Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Οι εγκυουλες της παρέας μας, πείτε μου... Είχατε πολλά υγρά;;;;; μετά την ωορρηξία που την κατάλαβα και είχαμε επαφή τα υγρά ακόμα δεν σταμάτησαν καθόλου και είναι πολλά και διάφανα... Εδώ και 6 ημέρες ασταμάτητα... Λέτε να έγινε κάτι;;;;;; 😀💕😍  κάποια μου ειχε πει ότι είχε πολλά υγρά και ήταν σύμπτωμα, ποια το είπε;;; 😁😁

Εγώ κορίτσι μου δε κατάλαβα καμία διαφορά στα υγρά 😂😂😂 κ τώρα έχω αρκετά και διάφανα κ σαν κρεμα, αλλά πριν την περίοδο είχα αυτά που είχα πάντα όποτε περιμένω περίοδο. 
 

Αλλα να ξερεις όποτε εχεις επαφές συνήθως τις επόμενες μερες βγάζεις τα υγρά της επαφής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SUNY είπε:

Αμήν !!!!! Τι κύκλο έχεις ;;;; Και ποτε κανείς  ωορρηξία ;;;;

Κάνω γύρω στην 20η ημέρα ωορρηξία.. συνήθως αδιαθετω στις 32 ημέρες.. τον προηγουμενο αδιαθετησα στις 28 ημέρες.. αλλά αυτός θα είναι πάλι μεγαλύτερος.. Τι να πω.! Μακάρι να μην έρθει 😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κάνω γύρω στην 20η ημέρα ωορρηξία.. συνήθως αδιαθετω στις 32 ημέρες.. τον προηγουμενο αδιαθετησα στις 28 ημέρες.. αλλά αυτός θα είναι πάλι μεγαλύτερος.. Τι να πω.! Μακάρι να μην έρθει 😤

Μακάρι να μην έρθει !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Μακάρι να μην έρθει !!!!!!!!

Εσύ τι κύκλο έχεις?? Α... ποια σαλπιγγογραφια έκανες? Με τον υπερηχο ή με τις ακτίνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2022 at 10:15 ΠΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά! Εύχομαι ευημερία σε όλα τα σπίτια, χαρες και τα πολυπόθητα θετικά αποτελέσματα! 
 

Μακάρι να είχα να σας πω καλά νέα, αλλά.. ήρθαν εχθές με την ACS κάτι hometest ταινίες τεστ εγκυμοσύνης π είχα παραγγείλει (πακέτο των 50) που δείχνουν αποτέλεσμα λέει στις -2 ημέρες πριν την καθυστέρηση, εκανα εχθές βγήκε αρνητικό. Το ίδιο και σήμερα το πρωί. Η περίοδος άφαντη. Νιώθω αδιάθετη με πυρετο εχθές όλο ρίγη και τρέμουλα 37,6 σήμερα δέκατα, χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα- βήχα συναχη. Εκανα και δυο ραπιντ τεστ αρνητικά κ αυτά. Με περιμένουν όλοι οικογενειακώς  σουβλίζουν από το πρωί στο εξοχικό  μας εγώ ακόμα στο κρεβάτι. επειδή είμαι ένας πολύ θετικός και αισιοδοξος άνθρωπος από τη φύση μου αποφάσισα πως δε θέλω τέτοιες ψυχοφθόρες διαδικασίες δεν κάνω αλλα τεστ μέχρι να δω φουσκωμένη κοιλιά 🤣🤣🤣 

 

σας ευχαριστώ όμως όλες για τη στήριξη και το ενδιαφέρον! Εύχομαι σε όλες σύντομα θετικά τεστακια, καλές εγκυμοσύνες και μωράκια στις αγκαλιές σας ❤️🙏🏼❤️🙏🏼
 

Επίσης να σας πω πως επειδή δουλεύω στο αεροδρόμιο, εχθές κατευθείαν από Ιερουσαλήμ μέσω Αθηνασ έφερε το αεροπλάνο το άγιο φως στο νησί μας και το παρέλαβα εγώ, όταν το έπιασα ένιωσα μια έντονη ζεστασιά να απλώνεται σε όλο μου το σώμα ξεκινώντας από το στήθος. Πολύ πρωτόγνωρη αίσθηση. Εκείνη τη στιγμή αυθόρμητα, μας θυμήθηκα όλες, που γράφουμε με αγωνία εδώ στηρίζουμε η μια την άλλη και τραβάμε όλο αυτό το ψυχοφθόρο άγχος. Και ευχήθηκα έντονα ο Θεός να μας ανακουφίσει και να μας ελευθερώσει από αυτό το άγχος, μιας και η γέννηση μιας ζωής οφείλει να είναι ένα όμορφο γεγονός και όχι δυσάρεστο και να μας δίνεται με τόσο άγχος και στρες. 
 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Χρόνια Πολλά κορίτσια. Σε εσάς, που μπορώ να είμαι ειλικρινής και να μη λέω όπως λέω στους υπόλοιπους γνωστούς λαϊβ όταν θέλει να έρθει ας έρθει για να μη φανεί η αγωνία μου ή αδυναμια να το πετύχω και πέσει η μάσκα της δυνατής και σκληρής που δεν αγχώνεται για τπτ και σας ευχαριστώ για αυτό ❤️🙏🏼

Κορίτσι μου πως είσαι; Ήρθε η περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ κορίτσι μου δε κατάλαβα καμία διαφορά στα υγρά 😂😂😂 κ τώρα έχω αρκετά και διάφανα κ σαν κρεμα, αλλά πριν την περίοδο είχα αυτά που είχα πάντα όποτε περιμένω περίοδο. 
 

Αλλα να ξερεις όποτε εχεις επαφές συνήθως τις επόμενες μερες βγάζεις τα υγρά της επαφής 

6 ημέρες μετά;;;; έως 2 ημέρες μου κρατούσαν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

6 ημέρες μετά;;;; έως 2 ημέρες μου κρατούσαν.. 

Αα νόμιζα τωρα ακόμα είχες επαφές … δεν ξανά είχες από τότε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια , άσχετο, αλλά τα μηνύματα μου αργούν παρά πολύ να αναρτηθούν, πρέπει πρώτα να εγκριθούν γιατί είμαι δοκιμαστικό μέλος… έχω στείλει κάτι απο τις 12 και ακόμα τίποτα… ούτε like με αφήνει να κάνω . Ξέρετε μετά από ποσό καιρό χαλαρώνουν όλα αυτά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

6 ημέρες μετά;;;; έως 2 ημέρες μου κρατούσαν.. 

Μήπως άργησε να γίνει η ωορρηξία? Είχες κάνει τεστακια? Εμένα μου κρατάνε 4 περίπου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Αα νόμιζα τωρα ακόμα είχες επαφές … δεν ξανά είχες από τότε;;

Όχι μόνο μια είχαμε γιατί ήρθαμε στο χωριό με τα παιδιά και δεν είχαμε ευκαιρία για άλλες επαφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Μήπως άργησε να γίνει η ωορρηξία? Είχες κάνει τεστακια? Εμένα μου κρατάνε 4 περίπου..

Όχι το κατάλαβα γιατί πονάω πολύ τη ημέρα της ωορρηξίας και έχω πολλά υγρά ταυτόχρονα... 😁Μακάρι να έγινε η εμφύτευση γι αυτό να έχω αυτά τα υγρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Εσύ τι κύκλο έχεις?? Α... ποια σαλπιγγογραφια έκανες? Με τον υπερηχο ή με τις ακτίνες?

Εγώ έχω κύκλο 28 η 29… ωορρηξία κάνω 13η ημέρα συνήθως ! Με την συμβουλή της γιατρού μου χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας …  
με τις ακτίνες  έκανα και πόνεσα τόσο πολύ .. όλα καλα ήταν απλά βρήκαμε τρεις πολύποδες τους οποίους και αφαίρεσα λίγες μέρες μετά την σαλπιγγογραφια ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Οι εγκυουλες της παρέας μας, πείτε μου... Είχατε πολλά υγρά;;;;; μετά την ωορρηξία που την κατάλαβα και είχαμε επαφή τα υγρά ακόμα δεν σταμάτησαν καθόλου και είναι πολλά και διάφανα... Εδώ και 6 ημέρες ασταμάτητα... Λέτε να έγινε κάτι;;;;;; 😀💕😍  κάποια μου ειχε πει ότι είχε πολλά υγρά και ήταν σύμπτωμα, ποια το είπε;;; 😁😁

Εγω κοριτσι μου ειχα πολλα υγρα και διαφανα. Λογικα ηταν συμπτωμα γιατι επαφες δεν υπηρξαν μετα την ωορηξια οποτε μαλλον ηταν. Και εχω ακομα και τωρα που ειμαι 11 εβδομαδων.

Μακαρι να ειναι το μωρακι σου! Καλη επιτυχια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Οι εγκυουλες της παρέας μας, πείτε μου... Είχατε πολλά υγρά;;;;; μετά την ωορρηξία που την κατάλαβα και είχαμε επαφή τα υγρά ακόμα δεν σταμάτησαν καθόλου και είναι πολλά και διάφανα... Εδώ και 6 ημέρες ασταμάτητα... Λέτε να έγινε κάτι;;;;;; 😀💕😍  κάποια μου ειχε πει ότι είχε πολλά υγρά και ήταν σύμπτωμα, ποια το είπε;;; 😁😁

Κοριτσάκι μου καλησπέρα...Εγώ είχα παρατηρήσει λευκα στυλ γιαούρτι υγρά 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία κ ήμουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Κοριτσάκι μου καλησπέρα...Εγώ είχα παρατηρήσει λευκα στυλ γιαούρτι υγρά 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία κ ήμουν 

Αχ μην μου λες τέτοια... κι εγώ είχα κάποιες μέρες μετά την ωορρηξία τοοοσο λευκά όπως λες... 🙈 @marinamanoulitsaμήπως είμαστε οι επόμενες??? 🙈🙈🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Εγώ έχω κύκλο 28 η 29… ωορρηξία κάνω 13η ημέρα συνήθως ! Με την συμβουλή της γιατρού μου χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας …  
με τις ακτίνες  έκανα και πόνεσα τόσο πολύ .. όλα καλα ήταν απλά βρήκαμε τρεις πολύποδες τους οποίους και αφαίρεσα λίγες μέρες μετά την σαλπιγγογραφια ….

Ποσο σου πήραν για την αφαίρεση?? Με ποιον γιατρό αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Αχ μην μου λες τέτοια... κι εγώ είχα κάποιες μέρες μετά την ωορρηξία τοοοσο λευκά όπως λες... 🙈 @marinamanoulitsaμήπως είμαστε οι επόμενες??? 🙈🙈🙈

Υπομονή κορίτσι μου....λίγες μέρες ακόμα κ μακάρι να ήρθε το θαυματακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Ποσο σου πήραν για την αφαίρεση?? Με ποιον γιατρό αν επιτρέπεται?

Για την αφαίρεση των πολυπόδων  μ πήρε 850 το έκανα στο ρεα …λέγεται Σαμαρά η γυναικολόγος μου … 

 

Επεξεργάστηκε από SUNY
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anli1978 είπε:

Υπομονή κορίτσι μου....λίγες μέρες ακόμα κ μακάρι να ήρθε το θαυματακι σου

Αχ μακάρι!!! Από το στόμα σου και στου Θεού τ αφτί!! Σήμερα έκανα γυμναστική κ τώρα νιώθω έναν πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου.. ελπίζω να είναι απ το γεγονός ότι είχα μέρες να γυμναστω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Αχ μακάρι!!! Από το στόμα σου και στου Θεού τ αφτί!! Σήμερα έκανα γυμναστική κ τώρα νιώθω έναν πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου.. ελπίζω να είναι απ το γεγονός ότι είχα μέρες να γυμναστω.. 

μακάρι να είσαι !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ποτε περιμένεις ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

αρα δεν ειναι απιθανο να εισαι και εγκυος.. αν δεν ερθει σε κανα δυο μερες κανε ενα τεστ

Φαντάζομαι πως όχι....το μόνο που με προβληματίζει είναι πως δεν είχαμε επαφές 1 το πολύ 2 κ δεν θυμάμαι κ πότε...χαχαχα αυτό τον μήνα είχαμε 2-3 φαντάσου....γτ έλειπα κιόλας.

Μέχρι τώρα πονάω κ έχω πολλά υγρά αφού πάω συνέχεια τουαλέτα να δω αν κατέβηκε .. αλλά τπτ.

Τα πονακια μόνο συνεχίζονται κ στο στήθος κ στην δουλειά είχα ατονία πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

να σε ρωτησω, εσυ πας σε δημοσιο νοσοκομειο για εξωσωματικη; γτ μου ειπαν καλη γνωμη για το αρεταιειο... και δεν ξερω, μηπως να παμε κι εμεις με δημοσιο κι οι με ιδιωτικο; γτ εχουμε πολλα εξοδα...

Κοίτα να δεις εγώ είχα αποφασίσει για το Έλενα αλλά ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι έχει τμήμα έχει τμήμα εξωσωματικής και το Αλέξανδρας το οποίο αναγνωρίστηκε επισήμως ως Ευρωπαϊκό κέντρο Εκπαίδευσης Αναπαραγωγικής Ιατρικής από το European Board and College of Obstetrics and Gynaecology (EBCOG) και την European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) και έλαβε πιστοποίηση ως κέντρο εκπαίδευσης στην Αναπαραγωγική Ιατρική.  Και επειδή όπως είπα τουλάχιστον για την σαλπιγγογραφια που έκανα εγώ ενθουσιαστηκα με το προσωπικό του σκέφτομαι να κάνω μια βόλτα κι από εκεί.. Τώρα για το Αρεταιειο δεν γνωρίζω κάτι να σου πω εγώ προσωπικά το ιδιωτικό δεν το σκέφτομαι καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Σε αυτό συμφωνώ κ γω! Άλλο το τι πιστεύει κανείς μέσα του κ άλλο τι γίνεται με τα τελετουργικα. Απλά ρε παιδί μου έπρεπε να κρατάνε λίγο τα προσχήματα!!! Δλδ έχω δει σκηνικό να δώσει ο κουμπάρος λίγο λιγότερο από ότι ζήτησαν γιατί ο άνθρωπος τόσα είχε κ μετά στην τελετή να μην ανάβουν όλα τα φώτα για τις φωτογραφίες !!! Κάνουμε λέει οικονομία κ κάτι τέτοια! 

Όμως λέω αυτά είναι η επίσημη εκκλησία άλλο η πίστη του καθενός όπως είπε κ η @Nandia-

Τα φώτα είναι το λιγότερο στην βάπτιση της ανηψια μου ο παπάς βούτηξε τη μικρή στο καυτό νερό επειδή νευρίασε γιατί η αδελφή μου του έδωσε αυτά που είχαν συμφωνήσει και όχι τα επιπλέον που ζήτησε την ημέρα της βάπτισης... Η μικρή είχε φτάσει 5 χρόνων έβλεπε το βίντεο της βάπτισης και έλεγε ο παπάς που με έκαψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ναι ναι έτσι κ μένα (εγώ νονά με πολιτικό) όταν έπεσε το ρευστό ξέχασε κ εγκύκλιο κ υπεύθυνες δηλώσεις κ τα πάντα όλα... Βέβαια σίγουρα έπαιξε ρόλο σε σένα κ το χαρτί της ονοματοδοσιας που έπαιξες! Εγώ αλήθεια τους έχω αηδιάσει... 

Παλιά πίστευα πολύ με τα χρόνια απομακρυνθηκα εντελώς. Η μαμά μιυ όμως εξακολουθεί να πιστεύει πολύ κ για χατίρι της ακολούθησα σε μεγάλο κ αξιοσέβαστο μοναστήρι που ήθελε να πάει. Πολλές φίλες της έδωσαν χρήματα να τους ανάψει κερί. Πάει η καημένη η μαμά μου μέσα στην κατάνυξη, να προσκυνά από εδώ κ από εκεί φουλ στη συγκίνηση γιατι είχε κ τάμα. Κ πάει να ανάψει τα κεριά. Ρίχνει στο παγκάρι ρε σεις κανένα 50ευρω γιατί σας λέω είχε πάρει κ από ένα σωρό φίλες που ήθελαν ένα κεράκι. Πάει με καμία 15ρια κεριά κ μια λαμπάδα να τα ανάψει έρχεται μια μοναχή λέει πολλά κρατάς! Μα της λέει είναι τάματα κ μου έδωσαν λεφτά μπλα μπλα μπλα, λέει δλδ πόσα έβαλες; κ αρχίζει κορίτσια ένας λογαριασμός ούτε στην εφορία... Τόσα κεριά κ τόσα λεφτά κ να δω τι κρατάς κ να δω πόσα έχει το παγκάρι μέσα άρα πόσα έβαλες κ να μην τα πολυλογώ έχω εργαστεί σε ορκωτους λογιστές κ τέτοια απογραφή ταμείου δεν έχω ξαναδεί. 

Ε κ με κάτι τέτοια που μου έτυχαν (πολλά πολλά τέτοια όμως) πλέον δεν ασχολούμαι... 

Αυτό τώρα καλύτερα να μην το σχολιάσουμε τα κεριά κακώς τα πληρώνουμε θα έπρεπε να είναι δωρεάν και όχι να μας κοιτάνε στα χέρια μήπως ρίξουμε 5 λεπτά λιγότερα... Ευτυχώς βέβαια που υπάρχουν και οι εξαιρέσεις ο δικός μας ο παπάς ο οποίος είναι πραγματικά υπέροχος έχει φτιάξει ένα χώρο έξω από την εκκλησία στον οποίο έχει βάλει εικόνες και έχει και κεριά και μπορείς να πας οπότε θες να ανάψεις ένα κεράκι έχει βέβαια και παγκάρι αλλά ρίχνει λεφτά οποίος θέλει και άμα θελει.. Όχι που είχαμε πάει διακοπές πρόπερσι και δεν έβρισκα 15 Αύγουστο εκκλησία να ανάψω κερί επειδή την είχαν κλειδωμένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

και μολις εμαθα οτι η αγαπημενη πεθερουλα δεν θα ερθει στην Κυπρο στο γαμο που εχουμεεεεε!!!!!!🎉🎉🎉🎉🎉🍾🍾🍾

το ποσο στεναχωρεθηκα δε λεγεται!!! εκλεισα το τηλ και χοροπηδουσα!!!!🤣

Εγω σε κερδίζω γιατί εγώ δεν έχω καθόλου πεθερά ούτε πεθερό ούτε κουνιαδα 🤣🤣🤣🤣αλλα παρόλα αυτά σε καταλαβαίνω απόλυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...