Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Μακάρι κορίτσι μου.. φτάνει να είναι καλά και χαλάλι του ολα

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να σταματήσουν τα καφέ κι αύριο να είσαι ξανά ανέμελη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μπράβο θετικά!! Όταν σκέφτεσαι θετικά μόνο θετικά έρχονται πίσω!! Εγώ δεν σκέφτηκα ούτε ένα δευτερόλεπτο κάτι αρνητικό!! Πιστεύω ότι ολα θα είναι καλα!!! Και δόξα το Θεό ολα καλα μέχρι τώρα!! Και εσυ το ίδιο να σκέφτεσαι!! Είσαι μια χαρά δεν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα!! Το καφέ είναι φυσιολογικό αυτό να σκέφτεσαι και να λες!! Και ότι είναι το πρόλαβες!! 

Μακαρι❤️

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Νάντια μου δεν ξέρω για την ένεση αλλά εγώ τα έβαζα κολπικά για να μην με πειράζουν στομάχι! Έχω ακούσει ότι συμβαινει στην αρχη εγκυμοσυνης αλλα καλο ειναι να  ξεκουραστεις!!!

Ναι θα κάτσω αύριο και μεθαύριο .. θα πάρω τα παιδιά σχολείο και θα είμαι ξάπλα μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να σταματήσουν τα καφέ κι αύριο να είσαι ξανά ανέμελη!

Προς το παρών σταμάτησαν ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καίει η ένεση κορίτσια.. καιειιιιι... ευτυχώς για λίγο.. 9 μήνες θα τις βάζω αυτες

Ναντιακι πως είσαι? 

Μην σε ανησυχούν τα καφέ. Στον γιο μου είχα για πολύ καιρό καφέ και φόραγα σερβιετα κανονική. Πάρε την προγεστερόνη και όσο μπορείς ξάπλα. Να σε έχουν βασίλισσα οι άντρες σου.

Θετική σκέψη και όλα θα πάνε ΣΟΥΠΕΡ. ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Ναι και θα μιλήσουμε με την γιατρό για ραντεβού .. όλα καλά θα είναι.. πρέπει νσ σκέφτομαι θετικα

Ναντια εγώ έκανα ενέσεις γιατί έχω κάποια στοιχεία θρομβοφιλιας. Το θέμα είναι ότι αν έχεις αίμα με την ένεση μπορεί να αυξηθεί το αίμα, ακριβώς επειδή το αραιώνει ουσιαστικά. Συμβαίνει πολύ συχνά σε κοπέλες που κάνουν ενέσεις ειδικά προληπτικά (πχ από εξωσωματική). Ρώτα τη γιατρο αν αφού βλέπεις αίμα πρέπει να παίρνεις ενέσεις κ ασπιρίνη κιόλας μαζί... Μήπως πρέπει να κόψεις για λίγες μέρες (εδώ συνήθως αυτό λένε). Φυσικά μόνο ότι πει η γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσι μου αυτο που λες ότι οι ελεύθερες επαφές χαλάνε το κύκλο?? Κατά ποιον τρόπο? Δηλαδή σου είπε ο γιατρός να μην έχεις ελεύθερες μετά την ωορρηξία? Γιατί κι εγώ δεν έχω κύκλο ρολόι.. 

μου είπε ότι όταν γίνονται συνεχώς προσπάθειες για σύλληψη και δεν πετυχαίνει σου ταράζει της ορμόνες. Εαν κατάλαβα καλά,  ο οργανισμός το εκλαμβάνεται ως προσπάθεια για γονιμοποίηση και σου κάνει άνω κάτω τις ορμόνες. Δεν είμαι γενικά για τις επαφές αλλά για τις επαφές με εκσπερμάτωση.. κανένας όμως από τους άλλους δυο δε μ το είχε πει αυτό, αλλά όμως και οι δυο άλλοι είχαν πει πως το κάθε μέρα η πολύ συχνό δεν είναι καλό γτ αποδυναμώνεται το σπερμα. Ο τρίτος ο σημερινός μ είπε ότι πολλές φορές γίνεται σύλληψη αλλά δεν καταφέρνει να προσκολληθεί η να φτάσει στη μήτρα και χανεται. Αυτό μ είπε συμβαίνει πολύ συχνά και η γυναίκα καν δν καταλαβαίνει ότι έχει «αποβάλλει» γτ στην ουσία δεν είναι αποβολή αλλά αποτυχημένη σύλληψη. 
ο οργανισμός όμως έχει ετοιμαστεί για εμφύτευση… κάπως ετσι μ τα είπε δεν ξέρω αν τα λέω μπερδεμένα αλλά το γκουγκλαρα μετά κ αυτο το λέει και στο Ίντερνετ. Κ γ αυτο μάλιστα λένε να κάνουμε το τεστ στην καθυστέρηση καλύτερα κ όχι τα πρώιμα, γιατί ένα μεγάλο ποσοστό καταλήγει όπως περιέγραψε πιο πάνω. 
 

 

@Nandia- πως είσαι γλυκιά μου; Σταμάτησαν οι πόνοι τα καφέ; Έμεινες στο κρεβάτι ; Πως νιώθεις ;;;

 

 

 

@Raf123 Μεγάλο πονεμένο θέμα αυτό με τις γυναίκες… μέχρι να βρεις την κατάλληλη και να της μάθεις είναι κουραστικό.. στην Κρήτη μετά από 2 χρόνια είχα βρει μια πολύ καλή άπαιχτη, Φιλιππινέζα, μιλάμε η γυναίκα ήταν είναι μάλλον (απλά εγώ μετακόμισα εδώ πλέον) απίστευτη. Αφού της άφηνα το κλειδί κ όσο έλειπα, καλά στην Κρήτη με τόσες πτήσεις νομίζω μόνο το ράντσο μ ελειπε στο αεροδρόμιο.. κάτι 18-19 ώρες, πραγματικά είχε το κλειδί έκανε τα ψώνια πια μόνη της μαγείρευε, καθάριζε όλα στην εντέλεια. Αυτή την παραδέχτηκα κ μ έλειψε πολύ περισσοτερο και από τους φίλους π μεγαλώσαμε μαζί 😛😹😹 καλά πλάκα κάνω όχι έτσι αλλά τέλος πάντων μέχρι να βρω κ εδώ μια πέρασαν τρία χρόνια. Κ πάλι με κόπο της έμαθα πως τα θέλω κλπ κ ακόμα… κάθομαι εδώ δε την αφήνω μόνη… υπομονή θα βρεθεί και για σένα αυτή η μια η τέλεια ! Μακάρι να έρθει ο φίλος σου στον γάμο σου! Ωραία η Κρήτη, σαν αυτή δεν έχει. Πλέον πηγαίνω μόνο τον χειμώνα π έχω άδειες και με επισκέπτονται εδώ οι φίλοι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Giasemi_92 μπράβο σου πολύ ωραία νέα οπότε θα έρθει σύντομα!!! Εφόσον βρήκες καλό γυναικολόγο και σε βοήθησε όλα θα πάνε καλά!!! Σύντομα σε βλέπω εγκυουλα 😘❤️

🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Ευχατιστωωωω και εγώ το πιστεύω. Ανακουφίστηκα με τ ΣΠΩ γιατί με βάραινε πολύ αυτό. Κι κυρίως γτ ένιωσα σαν να πήρα επιβράβευση μου δόθηκε με πολύ κόπο να πάρω κιλά να φτιάξω διατροφή ύπνο κλπ, Οποτε έχω να δηλώσω πως τελικά η πειθαρχία και η προσήλωση στον στόχο είναι το παν! ❤️❤️❤️ Εύχομαι όλες μας να κρατάμε του χρόνου τέτοιες μέρες τα μωράκια μας στα χέρια μας κι να συζητάμε για μπιμπερό τροφές γάλατα και πάνες 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Πολύ καλα νέα !!! Θα τα τακτοποιήσετε όλα και θα έρθει σύντομα !!!!

❤️❤️❤️ αν θυμάμαι καλά κ εσυ έχεις ΣΠΩ! ξεκινα με την διατροφή και τη γυμναστική να πιάσουμε μαζί μωράκια ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Πολύ βοηθητικές είναι οι κοπέλες αυτες  αλλά και μόνο στη σκέψη ότι κάποια ξένη θα μου ανακατεύει τα πράγματα τρελαίνομαι 😄 

Α είχα κ εγώ στην αρχή τέτοιες αμφιβολίες και σκέψεις. Αλλά όταν καταλαβα ότι η εξάντληση μου είναι τόσο άπειρη π φτάνω κάποια μέρες σπίτι και ανεβαίνω τα σκαλιά στα τέσσερα λυγισμενη κ κάνω μπανιο καθιστή το ξεπέρασα. Και μια παραπάνω όταν ξεκινήσαμε να συγκατοικούμε είδα ότι ξεκίνησα από την εξάντληση της δουλειάς και της νοικοκυράς στο σπίτι να μουρμουράω και να γκρινιάζω συνέχεια στον άνδρα μ για τις κάλτσες στο πάτωμα, τα τσαλακωμένα ρούχα π με τόσο κόπο σιδέρωνα αποφάσισα πως δε θα διακινδυνεύσω τη σχέση μας για τον εγωισμό μου γιατί θέλω πάνω απ όλα να περνάμε καλά ο ένας με τον άλλον και δε θέλω ποτε να γίνω η υστερικια γυναίκα π φεύγουν από αυτή τρέχοντας…. Αλλά εντάξει έχει να κάνει και με το τι δουλειά κανεις.. αν πχ δούλευα μια πιο ήρεμη δουλεια 8ωρη με τα ρεπό κλπ δε θα με πείραζε… μ αρέσει να περιποιούμαι το σπίτι μας να μαγειρεύω. Αλλά εκ των πραγμάτων τα καλοκαίρια δεν προλαβαίνω με τίποτα κ τον λίγο χρόνο π μένει προτιμώ να χαλαρώσουμε μαζί και όχι να γκρινιάζω να πηγαίνω πάνω κάτω με τη σφουγγαρίστρα στο χέρι να βρίζω τους πάντες η να λυποθυμαω από την κούραση .. έτσι το ξεπέρασα κάποια «ξένη» να αγγίζει τα πράγματα μας.  θαυμάζω όλες τις γυναίκες π τα καταφέρνουν παντού αλλά no thanks ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

ευχαριστω πολυ... ευχομαι να ερθει συντομα το θαυμα και για σενα

@Nandia- μου συγχαρητήρια κορίτσι μου....η αγία ειρήνη έκανε το θαύμα τής....χάρηκα τόσο πολύ

 

 

Τι βιταμίνες περνάτε;; Εγώ τελικά ήρθα περίοδο σήμερα!!! 

Αλλά δεν πειράζει θα κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε να δούμε τι γίνεται!! 

Θα με βοηθήσει κ εμένα η Αγία μας ίσως ξέρει εκείνη το πότε.!! Εύχομαι να έχεις καλούς διολασιασμους κ όλα να πάνε τέλεια κορίτσι μου!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

❤️❤️❤️ αν θυμάμαι καλά κ εσυ έχεις ΣΠΩ! ξεκινα με την διατροφή και τη γυμναστική να πιάσουμε μαζί μωράκια ❤️❤️❤️❤️❤️

Εγώ δ έχω ΣΠΩ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη που επίσης θέλει διατροφή και γυμναστική …. Έχω ξεκινήσει με το πρώτο η γυμναστική μόνο μου τα χαλάει λίγο χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2022 at 11:23 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Αααα χαχαχαχα εγώ τους είπα να βρουν τους καλεσμένους για να ετοιμάσουμε τα προσκλητήρια τον Ιούλιο! Αφού Αύγουστο όλα είναι κλειστά!! Θα παραγγείλω από το Ίντερνετ κάτι δωράκια που θέλω να δώσω στην εκκλησία! Είναι στα 70 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά 100 μπομπονιέρες! Και μετά μένει να βρουμε κουστούμι! Να περάσει ο καιρός να κάνουμε την αυχενική και να πάρουμε τηλ τον DJ να του πούμε ότι δεν θελουμε να μας κανει χορογραφία αφού είμαι εγκυος, δεν ξέρω αν θα αλλάξω κ εκεί το πακέτο μου! Κ τα λουλούδια που σίγουρα θα αλλάξω το πακέτο!! Κ να βρω παπούτσια αλλα μάλλον τελευταία στιγμή με βλέπω για παπούτσια! Hens κ τέτοια δε. Θέλω να κάνω! 

Ραφαέλα μου τι μπομπονιέρες βρηκες αν επιτρέπεται μπορεις να μου στειλεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2022 at 3:36 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

τελικα κοριτσι μου εκλεισες ημερομηνιες;; 

Ναι Τόνια μου, 6 Αυγούστου βρήκαμε τελικά!! Δεν είχε άλλη! Και να σου πω την αλήθεια σήμερα με έχει πάρει λίγο από κάτω, γιατί 

Από τη μία δε θέλω να το αλλάξω πάλι γιατί όπως λέει κ η @Raf123 άμα δε γίνει όταν είναι να γίνει, μετά όλο κάτι τυχαίνει κ το αλλάζεις κ κουράστηκα να το αλλάζουμε κ να ψάχνουμε ημερομηνίες συνέχεια…αλλά δεν είναι κ αυτό που ονειρευόμουν…οκ είναι ωραία που θα’ναι καλοκαιρινός γάμος, αλλά αρχικά είχαμε κλείσει για 200 άτομα, άντε 180, κ τώρα αν το κάνουμε με λιγότερα άτομα μας είπε ότι θα αλλάξει η τιμή άρα δεν έχει νόημα, αλλά πού θα βρούμε 180 άτομα τον Αύγουστο που θα λείπουν όλοι;….επίσης θυμόμουν σήμερα ότι στην αρχή είχαμε κλείσει 28 Αυγούστου(που το 28 είναι κ σημαδιακός αριθμός για μας), κ σκέφτομαι μήπως του άρεσε κ γι’αυτό του άντρα μου κ ήθελε τότε, αλλά μετά το αλλάξαμε κ τώρα δεν τη βρίσκω αυτή την ημερομηνία…κ με έχει πάρει λίγο από κάτω τελοσπάντων..☹️☹️ Κ να πάμε αλλού(αν βρούμε) δε ξέρω..έχουμε δώσει προκαταβολή εκεί είναι κρίμα να τη χάσουμε

Άσε έχω στεναχωρηθεί λίγο ☹️☹️☹️

Εσύ πώς πας με τις ετοιμασίες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2022 at 4:34 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ θήλαζα όταν είχα τον θρησκευτικό... Ήπια μόνο 1 ποτήρι σαμπάνια αλλά χαλάλι του😁😘😘😘 τα παιδακια μας να ναι καλά!!! Κοίτα να το απολαύσετε... Μακάρι να μπορούσα να ξαναζήσω το γάμο μου... Αν και γάμοβαπτιση την χάρηκα στο έπακρο!!!!! 

Κι εμάς γαμοβάφτιση είναι!! Θα βαφτίσουμε και τη μπουμπου μαζί…❤️💕 θέλω να περάσω καλά κ να πιω να πω την αλήθεια, θα δω πως θα το κάνω🙊 αν κ σκέφτομαι με 2 μωρά τώρα πόσο ανέμελοι να’μαστε κ πόσο να το χαρούμε;;

Είδα κ τα νέα σου, μη σε παίρνει από κάτω, θα έρθει!! Μια φορά έγκυος πάντα έγκυος☺️☺️☺️ Απλά χαλάρωσε κ αστο στην τύχη του🥰 αν κ ξέρω είναι δύσκολο αν το θες πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2022 at 7:19 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

 

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶
 

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

babyblue94:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:30/09

Τina21:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ευάγγελοςτ :ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ 👶

HHopmumtobe:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Raf123:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Skorpina78 : ΘΕΤΙΚΟ👶

Nandia: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Stemi:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Καλέ τι γουρλίδικη είναι η ομαδούλα μας;; 😀Λίγα κορίτσια έχουν μείνει στο άλλο πινακάκι, σε λίγο δε θα υπάρχει καμία θα είστε όλες σ αυτό☺️☺️🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ναντιακι πως είσαι? 

Μην σε ανησυχούν τα καφέ. Στον γιο μου είχα για πολύ καιρό καφέ και φόραγα σερβιετα κανονική. Πάρε την προγεστερόνη και όσο μπορείς ξάπλα. Να σε έχουν βασίλισσα οι άντρες σου.

Θετική σκέψη και όλα θα πάνε ΣΟΥΠΕΡ. ♥️♥️♥️

Σήμερα είχα πιο έντονη σταγόνα καφέ αλλά γενικά δεν έχω συνέχεια.. εχω λίγα πονακια χαμηλά.. είχες πονακια εσυ;

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ναντια εγώ έκανα ενέσεις γιατί έχω κάποια στοιχεία θρομβοφιλιας. Το θέμα είναι ότι αν έχεις αίμα με την ένεση μπορεί να αυξηθεί το αίμα, ακριβώς επειδή το αραιώνει ουσιαστικά. Συμβαίνει πολύ συχνά σε κοπέλες που κάνουν ενέσεις ειδικά προληπτικά (πχ από εξωσωματική). Ρώτα τη γιατρο αν αφού βλέπεις αίμα πρέπει να παίρνεις ενέσεις κ ασπιρίνη κιόλας μαζί... Μήπως πρέπει να κόψεις για λίγες μέρες (εδώ συνήθως αυτό λένε). Φυσικά μόνο ότι πει η γιατρός! 

Αίμα κόκκινο δεν έχω..  λίγες σταγόνες καφέ έχω..  χτες ανοικτό καφέ και σήμερα μια σταγόνα σκούρο.. μου είπε να παίρνω και ασπιρίνη μαζί .. βασικά   να την συνεχίσω.. αρα το πιο καφέ σκούρο είναι από την ένεση..  εχω και λίγα πονακια και πολλά συχνότερα 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

μου είπε ότι όταν γίνονται συνεχώς προσπάθειες για σύλληψη και δεν πετυχαίνει σου ταράζει της ορμόνες. Εαν κατάλαβα καλά,  ο οργανισμός το εκλαμβάνεται ως προσπάθεια για γονιμοποίηση και σου κάνει άνω κάτω τις ορμόνες. Δεν είμαι γενικά για τις επαφές αλλά για τις επαφές με εκσπερμάτωση.. κανένας όμως από τους άλλους δυο δε μ το είχε πει αυτό, αλλά όμως και οι δυο άλλοι είχαν πει πως το κάθε μέρα η πολύ συχνό δεν είναι καλό γτ αποδυναμώνεται το σπερμα. Ο τρίτος ο σημερινός μ είπε ότι πολλές φορές γίνεται σύλληψη αλλά δεν καταφέρνει να προσκολληθεί η να φτάσει στη μήτρα και χανεται. Αυτό μ είπε συμβαίνει πολύ συχνά και η γυναίκα καν δν καταλαβαίνει ότι έχει «αποβάλλει» γτ στην ουσία δεν είναι αποβολή αλλά αποτυχημένη σύλληψη. 
ο οργανισμός όμως έχει ετοιμαστεί για εμφύτευση… κάπως ετσι μ τα είπε δεν ξέρω αν τα λέω μπερδεμένα αλλά το γκουγκλαρα μετά κ αυτο το λέει και στο Ίντερνετ. Κ γ αυτο μάλιστα λένε να κάνουμε το τεστ στην καθυστέρηση καλύτερα κ όχι τα πρώιμα, γιατί ένα μεγάλο ποσοστό καταλήγει όπως περιέγραψε πιο πάνω. 
 

 

@Nandia- πως είσαι γλυκιά μου; Σταμάτησαν οι πόνοι τα καφέ; Έμεινες στο κρεβάτι ; Πως νιώθεις ;;;

 

 

 

@Raf123 Μεγάλο πονεμένο θέμα αυτό με τις γυναίκες… μέχρι να βρεις την κατάλληλη και να της μάθεις είναι κουραστικό.. στην Κρήτη μετά από 2 χρόνια είχα βρει μια πολύ καλή άπαιχτη, Φιλιππινέζα, μιλάμε η γυναίκα ήταν είναι μάλλον (απλά εγώ μετακόμισα εδώ πλέον) απίστευτη. Αφού της άφηνα το κλειδί κ όσο έλειπα, καλά στην Κρήτη με τόσες πτήσεις νομίζω μόνο το ράντσο μ ελειπε στο αεροδρόμιο.. κάτι 18-19 ώρες, πραγματικά είχε το κλειδί έκανε τα ψώνια πια μόνη της μαγείρευε, καθάριζε όλα στην εντέλεια. Αυτή την παραδέχτηκα κ μ έλειψε πολύ περισσοτερο και από τους φίλους π μεγαλώσαμε μαζί 😛😹😹 καλά πλάκα κάνω όχι έτσι αλλά τέλος πάντων μέχρι να βρω κ εδώ μια πέρασαν τρία χρόνια. Κ πάλι με κόπο της έμαθα πως τα θέλω κλπ κ ακόμα… κάθομαι εδώ δε την αφήνω μόνη… υπομονή θα βρεθεί και για σένα αυτή η μια η τέλεια ! Μακάρι να έρθει ο φίλος σου στον γάμο σου! Ωραία η Κρήτη, σαν αυτή δεν έχει. Πλέον πηγαίνω μόνο τον χειμώνα π έχω άδειες και με επισκέπτονται εδώ οι φίλοι μου. 

Οχι ακόμα έχω λίγα καφέ.. σήμερα ήταν πιο σκούρο.. βέβαια μια σταγόνα είναι και δεν έχω ξανσ στο σερβιετακι..μόνο λίγο απαλό στο σκούπισμα αλλά απ ότι μου είπε η @Tokyo απο την ενεση μπορει να εχω πιο πολλά.. μονο τα πονακια με προβληματιζουν

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

@Nandia- μου συγχαρητήρια κορίτσι μου....η αγία ειρήνη έκανε το θαύμα τής....χάρηκα τόσο πολύ

 

 

Τι βιταμίνες περνάτε;; Εγώ τελικά ήρθα περίοδο σήμερα!!! 

Αλλά δεν πειράζει θα κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε να δούμε τι γίνεται!! 

Θα με βοηθήσει κ εμένα η Αγία μας ίσως ξέρει εκείνη το πότε.!! Εύχομαι να έχεις καλούς διολασιασμους κ όλα να πάνε τέλεια κορίτσι μου!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σε ευχαριστω πολυ.. εχω θεματακι βέβαια γιατί έχω καφέ αίμα.. σταγόνες βασικά αλλσ εύχομαι η αγια ειρηνη να με βοηθήσει...βιταμίνες τώρα δεν θυμάμαι πως τις λένε 🤣🤣🤣 η @Raf123 τις θυμάται καλύτερα από μένα 

Σιγουρα θα σε βοηθήσει η αγια ειρηνη.. προσευχή και όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. νεότερο ιατρικό ανακοινωθέν.. για πλησιαστε.. δεν μπορώ να φωνάζω αναστατώνεται το νινί

Λοιπόν ξυπνάω το πρωί (χάραμα βασικα) πάω τουαλέτα κλασικά και βλέπω μια σταγόνα έντονο καφέ..  oh shit λέω..  ευτυχώς δεν είχα τπτ αλλο.. λίγα πονακια ανά φάσεις και συνέχεια τουαλέτα.. θα κάτσω εκεί μου φαίνεται μην πηγαινοερχομαι.. μέχρι στιγμής όλα τα υπόλοιπα καλσ.. αναγούλες σταθερές..

Μπαίνω εδώ να σας διαβάσω και ευτυχώς βλέπω να μου γράφει η @Tokyo ότι λόγο ένεσης μπορεί να έχω περισσότερο αίμα.. οκ αίμα δεν έχω εκτός από τις σταγόνες καφέ ανά φάσεις

Θα σηκωθώ σιγα σιγα να πάρω τα παιδιά σχολείο και μετά ξάπλα..  η αγία ειρήνη βοηθηθεί μου..

Επανέρχομαι όταν αράξω στον καναπέ.. φιλουθκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Πολύ βοηθητικές είναι οι κοπέλες αυτες  αλλά και μόνο στη σκέψη ότι κάποια ξένη θα μου ανακατεύει τα πράγματα τρελαίνομαι 😄 

Ούτε εγώ τις ήθελα αλλά επειδή φεύγω από το σπίτι στις 8 παρά και μπαίνω η ώρα 7 μου είναι πολύ δύσκολο να κάνω δουλειες μαζεύονται ολες το ΣΚ! Το βράδυ πόσες να κανεις; Κανένα πλυντήριο, μαγείρεμα λίγο την κουζίνα αυτά…όταν έφυγε η άλλη που είχα τα έκανα μόνη μου ΣΚ! Καποιες φορες τα Σαββατα είχα αλλες δουλειες πηγαίναμε για να βρουμε πράγματα για το σπίτι άρα ολες οι δουλειες έμεναν την Κυριακή! Με βοηθάει πολύ ο άντρας μου αλλά πρέπει να έρχεται κ μια γυναίκα στη μέση της εβδομάδας και το ΣΚ να κάνω ξανά λίγο ξεσκόνισμα, σκούπισμα σφουγγάρισμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. νεότερο ιατρικό ανακοινωθέν.. για πλησιαστε.. δεν μπορώ να φωνάζω αναστατώνεται το νινί

Λοιπόν ξυπνάω το πρωί (χάραμα βασικα) πάω τουαλέτα κλασικά και βλέπω μια σταγόνα έντονο καφέ..  oh shit λέω..  ευτυχώς δεν είχα τπτ αλλο.. λίγα πονακια ανά φάσεις και συνέχεια τουαλέτα.. θα κάτσω εκεί μου φαίνεται μην πηγαινοερχομαι.. μέχρι στιγμής όλα τα υπόλοιπα καλσ.. αναγούλες σταθερές..

Μπαίνω εδώ να σας διαβάσω και ευτυχώς βλέπω να μου γράφει η @Tokyo ότι λόγο ένεσης μπορεί να έχω περισσότερο αίμα.. οκ αίμα δεν έχω εκτός από τις σταγόνες καφέ ανά φάσεις

Θα σηκωθώ σιγα σιγα να πάρω τα παιδιά σχολείο και μετά ξάπλα..  η αγία ειρήνη βοηθηθεί μου..

Επανέρχομαι όταν αράξω στον καναπέ.. φιλουθκια 

Καλημέρα γλυκιά και αγχωμενη μαμά!!! 

Τα πονάκια είναι φυσιολογικά. Εγώ δεν είχα πονακια είχα πόνο δυνατό και είχα δει ροζ και μετά είχα καφέ για πολλές μέρες και όλα πήγαν καλά. Μην σε ανησυχεί καθόλου.

Να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορεις και όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ. τα καφέ στο 99,9% δεν είναι καθόλου ανησυχητικά από όσο μου έχουν πει είναι καθάρισμα τα από την τελευταία περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια έχω και λίγο αίμα στο σερβιετακι.. τι να πω η αγια ειρηνη να με βοηθησει

Καμία φορά το αίμα μπορεί να είναι από τις αντιπηκτικες η την ασπιρίνη, συμβουλέψου την γιατρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

μου είπε ότι όταν γίνονται συνεχώς προσπάθειες για σύλληψη και δεν πετυχαίνει σου ταράζει της ορμόνες. Εαν κατάλαβα καλά,  ο οργανισμός το εκλαμβάνεται ως προσπάθεια για γονιμοποίηση και σου κάνει άνω κάτω τις ορμόνες. Δεν είμαι γενικά για τις επαφές αλλά για τις επαφές με εκσπερμάτωση.. κανένας όμως από τους άλλους δυο δε μ το είχε πει αυτό, αλλά όμως και οι δυο άλλοι είχαν πει πως το κάθε μέρα η πολύ συχνό δεν είναι καλό γτ αποδυναμώνεται το σπερμα. Ο τρίτος ο σημερινός μ είπε ότι πολλές φορές γίνεται σύλληψη αλλά δεν καταφέρνει να προσκολληθεί η να φτάσει στη μήτρα και χανεται. Αυτό μ είπε συμβαίνει πολύ συχνά και η γυναίκα καν δν καταλαβαίνει ότι έχει «αποβάλλει» γτ στην ουσία δεν είναι αποβολή αλλά αποτυχημένη σύλληψη. 
ο οργανισμός όμως έχει ετοιμαστεί για εμφύτευση… κάπως ετσι μ τα είπε δεν ξέρω αν τα λέω μπερδεμένα αλλά το γκουγκλαρα μετά κ αυτο το λέει και στο Ίντερνετ. Κ γ αυτο μάλιστα λένε να κάνουμε το τεστ στην καθυστέρηση καλύτερα κ όχι τα πρώιμα, γιατί ένα μεγάλο ποσοστό καταλήγει όπως περιέγραψε πιο πάνω. 
 

 

@Nandia- πως είσαι γλυκιά μου; Σταμάτησαν οι πόνοι τα καφέ; Έμεινες στο κρεβάτι ; Πως νιώθεις ;;;

 

 

 

@Raf123 Μεγάλο πονεμένο θέμα αυτό με τις γυναίκες… μέχρι να βρεις την κατάλληλη και να της μάθεις είναι κουραστικό.. στην Κρήτη μετά από 2 χρόνια είχα βρει μια πολύ καλή άπαιχτη, Φιλιππινέζα, μιλάμε η γυναίκα ήταν είναι μάλλον (απλά εγώ μετακόμισα εδώ πλέον) απίστευτη. Αφού της άφηνα το κλειδί κ όσο έλειπα, καλά στην Κρήτη με τόσες πτήσεις νομίζω μόνο το ράντσο μ ελειπε στο αεροδρόμιο.. κάτι 18-19 ώρες, πραγματικά είχε το κλειδί έκανε τα ψώνια πια μόνη της μαγείρευε, καθάριζε όλα στην εντέλεια. Αυτή την παραδέχτηκα κ μ έλειψε πολύ περισσοτερο και από τους φίλους π μεγαλώσαμε μαζί 😛😹😹 καλά πλάκα κάνω όχι έτσι αλλά τέλος πάντων μέχρι να βρω κ εδώ μια πέρασαν τρία χρόνια. Κ πάλι με κόπο της έμαθα πως τα θέλω κλπ κ ακόμα… κάθομαι εδώ δε την αφήνω μόνη… υπομονή θα βρεθεί και για σένα αυτή η μια η τέλεια ! Μακάρι να έρθει ο φίλος σου στον γάμο σου! Ωραία η Κρήτη, σαν αυτή δεν έχει. Πλέον πηγαίνω μόνο τον χειμώνα π έχω άδειες και με επισκέπτονται εδώ οι φίλοι μου. 

Μαγείρεμα το κάνω εγώ…θέλω μια να μου κάνει τις δουλειες χαχαχα αυτή χθες δεν έκανε τίποτα!! Θα την φερω ξανά κ αν ξανά γίνει αυτό δεν την ξανά φέρνω 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ραφαέλα μου τι μπομπονιέρες βρηκες αν επιτρέπεται μπορεις να μου στειλεις;;

Πήρα κάτι σωληναρια που θα τα γεμίσω με βότανα και θα κάνω καρτελιτσες «the perfect blend” κ θα τα δέσω με σχοινί θα είναι πιο rustic ο γαμος κ το νυφικό μου είναι πιο vintage (αν δεν το αλλάξω τελικά) χαχαχα κάτι τέτοιο αν σε ενδιαφέρει να σόυ στείλω το site 2ACEEF0D-9105-4B22-BD50-6C3EFD81717D.thumb.jpeg.4a7774e6be95f9a3493b4fb30198d68b.jpeg

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι Τόνια μου, 6 Αυγούστου βρήκαμε τελικά!! Δεν είχε άλλη! Και να σου πω την αλήθεια σήμερα με έχει πάρει λίγο από κάτω, γιατί 

Από τη μία δε θέλω να το αλλάξω πάλι γιατί όπως λέει κ η @Raf123 άμα δε γίνει όταν είναι να γίνει, μετά όλο κάτι τυχαίνει κ το αλλάζεις κ κουράστηκα να το αλλάζουμε κ να ψάχνουμε ημερομηνίες συνέχεια…αλλά δεν είναι κ αυτό που ονειρευόμουν…οκ είναι ωραία που θα’ναι καλοκαιρινός γάμος, αλλά αρχικά είχαμε κλείσει για 200 άτομα, άντε 180, κ τώρα αν το κάνουμε με λιγότερα άτομα μας είπε ότι θα αλλάξει η τιμή άρα δεν έχει νόημα, αλλά πού θα βρούμε 180 άτομα τον Αύγουστο που θα λείπουν όλοι;….επίσης θυμόμουν σήμερα ότι στην αρχή είχαμε κλείσει 28 Αυγούστου(που το 28 είναι κ σημαδιακός αριθμός για μας), κ σκέφτομαι μήπως του άρεσε κ γι’αυτό του άντρα μου κ ήθελε τότε, αλλά μετά το αλλάξαμε κ τώρα δεν τη βρίσκω αυτή την ημερομηνία…κ με έχει πάρει λίγο από κάτω τελοσπάντων..☹️☹️ Κ να πάμε αλλού(αν βρούμε) δε ξέρω..έχουμε δώσει προκαταβολή εκεί είναι κρίμα να τη χάσουμε

Άσε έχω στεναχωρηθεί λίγο ☹️☹️☹️

Εσύ πώς πας με τις ετοιμασίες;

Ούτε εμένα θα είναι οπως το ονειρεύτηκα 😕😕😕 αλλά δε πειράζει αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα θα το ζήσουμε έτσι! Αρχικά εγώ ήθελα γάμο χειμώνα, τώρα θα γίνει φθινόπωρο! Τη διακόσμηση την ήθελα διαφορετική τώρα θα την αλλάξω, ήθελα να ήμουν λεπτή τώρα θα έχω κοιλιτσα (κοιλάρα μάλλον 😂😂😂) ήθελα να κάνω κ ένα ταξίδι με τις φιλες μ σαν hens βέβαια άλλαξαν πολλά από τότε που τα διοργάνωνα…τώρα δεν θέλω να κάνω τίποτα! Αν και έχω μια φίλη μου στην Ελλάδα που είμασταν μαζί στις σπουδες μου είπε να κάνω england reunion κ να έρθω Αθήνα ή δεν ξέρω να συναντηθούμε κάπου στην Ελλάδα 🙃🙃, ήθελα να πάμε στο honeymoon κ μετά θα ασχολούμασταν για το θέμα μωρό αλλά αλλιως τα έφερε η ζωή, δε πειράζει η Κούβα δεν θα φύγει κάποια στιγμή θα πάμε! Κ εγώ θα ήθελα να πιω να διασκεδάσω καλύτερα αλλά άντε δε πειράζει…μακάρι να είμαστε καλά κ κάνουμε οπως το εξωτερικό που ξανά Παντρεύονται το ίδιο άτομο μετά από πολλά χρόνια 😂😂😂 κ να το ζήσουμε οπως θελουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gif-e είπε:

Καμία φορά το αίμα μπορεί να είναι από τις αντιπηκτικες η την ασπιρίνη, συμβουλέψου την γιατρό σου

Μίλησα χτες που είχα τα πρώτα καφέ και αρχίσαμε τα utrogestan ασπιρίνη που ήδη έπαιρνα ενέσεις κσι φιλικό οξύ που έτσι και αλλιώς έπινα..  η αλήθεια είναι ότι μετά την ένεση έχω πιο πολλά καφε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα γλυκιά και αγχωμενη μαμά!!! 

Τα πονάκια είναι φυσιολογικά. Εγώ δεν είχα πονακια είχα πόνο δυνατό και είχα δει ροζ και μετά είχα καφέ για πολλές μέρες και όλα πήγαν καλά. Μην σε ανησυχεί καθόλου.

Να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορεις και όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ. τα καφέ στο 99,9% δεν είναι καθόλου ανησυχητικά από όσο μου έχουν πει είναι καθάρισμα τα από την τελευταία περίοδο.

Μακάρι κοριτσι μου.. κάνω και την προσευχή μου στην Αγία Ειρήνη.. για όλες μας.. δεν σας ξεχνάω..  ευτυχώς δεν εχω συνέχεια καφέ ουτε πόνους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά σήμερα είναι πιο πολλά τα καφέ υγρά αλλά μάλλον από την ένεση είναι..  ευτυχώς δεν τα έχω συνέχεια.. σήμερα θα ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...