Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Εγώ δεν είχα ποτέ ενόχληση της επόμενη της ovitrelle. Δεν ξέρω αν έχεις πολλά ωοθηλακια κ παίζει ρόλο κ αυτο ας πουν κ τα κορίτσια. Δεν ξέρω μήπως να το ανέφερες στο γιατρο;είναι κ Κυριακή σήμερα δεν ξέρω αν έχεις πρόσβαση.

Με είχαν προειδοποιήσει ότι την Κυριακή θα νιώσεις πιο έντονα τις ωοθήκες σου. Γτ τις ένιωθα ήδη από τις πρώτες μέρες διέγερσης. Δεν έχω κανένα τρελό αριθμό ωοθηλακιων, αλλά να δούμε αύριο πόσα θα βγάλουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Αν εχεις αρκετα ωοθηλακια ισως ειναι απο αυτο. Εγω ενιωθα απιστευτο φουσκωμα και δυσφορια σε σημειο που ειχα αρχισει να ανησυχω, αλλα δεν ηταν κατι τελικα. Οπως και να χει σιγουρα ειναι καλυτερα να επικοινωνησεις με τον γιατρο σου.

Τελικά μέσα στη μέρα υποχώρησε λίγο η αίσθηση. Έφταιγε ότι δεν είχα πάει και τουαλέτα μάλλον και ήταν όλα τα όργανα πιεσμένα. Ο γιατρός μου εξήγησε ότι η αριστερή ωοθήκη είναι δίπλα στο παχύ έντερο και για αυτό με ζοριζε περισσότερο εξ αρχής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή επιτυχία αύριο!!! Εγώ πονούσα οικτρά λίγες ώρες μετά την ovitrelle.. Πόνους δυνατούς ωορρηξιας, κάθε φορά έλεγα τα έχασα, έσπασαν. Και σκέψου δεν είχα καν πολλά ωοθυλακια. 

Πόσο σε καταλαβαίνω. Αυτός είναι ένας κρυφός φόβος μου ότι τα έχασα. Γτ στην αρχή της μέρας είχα έντονη πίεση και δυσφορία και τώρα ηρέμησε σε μεγάλο βαθμό. Αύριο θα μάθω..

Σ ευχαριστώ πολύ για την  ευχή σου! Και σε σένα ο τι καλύτερο!! Ένα μωράκι γερό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Blue Lilly είπε:

Αυτο μου ειπε ο εμβρυολογος την επομενη της ωοληψιας και μαλιστα την ημερα της εμβρυομεταφορας προσθεσε πως εφταιγαν τα ωαρια μου και επειδη ειναι η πρώτη μου προσπάθεια ισως μετα να πρεπει να κανω καρυοτυπο. Σ ευχαριστώ πολυ. Μακαρι να γίνει το θαύμα.

Δεν ξέρω σε ποιο κέντρο είσαι κ προφανώς δεν είμαι ούτε εμβρυολογος ούτε γιατρός... ΑΛΛΑ ο εντοπισμός χρωμοσωμικων ανωμαλιών απαιτεί βιοψία (δλδ αφαιρούν κύτταρα από τα έμβρυα κ τα στέλνουν για εξέταση) κ γίνεται κατά κανόνα σε έμβρυα 5 ημερών (για έχουμε αρκετά κύτταρα προς αφαίρεση). Κ όπως είπα κάνει 2 με 3 εβδομάδες το αποτέλεσμα συν το κόστος (κοστίζει αρκετά οπότε αν το είχες πληρώσει θα το ήξερες πίστεψε με...) Δια γυμνου οφθαλμού χρωμοσωμικες ανωμαλίες δεν φαίνονται! Ίσως ο γιατρός εννοούσε ότι τα έμβρυα δεν είχαν καλή ποιότητα δλδ δεν έγιναν τέλεια 8 ή 10 κυττάρων την τρίτη μέρα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι υγιή! Σου προτείνω να τους ρωτήσεις τι ακριβώς έγινε κ με ποιο κριτήριο σου έβαλαν μόνο το ένα έμβρυο. Δεν ξέρω κάτι δεν κολλάει...

Κάνω tag κ την φίλη @peacock που επίσης έκανε χρωμοσωμικο έλεγχο εμβρύων κ γνωρίζει κ αυτή κάποια πράγματα.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Δεν ξέρω σε ποιο κέντρο είσαι κ προφανώς δεν είμαι ούτε εμβρυολογος ούτε γιατρός... ΑΛΛΑ ο εντοπισμός χρωμοσωμικων ανωμαλιών απαιτεί βιοψία (δλδ αφαιρούν κύτταρα από τα έμβρυα κ τα στέλνουν για εξέταση) κ γίνεται κατά κανόνα σε έμβρυα 5 ημερών (για έχουμε αρκετά κύτταρα προς αφαίρεση). Κ όπως είπα κάνει 2 με 3 εβδομάδες το αποτέλεσμα συν το κόστος (κοστίζει αρκετά οπότε αν το είχες πληρώσει θα το ήξερες πίστεψε με...) Δια γυμνου οφθαλμού χρωμοσωμικες ανωμαλίες δεν φαίνονται! Ίσως ο γιατρός εννοούσε ότι τα έμβρυα δεν είχαν καλή ποιότητα δλδ δεν έγιναν τέλεια 8 ή 10 κυττάρων την τρίτη μέρα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι υγιή! Σου προτείνω να τους ρωτήσεις τι ακριβώς έγινε κ με ποιο κριτήριο σου έβαλαν μόνο το ένα έμβρυο. Δεν ξέρω κάτι δεν κολλάει...

Κάνω tag κ την φίλη @peacock που επίσης έκανε χρωμοσωμικο έλεγχο εμβρύων κ γνωρίζει κ αυτή κάποια πράγματα.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Ναι, βάσει οσων λες απο την εμπειρια σου όντως κατι δεν κολλαει. Δεν μιλησε για κακη ποιότητα αλλα χρησιμοποιησε τον όρο χρωμοσωμικες ανωμαλιες την επόμενη μαλιστα της ωοληψιας. Δε γνωριζα τότε ολα αυτα ωστε να ζητήσω περαιτερω εξηγηση. Ομως, αυτο που με στενοχώρησε περισσοτερο ήταν οτι μετά την εμβρυομεταφορα όταν το επανελαβε και ειπε οτι φταινε τα ωαρια με ρωτησε αν είναι η πρώτη προσπάθεια και απάντησα ναι μου ειπε αυτο για τον καρυοτυπο και απο το ύφος του ηταν σαν να προδικασε και να υπονοησε μια επερχόμενη αποτυχία. Αυτο με ταρακούνησε πιο πολύ και με πληγωσε. Στο Πανεπιστημιακο Ιωαννινων εγινε η προσπάθεια. Αυριο ειναι η 14η μερα από την Ωοληψια και θα παω για την χοριακη. Εύχομαι η Παναγια να εκανε το θαυμα της και το μοναδικό άριστο 3ης μερας εμβρυακι μου να παραμένει μεσα μου δυνατο όπως ξεκίνησε. Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και για τις απαντήσεις σου 🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Blue Lilly συμφωνώ απόλυτα με όσα σου είπε η @Tokyo χρωμοσωμικες ανωμαλίες από το μικροσκόπιο δε φαίνονται... Μόνο ο προεμφυτευτικος έλεγχος δίνει τέτοια απάντηση ο οποίος όπως ειπώθηκε κοστίζει κάτι παραπάνω. 

Επίσης με τη πρώτη προσπάθεια δε μπορεί να βγει συμπέρασμα ότι φταίνε τα ωάρια.... 

Είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Blue Lilly συμφωνώ απόλυτα με όσα σου είπε η @Tokyo χρωμοσωμικες ανωμαλίες από το μικροσκόπιο δε φαίνονται... Μόνο ο προεμφυτευτικος έλεγχος δίνει τέτοια απάντηση ο οποίος όπως ειπώθηκε κοστίζει κάτι παραπάνω. 

Επίσης με τη πρώτη προσπάθεια δε μπορεί να βγει συμπέρασμα ότι φταίνε τα ωάρια.... 

Είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς! 

Εμπιστεύομαι απολυτα όσα μου λετε και με ανακουφιζουν καπως. Θα προσπαθήσω να παρω περισσοτερες εξηγησεις για το θέμα γιατι πραγματικα μου δημιουργεί πολλες αποριες. Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα χθες το βράδυ την ovitrelle και σήμερα νιώθω δυσφορία χαμηλά στην κοιλιά, μια εσωτερική πίεση. Δε νιώθω άνετα να κάθομαι ή να λυγίζω τα πόδια προς την κοιλιά. Εσείς πώς τη βιώσατε αυτή τη μέρα πριν την ωοληψια? 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά σήμερα με την ωοληψία σου και να έχεις καλό αποτέλεσμα! Πες μας τα νέα σου🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2023 at 10:49 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

καλησπέρα σε όλες κορίτσια...καλό καλοκαιρι ευχομαι με ξεκουραση και οτι επιθυμει η καθεμια !!!

 

Ήθελα να ρωτήσω  αν εχετε εμπειρια σε υστεροσκοπηση επισης στην περιπτωση μου έχω μείνει εγκυος έχω γεννήσει είναι πιστεύετε αναγκαίο να γίνει πριν την εξωσωματικη η όλα γίνονται στο βωμό του χρήματος??

Καλημέρα! Εγώ είχα κάνει υστεροσκόπηση πριν την πρώτη ε/τ μου, γιατί ο γιατρός έβλεπε κάτι πολυποδάκια και τα αφαίρεσε. Δεν με ενοχλούσαν, προληπτικά, για να αυξήσουμε την επιτυχία της ε/τ μου είπε. Και μάλιστα μου την έκανε μαζί με ωοληψία, για να μην με ταλαιπωρήσει δύο φορές χειρουργείο. Και μετά έμεινα έγκυος, λογικά βοήθησε και η υστεροσκόπηση σ' αυτό. Ως διαδικασία, σου λένε ότι δεν είναι κάτι σπουδαίο, δηλαδή οι γιατροί δεν το χουν σε τίποτα, απλά μπορεί να πονάς δυο-τρεις μέρες μετά, να έχεις ενόχληση. Εγώ είχα κι έπαιρνα παυσίπονα. Και αντιβίωση βέβαια.

Πάντως το ότι είχες μία επιτυχημένη εγκυμοσύνη, δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να εμφανιστούν πολυποδάκια ή κυστούλες εκ των υστέρων. Βλέπει κάτι στον υπέρηχο που τον ανησυχεί; Γιατί στην προτείνει; Σου δίνει επιλογή να μην την κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά σήμερα με την ωοληψία σου και να έχεις καλό αποτέλεσμα! Πες μας τα νέα σου🙂

Μια χαρά πήγε η διαδικασία. Ξύπνησα και μετά από κάποια ώρα συνήλθα. Μπορώ να πω ότι τώρα αισθάνομαι καλύτερα απο χθες! Δεν πονάω. Τώρα περιμένω αύριο να μας πει ο εμβρυολογος πως πάνε. Επίσης ο γιατρός είπε πως μπορούμε να προχωρήσουμε σε φρέσκια εμβρυομεταφορα. Εκτός αν θέλω εγώ να νιώσω πιο ξεκούραστη ψυχολογικά και να πάμε στον επόμενο κύκλο. Αλλά οργανικά μπορώ να κάνω και το Σάββατο. Τις ίδιες πιθανότητες εχουμε. Δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Μια χαρά πήγε η διαδικασία. Ξύπνησα και μετά από κάποια ώρα συνήλθα. Μπορώ να πω ότι τώρα αισθάνομαι καλύτερα απο χθες! Δεν πονάω. Τώρα περιμένω αύριο να μας πει ο εμβρυολογος πως πάνε. Επίσης ο γιατρός είπε πως μπορούμε να προχωρήσουμε σε φρέσκια εμβρυομεταφορα. Εκτός αν θέλω εγώ να νιώσω πιο ξεκούραστη ψυχολογικά και να πάμε στον επόμενο κύκλο. Αλλά οργανικά μπορώ να κάνω και το Σάββατο. Τις ίδιες πιθανότητες εχουμε. Δεν ξέρω 

Πολύ καλά! Έγινε λοιπόν ένα μεγάλο βήμα. Μπράβο. Με το καλό η ε/τ τώρα. Με φρέσκα ωάρια είναι καλύτερα, να ξέρεις, χωρίς να σημαίνει ότι και τα κρυοσυντηρημένα υστερούν. Αλλά χωρίς πίεση. Το παν είναι να αισθάνεσαι εσύ έτοιμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Πολύ καλά! Έγινε λοιπόν ένα μεγάλο βήμα. Μπράβο. Με το καλό η ε/τ τώρα. Με φρέσκα ωάρια είναι καλύτερα, να ξέρεις, χωρίς να σημαίνει ότι και τα κρυοσυντηρημένα υστερούν. Αλλά χωρίς πίεση. Το παν είναι να αισθάνεσαι εσύ έτοιμη. 

Ας πάνε καλά αύριο...να δούμε πως προχωράει...και βλέπουμε...

Πάντως μου είπαν ότι το μεγάλο βήμα έγινε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Ας πάνε καλά αύριο...να δούμε πως προχωράει...και βλέπουμε...

Πάντως μου είπαν ότι το μεγάλο βήμα έγινε! 

Σου εύχομαι να έχεις τυχερά εμβρυακια να πιάσουν με τη μία! Πόσα ωαρια σου πήραν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σου εύχομαι να έχεις τυχερά εμβρυακια να πιάσουν με τη μία! Πόσα ωαρια σου πήραν? 

9.  Σ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

9.  Σ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Μία χαρά είσαι, εξαιρετικά! Καλές γονιμοποιησεις κι άριστα εμβρυακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/7/2023 at 6:31 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου μπεμπελουκα! Ίσως με θυμάσαι γιατί κ εγώ παλιά... Εγώ έχω αυτή την εμπειρία. Γέννησα από εξωσωματική το Φλεβάρη του 21 κ τώρα θέλω να κάνω ετ με κατεψυγμένα από τότε έμβρυα. Φαντάσου στην πρώτη προσπάθεια (επιτυχημένη) ο γιατρός ο ίδιος μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος για υστεροσκοπηση, ενώ τώρα τη ζήτησε. Επειδή τον εμπιστεύομαι πραγματικά τυφλά απλά την έκανα. Κ ευτυχώς... Είχε δημιουργηθεί σύμφυση από την καισαρική (αυτός κάτι είδε στον υπερηχο για αυτό κ ζήτησε υστεροσκοπηση), ανακάλυψε ότι είχαν κλείσει οι σάλπιγγες μου (μάλιστα τις άνοιξε) κ επιπλέον βρήκε κ ένα πολύ μικρό πολύποδα που δεν φαίνονταν στον υπέρηχο... Αυτά τα ολίγα! Κ όλα αυτά από κάποια φλεγμονή... Οντως είχα κάποιο μικρόβιο μετά τον τοκετό πήρα αντιβίωση κ όλα οκ. Αλλά προφανώς ως που να πάω να κάνω εξετάσεις αυτό δούλευε κ έγιναν όλα αυτά... Οπότε αν ο γιατρός σου βλέπει κάτι κ ειδικά αν γέννησες με καισαρική λέω προχωρα... Εμένα πλέον η ετ πάει για Σεπτέμβρη αλλά δεν το συζητώ καν, από το να είχα θέματα καλύτερα έτσι!

Γειά σου Τόκyoooooo φυσικά και σε θυμάμαι!!!♡♡♡♡

 

Καλή επιτυχία τον Σεπτέμβριο κορίτσι μου!!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

 

 

 

 

Εμένα δεν μου βρήκε κάτι συγκεκριμένο στον υπερηχο ίσα ίσα μου είπε ότι όλα είναι καλά!! Τι πρόσεξες πριν και μετά την εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλημέρα! Εγώ είχα κάνει υστεροσκόπηση πριν την πρώτη ε/τ μου, γιατί ο γιατρός έβλεπε κάτι πολυποδάκια και τα αφαίρεσε. Δεν με ενοχλούσαν, προληπτικά, για να αυξήσουμε την επιτυχία της ε/τ μου είπε. Και μάλιστα μου την έκανε μαζί με ωοληψία, για να μην με ταλαιπωρήσει δύο φορές χειρουργείο. Και μετά έμεινα έγκυος, λογικά βοήθησε και η υστεροσκόπηση σ' αυτό. Ως διαδικασία, σου λένε ότι δεν είναι κάτι σπουδαίο, δηλαδή οι γιατροί δεν το χουν σε τίποτα, απλά μπορεί να πονάς δυο-τρεις μέρες μετά, να έχεις ενόχληση. Εγώ είχα κι έπαιρνα παυσίπονα. Και αντιβίωση βέβαια.

Πάντως το ότι είχες μία επιτυχημένη εγκυμοσύνη, δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να εμφανιστούν πολυποδάκια ή κυστούλες εκ των υστέρων. Βλέπει κάτι στον υπέρηχο που τον ανησυχεί; Γιατί στην προτείνει; Σου δίνει επιλογή να μην την κάνεις; 

Γεια σου Ραμ !!! Ωραίο χρώμα στο προφίλ σου !!♡♡♡ 

 

Πως πήγες με την εγκυμοσύνη σου???

 

 

Όχι δεν είδε κάτι μάλιστα μου είπε ότι όλα είναι μια χαρά όπως ήταν!!!γιαυτό προβληματοζομαι .🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααα μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξουμε την ονομασία της συζήτησης????έτσι βρε παιδί μου να βάλουμε κάτι ποιο χαρούμενο🦄🦄🦄🦄από τις εταιρείες ΑΕ εεε ΟΕ κλππππ😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γειά σου Τόκyoooooo φυσικά και σε θυμάμαι!!!♡♡♡♡

 

Καλή επιτυχία τον Σεπτέμβριο κορίτσι μου!!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

 

 

 

 

Εμένα δεν μου βρήκε κάτι συγκεκριμένο στον υπερηχο ίσα ίσα μου είπε ότι όλα είναι καλά!! Τι πρόσεξες πριν και μετά την εξέταση?

Δεν προσεξα τπτ ιδιαιτερο! Απλα επειδη την εκανα το σαββατο εχω ακομα λιγο αιμα. Τιποτα ιδιαιτερο ομως ουτε πονο. Τι να σου πω... νομιζω ειμαι επηρεασμενη απο την δικη μου περιπτωση που τελικα βρεθηκαν πραγματα που δεν φαινονταν! Καταλαβα οτι τελικα μια εγκυμοσυνη κ ενας τοκετος ειναι πραγματα που αλλαζουν πολυ το σωμα οποτε καλος ειναι ενας ελεγχος! Απο την αλλη αν δεν εχει καμια μα καμια ενδειξη τι να πω... σου ευχομαι παντως καλα αποτελεσματα! θα πας για νεα ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα. Η χοριακη μου τελικα αρνητική. Επειδη ακομα δεν μου βγαίνει να παρω τηλεφωνο τον γιατρο μου, ηθελα να σας ρωτησω κοριτσια αν γνωρίζετε εαν μπορεί να γίνει αμέσως μετά την εξωσωματικη, προσπάθεια με τροποποιημενο φυσικο κυκλο. Για καποιο λογο το σκεφτηκα και μου έκατσε. Διαβαζω πως έχει μικρα ποσοστά επιτυχίας αλλα ενδείκνυται για γυναικες με φτωχή ανταπόκριση οπως εγω. Τι γνωμη έχετε? 

Ευχομαι επιτυχία σε οσες κοπελες προσπαθούν τωρα και μην επηρεαζεστε απο τυχον δικά μας αρνητικά αποτελέσματα. Ολα καλα θα πανε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας. Ξεκίνησα σήμερα το πρωί προγεστερόνη κολπικα και έχω ήπιους πόνους περιόδου. Ποια είναι η εμπειρία σας με την προγεστερόνη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Blue Lilly είπε:

Καλησπερα. Η χοριακη μου τελικα αρνητική. Επειδη ακομα δεν μου βγαίνει να παρω τηλεφωνο τον γιατρο μου, ηθελα να σας ρωτησω κοριτσια αν γνωρίζετε εαν μπορεί να γίνει αμέσως μετά την εξωσωματικη, προσπάθεια με τροποποιημενο φυσικο κυκλο. Για καποιο λογο το σκεφτηκα και μου έκατσε. Διαβαζω πως έχει μικρα ποσοστά επιτυχίας αλλα ενδείκνυται για γυναικες με φτωχή ανταπόκριση οπως εγω. Τι γνωμη έχετε? 

Ευχομαι επιτυχία σε οσες κοπελες προσπαθούν τωρα και μην επηρεαζεστε απο τυχον δικά μας αρνητικά αποτελέσματα. Ολα καλα θα πανε. 

Δε γνωρίζω να σου απαντήσω στην ερώτηση που κάνεις, αλλά νομίζω πως είναι καλύτερο να ξεκουραστεί λίγο το σύστημα σου. 

Θαυμάζω που μέσα στη δυσκολία σου σκέφτεσαι να ενθαρρύνεις εμάς τις υπόλοιπες που προσπαθούμε.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Δε γνωρίζω να σου απαντήσω στην ερώτηση που κάνεις, αλλά νομίζω πως είναι καλύτερο να ξεκουραστεί λίγο το σύστημα σου. 

Θαυμάζω που μέσα στη δυσκολία σου σκέφτεσαι να ενθαρρύνεις εμάς τις υπόλοιπες που προσπαθούμε.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Πριν 2 εβδομαδες ημουν στη θεση σας και σας νιωθω απολυτα. Οπως νιωθουν αντίστοιχα κι εμενα κοπελες που εχουν βιωσει αυτη την απογοήτευση. Αυτο ειναι για μενα το σπουδαιο σε αυτα τα φόρουμ. Η ενσυναισθηση που υπάρχει. Πραγματικα δεν θελω να σας επηρεασω ή να σας αγχώσω παραπανω. Να εχετε θετικη σκέψη και ο Θεος είναι μεγαλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σου Ραμ !!! Ωραίο χρώμα στο προφίλ σου !!♡♡♡ 

 

Πως πήγες με την εγκυμοσύνη σου???

 

 

Όχι δεν είδε κάτι μάλιστα μου είπε ότι όλα είναι μια χαρά όπως ήταν!!!γιαυτό προβληματοζομαι .🤔

Σ ' ευχαριστώ πολύ!😜

Η εγκυμοσύνη μου πήγε πολύ καλά, σ' ευχαριστώ που ρωτάς. Έχω μία μπεμπούλα όμορφη, σχεδόν δύο ετών. Και προσπαθούμε για δεύτερο. Ξεκινάμε νέα διέγερση το φθινόπωρο, γιατί δεν έχω άλλο απόθεμα. Προς το παρόν είμαι σε αγωγή με συμπληρώματα- βιταμίνες. Και βλέπουμε.

Κι εμένα παράξενο μου φαίνεται να ζητάει υστεροσκόπηση χωρίς να βλέπει κάτι. Γιατί στην υστεροσκόπηση βλέπεις κάτι και ξεκινάς να το καθαρίσεις, άλλο αν ανακαλύψεις κι άλλα ευρήματα στην πορεία. Προληπτική υστεροσκόπηση σε καθαρή μήτρα, δεν μου κολλάει... Για ρώτα να σου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Blue Lilly είπε:

Καλησπερα. Η χοριακη μου τελικα αρνητική. Επειδη ακομα δεν μου βγαίνει να παρω τηλεφωνο τον γιατρο μου, ηθελα να σας ρωτησω κοριτσια αν γνωρίζετε εαν μπορεί να γίνει αμέσως μετά την εξωσωματικη, προσπάθεια με τροποποιημενο φυσικο κυκλο. Για καποιο λογο το σκεφτηκα και μου έκατσε. Διαβαζω πως έχει μικρα ποσοστά επιτυχίας αλλα ενδείκνυται για γυναικες με φτωχή ανταπόκριση οπως εγω. Τι γνωμη έχετε? 

Ευχομαι επιτυχία σε οσες κοπελες προσπαθούν τωρα και μην επηρεαζεστε απο τυχον δικά μας αρνητικά αποτελέσματα. Ολα καλα θα πανε. 

Λυπάμαι ειλικρινά για το αποτέλεσμά σου. Ξέρω πως είναι δύσκολο στην αρχή να το συνειδητοποιήσεις, να το χωνέψεις και να σχεδιάσεις βήματα απ' την αρχή. Σίγουρα μια κουβέντα με τον γιατρό σου θα σε κατευθύνει και θα σου δώσει επιλογές.

Για τροποποιημένο φυσικό δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις αμέσως μετά από διέγερση και ε/τ, δύσκολο μου φαίνεται, γιατί παίρνεις κάποια ποσότητα φαρμάκων, μικρότερη βέβαια. Εγώ είχα κάνει σε άσχετη στιγμή, προσπαθώντας να εξασφαλίσω μία ακόμα βλαστοκύστη, για να πάω σε δεύτερη ε/τ, συμπληρωματικά με το απόθεμα που είχα. Ουσιαστικά πήγαινα για φυσικό, αλλά επειδή ο γιατρός την 6η μέρα είδε τρία ωάρια, μου έδωσε για τρεις ή τέσσερις μέρες meriofert, μήπως τα μεγαλώσουμε και τα τρία. Αυτό μου είπε ότι ονομάζεται τροποποιημένος φυσικός. Εν τέλει καταφέραμε και πήραμε τα δύο και φτιάξαμε μία μόνο βλαστοκύστη, αλλά οκ, σε κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να έβγαινε να έπαιρνε και τα τρία. Είναι καλή περίπτωση γενικά ο τροποποιημένος πιστεύω.

Σε καταλαβαίνω που το σκέφτεσαι, γιατί κι εγώ είμαι χαμηλή ανταποκρίτρια, κι εγώ στην πρώτη ε/τ μου ήθελα να μαζέψω γρήγορα απόθεμα και δεν μπορούσα να παίρνω συνέχεια φάρμακα. Ευτυχώς στάθηκα τυχερή τότε.

Στο δεύτερο κουραζόμαστε λίγο περισσότερο...

Μακάρι να σου πάει καλά, όποιο σχέδιο κι αν ακολουθήσετε! Να είσαι κι εσύ δυνατή και το καλό θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...