Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Καλημερα κορίτσια μου όμορφα! Τι κάνετε; λοιπόν τα νέα μου, ο γιατρός μου όχι μόνο δεν ενδια΄φερθηκε να με παραπέμψει σε γενετιστή με τον οποίο συνεργάζεται γυρίζει και μου λέει να μην κάνω έτσι μετά τον καρυότυπο του εμβρύου και ότι οκ δεν είναι και κάτι επείγον! Υποτίθρται ότι περιμένω τηλ του πέρασαν 10 μέρες τώρα και τίποτα. Δεν τον ξαναπαίρνω δεν θέλω να παρακαλάω! Ψάξαμε με τον άντρα μου και θα πάμε για γενετική συμβουλή την Πέμπτη και μετά έχω κλείσει και με ένα καινούργιο γυναικολόγο ώστε να δω πως προχωράμε! Δεν μπορώ να ακούω άλλο μετά από 4 αποβολές και μάλιστα 2 σε προχωρημένο στάδιο ότι δεν είναι επείγον και στην ηλικία μου οκ να ευχαριστώ που μένω έγκυος. Αν από τα 38 ακούω αυτά μετά τι θα μου έλεγε;

Σε όλες τις προσπάθειες σας είχες τον ίδιο γιατρό?

Νομίζω ότι μια αλλαγή είναι απαραίτητη γιατί δεν διακρίνω καμία ενσυναίσθηση σχετικά με τις απώλειες σας αλλα και καμία  επιστημονική προσέγγιση σχετικά με την περίπτωσή σας. 4 απώλειες είναι πολλές πάρα πολλές για να μένουν αναπάντητες ή με ερωτηματικό.

Σχετικά με το οτι μένεις εγκυος + ηλικια + ευχαριστώ προτιμώ να μη σχολιάσω γιατί θα αρχίσω τα "γαλλικά" και δεν θα ήθελα. Απλά απαράδεκτο αν ειπώθηκε αυτό κατά λέξη.

Εύχομαι να βρείτε τις απαντήσεις που θα σας φέρουν στην αγκαλιά γερό μωρό.

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Εγώ μόλις γύρισα από την οικονομοπουλου όλες οι εξετάσεις βγήκαν φυσιολογικές..πιστεύετε ότι θα πρέπει κ εμείς να δούμε έναν γενετιστής πριν πάμε για 2η προσπάθεια?σν έχετε να προτείνετε κάποιον στείλτε ένα μήνυμα βρε κορίτσια.εσςς εμπιστεύομαι καλύτερα από οτιδήποτε η οποιονδήποτε άλλον καλημέρα!

Ανθή μπράβο για τα αποτελέσματά σας.

Στην θέση σας δεν θα πήγαινα σε γενετιστή ακόμα.

Σε γενετιστή πάμε αν υπάρχει πρόβλημα στον καρυότυπο, αν είναι ο ένας/ή και οι δυο φορέας κυστικής ή μεσογειακής , σε επαναλαμβανόμενες αποβολές με προβληματικό ή μη καρυότυπο εμβρύου, σε περίπτωση που θέλουμε προεμφυτευτικό κλπ κλπ. για να δούμε τις επιλογές μας.

Αλλά για να σου φύγει η απορία ρώτα τον νέο γιατρό αν το προτείνει αν και είμαι σίγουρη οτι δεν θα σας στείλει σε γενετιστή. Προτείνω να κάνεις την νέα σου προσπάθεια με τον νέο γιατρό που σου ενέπνευσε εμπιστοσύνη, έχεις κάνει ψάξιμο με όλες τις ειδικότητες που πρέπει και αν χτύπα ξύλο δεν πάνε καλά τα πράγματα το βλέπετε μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε όλες τις προσπάθειες σας είχες τον ίδιο γιατρό?

Νομίζω ότι μια αλλαγή είναι απαραίτητη γιατί δεν διακρίνω καμία ενσυναίσθηση σχετικά με τις απώλειες σας αλλα και καμία  επιστημονική προσέγγιση σχετικά με την περίπτωσή σας. 4 απώλειες είναι πολλές πάρα πολλές για να μένουν αναπάντητες ή με ερωτηματικό.

Σχετικά με το οτι μένεις εγκυος + ηλικια + ευχαριστώ προτιμώ να μη σχολιάσω γιατί θα αρχίσω τα "γαλλικά" και δεν θα ήθελα. Απλά απαράδεκτο αν ειπώθηκε αυτό κατά λέξη.

Εύχομαι να βρείτε τις απαντήσεις που θα σας φέρουν στην αγκαλιά γερό μωρό.

Ανθή μπράβο για τα αποτελέσματά σας.

Στην θέση σας δεν θα πήγαινα σε γενετιστή ακόμα.

Σε γενετιστή πάμε αν υπάρχει πρόβλημα στον καρυότυπο, αν είναι ο ένας/ή και οι δυο φορέας κυστικής ή μεσογειακής , σε επαναλαμβανόμενες αποβολές με προβληματικό ή μη καρυότυπο εμβρύου, σε περίπτωση που θέλουμε προεμφυτευτικό κλπ κλπ. για να δούμε τις επιλογές μας.

Αλλά για να σου φύγει η απορία ρώτα τον νέο γιατρό αν το προτείνει αν και είμαι σίγουρη οτι δεν θα σας στείλει σε γενετιστή. Προτείνω να κάνεις την νέα σου προσπάθεια με τον νέο γιατρό που σου ενέπνευσε εμπιστοσύνη, έχεις κάνει ψάξιμο με όλες τις ειδικότητες που πρέπει και αν χτύπα ξύλο δεν πάνε καλά τα πράγματα το βλέπετε μετά.

Κ αυτός αυτό είπε.δικιο έχεις.απλα τώρα ξέρεις με έχει πιάσει τρελλα.μη τυχόν και αφήσω τπτ έξω.θα ξαναπω αυτή η οικονομοπουλου τι άνθρωπος!ειλικρινά χωρίς λόγια...   μόνο μία μοριακή εξέταση δεν πήρα σήμερα γιατί ο αντιδραστήρα έχει χαλάσει κ ακόμα δεν τους εχουν φέρει νέο.αλλα η οικονομοπουλου είπε δεν κάνει καμία διαφορά δεν μας νοιαζει!!!αλλά ελληνικό δημόσιο αθανατο έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κ αυτός αυτό είπε.δικιο έχεις.απλα τώρα ξέρεις με έχει πιάσει τρελλα.μη τυχόν και αφήσω τπτ έξω.θα ξαναπω αυτή η οικονομοπουλου τι άνθρωπος!ειλικρινά χωρίς λόγια...   μόνο μία μοριακή εξέταση δεν πήρα σήμερα γιατί ο αντιδραστήρα έχει χαλάσει κ ακόμα δεν τους εχουν φέρει νέο.αλλα η οικονομοπουλου είπε δεν κάνει καμία διαφορά δεν μας νοιαζει!!!αλλά ελληνικό δημόσιο αθανατο έτσι?

Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω που δίνω τις ίδιες απαντήσεις με τους γιατρούς...

Είμαι στο διδακτορικό πλέον στις εξωσωματικές..😪

Πόσο θα ήθελα να έχω μείνει στο elementary...😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Καλημερα κορίτσια μου όμορφα! Τι κάνετε; λοιπόν τα νέα μου, ο γιατρός μου όχι μόνο δεν ενδια΄φερθηκε να με παραπέμψει σε γενετιστή με τον οποίο συνεργάζεται γυρίζει και μου λέει να μην κάνω έτσι μετά τον καρυότυπο του εμβρύου και ότι οκ δεν είναι και κάτι επείγον! Υποτίθρται ότι περιμένω τηλ του πέρασαν 10 μέρες τώρα και τίποτα. Δεν τον ξαναπαίρνω δεν θέλω να παρακαλάω! Ψάξαμε με τον άντρα μου και θα πάμε για γενετική συμβουλή την Πέμπτη και μετά έχω κλείσει και με ένα καινούργιο γυναικολόγο ώστε να δω πως προχωράμε! Δεν μπορώ να ακούω άλλο μετά από 4 αποβολές και μάλιστα 2 σε προχωρημένο στάδιο ότι δεν είναι επείγον και στην ηλικία μου οκ να ευχαριστώ που μένω έγκυος. Αν από τα 38 ακούω αυτά μετά τι θα μου έλεγε;

Δε μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τέτοια γαϊδούρια αλλά υπάρχουν δυστυχώς. Εννοείται ότι είναι καιρός να αλλάξεις γιατρο, μη σου πω βάλε 2-3 ραντεβού μέχρι να διαλέξεις…δηλαδή τι να πεις γις την ανευθυνότητα τους!!!

Δειτε και το γενετιστή να δεις αν θα σας προτεινει προεμφυτευτικο ή κάτι άλλο στην επόμενη προσπάθεια και σιγά σιγά θα μπουν όλα στη θέση τους κορίτσι μου. Ήταν όλα αυτα για να ταλαιπωρηθείς κι εσυ, αλλά μέχρι εδώ. Από δω και πέρα όλα πρέπει να γίνουν πολύ προσεκτικά. Σε ποιο γενετιστή θα πας τελικά? Αν θες να γράψεις το όνομα….καλή επιτυχία σε ολα εύχομαι. Θα αλλάξει η τύχη σου από δω και πέρα είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Κ αυτός αυτό είπε.δικιο έχεις.απλα τώρα ξέρεις με έχει πιάσει τρελλα.μη τυχόν και αφήσω τπτ έξω.θα ξαναπω αυτή η οικονομοπουλου τι άνθρωπος!ειλικρινά χωρίς λόγια...   μόνο μία μοριακή εξέταση δεν πήρα σήμερα γιατί ο αντιδραστήρα έχει χαλάσει κ ακόμα δεν τους εχουν φέρει νέο.αλλα η οικονομοπουλου είπε δεν κάνει καμία διαφορά δεν μας νοιαζει!!!αλλά ελληνικό δημόσιο αθανατο έτσι?

Άνθη μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου καταρχήν και εύχομαι τώρα στην επόμενη προσπάθεια μετά από το ψάξιμο που έχετε κάνει να πάνε όλα τέλεια. Πας σωστά προετοιμασμένη τώρα οπότε θα πετύχετε!
Έχετε κάνει καρυοτυπο και είναι φυσιολογικός έτσι δεν είναι? Νομίζω πολύ καλά στα είπε η αρχηγός. Και εμάς μας είχε στείλει ο παλιός μου γυναικολόγος σε γενετιστή πριν καν ξεκινησω εξωσωματική επειδή όμως είχαμε εύρημα στον καρυοτυπο, όχι έτσι.
 

Η Οικονομόπουλου ναι είναι θεά ρε παιδιά. Και μένα είχε σημειώσει τη μέρα της χοριακης και του υπερήχου και μου έστειλε μήνυμα να ρωτήσει πως πήγε και να μου πει ότι καπου 8η - 10η βδομάδα θέλει να πάω για εξετάσεις. Δεν υπάρχουν τέτοιοι γιατροί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω που δίνω τις ίδιες απαντήσεις με τους γιατρούς...

Είμαι στο διδακτορικό πλέον στις εξωσωματικές..😪

Πόσο θα ήθελα να έχω μείνει στο elementary...😏

Μαυρογατουλα μου τώρα που θα μεταφέρεις τα παγωτινια σου και θα πάνε όλα καλά, γιατί ΘΑ πάνε, τότε,  πίστεψέ με ,καθόλου δεν θα σε νοιάζει αν έχεις το elementary ή το proficiency... Λίγη υπομονή ακόμα. Έχεις φάει ένα γάιδαρο να, στην ουρά του θα κολλήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μαυρογατουλα μου τώρα που θα μεταφέρεις τα παγωτινια σου και θα πάνε όλα καλά, γιατί ΘΑ πάνε, τότε,  πίστεψέ με ,καθόλου δεν θα σε νοιάζει αν έχεις το elementary ή το proficiency... Λίγη υπομονή ακόμα. Έχεις φάει ένα γάιδαρο να, στην ουρά του θα κολλήσεις?

♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

♥️♥️♥️♥️

φίλξ μου σ επροηγούμενη απάντησή σου για το θέμα μου έχω αλλάξει 3 γιατρούς! Η π΄ρωτη γιατρός εστίασε μόνο σε μένα και τη μήτρα και όταν είδε τα σκούρα στο σπέρμα μας είπε να πάμε αλλού( οκ τίμιο). Η δεύτερη που είχα μαζί της την πρώτη αποβολή από φυσική σύλληψη δεν θεώρησε αναγκαίο τον καρυότυπο και δεν μας παρέπεμψε σε κάτι πέρα από το ότι έχω δίκερη μήτρα που δεν φτιάχνει και το ινωμύωμα που οκ το αφαίρεσα. Βρήκα τον τωρινό μετά από ψάξιμο είχε αναλάβει και συγγενή μας αλλά τελευταία νιώθω ότι το ρίχνει πολύ στην τύχη και την ηλικία. Στη 2η και 3η αποβολή μετά από εξωσωματική που είπε αυτό ότι είναι επιτυχημένος ο ίδιος και στην τελική που έμεινα είναι καλό λόγω ηλικίας το φυσιολογικό ήταν να μην πιάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

φίλξ μου σ επροηγούμενη απάντησή σου για το θέμα μου έχω αλλάξει 3 γιατρούς! Η π΄ρωτη γιατρός εστίασε μόνο σε μένα και τη μήτρα και όταν είδε τα σκούρα στο σπέρμα μας είπε να πάμε αλλού( οκ τίμιο). Η δεύτερη που είχα μαζί της την πρώτη αποβολή από φυσική σύλληψη δεν θεώρησε αναγκαίο τον καρυότυπο και δεν μας παρέπεμψε σε κάτι πέρα από το ότι έχω δίκερη μήτρα που δεν φτιάχνει και το ινωμύωμα που οκ το αφαίρεσα. Βρήκα τον τωρινό μετά από ψάξιμο είχε αναλάβει και συγγενή μας αλλά τελευταία νιώθω ότι το ρίχνει πολύ στην τύχη και την ηλικία. Στη 2η και 3η αποβολή μετά από εξωσωματική που είπε αυτό ότι είναι επιτυχημένος ο ίδιος και στην τελική που έμεινα είναι καλό λόγω ηλικίας το φυσιολογικό ήταν να μην πιάσω!

Ποιο γιατρό έχεις; Επίσης ξέρω ότι η δικερη μήτρα επο μόνη τις προκαλεί αποβολές πρέπει να βρεις έναν όπου γνωρίζει καλά απο δικερη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση!οποία το έχει περάσει φυσικά!!ε.τ σε φυσικό κύκλο τι βήματα ακολουθείτε;5ης ημέρας εμβρυο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση!οποία το έχει περάσει φυσικά!!ε.τ σε φυσικό κύκλο τι βήματα ακολουθείτε;5ης ημέρας εμβρυο .

παρακολουθεί ο γιατρός σου την ωορηξία σου, κάνεις ovitrelle και κάποιες μέρες μετά πας για εμβρυομεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

φίλξ μου σ επροηγούμενη απάντησή σου για το θέμα μου έχω αλλάξει 3 γιατρούς! Η π΄ρωτη γιατρός εστίασε μόνο σε μένα και τη μήτρα και όταν είδε τα σκούρα στο σπέρμα μας είπε να πάμε αλλού( οκ τίμιο). Η δεύτερη που είχα μαζί της την πρώτη αποβολή από φυσική σύλληψη δεν θεώρησε αναγκαίο τον καρυότυπο και δεν μας παρέπεμψε σε κάτι πέρα από το ότι έχω δίκερη μήτρα που δεν φτιάχνει και το ινωμύωμα που οκ το αφαίρεσα. Βρήκα τον τωρινό μετά από ψάξιμο είχε αναλάβει και συγγενή μας αλλά τελευταία νιώθω ότι το ρίχνει πολύ στην τύχη και την ηλικία. Στη 2η και 3η αποβολή μετά από εξωσωματική που είπε αυτό ότι είναι επιτυχημένος ο ίδιος και στην τελική που έμεινα είναι καλό λόγω ηλικίας το φυσιολογικό ήταν να μην πιάσω!

Στην τελευταία πρότασή εννοείς οτι είπε "οτι ο ίδιος είναι ευχαριστημένος που έμεινες έγκυος και ότι ήταν καλό ότι έμεινες έγκυος μόνη σου γιατί το φυσιολογικό είναι να μην πιάσεις?"

Τι ακούω θέε μου και δεν σωριάζομαι..

Τεσπα εφόσον έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη σου και εφόσον συμβουλευτείτε γενετιστή θα πρότεινα να βρεις ενα γιατρό που να νιώθεις ασφάλεια δίπλα του και θα σε ενθαρρύνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Ποιο γιατρό έχεις; Επίσης ξέρω ότι η δικερη μήτρα επο μόνη τις προκαλεί αποβολές πρέπει να βρεις έναν όπου γνωρίζει καλά απο δικερη 

Έχω έναν στρατιωτικό γιατρό, εμένα με βλέπει ιδιωτικά καθ'ως δεν έχω κάποιον δικό μου στο σώμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στην τελευταία πρότασή εννοείς οτι είπε "οτι ο ίδιος είναι ευχαριστημένος που έμεινες έγκυος και ότι ήταν καλό ότι έμεινες έγκυος μόνη σου γιατί το φυσιολογικό είναι να μην πιάσεις?"

Τι ακούω θέε μου και δεν σωριάζομαι..

Τεσπα εφόσον έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη σου και εφόσον συμβουλευτείτε γενετιστή θα πρότεινα να βρεις ενα γιατρό που να νιώθεις ασφάλεια δίπλα του και θα σε ενθαρρύνει.

Καλημέρα κορίτσι, βασικά και για την εξωσωματική άφησε να εννοηθεί ότι μετά τα 35 οι πιθανότητα δεν είναι με το μέρος της γυναίκας και ότι αυτός τα έκανε όλα σωστά οπότε να μην έχω παράπονο! Δεν τον κατηγόρησα τότε απλά ρώτησα που μπορεί να οφείλονται οι αποκολλήσεις σάκου και τις 2 φορές που έμεινα με εξωσωματική. Το απέδωσε τότε καθαρά σε κακ΄ήεμφύτευση και δεν το έψαξε παρακάτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Έχω έναν στρατιωτικό γιατρό, εμένα με βλέπει ιδιωτικά καθ'ως δεν έχω κάποιον δικό μου στο σώμα!

Το επίθετό του είναι Τρ...ος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου τι κάνεις κοριτσι μου καλό?? Εαν δεν κάνω λάθος πρέπει να ετοιμάζεσαι....μη ξεχάσεις να φέρεις και μια βαλίτσα γεμάτη 👡👡👡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσι, βασικά και για την εξωσωματική άφησε να εννοηθεί ότι μετά τα 35 οι πιθανότητα δεν είναι με το μέρος της γυναίκας και ότι αυτός τα έκανε όλα σωστά οπότε να μην έχω παράπονο! Δεν τον κατηγόρησα τότε απλά ρώτησα που μπορεί να οφείλονται οι αποκολλήσεις σάκου και τις 2 φορές που έμεινα με εξωσωματική. Το απέδωσε τότε καθαρά σε κακ΄ήεμφύτευση και δεν το έψαξε παρακάτω

Ποιός, ο Πατρίκιος; ΟΚ...Κι εμένα ο Πετρογιάννης μου έλεγε ότι τα ωάρια της μεγάλης γυναίκας είναι σκληρά και δεν τρυπιούνται και να μην ελπίζω σε φυσική σύλληψη (και ήμουν 37 τότε)...Χωρίς καν να ασχοληθεί με το σπέρμα που είχε τα χάλια του...Και λέγοντας μας ότι το Λυμπερόπουλο δεν τον πάει, γιατί είναι πολύ ακριβός...Και αυτό για τα ωάρια ισχύει, αλλά ο λόγος για να μην τρυπιούνται δεν είναι η ηλικία. Είναι η αντίσταση στην ινσουλίνη που μπορεί να οφείλεται και στην ηλικία, αλλά και σε άλλους παράγοντες, π.χ. στο βάρος, στη διατροφή κτλ. Τα έχουμε υπεραναλύσει όλα εδώ. Από τη μονάδα του ΝΝΑ πάντως έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για έναν Σωτ....

Κάνε την αναζήτηση σου για γιατρό που σου εμπνέει εμπιστοσύνη, δες και με την Οικονομοπούλου αν έχει κάτι άλλο να ψάξει, τήρησε και τις οδηγίες περί lifestyle, κάνε και μία προσευχή στην Αγ. Ειρήνη και όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/5/2022 at 11:12 ΜΜ, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάνει κάποια αιματολογικες εξετάσεις στο Έλενα. Εάν ναι, σε πόσο καιρό βγαίνουν, μιλάω για απλές ορμονολογικες εξετάσεις.. Επίσης την ΑΜΗ που στα ιδιωτικά την πληρώνουμε, την πληρώνουμε και στα δημόσια?? 

Καλησπέρα @MyElpida! Εξαρτάται από τις εξετάσεις.

Αν εννοείς πχ TSH, προλακτίνη, οιστραδιόλη, ινσουλίνη, οι απαντήσεις ήταν έτοιμες την 3η εργάσιμη μετά την εξέταση. Για βιταμίνη D (που επίσης την κάνουν στο ενδοκρινολογικό), ήταν έτοιμες την 4η εργάσιμη μετά την εξέταση.

Δεν ξέρω όμως άλλες εξετάσεις πόσο μπορεί να παίρνουν.

Η ΑΜΗ νομίζω ότι είναι επί πληρωμή και στα δημόσια νοσοκομεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Ποιός, ο Πατρίκιος; ΟΚ...Κι εμένα ο Πετρογιάννης μου έλεγε ότι τα ωάρια της μεγάλης γυναίκας είναι σκληρά και δεν τρυπιούνται και να μην ελπίζω σε φυσική σύλληψη (και ήμουν 37 τότε)...Χωρίς καν να ασχοληθεί με το σπέρμα που είχε τα χάλια του...Και λέγοντας μας ότι το Λυμπερόπουλο δεν τον πάει, γιατί είναι πολύ ακριβός...Και αυτό για τα ωάρια ισχύει, αλλά ο λόγος για να μην τρυπιούνται δεν είναι η ηλικία. Είναι η αντίσταση στην ινσουλίνη που μπορεί να οφείλεται και στην ηλικία, αλλά και σε άλλους παράγοντες, π.χ. στο βάρος, στη διατροφή κτλ. Τα έχουμε υπεραναλύσει όλα εδώ. Από τη μονάδα του ΝΝΑ πάντως έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για έναν Σωτ....

Κάνε την αναζήτηση σου για γιατρό που σου εμπνέει εμπιστοσύνη, δες και με την Οικονομοπούλου αν έχει κάτι άλλο να ψάξει, τήρησε και τις οδηγίες περί lifestyle, κάνε και μία προσευχή στην Αγ. Ειρήνη και όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά.

Ναι αγαπημένη μου και εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα και ναι οκ φτιάχνει στο εργαστήριο και ναι έχω 2 φυσικές συλλήψεις αλλά το θέμα είναι μωρό δεν έχουμε ακόμη αγκαλιά! 4 αποβολές μαζεύτηκαν πολλές, και προσπαθούμε καιρό από τα 29-30 μου σχεδόν δεν είναι ότι το είχαμε αφήσει στην τύχη του! Τώρα προσπαθώ να συνέλθω είμαι καλύτερα αλλά είναι φρέσκο το τελευταίο και με πιάνει το παράπονο! Θα πα΄ρω γνώμες και βλεπουμε, ελπίζω να φτιάξουν όλα! Καλά από προσευχές άστο, πολλές ελπίζω να βγουν με αίσια κατάληξη σύντομα! Είχα χαρεί τόσο που από το πουθενά ξαναήρθε φυσικά και πήγαιναν όλα τόσο καλά μέχρι την παλινδρόμηση, 17 εβδομάδες ήταν πολλές και πίστεψα ότι θα γεννούσα αισίως! Όμως τα σχέδια ήταν αλλιώς του Θεού! Που θα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα,

Θέλω να κλείσω ραντεβού για να πάμε σε εξειδικευμένο ουρολόγο για έλεγχο πριν την επόμενη προσπάθεια, και έχω διαβάσει εδώ για τους Μακαρ... και Ασβ... Ήθελα να σας ρωτήσω αν εξειδικεύονται σε διαφορετικές περιπτώσεις όσον αφορά στην υπογονιμότητα, ή είναι το ίδιο όποιος και να μας δει.

Δεν έχουμε κάποιο διαγνωσμένο πρόβλημα, αλλά σχετικά μεγάλο DFI (28%) ένα χρόνο πριν, οπότε θέλω να δούμε αν είμαστε ok για να προχωρήσουμε ή υπάρχει κάτι που πρέπει να διορθωθεί. Κατά τα γνωστά, ο εξωσωματικός μας έλεγε ότι είναι μια χαρά το σπέρμα και δε χρειάζεται ούτε καν βιταμίνες.

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sophie80 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,

Θέλω να κλείσω ραντεβού για να πάμε σε εξειδικευμένο ουρολόγο για έλεγχο πριν την επόμενη προσπάθεια, και έχω διαβάσει εδώ για τους Μακαρ... και Ασβ... Ήθελα να σας ρωτήσω αν εξειδικεύονται σε διαφορετικές περιπτώσεις όσον αφορά στην υπογονιμότητα, ή είναι το ίδιο όποιος και να μας δει.

Δεν έχουμε κάποιο διαγνωσμένο πρόβλημα, αλλά σχετικά μεγάλο DFI (28%) ένα χρόνο πριν, οπότε θέλω να δούμε αν είμαστε ok για να προχωρήσουμε ή υπάρχει κάτι που πρέπει να διορθωθεί. Κατά τα γνωστά, ο εξωσωματικός μας έλεγε ότι είναι μια χαρά το σπέρμα και δε χρειάζεται ούτε καν βιταμίνες.

Ευχαριστώ!

Να πάτε να δείτε όποιον σας κάνει. Και οι δυο ακούγονται. Αλλα για να πέσει ο κατακερματισμός θέλει θεραπεία και βιταμίνες. Και έχουμε πει πως ο κάθε τομέας στο αντικείμενο του. Ο ανδρολόγος για τον άνδρα, ο εξωσωματιστής για την εξωσωματική κτλ κτλ...

Κλείσε ε΄να ραντεβού και βλέπεις τι θα σου πει ο ανδρολόγος.

Καλή επιτυχία σας εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Να πάτε να δείτε όποιον σας κάνει. Και οι δυο ακούγονται. Αλλα για να πέσει ο κατακερματισμός θέλει θεραπεία και βιταμίνες. Και έχουμε πει πως ο κάθε τομέας στο αντικείμενο του. Ο ανδρολόγος για τον άνδρα, ο εξωσωματιστής για την εξωσωματική κτλ κτλ...

Κλείσε ε΄να ραντεβού και βλέπεις τι θα σου πει ο ανδρολόγος.

Καλή επιτυχία σας εύχομαι!!!!

Ευχαριστούμε! Αυτό το ποιος μας κάνει προσπαθώ να καταλάβω. Εννοείς να πάμε σε έναν από τους δύο στην τύχη, να δούμε τι θα μας πει, κι αν δε μας κάνει να πάμε σε άλλον κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sophie80 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,

Θέλω να κλείσω ραντεβού για να πάμε σε εξειδικευμένο ουρολόγο για έλεγχο πριν την επόμενη προσπάθεια, και έχω διαβάσει εδώ για τους Μακαρ... και Ασβ... Ήθελα να σας ρωτήσω αν εξειδικεύονται σε διαφορετικές περιπτώσεις όσον αφορά στην υπογονιμότητα, ή είναι το ίδιο όποιος και να μας δει.

Δεν έχουμε κάποιο διαγνωσμένο πρόβλημα, αλλά σχετικά μεγάλο DFI (28%) ένα χρόνο πριν, οπότε θέλω να δούμε αν είμαστε ok για να προχωρήσουμε ή υπάρχει κάτι που πρέπει να διορθωθεί. Κατά τα γνωστά, ο εξωσωματικός μας έλεγε ότι είναι μια χαρά το σπέρμα και δε χρειάζεται ούτε καν βιταμίνες.

Ευχαριστώ!

Εμείς που πήγαμε στον μακαρ μπορώ να σου πω ότι ειναι εκπληκτικός.πολυ λεπτολογος.του χει δώσει κ βιταμινες κ σερπαφαρ κ κάτι άλλο.μας τα πε όλα αναλυτικά.τον έβαλε έκανε εξετάσεις στα πάντα κ ορμονολογικες κ ανάλογα έδωσε θεραπεια. Μας είπε σκοπός μας είναι να φτιάξουμε το σπέρμα να κάνετε παιδάκι οπότε όλα προς τα εκεί θα τσ δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...