Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν μου κάνει τίποτα αυτό. Δεν ξέρω πως λέγετε ακριβώς η εξέταση 

Μπρουφεν των 600.το καλύτερο χαπι για δοντι.σε 20 λέπτα θα χεις μουδιάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Μπρουφεν των 600.το καλύτερο χαπι για δοντι.σε 20 λέπτα θα χεις μουδιάσει.

Δεν το έχω ακούσει ποτέ. Θα το ψάξω αύριο να το δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου χίλια συγνώμη που έχω χαθεί και αν μπω απαντάω που και που. 
αυτο το Σάββατο είναι να κάνω την εξέταση μικροβιοματος (από ότι μου εξήγησε ο γιατρός θα πάρει ενδομήτριο από διαφορά σημεία και θα τα στείλει για να δούμε για μικρόβια (είναι τέλειος διαφορετική από την απλή καλιεργια κολπικού υγρού) επίσης γίνεται χωρίς μέθη βοήθεια μου) από το άγχος μου εσφηγκα τα δόντια μου στο ύπνο όπου έσπασα ένα και ξύπνησα Τρίτη πρωί με παρά πολύ πόνο στην μισή κάτω γνάθο όπου αντανακλά ως την απάνω μισή όπου μίλησα με τον οδοντίατρο μου και μου είπε να πάρω κάποιο παυσίπονο ε σήμερα δεν άντεξα και πήγα να με δει και είπε θέλει απονεύρωση. Και ότι αυτός δεν κάνει και θέλει έναν ειδικό. Πήρα στους μίσους που έχει η Αθήνα κανένας δεν έχει ραντεβού σύντομα βρήκα έναν όπου έχει ραντεβού για την Πέμπτη που θα έρθει. Μου είπε ότι θα δει μήπως βρει και νωρίτερα λόγο ότι πονάω μακάρι… απο την Τρίτη σκεφτείτε κάθε 4 με 5 ώρες περνώ και διαφορετικό παυσίπονο φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση για φαΐ δεν θέλω καθόλου μόνο σήμερα το μεσημέρι έφαγα λίγο. Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση για ξάπλα η χαλαρά καναπέ υποφέρω όποτε την βγάζω η όρθια η σε καρέκλα που μόνο έτσι ηρεμεί. 

πραγματικα αναρωτιέμαι ώρες ώρες πιος μας έχει γλωσοφαει; έχω αγανακτήσει πλέον. Εκεί που λέω θα κάνω αυτό όλο κάτι καινούριο. 
 

συγνωμη για το μεγαλω μνμ και το άσχετο 

Περαστικά σου !!! Εύχομαι να βρεθεί πιο γρήγορα ραντεβού για να τελειώσει το μαρτύριο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου χίλια συγνώμη που έχω χαθεί και αν μπω απαντάω που και που. 
αυτο το Σάββατο είναι να κάνω την εξέταση μικροβιοματος (από ότι μου εξήγησε ο γιατρός θα πάρει ενδομήτριο από διαφορά σημεία και θα τα στείλει για να δούμε για μικρόβια (είναι τέλειος διαφορετική από την απλή καλιεργια κολπικού υγρού) επίσης γίνεται χωρίς μέθη βοήθεια μου) από το άγχος μου εσφηγκα τα δόντια μου στο ύπνο όπου έσπασα ένα και ξύπνησα Τρίτη πρωί με παρά πολύ πόνο στην μισή κάτω γνάθο όπου αντανακλά ως την απάνω μισή όπου μίλησα με τον οδοντίατρο μου και μου είπε να πάρω κάποιο παυσίπονο ε σήμερα δεν άντεξα και πήγα να με δει και είπε θέλει απονεύρωση. Και ότι αυτός δεν κάνει και θέλει έναν ειδικό. Πήρα στους μίσους που έχει η Αθήνα κανένας δεν έχει ραντεβού σύντομα βρήκα έναν όπου έχει ραντεβού για την Πέμπτη που θα έρθει. Μου είπε ότι θα δει μήπως βρει και νωρίτερα λόγο ότι πονάω μακάρι… απο την Τρίτη σκεφτείτε κάθε 4 με 5 ώρες περνώ και διαφορετικό παυσίπονο φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση για φαΐ δεν θέλω καθόλου μόνο σήμερα το μεσημέρι έφαγα λίγο. Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση για ξάπλα η χαλαρά καναπέ υποφέρω όποτε την βγάζω η όρθια η σε καρέκλα που μόνο έτσι ηρεμεί. 

πραγματικα αναρωτιέμαι ώρες ώρες πιος μας έχει γλωσοφαει; έχω αγανακτήσει πλέον. Εκεί που λέω θα κάνω αυτό όλο κάτι καινούριο. 
 

συγνωμη για το μεγαλω μνμ και το άσχετο 

Περαστικα και ευχομαι γρηγορα καλα... Κοιτα να χαλαρωσεις κιολας και ρωτα τον οδοντιατρο μηπως σου προτεινει τιποτα να φορας το βραδυ οταν κοιμασαι για να προστατευονται τα δοντια .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Περαστικα και ευχομαι γρηγορα καλα... Κοιτα να χαλαρωσεις κιολας και ρωτα τον οδοντιατρο μηπως σου προτεινει τιποτα να φορας το βραδυ οταν κοιμασαι για να προστατευονται τα δοντια .. 

Κατερινιώ τι έγινε, ξεκίνησες ενέσεις?

Πώς πήγε? Ήταν εύκολο ή ζορίστηκες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Κατερινιώ τι έγινε, ξεκίνησες ενέσεις?

Πώς πήγε? Ήταν εύκολο ή ζορίστηκες?

Καλημερα νυφη!!!! Ναι ολα μια χαρα προς το παρων, δοξα το Θεο!! Εσυ? Σε αναμονη αν θυμαμαι καλα για αρχες του μηνα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Καλημερα νυφη!!!! Ναι ολα μια χαρα προς το παρων, δοξα το Θεο!! Εσυ? Σε αναμονη αν θυμαμαι καλα για αρχες του μηνα? 

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό..

Εγώ σε αναμονή αλλά για μέσα προς τέλος Ιουνιου.

Θα είσαι πρώτη, με το καλό λοιπόν.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Καλημερα νυφη!!!! Ναι ολα μια χαρα προς το παρων, δοξα το Θεο!! Εσυ? Σε αναμονη αν θυμαμαι καλα για αρχες του μηνα? 

Με το καλό….

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Αδιαθετησαααα κ χωρίς χαπια!!!!!!επιτέλους, κοντεψα να σκάσω.......παρά 12 μέρες 2 μήνες έκανε η καριόλα.....

Επιτέλους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! 
Είμαι καινουρια στη παρέα σας και θα ήθελα τα φώτα σας!! 13η μέρα εμβρυμεταφορας (με 3 βλαστοκυστεσ 5ης μέρας ) και χοριακη 26😏 να ελπίζω ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christy30 είπε:

Καλησπέρα!! 
Είμαι καινουρια στη παρέα σας και θα ήθελα τα φώτα σας!! 13η μέρα εμβρυμεταφορας (με 3 βλαστοκυστεσ 5ης μέρας ) και χοριακη 26😏 να ελπίζω ;;; 

Καλησπέρα κοπέλα μου! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Ο γιατρός τι σου είπε? Κοίτα ψέματα δεν θα σου πω. Μας ανησυχεί το 25. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει κάτι, μπορεί στο τέλος να πάνε όλα καλά! Προς το παρόν κρατάμε ότι έχεις θετική χοριακη και να είσαι συγκρατημένη αισιοδοξη! Εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christy30 είπε:

Καλησπέρα!! 
Είμαι καινουρια στη παρέα σας και θα ήθελα τα φώτα σας!! 13η μέρα εμβρυμεταφορας (με 3 βλαστοκυστεσ 5ης μέρας ) και χοριακη 26😏 να ελπίζω ;;; 

Καλησπέρα από εμένα κ εύχομαι ολόψυχα να γίνει η ανατροπή και να έχεις μια τελειομηνη κύηση..

Απο προσωπική εμπειρία με χοριακη 27 την 9η μέρα από την εμβρυομεταφορα με μια βλαστοκύστη 5ΒΒ, δεν πήγε καλά.

Ειχα 9η μέρα χοριακη 27

11η μερα χοριακη 191

13η μέρα χοριακη 588

φτασαμε χοριακη 2500 μονάδες πήγαμε είδαμε ενδομήτριο σάκο αλλά από εκεί κ μετα δεν αναπτύχθηκε το έμβρυο περισσότερο κ κάναμε απόξεση.

Με είχε προετοιμάσει κ ο γιατρός μου κ γενικά ήμουν πολύ συγκρατημένη με τόσο χαμηλή χοριακη. Αναθάρρησα με τους διπλασιασμούς τριπλασιασμους κλπ αλλά δεν τα κατάφερε. 
Σου εύχομαι να γίνει η ανατροπή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christy30 είπε:

Καλησπέρα!! 
Είμαι καινουρια στη παρέα σας και θα ήθελα τα φώτα σας!! 13η μέρα εμβρυμεταφορας (με 3 βλαστοκυστεσ 5ης μέρας ) και χοριακη 26😏 να ελπίζω ;;; 

Καλησπέρα και καλός ήρθες.. ποτέ δεν ξέρεις αυτό που σε ενδιαφέρει από εδώ και πέρα είναι να διπλασιάζεται επίσης έχουμε δει χοριακες παρόμοιες που όλα πήγαν σούπερ και χοριακες ανεβασμένες και δεν πήγαν εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christy30 είπε:

Καλησπέρα!! 
Είμαι καινουρια στη παρέα σας και θα ήθελα τα φώτα σας!! 13η μέρα εμβρυμεταφορας (με 3 βλαστοκυστεσ 5ης μέρας ) και χοριακη 26😏 να ελπίζω ;;; 

Καλημέρα καλώς ήρθες!!!! Συγκρατημένη να είσαι αλλά αισιόδοξη...εμένα στο κέντρο μου είπαν ότι έχουν προχωρήσει χοριακές που ξεκίνησαν με 11 μονάδες .Έχω ακούσει για τεράστιες χοριακές και δεν είχαν εξέλιξη ..είναι κάθε περίπτωση ξεχωριστή!!! Συνέχισε τα χάπια σου , σίγουρα αυτό σου είπε ο γιατρός και εύχομαι να έχεις μια καλή εξέλιξη !!!!πότε θα ξανακάνεις χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Christy30 είπε:

Καλησπέρα!! 
Είμαι καινουρια στη παρέα σας και θα ήθελα τα φώτα σας!! 13η μέρα εμβρυμεταφορας (με 3 βλαστοκυστεσ 5ης μέρας ) και χοριακη 26😏 να ελπίζω ;;; 

Ειναι χαμηλο δυσστυχως αλλα κανεις δε ξερει ποτε τι γίνεται, γιατι ολα τα εχουμε δει να γινονται !!! σε μενα ειχα 25 την 11η και την 14η επεσε  στο 4 .ευχομαι να πας καλά και να παρει μπρος !!θα φανει στην 2η χοριακη μονο υπομονη μονο σιγουρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου. Είμαι στην άλλη ομάδα με τα μωράκια του Σεπτέμβρη. Περιμένω ένα κοριτσάκι 

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που είστε σχετικές με την εξωσωματική. Με ρωτάει μια φίλη μου πόσο πάνε περίπου οι εξωσωματικές. Όχι τα φάρμακα . Το κέντρο μόνο πόσο κοστίζει περιπου. Γνωρίζετε; 

Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου. Είμαι στην άλλη ομάδα με τα μωράκια του Σεπτέμβρη. Περιμένω ένα κοριτσάκι 

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που είστε σχετικές με την εξωσωματική. Με ρωτάει μια φίλη μου πόσο πάνε περίπου οι εξωσωματικές. Όχι τα φάρμακα . Το κέντρο μόνο πόσο κοστίζει περιπου. Γνωρίζετε; 

Ευχαριστώ πολύ

Από 2,800 έως 5000

με το καλό το παιδάκι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Από 2,800 έως 5000

με το καλό το παιδάκι σας

Στην Αθήνα ρε συ; Τόσα λεφτά αλήθεια ;

Ευχαριστούμε πολύ. ❤️❤️ Το περιμένουμε πως και πως. Την τρίτη έχω β επιπέδου. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Στην Αθήνα ρε συ; Τόσα λεφτά αλήθεια ;

Ευχαριστούμε πολύ. ❤️❤️ Το περιμένουμε πως και πως. Την τρίτη έχω β επιπέδου. 🥰

Παντού εκτός δημοσίου όπου εκεί είναι αλλιος δυστηχος είναι ακριβός άθλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου. Είμαι στην άλλη ομάδα με τα μωράκια του Σεπτέμβρη. Περιμένω ένα κοριτσάκι 

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που είστε σχετικές με την εξωσωματική. Με ρωτάει μια φίλη μου πόσο πάνε περίπου οι εξωσωματικές. Όχι τα φάρμακα . Το κέντρο μόνο πόσο κοστίζει περιπου. Γνωρίζετε; 

Ευχαριστώ πολύ

Καταρχάς συγχαρητήρια!!!! Με το καλό εύχομαι 🤰🏾🤱🏾

Τωρα, όσο για το κέντρο…..Αναλόγως….. από 2300 εως 5000  

Επίσης, θα μείνει στον δικό της γιατρό ή θα πάει κανονικά με γιατρό εξωσωματικής και το κέντρο του ή με το οποίο έχεις συνεργασία; 
Είναι πολλά στη μέση  αλλά γενικά εκεί να υπολογίζει.

Μπορει να πάει και σε δημόσιο εάν δεν έχει το πόσον  

Να το ψάξει λιγακι και να κλείσει ραντεβού εάν θέλει να δει κάποιους γιατρούς και επίσης να κάνει και όλες τις απαραίτητες εξετάσεις

Καλη επιτυχία στην φίλη σου. Μπορεί και να ρωτήσει έσω διάφορα εάν θέλει.  

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Καταρχάς συγχαρητήρια!!!! Με το καλό εύχομαι 🤰🏾🤱🏾

Τωρα, όσο για το κέντρο…..Αναλόγως….. από 2300 εως 5000  

Επίσης, θα μείνει στον δικό της γιατρό ή θα πάει κανονικά με γιατρό εξωσωματικής και το κέντρο του ή με το οποίο έχεις συνεργασία; 
Είναι πολλά στη μέση  αλλά γενικά εκεί να υπολογίζει.

Μπορει να πάει και σε δημόσιο εάν δεν έχει το πόσον  

Να το ψάξει λιγακι και να κλείσει ραντεβού εάν θέλει να δει κάποιους γιατρούς και επίσης να κάνει και όλες τις απαραίτητες εξετάσεις

Καλη επιτυχία στην φίλη σου. Μπορεί και να ρωτήσει έσω διάφορα εάν θέλει.  

 

 

Η κοπέλα έχει ξανά κάνει.. 3 εξωσωματικές από τις οποίες έπιασε η δεύτερη και κατάφερε να κάνει ένα μωράκι..

Εγώ ήμουν να κάνω σπερματεγχυση και πέρασα επιτροπή ωστόσο με το που πήρα τα φάρμακα πριν τα κάνω , μαθαίνω ότι είμαι έγγυος ❤️❤️ και έτσι τις χάρισα στην κοπέλα που είδε απωθημενο να κάνει άλλο ένα παιδάκι. Είναι 45. Έχει έναν γιατρό που τον εμπιστεύεται απόλυτα. Λέει ότι έχει κάνει τα πάντα. Ενώ γονιμοποιούνται όταν τα βάζει μέσα μετά έχει αρνητικές χοριακες.  

Εγώ της λέω ότι αφού τα έχει κάνει όλα από ότι λέει για μένα δεν έχει κάνει κατακερματισμό και δεν έχει κάνει τεστ αντισωμάτων εκείνη. Μήπως είναι ανεβασμένα και αποβάλει το έμβρυο.

Της λέω κάνε και αυτά και μετά να λες ότι είσαι ανεξήγητη και δεν βρίσκεις κάτι. Εκείνη έχει τόση εμπιστοσύνη στον γιατρό που του τα είπε αυτά και της είπε δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο. Απλά είσαι ανεξήγητη ( να σημειώσω ότι αυτός ο γιατρός σπρώχνει όλες τις γυναίκες σε εξωσωματική και όταν είχα πάει εγώ., Δεν μου έκανε καν εξετάσεις και μου έλεγε ότι έχω Σπω και αφού δεν καταφέρνω να κάνω εξωσωματική. 27 χρόνων εγώ. ) Εγώ έφυγα από αυτόν επειδή δεν μου φάνηκε σωστός. Πήγα σε άλλον. Μας έκανε όλες τις εξετάσεις και μου έκοψε όλες τις βλακείες που μου έδεινε ο άλλος. Και σε 3 μήνες έμεινα έγγυος. ❣️❣️

Τι να πω αφού δεν θέλει να με ακούσει. Εγώ έκανα από την καρδιά μου ότι περνάει από το χέρι μου , της χάρισα τις ενέσεις μου Γιά να μην πάνε χαμένες. Από εκεί και πέρα εύχομαι να στα καταφέρει αλλά δεν μπορώ να ανακατεύω άλλο. 

Απλά με ρώτησε αν ξέρω πόσο πάνε σε άλλα κέντρα. Εκείνη είναι στο μίτωση. Της είπανε 1000€ το κέντρο.

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάνει κάποια αιματολογικες εξετάσεις στο Έλενα. Εάν ναι, σε πόσο καιρό βγαίνουν, μιλάω για απλές ορμονολογικες εξετάσεις.. Επίσης την ΑΜΗ που στα ιδιωτικά την πληρώνουμε, την πληρώνουμε και στα δημόσια?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάνει κάποια αιματολογικες εξετάσεις στο Έλενα. Εάν ναι, σε πόσο καιρό βγαίνουν, μιλάω για απλές ορμονολογικες εξετάσεις.. Επίσης την ΑΜΗ που στα ιδιωτικά την πληρώνουμε, την πληρώνουμε και στα δημόσια?? 

Καλημέρα, η ΑΜΗ νομίζω δεν συνταγογραφείται οπότε θεωρητικά θα πρέπει να την πληρώσεις.

Στο Έλενα έχω κάνει αιματολογικές αλλά ήταν για διερε΄νηση αποβολών οπότε καθυστέρησαν αρκετά.

Ενδοκρινολογικά που με παρακολουθεί η Βενάκη στο Έλενα μου τις συνταγογραφεί και τις κάνω σε μικροβιολογικό και τις στέλνω με email οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα, η ΑΜΗ νομίζω δεν συνταγογραφείται οπότε θεωρητικά θα πρέπει να την πληρώσεις.

Στο Έλενα έχω κάνει αιματολογικές αλλά ήταν για διερε΄νηση αποβολών οπότε καθυστέρησαν αρκετά.

Ενδοκρινολογικά που με παρακολουθεί η Βενάκη στο Έλενα μου τις συνταγογραφεί και τις κάνω σε μικροβιολογικό και τις στέλνω με email οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Καλημέρα.. σε ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...