μηνών πήγα βαρκάδα να φανταστείς 😂😂😂

Τωρα στο 3ο και μετά από αποβολές μην σου πω πως ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήγα ξανά τουαλέτα αιμα πολύ στην σερβιέτα κ στο σκούπισμα κ στα ουρα!!! Δεν μπορώ έχω καταγχωθει πάλι, το έδειξα στην μαία μου είπε θα έρθει η γιατρος 

Πως είσαι Ραφαέλα μου… μην ανησυχείς καθόλου είναι από το ινομυωμα ….. εγώ πριν μήνες για αυτό τα αφαίρεσα εάν και τελικά  ήταν πολύποδες γιατί μ είπε επειδή μένεις Αγγλία δ ξέρουμε σε περίπτωση εγκυμοσύνης πως θα το χειριστούν αρχικά και κατά δεύτερον ίσως για αυτό δεν μπορώ ακόμα να μείνω έγκυος και είπαμε να τα ξεφορτωθούμε … εσυ μια δόξα τω θεό έμεινες έγκυος και στην κλινική θα σε προσέξουν πολύ όποτε πραγματικά δεν χρειάζεται να ανησυχείς …. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήγα ξανά τουαλέτα αιμα πολύ στην σερβιέτα κ στο σκούπισμα κ στα ουρα!!! Δεν μπορώ έχω καταγχωθει πάλι, το έδειξα στην μαία μου είπε θα έρθει η γιατρος 

Ωχ γιατί;;;;; ψυχραιμία κορίτσι μου εύχομαι όλα καλά να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήγα ξανά τουαλέτα αιμα πολύ στην σερβιέτα κ στο σκούπισμα κ στα ουρα!!! Δεν μπορώ έχω καταγχωθει πάλι, το έδειξα στην μαία μου είπε θα έρθει η γιατρος 

ραφαελα μου στεναχωριεμαι κι εγω πολυ και περιμενω τα νεα σου. να εισαι θετικη οσο γινεται. να πιστευεις στο μωρακι σας! εισαι στο νοσοκομειο και ολοι θα σε βοηθησουν. να σκεφτεσαι μονο θετικα! προσευχομαι για εσας.🙏🙏🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήγα ξανά τουαλέτα αιμα πολύ στην σερβιέτα κ στο σκούπισμα κ στα ουρα!!! Δεν μπορώ έχω καταγχωθει πάλι, το έδειξα στην μαία μου είπε θα έρθει η γιατρος 

Όλα καλά θα είναι, θετική σκέψη, το μωράκι σου είναι δυνατό.

Ενημέρωσε μας μόλις σε δει η γιατρός.

Μια μεγάλη αγκαλιά. 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Ψυχραιμία καλό μου, όλα καλά θα πάνε, το μωρουλι σου είναι δυνατό.. .   Δεν είδαν στον υπέρηχο να υπάρχει κάποια αποκόλληση;; μόνο από τα ινομυώματα είναι αίμα? 

Ευτυχως όλα καλά πρέπει να ήταν από την ασπιρίνη το αιμα! Δεν έκλεισε μάλλον το αγγείο που είχε προκαλέσει την αιμορραγία κ η ασπιρίνη το άνοιξε! Δόξα το θεό το μωράκι μου μια χαρά κ οι παλμοί του 145! Θα την σταματήσω για μια εβδομάδα κ βλέπουμε μου είπε η γιατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Ευτυχως όλα καλά πρέπει να ήταν από την ασπιρίνη το αιμα! Δεν έκλεισε μάλλον το αγγείο που είχε προκαλέσει την αιμορραγία κ η ασπιρίνη το άνοιξε! Δόξα το θεό το μωράκι μου μια χαρά κ οι παλμοί του 145

Και μολις μπηκα να διαβασω τα νεα σου!!!!!! μπραβο ραφαελιτα μου!!!!!!!! ολα τελεια!!!!!!!!🤩🤩🤩

πηρες εξιτηριο;; πατε σπιτακι σας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έδωσε εξιτήριο αλλά απόψε μου είπε να μείνω στον αδερφό μου για να είμαι κοντά στη κλινικη και αύριο να πάω σπίτι μου! Ξεκούραση κ πάλι ξεκούραση, θα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα μπάνιο κ φαγητό για τίποτα άλλο! Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ ολες παρά πολύ!!! Είστε πραγματικά θησαυρός!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Και μολις μπηκα να διαβασω τα νεα σου!!!!!! μπραβο ραφαελιτα μου!!!!!!!! ολα τελεια!!!!!!!!🤩🤩🤩

πηρες εξιτηριο;; πατε σπιτακι σας;;;

Ναι μου έδωσε εξιτήριο αλλά απόψε θα μείνω στον αδερφό μου κ αύριο θα πάω σπίτι μου 😊😊😊 περιμένω τον αδερφό μου να έρθει να με πάρει τώρα που θα σχολάσει από τη δουλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι μου έδωσε εξιτήριο αλλά απόψε θα μείνω στον αδερφό μου κ αύριο θα πάω σπίτι μου 😊😊😊 περιμένω τον αδερφό μου να έρθει να με πάρει τώρα που θα σχολάσει από τη δουλεια 

Ραφαελα τον εαυτο σου,το μωρακι και τα ματια σου..Ξεκουρασου κ ας παει η δουλεια πισω..προεχουν αλλα τωρα...σε εχω στις προσευχές μου..🙏💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μου έδωσε εξιτήριο αλλά απόψε μου είπε να μείνω στον αδερφό μου για να είμαι κοντά στη κλινικη και αύριο να πάω σπίτι μου! Ξεκούραση κ πάλι ξεκούραση, θα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα μπάνιο κ φαγητό για τίποτα άλλο! Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ ολες παρά πολύ!!! Είστε πραγματικά θησαυρός!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Μπράβο ραφαελα μου!!!!!!! ολα τελεια!!!! κι εσυ και το μωρακι ειστε υγιεστατοι. περασε το δυσκολο κομματι. με πολλη ξεκουραση και λιγη προσοχη ολα θα πανε κατ'ευχην!!!!😍😍😍❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μου έδωσε εξιτήριο αλλά απόψε μου είπε να μείνω στον αδερφό μου για να είμαι κοντά στη κλινικη και αύριο να πάω σπίτι μου! Ξεκούραση κ πάλι ξεκούραση, θα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα μπάνιο κ φαγητό για τίποτα άλλο! Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ ολες παρά πολύ!!! Είστε πραγματικά θησαυρός!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Μπράβο μπράβο μπράβο !!!!!! Όλα καλα !!! Υγεία να έχετε κοπέλα μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μου έδωσε εξιτήριο αλλά απόψε μου είπε να μείνω στον αδερφό μου για να είμαι κοντά στη κλινικη και αύριο να πάω σπίτι μου! Ξεκούραση κ πάλι ξεκούραση, θα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα μπάνιο κ φαγητό για τίποτα άλλο! Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ ολες παρά πολύ!!! Είστε πραγματικά θησαυρός!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Κορίτσι μου να κάτσεις να ξεκουραστείς όσο χρειαστεί, να μην έχεις στο μυαλό σου όσο γίνεται τη δουλειά. Θυμάμαι επειδή είχα ενδοιασμούς να πάρω άδεια μου είχε πει ο γιατρός "τόσο κόπο έκανες δε θέλεις να πάει στράφι για τίποτα έτσι δεν είναι;". Μετά από αυτό μου κόπηκαν τα πόδια και έμεινα σπίτι. Σήμερα με πήραν και από τη Διεύθυνση προσωπικού δέχτηκαν τα έγγραφα του γιατρού και δε θα μου τη βάλουν άνευ αποδοχών την άδεια των τελευταίων 2,5 μηνών. Αντε λέω ένα πρόβλημα λιγότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα, γύρισα με τα πόδια να ηρεμήσω. Είμαι 6+2 και δεν είδαμε έμβρυο, μόνο λεκιθικο και ο σάκος από στρογγυλός έχει γίνει οριζόντιος. Θα ξαναπάω την Τετάρτη αλλά δεν θα πάει καλά. Δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες. 

Κοντεύω να τρελαθώ.περπαταγα σαν χαμένη στο δρόμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...