Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξια


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Δεν νομιζω. Γιατι εμενα η περιοδος διαρκει 6 μερες κ ξεκινησα τα τεστ απο 9η 10η. 

Οποτε πιστευω να μην την εχω χασει. Εχουμε συχνές επαφες με το συζυγο μου. Για να μην χαθει η γονιμη αν τυχον κ δεν φανει στο τεστ.

ΟΚ. καλή επιτυχία και καλή συνέχεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Αυτό είναι το καλύτερο.. μέρα παρά μέρα λένε..  κι ας δείχνει το τεστ ότι θέλει..! Σίγουρα θα την πετύχετε έτσι! 

Ας το ελπισουμε.  Αλλες φορες γίνεται καθε μερα, αλλες καθε 2η. Προσπαθουμε να το αφησουμε πιο χαλαρο κ να μην ειναι σαν αγγαρεία.   Πιστευω κ εγω οτι ειναι απιθανο να μην  κανω ωορρηξια εφοσον κανουμε με προκληση. Εσυ @MyElpida μου σε τι φαση εισαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

 

Ας το ελπισουμε.  Αλλες φορες γίνεται καθε μερα, αλλες καθε 2η. Προσπαθουμε να το αφησουμε πιο χαλαρο κ να μην ειναι σαν αγγαρεία.   Πιστευω κ εγω οτι ειναι απιθανο να μην  κανω ωορρηξια εφοσον κανουμε με προκληση. Εσυ @MyElpida μου σε τι φαση εισαι? 

Ψάχνω κι εγώ με τεστάκια να βρω την ωορρηξία! Βρήκα μόνο ένα που είχε εμφανιστεί γραμμή, σε καμία περίπτωση δεν ήταν όμως έντονη, και μετά ξανά αχνη. Την επόμενη μέρα ένιωσα έναν πόνο στην κοιλιά για κανα 5λεπτο.. Δεν ξέρω αν έγινε. Εμείς πάντως επαφές είχαμε. Κι ο Θεός βοηθός! Είμαι 18η ημέρα. Θα ψάξω για 2-3 μέρες ακόμα κ θα σταματήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Ψάχνω κι εγώ με τεστάκια να βρω την ωορρηξία! Βρήκα μόνο ένα που είχε εμφανιστεί γραμμή, σε καμία περίπτωση δεν ήταν όμως έντονη, και μετά ξανά αχνη. Την επόμενη μέρα ένιωσα έναν πόνο στην κοιλιά για κανα 5λεπτο.. Δεν ξέρω αν έγινε. Εμείς πάντως επαφές είχαμε. Κι ο Θεός βοηθός! Είμαι 18η ημέρα. Θα ψάξω για 2-3 μέρες ακόμα κ θα σταματήσω. 

Τα ιδια ειμαστε δηλαδη. Εμενα αυτες τις 3 μερες με επιασε παλι αγχος κ δυσκολευομαστε πολυ να καταφερουμε  να ερθουμε σε επαφη. Με τα χιλια ζορια τα καταφερνουμε κ αυτο εξω εξω. 

Ψαχνω  να σκεφτω πως θα τα καταφερουμε. Γτ εχψ κυριολεκτικα στερεψει.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα η γραμμη ειναι πιο αχνη απο οτι ηταν.. αρα τι γινεται? Να εχει γινει η ωορρηξια? Παραλληλα χτες κ σημερα εχω βλεννα. Τι στο καλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Σημερα η γραμμη ειναι πιο αχνη απο οτι ηταν.. αρα τι γινεται? Να εχει γινει η ωορρηξια? Παραλληλα χτες κ σημερα εχω βλεννα. Τι στο καλο? 

Ε τότε αυτές τις ημέρες έχεις ωορρηξία !!! Εκμεταλλευσου το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Ε τότε αυτές τις ημέρες έχεις ωορρηξία !!! Εκμεταλλευσου το!!!

Κ γτ βρε Ελπιδα σημερα ειναι αχνη η γραμμη? Να ειναι τυχαιο?  Σε εχω ζαλισει κ εσενα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Κ γτ βρε Ελπιδα σημερα ειναι αχνη η γραμμη? Να ειναι τυχαιο?  Σε εχω ζαλισει κ εσενα !

Δεν ξέρω..  κι εμένα έτσι μου βγήκε αυτό το μήνα! Πάντως το ότι έχεις υγρα είναι ένδειξη ωορρηξιας.. βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα το σώμα σου. Αλλά εγώ οπότε έχω τέτοια, έχω και ωορρηξια.. το χω τσεκάρει με τεστακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Σημερα η γραμμη ειναι πιο αχνη απο οτι ηταν.. αρα τι γινεται? Να εχει γινει η ωορρηξια? Παραλληλα χτες κ σημερα εχω βλεννα. Τι στο καλο? 

Καλημέρα , επειδή κοντεύω να πάρω μεταπτυχιακό και στο κομμάτι ωορρηξίας, και παρακολουθώ στενά πια το σώμα μου, τα συμπτώματα κλπ κ ότι άρθρο εγκυκκκοπαιδεια υπάρχει έχω πιάσει να διαβάσω. Πες μου πως είναι τα υγρά ; Στην ωορρηξία, είναι διαφανα σχεδόν κ λεπτά υγρά. Αν είναι έτσι τότε το πιο πιθανό είναι να έχεις ωορρηξία. Γιατί μόνο στην ωορρηξία βγαίνουν τόσο διάφανα. Συγγνώμη για λεπτομέρειες αλλά για να καταλάβεις «χύνεται» από μέσα σου σαν υγρός διαφανος ρευστοποιημενος ζελές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλημέρα , επειδή κοντεύω να πάρω μεταπτυχιακό και στο κομμάτι ωορρηξίας, και παρακολουθώ στενά πια το σώμα μου, τα συμπτώματα κλπ κ ότι άρθρο εγκυκκκοπαιδεια υπάρχει έχω πιάσει να διαβάσω. Πες μου πως είναι τα υγρά ; Στην ωορρηξία, είναι διαφανα σχεδόν κ λεπτά υγρά. Αν είναι έτσι τότε το πιο πιθανό είναι να έχεις ωορρηξία. Γιατί μόνο στην ωορρηξία βγαίνουν τόσο διάφανα. Συγγνώμη για λεπτομέρειες αλλά για να καταλάβεις «χύνεται» από μέσα σου σαν υγρός διαφανος ρευστοποιημενος ζελές.. 

Θέλω και εγώ να ρωτήσω πάνω σε αυτό …. 
λοιπόν τους τελευταίους μήνες έχω θετικό τεστ ωορρηξίας 13η μέρα και τέρμα σκούρο το βράδυ της ίδιας μέρας … τον προηγούμενο μήνα έκανα μια επέμβαση και ήμουν 13η μέρα στη γιατρό η οποία μ είπε έχεις αυγό και δεξιά και αριστερά στις ωοθήκες … δ μ είπε ποσό μεγάλα είναι κλπ γιατί βιαζομασταν να πάμε νοσοκομείο για την επέμβαση και είχε μετά από μένα και δει κ άλλη κοπέλα . Αυτό το μήνα πάλι θετικό 13η μέρα …. 

Τα υγρά αυτά λοιπόν εγώ τα βλέπω 13η 14η 15η και ίσως δ θυμάμαι και 16η … 

πολυ ανεβασμένη θερμοκρασία όμως χωριά θερμόμετρο απλά καίνε τα στήθη μου έχω 19η και 20η χωρίς όμως αυτά τα υγρά ..

ποτε πρέπει να πάνω σεξ … γιατί αυτό το μήνα δυστυχώς κατάφερα να κάνω 14η έως 17η και πιο πριν 6η 9η και 11η ημέρα … 

να έχω ελπίδες δ νομίζω γιατί δεν νιώθω τίποτα και έκανα τεστ κ ήταν αρνητικό σε δυο μέρες περιμένω περίοδο … 28η ημέρα . Καμία φορά μ έρχεται και 27η βέβαια αλλά η κανονική ΡΟΗ 28η 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλημέρα , επειδή κοντεύω να πάρω μεταπτυχιακό και στο κομμάτι ωορρηξίας, και παρακολουθώ στενά πια το σώμα μου, τα συμπτώματα κλπ κ ότι άρθρο εγκυκκκοπαιδεια υπάρχει έχω πιάσει να διαβάσω. Πες μου πως είναι τα υγρά ; Στην ωορρηξία, είναι διαφανα σχεδόν κ λεπτά υγρά. Αν είναι έτσι τότε το πιο πιθανό είναι να έχεις ωορρηξία. Γιατί μόνο στην ωορρηξία βγαίνουν τόσο διάφανα. Συγγνώμη για λεπτομέρειες αλλά για να καταλάβεις «χύνεται» από μέσα σου σαν υγρός διαφανος ρευστοποιημενος ζελές.. 

Κοιταξε σημερα ειναι ασπρη βλεννα κ καπως κολλωδης.

Να εχει ηδη γινει? Κ αν εχει γινει ποσες μερες μετα εχουμε ασπρη βλεννα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο γραφει στο ίντερνετ 

Προ-ωορρηξία (ημέρες 10-14): Το σώμα αρχίζει να παράγει περισσότερα οιστρογόνα. Το κολλώδες υγρό μπορεί να αραιώσει και να φαίνεται θολό. Τελικά, γλιστράει και αρχίζει να μοιάζει με ασπράδι αυγού

 

Να ειμαι προ ωορρηξιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Αυτο γραφει στο ίντερνετ 

Προ-ωορρηξία (ημέρες 10-14): Το σώμα αρχίζει να παράγει περισσότερα οιστρογόνα. Το κολλώδες υγρό μπορεί να αραιώσει και να φαίνεται θολό. Τελικά, γλιστράει και αρχίζει να μοιάζει με ασπράδι αυγού

 

Να ειμαι προ ωορρηξιας?

χμμμμ, στην ωορρηξία είναι  σαν το ασπράδι όντως. συνήθως αρχίζει και γίνεται προς άσπρο και έτσι πιο πηχτό να το πω τις επόμενες ημέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Θέλω και εγώ να ρωτήσω πάνω σε αυτό …. 
λοιπόν τους τελευταίους μήνες έχω θετικό τεστ ωορρηξίας 13η μέρα και τέρμα σκούρο το βράδυ της ίδιας μέρας … τον προηγούμενο μήνα έκανα μια επέμβαση και ήμουν 13η μέρα στη γιατρό η οποία μ είπε έχεις αυγό και δεξιά και αριστερά στις ωοθήκες … δ μ είπε ποσό μεγάλα είναι κλπ γιατί βιαζομασταν να πάμε νοσοκομείο για την επέμβαση και είχε μετά από μένα και δει κ άλλη κοπέλα . Αυτό το μήνα πάλι θετικό 13η μέρα …. 

Τα υγρά αυτά λοιπόν εγώ τα βλέπω 13η 14η 15η και ίσως δ θυμάμαι και 16η … 

πολυ ανεβασμένη θερμοκρασία όμως χωριά θερμόμετρο απλά καίνε τα στήθη μου έχω 19η και 20η χωρίς όμως αυτά τα υγρά ..

ποτε πρέπει να πάνω σεξ … γιατί αυτό το μήνα δυστυχώς κατάφερα να κάνω 14η έως 17η και πιο πριν 6η 9η και 11η ημέρα … 

να έχω ελπίδες δ νομίζω γιατί δεν νιώθω τίποτα και έκανα τεστ κ ήταν αρνητικό σε δυο μέρες περιμένω περίοδο … 28η ημέρα . Καμία φορά μ έρχεται και 27η βέβαια αλλά η κανονική ΡΟΗ 28η 

 

υποτείθεται, σύμφωνα με τους ιατρούς μου τουλάχιστον, καλό είναι από την προηγούμενη και την επόμενη της ωορρηξίας. Γιατί το ωάριο ζει 12-24 ώρες. Το σπέρμα όμως 3-5 μέρες ανάλογα την ποιότητα του. Συνεπώς, καλό είναι από αυτά που έχω καταλάβει, να απέχετε μερικές ημέρες να δυναμώσει, και 12η, 13η, να κάνετε. αχ, καταλαβαίνω το άγχος σου. εμένα είναι 26η ημέρα και σκέψου θετικά τουλάχιστον έχεις σταθερό κύκλο! εμείς τώρα το παλευουμε με ινοφερ πλας να σταθεροποιηθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

υποτείθεται, σύμφωνα με τους ιατρούς μου τουλάχιστον, καλό είναι από την προηγούμενη και την επόμενη της ωορρηξίας. Γιατί το ωάριο ζει 12-24 ώρες. Το σπέρμα όμως 3-5 μέρες ανάλογα την ποιότητα του. Συνεπώς, καλό είναι από αυτά που έχω καταλάβει, να απέχετε μερικές ημέρες να δυναμώσει, και 12η, 13η, να κάνετε. αχ, καταλαβαίνω το άγχος σου. εμένα είναι 26η ημέρα και σκέψου θετικά τουλάχιστον έχεις σταθερό κύκλο! εμείς τώρα το παλευουμε με ινοφερ πλας να σταθεροποιηθεί. 

Παίρνω και εγώ ινοφερτ και ένα χάπι για την αντίσταση στην ινσουλίνη ! Καλή μας επιτυχία !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Παίρνω και εγώ ινοφερτ και ένα χάπι για την αντίσταση στην ινσουλίνη ! Καλή μας επιτυχία !!!! 

που θα παει, θα τα καταφερουμε και εμεις :P :P 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Παίρνω και εγώ ινοφερτ και ένα χάπι για την αντίσταση στην ινσουλίνη ! Καλή μας επιτυχία !!!! 

Τι χάπι παίρνεις κορίτσι μου για την αντίσταση στην ινσουλίνη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Τι χάπι παίρνεις κορίτσι μου για την αντίσταση στην ινσουλίνη??

Παίρνω glucophage.. μισό χάπι μετά το βραδινό γεύμα όχι απαραίτητα κανονικό γεύμα και ένα τοστακι είναι οκ .. επειδή μ προκαλεί υπνηλία και κάνω φοβερό υπνο προσπαθώ να το πάρω αργά και μετά κοιμάμαι .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Παίρνω glucophage.. μισό χάπι μετά το βραδινό γεύμα όχι απαραίτητα κανονικό γεύμα και ένα τοστακι είναι οκ .. επειδή μ προκαλεί υπνηλία και κάνω φοβερό υπνο προσπαθώ να το πάρω αργά και μετά κοιμάμαι .. 

έχεις πρόβλημα με το ζαχαρο και το παίρνεις το χάπι αυτό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

έχεις πρόβλημα με το ζαχαρο και το παίρνεις το χάπι αυτό ;

Έχω υψηλά επίπεδα σακχάρου στις τιμες της νηστείας …. 
και την προβλημάτισε λιγάκι την γιατρό και έτσι μ έδωσε αυτή την αγωγή μέχρι νεοτέρας … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Έχω υψηλά επίπεδα σακχάρου στις τιμες της νηστείας …. 
και την προβλημάτισε λιγάκι την γιατρό και έτσι μ έδωσε αυτή την αγωγή μέχρι νεοτέρας … 

Και εγώ έχω πρόβλημα με το ζαχαρο άλλη της νηστείας μου το πρωί είναι καλό… αλλά αν φάω πχ ένα πιάτο μακαρονια και μετρηθώ μετα από μια ώρα ανεβαίνει… μου έδωσε διατροφη αλλά οι ποσότητες σε υδατάνθρακα είναι μικρές και εννοείται καθόλου ζάχαρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγώ έχω πρόβλημα με το ζαχαρο άλλη της νηστείας μου το πρωί είναι καλό… αλλά αν φάω πχ ένα πιάτο μακαρονια και μετρηθώ μετα από μια ώρα ανεβαίνει… μου έδωσε διατροφη αλλά οι ποσότητες σε υδατάνθρακα είναι μικρές και εννοείται καθόλου ζάχαρη 

Μμμμ ναι … η αλήθεια είναι και εμενα τα ίδια μου είπε ! Εγώ σκέψου έφτασα σε σημείο να ξερνάω τα μακαρόνια το ρύζι και τα γλυκά .. δηλαδή με πείραζαν αμέσως .. όποτε τώρα τα έκοψα όλα τρώω μόνο μαύρο ψωμί και εάν φάω μακαρόνια τρώω μονο μαύρα και παρά πολύ μικρή ποσότητα … αλλά προτιμώ βα μην τρώω καθόλου γιατί με φουσκώνουν δ κάνω πεψη καθόλου .. το μόνο που δ με πειραζει ριναι το παγωτό … 

εμενα πάντως αυτό το χάπι με έχει βοηθήσει πολύ …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η SUNY είπε:

Μμμμ ναι … η αλήθεια είναι και εμενα τα ίδια μου είπε ! Εγώ σκέψου έφτασα σε σημείο να ξερνάω τα μακαρόνια το ρύζι και τα γλυκά .. δηλαδή με πείραζαν αμέσως .. όποτε τώρα τα έκοψα όλα τρώω μόνο μαύρο ψωμί και εάν φάω μακαρόνια τρώω μονο μαύρα και παρά πολύ μικρή ποσότητα … αλλά προτιμώ βα μην τρώω καθόλου γιατί με φουσκώνουν δ κάνω πεψη καθόλου .. το μόνο που δ με πειραζει ριναι το παγωτό … 

εμενα πάντως αυτό το χάπι με έχει βοηθήσει πολύ …

Και εγώ ότι τρώω είναι ολικής πλέον αλλά δεν με πειράζουν στο στομάχι.. παγωτό δεν έχω φαει ακόμα αλλά πιστεύω θα με ανεβάσει.. μονο στέβια τρώω και αυτό με μέτρο πάλι ένα κομμάτι σοκολάτα με στέβια όταν με πιάνει κάτι για γλυκό.. χάπι δεν μου έχει δώσει μόνο μετρησεις κάνω 3 φορές την μέρα μετα από τα γεύματα και τα σημειώνω ..εσυ εκτός από το χάπι που παίρνεις κανείς και μετρησεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...