Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξια


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας

Αυτο το μηνα καναμε προκληση ωορρηξίας με serpafar. Τωρα ειμαι 17η ημερα κυκλου κ ακομα δεν εχω εντοπισει σε τεστ ωρρηξιας γονιμη μερα. Τι γινεται? Συμφωνα με την εφαρμογη σημερα 17η μερα υποτιθεται ειναι  η γονιμη.  Μηπως οι ταινιες τα λενε λαθος? Αλλα απο την αλλη κανω απο 2 εταιριες. Πρεπει να ανησυχησω? 

 

Ευχαριστω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Αυτο μου δειχνει σημερα... να κανω κ το βραδυ? 

16500165798051508123204342457010.jpg

Και εγώ τις ίδιες έπαιρνα.. να περιμένεις να περάσει το 10 λεπτό για να διαβάζεις το αποτέλεσμα μην το κανείς με τα πρωινά ουρά (εγώ το έκανα), υγρά εχεις; και αν νομίζεις ότι είναι οι γονιμες μερες σου να κανείς 2 φορές την μέρα τεστ το πρωί και το απογευματάκι 

καλή επιτυχία! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια γεια σας

Αυτο το μηνα καναμε προκληση ωορρηξίας με serpafar. Τωρα ειμαι 17η ημερα κυκλου κ ακομα δεν εχω εντοπισει σε τεστ ωρρηξιας γονιμη μερα. Τι γινεται? Συμφωνα με την εφαρμογη σημερα 17η μερα υποτιθεται ειναι  η γονιμη.  Μηπως οι ταινιες τα λενε λαθος? Αλλα απο την αλλη κανω απο 2 εταιριες. Πρεπει να ανησυχησω? 

 

Ευχαριστω 

κάνε κι ένα δεύτερο... λογικά αύριο θα γίνει έντονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Pff.. τι να πω. Μακαρι. 

Σε γιατρό πηγές να δείτε πότε θα έχεις ωορηξια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε γιατρό πηγές να δείτε πότε θα έχεις ωορηξια;; 

Οχι γιατι η γιατρος μ ειναι στην Αθηνα κ ειμαι σε νησι. 

Λογω πρόκλησης κανονικα πρεπει να ειναι σημερα. Βεβαια δεν βλεπω τιποτα ακομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια γεια σας

Αυτο το μηνα καναμε προκληση ωορρηξίας με serpafar. Τωρα ειμαι 17η ημερα κυκλου κ ακομα δεν εχω εντοπισει σε τεστ ωρρηξιας γονιμη μερα. Τι γινεται? Συμφωνα με την εφαρμογη σημερα 17η μερα υποτιθεται ειναι  η γονιμη.  Μηπως οι ταινιες τα λενε λαθος? Αλλα απο την αλλη κανω απο 2 εταιριες. Πρεπει να ανησυχησω? 

 

Ευχαριστω 

Για ποιο λόγο σου έδωσε σερπαφαρ? Δεν έκανες ωορρηξία από μόνη σου? Έχεις πολυκυστικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Για ποιο λόγο σου έδωσε σερπαφαρ? Δεν έκανες ωορρηξία από μόνη σου? Έχεις πολυκυστικες?

Ναι εχω πολυκυστικες. Ειχα κ θυρεοειδη ο οποιος ηταν τελειως ξερυθμισμενος γτ δεν το γνωριζα.  Κ ειχα κ μια σαλπιγγα φραγμενη! Η οποια ανοιξε. Κ επειδη με ολα αυτα πηγα σχεδον 1 χρονο πισω, μιας π αυτο το μηνα ολα λογικα θα εχουν ρυθμιστει ειπαμε να παρω για αυτο το μηνα ωστε να κανω προκληση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα.. πάντως κι εγώ είμαι 15η ημέρα κι ακόμα ψάχνω την ωορρηξία.. 

Από διάθεση πως είσαι? Εγώ κάθε μήνα γύρω στην ωορρηξία πέφτω ψυχολογικά  κι έχω λιγουρες..δεν ξέρω αν είναι ορμονολογικο.. το παθαίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Κατάλαβα.. πάντως κι εγώ είμαι 15η ημέρα κι ακόμα ψάχνω την ωορρηξία.. 

Από διάθεση πως είσαι? Εγώ κάθε μήνα γύρω στην ωορρηξία πέφτω ψυχολογικά  κι έχω λιγουρες..δεν ξέρω αν είναι ορμονολογικο.. το παθαίνεις?

Λες να ειναι οι λιγουρες ?? Εχω αυτες τις μερες. Σκεφτομαι συνεχεια φαγητα κ γλυκα!

Διαθεση καλη εχω, δεν μπορω να πω..

Λογικα θα κανω ωορρηξια με το σερπαφαρ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Λες να ειναι οι λιγουρες ?? Εχω αυτες τις μερες. Σκεφτομαι συνεχεια φαγητα κ γλυκα!

Διαθεση καλη εχω, δεν μπορω να πω..

Λογικα θα κανω ωορρηξια με το σερπαφαρ? 

Ναι γι αυτό στο έδωσε ο γιατρός..  δεν έχω πάρει εγώ ποτέ.. αλλά απ ότι διαβάζω εδώ από άλλες κοπέλες.. Να σε ρωτήσω, δε θα έπρεπε να σε παρακολουθεί και με υπέρηχο? Εκεί που μένεις δεν  υπάρχει κάποιος γιατρός να πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Ναι γι αυτό στο έδωσε ο γιατρός..  δεν έχω πάρει εγώ ποτέ.. αλλά απ ότι διαβάζω εδώ από άλλες κοπέλες.. Να σε ρωτήσω, δε θα έπρεπε να σε παρακολουθεί και με υπέρηχο? Εκεί που μένεις δεν  υπάρχει κάποιος γιατρός να πας?

 Ε τωρα η συγκεκριμενη  γιατρος έρχεται μια φορα τη βδομαδα στο νησι. Στο νοσοκομειο δεν θελω να παω γτ δυστυχως οι γιατροι ειναι λιγο ετσι κ ετσι.  

Λες τα τεστ να μην δειχνουν σωστο αποτελεσμα?  Εχω απελπιστει. Αληθεια.  Αν δεν τα καταφερουμε παλι δεν ξερω τι θα κανω.  Σκεφτομαι να σταματησω τις προσπαθειες. Ψυχολογικα πεφτω πολλες φορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

 Ε τωρα η συγκεκριμενη  γιατρος έρχεται μια φορα τη βδομαδα στο νησι. Στο νοσοκομειο δεν θελω να παω γτ δυστυχως οι γιατροι ειναι λιγο ετσι κ ετσι.  

Λες τα τεστ να μην δειχνουν σωστο αποτελεσμα?  Εχω απελπιστει. Αληθεια.  Αν δεν τα καταφερουμε παλι δεν ξερω τι θα κανω.  Σκεφτομαι να σταματησω τις προσπαθειες. Ψυχολογικα πεφτω πολλες φορες.

Σε καταλαβαίνω.. κι εγώ το ίδιο νιώθω.. θέλει υπομονή και ψυχική ανεκτικότητα για να αντέξουμε.. Για τα τεστακια δεν ξέρω αν δείχνουν πάντα. Εγώ αυτό το μήνα δεν έχω βρει ακόμα θετικό τεστ ωορρηξιας, όμως ένιωσα κάποιους πόνους και υποπτεύομαι ότι έγινε.. Μπορεί ή να έχασα την μετρηση ή να μην έδειξε σωστά το τεστ. Όλα είναι πιθανά. Θα συνεχίσω να μετρώ μερικές μέρες ακόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Σε καταλαβαίνω.. κι εγώ το ίδιο νιώθω.. θέλει υπομονή και ψυχική ανεκτικότητα για να αντέξουμε.. Για τα τεστακια δεν ξέρω αν δείχνουν πάντα. Εγώ αυτό το μήνα δεν έχω βρει ακόμα θετικό τεστ ωορρηξιας, όμως ένιωσα κάποιους πόνους και υποπτεύομαι ότι έγινε.. Μπορεί ή να έχασα την μετρηση ή να μην έδειξε σωστά το τεστ. Όλα είναι πιθανά. Θα συνεχίσω να μετρώ μερικές μέρες ακόμα.. 

Nai. Κ εγω ακομα τπτ.. οποτε τσαμπα συνεχιζω να μετραω. Θα παραγγειλω τα αλλα της clearblue  κ ας ειναι πιο ακριβα. Μια φορα τα χρησιμοποιησα κ μ ειχε δειχνει ωορρηξία..!  Μα γτ εμας δεν ερχεται το μωρακι ?

Τι αδικια ειναι αυτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοιτα παλι σημερα κατασταση... 

16501917592479164952640190995701.jpg

Εμένα βγαίνει τελείως αχνό... ίσα που φαίνεται.. συνέχισε να κάνεις και τις επόμενες μέρες, μπορεί να γίνει πιο έντονο. Σε ποια μέρα είσαι σήμερα? Έχεις μιλήσει με τη γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Εμένα βγαίνει τελείως αχνό... ίσα που φαίνεται.. συνέχισε να κάνεις και τις επόμενες μέρες, μπορεί να γίνει πιο έντονο. Σε ποια μέρα είσαι σήμερα? Έχεις μιλήσει με τη γιατρό?

18η μερα σημερα. Δεν εχω μιλησει γιατι μου εχει πει να μην κανω τεστ ωορρηξιας! 

Αλλα εγω επιασα να κανω παλι.

Αν υποθεσουμε οτι η περιοδος ερθει πχ στις 35 μερες κ οχι στις 30 αυτο το μηνα, τοτε αυτο σημαινει οτι η γονιμη θα ειναι 35-14? Η θα πρεπει να παω συμφωνα με την τελευταία περιοδο? Εγω νομιζω παιζει ρολο η επομενη περιοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MyElpida είπε:

Η επόμενη περιοδος παίζει ρόλο..  κάνε μερικές μέρες ακόμα τεστακια.. μπορεί να άργησε να έρθει..  

Μακαρι. Κ ευχομαι μεσα απο την καρδια μας ολες εμεις που θελουμε τοσο πολυ παιδακι, να μας το χαρισει ο Θεος τωρα που ειναι κ η Ανασταση του Κυριου μας ! 

Ας ελπισουμε. Ας πεισμωσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

18η μερα σημερα. Δεν εχω μιλησει γιατι μου εχει πει να μην κανω τεστ ωορρηξιας! 

Αλλα εγω επιασα να κανω παλι.

Αν υποθεσουμε οτι η περιοδος ερθει πχ στις 35 μερες κ οχι στις 30 αυτο το μηνα, τοτε αυτο σημαινει οτι η γονιμη θα ειναι 35-14? Η θα πρεπει να παω συμφωνα με την τελευταία περιοδο? Εγω νομιζω παιζει ρολο η επομενη περιοδος.

Μπορεί να κανείς πιο μετά 20 με 21 μέρα του κύκλου σου ωορρηξία  μην τα σταματάς συνέχισε μερικές μερες ακόμα τα τεστ σου και κανε και απόγευμα… εγω ωορρηξία είχα κάνει 19 με 20 μέρα του κύκλου και έπιασα μωρακι εμείς που έχουμε περίοδο στις 35 μερες αργει η ωορρηξία μας μην απελπίζεσαι κανε υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπορεί να κανείς πιο μετά 20 με 21 μέρα του κύκλου σου ωορρηξία  μην τα σταματάς συνέχισε μερικές μερες ακόμα τα τεστ σου και κανε και απόγευμα… εγω ωορρηξία είχα κάνει 19 με 20 μέρα του κύκλου και έπιασα μωρακι εμείς που έχουμε περίοδο στις 35 μερες αργει η ωορρηξία μας μην απελπίζεσαι κανε υπομονή 

Μακαρι.. ειλικρινα μακαρι. Δεν ξερετε ποσο πολυ το θέλω.  Βασικα ολες εδω θέλουμε για αυτο κ παιδευομαστε κ προσπαθουμε.

Μακαρι ολες μας να τα καταφέρουμε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοιτα παλι σημερα κατασταση... 

16501917592479164952640190995701.jpg

Από πια μέρα του κύκλου ξεκίνησες να κάνεις τεστ;; 

Εγώ αυτό το μήνα έκανα προσπάθεια με clomiphene. Νομίζω ότι είναι παρόμοιο με αυτό που πήρες εσύ. 8η μέρα που πήγα να με δει είχε ήδη πάρα μεγαλώσει το ωάριο οπότε μου είπε να έχω επαφές 8,9 και 11η μέρα. Που σημαίνει ότι θα έχω πολύ μικρό κύκλο ενώ τελευταία ο κύκλος μου ήταν 35-39 ημέρες. 

Θέλω να πω μήπως έκανες ήδη ωορηξια νωρίς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Από πια μέρα του κύκλου ξεκίνησες να κάνεις τεστ;; 

Εγώ αυτό το μήνα έκανα προσπάθεια με clomiphene. Νομίζω ότι είναι παρόμοιο με αυτό που πήρες εσύ. 8η μέρα που πήγα να με δει είχε ήδη πάρα μεγαλώσει το ωάριο οπότε μου είπε να έχω επαφές 8,9 και 11η μέρα. Που σημαίνει ότι θα έχω πολύ μικρό κύκλο ενώ τελευταία ο κύκλος μου ήταν 35-39 ημέρες. 

Θέλω να πω μήπως έκανες ήδη ωορηξια νωρίς... 

Δεν νομιζω. Γιατι εμενα η περιοδος διαρκει 6 μερες κ ξεκινησα τα τεστ απο 9η 10η. 

Οποτε πιστευω να μην την εχω χασει. Εχουμε συχνές επαφες με το συζυγο μου. Για να μην χαθει η γονιμη αν τυχον κ δεν φανει στο τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Δεν νομιζω. Γιατι εμενα η περιοδος διαρκει 6 μερες κ ξεκινησα τα τεστ απο 9η 10η. 

Οποτε πιστευω να μην την εχω χασει. Εχουμε συχνές επαφες με το συζυγο μου. Για να μην χαθει η γονιμη αν τυχον κ δεν φανει στο τεστ.

Αυτό είναι το καλύτερο.. μέρα παρά μέρα λένε..  κι ας δείχνει το τεστ ότι θέλει..! Σίγουρα θα την πετύχετε έτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...