Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Πωωωω υπομονή.. δεν κανόνισες να έρθεις στο χωριό να πίναμε τον καφέ μας 

 

Πολλά και διάφορα.. πως με αντέχει δεν ξέρω 🤣🤣🤣

 

Αχ τι να πω.. αν του έλεγα ναι όποτε ήθελε θα περπατούσα με ανοικτά πόδια..  είπαμε αλλά όχι και να κάνουμε μαραθωνιους..έχουμε και ζωή εκτός υπνοδωματίου 🤣🤣

Mηπως να τους πάρεις κάνα τηλ  για τις εξετάσεις. ;; ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μην αισθάνεσαι άσχημα βρε σε ολες συμβαίνει!!! Μια χαρά είστε από επαφές! Κ εγώ νομίζω αυτή που είχαμε το πρωί έπιασε…δεν ξέρω βέβαια ποια από τις 3 επαφές ήταν η καλή χαχαχα! Κ εγώ όταν κάνω δουλειες μετά θες ξάπλα κ ένα καφέ 😂😂😂 όχι σεξ!! Εγώ την επόμενη φορά θα ρωτήσω για επαφές γιατί ως τώρα δεν είχαμε κ εμένα μ κυνηγάει ο άντρας μ αλλά δεν ξέρω αν γίνεται αν πρέπει κ φοβαμαι να κάνω…βέβαια τώρα μεταξύ μας δεν έχω καθοοολου όρεξη δεν ξέρω αν είναι από τις ορμόνες 

Εμας μας έδωσε το οκ για επαφές αλλά όχι τις ημέρες που δεν αισθάνεται καλά η έγκυος και χρησιμοποιούμε προφυλάξεις διότι και ο κόλπος στην εγκυμοσύνη εύκολα μολύνεται αλλά και αναπτύσσονται ευκολότερα μικρόβια στον κόλπο λόγω της εγκυμοσύνης. Οι επαφές που σας βολεύουν θα τις ρυθμίσετε σιγά σιγά, ανάλογα την εγκυμοσύνη. Άλλοι έχουν μια φορά την εβδομάδα άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο. Το πρώτο και το τρίτο τρίμηνο είναι πιο ζόρικα. Ύστερα μεγαλώνει και το έμβρυο, το βλέπεις, το αισθάνεσαι προς το τέλος, υποφέρεις και από το χώρο που πιάνει η μήτρα, δεν νομίζω ότι θα έχετε το μυαλό σας στις επαφές, πιο πολύ στο αν θα θηλάσεις, αν θα έχετε βοήθεια, πως θα το κάνεις μπάνιο και τέτοια θα σκέφτεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Mηπως να τους πάρεις κάνα τηλ  για τις εξετάσεις. ;; ❤️❤️

Οχι γιατί από το χωριό φεύγει το δείγμα κατά τις 11.. θέλει ένα 45λεπτο να φτάσει Λευκωσία αρα υπολόγισε και 2 ώρες που χρειάζεται η εξέταση.. τώρα θα βγουν τα αποτελέσματα αν το έβαλαν επείγον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Βγηκαν τα αποτελέσματα.. τι λετε;;;;

Screenshot_20220513-140802_Gallery.jpg

Κοριτσάκι μου διπλασιάστηκε...πολύ καλή είναι!!Μίλα και με τον γιατρό σου βέβαια αλλά όλα καλά..προχωράς γερά και προσεκτικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Βγηκαν τα αποτελέσματα.. τι λετε;;;;

Screenshot_20220513-140802_Gallery.jpg

Ααα διπλασιάστηκε συγχαρητήρια!!!!! Όλα καλά είναι ειδες;;; Μιλά με την γιατρο να σου πει ποτέ να πας!!!! Μπράβο Ναντια μου χάρηκα πολύ για σένα!!!! 💕💕💕💕💕😁😁😁😁🤰🤰😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Βγηκαν τα αποτελέσματα.. τι λετε;;;;

Screenshot_20220513-140802_Gallery.jpg

Τουμπανο η χοριακη!!!! Τελειος διπλασιασμος!!!! 🎉🎉🎉🎉🎉 που νομιζω κανονικα περιμενεις αυξηση 70%-100% στις 48ωρες!!!!! το σπορακι παει σφαιρααααααααα!!!!!!!!!! Μπραβοοοοοο!!!!!!!!!!❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Ξεαγχωσου και κατσε ξαπλα!!!! χορο-πηδηξε νοερα!!!!!!!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εμας μας έδωσε το οκ για επαφές αλλά όχι τις ημέρες που δεν αισθάνεται καλά η έγκυος και χρησιμοποιούμε προφυλάξεις διότι και ο κόλπος στην εγκυμοσύνη εύκολα μολύνεται αλλά και αναπτύσσονται ευκολότερα μικρόβια στον κόλπο λόγω της εγκυμοσύνης. Οι επαφές που σας βολεύουν θα τις ρυθμίσετε σιγά σιγά, ανάλογα την εγκυμοσύνη. Άλλοι έχουν μια φορά την εβδομάδα άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο. Το πρώτο και το τρίτο τρίμηνο είναι πιο ζόρικα. Ύστερα μεγαλώνει και το έμβρυο, το βλέπεις, το αισθάνεσαι προς το τέλος, υποφέρεις και από το χώρο που πιάνει η μήτρα, δεν νομίζω ότι θα έχετε το μυαλό σας στις επαφές, πιο πολύ στο αν θα θηλάσεις, αν θα έχετε βοήθεια, πως θα το κάνεις μπάνιο και τέτοια θα σκέφτεσαι. 

Σε ευχαριατω πολύ για τις πληροφορίες 😘😘 όσο για το τρίτο τριμήνο νομίζω εχεις απόλυτο δίκιο!! Βέβαια λένε είναι καλά να κανεις προς το τελος για τον τοκετό βοηθά στο να γεννηθεί πιο εύκολα το μωρό κάτι τέτοιο! Θα ρωτήσω την επόμενη φορά σε ευχαριστώ κορίτσι μου ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Πωωωω υπομονή.. δεν κανόνισες να έρθεις στο χωριό να πίναμε τον καφέ μας 

Θα έρθω προς το τελος του μήνα για αυτό κανόνισε να είσαι με άδεια χαχαχαχα αλλά εται κ αλλιως το απόγευμα είσαι σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Κοριτσάκι μου διπλασιάστηκε...πολύ καλή είναι!!Μίλα και με τον γιατρό σου βέβαια αλλά όλα καλά..προχωράς γερά και προσεκτικά

Ναι δόξα τω Θεό.. τα έστειλα στην γιατρό και μόλις μπορέσει θα τα δει

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα διπλασιάστηκε συγχαρητήρια!!!!! Όλα καλά είναι ειδες;;; Μιλά με την γιατρο να σου πει ποτέ να πας!!!! Μπράβο Ναντια μου χάρηκα πολύ για σένα!!!! 💕💕💕💕💕😁😁😁😁🤰🤰😊

Τα έστειλα και όταν τα δει θα μου πει ποτε να πάω να με δει

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Τουμπανο η χοριακη!!!! Τελειος διπλασιασμος!!!! 🎉🎉🎉🎉🎉 που νομιζω κανονικα περιμενεις αυξηση 70%-100% στις 48ωρες!!!!! το σπορακι παει σφαιρααααααααα!!!!!!!!!! Μπραβοοοοοο!!!!!!!!!!❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Ξεαγχωσου και κατσε ξαπλα!!!! χορο-πηδηξε νοερα!!!!!!!😂😂

Ναι κάτι παραπάνω από 2πλασιο .. χοροπηδηστε εσείς για μένα αφου εγω δεν μπορώ 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εντάξει είναι λίγο δύσκολα... τον αγκαλιάζουν συνέχεια και του λένε "δεν θέλω να φύγεις" αλλά ευτυχώς συνεννοούνται και καταλαβαίνουν ότι είναι η φύση της δουλειάς, ξέρω ότι πρέπει να αντέξω αρκετό κλάμα και άπειρες συζητήσεις τις πρώτες μέρες 

Καλά αποτελέσματα και για τον μπαμπάκα σου ❤

καρδουλα μου εσυ!!!!❤️ ποσο ηρωιδες ειστε οι γυναικες ναυτικων!!!! εχετε το τιμονι ολης της οικογενειας και το στηριγμα σας ειναι μακρυα...

τουλαχιστον τωρα περα απο τα 2 αντρακια σας, εχει γεμισει η αγκαλια με τη μπουμπουκα σας (Χρυση την ειπατε;; καλα θυμαμαι;) και τα μικρουλια θα την εχουν παρεα και θα απασχολουνται κι εσυ θα εχεις τη μικρουλα να δινεις ολη την ενεργεια και την προσοχη σου!! 👶🤱💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρός μου είχε πει ήθελε να ανέβει πολύ η χοριακη.. ελπίζω να της αρέσει γιατί δεν πιστεύω να περιμένει νσ εχω χοριακη ετοιμογεννης🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Εμένα μου είχε πει όχι επαφές μέχρι να ακούσουμε καρδούλα. Μετά αφού ακούσαμε είχαμε την μικρή αποκόλληση και μου είπε να συνεχίσω να μην έχω επαφές. Οπότε το πήγαμε μέχρι την αυχενική. Μετά μου είπε μπορείς να έχεις επαφές. Ήρεμα πραγματα. 

Και εγώ δεν έχω όρεξη. Και ειδικά τώρα που μεγάλωσε η κοιλιά με πιέζει όπως και να κάτσω και δεν βολεύει καθόλου. Φαντάσου πιο μετά. ..δύσκολο είναι.

Ωραία οπως το είπες ήρεμα πράγματα χαχαχα δεν θα κάνουμε ακροβατικά χαχχα σε ευχαριστώ κορίτσι μου κ εσας χωρις προφύλαξη από ότι είδα…θα το ρωτήσω κ αυτό γιατί ο κάθε γιατρος λέει τα δικά του

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ρωτα τη γυναικολογο αλλα νομιζω συστηνουν μετα το 3μηνο και με προφυλαξεις (για τα μικροβια...)

Εχεις την καλυτερη δικαιολογια τωρα!!! μη μασας!!!!😉😉

Εχεις δίκιο αλλά όλο μου λέει ότι μπορούμε να κάνουμε αλλά 😂😂😂😂 άντρες παιδί μου να ικανοποιούνται αυτοί κ εσυ αν βαριέσαι δεν εχεις όρεξη είσαι άρρωστη δε το καταλαβαίνουν 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Η γιατρός μου είχε πει ήθελε να ανέβει πολύ η χοριακη.. ελπίζω να της αρέσει γιατί δεν πιστεύω να περιμένει νσ εχω χοριακη ετοιμογεννης🤣🤣

Μια χαρά είναι η τιμή της!! Αφού διπλασιάστηκε όλα πάνε καλά!! Το είπες κ γρήγορα κ λάβατε κ τα μέτρα σας!! Όλα καλά Ναντια μου! Σίγουρα θα χαρεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα έρθω προς το τελος του μήνα για αυτό κανόνισε να είσαι με άδεια χαχαχαχα αλλά εται κ αλλιως το απόγευμα είσαι σπίτι 

Ναι μετά τις 4 σιγουρα είμαι σπίτι αλλά να μιλήσουμε να το κανονίσουμε.. μπορεί νσ βάλω άδεια.. να δω και πως θσ πάει η εγκυμοσύνη με τα καφέ γιατι όσο τα έχω δουλειά δεν παω

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stemi είπε:

O τέλειος διπλασιασμός!!!! Συγχαρητήριαααααα!!!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ.. ηρέμησα τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μια χαρά είναι η τιμή της!! Αφού διπλασιάστηκε όλα πάνε καλά!! Το είπες κ γρήγορα κ λάβατε κ τα μέτρα σας!! Όλα καλά Ναντια μου! Σίγουρα θα χαρεί 

Ναι έλεγα το πρωί με μια συνάδελφο αν δεν έκανα το τεστ θα έλεγα άρχισε να έρχεται η περίοδος και δεν θα πρόσεχα.. η αγία ειρήνη με βοηθησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ναι έλεγα το πρωί με μια συνάδελφο αν δεν έκανα το τεστ θα έλεγα άρχισε να έρχεται η περίοδος και δεν θα πρόσεχα.. η αγία ειρήνη με βοηθησε

Μπράβο Νάντια μου πολύ χαίρομαι!!!!! Περιμένουμε ενημέρωση από τη γιατρό ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καρδουλα μου εσυ!!!!❤️ ποσο ηρωιδες ειστε οι γυναικες ναυτικων!!!! εχετε το τιμονι ολης της οικογενειας και το στηριγμα σας ειναι μακρυα...

τουλαχιστον τωρα περα απο τα 2 αντρακια σας, εχει γεμισει η αγκαλια με τη μπουμπουκα σας (Χρυση την ειπατε;; καλα θυμαμαι;) και τα μικρουλια θα την εχουν παρεα και θα απασχολουνται κι εσυ θα εχεις τη μικρουλα να δινεις ολη την ενεργεια και την προσοχη σου!! 👶🤱💘

Ναι η Χρυσή μας κόρη λέμε 🥰😍🥰😍🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Μπράβο Νάντια μου πολύ χαίρομαι!!!!! Περιμένουμε ενημέρωση από τη γιατρό ❤

Λογικά θα κλείσουμε ραντεβού να με δει.. μακάρι να συνεχίσει καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Η γιατρός μου είχε πει ήθελε να ανέβει πολύ η χοριακη.. ελπίζω να της αρέσει γιατί δεν πιστεύω να περιμένει νσ εχω χοριακη ετοιμογεννης🤣🤣

Συγχαρητήρια !!!!! 
μ για πες μας ναντιακι ποτε είχες επαφές αυτό το μήνα … γιατί έχω είχα ατσαλες επαφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Βγηκαν τα αποτελέσματα.. τι λετε;;;;

Screenshot_20220513-140802_Gallery.jpg

Στην πρώτη δεν θυμάμαι πόσο είχες ;

Μπράβο ρε κορίτσι μου. Είδες. Δώσε δύναμη στο σπορακι σου. Όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Ναι η Χρυσή μας κόρη λέμε 🥰😍🥰😍🥰😍

ψυχουλα μουυυυ!!!!!!!! να χαιρεστε τη μπουμπουκα σας!!!!!!💘💘💘 να ειναι γερη, ευλογημενη και καλοτυχη!!!!🙏🎈❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Hopemumtobe @Mimi26 πως είστε εσείς? 

Καλα ειμαι κοριτσι μου. λογω πλακουντα εχει αλλαξει ολξη η ζωη μου γιατι πρεπει να ειμαι σε ξεκουραση, μου μαγιρευουν κλπ  και πταυτοχρονα προσπαθβ να  ανταπεξελθω σε ενα ποσοστο δουλειας απτο σπιτιγιατι δουλευω σεζον κανονικα 16 ωρες την ημερα...

Μολις γυρισα αππ αυχενικη και βγηκα το παχος αυχενα ηταν 2.5 και ποσοστο για down 1/390 αλλα μονο υπερηχο ακομα περιμενω και αιματος.. Παρολα αυυτα επειδη ειμαι 37 τη Δευτερα μου ειπε ο γυβαικολογος να  κανω ΝΙΠΤ και αναλογα απαοτελσμα ισως αμνιοπαρακεντηση...Τα νεα δεν με τρελαναν γιατι αμνιοπαρακεντηση δεν ηθελα να κανω με τιποτα αλλα προσπαθω να σκεφτω θετικα. 

 

Εσεις πως ειστε κοριτσι μου? Λογω ξαπλας και δουλειας απο κρεβατι δυσκολευομαι πολυ και δεν διαβαζω ολα τα μηνυματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...